מה הן מערכות מיזוג VRF ולמי הן מתאימות

עולם מיזוג האוויר משתנה ומתקדם עם הזמן. כדי שתדעו מה הכי נכון לבית או למשרד שלכם, כדאי להכיר את מערכות מיזוג VRF ולבחון האם הן עונות לצרכים שלכם

מערכת מיזוג (אילוסטרציה)

אם התקנתם לאחרונה מזגן או מערכת מיזוג בבית או בעסק, בטח שמתם לב למגוון האפשרויות הרחב שמוצע בתחום. מערכות מיזוג אוויר לחללים גדולים, קטנים, מערכות משולבות, מערכות שינתן להתקין במסתורי כביסה עוד פתרונות רבים ומעוררי השראה כדי לאפשר לכל אחד למצוא את המיזוג המתאים ביותר לצרכיו.

בין כלל האפשרויות המוצעות, ישנן גם מערכות מיזוג VRF, וכדי לדעת למי הן מתאימות, חשוב קודם כל להבין במה דברים אמורים. מערכות מיזוג VRF מתאימות למיזוג חללים גדולים או מחולקים, וניתן להתקין עד 16 יחידות פנים, כלומר 16 פתחים מהם יצאי מיזוג האוויר. מדובר במערכות הנחשבות למתקדמות ואיכותיות מאוד, נוחות להתקנה גם במקומות קטנים וחוסכות הרבה מאוד בעלויות המיזוג השוטפות. הסיבה להיותן של מערכות מיזוג VRF חסכוניות באנרגיה היא היכולת של כל אחד לשלוט באופן ישיר על הטמפרטורה בחלל בו הוא נמצא, וכן לא להפעיל חלק מהיחידות. כך בעצם רק חללים שבהם נמצאים אנשים ממוזגים, וזאת בהתאם למידת החום או הקור הרצויה.

מערכות מיזוג VRF – יתרון לצרכנים וגם לסביבה

 
- פרסומת -

 

מערכות מיזוג VRF הן בעלות יתרון משמעותי נוסף: מערכות מיזוג VRF הן בעלות מערכת החזרת חום. פירוש הדבר הוא שהמערכת יכולה לעשות שימוש באנרגיה המוחזרת מיחידות ספציפיות שלא נמצאות בשימוש לצורך מיזוג חלל אחר שכן דורש מיזוג ברגע נתון. כך למשל, מערכות מיזוג VRF "יודעות" לעשות שימוש באנרגיה מחדר הילדים, למשל, שלא מצריך מיזוג ולתעל אותה למיזוג חדר העבודה או הסלון, בהם נמצאים באותו רגע בני הבית. מכאן עולה כי מערכות מיזוג VRF הן חסכוניות בצריכת אנרגיה ובמילים אחרות – מובילות למצב שבו חשבונות החשמל לא מתנפחים יתר על המידה בחודשי הקיץ או החורף.

גם בתחום המחיר, מערכות מיזוג VRF הן אטרקטיביות מאוד לצרכנים. לרוב, מחירן של מערכות מיזוג VRF יפתיע לטובה, וכאשר מוסיפים לכך את החיסכון ארוך הטווח בחשבונות החשמל, מתקבלת עסקה משתלמת לצרכנים וכמובן גם לשמירה על איכות הסביבה.

אם כן, ניתן לומר כי מערכות מיזוג VRF הן תחום שכדאי מאוד להכיר, בוודאי בשלב שבו אתם שוקלים איזה מערכת מיזוג להתקין בדירה חדשה, במפעל או משרד שאתם מקימים. מערכות מיזוג VRF תאפשר ליהנות ממיזוג יעיל, נוח ואיכותי לאורך זמן, תאפשר לווסת את הטמפרטורה בהתאם לצרכיו של כל אחד מהמשתמשים וכן תהווה חיסכון אדיר בעלויות השוטפות. עם כל היתרונות הללו, אין להתפלא שמדובר במערכות פופולריות מאוד במגזר העסקי ובמגזר הפרטי. אחרי הכל, כולנו רוצים טמפרטורה נוחה לאורך כל ימות השנה.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: