אירועים במסעדות טבעוניות

לפני נתונים של גורמים שונים, ישראל היא אחת המדינות המתקדמות ביותר בתחום של טבעונות באופן יחסי לגודל האוכלוסייה. יותר ויותר אנשים עוברים בשנים האחרונות לתפריט טבעוני, בין אם זה מסיבות אידיאולוגיות ובין אם זה מסיבות בריאותיות אחרות.

פאיה טבעונית (צילום דניאלה שטרן)

אנחנו יכולים למצוא לא מעט צעירים ומבוגרים שחשו אי נוחות בגלל היחס לחיות, ועל כן החליטו לעבור לצרוך תפריט טבעוני, וכן לא מעט אנשים, בפרט ספורטאים שבחרו להפסיק לאכול בשר וכל אוכל אחר מהחי, קרי גבינות, ביצים, דגים ועוד, ולהתמיד בתפריט טבעוני שכולל אך ורק מזון מהצומח.

לשמחתנו, לא רק שאנחנו יכולים למצוא היום הרבה יותר מגוון של מאכלים טבעוניים, כולל מאכלים שמבוססים על אוכל רגיל אך במקום ביצים, גבינות או בשר אפשר למצוא בהם תחליפים טבעוניים. למשל המבורגר, נקניקיה, שווארמה, פיצות ועוד. לכאורה מדובר במאכלים רגילים שכוללים בשר וגבינות, אך אנחנו יכולים ליהנות מהם גם בגרסה הטבעונית שלהם. פורטל רול הוא לגמרי המקום המומלץ למצוא בו מסעדות מכל סוג. במידה ואתם תושבי אילת או מבקרים באזור תשמחו לדעת שיש גם פורטל מקומי של מסעדות באילת שבו ניתן למצוא את המסעדות ובתי הקפה מובילים בעיר.

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא גם גידול ניכר של מסעדות טבעוניות, כולל כאלה שניתן לערוך בהם אירועים לחברים ולבני משפחה. רוב המסעדות היום, מציעות בתפריט שלהן מנות טבעוניות שונות. אך מי שרוצה לארח חברים או בני משפחה לארוחה טבעונית מלאה, סביר להניח שהוא יעשה את זה במסעדה טבעונית.

 
- פרסומת -

 

צריך לומר שיש מספר יתרונות באירוח אירועים במסעדות טבעוניות, מעבר לעניין של הגשת תפריט שאיננו כולל מנות עם בשר, ביצים, חלב או דגים. בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג את היתרונות בכך.

  • יתרון ראשון הוא, שמסעדה טבעונית יכולה לענות על צרכי הכשרות של האורחים. מאחר ולא מגישים בה בשר וגבינה או פירות ים, הרי שאין חשש שהמסעדה לא תהיה כשרה. אז כל האורחים יכולים ליהנות ממנה מבלי לחשוש.
  • יתרון שני, מדובר על מסעדה שונה. נכון שהמטבח הטבעוני נכנס יותר ויותר לבתים בישראל, אך עדיין מרבית הישראלים צורכים בשר ואוכל אחר שאיננו שייך למטבח הטבעוני. אירוע במקום שכזה, הוא שונה, מיוחד, הוא מציע דבר שאין במקומות אחרים.
  • יתרון שלישי, באופן טבעי אורחים שהם טבעוניים או צמחוניים ימצאו מה לאכול בו. במקומות אחרים, סביר להניח שיהיה להם קשה למצוא מגוון רחב, כאן הם יוכלו למצוא שלל מנות.
  • יתרון רביעי, בניגוד למה שאנשים רבים נוטים לחשוב, לא רק שהמטבח הטבעוני הוא מאוד עשיר הוא מאוז מזין. אפשר למצוא בו מנות מיוחדות של קטניות, מנות מיוחדות של קציצות, מרקים ועוד שורה ארוכה של מנות שונות, כולל אגב קינוחים. מדובר על דברים שאנחנו לא נמצא בכל מקום והם יכולים להתאים לכל אירוע.

חשוב לציין, העלאה במודעות בכל הקשור לאוכל טבעוני, באה לידי ביטוי בצורות שונות, בין היתר כאמור בפתיחתן של מסעדות שונות בתחום. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר אך ורק על מסעדות באזור תל אביב, אנחנו יכולים למצוא מסעדות טבעוניות גם באזורים אחרים, בוודאי באזורים בהם יש הרבה מושבים, קיבוצים, כפרים ועוד. באופן טבעי אם יש גידול בכמות המסעדות בישראל, הרי שזה בא לידי ביטוי גם בנישה של אוכל טבעוני, וכמעט בכל מקום אפשר למצוא מסעדות כאלה שגם מארחות אירועים.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: