חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

ארועים ופעילויות לחופש הגדול ||| פסטיבלי קולנוע, מחול ותיאטרון ברחבי הארץ ||| אבירים, קרב קרני חיטין ועוד ||| כל ההצעות הפעילויות והידיעות <<<

החופש הגדול

אורלי הומל. פתח. 2014. אוסף האמנית
אורלי הומל. פתח. 2014. אוסף האמנית

תערוכה: חוטים וקשרים במוזיאון ישראל בירושלים

כשנכנסים למערת החוטים הענקית שטוותה האמנית עדנה אוחנה בכניסה לתערוכת "חוטים וקשרים", מבינים כמה החוט, בצורתו הבסיסית, הקווית והפשוטה, יכול להפתיע. מי ששוהה במערה מרגיש כמו בתוך קורי עכביש או לחילופין בקן ציפורים סבוך כשחוטים פשוטים מקיפים אותו מסביב ויחד יוצרים מקום מוגן ומורכב. תערוכה חדשה באגף הנוער במוזיאון ישראל מאפשרת לכל המשפחה, מבוגרים וילדים כאחד, לחוות ולהבין אמנות עכשווית, לראות חיבורים וקשרים אמיתיים ומטאפוריים, והכל מבעד לאותו פריט בסיסי ומוכר.

התערוכה מציגה, באמצעות האמנות, את עולם החוטים הקושרים את חיינו, מהחוט הראשון– חבל הטבור, דרך חוטי תפירה, חוטי צמר, חוטי ניילון, חוטי חשמל ועד לעולם הווירטואלי של המחשב והקשר האל-חוטי. כל החוטים הללו זוכים לטיפול אמנותי מפתיע ועוברים למרכז הגלריה. חוטי קשירה של מפרשיות שנמתחו בין שני קצוות בגלריה, נראים כמו מפל של קרני אור, ועליהן מרחפים יצורים שונים מעל לראשי המבקרים. חבלים ושקי יוטה העשויים חוטים יוצרים סעודה משפחתית שבה כל הכלים תלויים מהתקרה ומרחפים ללא שולחן באופן שמעורר סקרנות על הרקע של היצירה. גם החוטים הפחות נעימים, כמו קורי העכביש, מקבלים מקום של כבוד בגלריה.

התערוכה מזמינה את המבקרים להיות חלק פעיל מהיצירות. ילדים ומבוגרים יוכלו להביע משאלה ולקשור חוט של צמר צבעוני לעץ מיוחד ולקוות שיתגשמו. מי  שחלם ללכת על חבל המתוח בין גורדי שחקים, יוכל להגשים זאת בתערוכה.. ערסל חוטים וחבלים שיצר האמן ארנסטו נטו, מחזיר את המבקרים לחבל הטבור ומעניק הרגשה של ישיבה ברחם אנושי.

האמנים המשתתפים: עדנה אוחנה, מאיה אטון, עינת אמיר, טל אמיתי-לביא, אורית אקטע-הילדסהיים, ורדי בוברוב, יוסי ברגר, יאיר גוטרמן, גיא גולדשטיין, מאיה גלפמן, מיכאל דרוקס, אורלי הומל, ביל ויולה, שירה זלוור, טליה טוקטלי, לימור יוסיפוביץ', גיל יפמן, דבורה מורג, טלי נבון, ארנסטו נטו, דבי סמית, אריאל עפרון, אפרת פלג, להלי פרילינג, יעקב קאופמן, סרווט קוצ'יגיט, אפרת קליפשטיין, אסף רהט, מאשה רובין, מאן ריי, ציפורה רפאלוב, מרב שין בן־אלון, גיא שרף.

התערוכה תלווה בפעילויות באגף הנוער וברחבי המוזיאון כולו. הפעילויות בימי א'-ו' בחודשים יולי, אוגוסט , מחיר כל פעילות: 15 ₪ למשתתף. מוזיאון ישראל, ירושלים. אתר המוזיאון <<<

שדות המחר תערוכת קיץ במוזיאון המדע בירושלים החל מ- 24 ליוני

שדות המחר תערוכה חדשה במוזיאון המדע בירושלים (צילום יח"צ)
שדות המחר תערוכה חדשה במוזיאון המדע בירושלים (צילום יח"צ)

מה משותף לעגבנייה, חציל ותפוח אדמה? איזה תבלין מופק מפירותיו של צמח אוג הבורסקאים? מי גילה את אם החיטה ואיזה פרי מרכיב את הקטשופ? כל התשובות

בתערוכה ראשונה מסוגה בישראל; חווייה אינטראקטיבית ייחודית לכל המשפחה עם מגוון פעילויות להורים ולילדים.

אוכלוסיית העולם גדלה מדי שנה ב2% וצפויה למנות בשנת 2050 כ-9 מיליארד איש. כיצד נאכיל את כולם? האם מקורות המזון שלנו יספיקו ויזינו בצורה הולמת את כלל האוכלוסייה? כיצד בעזרת פיתוחים מעולם החקלאות נוכל להתמודד עם אתגר גלובלי זה? את כל התשובות תמצאו בתערוכה החדשה 'שדות המחר' במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים. במתחמי פנים וחוץ יוכלו המבקרים ליהנות מחוויה רב-חושית, מעשרות מוצגים אינטראקטיביים ביניהם עץ מכני ענק, מכונת קרקרים, שדה חקלאי אנכי שמוצג לראשונה בארץ, להכיר 19 סוגי עגבניות ועוד.

לצד התערוכה מגוון רחב של פעילויות התנסותיות נוספות כגון: הדגמה מדעית 'הדגמה בפיתה', סדנת התנסות בצמחי תבלין 'על טעם ועל ריח', תצוגת טרקטורים, סיורים מודרכים ועוד.

המבקרים מוזמנים להיכנס לתערוכה דרך שדה אנכי בו גדלים זה לצד זה בין היתר אורז בטכנולוגיית טפטוף, קנה סוכר, אפונה ועוד.  במעבדת השדה המבקרים יכירו את הצמח משלב הזרע ועד הצמח הבוגר, יצפו בכוורת בה חיות דבורי בומבוס, יציצו בהגדלה למלחמות המועילים במזיקים, ויכירו חקלאות בת קיימא המדגישה שמירה על משאבי כדור הארץ ועוד.

במעבדת המידע יחשפו המבקרים לשאלה איך 'מדברים עם הצמח' ואיך יודעים מה הוא "מרגיש" באמצעות החיישנים החדשניים. תחנה מטאורולוגית תפעל בזמן אמת, נלמד איך עושים היום חקלאות מדייקת מבלי לבזבז משאבים יקרים ועוד.

לצד מתחמי הפנים ממשיכה התערוכה גם בשטחי החוץ בגן המדע של המוזיאון. בחממת בוטיק המצוידת במיטב

לצד התערוכה יתקיימו מגוון פעילויות נוספות לכל בני המשפחה:

 • 'הדגמה בפיתה' – הדגמה מדעית משעשעת בהשתתפות הקהל בה נלמד על איך נוצר החור בפיתה, נחשמל מלפפון, נבעיר מקור אנרגיה מפתיע, ניצור מוס-חומוס ועוד.
 • ארומה – על טעם ועל ריח – סדנה התנסותית להורים וילדים  על צמחי תבלין, מקורם של התבלינים בהם אנו עושים שימוש יומיומי, מה הקשר בין טעם לבין ריח ועוד.
 • סיורים מודרכים  – סיור מודרך למשפחות להיכרות עם התערוכה, סיור 'אמנות בחקלאות', סיור 'בעקבות החיטה' על גילוי אם החיטה, הבדלים בין קמחים שונים ועוד.
 •  אגרופוליס – התערבויות אָמָּנוּתִיּוֹת בתערוכה מדעית. באופן ייחודי ומרתק, משולבות לצד עשרות המוצגים האינטראקטיביים בחללי הפנים והחוץ שמונה עבודות אמנות ייחודיות שחלקן מוצגות לראשונה בתערוכה. עבודות האמנות נאצרו על ידי  מעיין שלף המביאה לקדמת הבמה את הזווית החברתית קהילתית של החקלאות. הפרויקט 'אגרופוליס' מבקש לגעת במשמעויות החברתיות והפוליטיות של החקלאות דרך נקודת מבטם הייחודית של אָמָּנים. בפרויקט אגרופוליס מציגים האמנים: שרון גלזברג, בן הגרי, תומר ספיר, הילה עמרם, נדב עשור, פאטמה שנאן דרע, קולקטיב אנייה.
 • 'ענקים קטנים' – סרט טבע מרהיב מבית היוצר של ה-BBC, אודות שני יצורים זעירים בטבע המתמודדים עם כוחות חזקים מהם. על סנאי זעיר המתגורר ביערות העתיקים של דרום אמריקה וכדי לשרוד את החורף הקשה צריך לאגור מלאי של בלוטים ולשמור עליהם מפני הזוממים לקחת אותם ממנו… ועל עכבר מדברי זעיר המתגורר במדבר סונורה שבמערב הפרוע של אמריקה, הנועז מבין ארבעה עכברונים אחים שנמשך לצאת למרחב הפראי, ואין לו שמץ של מושג על הסכנות האורבות לו (בתשלום נוסף – 10 ₪)

מחיר: יוני – ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 45 ₪ , כרטיס משפחתי ( הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 160 ₪. הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות

יולי-אוגוסט – ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד/מבוגר 60 ₪ , כרטיס משפחתי (הורים/סבים וכל ילדיהם/נכדיהם) 220 ₪. הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות.

שעות פתיחה: א' – סגור. ב' – ה' 10:00 – 18:00 (באוגוסט בלבד: א' – ה' 10:00- 19:00), ו' 10:00 – 14:00, שבת 10:00 – 16:00

פרטים נוספים בטל' 02-6544888 ו/או באתר <<<

אס.או.אס חיות בשיתוף המותג בונזו פותחת

קייטנת מאלפים צעירים (צילום יח"צ)
קייטנת מאלפים צעירים (צילום יח"צ)

עמותת אס.או.אס חיות בשיתוף המותג בונזו מבית ביופט והמאלף דניאל מנדל פתחו את בית הספר למאלפים צעירים ומקיימים בחופש הגדול קורס קיץ לילדים בגילאי 8-15

בחופשת הקיץ יקיים בית הספר למאלפים צעירים קורס מיוחד שבו ילמדו ילדים על עולמם של הכלבים ויתנסו בחוויות שונות על כלבים ופעילויות רבות כגון: יום תזונה שכולל פגישה עם מהנדסת המזון של חברת ביופט הגב' ימית טל, יום ווטרינריה עם ד"ר רפי קישון, יום ספא שכולל ביקור של מספרה ניידת, ספורט כלבני, סדנת גורים ועוד המון הפתעות.

קורס חוויתי וכייפי שבו מובטח לכל ילד המון ליקוקים. בקורס "מאלפים צעירים" הילדים יעברו שיעורים עיוניים, סדנאות וכמובן אילוף מעשי. בסיום הקורס יערך טקס והדגמה מול ההורים ויחולקו תעודת מאלף צעיר לכל משתתף, ערכת אילוף וחבילת שי מפנקת מבית בונזו .

הקורס יתקיים במתחם האימוץ של עמותת אס או אס חיות בהרצליה ליד שדה התעופה.
ניתן להגיע עם הכלב הפרטי מהבית או לקבל כלב  שמיועד לאימוץ. כל משתתף יקבל ערכת אילוף מתנה מחברת בונזו ועמותת אס.או.אס חיות.

הקורסים יתקיימו בימים א'-ה' בשעות 8:30-13:30

 • מחזור 1: 3.07-14.07
 • מחזור 2:  17.07-28.07
 • מחזור 3: 31.07-12.08

לפרטים נוספים והרשמה: אתר עמותת אס.או.אס חיות <<< ובטל': 03-7441010 ,  03-7441111  ודניאל מנדל   050-4002220

ארועים ופסטיבלים

NOCHE FLAMENCA ערב מחול ספרדי ופלמנקו עם סילביה דוראן ולהקתה
"ליל פלמנקו"  NOCHE FLAMENCA הוא מופע חגיגי לציון 30 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לספרד. סילביה דוראן מוכרת כ"חלוצת הפלמנקו בארץ והכוהנת הגדולה של הפלמנקו בישראל". שגרירות ספרד מוקירה את תרומתה לתרבות ספרד והפלמנקו בישראל ולכן נותנת חסותה ואת נוכחות מכובדיה למופע של דוראן ולהקתה, שייערך בסוזן דלל ביום שישי 24 ליוני 2016 שעה 21:00.

המופע מציג קטעים חדשים בצד קטעי רפרטואר מוכרים:  פסיפס של רקודי פלמנקו סוחפים, קטעי מחול ספרדי למוסיקה של המלחינים הספרדיים, רקודים אזוריים וקטעי קסטנייטות מובחרים.

סילביה דוראן נולדה בדרום אפריקה למשפחה של מוסיקאים עם שורשים ספרדיים. בגיל 12 ראתה את הרקדן הדגול אנטוניו אל באילריןANTONIO EL BAILARIN  והחליטה בו ביום על עתידיה כרקדנית פלמנקו. היא למדה פלמנקו ובלט קלאסי בדרום אפריקה אצל מיטב המורים. בגיל 17 נסעה לספרד, רקדה בלהקות מובילות ולמדה אצל טובי המורים בתחומים של מחול תיאטראלי, פולקלור, בלט ופלמנקו. דוראן הופיעה בכל העולם כנציגת ממשלת ספרד מול קהל מגוון ומול מלכים ונשיאים. היא הופיעה בטאבלאו היוקרתי של מדריד "קפה דה צ'יניטס". ב – 1972 הקימה את להקתה ובאותה שנה הופיעה הלהקה עם הזמרת EARTHA KITT. בשנת 1973, עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים, היא הגיעה לישראל כאמנית מתנדבת מחוץ לארץ כדי להופיע בפני חיילי צ.ה.ל. בחזית ובבתי חולים. בעקבות הביקור התאהבה בישראל. מאז עלייתה ארצה ב 1975 העלתה 5 תוכניות יחיד

בבית ספרה (1977) ולהקתה (1984) , הראשונים מסוגם בישראל הקימה דורות של רקדני פלמנקו.  בית ספרה שהקימה בתל אביב פועל בהכרת שגרירות ספרד ובחסות אנטוניו ז"ל גדול רקדני ספרד

דוראן ממשיכה כל השנים להתעדכן במחול הספרדי, להופיע ברחבי העולם, וזכתה בתארים ובפרסים רבים. מלך ספרד חואן קרלוס הראשון העניק לה ב -2008 אות הצטיינות אזרחי
COMMANDER OF THE ORDER OF CIVIL MERIT. ב 2004 זכתה בפרס רוזנבלום לאומנויות הבמה על מפעל חיים. ב -2015 קיבלה את פרס אריק איינשטיין מטעם משרד התרבות.

כרטיסים במחיר 105 שקלים בקופת סוזן דלל טל': 03-5105656  קופת בראבו <<<

 משתה האבירים בעכו העתיקה

משתה אבירים באולמות האבירים בעכו (צילום יח"צ)
משתה אבירים באולמות האבירים בעכו (צילום יח"צ)

ביום חמישי, ה- 23 ביוני 2016 בשעה 19.00 יתקיים משתה האבירים באולמות האבירים בעכו העתיקה.  הארוע כולל: ארוחת ערב, מופע מיוחד, קרבות סוסים ועוד.

בחדר האוכל הצלבני אשר במצודה ההוספיטלארית, יתקיים משתה כיד המלך, עם טעמים מסורתיים ברוח ימי הביניים. ארוחה בשרית עם גביעי יין ובירה. הארוחה תוגש על ידי מלצרים מזמרים לבושים בבגדים ססגוניים ברוח התקופה. הכניסה למשתה דרך הגן הקסום. בדרך אל האולמות, תחנה נוספת :גרנד מוניר: רחוב האומנים שם נפגוש את המוכרים והיוצרים בדוכנים. חנויות ושוק אמנים מהתקופה הצלבנית: נפחות פלדה, נפחות זכוכית,קדרות, אריגה, ריקמה, רציעת עור, קליעת סלים, ייצור בשמים ושמנים ועוד. לאחר מכן , נפגוש גם בקבצנים, מגדת עתידות  ועוד מאנשי הרחוב הצלבני. במשתה עצמו: המלך ריצ'ארד לב ארי ורעייתו ברנגריה, יקבלו את פני הבאים לנשף ההכתרה. הארוחה תהיה מלווה בנגינה, בשירה וריקודים. ליצנים, להטוטי אש ויין. בסוף הארוחה, בהיפודרום, יתקיימו קרבות של אבירים על הקרקע ועל סוסים שעברו אימון אצל מיטב מאמני קרבות הסוסים באירופה. הקהל יהיה שותף לחוויה וייקח בה חלק, ניתן יהיה לעודד אבירים באמצעים שונים  להצלחת הקרב.

מחיר 130.00 שקלים. משך הארוע כ- 3 שעות. כרטיסים בקופת האתר ברחוב וייצמן 1 בעכו ובטל': 04-9956708  , 04-9956706

פסטיבל "סיפור עם" שיוקדש הפעם לקהילה הקווקזית בישראל

במהלך  יום רביעי – חמישי 22-23/6 יתארחו  בבית אבי חי מופעי מוסיקה, פולקלור, עיון וקולינאריה המאפיינים את הקהילה הקווקזית בארץ. בין האירועים הבולטים: ערב עיון שיעסוק ביהודי קווקז החל מהקונגרס הציוני, "אם השומר" ועד הרופא הראשון של תל אביב, בהנחייתו של ד"ר חן ברם, מופע של פרץ ומארק אליהו שיביאו את סיפורם המשפחתי דרך הצלילים של יהדות קווקז שהשתמרו במשך דורות רבים, סדנה קולינארית של אלונה אייזנברג, בלוגרית ידועה, על האוכל והתרבות הקווקזית ועוד.

האופרה הישראלית "דולי הפנינים" של ז'ורז' ביזה

האופרה הישראלית תעלה את 'דולי הפנינים' מאת ז'ורז' ביזה  בהפקה חדשה ומסעירה במיוחד עם קריצה ברורה לתרבות הטלוויזיה של ימינו. על האופרה ינצח המנצח הבינלאומי סטיבן סלואן  והיא תעלה בבימויה של הבמאית ההולנדית לוטה דה ביר המעניקה פרשנות עכשווית לאופרה זו של ביזה. האופרה היא בהשתתפות: תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר וסולנים מהארץ ומהעולם. האופרה תעלה בין התאריכים 6.7.16 -25.6.16 בבית האופרה – המשכן לאומניות הבמה תל-אביב.

דולי הפנינים (צילום יח"צ)
דולי הפנינים (צילום יח"צ)

האופרה 'דולי הפנינים' הוזמנה מביזה על ידי התיאטרון הלירי בפריס בסתיו 1863. האופרה בוצעה 18 פעמים במהלך ההפקה הראשונה שלה בפריס ומאז בוצעה בכל בתי האופרה ברחבי אירופה ובארה"ב . דולי הפנינים' בוצעה לראשונה בישראל בהפקה של האופרה הישראלית בשנת 1962 כאשר בתפקיד נדיר הגיבור הראשי הופיע פלסידו דומינגו-אז טנור צעיר ולא ידוע. האופרה מתרחשת בכפר דייגים בסרילנקה (ציילון כפי שנקראה בתקופה בה נכתבה). שני דייגים, זורגה ונדיר, דולי פנינים נפגשים שוב לאחר זמן רב. השניים חברי ילדות שדרכיהם נפרדו כאשר התאהבו באותה אישה ולא רצו שהאהבה תעמוד ביניהם ותהרוס את חברותם. האישה שבה התאהבו היא ליילה, כוהנת מקומית, שמעצם תפקידה ומעמדה אסור לה לבוא במגע עם גברים. אבל, ליילה אוהבת את נדיר ונדיר מאוהב בה והאהבה של פעם ניצתת לה מחדש.

הרעיון המקורי למיקום האופרה 'דולי הפנינים' היה מקסיקו, בסופו של דבר החליט ביזה להעביר את  העלילה לציילון. בעיניו האירופאיות לא היה מראה מרהיב יותר ממפרץ קונדאטצ'י בעונת דליית הפנינים. עם אלפי אנשים בעלי גוון עור שונה ממדינות רבות שגודשים את החוף, אוהלים קטנים ובקתות קש, הסירות הרבות החוזרות לחוף ממסעות דליית הפנינים ובעלי הסירות המצפים בדריכות לגלות את כמות הפנינים שכל אחד מהם יוכל להתהדר בה.

תאריכי מופעים מ-25 ליוני ועד 16 ליולי. מחיר מ-190 ועד 470 שקלים. בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א. להזמנת כרטיסים באתר <<< ובטל':03-692777
ברוכים הבאים לימי הביניים- שחזור היסטורי של קרב קרני חיטין

יום השנה לאחד הקרבות המשמעותיים והגורליים ביותר בימי הביניים קרב ובא. כל שנה מועדון השחזור ההיסטורי "ממלכת ירושלים" , מנצל את הנוף האותנטי והאווירה הייחודית כדי לצאת לגליל ולשחזר את הקרב על קרני חיטין. פרויקט זה מביא לידי ביטוי גם את הפן המחקרי-האקדמי של הקרב (ארכאולוגיה ניסיונית). אך מעל לכל, כל משתתף יוכל למצוא את מקומו הייחודי בפרויקט. לחזור לעבר על מנת להתחבר להווה, לשחזר את התהליך כדי להשפיע על התוצאה, לחוות את האירוע מחדש… להקים לתחייה את האירוע, שעה אחר שעה, קילומטר אחר קילומטר, קרב אחר קרב, מילה איחר מילה שחזתה ממלכת ירושלים בימיה האחרונים.

העוצמה הרגשית של דרמה זו, ושל תוצאותיה, אינם מסתכמים אך ורק בימי הביניים, הם נחווים יום אחרי יום על-ידי כל אותם אנשים שהיו, והנם שותפים לסימפוניה הגדולה הנשמעת בארץ הקודש מזה אלפי שנים.

והדמויות … כל גיבור ראוי למקום משלו בדפי ההיסטוריה.

נתמסר לזמנים האלה, שבהם היצירה האינדיבידואלית עוד לא נדחקה הצידה על-ידי המלאכה הקולקטיבית. כאשר לפגוע באויב באמצעות ירי מרחוק נחשב למעשה לא מכובד. כאשר נאמנות ואחריות עוד לא נרמסו לכדי מושגים ערטילאיים. כאשר למען אישה אחת סיכנו את קיומן של ממלכות שלמות, כאשר מכשפות נחשבו לכלי אסטרטגי, כאשר לכישוף היה כוח ממשי, וגן העדן האבוד היה חי ומוחשי מאי פעם.

השחזור ההיסטורי  של מסע וקרב קרני חיטין יתקיים זו השנה השמינית בין התאריכים יום חמישי 30 ביוני ועד לשבת 2 ביולי 2016

מועדון "ממלכת ירושלים" אשר מתמחה בשחזור התקופה הצלבנית (המאה ה-12), מלכד את מועדוני השחזור והסייף ההיסטורי מישראל ומחו"ל וביחד מחזירים לחיים את המסע והקרב ההיסטורי שהביא לנפילת ממלכת הצלבנים בארץ ישראל בקרני חיטין.

האירוע המרהיב האותנטי ויוצא הדופן בנוף הישראלי שכולל אבירים ופרשים חובשי שריון מצויידים ברומחים חרבות ומגינים מצבא הצלבנים, וחיילים המדמים את צבא צלאח א-דין בלבוש וציוד אותנטי, משחזרים מסע, מחנה צלבני, משתה לילה ועוד מסממני התקופה – אירוע המאורגן כולו ע"י מועדון השחזור ההיסטורי "ממלכת ירושליים" ותופס תאוצה

מדי שנה בשיתוף וסיוע של מועצה איזורית גליל תחתון.

המיזם שהחל לפני כשבע שנים  מתרחב מדי שנה לממדים של אירוע ציבורי מרתק ואטרקציה תיירותית מלהיבה. משתתפים מרחבי העולם ובתוכם חובבי שחזור היסטורי והיסטוריה חווייתית מגיעים ארצה במיוחד לקחת חלק באירוע השחזור החי כך גם צופים רבים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.

שחזור המסע והקרב מתבצע במתכונת של "היסטוריה חיה" (Historical reenactment/ Living History). על הכנת המיזם עובדים חברי מועדון השחזור ההיסטורי לאורך כל השנה- החל מתכנון מסלול המסע דרך הכנת הציוד, ביגוד-הנעלה, ייצור אביזרים וכלי הנשק בשיטות ימי הביניים, מוסיקה וריקודים אותנטיים של התקופה המשולבים במשתה שמתקיים בלילה שלפני הקרב ועד שיטות הלחימה אשר היו מקובלות (סייף היסטורי או ירי בחץ וקשת) כל אלה מיושמים בשטח על בסיס מחקרים היסטוריים על תקופת המאה ה-12.

שיירות האבירים, המחנות, משתה אבירים במחנה הלילה, המתקפות של גדודי צלאח א-דין לאורך המסע, המכשפה שמקללת אותם בשולי הדרך (בהתאם לסיפור ההיסטורי) והקרבות עד הסיום המר יוצרים מחזה מרהיב מרתק ולא שגרתי.

עשרות צלמי עיתונות מהארץ ומהעולם מלווים את המיזם מדי שנה , צילומים ופרסומים אודותיו זיכו אחדים במקומות ראשונים בתחרויות צילום בינלאומיות וראו אור בכלי תקשורת רבים בישראל ובמדינות רבות. אתר השחזור ההיסטורי <<< https://ashtern.wix.com/hattin-heb

האופרה הישראלית בעכו העתיקה בסימן רב תרבותיות

פסטיבל האופרה בעכו 2016 (צילים יוסי צבקר)
פסטיבל האופרה בעכו 2016 (צילים יוסי צבקר)

האופרה הישראלית תסיים את עונת ה-31 עם פסטיבל האופרה בעכו העתיקה המתקיים זו השנה השלישית באולמות האבירים במצודה ההוספיטלרית ובחיק התפאורה המיוחדת של עתיקות עכו- העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הפסטיבל מתקיים ביוזמה משותפת של האופרה הישראלית עם משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה, עיריית עכו, המשרד לפיתוח הגליל ומיזם "אוצרות הגליל".חצר המצודה ואולמות האבירים, בהם יוצגו מופעי הפסטיבל, מהווים תפאורה טבעית ודרמטית למופע שהוא חוויה יוצאת דופן. החיבור בין תשתיות תיירותיות מהמתקדמות בעולם לבין תוכן איכותי, יוצר אטרקציה תיירותית ברמה גבוהה שתמשוך לישראל גם תיירים רבים מחו"ל.

במהלך סוף השבוע של הפסטיבל יתקיימו אירועים אופראיים אלו:

 • הפקה בימתית חדשה לאופרה 'החטיפה מן ההרמון' מאת מוצרט בבימויה של שירית לי וייס ובניצוחו של המנצח הישראלי הבינלאומי דניאל כהן עם תזמורת הקאמרטה הישראלית- ירושלים. ליברית: כריסטוף פרידריך ברצנר עם תוספות מאת גוטליב סטפני, הדיאלוגים בעברית נכתבו על ידי המחזאי והיוצר אילן חצור. האופרה תועלה תחת כיפת השמיים, בחצר המצודה בעכו העתיקה, כאשר הדמויות ישירו בגרמנית אך ידברו בעברית ובערבית ויספרו סיפור על אהבה, ידידות, נאמנות ומחילה ועל התנגשות בין תרבויות ובני אדם.
 • בערב השני של הפסטיבל יועלה המופע 'לטינו לדינו' ,המשלב מוסיקה המשלבת מזרח ומערב. המופע מבוסס על טקסטים מהליטורגיקה הדתית, פיוטים מסורתיים, שירים סוחפים מספרד ומדרום אמריקה וכן מחרוזת של לדינו ובארוק ספרדי יפהפה. משתתפי המופע הם: יניב ד'אור בליווי אנסמבל 'בארוקדה ונאיה'  (המכיל 20 נגנים), סולנית האופרה הילה בג'יו שמוסיפה קולורטורות של הנדל למצלול הייחודי של יניב ד'אור. כל אלה בליווי כלי נגינה אותנטיים הנעים מעוד וויולה דה גמבה לגיטרת בארוק וצ'מבלו.
 • כמו בכל שנה יעלה הפסטיבל גם אופרה לכל המשפחה והשנה תהיה זו האופרה 'חליל הקסם' בגרסה מיוחדת ובתרגום לעברית של אהוד מנור ובהשתתפות זמרי האופרה הישראלית. זוהי גרסה צבעונית ומשעשעת בעיבוד מיוחד לילדים בשפה העברית ובמרכזה איש הציפור פפגנו יוצא בחיפוש אחר הנסיכה פמינה אל ממלכתו של זרסטרו. בדרך יפגוש את מלכת הלילה ושלוש העוזרות המסתוריות שלה, ואפילו ימצא אהבה.

מיזם אוצרות הגליל, מיזם פילנטרופי של רעיה שטראוס בן דרור, שמטרתו להביא לקפיצת מדרגה בתחום התיירות בגליל המערבי ירכז את אפשרויות הבילוי בפסטיבל האופרה בעכו וחבל הגליל המערבי, באמצעות  אתר  אינטרנט מרהיב ואפליקציה חינמית. האתר מיועד לסייע למטיילים לתכנן חופשה בהתאמה אישית ומציג מידע עדכני, אמיתי ומרוכז של אפשרויות בילוי, חוויות מגוונות ומסלולי טיול. באתר האינטרנט תוכלו למצוא מידע על כ- 400 נקודות עניין תיירותיות. כל המידע באתר ובאפליקציה נבדק ותועד על ידי צוות מקצועי של המיזם. צוות מיזם אוצרות הגליל ריכז במיוחד עבורכם מבחר המלצות לבילוי בסוף השבוע האופראי שיתרחש בעכו.

הפסטיבל בתמיכת מועצת העסקים ישראל רוסיה בראשות מר טימור בן יהודה (חיחינשווילי)

פסטיבל האופרה הישראלית בעכו העתיקה 28-30 ביולי 2016. פרטים והזמנות באתר <<< ובטל': קופת האופרה הישראלית 03-6927777
פרטים על הסדרי לינה ניתן למצוא באתר אוצרות הגליל <<<

"האהבה הזאת שלנו" עם עברי לידר במערת המסתורין של ירושלים

לאחר שכבש את הקהל עם המופע האחרון שלו "האהבה הזאת שלנו", מגיע עברי לידר, מהזמרים והיוצרים המובילים והבולטים בצמרת המוסיקה הישראלית, למופע קסום במערת צדקיהו . לידר על הפסנתר בליווי יונתן פריג' על הגיטרה יבצעו את הלהיטים הגדולים של לידר בגרסה אקוסטית אינטימית.

כדאי להקדים ולהספיק לסייר במערת המסתורין והאגדות של ירושלים, המסתתרת מתחת לבתי העיר העתיקה, המערה מדהימה בגדלה, ביופייה ובאקוסטיקה הנדירה שלה. האגדה מספרת כי בעת מצור הבבלים על ירושלים, נמלט צדקיהו, מלך יהודה האחרון, דרך מערה זו ליריחו ומכאן שמה "מערת צדקיהו". ככל הנראה החציבה במקום החלה בימי בית ראשון. יוסף בן מתתיהו כינה אותה "מערת המלכים". ממנה נחצבו האבנים לבניין ירושלים ובית המקדש בתקופת הבית השני. היא נעלמה מהעין עם בניית חומות העיר בתקופה העות'מאנית, ונחשפה שוב, במקרה, בראשית המאה ה-20. ממערה זו נחצבו אבני "מגדל השעון" שניצב בעבר מעל שער יפו ונהרס בתקופת המנדט הבריטי, וחלק מאבני המזבח של מבנה ימקא. מחיר כרטיס: 70 ₪ לאדם, גימלאים, סטודנטים ומחזיקי כרטיס ירושלמי 55 ₪. יום חמישי 14.07.16 בשעה: 21:00 (שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות  20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע. משך המופע כשעתיים).

כרטיסים באתר בימות <<< ובטל: *6226

פסטיבל "LIVE במוזיאון" עם יהודית רביץ, שלום חנוך, אביתר בנאי ואביב גפן

אחרי שכ-10,000 איש השתתפו בקיץ שעבר בפסטיבל "LIVE במוזיאון", מוזיאון ישראל מחזיר לירושלים את ההופעות הכי מבוקשות עם התפאורה הכי יפה בארץ. יהודית רביץ תארח את שלום חנוך להופעה עם מיטב להיטיה מכל הזמנים. אביתר בנאי ואביב גפן יאחדו כוחות במופע מיוחד בביצועים משותפים לשירים המוכרים. ברי סחרוף ישיק את אלבומו החדש "ליקוטים" בהופעה יחידה באזור ירושלים. מתי כספי ומרינה מקסימיליאן בלומין יצטרפו למופע 7 פסנתרי כנף, במה אחת + יחד עם גיל שוחט, רמי קליינשטיין, שלמה גרוניך ועוד.

11.7.16-14.7.16 גן האמנות במוזיאון ישראל, ירושלים

 • ביום שני 11.7 תארח יהודית רביץ את שלום חנוך בהופעה עם  הרפרטואר העשיר שלה וכל השירים המרגשים והאהובים ובהם: "באה מאהבה", "געגוע", "עכשיו הכל בסדר", "מילה טובה", "שבתות וחגים", "איזו מן ילדה", "ארבע לפנות בוקר", "האיש ההוא", "באהבתינו", "עיר קטנה", ועוד.
 • אביתר בנאי ואביב גפן יגיעו לראשונה לירושלים עם המופע המשותף "יש שמיים מעלי" ביום שלישי 12.7. המופע המשותף הינו מפגש נדיר של כישרון ויצירתיות, שחושף ביצועים חד פעמיים של שירים מכל התקופות מבית היוצר של שני המוסיקאים המוכשרים. אביב שר אביתר, אביתר שר אביב, ביחד ולחוד, עד לשיאו של החיבור המרגש: השיר שנוצר ומבוצע בידי שניהם, "יש שמים מעלי". בשיר הזה, כמו במופע כולו, הם משלבים את הלב, הרוח והחופש האישי והיצירתי של כל אחד מהם, בדרכו שלו, לכדי יצירה אחת משותפת ושלמה.
 • המופע המוסיקלי המוצלח של השנה 7 פסנתרי כנף, במה אחת + חוזר אך בגדול: גדולי הפסנתרנים הקלאסיים מארחים את מארינה מקסימיליאן, מתי כספי, רמי קלינשטיין, שלמה גרוניך, לאוניד פטשקה, עומרי מור ודניאלה לוגסי, טל סמנון, מיכאל זרצקל וויקטור סטניסלבסקי, בניצוחו ובניהולו של גיל שוחט – שקיבץ על במה אחת לא פחות מ – 7 פסנתרי כנף ואת מיטב האמנים. במופע יבוצעו קטעים מוסיקליים מז'אנרים שונים שיקחו את הקהל למסע בנתיבי המוסיקה בין שיריהם של הזמרים המשתתפים, אלתורי ג'אז ליצירות קלאסיות אלמותיות מאת מיטב המלחינים ולקטעי אופרה. התכנית החדשה, שתועלה ביום רביעי 13.7 כוללת את השירים הידועים והאהובים ביותר של יוצרים אלה: "מערבה מכאן", "צעיר לנצח", "טנגו", "מה אומרות עינייך", "סימפטיה" ועוד.
 • מופע הסיום של הפסטיבל במוזיאון ישראל יתקיים ביום חמישי 14.7 עם נסיך הרוק הישראלי ברי סחרוף במופע ההשקה לאלבום החדש "ליקוטים". המופע הוא פרי עבודה שהתקיימה במהלך שלוש השנים האחרונות, בין החזרות להופעות כאשר ברי סחרוף וההרכב שאתו ,התאספו באולפני העוגן הרחק מהכול ויחד צללו, ניגנו, חיברו והלחינו. מתוך ההקלטות נבחרו לאסופה הראשונה שמונה קטעים בהם שירים וקטעים אינסטרומנטליים – ליקוטים" שרואה אור בימים אלה על גבי דיסקים ותקליטי ויניל במהדורה מוגבלת חתומה וממוספרת. עם סחרוף יופיעו על הבמה: גידי רז, אורן לוטנברג, בנו הנדלר, ניר מנצור, שי צברי,איתמר דוארי/ ארז מונק, גרשון וייסרפירר, אייל תלמודי ורונן שפירא.

כל המופעים יתקיימו בשעה 21:00. מחיר כרטיס 150 ₪. כרטיס הכניסה למופעים בימי שלישי ורביעי כולל כניסה למוזיאון החל מהשעה 16:00 ומאפשר לשלב חוויה מוסיקלית ומוזיאלית יוצאת דופן.

כרטיסים באתר המוזיאון <<< בקופות ובטל': 02-677-1300

קולנוע

Azrieli ROOFTOP CINEMA by GlobusMax

גלובוס מקס - קולנוע פופ אפ על גג עזריאלי (צילום יח"צ)
גלובוס מקס – קולנוע פופ אפ על גג עזריאלי (צילום יח"צ)

לראשונה בישראל כמו בניו יורק, לונדון, אמסטרדם וערים גדולות נוספות בעולם, תפתח רשת "גלובוס מקס" קולנוע פופ-אפ באמפי תיאטרון הממוקם על גג קניון עזריאלי בת"א: Azrieli ROOFTOP CINEMA by GlobusMax.

פעילות קולנוע OUTDOOR הולכת ותופסת תאוצה בערים הגדולות בעולם ומגיעה לראשונה גם לת”א במסגרת שת”פ של רשת בתי הקולנוע המובילה בישראל “גלובוס מקס” בקניון עזריאלי בת”א.

Rooftop Cinema ממוקם באמפי תיאטרון שעל גג קניון עזריאלי, כולל כ- 400 מקומות ישיבה ויפעל כאמור בחודשים יולי- אוגוסט ויוקרנו בו מידי ערב מיטב להיטי הקולנוע של קיץ 2016 כאשר החברה התקינה באמפי תיאטרון מסך קולנוע גדול ומערכת הגברה מתאימה.

באי המתחם יוכלו ליהנות כל ערב החל מהשעה 18:30 ועד תום ההקרנה האחרונה מבר משקאות משובח, מזנון קולנוע משודרג ועשיר במחירים נוחים עם שפע נשנושים מלוחים ומתוקים, מוסיקה חיה, אווירה ייחודית שאין שנייה לה תחת שמי תל-אביב ומול הנוף האורבני יוצא הדופן. במתחם יוקרנו הלהיטים המובילים של הקיץ ביניהם ג’ייסון בורן, סוכן וחצי, סרטים לכל המשפחה ועוד הפתעות…

מחיר כרטיס למתחם יעמוד על 49 ש”ח בלבד ויכלול פרט לסרט גם משקה ראשון (בכפוף לתקנון). רכישת הכרטיסים תתבצע באתר Rooftop Cinema אתר גלובוס מקס או באפליקציית גלובוס מקס.

פסטיבל הקולנוע ה-33 ירושלים עם 14 סרטים ישראלים עלילתיים ודוקומנטריים חדשים

פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-33, אשר יתקיים השנה בין 7-17  ביולי  מכריז על  על הסרטים הישראליים שיתמודדו בתחרות חג'ג'  לקולנוע ישראלי עלילתי  ותחרות ון ליר לקולנוע ישראלי תיעודי-  התחרויות היוקרתיות של הפסטיבל.

במסגרת התחרות לקולנוע ישראלי עלילתי יוענק הפרס הגבוה ביותר בישראל לסרט העליתי הטוב ביותר בסך 120,000 ₪  כמו כן , יוענקו פרסים בקטגוריות: סרט הביכורים, השחקן, השחקנית, הצילום, העריכה, התסריט, המוזיקה ופרס חביב הקהל. בתחרות הסרט התיעודי הטוב ביותר יוענק פרס לסרט הזוכה בסך 35,000 ₪ כמו כן יוענק פרס לבימוי סרט תיעודי על סך 20,000 ₪. בתחרות וון ליר לקולנוע ישראלי  קצר יתחרו 21 סרטים בקטיגוריות עלילתי , תיעודי ואנימציה.

ואלה סרטי התחרות:

תחרות חג'ג לקולנוע ישראלי עלילתי

 • "אבינו" –  במאי: מני יעיש, תסריט: מני יעיש
 • "היער שהיה" –  במאי: גיא רז, תסריט:גיא רז
 • "הרמוניה" – במאי: אורי סיון תסריט: אורי סיון
 • "ירח בבית 12" – במאית: דורית חכים, תסריט: דורית חכים
 • "להציל את נטע" – במאי: ניר ברגמן תסריט: ניר ברגמן, ערן בר- גיל
 • "מעבר להרים ולגבעות" – במאי: ערן קולירין, תסריט: ערן קולירין
 • "שבוע ויום" – במאי: אסף פולונסקי, תסריט: אסף פולונסקי

תחרות ון ליר- קולנוע ישראלי תיעודי

 • "אח שלי גיבור" – במאי: יונתן ניר
 • "בן גוריון, אפילוג" – במאי: יריב מוזר
 • "גן ילדים" – במאים: ערה וחיים לפיד
 • "דימונה טוויסט" – במאית: מיכל אביעד
 • "הקרב האחרון של פפה" – במאי: מיכאל אללו
 • "טהורה לעד" במאית: מאיה זינשטיין
 • "פוטו פרג' " – במאי: קובי פרג'

"הקרנות מיוחדות" – בכורות קולנוע ישראלי

 • "אל תוך הרשת האפלה" ( תיעודי)  , בימוי צחי שיף, דוקי דרור
 • "חדרי הבית"  (עלילתי), בימוי איתן גרין
 • "ילדי הסתיו"  (עלילתי), בימוי איתן גפני
 • "מיומנו של צלם חתונות"  (עלילתי) בימוי : נדב לפיד
 • "חבר שלי, יניב" בימוי: מעיין שוורץ
 • "כמו פרח לוטוס" בימוי אליה שוורץ

הסרטים שנבחרו ל תחרות וון ליר לקולנוע ישראלי קצר עלילתי

 
- פרסומת -

 
 • "Remove Tag" – בימוי: אמרי דקל- קדוש
 • "אימא של איה" – בימוי: לי נחושתן
 • "זאב מבוית" בימוי: אלעד י.
 • "לבד" בימוי: ענת מלץ
 • "מבורכת" בימוי: פראג בנבניסטי
 • "מושקי"  בימוי: עליזה חנוביץ'
 • "סונטה" בימוי: סברין
 • "סרט קיץ" בימוי: עמרי
 • "עם הפנים לקיר" בימוי: אלמורק דוידיאן
 • "שבתון" בימוי: משה רוזנטל
 • "שלא יגמר לי הלילה" בימוי: זיו ממון
 • "שן כריש" בימוי: אורן גרנר

תיעודי

 • "בית האילמת" בימוי: תמר קיי
 • "טייק 3 " בימוי: איילת

אנימציה

 • "לה פאם קי שרש" / La Femme Qui Cherche בימוי: רננה אלדור
 • "אולי רק ציפורי מסע יודעות" בימוי: דפנה אוודיש
 • "בסימן טוב" בימוי: טליה סבתו
 • "הום" בימוי: דמיטרי ידרוב
 • "כמה רחוק, לא רחוק" בימוי: מיכל ואורי קרנות
 • "ראש" בימוי: סתיו לוי

סינמטק ירושלים – הלן מירן  תקיים מפגש אמן ושיחה עם הקהל

הלן מירן (צילום יח"צ חו"ל)
הלן מירן (צילום יח"צ חו"ל)

סינמטק ירושלים יקיים ביום ד' ה-22.6.16 מפגש – שיחה עם השחקנית הבריטית זוכת האוסקר הלן מירן (HELEN MIRREN) וקהל על דרכה האמנותית ופעילותה החברתית במסגרת ביקורה בישראל כאורחת קרן פרס בראשית (GENESIS PRIZE ). מירן תנחה את הטקס בו יוענק לכנר בעל השם העולמי יצחק פרלמן פרס בסך מיליון דולר. לרגל ביקורה זה, יערוך סינמטק ירושלים בחודש יוני מחווה להלן מירן ויקרין מיגוון מהסרטים המשובחים בהם כיכבה . האירוע פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

במהלך חודש יוני יערוך סינמטק ירושלים מחווה לסרטיה של הלן מירן. הסרטים שיוקרנו הם:

 • היצ'קוק (ארה"ב 2012)   Hitchcock (USA 2012) (98 דקות). אנגלית, תרגום לעברית). 23.6.16, שעה 19:15
 • מסע של מאה צעדים (הודו/איחוד הנסיכויות/ארה“ב 2014) The Hundred-Foot Journey (India/United Arab Emirates/USA 2014) (122 דקות. אנגלית, צרפתית, הינדי, תרגום לעברית). 25.6.16, שעה 17:00
 • עין בשמים (בריטניה 2016)  Eye in the Sky (UK 2016) (102 דקות. אנגלית, תרגום לעברית). 27.6.16, שעה 20:45
 • רד (ארה"ב 2010)  Red (USA 2010)   29.6.16 , שעה 21:30

מחיר כרטיס לסרט : 39 ₪.  פרטים ורכישת כרטיסים באתר <<< ובטל': 9377* ,

חגיגה צרפתית בירושלים ביום חמישי ה-30.06.2016 בשעה 18:00

מיד עם סיום הלימודים ורגע לפני היציאה ל"חופש הגדול", תתקיים "חגיגה צרפתית" גדולה וחינמית לציבור הרחב ב"גן סאקר" בירושלים. האירוע, ביוזמת עמותת "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל), יכלול בישולים ומאכלים מהמטבח הצרפתי והישראלי של השף אבי לוי ("מאסטר שף"); הופעות של הזמרים עמיר חדד (הזמר הישראלי שייצג את צרפת באירוויזיון) ומיכאל גריילסאמר, הזמרות לטיסיה לארוסו (Laetitia Larusso) ושיראל, הקומיקאית יודית מרגי והעיתונאי דניאל חייק. בנוסף, יתקיימו הפעלות חינמיות לילדים ומבוגרים: מצעד "לפיד העלייה" מפריז לירושלים, זומבה, ריקודי עם, פינג פונג, קרב מגע ועוד. בתום האירוע יוקרן בשידור חי על מסך ענק משחק רבע הגמר הראשון בטורניר "יורו 2016".

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים מציע פארק קולנוע 10-14 ליולי

לראשונה בישראל, יוקם במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים פארק קולנוע המציע חוויה קולנועית אינטראקטיבית ובלתי נשכחת לילדים וכל המשפחה. המתחם יוקם בגן העצמאות ע"ש ווילף ובשעות הערב יהווה גם אולם הקרנות קייצי תחת כיפת השמיים בו יוקרנו מיטב סרטי הפסטיבל.

"סינמטק ירושלים פועל כל השנה במגוון  אמצעים כדי לטפח את אהבת הקולנוע ואת הבנת המדיום בקרב קהל הילדים" אומרת נועה רגב מנכ"לית סינמטק ירושלים "אנחנו מאמינים שגם לילדים מגיע ליהנות מקולנוע איכותי ולכן יוצרים לאורך כל השנה אירועים מהנים ולימודיים לילדים. בפסטיבל מתקיימת תחרות סרטי ילדים בינלאומית שהשופטים בה הם חברי תא מבקרי הקולנוע הצעירים של הסינמטק, ילדים בני 11-12 שלמדו אצלנו כל השנה להבין סרטים וליהנות מהם, ובשנה זו, גולת הכותרת של החגיגה הקולנועית לילדים בפסטיבל הקולנוע ירושלים, תהיה במתחם האינטראקטיבי החדש שיוקם במרכז העיר בגן ווילף ויאפשר לילדים לחוות באופן פעיל היבטים שונים של אמנות הקולנוע, ושל יצירת סרטים״.

מתחם הקולנוע לילדים ומשפחותיהם יזמין את מבקריו לתחנות המתמקדות באמנות הקולנוע. בכל תחנה יופיע הסבר על האפקט הקולנועי כך שהמבקרים יוכלו להבין את מנגנון היצירה וללמוד דבר או שניים על ההיסטוריה של הקולנוע ובפרט האנימציה:

פליפבוקאומגה- מתקן אומגה באורך של 100 מטר, שלצידו, על גבי קיר שנפרס לאורך תנועת האומגה מצויירים ציורים שיוצרים סרט אנימציה. תנועת האומגה מייצרת את התנועה בין התמונות המרכיבות ביחד סרט של סוס דוהר שעם התנועה הופך לחד קרן מעופף. וכך לומדים המבקרים על היחס שבין תמונה לתנועה ונהנים מרכיבה מעל מדשאות הגן.

GREEN SCREEN – חלל בו יש מסך ירוק ומצלמה במעגל סגור. אל מול המצלמה יעמוד דגם של מכונית. הילדים ישבו בתוך המכונית ועל ידי לחיצה על הדש בורד , ישתנו רקעי הוידאו שמאחוריהם. לרשותם של הילדים יעמדו גם תלבושות, פאות, איפור ואביזרים שונים.

מתחם יצירה וחוויה  אוהל ובו פינות יצירה ליצירת זואטרופים, עמדת סטופמושן, עמדת פטיפונים עליהם הילדים יכולים לנגן ולהנפיש ציורים, עמדת עריכה לילדים, עמדת סטוריבורד ועוד! הילדים יוכלו לעלות את המוצרים המוגמרים לאתר האינטרנט.

תחנת דיבוב אינטראקטיבית בתחנה זו יעסקו הילדים בהפקת דיבוב ואפקטים קוליים. המשתתפים יוכלו לשלוט על תדר הקול שלהם ולייצר את הסאונד של הדיבוב על-פי בחירתם.

פופקורן- מתקן המיועד לגיל הרך – טרמפולינה וספוגים בצורת פופקורן. הילדים מוזמנים להכנס אל תוך המכונה ולקפוץ בין הררי הפופקורן, לבד או עם חברים.

פארק הקולנוע יפעל בין השעות 16:00-20:00 בתאריכים 10-14 ביולי 2016. מחיר כרטיס: 46 ש"ח (הורה מלווה בחינם)

בנוסף לפעילות במתחם הילדים המיוחד יוקרנו במסגרת פסטיבל הקולנוע ירושלים בסינמטק ירושלים  סרטי איכות בינלאומיים לילדים, ומתוכם יבחר חבר השופטים המורכב מ-20 ילדים בני 11-12, אשר לקחו חלק בפרויקט מבקרי הקולנוע הצעירים של סינמטק ירושלים – את הסרט הטוב ביותר. פרס מועדון מבקרי הקולנוע הצעירים של הסינמטק לסרט ילדים ע"ש קמינגס ניתן זו השנה השלישית.

פארק הקולנוע יפעל בגן העצמאות ע"ש ווילף ירושלים. בתאריכים:  10-14 ביולי 2016. בין השעות 16:00-20:00. מחיר כרטיס: 46 ש"ח (הורה מלווה בחינם)

לרכישת כרטיסים באתר <<< ובטל': 9377*

תיאטרון ובמה

להקת המחול הקיבוצית מארחת את פסטיבל בתנועה- דרך גוף  BodyWays

להקת המחול הקיבוצית וכפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון יארחו את פסטיבל דרך גוף BodyWays בכפר המחול הבינלאומי שבקיבוץ געתון מקום מושבה ופעילותה של הלהקה.

הפסטיבל יתקיים  בסוף השבוע שבין התאריכים חמישי 30/6 –  מוצ"ש 2/7  2016 בהשתתפות להקת המחול הקיבוצית ומבחר יוצרים ומנחים שיקראו לקהל לבוא ולגלות עולם דרך הגוף והתנועה. לקהל מוצעים אזורי קמפינג וחדרי לינה .

אתר `דרך גוף BodyWays` הוא מרחב אינטרנטי המהווה מפגש ובמה לאוהבי מחול ותנועה, חובבים ומקצועיים, ומאפשר לכל אחד ואחת למצוא, להצטרף ולעדכן סדנאות, אירועים, שיעורים ומפגשים, כתבות, עצות ומאמרים במגוון נושאים של מודעות, ביטוי ויצירה דרך גוף ותנועה.

במשך 3 ימים יתקיימו בכפר המחול הופעות של להקת המחול הקיבוצית, "קיבוצית 2" ,  מופעי מוסיקה מרקידים וסדנאות עם רקדני הלהקה ב -6 מתחמים  של חדרי סטודיו שיעסקו בגישות בתנועה, מודעות ויצירה דרך הגוף, מפגשי אמן, אימפרוביזציה, תבונת הגוף, תנועה ויציבה, קול וקצב ופעילויות להורים ולילדים ועוד.

בין המשתתפים בפסטיבל: רקדני להקת המחול הקיבוצית, נירה רבינוביץ', סיגל זיו, אילנית תדמור ורבעה מורקוס, עידן פורבס, אלונה פרץ, יעל שרוני, חנן אננדו מרס, יובל גולדשטיין, טריו מלאיקה,ועוד .

להלן תוכנית האירועים המפורטת:

 • 30.6.16 יום חמישי: סדנאות מתחילות בשעה 16:00, להקת המחול הקיבוצית עם המופע "אמבכלל" ImproJam של מוסיקה ותנועה אל תוך הלילה עם נעם הלפר וחברים.
 • 1.7. יום שישי: סדנאות עם רקדני הלהקה, ומנחים מאתר "דרך הגוף"  החל מ 09:00  ועד 18:30 מופע שקיעה וערב הופעות מחול מסיבת קצב עם טריו מלאיקה ודגיי עידן K
 • 2.7 שבת: סדנאות החל מ 09:00 עד 17:00 להקת המחול "קיבוצית 2" במופע "קיבוצית 360"

כרטיס כניסה כולל השתתפות בכל ההופעות והסדנאות ולינה בקמפינג -420  ₪. כרטיס כניסה + לינה בחדרים – החל מ 720 ₪ לאדם לשני לילות 4 בחדר.

פרטים מלאים, כרטיסים והזמנת מקום בחדרים באתר <<< או בטל': 052-8856409

תרבות בפריפריה -מרכז ביזאר לטאבו-אירוע תיאטרלי של אריאל ברונז

תרבות בפריפריה הוא מופע תלוי מקום המטפל בנושאים חריגים הנמצאים בשולי השיח הישראלי. המופע, מבית היוצר של אמן התיאטרון אריאל ברונז, שואב השראה מתרבות ההפעלות במתנ"סים ובוחן את סף הגירוי והמעורבות של קהל באירוע תיאטרלי.

המופע מתרחש במוזיאון בית העיר בתוך תערוכת האמנות של זאב אנגלמאיר, "הארץ המובתחת".

מרכז ביזאר לטאבו מציג את המילה האחרונה באמנות הקהילתית, מופעים והפעלות ומציע מפגשי פרפורמנס אינטימיים בעלי אופי אינטראקטיבי בדיסקרטיות. מיטב האמנים, המרצים, המנטורים והמטפלים בפריפריה, פותחים חלון הזדמנויות בעולם בו האוונגרד הופך לסגנון אמנותי נכחד.

בכורה חגיגית  יום שלישי ה-12 ביולי בשעה 20:30.בבית העיר תאריכים נוספים: יום שלישי, 19 ביולי בשעה: 20:30, יום שלישי, 2 באוגוסט בשעה: 20:30, יום שלישי, 13 בספטמבר בשעה: 20:30, יום שלישי, 20 בספטמבר בשעה: 20:30, יום שלישי, 27 בספטמבר בשעה: 20:30.

שעות פעילות המוזיאון: ימים ב'-ה':  09:00-17:00, יום ו', שבת וחגים: 10:00-14:00 סגור ביום א'. משך המופע כ-80 דקות,  כל המופעים יתקיימו בבית העיר, רחוב ביאליק 27, תל אביב. הכניסה למופע בהזמנת כרטיסים מראש בלבד במחיר 30 ₪.
רכישת כרטיסים בקופת בית העיר 03-7240311 החל מהשעה 11:00, קופת תיאטרון קליפה  03-6399090 / 03-6879219 ובאתר התיאטרון<<< 

ברנשים וחתיכות Guys And Dolls

אולפני פוקס המאה העשרים הודיעו על הפקה הוליוודים חדשה למחזמר הידוע. בגרסה הקולנועית הקודמת כיכבו מרלון ברנדו ופרנק סינטרה. הפעם התפקידים הראשיים מיועדים לג'וזף גורדון-לוויט ולצ'נינג טייטום שהוכיח את כישורי השירה והריקוד שלו במחווה הנהדרת למחזות הזמר הקלאסיים בסרטם האחרון של האחים כהן "יחי הקיסר". השמועות מספרות שכוכבים נוספים כמו יו ג'קמן, וין דיזל וראסל קרואו גם הולכים לפזז ולשיר בסרט החדש אותו יביים מייקל גרנדייג'. הבמאי זוכה פרס הטוני ביים כבר גירסה בימתית מצליחה למחזמר בכיכובם של יואן מקרגור, דאגלס הודג' וג'יין קרקווסקי בשנת 2005. גרסה שאליה הצטרף גם פטריק סוויזי בתפקידו האחרון על הבמות זמן קצר לפני מותו.

העיבוד הקולנועי החדש יתווסף לשורה של עיבודים מצליחים שעלו על בימות ברודווי ולונדון. הפקה לונדונית מצליחה במיוחד תגיע הישר מווסט אנד לישראל ותוצג מ- 12 בספטמבר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. בינתיים ההפקה הלונדונית שתעשה את דרכה לישראל זוכה להצלחה גדולה בלונדון וגם בסיור ברחבי הממלכה.

בסוף חודש יוני תצטרף להפקה הלונדונית הנוכחית גם השחקנית/קומיקאית האוסטרלית, רבל ווילסון בתפקיד מיס אדלייד. היא תופיע בבריטניה רק עד סוף חודש אוגוסט, ולא צפויה להצטרף להופעות בישראל.

עלילת המחזמר מספרת על דמותו של נתן דטרויט שמסתבך עם משחקי הקוביה הלא חוקיים. לצד בעיות ההימורים הוא מתמודד עם סבלנותה הפוקעת של ארוסתו מזה 14 שנה זמרת מועדוני הלילה מיס אדלייד. מנגד מופיעים סקיי מסטרסון, בחור שמעולם לא אומר לא לכל התערבות  ושרה- נערת המיסיון, חתיכה עם לב מקרח. סקיי מתערב שהוא יגרום לשרה להתאהב בו  וייקח אותה לארוחת ערב בהאוונה קובה ובתמורה יביא 12 חוטאים לפגישה של המיסיון. זהו הימור שנתן דטרויט לא יכול לוותר עליו.

הסיפור הניו יורקי הזה על מהמרים, גנגסטרים ונערות מועדוני לילה שזור בכמה מן הלהיטים הגדולים שידע עולם המחזמרLuck Be a Lady, Sit Down You're Rockin the Boat,  I've Never Been in Love Before  ועוד רבים וטובים.

בהפקה משתתפים 40 שחקנים/זמרים כולל תזמורת חיה של 14 נגנים, תפאורת ענק ועשרות תלבושות. הפקה באנגלית עם כתוביות לעברית. 15 הצגות בלבד החל מתאריך 12 בספטמבר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה. שעתיים וחצי של  הנאה צרופה ומוסיקה נהדרת. ההצגה באנגלית עם כתוביות תרגום לעברית. הפקת המופעים בישראל צמח עופר בע"מ בשיתוף האופרה הישראלית.

תעופה

אייר פראנס זכתה בפרסי TravelPlus Airline Amenity Bag Awards 2015

"ערכות הנסיעה" שאייר פרנס מחלקת בטיסותיה נבחרו על ידי פאנל נוסעים מתמידים שמקבלים ערכות אלה בטיסות החברה. אייר פראנס זכתה בשני פרסי   TravelPlus Airline Amenity Bag Awards 2015על ערכת  הנוחות של מותג העל הצרפתי ג'יבאנשי, שניתנת לנוסעי מחלקה ראשונה – La Première ובעבור ערכת הנוחות החדשה שלה לתינוקות. בטקס, שנערך בתערוכת עיצוב פנים למטוסים שבהמבורג, השתתפו חברות תעופה מהטובות בעולם אשר נבחנו על הערכות המיוחדות שהן מחלקות במהלך טיסותיהן. זוהי השנה השנייה ברציפות בה זוכה אייר פראנס עבור ערכת הנוחות של ג'יבנשי ולראשונה היא זוכה בפרס עבור הערכה לתינוקות.
ערכת הנוחות של ג'יבנשי המחולקת ללקוחות La Première מאז סתיו 2015 , קיבלה את תואר "ערכת נסיעות היוניסקס הטובה ביותר במחלקה ראשונה". הערכה בעלת מראה "שיקי", עיצוב מסוגנן ומכילה מוצרי טיפוח נבחרים ופופולריים בקרב לקוחות La Première מתוך קולקציית "Le Soin Noir" של ג'יבנשי. בין היתר הערכה כוללת: קרם פנים, רול נגד עייפות לעיניים, קרם ידיים ושפתון.

ערכת התינוקות החדשה שהושקה בספטמבר 2015  כוללת: מוצרי היגיינה לתינוקות מבית המותג המוביל Nivea, סינר, כפית קטנה ושמיכה. הערכה החדשה משפרת את הנוחות של הנוסעים הצעירים ושל הוריהם.

תיירות

חודש היורו 2016 באברהם הוסטל בר ירושלים ות"א עד 10 ליולי

אברהם הוסטל בר ת"א וירושלים מקיימים פעילות יורו 2016 עד לגמר הגדול. כל המשחקים וכל השידורים בכל הלילות והימים ישתתפו בפעילות הכוללת  לצפות בשידורי יורו 2016 עם אוהדים מכל העולם, להמר על התוצאות ולזכות בפרסים והטבות.  כמו כן יוכלו המשתתפים לשתות את euro 2016 beer המיוחדת של רשת אברהם הוסטלס ובירות שפירא ולנסות ולנבא את תוצאת המשחק ולזכות בבקבוק בירה ממותג במיוחד ליורו.

לגרד בסוף כל משחק כרטיס ולזכות בפרס (צ'ייסר, כוס יין או בירה, או בקבוק וויסקי).

לאכול בכל הטעמים ובכל השפות כי ואיך אפשר בלי מזון לקיבה? מנות מיוחדות וקוקטיילים מגניבים לפי הקבוצות שמשחקות באותו ערב.

 • אברהם הוסטל ירושלים הנביאים 67 (צמוד לכיכר הדוידקה), ירושלים פיסבוק <<<
 • אברהם הוסטל תל-אביב  לבונטין 21 ת"א פייסבוק <<< 

מלון ארקדיה טבריה מציע מבצעים לחופשות החופש הגדול

מלון ארקדיה טבריה עם נוף לכנרת
מלון ארקדיה טבריה עם נוף לכנרת

רשת מלונות ארקדיה נערכת לקלוט את מאות האורחים אשר יפקדו את מלונות הרשת, במהלך חופשת החופש הגדול ומכריזה על מבצעים מיוחדים במלון ארקדיה טבריה.
שי דויטש, מנהל השיווק של רשת מלונות ארקדיה, מסר: " אנו נערכים לקלוט את מאות הנופשים אשר יגיעו להתארח ברשת מלונות ארקדיה במהלך החופש הגדול. רשת ארקדיה חרטה על דגלה להציע לנופשים חווית אירוח אישית ומפנקת במחירים אטרקטיביים ואנו שמחים להציע מחירי מבצע משתלמים ללקוחותינו לקראת החופש הגדול".
הנופשים במלונות רשת ארקדיה ייהנו ממחירים מיוחדים לנופש במהלך החודשים יולי-אוגוסט, למקדימים להזמין את החופשה עד ה-25.06.2016.

יולי 2016:

 • אמצ"ש (ראשון עד רביעי, כולל) –  החל מ- 660 ₪ ללילה לזוג ע"ב חצי פנסיון לשוהים בחדר סטנדרט במסגרת חבילת מינימום ל-2 לילות.
 • סופ"ש (חמישי עד שבת, כולל) – החל מ- 718 ₪ לזוג ללילה ע"ב חצי פנסיון לשוהים בחדר סטנדרט במסגרת חבילת מינימום ל-2 לילות.
 • מבצע נשארים שבת והילדים עלינו – מזמינים חופשה לחודש יולי 2016 בארקדיה טבריה לשלושה לילות (חמישי – ראשון) והילדים לא משלמים על ליל שבת: חבילת לזוג ו-2 ילדים , בימים חמישי ושישי החל מ-1078 ש"ח ללילה וליל שבת רק ב718 ש"ח על בסיס חצי פנסיון .

סה"כ לחבילה 2874 ש"ח.

אוגוסט בין התאריכים 31.7-14.8.16

 • אמצ"ש (ראשון עד רביעי , כולל)–  החל מ- 720 ₪ ללילה לזוג על בסיס חצי פנסיון לשוהים בחדר סטנדרט במסגרת חבילה מינימום 2 לילות.
 • סופ"ש (חמישי עד שבת, כולל) – החל מ- 788 ₪ לזוג ללילה ע"ב חצי פנסיון לשוהים בחדר סטנדרט במסגרת חבילת מינימום 2 לילות.

אוגוסט ביון התאריכים 14.8-31.8.16

 • כל השבוע כולל ימי ו' – החל מ-1150 ₪ ללילה לזוג על בסיס חצי פנסיון בחדר סטנדרט + ילד ראשון חינם, כל ילד נוסף 250 ₪, במסגרת חבילת מינימום 2 לילות.

תערוכות ואמנות

סוף שבוע של אמנות בקריית המלאכה חמישי-שבת, 23-25 ביוני 2016

בית בניימיני - שביל האבנים (צילום גור ענבר)
בית בניימיני – שביל האבנים (צילום גור ענבר)

בית בנימיני, שפועל כמרכז עכשווי לקרמיקה בישראל משנת 2011, ממשיך את חגיגות יום ההולדת החמישי בסוף שבוע פעיל, שיתקיים במקביל ל"אירועי פתיחת מושב הקיץ של אמני קריית המלאכה. אירועי פתיחת הקיץ יחלו בערב יום חמישי ה – 23 ביוני וימשכו עד יום שבת ה- 25 ביוני בשעה 17:00.

לצד בתי מלאכה ותעשיה זעירה שוכנים בקריית המלאכה חדרי מוזיקה ואולפנים, למעלה מ-250 חללי סטודיו של אמנים מתחומים שונים, וממוקמות בה 17 מהגלריות הנחשבות בתל-אביב. עם פתיחת מושב הקיץ מזמינים אמני הקרייה את הקהל הרחב לסיורים מודרכים בתערוכות בגלריות, לביקורי סטודיו פתוח, להופעות מוזיקה חיה, להקרנות וידאו ארט על בנייניי הקרייה, ולסדנאות יצירה למבוגרים ולילדים. בין השאר, ניתן יהיה לקחת חלק בפעילות סריגה והגשת קפה מסורתית, שתשולב במכירת סלים מיוחדת, של קולקטיב קוצ'ינט שמושתת על יצירתן של נשים פליטות מיבשת אפריקה. במקום לאמנות יוקרנו עבודות וידאו ארט של האמניות הילה ליזר בג'ה, מירי נשרי ועוד, דבורה מורג, אנה פרומצ'נקו, יעל פז ועוד יזמינו את המבקרים לביקור סטודיו, ובמסעדת א-לה רמפה שחוגגת 4 שנים תתקים מסיבה שמלווה במופעי מוסיקה חיה ובזאר בגדים מיד שנייה.

ביום שישי ה-24/6 בין השעות 10:00-14:00, יקיים בית בנימיני, מחלוצי מרכזי התרבות בקריית את המלאכה, את פרוייקט "שביל האבניים". המסיירים בשביל האבניים יבקרו בשישה בתי מלאכה בהם יוצבו עמדות אבנים, ויהנו מסיור מודרך בדו שיח צורני-חומרי, בין קדרים ובעלי מלאכה שונים. חרטים, דפסים, נגרים, יצרני נעלים, אומני חיתוך זכוכית, לחצנים, ויוצק תכשיטים יערכו הדגמות ייצור, והוותיקים שבהם יתבלו את ההסברים בסיפורים היסטוריים ונוסטלגיים על גלגולו של עסק ועל מלאכות נעלמות. הקדרים ידגימו את פעילות האבניים ובשיתוף עם בעלי המלאכות, וישלבו בעבודת הקדרות שימוש בכלים וחומרים המאפיינים את המקום המארח.

ביום שבת ה – 25/6 בין השעות 11:00-14:00 יוזמן הקהל הרחב (מבוגרים וילדים) לסדנא פתוחה בבית ספר לאמנות הקרמיקה בבית בנימיני, להתנסוּת והדגמה בתבניות יציקה ולחיצה. והחל מהשעה והחל מהשעה 11:30 יערכו סיורים מודרכים בשלוש התערוכות שזה עתה נפתחו: "החברה לשיקום המלאכה בתל אביב-יפו", "משכפלת, חפצים יוצרים חפצים", ו"זהב". בתום הסיור תיערך תצפית מודרכת, על מתחם קריית המלאכה מגג הבית.

בנוסף, ביום שני ה-27 ביוני בין השעות 14:30-20:00 יתקיים בבית בנימיני יום עיון תחת הכותרת: "קריית המלאכה – דמוגרפיה, חזות ויצירה". את יום העיון עורכת שירה סילברסטון, והוא יערך בשני מושבים שיבקשו לבחון את השינויים החברתיים והחזותיים שעברו על קריית המלאכה, תוך התייחסות להיסטוריה של המקום, לדיאלוג בין החדש לישן, ולזה שבין בתי המלאכה, האמנים, בתי העסק והגלריות. ההשתתפות ביום העיון כרוכה בתשלום של: 65 ₪ / לחברי אגודת אמני קרמיקה בישראל ולסטודנטים – 50 ₪. (תכניה מפורטת מצורפת).

מפות מידע יחולקו למבקרים בבית בנימיני- רח' העמל 17, במסעדת א-לה רמפה-רח' העמל 12, תל אביב ובמקום לאמנות- רח' שביל המרץ 6 תל אביב. פרטים באתר <<< 

כנסים וטיולים

CULINARY 2016 התערוכה השנתית למזון וקולינריה 27-28 ביוני

תערוכת קוילנרי (צילום דיוויד סילברמן )
תערוכת קוילנרי (צילום דיוויד סילברמן )

Culinary –  התערוכה השנתית למזון ולקולינריה – תתקיים השנה בפעם הרביעית. במסגרת התערוכה מוצגים חידושים ומגמות בעולם הקולינריה והמסעדנות הישראלי. תחת קורת גג אחת יציגו השנה עשרות יצרני מזון מקומיים לצד יבואנים, החל מיצרני ויבואני בוטיק מסקרנים ועד חברות מזון גדולות ומובילות, בניהן: החברה המרכזית (טרה,צוריאל, קרלסברג, פריגת, נביעות), חברת היבוא המובילה 'דיפלומט', מותג הקפה הבינלאומי Nespresso, הערוץ המקצועי של חברת 'אסם נסטלה פרופשיונל', מחלבות גד, פילסברי, לימן שליסל ועוד.

בתערוכה, המיועדת לשוק המקצועי, יוצגו חידושים רבים הנשענים על המגמות אליהן מתפתחת הקולינריה: תחום הבריאות – רבים יציגו פיתוחים ששומרים על ערכי המוצר ואנטי בקטריאליים, חומרי עישון טבעיים מיצים טבעיים ועוד.  מגמת הטבעונות  –  עם מוצרי חלבון מן הטבע, תחליפים טבעוניים מתקדמים גנאש שוקולד טבעוני, טאבונים ייחודיים, ומגוון רב של טעמים, ריחות ומרקמים, וכמובן הטכנולוגיה המתקדמת הבאה לידי ביטוי בחומרים ייחודיים לסכינים, מכונות קפה וכלים.

אורחי התערוכה יוכלו לטעום ולחוות את מיטב החידושים בחוד החנית של הקולינריה הישראלית ביניהם:

 • פיין קוק של השף יאיר פיינברג, יציגו לראשונה אבקה של נוגד חמצון מונע השחרה – שימוש במוצר זה שומר על צבע ומרקם של עלים, ירקות ופירות חתוכים, בלי להשפיע על הטעם והמרקם, ומונע הפרשת נוזלים של ירקות ופירות חתוכים. הוא נפלא למחיות פרי וירק, וממרחים כמו גוואקומלה, פסטו, תפוחים חתוכים ועוד
 • מלח עישון טבעי  – עשוי ממלח ים ותמצית עישון טבעית, משמש כתבלין ותחליף טבעי ובריא לעישון חם או קר
 • טראפל קורנר – יציגו חידושי כמהין: קוויאר כמהין (טבעוני), חרדל דיז'ון צרפתי עם כמהין ומיונז כמהין שמופלאים כמלווים לצ'יפס, שהפך אף הוא למוצר גורמה בקולינריה.

רשימת המציגים וההרצאות המלאה מפורסמת באתר התערוכה <<< הרשמה לקהל המקצועי באתר <<<  תערוכת קולינרי 27-28 ביוני, בין השעות: 11:00 – 19:00 דן פנורמה תל אביב – מרכז הכנסים, תל אביב יפו.

כנס קעקועים בינלאומי -"ללא מסגרת"  בתל אביב

אסתטיקה מחוץ לחוק. (צילום סנדי פלמן )
אסתטיקה מחוץ לחוק. (צילום סנדי פלמן )

קעקועים בתרבות המערבית נתפסו  בעבר כפעילות המאפיינת קבוצות אוכלוסייה יוצאות דופן: אסירים ופושעים, יורדי ים ופיראטים וקבוצות אתניות שונות . בעשורים האחרונים תופעת קעקועי-הגוף מתפשטת ברחבי העולם ובישראל גם בקרב אוכלוסיות רבות: צעירים ומבוגרים, גברים, נשים ללא הבדל מוצא, דת, מין וגיל . בשלושת ימי הכנס ייחשף הציבור לעולם עשיר ומסקרן של תרבות הקעקוע בכל הזמנים. מומחים בתולדות הקעקוע וביניהם חוקרים, אמנים ואפילו קבוצת אסירים לשעבר מארה"ב יגיעו למרכז אדמונד דה רוטשילד וידונו בפנים הרבות של תרבות הקעקוע לדורותיה.

במקביל ייארח המרכז שתי תערוכות צילומים ייחודיות, הפתוחות לקהל עד ה-22/7/16 :

 • התערוכה  Desert Ink – סדרת הצילומים של הצלם ג'ונתן מאי מתעדת את חייהם של אמני קעקוע בארצות הברית שהיו בעבר חברי כנופיה. עדשת המצלמה מלווה את חיי היום יום של 8 אסירים מורשעים לשעבר שאהבתם לאמנות וקעקוע עזרה להם למצוא את הכוח להשתנות. פתיחת התערוכה תלווה בשיחה עם חלק מחברי הקבוצה המצולמת: אדוורדו (צ'יפ) פלורס, דומיניק לזראטו ורוברט אירווין שיגיעו לארץ במיוחד כדי להשתתף בכנס.
 • "אסתטיקה מחוץ לחוק " –  תערוכת יחיד של הצלמת האמריקאית סנדי פלמן הכוללת סדרת פורטרטים צבעוניים של חברי היאקוזה ביפן הנושאים על גופם אירזומי (Irezumi), קעקועים יפניים מסורתיים. פלמן אשר יצרה קשר עם קבוצה סודית מהעולם התחתון של טוקיו ואוסקה, לאחר תהליך בניית האמון ארוך וקשה,  מציגה סדרה מרהיבה שמתעדת תופעה תרבותית מרתקת, בה חברי היאקוזה משקיעים הון ושעות ארוכות בקעקוע יסודי וסימבולי של כל חלק בגופם.

את שתי התערוכות אצר טל דנאי, מנכ"ל ומייסד ArtLink, אוצרת משנה: נועה רשף

התערוכות פתוחות עד ה – 22.7 בימים א'-ה' בין השעות 10:00-18:00 ובימי שישי בין השעות 10:00-13:00

הכנס יתקיים בימים  ד'-ו', 29.6-1.7.2016  במרכז אדמונד דה רוטשילד, רוטשילד 104, תל אביב. כל האירועים מתקיימים ללא תשלום אך מחייבים  הרשמה מראש במייל <<< 

ספרים

מדרחוב נחלת בנימין – "ספרים וסופרים בנחלה"

לכבוד אירועי שבוע הספר העברי ברחבי הארץ, החליטה הנהלת המדרחוב לפתוח את שעריה בפני משוררים, סופרים, כתבי עת והוצאות לאור קטנות או פרטיות וביחד לקיים ימי מכירה ביריד ספרים אלטרנטיבי שיתקיים במקביל ליריד האמנים הקבוע במדרחוב.

האירוע יתקיים במתחם ייחודי ומוצל שהוקם לצורך מטרה זו ברח' רמב"ם (ליד האוהל הדרוזי).

במתחם תמוקם גם במה פתוחה, בה יקריאו המשתתפים קטעים מיצירותיהם ויאפשרו טעימה קטנה מפרי עטם לקהל המבקרים ביריד.

יריד האמנים במדרחוב נחלת בנימין חרט על דגלו לעודד יצירה עצמאית, אישית, מקורית  ולא מסחרית, וכך גם באירוע "ספרים וסופרים בנחלה".

עשרות סופרים, משוררים וקומיקסאים, יחברו ליצירת חוויה אינטלקטואלית, תרבותית, שונה ומיוחדת במינה.

האירוע יתקיים בתאריכים:

 • שלישי ה- 21.06.16   בין השעות: 10:00-18:00
 • שישי  ה- 24.06.16   בין השעות: 10:00-17:00
 • שלישי ה- 28.06.16  בין השעות: 10:00-18:00

לפרטים נוספים: מנהלת מדרחוב נחלת בנימין בטל': 03-5169580 או חפשו בפייסבוק "מדרחוב נחלת בנימין".

כתיבת תגובה