להוציא ויזה לארצות הברית

ארצות הברית כוללת ממדינות רבות, בגדלים, תרבות שונה ונופים בלתי נשכחים. ישראלים רבים מעוניינים לטוס ולבקר באחת או יותר מבין המדינות בארצות הברית, כדי לחיות קצת בסרט הוליוודי, לטייל ואולי לברוח מעט מהמציאות הישראלית. עם זאת, יש לדעת שאזרחים ישראלים חייבים להוציא ויזה על מנת להיכנס לשטח בארצות הברית. זהו חוק אשר נקבע על ידי שגרירות והקונסוליה כדי לשלוט על הכניסות והיציאות. תהליך זה אינו קל ומהיר כמו שעלולים לחשוב בהתחלה, ומומלץ להתחיל לבצע אותו בהקדם האפשרי. כדי להוציא ויזה, ניתן להגיע לקונסוליה בירושלים או לשגרירות בתל אביב. על מנת להבין יותר את נושא זה, אנו נברר במאמר, מהם סוגי ויזה אשר ניתן לקבל ועבור מי הינם מיועדים. בנוסף, נבדוק כיצד אפשר לקבל ראיון לשגרירות ותוך כמה זמן ניתן לקבל את הוויזה.

דרכונים בתוקף (צילום דני בר)

דרכון אירופאי על מנת ללא להצטרך ויזה?

כיום ניתן לעבור תהליך של הוצאת דרכון פורטוגלי ועל ידי כך להיות פטור מוויזה לארצות הברית.

ויזה לארצות הברית מסוגים שונים

כאמור, תהליך של קבלת ויזה לארצות הברית יכול לקחת זמן רב, ולכן מומלץ להתחיל אותו כמה חודשים לפני הטיסה. ישראלים אשר חולמים לראות את ארצות הברית המפורסמת, לא תמיד יודעים איזה ויזו לקבל ועבור מי היא מיועדת. על מנת להבין היטב, ניתן להסביר ולפרט על סוגי שונים של ויזה אפשר לקבל מהשגרירות או הקונסוליה:

 
- פרסומת -

 
  • הוויזה הנפוצה ביותר היא ויזת תיירים המיועדת עבור התיירים הרבים המגיעים כל שנה לארצות הברית. גם אם מדובר בטיסה לביקור במדינה אחת בארצות הברית או בכמה מהן, או אם מדובר בביקור חברים או משפחה, ניתן לקבל ויזת מבקר, הנקרא גם B1. אנשים אשר מקבלים ויזה זו אינם רשאים לעבוד בארצות הברית כל זמן שהם נמצאים בה.
  • ויזה נפוצה נוספת היא ויזת B2 . זוהי גם ויזת מבקר, אך היא מיועדת לאנשים אשר באים במטרה עסקית. נסיעה זו כוללת מפגש עם לקוחות, פגישות עסקיות, מתן שירות ללקוחות, ניהול מחקרים או מתן הרצאות. על מנת לקבל את הוויזה, יש להוכיח שהנסיעה אינה כולל קבלת שכר, ומיועדת אך ורק לפגישות עסקיות.
  • צעירים אשר מעוניינים ללמוד בארצות הברית יכולים לקבל ויזה סטודנטים. הוא מיועד לסטודנטים אשר התקבלו במוסדות אקדמאיות שונות, לדוגמא, אוניברסיטה, מכללה וכדומה.
  • ויזות חילופי סטודנטים מיועדות לסטודנטים אשר מעוניינים לבוא לארצות הברית על מנת להשלים לימודים או ללמוד קורס, מחקר או הכשרה.
  • העובדים בחברת תעופה בינלאומית עלולים להיכנס מדי פעם לארצות הברית, ולפיכך הם זכאים לקבל ויזה הנקראת ויזת אנשי צוות.
  • אנשים אשר הינם חברים בארגון דתי וצריכים להגיע לארצות הברית בגלל פגישות גם זכאים לוויזה. הם צריכים להיות חלק מהארגון לפחות שנתיים על מנת לקבל ויזה עבור אנשי דת. הוא מיועד לכמרים, רבנים, חזנים, מדריכים רוחניים וכדומה.

לסיום, כל אדם אשר רוצה להגיע לאמריקה על מנת לעבוד או להקים עסק, חובה עליו להוציא ויזת אישור עבודה. גם אם מדובר בעבודה זמנית או על טווח הארוך, יש לבקש את ויזה זו מהשגרירות. קיימים סוגי שונים של ויזת אישור עבודה, לפי סוג העיסוק. בנוסף, יש להביא אישור מהמעסיק על מנת להוכיח שהנכם טסים לעבוד בארצות הברית.

פרטים על תהליך קבלת ויזה לארצות הברית

תהליך של הוצאת ויזה לארצות הברית יכול לקחת זמן רב, וכולל מילוי טפסים עם פרטיים אישיים וסיבת הטיסה, תשלום, ראיון אישי עם שגריר וקבלת הדרכון עם הוויזה. יש לציין שבתקופת החגים או החופשות, עומס עבודה גדולה מהרגיל והתהליך עלול להיות ארוך יותר. על מנת לקבל ויזה, התהליך יכול לקחת בין כמה שבועות ועד חודש וחצי.

Easy Nationality  מובילה בהוצאת ויזה לארצות הברית

כתיבת תגובה