כל מה שרצית לדעת על ויזה לאירופה ETIAS ויזה לארה"ב או ESTA

הידעת שבנובמבר 2023 יש חובה לוויזה בכניסה למדינות האיחוד האירופאי ||| נושאי דרכון ישראלי יאלצו להנפיק ויזה לכל נסיעה לאירופה בדומה לארה"ב ||| מה עושים לקבלת ויזה לאירופה, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה ועוד ||| מה לגבי ישראלי עם דרכון אירופאי או בריטי אחרי הברקזיט ||| כל הפרטים והטיפם כולל קישור להנפקת ויזה בהמשך…

דרכונים (צילום דני בר)

ישראלים צריכים ויזה למדינות האיחוד האירופאי

כן, זו האמת הלא כל כך נעימה וודאי פחות נוחה. מדובר בהחלטה של הפרלמנט האירופאי מסוף שנת 2016, שתיכנס לביצוע ותוקף, במהלך שנת 2023 – כלומר יש לכם זמן ללמוד ולהיערך לגזרה, בשנה הקרובה. עדכונים באתר…

יחד עם זאת, לכמיליון אזרחי ישראל בעלי דרכון אירופאי יש בשורה. בעלי דרכון מרשימת המדינות שנפרט בהמשך, פטורים מוויזה אולם כל מי שניכנס למדינות האיחוד עם דרכון ישראלי יאלץ לבצע הליך באינטרנט הכולל מילוי פרטים ותשלום אגרה צנועה (7 אירו לאשרה בתוקף 3 שנים), וזה יקנה לו זכות כניסה למדינות אירופה לכניסה אחת עד למשך 90 יום מ-6 החודשים שלאחר תאריך הכניסה הראשונה למדינה באירופה ובתוך 3 שנים מתאריך הנפקת האישור האינטרנטי ETIAS. האישור ניתן תוך פחות מ-24 שעות ובמקרה נדיר, של סירוב, יש דרך לערער. כל המידע בהמשך הכתבה ובאתר ויזת שנגן Schengen visa.

מפת מדינות שנגן מאתר ה-EU

האיחוד האירופאי דורש ויזה

בעקבות החלטת האיחוד, שבאה על רקע גלי מהגרי העבודה הבלתי חוקיים מצפון אפריקה והמזרח התיכון, וההתמודדות עם פיגועי הטרור, הוחלט שכל מדינות שנגן – אותן מדינות באיחוד שיש ביניהם גבולות וירטואליים בלבד והורגלנו לעבור ביניהן בלי כל צורך בדרכון, ידרשו רישום מראש של כל מי שמגיע בשעריהן על מנת לסנן גורמים לא רצויים. הכללים והמנגנון שהוקם נקרא ETIAS והוא המקבילה האירופאית ומנגנון סינון ההגירה והתיירות של ארה"ב ESTA (עליו בהמשך). הערה: טרם הוחלט על תאריך מדויק לכניסת מנגנון ETIAS לתוקף אולם הוחלט שזה יהיה בשנת 2021. בנוסף, רומניה עדיין לא נכנסה למנגנון אולם הערכות הן שעד כניסת המנגנון בשנת 2021 גם רומניה תיכלל בהסכם זה.

ETIAS – European Travel Information and Authorisation System

האיחוד האירופאי הקים את המנגנון שרובו פועל ברשת האינטרנט על מנת לאפשר לכל מי שנדרש לוויזה למלא שאלון מפורט עליו ועל הנסיעה שלו, וכן לשלם אגרה צנועה (ילדים פטורים מאגרה) שתממן את המנגנון סינון וכל זה במנגנון אוטומטי. ויזה EITAS יצטרכו למלא ולשלם ישראלים, תושבי אירופה שאינם באיחוד, אמריקאים, קנדים, אוסטרלים ועוד מעל ל-60 מדינות שתושביהם חייבים משנת 2021 בוויזה לאירופה.

רשימת המדינות שבעלי דרכון שלהן צריכים אישור ETIAS כוללת את: אוסטרליה, ארגנטינה, ארה"ב, ברזיל, בריטניה, קנדה, ישראל ועוד יותר מ-50 מדינות.

ויזה לארה"ב או ESTA

 
- פרסומת -

 

ישראלי הטס לארה"ב חייב בוויזה שהיא טרחה שבצידה גם עלות לא קטנה – כ-160$ לוויזה לאדם. ישראלים בעלי דרכון אירופאי יכולים להיכנס לארה"ב דרך מנגנון הנפקת אישור ESTA או Electronic System for Travel Authorization שהוא טופס מכוון ותשלום אגרה של כ-15$ שקיים מאז שנת 2008 ומאפשר לבעלי דרכון אירופאי ועוד כמה מדינות, לקבל אישור הגעה לארה"ב. מדובר על נוחות אבל גם חיסכון כספי לא קטן. לחצו כאן להורדת טופס מילוי פרטים לבקשת אישור ESTA. ראוי לציין שאישור ESTA תקף לשנתיים בלבד ומאפשר לכם עלייה למטוס או כלי שיט המגיע לארה"ב, אבל זה לא אישור כניסה אוטומטי. בכל כניסה לארה"ב תפגשו בפקיד הגירה שינפיק לכם אשרת השהייה (או לא- וזו תהיה החלטתו הבלעדית). בנוסף, התנאי לאפשרות זו הוא שהדרכון האירופאי שיש לכם הוא ביומטרי עדכני ובתוקף של לפחות 6 חודשים ביום הכניסה לארה"ב. רשימת 39 המדינות שבעלי דרכון שלהן זכאים לאישור ESTA הן (ישראל מנסה להצטרף לרשימה זו ובינתיים ללא הצלחה): אוסטריה, אוסטרליה, איטליה, איסלנד, אירלנד, אנדורה, אסטוניה, בלגיה, ברוניי, בריטניה, גרמניה, דנמרק, דרום קוריאה, הולנד, הונגריה, טאיוון, יוון, יפן, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, ליכטנשטיין, מונקו, מלטה, נורבגיה, ניו זילנד, פולין, פורטוגל, סינגפור, סלובניה, סלובקיה, סן מרינו, ספרד, פינלנד, צ'ילה, צ'כיה, צרפת, שוודיה, שוויץ.

סוגי ויזה שונים לארה"ב

בעל דרכון ישראלי בלבד צריך למלא טופס DS-160 ולקבוע מועד ראיון בקונסוליה האמריקאית (לרוב בת"א) שנקבע בין 45 ל-60 יום מראש. כל מי שבגיל 14 עד 80 חייב להגיע לראיון ומומלץ להיערך ולפעול לפי כללי התנהגות מסוימים (וראו זה פלא – כווולם יודעים להתנהג כראוי ברגע שמגיעים לשערי הקונסוליה לראיון).

אם אתם בעלי דרכון ישראלי בלבד, לארה"ב יש מגוון רחב של סוגי ויזה לנוסעים למדינה. החל מוויזת תייר חד פעמים לתקופה מוגבלת של 30 יום מרגע הכניסה ועוד ויזה לעשר שנים עם כמה כניסות שרוצים ועוד שלל אפשרויות ביניהן (וזאת בנוסף לוויזת עבודה לעובדי הייטק שמבקרים, סטודנטים ועוד). מומלץ להיכנס למדריך סוגי הוויזות… וללמוד איזו ויזה אתם צריכים.

הערה: בהגיעכם לראיון, דעו שאסור להכניס טלפונים סלולריים או כל מכשיר אלקטרוני אחר, לתחומי השגרירות ותמונות הדרכון שלכם צריכות להיות מותאמות לדרישות האמריקאיות והן לא סטנדרטיות.

פרטים נוספים ועדכונים על ETIAS באתר בעברית….

פרטים נוספים ועדכונים על ESTA באתר ….

פרטים נוספים ומידע על ויזה לארה"ב באתר שגרירות ארה"ב בעברית …

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. איתן דביר

  איך מקבלים דרכון פורטוגלי?

  1. Dany Bar

   קיימות שתי אפשרויות.
   1. פניה לשגרירות לקבלת טפסים לפעולה עפ"י מה שצריך להכין וכו'
   2. לפנות לאחת החברות או משרדי עו"ד להגשת הבקשה
   בהצלחה

כתיבת תגובה