התאמה אישית של ביטוחי רכב בחברות הביטוח – איך זה עובד?

קיה קארנס (צילום דן בר-דוב)

אחד השינויים המעניינים ביותר שהתרחשו בתחום ביטוחי רכב בשנים האחרונות הוא היכולת של כל לקוח לרכוש ביטוח בהתאמה אישית. במקום שחברות הביטוח יציעו פוליסות דומות לכל לקוח ולקוח, הרי שהן יצרו עם השנים פוליסות בהתאמה אישית עבור לקוחות שונים.

כך למשל, לקוח שפונה היום לחברת AIG למשל, יכול להתאים לעצמו פוליסה בהתאם לתנאים שונים שנקבעים על ידה. יש לומר שהתנאים מחולקים לכמה נקודות, הם יכולים להיות תנאי בסיס מסוימים, בין אם זה גבר או אישה, גיל, צרכים חברתיים וכדומה, וכן אלה יכולים להיות תנאים שנמצאים בתוך הפוליסה עצמה, למשל, ביחס לותק, היסטוריה על הכביש וכדומה.

ביטוח רכב בהתאמה אישית ב-AIG ובכל חברה אחרת לצורך העניין, חוסך לא מעט משאבים הן מהלקוח והן מחברות הביטוח. המצב הכללי במקרים רבים, לא רק בתחום ביטוחי רכב אלא גם בתחומים אחרים, היה שכל לקוח יכול היה לרכוש פוליסה כללית על פי מה שהחברה הציעה לו. אך מן הסתם, לא כל הלקוחות דומים ולכן זה לא נכון לעשות את זה. יש לקוחות ששילמו יותר לעומת אחרים, ויש מצבים בהם החברה הפסידה כסף בגלל זה.

 
- פרסומת -

 

כל הרעיון של ביטוח הוא להתאים את הפוליסה ללקוח על פי תנאים מסוימים. כך עושים למשל בביטוח בריאות – אז המבוטח צריך לענות על שאלון ולהציג היסטוריה רפואית בשביל שיהיה ניתן ליצור עבורו פוליסה מתאימה. כך גם במקרים של פוליסה של ביטוח חיים וכן פוליסות אחרות.
ביטוח רכב בהתאמה אישית ב-AIG הוא שלב נוסף במה שאנחנו יכולים לכנות המיקוד של הביטוח, אשר מטרתו למקד כמה שיותר את הפוליסה לצרכים של המבוטח, כך הוא יקבל בדיוק מה שהוא צריך, כך הוא ישלם בדיוק על מה שהוא צריך, וכן חברת הביטוח לא תצטרך לשלם לו מעבר לכך.

כיצד מתבצעת ההתאמה הזאת?

כאמור, ברוב המקרים, כולל במקרה של חברת AIG, יש שני מעגלים של התאמות, התאמה ראשונה מתבצעת באופן כללי, על פי גיל, מין או משתנים אחרים. התאמה שנייה כבר נכנסת לפרמטרים הרבה יותר עמוקים. חברת הביטוח בוחנת את ההיסטוריה של הנהג, כמה תאונות הוא ביצע, כמה זמן הוא על הכביש, איזה רכב יש לו, איפה הוא מתגורר, איפה הוא עובד ועוד, ועל פי זה היא מחליטה להתאים את הפוליסה עבורו.
לפני שאנחנו ממהרים לבחור מסלול מסוים שיתאים לנו, חשוב מאוד שנבחן את המסלולים השונים שקיימים, כך נוכל לבצע את ההתאמה הטובה ביותר עבורנו, בין אם זה על פי משתנים של עלויות וכן על פי משתנים של צרכים, מה יכול לשרת אותנו ומה פחות.
מה שבטוח הוא, שעל מנת לצמצם עלויות – עלינו לבחור מסלול שיתאים לנו באופן אישי כמה שיותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט