בעקבות המורשת הרוסית

רוסיה היא מדינה בעלת היסטוריה עשירה, תרבות מרתקת ומסורת ייחודית.  את כל המאפיינים האלה של "הדוב הגדול" ניתן למצוא באתרי התיירות הבולטים של מוסקבה ולכן שווה להכיר אותם

הפדרציה הרוסית, שמכונה בקיצור רוסיה ומתהדרת בכינוי "הדוב הגדול", היא המדינה בעלת השטח הגדול בעולם. מלבד המיקום הגיאוגרפי של רוסיה, היא בעלת היסטוריה עשירה וכוח אדיר שהשפיע על מיקומן של מעצמות ואימפריות. בנוסף, עם השנים אימצו לעצמם הרוסית תרבות מרתקת וסיגלו שורה ארוכה של מסורות ייחודיות.

למזלנו, את רוב המאפיינים המיוחדים של רוסיה ניתן לראות עד היום באתרי התיירות הבולטים של מוסקבה. כל מה שצריך לעשות הוא להזמין טיול מאורגן לרוסיה כדי להתגבר על קשיי השפה ולפנות זמן ביומן על מנת לטוס בראש שקט. מרגע הנחיתה והלאה, המדריך המקצועי שמלווה את הטיול לוקח אחריות מלאה ולנו רק נותר לשמור על ראש פתוח כדי להתחקות אחר המורשת הרוסית.

אז למה אפשר לצפות במהלך טיול מאורגן למוסקבה בפרט ולרוסיה בכלל? הנה כמה דוגמאות לאתרי חובה:

  1. הקרמלין

רבים רואים את הקרמלין כסמל של רוסיה – ולא רק בגלל ששם שוכנים משרדי הממשלה. הקרמלין של מוסקבה הוא למעשה אתר היסטורי מבוצר שנמצא בלב העיר, משקיף לכיכר האדומה וכולל בתוכו את ארמונות הקרמלין ובהם את ארמון הקרמלין הגדול, ארמון הסובייטים וקתדרלות הקרמלין.

מתחם הקרמלין מוקף בחומה מפורסמת ובעלת מגדלים מחודדים שהגדול בהם הוא מגדל ספאסקיה. מלבד חשיבותו הפוליטית של הקרמלין, זו אטרקציה תיירותית שאסור לוותר עליה כי היא מראה בצורה בולטת את החשיבות שמייחסים ברוסיה לממשל בכלל ולשליט בפרט.

 
- פרסומת -

 
  1. מוזיאון הנשק

מוזיאון הנשק, שנקרא גם "נשקיית הקרמלין", הוא אחד המוזיאונים הראשונים שהוקמו ברוסיה. כפי שאפשר להבין משמו, הוא נמצא בפינה הדרום-מערבית של הקרמלין ומאז הקמתו בשנת 1808 הוא מציג אוספי נשקייה נדירים ואוצרות שנלקחו ממנזרים מכל רחבי העולם.

את הבילוי במוזיאון הנשק כדאי להקדיש לקרן היהלומים של הקרמלין ולאוסף הכרכרות והמזחלות הצארי, עשר ביצות הפברז'ה היאכטה המלכותית וכלי השולחן שעשויים זהב, חרסינה ואבנים יקרות. המוזיאון הוא הזדמנות להתרשם מהמסורת הרוסית ומהתהליכים שעברו עליה במסגרת קונפליקטים עם מדינות שכנות.

  1. כנסיית המושיע

"קתדרלת ישו המושיע" היא הכנסייה הנוצרית-אורתודוקסית הגבוהה בעולם והיא שוכנת על גדות נהר מוסקבה, במרחק הליכה יחסית מהקרמלין. במזג אוויר טוב אפשר לתכנן טיול שעובר בין הקרמלין, מוזיאון הנשק וכנסיית המושיע ולהמשיך משם להפסקה במסעדות ובבתי הקפה של האזור.

הכנסייה נבנתה בשנת 1812 ומאז הספיקה להיהרס ולעבור שיחזור. אם מגיעים לכנסיה במסגרת טיול מאורגן ניתן לשמוע על האופן שבו הכריז הצאר אלכסנדר הראשון לבנות אותה, או לשאול על ההשפעות שיש עליה מבחינה אדריכלית. כמו כן, הכנסייה היא חלק מהמורשת הרוסית והקשר שלה לדת.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: