היער השחור עם ילדים

הפופולאריות של אזור היער השחור גואה בשנים האחרונות גם בקרב ישראלים תודות למגוון הפעילויות הרב שיש בו גם לילדים בני נוער וכמובן גם למבוגרים. בכתבה זו תמצאו את האטרקציות המרכזיות של היער השחור ועוד מידע חשוב.

>לחץ כאן למידע על אפשרויות לינה ביער השחור….

פארק החושים- גוטאך

הפארק מציע מסלול רגליים יחפות(Park with all Senses)  בגוטאך (Gutach) מעט מערבה מטריברג. מדובר במסלול בן כ-2 ק"מ ומתאים לכל המשפחה. בתחילת המסלול מפקידים את הנעליים בתא המיועד לכך וצועדים ברגליים יחפות לאורך המסלול על מגוון מצעים כמו חצץ, חול, חלוקי-נחל, שורשי-יער, שבבי עץ, שלוליות,, דשא ועוד. לאורך המסלול יש תחנות הרחה וחוש הריח מופעל שם גם כן. חוש המישוש מאותגר על ידי מישוש פרוות שונות.

מגלשת ההרים של גוטאך

סמוך לפארק החושים, יש את מגלשות ההרים של גוטאך (Rodelbahb Gutach). זהו מסלול נחמד של כק"מ ואין מה להשוותו למגלשה הארוכה של טודנאו.

אתר אינטרנט של שני האתרים: www.gutach-schwarzwald.de

שעון קוקיה ענק (צילום דני בר)
שעון קוקיה ענק (צילום דני בר)

שעוני קוקיה

אחד המקומות המועדפים עלי הוא הפינה התיירותית של הופגוט-שטרן, על אם הדרך בין פרייבורג וטיטיזה.

במקום מלון, חנות ובית מלאכה של ניפוח זכוכית, מסעדה בשירות עצמי עם עוגת היער השחור, שמעת לעת מדגימים הכנתה לפני קהל המבקרים וגולת הכותרת היא חנות שעוני הקוקיה. בחנות ניתן הסבר על התפתחות ייצור שעוני הקוקיה ביער השחור.

החזית של מבנה המסעדה והחנות הוא גם שעון קוקיה ענק שעובד ומהווה אטרקציה בפני עצמה, כל שעה עגולה.

טיטיזה

על שפת אגם טיטוס נמצא את העיירה התיירותית טיטיזה-נוישטאט. ברחוב הראשי היורד לאגם יש חנויות מזכרות, מסעדות, גלידה ועוד.

על שפת האגם ניתן לצאת לסיבוב בסירה חשמלית (אסור להפעיל סירות מנוע דלק על האגם למען שמירה על איכות המים) או לשכור סירה משפחתית קטנה ולשוט עצמאית.

 
- פרסומת -

 

בעיירה עצמה, לא רחוב מתחנת הרכבת יש שתי אטרקציות לילדים.

פארק החבלים Action Forest  – זהו פארק החבלים אתגרי ביותר ומכיל חמישה שלבים של קושי. לאחר קבלת תדריך בטיחות ולבישת ריתמות הבטיחות והקסדה, מתחילים בהליכה על גשרי עץ בגובה של כעשרה מטרים, הליכה על מסלול מוטות עץ, מסלול הליכה על חבל, גלישה באומגה ועוד.

אתר אינטרנט: www.action-forest.de

גלקסי פרדייז – פארק מים מקורה שמהווה פתרון מצויין ליום סגריר או גשום.

מדרום לטיטיזה

נצא בדרך דרומה מטיטזה שם נמצא שני פארקים אחרים שיכולים להיות אלטרנטיבה אחרת לפארקים של טיטזה או גוטאך.

פארק ההרפתקאות שטיינוואסן (Steinwasen Park) על יד העיירה אובריד (Oberried). זהו פארק הממוקם בלב היער השחור. בפארק מגוון אטרקציות לכל המשפחה הכוללות גשר חבלים, מסלול אבובים, מגלשות הרים, קולנוע D4 ועוד. גם פארק זה מתאים גם ליום גשום תודות לכך שחלק מהתקנים בו מקורים.

אתר הפארק: www.steinwasen-park.de

https://youtu.be/oDk8O5bnfac

מגלשת ההרים טודנאו (Todtnau)  היא מגלשת ההרים הארוכה באירופה עם מעל ל-3 ק"מ מסלול במורד ההר. עולים ברכבל כיסאות לתחילת המסלול שבקצה ההר. נכנסים לקרונית וגולשים את המורד הארוך חזרה לכניסה לפארק. מכיוון שמדובר במקום גבוה, מומלץ להצטייד בלבוש חם.

פלדברג (Feldberg)

הפסגה הגבוה בגרמניה מתנשאת לגובה 1493 מ' מעל פני הים. בתחתית הפסגה נמצא את מוזיאון הטבע האינטראקטיבי של היער השחור.

פארק אירופה

הקדשתי לאירופה פארק כתבה נפרדת, כי אין ספק שהוא האטרקציה המעניינת ביותר לילדים, באזור היער השחור.

כתיבת תגובה