נבט בטבע וצבע

תערוכה ציורים חדשה של נאטור נאטור ואתי מאור בבית הכט בחיפה החל מיום רביעי 25 לפברואר עד 15 באפריל 2015.

נאטור נאטור

ציור של נאטור נאטור (צילום יח"צ)
ציור של נאטור נאטור (צילום יח"צ)

צייר וחובב טיולים וצילום טבע. חבר בצוות חוצי חופי ארץ ישראל, תושב כפר דליית אל כרמל, נשוי+3, דור שני באמנות ותלמידו של ד"ר צביקה ישראל ז"ל . חבר באגודת האמנים בחיפה והצפון וזוכה בפרס על שמו של הרמן שטרוק (2004) .

"כנראה אהבתי ודאגתי לנוף הייחודי שמסביבי עיצבו את אופי דרכי הייחודית  והאמנותית. כצייר אקולוגי אני מרבה להשמיש חפצים בשנית, חלק ניכר מהציורים ציירתי בצבעים תעשייתיים אשר מתחתי בעצמי על פלטות מעץ ומסגרות מאולתרות שחלקן אספתי מהשדות, על כן בציורים שלי אני מבטא את מאבקו של הטבע להישרדות מנגד להרס המחריד הנעשה בידי האדם.

הנבט והעץ הם מוטיבים מרכזיים בעבודות שלי ודרכם אני יוצק תכנים ומביע תחושות של עצב, דאגה, ביקורת, מחאה ועוד. כמו כן בעזות ובאופן פרדוקסלי אני מציג את האור והחושך, את הצמיחה והקמילה, את הרכות והעצמה, כל אלו ונוספים הם למעשה תהליך רגיש, אינטגרלי והרה גורל בין האדם לטבע, על כן חשוב והכרחי לנהוג בסובלנות ובתבונה כלפי הסובב והסביבה מבלי לפגוע במאזן החיים הנוכחי והעתידני . אני חבר ברוטרי, רואה באמנות ובתרבות שפה בינלאומית, רואה כערך עליון את הנתינה, את ההדדיות ומקווה לשלום אזורי ועולמי".

אתי מאור

 
- פרסומת -

 
דרום אדום של אתי מאור (צילום יח"צ)
דרום אדום של אתי מאור (צילום יח"צ)

ציירת בראשית דרכה, בשנות השישים לחייה החלה לצייר בשעות משבר ומתגלה כציירת מחוננת וטובה מאד. דימוייה לקוחים מנופי טבע, עצים ופרחים ובמשך השנים מעמיקים והופכים להיות אבסטרקטיים, מסקרנים ומשדרים חמימות ואהבת טבע, רגש וטיפול מיוחד בצבע ובקו מלא ביטחון. אתי מקבוץ אפיקים שבעמק הירדן, נשואה אם ל -3 וסבתא ל – 3 . עבדה שנים במתפרה – גזרנית. כל חייה עסקה במלאכות יד כשיצאה לפנסיה החליטה להגשים חלום…ולהתחיל לצייר.

למדה בקבוץ אפיקים אצל 2 מורים. התנסתה בחומרים שונים ולבסוף החלה לצייר בשמן ונשבתה בקיסמו. בעבר כבר השתתפה בתערוכה קבוצתית בבית גבריאל ובקסטרא ועוד תערוכת יחיד בקיבוצה.

אוצרת- יעל ניצן

התערוכה תתקיים בבית הכט, שדרות הנשיא 140 חיפה. טלפון- 0523470222

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רון

    נשמע מעניין ביותר

כתיבת תגובה