קו שייט עכו-חיפה כבר לא חלום

קו שייט חדש בין נמלי חיפה ועכו ||| שיט ממרכז העיר התחתחת של חיפה לעכו העתיקה וחזור ||| חגיגה לתייר הישראלי והזר ||| לפרטים ותמונות <<<

מלכת עכו בנמל חיפה (צילום דני בר)
מלכת עכו בנמל חיפה (צילום דני בר)

קו שייט סדיר במפרץ חיפה

קו השייט החדש שנפתח לאחרונה, הוא פרי יוזמה של משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה ועיריות חיפה ועכו. משרד התיירות השקיע בשדרוג התשתיות בנמלי הערים כ-11 מיליוני ש"ח, ועיריות חיפה ועכו יסייעו בשיווק הקו שייכלל בהמשך בכרטיס משולב, המציע סיורים באתרי התיירות בעכו ובחיפה. להערכת משרד התיירות, הקו צפוי למשוך אליו עשרות אלפי תיירים מהארץ ומחו"ל מדי שנה.

זו הפעם הראשונה בה מופעל קו שייט סדיר בין עכו לחיפה, 7 ימים בשבוע, בבוקר ובערב, בשעות קבועות. בחגים תוכפלו כמות ההפלגות  (למעט ימי זיכרון ויום הכיפורים). קו השייט יופעל לתקופת הרצה עד פסח.

ככה משיקים קו שיט חדש מנמל חיפה (צילום דני בר)
ככה משיקים קו שיט חדש מנמל חיפה (צילום דני בר)

נמל חיפה

במרכז נמל חיפה הגדול, הצבאי והמסחרי, נמצא טרמינל הנוסעים שמקבל את פני הבאים בספינות הקרוז הענקיות בעונת התיירות. מטרמינל זה, שנמצא גם בסמוך לתחנת הרכבת השמונה בחיפה ובמרחק הליכה מהתחנה, יוצאות ומגיעות אליו ספינות הקו החדש בין חיפה לעכו וחזרה.

מתקרבים לעכו העתיקה (צילום דני בר)
מתקרבים לעכו העתיקה (צילום דני בר)

השיט

משך ההפלגה בין חיפה לעכו הוא כ-45 דקות. במהלך השיט רואים את כל המפרץ והקריות של מפרץ חיפה. ביום בהיר וראות טובה, אפשר לראות את הרי הגליל ואת ראש הכרמל המתנוסס מעל הים. מפרץ חיפה ברוב ימות השנה מוגן מגלים ועל כן הספינה הגדולה (200 נוסעים באולם נוסעים פנימי וב"דק" העליון המוצל, יכולים לשוט ברוגע את המרחק בין שתי הערים. יש לשער שבים סוער תהיה הפוגה או שתארך משך ההפלגה על מנת להמנע מטלטלות ואי נוחות.

 
- פרסומת -

 

המרינה של עכו

בתוך וכחלק מהעיר העתיקה של עכו, נמצא את נמל עכו והמרינה עם הרציף המחודש לטובת קו ההפלגות עכו-חיפה. המרינה סמוכה לשלל האטרקציות של העיר העתיקה של עכו, והכל ללא בעיות חניה ופקקי תנועה.

מנהרת הטמפלרים, השוק, חומות העיר, מסגדים, בית הכנסת הרמח"ל והאתר שאך זה נחנך – גן הבוסתן.

גן הבוסתן

גן הבוסתן בעכו העתיקה (צילום דני בר)
גן הבוסתן בעכו העתיקה (צילום דני בר)

בנייתו של גן הבוסתן מיוחסת לאחמד פאשה אל-ג'זאר, שהיה מושל צפון ארץ ישראל מטעם האימפריה העות'מאנית בין השנים 1775-1804. הגן היווה חלק מארמון אל-ג'זאר, שהפך בזמן המנדט הבריטי לכלא (כיום מוזיאון אסירי המחתרות) ובשנותיה הראשונות של המדינה, מוסד לחולי נפש (ידוע לשימצה בתנאי האשפוז וטיפול שהיו נהוגים בו בימים בשנות ה- 60-70 של המאה שעברה עד לסגירתו). משרד התיירות באמצעות החברה לפיתוח עכו העתיקה יזם את שיקום הגן בעלות של 2.8 מיליוני ש"ח. האדריכל אילן אברהם הופקד על מלאכת השיקום. הגן, ששטחו כ- 4 דונם, כולל רחבת התכנסות לאירועים בשטח של כ-900 מ"ר וכן אמפיתאטרון חדש עם כ-300 מקומות ישיבה ומקום לעוד כ-400 כסאות נוספים. בגן יש עצי פרי הדר, רימון, זית, שקמה, לימון, ועוד. על הסככות בגן מטפסים שיחי בוגונביליה פרחוניים, ולאורך השבילים המטופחים יש מדשאות, ספסלי ישיבה ומזרקות. חלק מהעצים במקום נותרו עוד מתקופת הבוסתן המקורי.

שייט מלכת עכו

צוות מלכת עכו והמנכ"ל אדוארד ח'ורי (צילום דני בר)
צוות מלכת עכו והמנכ"ל אדוארד ח'ורי (צילום דני בר)

מרינה עכו. פרטים בטל': 04-9913890 או אדוארד ח'ורי 050-5551136. מחיר כרטיס לכיוון אחד הוא 30 שקלים. הלוך ושוב: 55 שקלים.  זמני הפלגה מבנמל הדייגים במרינה של עכו – 09:30 , 12:30 , 15:30 , 18:30. זמני הפלגה מנמל חיפה, רציף 5 בצמוד לתחנת רכבת מרכז השמונה חיפה – 11:00 , 14:00 , 17:00 , 20:00.

כתיבת תגובה