שגרירים אוהבים יין וטבע

פסטיבל בשביל היין ה-6, סיור של קק"ל לחברי מועדון השגרירים וחבורה נעימה של אנשי המועדון ואורחים זימנו חוויה יוצאת מן הכלל בכרמל ובאצבע הגליל. יער חגית, מסעדת דיאנה ביוקנעם, אגמון החולה ולסיום פסטיבל היין של ראש פינה.

משלחת השגרירים ביער חגית (צילום יח"צ קק"ל)
משלחת השגרירים ביער חגית (צילום יח"צ קק"ל)

יער חגית

משלחת של מועדון השגרירים בישראל התחילה את הסיור ביער חגית שנמצא בין מחנה אליקים ותחנת הכוח "חגית" של חברת החשמל. בין חברי המשלחת היו השגרירה החדשה של תאילנד בישראל, הגב' אנגסנה סיהפיטק (Angsana Sihapitak),  סגן שגריר פרו, חברי כבוד של המועדון ונשיא המועדון השגריר יצחק אלדן ואורחים נוספים. ביער חגית פגשנו את יערני הקק"ל שהסבירו על היער המיוחד שמהווה גם בית גידול והצלה לעצים שנמצאים באתרי בניה ותשתית מרחבי הארץ. המדען הראשי של הקק"ל, עמרי בונה סיפר תחת צילו של אחד העצים הים תיכוניים ביער הצעיר, על הצורך והחשיבות של בניית בית גידול זה בגבעות אלייקים ובסיוע של חברת החשמל, גם כריאה ירוקה ליד תחנת כוח המופעת בגז להפקת חשמל. משם המשיכה המשלחת לא. צהריים ים תיכונית במסעדת דיאנה שביקנעם.

רוכבים באגמון החולה (צילום יח"צ קק"ל)
רוכבים באגמון החולה (צילום יח"צ קק"ל)

אגמון החולה

בשמורת אגמון החולה של קק"ל, עלו חברי המשלחת על רכבי גולף חשמליים ויצאנו לסיור רכוב ברחבי אגמון החולה.

הסיור כלל פינות חן מוצלות ונעימות של עצי תות, צפצפות, רימונים ועוד וכמובן מפגש עם מגוון עופות מים, לוטרות, אנפות, צבי מים ועוד. בגן משוקם מלאכותי שהוקם על מסלול הנסיעה, ובו בריכות מים עם נופר, גומה, סוף והרבה דשא ועצים עם צל, יכולנו לשמוע ממנהל השמורה מטעם קק"ל, על הפעילות של הצפת החולה והשבת הטבע לקדמותו לאחר הניסיון הכושל ליבש את החולה ולהפוך את הביצה לשטח חקלאי. נסיון שכמובן לא צלח וגרם לבעיות אקולוגיות שרק הצפת הקרקע מחדש יכולה היתה לפתור את הבעיה.

 
- פרסומת -

 

כמובן שאי אפשר היה בלי לשמוע על מאות מיליוני הציפורים הנודדות החולפות מעל עמק הירדן פעמיים בשנה כאשר אגמון החולה הוא תחנת מנוחה פופולארית בקרב רבות מהלהקות בכלל והאגורים בפרט שנהנים גם מהאכלה מאורגנת במימון החקלאים באזור וקק"ל וזוכים לעשרות אלפי מבקרים וצפרים הבאים למקום לתצפיות ביום ובלילה בעונות הנדידה..

פסטיבל היין בראש פינה

סיום הסיור היה בפסטיבל היין השנתי של ראש פינה שנערך במסגרת ארועי בשביל היין זו הפעם החמישית. המקום המה מאות מבקרים שעברו בינות לדוכנים על מנת לטעום יינות של מיטב יקבי הגליל. בערב הופיע הזמר איטלו גונזלס ולהקת סאבור דל באריו, הרכב המופיע ביחד כ-20 שנה ומתמחה במוזיקה קובנית, סלסה, סון וג'אז לטיני. עברתי בין רבים מהדוכנים וביקרתי את הייננים ובעלי היקבים המוכרים לי היטב. השגרירה החדשה של תאילנד, וכן גם שגריר הפיליפינים ורעיייתו גילו עניין רב ביין הישראלי ובגבינות שהוצעו למבקרים ויכולתי לפתוח להם צוהר צר לעולם המופלא של היין הישראלי. בין היינות היותר חביבים עלהם היו הרי גליל, אדיר, בזלת הגולן, הר אודם, שטרן, נעמן ועוד.

נאלצנו לעזוב את הפסטיבל שנערך בגני הברון של ראש פינה בשיאו של ערב עליז והומה אנשים שמחים ולחזור בדרך הארוכה דרומה למרכז.

כתיבת תגובה