חופשה בארץ – איך תשיגו את הדילים הטובים ביותר

עונת החופשות החלה ואיתה הביקוש הגדול לחופשות משפחתיות בכל רחבי הארץ, ובמיוחד בערים כמו טבריה, ים המלח וכמובן אילת. השאיפה הגדולה ביותר היא להשיג דיל במחיר משתלם, שכן בזמנים מסוימים לקראת הקיץ מחירי החופשות עולים והופכים להיות אף יקרים יותר מחופשות משפחתיות בחו"ל. אז איך נגיע אל הדילים המשתלמים באמת?

חוף ת"א מלובי מלון דן תל אביב (צילום דני בר)

מתי נוכל למצוא דילים משתלמים יותר?

בניגוד למה שהרבה נוטים לחשוב, מחיר של חופשה בארץ גבוה יותר באמצע השבוע מאשר בסוף השבוע. אחת הסיבות היא כי מרבית המלונות לא מאפשרים להזמין פחות מ-4 לילות במהלך אמצע השבוע, לעומת 3 לילות בסופו. בנוסף לכך, הורים רבים מעדיפים להזמין חופשות למהלך השבוע ולנצל כמה שיותר ימי חול בהם לילדים תהיה תעסוקה, מאשר בסופי שבוע כאשר הם ממילא לא עובדים ויכולים להיות איתם יחד. בנוסף לכך, המחירים לאחר צום תשעה באב המסתיים בסוף יולי-תחילת אוגוסט יקרים באופן משמעותי מאשר במהלך חודש יולי, אף באלפי שקלים – בגלל הצום והתקופה הרגישה מבחינה דתית וכן מפני שבחודש יולי יש עדיין משפחות רבות שילדיהם נמצאים בקייטנות ומחנות קיץ למיניהם.

סקר שוק, חיפוש מבצעים בעיתונים וביקור באתרי המלונות

 
- פרסומת -

 

למצוא דילים משתלמים זאת לפעמים יכולה להיות עבודה סיזיפית שכוללת מעבר בין עשרות אתרים של דילים ובתי מלון במיוחד כאשר מדובר בדילים עם ביקוש גבוה כמו דילים לאילת באוגוסט, יצירת קשר עם חברות תיירות וחיפוש מבצעים בעיתונים ובטלוויזיה. חשוב לזכור שהעיתוי משמעותי גם הוא – ככל שתקדימו להזמין את החופשה שלכם תזכו במחירים זולים, אם כי בדקה ה-90, ובמידה ונשארו חדרים בבתי המלון, המחירים יצנחו באופן משמעותי. אופציות נוספות שאפשר לבדוק אותן הן בדיקה עם חברים ומכרים להם יש מבצעים שונים דרך מקומות העבודה, כרטיסי האשראי ועוד, וכן מול בתי המלון השונים אשר מוזילים מחירים בעבור חברי מועדון. רשת מלונות דן, לדוגמא, מאפשרת לרכוש כרטיס חבר מועדון e-Dan ללא עלות הצטרפות ולקבל 5% הנחה לכל הזמנה ישירה עמם בנוסף להטבות שונות הניתנות במלון.

מלון המלך דוד בירושלים (צילום דני בר)

המתכון למציאת הדילים הטובים ביותר: טיימינג ההזמנה וטיימינג החופשה

בסופו של דבר, אפשר לומר שמחירי החדרים במלונות מושפעים מאוד מתקופת הזמן בו תחליטו להזמין אותם ומתאריך החופשה המתוכנן שלכם. חדרים אשר יוזמנו בחודש יולי יהיו זולים יותר מחדרים שיוזמנו בחודש אוגוסט, וחופשה שתזמינו בחודש מאי עשויה להיות זולה יותר מחופשה שתזמינו בחודש יוני. מחירי המלונות עולים ויורדים כל העת, והחיפוש באתרי האינטרנט ומול בתי המלון באופן ישיר יכול להעלות מציאות טובות מפעם לפעם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט