איך ולאן אפשר לטוס מהיום

השמים נסגרים עקב וריאנט חדש – אומיקרון Omicron ||| האיחוד האירופאי וישראל בהסכם להכרה הדדית בתו הירוק למתחסנים בשני חיסונים לפחות ||| מה משמעות פתיחת היעד ומה צריך לעשות? האם באמת אפשר לטוס ולכמה זמן? ||| לאן אפשר ובאילו מגבלות אם בכלל ||| מה משמעות החיסונים בהקשר לטיול לחו"ל ||| אילו השלכות כלכליות יש לתכנון טיול או חופשה עפ"י המתווה, נכון להיום ||| כל הפרטים והסברים בהמשך…

לוח טיסות בשדה התעופה (צילום PIXABAY)

ההנחיות המעודכנות לטסים ולשבים ל/מ חו״ל – 21 דצמבר 2021

רשימת המדינות האדומות שהטיסה או החזרה מהן רק באישור ועדת חריגים, תחת הנחיות בידוד ובדיקות בעת הנחיתה:

אוגנדה, איחוד האמירויות, איטליה, איי סיישל, אירלנד, אנגולה, אריתריאה, ארה"ב, אתיופיה, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בלגיה, בנין, בריטניה, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוונית, גמביה, גרמניה, דנמרק, דרום אפריקה, דרום סודאן, הונגריה, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקנית, הרפובליקה של קונגו (קונגו  בראזוויל), זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, טורקיה, טנזניה, ליבריה, לסוטו, מאוריטניה, מאוריציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, מרוקו, נורבגיה, ניגריה, ניז'ר, נמיביה, סאו טומה ופרינסיפה, סומליה, סיירה לאון, סנגל, סנט הלנה (בריטניה), ספרד, פורטוגל, פינלנד, צ'אד, צרפת, קומורוס, קייפ ורדה, קמרון, קנדה, קניה, ראוניון (צרפת), רואנדה, שבדיה, שוויץ

הולנד: המדינה בסגר חמור וסוגרת את הגבול תחת ההנחיות הבאות: כניסה להולנד מותרת רק לאזרחי האיחוד האירופאי. אחרים (כמו גם ישראלים מחוסנים ולא מחוסנים) נדרשים להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני הטיסה. נוסעים שאינם מחוסנים (לרבות מחלימים) יחויבו בבידוד בכניסה למדינה. התקנה נכנסת לתוקף ביום רביעי 22 לדצמבר.

מדינות האיחוד האירופי: כל מדינות האיחוד האירופאי עוברות למתווה ההולנדי, כאשר כל מדינה מודיעה על לוח הזמנים שלה.

ההנחיות המעודכנות לטסים ולשבים ל/מ חו״ל – 28 נובמבר 2021

לאחר יותר מחודש בו נראה שהתיירות מתחילה להתאוש. תיירים נכנסים לישראל ויותר מכך, ישראלים מתחילים לטייל בחו"ל, התברר לכולם שכללי המשחק שוב משתנים. אירופה חווה גל תחלואה חדש שסגר את רוב המדינות לכניסת תיירים ואף בחלקן הוטל סגר מסוג כזה או אחר.

הווריאנט אומיקרון Omicron או בשמו המדעי  B.1.1.529 שמגיע אלינו ולשאר רחבי תבל מדרום יבשת אפריקה. דיווחים מגיעים ממדינות רבות על גילוי נדבקים חדשים ועל כן התקבלו כבר ביום שישי ובהמשך היום, החלטות הנוגעות ישירות לענף התיירות כי ברור שהנגיף החדש מגיע מחו"ל. בשלב זה רוב מדינות המערב אוסרות כניסת תיירים מאפריקה אבל לא מן הנמנע שהשלב הבא יהיה איסור כניסת תיירים מכל מדינה בה התגלה הנגיב החדש – אומיקרון – ובכללן ישראל. שוויץ מיהרה להכריז על איסור כניסת זרים שאינם מאירופה, ובעלי דרכון אירופאי רשאים להכנס כפוף לבדיקת PCR ובידוד של 10 ימים. ניתן לטוס לשוויץ לטיסת המשך – אין יציאת תיירים משדה התעופה, ואזרחי שוויץ חייבים בבידוד של 10-14 ימים (בהתאם למדינת ממנה הגיע הטיסה).

כל ישראלי שיוצא לחו"ל יקבל הודעה שהוא יודע שייתכנו שינויים בהנחיות במשך זמן שהותו.ה מחוץ לישראל, וכי הם יישאו באחריות לעמוד בהנחיות העדכניות בעת שובם לישראל כולל המשמעות הכלכלית של ההנחיות החדשות האשר יהיו.

נתב"ג דצמבר 2021

חל איסור על יציאת ישראלים לכל מדינות אפריקה למעט מרוקו (בשלב זה, וככל הנראה בגלל שיקולים פוליטיים ולא שיקולי בריאות) והן מוגדרות אדומות. כניסת זרים ממדינות אפריקה נאסרה לחלוטין.

טיסות בהן ישראלים שחוזרים ממדינות אפריקה יטופלו בטרמינל 1 (הטרמינל הישן) וכל שלבי הטיפול יעשו בנפרד משאר הטיסות, כולל הכבודה, ביקורת גבולות ובדיקת PCR בכניסה לישראל. ישראלים שבים ממדינות אדומות (הרשימה בהמשך) חייבים בבדיקת PCR עם הנחיתה בנתב"ג. לאחר מכן יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה שלילית. לאחר קבלת תשובה שלילית, הישראלים יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי מאז הנחיתה בארץ, יבצעו בדיקת PCR נוספת, ובאם תהיה תוצאה שלילית יוכלו לצאת לחופשי. למותר לציין, שכל הבדיקות הן על חשבון הנוסע.

בהמשך להחלטת הממשלה, בעקבות גילוי זן אומיקרון בישראל, אושרו תקנות קורונה חדשות, אשר יחולו מהלילה בחצות (יום ראשון 28.11.2020 בשעה 00:00). במסגרת התקנות, המטילות חובת בידוד על כלל החוזרים מחו"ל, יופעלו הסדרים חדשים בכל הנוגע לשימוש בתחבורה ציבורית הפועלת מנתב"ג. במסגרת התקנות החדשות:

 • תתאפשר הורדת נוסעים בלבד מהרכבות והאוטובוסים המגיעים לנתב"ג
 • הנוחתים בנתב"ג לא יוכלו לעלות על הרכבת והאוטובוסים
 • היציאה מהשדה תתאפשר באמצעות רכב פרטי, איסוף על ידי קרובים או באמצעות מוניות ספיישל (מיוחדות)
 • בכפוף לאישור תיקון התקנות, בתיאום עם משרד הבריאות והמשפטים, תתאפשר גם נסיעה מנתב"ג באמצעות מוניות שירות, שיפעלו בתפוסה של עד 50% לנסיעה משותפת לכתובת מגורים אחת
 • לפיכך, במטרה להקל על הטסים והטסות לחו"ל ולהפחית את סיכוני ההדבקה, החל מהלילה, תינתן הנחה של 50% בחניונים לטווח ארוך בנתב"ג לתקופה שתקבע
 • עבור ציבור העובדות והעובדים במרחב נתב"ג, יוסדרו הסעות החוצה מנתב"ג כתחליף לתחבורה הציבורית
 • הטסים והטסות מאילת לנתב"ג בתעופה הפנים ארצית, ינחתו בטרמינל 3, ומשם ימשיכו באמצעות היסע חינמי לתחנת סבידור מרכז בתל אביב (בכפוף להצגת כרטיס טיסה מאילת)
 • השבות והשבים בטיסות בינלאומיות, לא יוכלו לעלות על טיסה פנים ארצית ויחויבו לפעול בהתאם לתקנות חובת הבידוד

רשימת המדינות האדומות שאסורה היציאה אליהן אלה באישור ועדת חריגים: אנגולה, אוגנדה, איי סיישל, אריתריאה, אתיופיה, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בנין, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוונית, גמביה, דרום אפריקה, דרום סודן, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, הרפובליקה המרכז אפריקנית, הרפובליקה של קונגו, זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, טנזניה, כף ורדה, ליבריה, מאוריטניה, מאורציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, לסוטו, ניגריה, ניז'ר, נמיביה, סומליה, סנגל, סיירה לאון, צ'אד, איי קומורו, קניה, קמרון, רואנדה.

ישראלים לא מחוסנים

מי שטרם חוסן, כולל ילדים, יחויב בבדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, לאחריה ייכנס לבידוד ביתי עד קבלת תוצאה שלילית של בדיקת PCR שנייה ביום השביעי לבידוד. מי שלא יבצע את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, חייב בשבוע בידוד נוסף.

מטוסי קבוצת לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

ההנחיות המעודכנות לטסים ולשבים ל/מ חו״ל – 6 אוקטובר 2021

הנחיות עדכניות שנכנסו לתוקף החל מהיום, אך יש להתעדכן שוב עד 72 שעות לפני מועד כל טיסה שמתכננים.

רוב ההנחיות שמתפרסמות הן על הנחיות משרד הבריאות והחלטות קבינט הקורונה בישראל, אבל לכך יש להוסיף עוד כמה הנחיות שיש להישמע להן:

 1. הנחיות חברת התעופה עמה מתכוונים לטוס הלוך וכן לטיסה חזרה לישראל
 2. הנחיות מעודכנות של מדינת היעד של הנסיעה. למדינות אירופה יש 2 כללים – כללי האיחוד האירופאי שהן המלצות, והחלטות משרד הבריאות של מדינת היעד, שהן מחייבות. לא תמיד ההנחיות זהות.

יש לשנן את ההנחיות המלאות מטעם חברת התעופה, משרד הבריאות הישראלי ומשרד הבריאות של מדינת היעד.

מדינות אדומות (בסיכון מירבי)

החל מ- 4 לאוקטובר, אין מדינות שמוגדרות אדומות

מדינות כתומות (בסיכון)

כל מדינות העולם מוגדרות, נכון להיום, כתומות. חשוב לדעת שיש עדיין מדינות שמבינתן ישראל אדומה ואסורה הכניסה לישראלים עקב מצב קורונה. השבים ממדינות כתומות, בעלי תו ירוק החדש, פטורים מבידוד מלא בחזרה לארץ.

מחוסנים

 1. מי שקיבל שלוש מנות חיסון וחלף שבוע לפחות ממנת החיסון השלישית
 2. מי שקיבל שתי מנות חיסון וחלף לפחות שבוע ממנת החיסון השנייה של פייזר/שבועיים ממנת החיסון של מודרנה, וטרם חלפה חצי שנה ממנת החיסון השנייה.

מחלימים

 1. אדם שטרם חלפה חצי שנה ממועד בדיקת PCR חיובית
 2. אדם שאובחן בבדיקת PCR כחיובי לקורונה, חלפה חצי שנה ממועד הבדיקה והתחסן במנה אחת לפחות
 3. אדם שטרם ביצע חיסון ויצא חיובי בבדיקה סרולוגית וביצע מנת חיסון לאחר הבדיקה הסרולוגית.

מחלים-מחוסן

 1. מחלים-מחוסן או מחוסן-מחלים (ללא חשיבות לסדר) אשר התחסן במנה אחת לפחות.

הנחיתה הנתב"ג

מי שעונה על ההגדרות כך שהוא פטור מבידוד מלא, מחויב בבידוד של 24 שעות עם הנחיתה בנתב״ג או עד קבלת תוצאת בדיקת קורונה שלילית שנעשית בנתב"ג – המוקדם מבניהם

מי שאינו פטור מבידוד מלא, מחויב בבידוד של 14 ימים אותו ניתן לקצר ע"י ביצוע של 2 בדיקות קורונה: הבדיקה הראשונה בעת הנחיתה בנתב״ג ואילו הבדיקה השנייה תיערך ביום ה-7. שתי הבדיקות חייבות להיות כמובן, שליליות. לאחר קבלת תשובה שלילית מהבדיקה השנייה ורק לאחר קבלת אישור ממשרד הבריאות, ניתן לצאת מבידוד.

הנחיות משרדי הבריאות במדינות פופולאריות בקרב הישראלים

אוסטריה

הכניסה בפטור מבידוד, מותרת למחוסנים בשתי מנות חיסון לפחות או למחלימים עם מנת חיסון אחת לפחות. הכניסה מותרת לילדים עד גיל 12 רק בליווי הורים מחוסנים. שאר הנכנסים, גם אם החלימו ולא התחסנו לפחות חיסון אחד, יידרשו בבידוד מלא, על חשבונם. במשך כל זמן הטיסה , בשדה התעופה ובחללים סגורים, חובת עטית מסכת פנים מסוג 95N (בחללים סגורים פחות מקפידים על סוג המסיכה אבל חייבים מסיכה)
אחוד האמירויות

הטסים לאיחוד האמירויות נדרשים להציג ויזה תקפה. בעת הנחיתה באמירויות יש לעבור בדיקת קורונה (ללא תשלום) עם תוצאה שלילית כמובן

ארה"ב

הטסים לארה"ב נדרשים להציג ויזה תקפה. אין כניסה לישראלים הטסים בטיסות מעבר. מותרת כניסת ישראלים המגיעים בטיסה ישירה מנתב"ג

בולגריה

רשויות הבריאות של בולגריה אוסרות כניסת ישראלים – ישראל ברשימת המדינות האדומות

בלגיה

הכניסה מותרת למחוסנים (במנה השנייה לפחות) ולילדים עד גיל 12 בליווי הורים מחוסנים. מי שאינו מחוסן (כולל מחלימים) לא יורשה להיכנס. כל מי שנכנס לבלגיה מחויב לעשות בדיקת קורונה בעת הנחיתה ולשהות בבידוד על חשבונו, עד לקבלת תוצאה שלילית

בריטניה

מחוסנים פטורים מבידוד. מי שאינו מחוסן יחויב בבידוד. בנוסף, תוך 48 מעת הכניסה לבריטניה, יש חובה לבצע בדיקת קורונה (PCR או אנטיגן)

גאורגיה

ביום השלישי לשהייה בגאורגיה, לא מחוסנים חייבים לבצע בדיקת קורונה נוספת על חשבונם

גרמניה

מחלימים (עד 6 חודשים מהחלמה) או מחוסנים לפחות 2 מנות חיסון, רשאים להכנס ללא חובת בידוד. בטיסה לגרמניה ובשהות בשדה התעופה יש לעטות מסיכה 95N ובחללים סגורים במדינה, חובת עטית כל סוג מסיכת פנים. מי שלא מחלים או מחוסן, חייב ב- 10 ימי בידוד על חשבונו, מרגע הכניסה לגרמניה (אפשר לקצר ל-5 ימי בידוד ע"י ביצוע בדיקת קורונה ביום החמישי)

הולנד

מחוסנים נכנסים ללא כל הגבלות. לא מחוסנים במנה שנייה לפחות, חייבים בבידוד 10 ימים בכניסה להולנד

ספרד

הכניסה מותרת למחוסנים במנה השנייה לפחות, וילדים עד גיל 12 רק בליווי הורים מחוסנים

צ'כיה

הכניסה מותרת למחוסנים במנה השנייה לפחות, וילדים עד גיל 6 רק בליווי הורים מחוסנים

צרפת

הכניסה מותרת למחוסנים במנה השנייה לפחות או מחלימים שמחוסנים במנה אחת, וילדים עד גיל 12 רק בליווי הורים מחוסנים והצגת בדיקת קורונה שלילית לילדים

קפריסין

הכניסה מותרת למחוסנים במנה השנייה לפחות. מי שאינו מחוסן חייב בעת הנחיתה בקפריסין לעשות בדיקת קורונה שאחריה ישהה בבידוד על חשבונו, עד לקבלת תוצאה שלילית

רומניה

הכניסה מותרת למחוסנים במנה השנייה לפחות, וילדים עד גיל 16 רק עם הצגת בדיקת קורונה שלילית של 48 שעות אחרונות. לא מחוסנים חייבים ב- 10 ימי בידוד

שוודיה

הכניסה מותרת למחוסנים בלבד. ילדים עד גיל 18 רק בליווי הורים מחוסנים

שוויץ

הכניסה מותרת למחוסנים בלבד. ילדים עד גיל 18 רק בליווי הורים מחוסנים

שאלות ותהיות רק בתגובות מטה

ההנחיות המעודכנות לטסים ולשבים ל/מ חו״ל – 17 ספטמבר 2021

האיחוד האירופי וישראל הגיעו להסכמה על הכרה הדדית בתעודות מתחסנים כך שתעודת מתחסן / תו ירוק שהונפק ע"י משרד הבריאות הישראלי, יהיה תעודה מוכרת במדינות האיחוד האירופאי. חשוב לציין שלכל מדינה החברה באיחוד האירופאי, זכות להגביל או להתנות כניסת זרים גם אם יש להם תו ירוק – עדכונים בהמשך.

השלמת כל הצדדים הטכניים תהייה בתחילת חודש אוקטובר על בסיס ההכרה ההדדית, כך שישראלים יהנו מההסדר בעת ביקורם באירופה וגם אזרחי מדינות האיחוד, בעלי תו ירוק, יהנו מהזכויות המוקנות לבעלי תו ירוק בישראל כולל האפשרות להיכנס למסעדות, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים, מוזיאונים ועוד, והכול כפוף להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה. יש לציין שהסכם דומה קיים בין האיחוד האירופאי לבין מרוקו ותורכיה.

בנוסף, הולנד שהטילה איסור כניסה לישראלים לשטחה, מסירה את מרבית המגבלות החל מה- 25 לספטמבר כך שכל ענפי המסחר והבילויים הופכים להיות פתוחים לקהל והוסרה חובת הבידוד לתיירים ממדינות אדומות כמו ישראל, ארה"ב ובריטניה.

עפ"י הודעת הרשויות בהולנד, החל מ- 22 לספטמבר, כל התיירים המחוסנים בחיסון מלא המגיעים להולנד אינם חייבים להיכנס לבידוד. ממשלת הולנד מתכוונת להתכנס שוב בחודש נובמבר להערכה מחדש של מצב הקורונה במדינה ובהתאם תוציא עדכונים והנחיות במידת הצורך.

לפי הנחיות משרד הבריאות רשימת המדינות עפ"י קטגוריות הסיכון מהן (אדומות, כתובות וכו') בתוקף עד 1 לאוקטובר. לטובת קוראינו להלן 10 מדינות פופולאריות למטייל הישראלי, וההנחיות החלות עליהן גם בארץ היעד וגם בישראל:

אוסטריה: הכניסה למחוסנים במנה השנייה לפחות או מחלימים עם מנת חיסון אחד לפחות. ילדים עד גיל 12 בליווי הוריהם המחוסנים. כל הטסים, כולל ילדים, חייבים להציג בדיקת PCR שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה (שימו לב שלא כל חברות התעופה דורשות הצגת הבדיקה ומסתפקות בתו הירוק בלבד). בעת הכניסה לאוסטריה יש להציג אישור מילוי טופס כניסה לאוסטריה…

איטליה: מחוסנים ומחלימים עד 6 חודשים מעת החלמתם, רשאים להיכנס בהצגת תעודת מחוסן/מחלים ללא צורך בבידוד. כי שאינו מחוסן או מחלים, נדרש בעת הגעתו בהצגת בדיקתPCR  שלילת שנערכה עד 48 שעות משעת הנחיתה ביעד (שימו לב ללו"ז). העת הנחיתה חייבים בביצועה בדיקת PCR ועד קבלת התשובה השלילית, חייבים בבידוד. יש להציג אישור מילוי טופס PLF…

איסלנד: הכניסה מותרת רק למחוסנים במנה שנייה לפחות בעת הצגת תעודת מתחסן. מחלימים או לא מחוסנים בשתי מנות לפחות, חייבים להציג בדיקת PCR שלילת שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה ובעת הנחיתה, יחויבו לבצעה בדיקת PCR נוספת, שאחריה ישהו בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית. הכללים חובה גם על ילדים מעל גיל 16. בנוסף, יש להציג מילוי טופס אישור כניסה / יציאה…

ארה"ב: הכניסה מותרת למתחסנים ולמחלימים ב-3 החודשים האחרונים. אין כניסה לטסים בטיסות מעבר דרך אירופה. יש להציג בדיקת PCR שלילית עד 72 שעות מעת הטיסה מישראל. רק תינוקות עד גיל שנתיים פטורים. יש להציג בנוסף לוויזה גם את מילוי טופס אישור כניסה…

בחריין: הכניסה למחוסנים בעת הצגת תעודת מחוסן לא מחייבת בידוד. שאר הנכנסים למדינה, מחויבים בביצוע בדיקת PCR בהגעה ושהייה בבידוד של 10 ימים. יש צורך בוויזה בעת הכניסה לבחריין.

סלובקיה: בעלייה לטיסה חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה למעט מחוסנים ומחלימים (עד 6 חודשים מההחלמה) שפטורים מהצגת בדיקת PCR שלילית. יש להציג אישור מילוי טופס PLF…

פולין: מחוסנים ומחלימים עד 6 חודשים מעת החלמתם, רשאים להיכנס בהצגת תעודת מחוסן/מחלים ללא צורך בבידוד. כי שאינו מחוסן או מחלים, נדרש בעת הגעתו לפולין בהצגת בדיקתPCR  שלילת שנערכה עד 48 שעות משעת הנחיתה ביעד (שימו לב ללו"ז). העת הנחיתה חייבים בביצועה בדיקת PCR ועד קבלת התשובה השלילית, חייבים בבידוד. יש להציג אישור מילוי טופס PLF…

צ'כיה: הכניסה למחוסנים בלבד, ללא צורך בביצוע בדיקת PCR. יש להציג אישור מילוי טופס PLF…

קפריסין: הכניסה מותרת רק למחוסנים במנה שנייה לפחות בעת הצגת תעודת מתחסן. מחלימים או לא מחוסנים בשתי מנות לפחות, חייבים להציג בדיקת PCR שלילת שנעשתה עד 72 שעות לפני הטיסה ובעת הנחיתה בקפריסין, יחויבו לבצעה בדיקת PCR נוספת, שאחריה ישהו בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית. בנוסף, יש להציג אישור מילוי טופס כניסה לקפריסין…

שוויץ: הכניסה מותרת רק למחוסנים לפחות 2 חיסונים ובעלי תו ירוק. אסורה כניסת ישראלים מחלימים או לא מחוסנים. הכניסה לילדים עד גיל 18 מותרת רק בליווי הורים מחוסנים. יש להציג אישור מילוי טופס רשויות הבריאות של שוויץ…

עדכונים ושאלות

מעת לעת נעדכן פוסט זה בעדכונים חשובים ומשמעותיים. שאלות יש לכתוב בתגובות מטה ותענו תוך שעות ספורות

מחלקת עסקים אייר-אירופה (צילום יח"צ חו"ל)

מחלקת עסקים אייר-אירופה (צילום יח"צ חו"ל)

ההנחיות המעודכנות לטסים ולשבים ל/מ חו״ל – 2 ספטמבר 2021

מיהו מחוסן / מחלים ונחשב מוגן

 • אדם שהתחסן בשתי מנות חיסון וטרם חלפו 6 חודשים ממועד קבלת מנת החיסון השניה
 • אדם שהתחסן בשלוש מנות חיסון, שבוע לאחר קבלת מנת החיסון השלישית
 • אדם שהחלים מהמחלה, במשך 6 חודשים ממועד קבלת אישור החלמה (החלטה לגבי מחלימים במשך יותר מ-6 חודשים שלא חוסנו – בבדיקה)
 • כל אדם שהחלים מהמחלה וקיבל לפחות מנת חיסון אחת

מדינות בסיכון נמוך הקל ביותר

מדינות בסיכון נמוך הן המדינות היחידות אליהן ניתן לטוס ללא חובת בידוד בחזור. ברשימה נמצאות בחריין, הונג קונג, הונגריה, טיוואן, ניו זילנד, סין, סינגפור, סלובקיה, פולין, צ'כיה. יש לדעת שמתוך 10 המדינות שמסיכון נמוך, רק 5 מדינות יקבלו ישראלים, והן: בחריין, הונגריה, סלובקיה, פולין וצ'כיה.

ההנחיות לטסים למדינות אלו, עפ"י הרשויות המקומיות:

בחריין: הכניסה לבחריין מחייבת ויזה. הכניסה למחוסנים ללא צורך בהצגת בדיקות קורונה וללא בידוד לבעלי תעודת מתחסן של משרד הבריאות. הנכנסים לבחריין ללא תעודת מתחסן, מחויבים בביצוע בדיקת PCR בהגעה ושהייה בבידוד של 10 ימים, על חשבון הנכנס למדינה.

הונגריה: כל מי שטס להונגריה חייב להציג בעת העלייה למטוס, בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני שעת העלייה למטוס, כולל בעלי תו ירוק, מחוסנים ומחלימים.

סלובקיה: כל מי שטס לסלובקיה חייב להציג בעת העלייה למטוס, בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני שעת העלייה למטוס. בעלי תו ירוק שהם מחוסנים ומחלימים (עד חצי שנה מההחלמה) פטורים מהצגת הבדיקה. נדרש למלא מראש טופס של רשויות סלובקיה בקישור…

פולין: מחוסנים ומחלימים (עד חצי שנה מההחלמה) רשאים להיכנס לפולין בהצגת תעודת מחוסן/מחלים. מי שאינו עומד בתנאים אלה, נדרש בעת הגעה לפולין, לעשות על חשבונו בדיקת PCR  תוך 48 שעות ממועד הנחיתה ביעד. כל הזמן הזה חייבים בבידוד ולאחר קבלת תוצאה שלילית פטורים מבידוד. בנוסף, כל נוסע חייב למלא מראש טופס של רשויות פולין בקישור…

צ'כיה: הכניסה למדינה היא למחוסנים בלבד, ללא צורך בבדיקה אולם יש חובה למלא מראש טופס של רשויות צ'כיה בקישור…

מדינות אדומות (בסיכון מירבי)

הנסיעה למדינות ברזיל, מקסיקו, ספרד, תורכיה אסורה בהחלט למעט מקרים חריגים שאושרו על ידי ועדת החריגים. מי שינסה לצאת אליהן ללא אישור מוועדת חריגים ייקנס ב-5,000 שקלים. החוזרים ממדינות אלו ייכנסו לבידוד, לרבות מחוסנים/מחלימים.

נוהל החוזרים ממדינות כתומות – בתוקף החל מיום שישי, 3.9.21
החוזרים ממדינות המוגדרות מדינות צהובות (תחלואה נמוכה) ומדינות כתומות (תחלואה בינונית), יידרשו לבידוד עד לקבלת תשובה שלילית או עד 24 שעות (המוקדם מבניהם), ולא יידרשו עוד לבידוד מלא, ומלבד שהם:

 • מחוסנים שקיבלו מנת חיסון שלישית ועבר שבוע מקבלת החיסון
 • מחוסנים שטרם עברה חצי שנה ממועד קבלת המנה השנייה
 • מחלימים שטרם חלפה חצי שנה ממועד אישור ההחלמה
 • מחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת לפחות

מדינות אדומות (מדינות בסיכון מרבי): ללא שינוי. חל איסור יציאה ליעדים אלה, למעט מי שקיבלו אישור מיוחד מוועדת חריגים. כלל החוזרים מיעדים אלה נדרשים לבידוד מלא.

תו ירוק – עדכון מדיניות מועדי תפוגה

החל מיום שישי, 1.10.21, יעודכנו מועדי התפוגה של התו הירוק בהתאם להגדרת מחוסן / מחלים המעודכנת (כלומר מי שתאריך החזרה שלו מחו"ל יחול לאחר תאריך זה):

 • אדם שהתחסן בשלוש מנות: התו הירוק יהיה תקף למשך חצי שנה ממועד קבלת החיסון השלישי
 • אדם שהתחסן בשתי מנות: התו הירוק יהיה תקף למשך חצי שנה ממועד קבלת החיסון השני
 • אדם שהחלים: התו הירוק יהיה תקף למשך חצי שנה ממועד אישור ההחלמה
 • אדם שהחלים וקיבל מנת חיסון: התו הירוק יהיה תקף למשך חצי שנה ממועד החיסון

רשימת עשה לפני טיסה לחו"ל

 1. תעודת קורונה: כל מי שמתוכנן לטוס, חייב להנפיק תעודת קורונה של משרד הבריאות בקישור… תעודה זו משמשת כאישור רפואי וכאסמכתא בינלאומית לכך שהתחסנת או שהחלמת, ותוקפה עד 31.12.2021.
 2. הצהרת נוסע יוצא: כל אזרח מעל גיל 16 מחויב למלא במהלך 24 השעות שלפני הטיסה טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל בקישור…
 3. בדיקת קורונה PCR: נכון להיום, כל הנוסעים היוצאים מישראל, למעט מחוסנים ומחלימים, חייבים להציג לפני ההמראה תוצאה שלילית של בדיקת PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד הטיסה, גם אם לפי הנחיות היעד שאליו נוסעים, אין צורך בהצגת בדיקה זו. רשימת המקומות בהם ניתן לבצעה בדיקת PCR ומחירים בהמשך ההכתבה מטה.
 4. ביטוח כולל כיסוי קורונה: חשוב לדעת שיש מדינות שמחייבות בכניסה אליהן הצגת ביטוח בריאות הכולל סעיף כיסוי לקורונה, כתנאי כניסה ליעד. מומלץ בימים אלה, לרכוש ביטוח בריאות חו"ל כולל כיסוי זה, גם אם אינו נמצא בהנחיות המדינה אליה טסים.
 5. עטיית מסכות פנים
 6. : כל אדם מעל גיל 16 מחויב לעטות מסכת פנים (כולל על האף) במהלך כל זמן שהותו בנתב״ג ובמהלך הטיסה. כמו כן, חשוב להקפיד על שמירה על היגיינה אישית והנחיות שמירת המרחק. יש לדעת שחברות תעופה מסוימות מחייבות בעת העלייה למטוס במהלך כל משך הטיסה, לעטות מסיכות מסוג 95N או דומה ותקנית ולא להסתפק במסיכת הפנים הנפוצה במחוזותינו.

רשימת עשה לפני טיסת החזור מחו"ל לישראל

 1. בדיקת קורונה בחו"ל: כל מי שמשך השהות שלו בחו”ל הוא יותר מ- 72 שעות, נידרש לעבור בדיקת PCR עד 72 שעות לפני מועד ההמראה חזרה לישראל. חובה זו חלה גם על מחוסנים/מחלימים – וללא הבדיקה אי אפשר להיכנס לישראל! את הבדיקות יש לבצע במקום רשמי ומוכר. מומלץ לבדוק בכל יעד את המקום בו ניתן לבצע הבדיקה מבעוד מועד, כולל שעות הפעילות וימי הפעילות (האם פתוח ביום ראשון?). שימו לב שיש מדינות בהן עושים בדיקות PCR ללא תשלום גם לתיירים במקומות רשמיים בלבד.
 2. טופס הצהרת נוסע נכנס: כל נוסע שנכנס לישראל נדרשים למלא עוד לפני הטיסה לארץ טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל. בעת העלייה למטוס תתבקשו להציג האישור על מילוי הטופס.
 1. בדיקת קורונה בנחיתה בישראל: כל הנכנסים לישראל חייבים לבצע על חשבונם, בדיקת  PCR מיד לאחר הנחיתה בנתב"ג. הבדיקה תתבצע לפני היציאה משדה התעופה באולם בדיקות הקורונה. עלות בדיקה שהוזמנה מראש היא 80 שקלים ואילו ללא הזמנה עלות הבדיקה 100 שקלים לאדם. מומלץ להזמין מראש בקישור…

ההנחיות המעודכנות לטסים לחו״ל – 16 אוגוסט 2021

מהלילה נכנסו לתוקפן הנחיות מעודכנות לטסים לחו״ל. החל מהיום, 16 באוגוסט 2021, יש סיווג חדש לשבים מחו״ל, במסגרתו השבים ממרבית מדינות העולם יחויבו בבידוד של שבוע, למעט מדינות צהובות.

מדינות צהובות (בסיכון נמוך) 

המדינות היחידות אליהן ניתן לטוס ללא חובת בידוד בעת החזרה מהן. ברשימה יש 10 מדינות אבל רובן כלל לא מאפשרות לישראלים להיכנס לשטחן. אם תנסו לטוס לאוסטרליה, הונג קונג, טיוואן, ניו זילנד, סין וסינגפור לא תוכלו להיכנס בשערי המדינות הללו אולם אם אתם כבר שם תוכלו להגיע לישראל ללא חובת בידוד.

המדינות היחידות שפתוחות לישראלים ואין כל מגבלה בעת החזרה מהן כוללות 4 מדינות באירופה:  אוסטריה, הונגריהמולדובה, צ'כיה.

רוצים לטוס לאותן מדינות? רכשו כרטיס טיסה וצרו עמנו קשר לבניית מסלול טיול מותאם למה שאתם אוהבים לעשות בחו"ל (העלות בין 700 ל-1500 שקלים בהתאם למשך הטיול)

מהן הנחיות הכניסה ל-4 המדינות הצהובות ומזמינות ישראלים?

אוסטריה: בעלייה למטוס יש להציג בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה. מחוסנים מ-9 החודשים האחרונים ומחלימים מ- 6 החודשים האחרונים פטורים מהצגת הבדיקה.

הונגריה: בעלייה למטוס יש להציג בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, כולל מחוסנים ומחלימים

צ'כיה: בעלייה למטוס יש להציג בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה. מחוסנים ומחלימים פטורים מהצגת הבדיקה

מולדובה: בעלייה לטיסה יש להציג בדיקת קורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה. רק מחוסנים פטורים מהצגת הבדיקה. בנוסף, יש למלא מראש טופס אפידימיולגי של רשויות מולדובה בקישור זה...

השבים מ-4 מדינות אלו חייבים עם הנחיתה בנתב״ג, להיכנס לבידוד של 24 שעות או עד קבלת תוצאת בדיקה שלילית שבוצעה בנתב"ג (המוקדם מבניהם).

מדינות אדומות (בסיכון מירבי)

הנסיעה ל-6 מדינות אלו אסורה לחלוטין למעט מקרים חריגים שיאושרו מראש על ידי ועדת החריגים: בולגריה, ברזיל, גאורגיה, מקסיקו, ספרד, תורכיה.

יש לשים לב לבריטניה וקפריסין שהיו אסורות לחלוטים ועברו לדירוג רגיל כלומר הן מדינות אליהן ישראלים יכולים כעת לטוס עם חובת בידוד של שבוע (כולל מחוסנים או מחלימים).

הערה חשובה: חובת הבידוד בחזרה לארץ היא למשך שבועיים אבל אפשר ורצוי לקצר את הבידוד לשבוע אם מבצעים 2 בדיקות קורונה: בדיקה אחת בעת הנחיתה בנתב״ג והבדיקה השנייה ביום ה-7 לבידוד. לאחר קבלת תשובה שלילית מהבדיקה השנייה ניתן לצאת מהבידוד.

איך מתכוננים לטיסה לחו"ל

תו ירוק או תעודת מחוסן או מחלים: משרד הבריאות הגדיר תעודה אחידה שנקראת תעודת קורונה. היא מונפקת באתר הרמזור של משרד הבריאות בקישור… ומשמשת כאישור רפואי וכאסמכתא בינלאומית לכך שהתחסנת או שהחלמת. למתחסנים תונפק תעודת התחסנות ולמחלימים תונפק תעודת החלמה שיהיו בתוקף בשלב זה עד 31 לדצמבר 2021.

הצהרת נוסע יוצא: כל אזרח מעל גיל 16 שרוצה לצאת מגבולות המדינה חייב למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל במהלך 24 השעות שלפני הטיסה בקישור….

בדיקת קורונה: מדינות רבות דורשות הצגת בדיקת קורונה שלילית בכניסה אליהן. הבדיקה המוגדרת והמקובלת הינה בדיקת PCR והיא היחידה התקפה ביציאה מישראל ויש להציגה בעת העלייה למטוס בישראל. בדיקה זו יש לבצע לפי הזמן שהוגדר מראש לכל מדינה כי יש מדינות שדורשות בדיקה של 24 או 48 שעות לפני העלייה למטוס. בכל מקרה כל מי שטס מישראל חייב להציג, עפ"י דרישות משרד הבריאות הישראלי, בדיקה קורונה שבוצעה לפני פחות מ- 72 שעות ממועד הטיסה.

בדיקת קורונה ניתן לבצע המספר מקומות:

  • נתב״ג: צ'ק2פליי מבצעת בדיקות בעלות של 45 שקלים עם תוצאה מובטחת עד 14 שעות מביצוע הבדיקה. בדיקה בעלות 135 שקלים עם תוצאה מובטחת עד 4 שעות. יש להזמין תור מראש באתר  …Check2Fly
  • סניפי Be של שופרסל: בדיקה בעלות של 139 שקלים או 99 שקלים למחזיקי כרטיס אשראי שופרסל, עם תוצאה מבוטחת עד 24 שעות. אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון ישראלי בתוקף ועם טופס הרשמה בקישור…
  • מגן דוד אדום: 17 תחנות מד״א ברחבי בארץ מבצעות בדיקות קורונה בעלות של 135 שקלים עם תוצאה עד 24 שעות. יש הנחות למבוטחי חברות ביטוח וסוכנויות נסיעות שונות לרוכשי ביטוח נסיעות לחו"ל. קביעת תור מראש בקישור….
  • ביקור רופא: בסניפים הפרושים ברחבי הארץ ניתן לבצע בדיקת קורונה בעלות של 99 שקלים עם תוצאה עד 24 שעות. יש לקבוע תור מראש בטלפון 6101*
  • בתי חולים: חלק מבתי החולים מבצעים בדיקות קורונה בעלות של 297 שקלים לבדיקה עם תוצאה מובטחת עד 24 שעות. נוסעי קבוצת לופטהנזה יכולים לבצע את הבדיקה בבית החולים איכילוב בעלות של 140 שקלים בלבד.
  • סופר פארם: 14 מסניפי סופר פארם מבצעים בדיקת קורונה בעלות של 119 שקלים או 89 שקלים למחזיקי כרטיס לייף סטייל והתוצאה עד 24 שעות. אין צורך לתאם מראש, חובה להגיע עם דרכון בתוקף ועם טופס ההרשמה בקישור….

ביטוח רפואי

יש מדינות (כמו מולדובה למשל) שמחייבות בעת הכניסה אליהן, להציג ביטוח בריאות הכולל סעיף כיסוי לקורונה, כתנאי כניסה ליעד. המלצתנו, בכל מקרה תדאגו לפוליסת בריאות כזו לפני היציאה לכל מדינה בחו"ל.

מסכות ואלכוג'ל

כל נוסע מעל גיל 16 מחויב לעטות מסכה באופן תקני (כולל על האף) במהלך כל שהותו בנתב״ג ובמהלך כל משך הטיסה. כמו כן, חשוב להקפיד על שמירה על היגיינה אישית והנחיות שמירת המרחק בעמידה בתורים השונים בנתב"ג או בנמל התעופה בחו"ל.

בחזרה לארץ

 • בדיקת קורונה בחו״ל: אם שהיתם בחו”ל יותר מ- 72 שעות, תידרשו לעבור בדיקת PCR עד 72 שעות לפני מועד ההמראה חזרה לארץ. חובה זו חלה גם על מחוסנים ומחלימים. וללא הבדיקה אי אפשר להיכנס לישראל וסביר להניח שחברת התעופה לא תעלה אותכם לטיסה!
  את הבדיקות נדרש לבצע במכונים, בתי חולים מורשים. מומלץ לבדוק בכל יעד איפה ומתי ניתן לעשות הבדיקה. העזרו בחברת התעופה או בית המלון שלכם.
 • טופס הצהרת נוסע נכנס: כל נוסע שנכנס לישראל נדרשים למלא עוד לפני הטיסה לארץ טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל. בעת העלייה למטוס תתבקשו להציג האישור על מילוי הטופס.
 • בדיקת קורונה בנחיתה בישראל: כל הנכנסים לישראל חייבים לבצע על חשבונם, בדיקת  PCR מיד לאחר הנחיתה בנתב"ג. הבדיקה תתבצע לפני היציאה משדה התעופה באולם בדיקות הקורונה. עלות בדיקה שהוזמנה מראש היא 80 שקלים ואילו ללא הזמנה עלות הבדיקה 100 שקלים לאדם. מומלץ להזמין מראש בקישור…
 • חובת בידוד: כל מי שנכנס לישראל בנתב"ג, כולל מחוסנים ומחלימים, נידרש להישאר בבידוד ביתי לאחר החזרה מחו”ל עד לקבלת תוצאה שלילית או עד 24 שעות (המוקדם מבניהם). החוזרים מיעד אדום (רוב מדינות העולם) שהוא בסיכון מירבי או באזהרת מסע חמורה, נדרשים בבידוד מלא. מי שאינם מחוסנים או מחלימים וחוזרים מיעד שהינו בסיכון מרבי או באזהרת מסע חמורה (כולל מחוסנים ומחלימים) –  מחויב בבידוד של 14 ימים בחזרה מכל מדינה בחו״ל. מי שמציג 2 בדיקות קורונה שליליות יוכל לצאת מהבידוד לאחר 7 ימי בידוד בלבד (בדיקה אחת בכניסה לארץ ועוד בדיקה ביום השביעי – ברגע שמתקבלת תשובה שלילית מבדיקה זו ניתן לצאת מבידוד).
וינה, אוסטריה (צילום דני בר)

עדכונים שיכנסו לתוקף ב-11 לאוגוסט 2021

רשימת המדינות שהשבים מביקור בהן, אינם חייבים בידוד הצטמצמה לעת עתה, ל-10 מדינות בלבד: אוסטריה, אוסטרליה, הונג-קונג, הונגריה, טיוואן, מולדובה, ניו-זילנד, סין, סינדפור, צ'כיה.

רוצים לנסוע לחו"ל ללא בידוד בחזרתכם ארצה? מה עושים?

1. מזדרזים ורוכשים כרטיסי טיסה לאחד היעדים הנ"ל (גילוי נאות: אוסטרליה לא תקבל אתכם – המדינה סגורה לזרים, אבל אוסטריה מחכה לכם מרחק 3.5 שעות טיסה).

2. יוצרים איתנו קשר ונתכנן לכם מסלול טיול המותאם למה שאתם אוהבים לעשות בחו"ל (העלות בין 700 ל-1500 שקלים בהתאם למשך הטיול)

3. בהתאם למסלול המתוכנן מזמינים לינה (נעזור לכם גם בזה)

18 מדינות משמעותיות מאוד הצטרפו לרשימת המדינות שכל החוזרים מהן מחויבים בבידוד מלא, כולל מחלימים ומחוסנים ישראליים. בין המדינות: איטליה, איסלנד, ארה"ב, בולגריה, גרמניה, הולנד, יוון, צ'כיה, צרפת ועוד 9 מדינות נוספות. למרות זאת, ישנן עדיין כמה מדינות שמחוסנים ומחלימים מורשים לטוס אליהן ולחזור ללא צורך בבידוד כמו אוסטריה, שוויץ, בלגיה, רומניה, ליטא, פולין, שבדיה, דנמרק ועוד.

חשוב מאוד להדגיש כי הרשימה יכולה להשתנות ולהתעדכן בכל יום, לפי המלצות משרד הבריאות והחלטות הממשלה.

עדכונים על יעדים, עלויות והליך נסיעה לחו"ל – 9 לאוגוסט 2021

משרד הבריאות עדכן את ההנחיות לגבי ההתנהלות בנתב"ג, בטיסה, בעת החזרה וגם רשימת המדינות לפי רמזור הסיכון של כל מדינה. בנוסף, האיחוד האירופאי ממשיך לשפר את נגישות עולם התיירות למדינות שמצבן טוב מבחינת החולי והחיסונים, כאשר חלק מהמדינות מהדקות הגבולות ומגבירות פיקוח וסינון נכנסים כפי שנפרט מטה.

הנחיות לישראלים לפני היציאה מישראל

באחריות כל נוסע לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה לבדיקות, חובת בידוד ועוד. יש לברר אם  מדינת היעד מוגדרת יעד ברמת סיכון מרבית שאזרחים ותושבי קבע היוצאים מישראל ליעד ברמת סיכון מרבית יהיו מחויבים באישור ועדת חריגים. כל הנכנסים לישראל מיעד ברמת סיכון מרבית, לרבות מחלימים ומחוסנים, מחויבים בבידוד.

היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו. איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ולא יצאו כלל משדה התעופה. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.

יעד ברמת סכנה מרבית

נכון להיום 15 מדינות מוגדרות ברמת סיכון גבוה: אוזבקיסטאן, ארגנטינה, בלארוס, ברזיל, בריטניה, גאורגיה, דרום אפריקה, הודו, טורקיה, מקסיקו, ספרד, סקוטלנד, קירגיסטן, קפריסין ורוסיה.

הטיסה למדינות אלה אסורה לחלוטין. נוסע לאחת מהמדינות הנ"ל שקיבל אישור מועדת חריגים (לרבות מחלימים ומחוסנים) אשר יכנס לישראל מאחת ממדינות שמוגדרות ברמת סיכון מרבית, חייבים גם הם בבידוד ע”פ נהלי משרד הבריאות גם אם הם מחוסנים או מחלימים. יודגש שאזרחים זרים אשר יכנסו מהמדינות הנ”ל יחויבו בבידוד במלונית מטעם המדינה עדכונים בהנחיות לנוסעים הנכנסים לישראל באתר משרד הבריאות…

יעד עם אזהרה מסע חמורה

יעד אשר רמת התחלואה בו מחמירה, ואם לא יחול שיפור משמעותי הוא ייכנס לרשימת היעדים ברמת סיכון מרבית. ברשימה זו יש 10 מדינות: איחוד האמירויות, גואטמלה, הונדורס, זימבבואה, מונגוליה, מיאנמר, נמיביה, פיג'י, קולומביה, קמבודיה. הרשימה המלאה בקישור…

יעד עם אזהרת מסע (קורונה)

66 מדינות מוגדרות תחת אזהרת מסע ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו. ביניהן כמה יעדי תיירות חביבים על הישראלים ויש לקחת בחשבון שטסים ליעד כזה, יתכן שבטיסה חזרה כבר דירוג המדינה יחמיר על כל המשתמע מכך. בין המדינות תחת אזהרת קורונה: אוקראינה, איסלנד, ארמניה, אתיופיה, בחריין, הולנד, יוון, יפן, מונקו, מלטה, מצרים, מרוקו, נורבגיה, סרביה, עומן, פורטוגל, פיליפינים, קזחסטן, קטאר, קרואטיה, תאילנד ועוד 41 מדינות. הרשימה המלאה בקישור….

יעד אדום

כל שאר מדינות העולם מוגדרות אדומות כלומר כל השבים ממו"ל חייבים בבידוד למעט מי שמחזיקים בתעודת התחסנות או תעודת החלמה ישראליים יחויבו בבידוד על פי הנחיית משרד הבריאות. לרשימה המלאה בקישור…

בדיקת קורונה לפני הטיסה

כל מי שטס לחו"ל חייב להציג לפני היציאה מישראל תעודת התחסנות או החלמה ישראליים, או לחלופין תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה מישראל. ההמראה תתאפשר רק אם קיבלת תוצאה שלילית. חשוב שתדע, על המסמך להיות כתוב באנגלית וצריך להיות מצוין בו מספר הדרכון של הנבדק. בדיקת  PCRיש לבצע באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות…

טופס הצהרת יציאה מישראל

יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך והצהרה שאינך מתכוון לבקר במדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית, אלא אם קיבלת אישור מוועדת חריגים. כל ישראלי מעל גיל 16 מחויב.ת במילוי הטופס. באחריות הנוסע לוודא שאינו מנוע מלטוס. אם יש ספק לגביי הגדרתך כחולה או חייב בידוד או מנוע מטיסה, מומלץ לך לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתברר שהם חולים מאומתים או חייבי בידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק. כאמור, זו אחריות שלך לברר ולבדוק הסטטוס שלך.

מה עושים בשדה התעופה

רק טסים לחו"ל רשאים להיכנס לטרמינל 3 בנתב"ג. עם הכניסה לשטח הטרמינל, יש להציג תוצאות בדיקת קורונה, תעודת התחסנות או תעודת החלמה. בדלפק הצ'ק אין יש להציג לנציג חברת התעופה אחד מהמסמכים הבאים: תוצאה שלילית בבדיקת PCR  שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה או תעודת התחסנות או החלמה ישראליים. בנוסף יש להציג את אישור מילוי טופס ההצהרה לנציגי חברת התעופה לפני ההמראה מישראל.

עטית מסכת פנים

במהלך הטיסה והשהות בשדה התעופה, יש לעטות מסכה. כל נוסע מעל גיל 6 מחויב לעטות מסכה באופן המכסה את האף והפה לאורך כל השהות בשדה התעופה ובמהלך הטיסה. בנוסף יש לשמור מרחק למעט הקפסולה האישית (בני המשפחה שטסים עמכם, אם יש כאלה) ובנוסף יש להקפיד על שטיפת ידיים ושימוש באמצעים לחיטוי ידיים.

בנוסף, נוסעים הנכנסים לישראל, ומחויבי בידוד (עפ"י הפירוט מעלה), מחויבים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מהמטוס ועד ההגעה למקום הבידוד עליו דיווחו בהצהרת נוסע נכנס…

נכנסים לישראל

כל מי שנכנס לישראל ונדרש לבדיקת PCR יעשה זאת על חשבונו ולא במימון המדינה. עלות הבדיקה, בהזמנה מראש טרם ההמראה לישראל, הינה 80 שקלים ויש לבצע הזמנה בקישור….  עלות הבדיקה למשלמים בנתב”ג, ללא הזמנה מראש 100 שקלים. יש לציין כי מי שהתחמק ולא ביצע את הבדיקה, צפוי לקנס בסכום של עד 3,500 שקלים בגין הסירוב.

בנוסף, מחויבים כל השבים מחו"­ל (כולל מחלימים ומחוסנים), מכל המדינות ללא יוצא מן הכלל (כולל ממדינות המוגדרות ירוקות), לשהות בבידוד למשך 24 שעות או עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקה שבוצעה עם הנחיתה בישראל (לפי המוקדם מבניהן).

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מחוסנים במלואם. אישור על חיסון או החלמה בשפה האנגלית עם שם ומס' דרכון שהונפק בישראל, מקובל על רשויות הגבול במדינות האיחוד האירופאי. באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

צ'ק ליסט לקראת טיסה ל/מ חו"ל

בארץ

 1. עד 72 שעות לפני שעת הטיסה מהארץ, יש לעשות בדיקת PCR לילדים וללא מחוסנים אחרים. יש לקחת איתכם דרכון לבדיקה, ולוודא שרושמים אותו נכון ומייל. כדאי גם להדפיס את התוצאות שיהיה נגיש להצגה בדלפק הצ'קאין בחזור.
 2. 24 שעות שלפני הטיסה, יש למלא הצהרת נוסע יוצא דרך הקישור… זה לוקח 2 דקות
 3. הביאו לצ'ק-אין תעודת מתחסן / מחלים

לפני הטיסה חזרה מחו"ל לישראל

 1. 72 שעות לפני הטיסה חזרה ארצה, יש לעשות בדיקת PCR ולא שום סוג בדיקה אחר! בדיקה מסוג אחר עלולה לגרום לכך שלא יעלו אותכם לטיסה. יש לקחת איתכם את הדרכון לבדיקה, ולוודא שרושמים את השם ומספר הדרכון נכון + מס' טלפון שזמין בזמן שהותכם בחו"ל + כתובת דוא"ל
 2. מומלץ להדפיס את תוצאות הבדיקות של כל אחד מהטסים, על מנת שיהיה נגיש להצגה בדלפק הצ'ק-אין בשדה התעופה לפני הטיסה חזור
 3. 24 שעות לפני הטיסה חזרה לארץ, יש למלא הצהרת נוסע נכנס… זה לוקח 3 דקות
 4. להזמין בדיקת PCR לכניסה לישראל מיד לאחר הנחיתה בישראל בקישור… המלצה חשובה: שמרו בטלפון (או הדפיסו) את הברקוד שמופיע אחרי התשלום של הבדיקה. הבדיקה בארץ מבוצעת אחרי שתאספו את המזוודות. הערה: אם לא הזמנתם מראש את הבדיקה, העלות לתשלום בנתב"ג היא 100 שקלים (במקום 80 שקלים למזמינים מראש) ובנוסף תאלצו לעמוד בעוד תור על מנת לשלם על הבדיקה (היקרה יותר), בארץ
 5. התוצאות מגיעות לאזור האישי שלכם באתר קופת החולים שלכם ולרוב תקבלו על כך הודעה עם קישור SMS. עפ"י הנחיות משרד הבריאות יש להיות בבידוד לפחות עד לקבלת תוצאות הבדיקה בנתב"ג (בתנאי שהתוצאה שלילית כמובן)
 6. את תוצאות כל האישורים והבדיקות – כדאי לצלם שיהיה בשני טלפונים + להדפיס למקרה שהטלפון לא יעבוד.

מסיכות פנים ואישורי חיסון / מחלים

 • בנמלי תעופה שונים ובמטוסים של חברות תעופה אחדות, אתם עשויים להידרש לעטית מסיכת פנים מסוג FFP2 / N95 / KN95. בשאר המקומות תתבקשו לעטות מסיכת פנים רגילה
 • כדאי לשאת עליכם את אישור החיסון לכל מקום (מודפס או בטלפון הנייד) כי לפעמים מבקשים לראות את האישור

עדכונים על יעדים, עלויות והליך נסיעה לחו"ל – 18 יולי 2021

משרד הבריאות עדכן את ההנחיות לגבי ההתנהלות בנתב"ג, בטיסה, בעת החזרה וגם רשימת המדינות לפי רמזור הסיכון של כל מדינה. בנוסף, האיחוד האירופאי ממשיך לשפר את נגישות עולם התיירות למדינות שמצבן טוב מבחינת החולי והחיסונים, כאשר חלק מהמדינות מהדקות הגבולות ומגבירות פיקוח וסינון נכנסים כפי שנפרט מטה.

הנחיות לישראלים לפני היציאה מישראל

באחריות כל נוסע לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה לבדיקות, חובת בידוד ועוד. יש לברר אם  מדינת היעד מוגדרת יעד ברמת סיכון מרבית שאזרחים ותושבי קבע היוצאים מישראל ליעד ברמת סיכון מרבית יהיו מחויבים באישור ועדת חריגים. כל הנכנסים לישראל מיעד ברמת סיכון מרבית, לרבות מחלימים ומחוסנים, מחויבים בבידוד.

היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו. איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ולא יצאו כלל משדה התעופה. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.

יעד ברמת סכנה מרבית

נכון להיום 10 מדינות מוגדרות ברמת סיכון גבוה: אוזבקיסטאן, ארגנטינה, בלארוס, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו, ספרד, קירגיסטן ורוסיה. הערה: ספרד וקירגיסטן בתוקף החל מיום שישי 25 ליולי 2021.

הטיסה למדינות אלה אסורה לחלוטין. נוסע לאחת מהמדינות הנ"ל שקיבל אישור מועדת חריגים (לרבות מחלימים ומחוסנים) אשר יכנס לישראל מאחת ממדינות שמוגדרות ברמת סיכון מרבית, חייבים גם הם בבידוד ע”פ נהלי משרד הבריאות גם אם הם מחוסנים או מחלימים. יודגש שאזרחים זרים אשר יכנסו מהמדינות הנ”ל יחויבו בבידוד במלונית מטעם המדינה עדכונים בהנחיות לנוסעים הנכנסים לישראל באתר משרד הבריאות…

יעד עם אזהרה מסע חמורה

יעד אשר רמת התחלואה בו מחמירה, ואם לא יחול שיפור משמעותי הוא ייכנס לרשימת היעדים ברמת סיכון מרבית. ברשימה זו יש 15 מדינות: איחוד האמירויות, איי סיישל, אקוודור, אתיופיה, בוליביה, גואטמלה, הונדורס, זימבבואה, זמביה, נמיביה, פרגוואי, צ’ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, תוניסיה. החל מיום שישי 23 ליולי 2021 יתווספו לרשימה זו גם אוגנדה, בריטניה, גאורגיה, ליבריה, מיאנמר, פיג'י, פנמה, קמבודיה, קניה, קפריסין ותורכיה. הרשימה המלאה בקישור…

יעד עם אזהרת מסע (קורונה)

52מדינות מוגדרות תחת אזהרת מסע ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו. ביניהן כמה יעדי תיירות חביבים על הישראלים ויש לקחת בחשבון שטסים ליעד כזה, ילכן שבטיסה חזרה כבר דירוג המדינה יחמיר על כל המשתמע מכך. בין המדינות תחת אזהרת קורונה: אוקראינה, אייזרבז'אן, לטביה, האיים המלדיביים, נפל, עומן, פיליפינים, קזחסטן, קטר, קמבודיה, תאילנד ועוד 41 מדינות. הרשימה המלאה בקישור….

יעד אדום

כל שאר מדינות העולם מוגדרות אדומות כלומר כל השבים ממו"ל חייבים בבידוד למעט מי שמחזיקים בתעודת התחסנות או תעודת החלמה ישראליים יחויבו בבידוד על פי הנחיית משרד הבריאות. לרשימה המלאה בקישור…

בדיקת קורונה לפני הטיסה

כל מי שטס לחו"ל חייב להציג לפני היציאה מישראל תעודת התחסנות או החלמה ישראליים, או לחלופין תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה מישראל. ההמראה תתאפשר רק אם קיבלת תוצאה שלילית. חשוב שתדע, על המסמך להיות כתוב באנגלית וצריך להיות מצוין בו מספר הדרכון של הנבדק. בדיקת  PCRיש לבצע באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות…

טופס הצהרת יציאה מישראל

יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך והצהרה שאינך מתכוון לבקר במדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית, אלא אם קיבלת אישור מוועדת חריגים. כל ישראלי מעל גיל 16 מחויב.ת במילוי הטופס. באחריות הנוסע לוודא שאינו מנוע מלטוס. אם יש ספק לגביי הגדרתך כחולה או חייב בידוד או מנוע מטיסה, מומלץ לך לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתברר שהם חולים מאומתים או חייבי בידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק. כאמור, זו אחריות שלך לברר ולבדוק הסטטוס שלך.

מה עושים בשדה התעופה

עם הכניסה לשטח הטרמינל, יש להציג תוצאות בדיקת קורונה, תעודת התחסנות או תעודת החלמה. בדלפק הצ'ק אין יש להציג לנציג חברת התעופה אחד מהמסמכים הבאים: תוצאה שלילית בבדיקת PCR  שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה או תעודת התחסנות או החלמה ישראליים. בנוסף יש להציג את אישור מילוי טופס ההצהרה לנציגי חברת התעופה לפני ההמראה מישראל.

עטית מסכת פנים

במהלך הטיסה והשהות בשדה התעופה, יש לעטות מסכה. כל נוסע מעל גיל 6 מחויב לעטות מסכה באופן המכסה את האף והפה לאורך כל השהות בשדה התעופה ובמהלך הטיסה. בנוסף יש לשמור מרחק למעט הקפסולה האישית (בני המשפחה שטסים עמכם, אם יש כאלה) ובנוסף יש להקפיד על שטיפת ידיים ושימוש באמצעים לחיטוי ידיים.

בנוסף, נוסעים הנכנסים לישראל, ומחויבי בידוד (עפ"י הפירוט מעלה), מחויבים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מהמטוס ועד ההגעה למקום הבידוד עליו דיווחו בהצהרת נוסע נכנס…

נכנסים לישראל

כל מי שנכנס לישראל ונדרש לבדיקת PCR יעשה זאת על חשבונו ולא במימון המדינה. עלות הבדיקה, בהזמנה מראש טרם ההמראה לישראל, הינה 80 שקלים ויש לבצע הזמנה בקישור….  עלות הבדיקה למשלמים בנתב”ג, ללא הזמנה מראש 100 שקלים. יש לציין כי מי שהתחמק ולא ביצע את הבדיקה, צפוי לקנס בסכום של עד 3,500 שקלים בגין הסירוב.

בנוסף, מחויבים כל השבים מחו"­ל (כולל מחלימים ומחוסנים), מכל המדינות ללא יוצא מן הכלל (כולל ממדינות המוגדרות ירוקות), לשהות בבידוד למשך 24 שעות או עד לקבלת תוצאה שלילית לבדיקה שבוצעה עם הנחיתה בישראל (לפי המוקדם מבניהן).

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מחוסנים במלואם. אישור על חיסון או החלמה בשפה האנגלית עם שם ומס' דרכון שהונפק בישראל, מקובל על רשויות הגבול במדינות האיחוד האירופאי. באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

יעדי התיירות בהתייחס לקורונה

 • אוסטריה: נוכח השיפור המשמעותי במצב הקורונה ולאור הפתיחה של מדינות האיחוד האירופי לתיירות, רשויות הבריאות האוסטריים הקלו על ההנחיות. מסעדות יכולות להיפתח ללא מגבלות שעות הפעילות. מועדוני הלילה, שהיו סגורים מאז פרוץ הקורונה, נפתחים מחדש. בוטלה הדרישה לעטות מסכות במסעדות ובבתי מלון. נותרה החובה לעטות מסכות בתחבורה הציבורית, מוזיאונים ובחנויות אולם אפשר להשתמש במסכות הרגילות המוכרות אצלנו ואין צורך במסכות רפואיות כמו 95N  שהיו החובה עד כה. בטיסות יש לעטות מסיכת פנים אולם אפשר להסתפק במיכה רגילה ואין חובה להשתמש במסכתN95 . על הנכנסים לאוסטריה שלא בטיסה ישירה מישראל, למלא מראש טופס כניסה למדינה מטעם משרד הפנים ומשרד הבריאות האוסטריים. יש להיכנס לקישור… ולאחר קריאת ההנחיות בדף הראשון, לעבור לעמוד השני ולמלא הטופס. כל נוסע מעל גיל 12 חייב בטופס. אתר בדיקת PCR חינם לטסים מווינה: שם יפיקו לכם ברקוד והסבר על ביצוע הבדיקה ומקבלים תוצאות למחרת בבוקר. הבדיקה חינמית. מגיעים לחניון (חניה חינם) עם הדרכון (חובה דרכון). ‏‎wolke21 im Saturn Tower‎‏.  Saturn Tower, Leonard-Bernstein-Straße 10, 1220 Wien. זלצבורג יש בדיקת קורונה (57 יורו) בקניון forum 1 בקומה ראשונה. תשובה תוך 24 שעות.
 • אוקראינה: המדינה חזרה לרשימת אזהרת מסע ויש חובת הצגת פוליסת ביטוח המכסה עלויות טיפול רפואי גם במקרה קורונה בנוסף לתעודת מחוסנים.
 • איחוד האמירויות: בכל מדינות איחוד האמירויות חלה חובת עטית מסכות. מועדונים עדיין עם מגבלת תפוסה. ברים, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות ומרכזי קניות פתוחים כמו שהיו לאורך רוב ימות השנה האחרונה. ישראלים חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית בעת הכניסה למדינה (ולא לשכוח את הוויזה). המדינה נכנסה לרשימת אזהרת מסע חמורה למרות שלפי נתוני התחלואה, צריכה להיות מדינה אדומה!!!
 • איטליה: המדינה פתחה את השערים מחדש לתיירים ישראלים מחוסנים, ללא צורך בבידוד, עם הצגת בדיקת קורונה שלילית. חלק ממקומות הבילוי נפתחים אט אט אולם רוב המדינה עדיין בסגר לילי.
 • ארה"ב: רוב המדינה הענקית פתוחה לתיירות ולטיולים של מחוסנים ומחלימים. ישראלים הנוחתים בארה"ב בטיסות ישירות, ובעליי בדיקת קורונה שלילת, אינם צריכים בידוד. על רקע העלייה בתחלואה שבו גם המגבלות. הרשויות בלוס אנג'לס הורו על חובה מחודשת של עטית מסיכות פנים בחללים סגורים, גם למי שחוסנו באופן מלא.
 • בולגריה : המדינה נפתחה בעיקר סביב הבירה אולם ורנה עדיין סגורה עקב חוסר כדאיות – אין כלל תיירים. יש חובת עטית מסכות במקומות סגורים והתפוסה בחלק מהמקומות יש מגבלות של תפוסה
 • בריטניה (אנגליה): אנגליה פתחה את המסעדות לישיבה בחוץ וגם בפנים. רוב המוזיאונים והאטרקציות לתיירים כבר נפתחו. אין חובת עטית מסכות באוויר הפתוח. הופעות ואירועי ספורט נפתחו לקהל תחת הגבלות. רוב המסחר הקמעונאי פתוח
 • גאורגיה: המדינה נכנסה לרשימת אזהרת מסעאבל למסעדות ומרכזי קניות פתוחים אולם חלה חובת עטיית מסכת פנים בחלל סגור. יש סגר החל משעה 23:00 ועד 4 בבוקר, למעט החללים הציבוריים של בתי המלון.
 • גרמניה (היער השחור ודרום גרמניה): נפתחים אתרי התיירות כמו פארק אירופה ואחרים, תחת מגבלות ובהרשמה מראש. מצב התחלואה עדיין גבוה והחיסונים טרם התקדמו משמעותית במדינה. גרמניה (ברלין): מלונות, בארים ומסעדות בתפוסה מלאה. אירועים עד 100 משתתפים בחלל סגור ו- 500 בחלל הפתוח. כל המוזיאונים והאתרים פתוחים למבקרים.
 • הולנד: הכניסה לישראלים מחוסנים ומחלימים אנה מחייבת בידוד. המסעדות והברים פתוחים עם מגבלות תפוסה ורוב העסקים ואטרקציות נסגרים כבר ב- 20:00. הולנד: ההנחיות תקפות עד 13 לאוגוסט לעת עתה. מועדונים ודיסקוטקים סגורים. ברים, בתי קפה, מסעדות מסגורים מחצות ועד 06.00 בבוקר. בנוסף, כניסה למסעדות רק בהזמנה מראש ובהצגת תעודת מתחסן או בדיקת PCR שלילית עדכנית והושבה במרחק מינימלי של 1.5 מטרים בין הנוכחים. אין מופעים חיים, פסטיבלים ואירועים שכרוכים בלינה. תחרות ספורט ומופעים אחרים יותרו רק בהזמנה מראש, והושבה במרחק 1.5 מטר וכן הצגת תעודת מתחסן או בדיקה שלילית עדכנית. כל מי שמתכוון להיכנס לאחד ממקומות הבילוי ואינו מחוסן, חייב להצטייד בבדיקה PCR עדכנית בין 40-24 שעות לפני הכניסה.
 • יוון: מספר איים ואזורים נפתחו לתיירות בעקבות צעדים של חיסון גורמי התיירות באותם אזורים של יוון ועוד. ביניהם: אתונה, זקינתוס, כרתים, מיקונוס, סלוניקי, סנטוריני ורודוס. בנוסף, יוון ואיגוד חברות השייט הבינלאומי (CLIA)הכריזו על פתיחת השייט בין איי יוון. עפ"יCLIA  למעלה מ-20 חברות שייט וכ-40 אוניות יבצעו הפלגות במימי יוון עם עגינות ב-45 נמלים. כ- 15 חברות שייט קבעו את נמל הבית שלהן לעונת 2021-2 ביוון וזה יחזק את הענף בכלל וביוון בפרט. התנאים לשייט יהיו: תפוסה של 50-75%, רק נוסעים ואנשי צוות מחוסנים או מחלימים ובמקרים מיוחדים כאלה שעשו בדיקת קורונה, יעלו על האונייה, חובת עטית מסכות בשטחים הציבוריים, סיורי חוף בקפסולות, שמירה על ריחוק חברתי. לאחרונה חל איסור על תיירים לא מחוסנים להיכנס לברים, תיאטרון ובתי קולנוע. באי מיקונוס, אחד היעדים התיירותיים הפופולריים ביותר ביוון, נאסר על השמעת מוזיקה במסעדות ובפאבים והוטלו מגבלות תנועה מאחת בלילה עד שש בבוקר.
 • מונטנגרו: המדינה פותחת שערים לישראלים מחוסנים שמגיעים בטיסות ישירות לבירה פודגוריצה
 • מרוקו: מסעדות, חנויות ושווקים פתוחים. בריכות שחיה ב- 50% תפוסה וחופי הרחצה ללא הגבלה. יש חובת עטית מסכות בחללים סגורים. סגר לילי החל משעה 23:00
 • סלובניה: המדינה נפתחה לתיירים מישראל ללא חובת בידוד וללא צורך בהצגת בדיקות קורונה.
 • מלטה: למרות ש-80% מתושבי האי מחוסנים, ולאור התפרצות הקורונה המדינה החליטה על איוסר מוחלט של כניסת לא מחוסנים, כלומר ילדים יוק. למרות האיסור הוחרגו תושבי האיחוד האירופאי מחוסנים וכאלה שברשותם בדיקת PCR שלילית עדכנית.
 • ספרד: בברצלונה ומדריד, שתי הערים שהן עיקר התיירות הישראלית לספרד, כמעט הכל פתוח וחזר לשגרה. עדיין קיימת חובת עטית מסכות בכל מקום ויש סגר לילי. בעקבות עלייה בתחלואה שנגרמה מהווריאנט ההודי הוטל עוצר לילה על כ-30 ערים באזור החוף של העיר ולנסיה, כולל בוולנסיה. ונאסרה התאגדות של יותר מעשרה אנשים בפומבי.
 • צ'כיה: חנויות פתוחות, מסעדות ובארים פתוחים עם מגבלות תפוסה, אבל מועדונים עדיין סגורים. יש חובה עטית מסכות במקומות סגורים.
 • צרפת: מחוסנים ממדינות ירוקות, בכללן ישראלים, יכולים להיכנס וללא בידוד. ילדים לא מחוסנים מגיל 11 מורשים להיכנס לאחר בדיקת קורונה שלילית. ישראלים לא מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת בהצגת בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, וללא צורך להיכנס לבידוד. בנוסף, הסגר הלילי הוסר ומותרת כניסת מחוסנים לאירועים כמו קונצרט, תיאטרון, אירועי ספורט, פסטיבלים, קזינו, וגם אוניות קרוז. נשיא צרפת מקרון הכריז כי החל מ־21 ביולי תותר הכניסה לאולמות הקולנוע והמופעים ולפרקי השעשועים רק למחוסנים ולמי שיציגו בדיקת PCR שלילית. בראשית אוגוסט תחול המגבלה גם על בתי קפה, מסעדות, קניונים, מטוסים, רכבות, אוטובוסים ומוסדות בריאות.
 • איסלנד : במצב מצוין ונפתחת לתיירות בתנאי של מעבר במדינה בטוחה בטיסות מעבר
 • רומניה: יש חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית. מסעדות, בארים פתוחים וגם קזינו פתוח 24/7 ברוב בתי המלון בהם יש קזינו. כל מרכזי הקניות פתוחים אולם הכול נסגר בחצות. יש חובת עטית מסכות בחלל סגור
 • קפריסין: האי הכול-כך קרוב לנו פתוח לישראלים ללא התניות והגבלות. עדיין קיימת חובת עטית מסכות בחלל סגור. הכול פתוח למעט סגר לילי בשעות 01:00 – 05:00. יש לציין שהמדינה מוגדרת ע"י רשויות הבריאות בישראל כיעד עם אזהרת מסע (קורונה) ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו.
 • תאילנד: האי פוקט הוכרז כנקי מקורונה ותחת התכנית Phuket Sand BoX תיירים ממדינות מורשות כמו ישראל, מורשים להגיע בטיסות ישירות לאי, שם הם חייבים לשהות שבועיים ולבצע 3 בדיקות PCR על חשבונם, בטרם יוכלו לצאת מהאי לשאר אתרי תאילנד. יש לדעת שתאילנד נגוה בקורונה ומוגדרת לשבוע טיול ונופש בפוקט ורק אח"כ יוכלו להמשיך לטייל בשאר המדינה, בתנאי שעברו בדיקת קורונה שתהיה שלילית. יש לציין שהמדינה מוגדרת ע"י רשויות הבריאות בישראל כיעד עם אזהרת מסע (קורונה) ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו.

מדינות תיירות נוספות מקבלות תיירים מישראל ללא בידוד וביניהן: איסלנד, אסטוניה, דנמרק, סלובניה, קרואטיה ומדינות נוספות.

עלות הבדיקה לפני העלייה למטוס בחו"ל

באנגליה העלות יכולה להיות 100-250 ליש"ט. בגאורגיה, הבדיקה יכולה להגיע לעלות של 100 דולר. מומלץ לבדוק מבעוד מועד איפה אפשר לבצע הבדיקה הנכונה ולקבל התוצאות לפני מועד הטיסה.

מדינות ירוקות עפ"י האיחוד האירופאי

האיחוד האירופאי מפרסם מעת לעת רשימת מדינות שמוגדרות ירוקות ותושביהם רשאים להיכנס למדינות האיחוד האירופאי בהוכחת חיסון או החלמה וללא צורך בבדיקות או סגר. רשימת המדינות נכון לתחילת יולי 2021: ישראל, אלבניה, ארמניה, אוסטרליה, אזרבייג'אן, בוסניה הרצגובינה, ברוניי, קנדה, יפן, ירדן, לבנון, מונטנגרו, ניו-זילנד, מולדובה, קטאר, רוונדה, ערב הסעודית, סרביה, צפון מקדוניה,  סינגפור, דרום קוריאה, תאילנד, ארה"ב, טאיוון, הונג-קונג ומקאו. שימו לב שחלק מהמדינות שברשימה הירוקה של האיחוד האירופאי, מוגדרות תחת אזהרת מסע עפ"י הרשויות בישראל.

האיחוד האירופאי החל להנפיק דרכון קורונה דיגטלי

תושבי האיחוד האירופאי שהתחסנו מלא מאחד מ-4 החיסונים המאושרים ע"י האיחוד האירופאי: פייזר BioNTech, Pfizer, אסטרזניקה AstraZenec, מודרנה Moderna וג'ונסון וג'ונסון Johnson & Johnson, זכאים להנפיק תעודת מתחסן שנקראת EU’s COVID-19 Passport. עוד פרטים על הדרכון קורונה האירופאי בקישור…

הדרכון הירוק נקרא EU’s COVID-19 Passport היא הוכחה דיגיטלית שהנושא אותה חוסן נגד קורונה או קיבל תוצאת בדיקה PCR שלילית או החלים מקורונה. התעודה הדיגיטלית ניתנת להדפסה ומכירה QR קוד שמבטיח את בטיחות ונכונות הפרטים. התעודה ניתנת חינם לאזרחי האיחוד האירופאי שהתחסנו במדינתם, מופיעה בשפה הלאומית ובאנגלית, תקפה בכל מדינות האיחוד האירופי. עדכונים בקישור…

פסלו של שטראוס בגן העיר וינה (צילום דני בר)

עדכונים על יעדים, עלויות והליך נסיעה לחו"ל – 4 יולי 2021

משרד הבריאות עדכן את ההנחיות לגבי ההתנהלות בנתב"ג, בטיסה, בעת החזרה וגם רשימת המדינות לפי רמזור הסיכון של כל מדינה. בנוסף, האיחוד האירופאי ממשיך לשפר את נגישות עולם התיירות למדינות שמצבן טוב מבחינת החולי והחיסונים.

הנחיות לישראלים לפני היציאה מישראל

באחריות כל נוסע לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה לבדיקות, חובת בידוד ועוד. יש לברר אם  מדינת היעד מוגדרת יעד ברמת סיכון מרבית שאזרחים ותושבי קבע היוצאים מישראל ליעד ברמת סיכון מרבית יהיו מחויבים באישור ועדת חריגים. כל הנכנסים לישראל מיעד ברמת סיכון מרבית, לרבות מחלימים ומחוסנים, מחויבים בבידוד.

היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו. איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ולא יצאו כלל משדה התעופה. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.

יעד ברמת סכנה מרבית

נכון להיום 6 מדינות מוגדרות ברמת סיכון גבוה: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה. חשוב לדעת שלמרות שאיחוד האמירויות טרם הוגדרה מדינה ברמת סיכון גבוה, רמת התחלואה באיחוד האמירויות היא גבוה ביותר, ובסדרי גודל של המדינות שברשימת המדינות בסיכון גבוה.

אזרחים ותושבים ישראלים (לרבות מחלימים ומחוסנים) אשר יכנסו לישראל מאחת ממדינות שמוגדרות ברמת סיכון מרבית, חייבים גם הם בבידוד ע”פ נהלי משרד הבריאות גם אם הם מחוסנים או מחלימים. יודגש שאזרחים זרים אשר יכנסו מהמדינות הנ”ל יחויבו בבידוד במלונית מטעם המדינה עדכונים בהנחיות לנוסעים הנכנסים לישראל באתר משרד הבריאות…

יעד עם אזהרה חמורה

יעד אשר רמת התחלואה בו מחמירה, ואם לא יחול שיפור משמעותי הוא ייכנס לרשימת היעדים ברמת סיכון מרבית. ברשימה זו יש 15 מדינות: אורוגוואי, איחוד האמירויות, איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, בלרוס, גואטמלה, הונדורס, זמביה, נמיביה, פרגוואי, צ’ילה, קולומביה, קירגיסטן, תוניסיה. הערה: שימו לב להערתנו לגבי איחוד האמירויות ולקירגיסטן. הרשימה המלאה בקישור…

יעד עם אזהרת מסע (קורונה)

50 מדינות מוגדרות תחת אזהרת מסע ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו. ביניהן כמה יעדי תיירות חביבים על הישראלים ויש לקחת בחשבון שטסים ליעד כזה, ילכן שבטיסה חזרה כבר דירוג המדינה יחמיר על כל המשתמע מכך. בין המדינות תחת אזהרת קורונה: אוקראינה, אוזבקיסטן, אייזרבז'אן, גאורגיה, טורקיה, לטביה, האיים המלדיביים, נפל, עומן, פיליפינים, קזחסטן, קטר, קמבודיה, קפריסין, תאילנד, ועוד 35 מדינות. הרשימה המלאה בקישור….

יעד אדום

כל שאר מדינות העולם מוגדרות אדומות כלומר כל השבים ממו"ל חייבים בבידוד למעט מי שמחזיקים בתעודת התחסנות או תעודת החלמה ישראליים יחויבו בבידוד על פי הנחיית משרד הבריאות. לרשימה המלאה בקישור…

בדיקת קורונה לפני הטיסה

כל מי שטס לחו"ל חייב להציג לפני היציאה מישראל תעודת התחסנות או החלמה ישראליים, או לחלופין תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה מישראל. ההמראה תתאפשר רק אם קיבלת תוצאה שלילית. חשוב שתדע, על המסמך להיות כתוב באנגלית וצריך להיות מצוין בו מספר הדרכון של הנבדק. בדיקת  PCRיש לבצע באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות…

טופס הצהרת יציאה מישראל

יש למלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני היציאה מישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך והצהרה שאינך מתכוון לבקר במדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית, אלא אם קיבלת אישור מוועדת חריגים. כל ישראלי מעל גיל 16 מחויב.ת במילוי הטופס. באחריות הנוסע לוודא שאינו מנוע מלטוס. אם יש ספק לגביי הגדרתך כחולה או חייב בידוד או מנוע מטיסה, מומלץ לך לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתברר שהם חולים מאומתים או חייבי בידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק. כאמור, זו אחריות שלך לברר ולבדוק הסטטוס שלך.

מה עושים בשדה התעופה

עם הכניסה לשטח הטרמינל, יש להציג תוצאות בדיקת קורונה, תעודת התחסנות או תעודת החלמה. בדלפק הצ'ק אין יש להציג לנציג חברת התעופה אחד מהמסמכים הבאים: תוצאה שלילית בבדיקת PCR שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה או תעודת התחסנות או החלמה ישראליים. בנוסף יש להציג את אישור מילוי טופס ההצהרה לנציגי חברת התעופה לפני ההמראה מישראל.

עטית מסכת פנים

במהלך הטיסה והשהות בשדה התעופה, יש לעטות מסכה. כל נוסע מעל גיל 6 מחויב לעטות מסכה באופן המכסה את האף והפה לאורך כל השהות בשדה התעופה ובמהלך הטיסה. בנוסף יש לשמור מרחק למעט הקפסולה האישית (בני המשפחה שטסים עמכם, אם יש כאלה) ובנוסף יש להקפיד על שטיפת ידיים ושימוש באמצעים לחיטוי ידיים.

בנוסף, נוסעים הנכנסים לישראל, ומחויבי בידוד (עפ"י הפירוט מעלה), מחויבים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מהמטוס ועד ההגעה למקום הבידוד עליו דיווחו בהצהרת נוסע נכנס…

נכנסים לישראל

כל מי שנכנס לישראל ונדרש לבדיקת PCR יעשה זאת על חשבונו ולא במימון המדינה. עלות הבדיקה, בהזמנה מראש טרם ההמראה לישראל, הינה 80 שקלים ויש לבצע הזמנה בקישור….  עלות הבדיקה למשלמים בנתב”ג, ללא הזמנה מראש 100 שקלים. יש לציין כי מי שהתחמק ולא ביצע את הבדיקה, צפוי לקנס בסכום של עד 3,500 שקלים בגין הסירוב.

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מחוסנים במלואם. אישור על חיסון או החלמה בשפה האנגלית עם שם ומס' דרכון שהונפק בישראל, מקובל על רשויות הגבול במדינות האיחוד האירופאי. באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

יעדי התיירות בהתייחס לקורונה

 • אוסטריה: נוכח השיפור המשמעותי במצב הקורונה ולאור הפתיחה של מדינות האיחוד האירופי לתיירות, רשויות הבריאות האוסטריים הקלו על ההנחיות. מסעדות יכולות להיפתח ללא מגבלות שעות הפעילות. מועדוני הלילה, שהיו סגורים מאז פרוץ הקורונה, נפתחים מחדש. בוטלה הדרישה לעטות מסכות במסעדות ובבתי מלון. נותרה החובה לעטות מסכות בתחבורה הציבורית, מוזיאונים ובחנויות אולם אפשר להשתמש במסכות הרגילות המוכרות אצלנו ואין צורך במסכות רפואיות כמו 95N שהיו החובה עד כה. בטיסות יש לעטות מסיכת פנים אולם אפשר להסתפק במיכה רגילה ואין חובה להשתמש במסכתN95 . על הנכנסים לאוסטריה שלא בטיסה ישירה מישראל, למלא מראש טופס כניסה למדינה מטעם משרד הפנים ומשרד הבריאות האוסטריים. יש להיכנס לקישור… ולאחר קריאת ההנחיות בדף הראשון, לעבור לעמוד השני ולמלא הטופס. כל נוסע מעל גיל 12 חייב בטופס.
 • אוקראינה: המדינה חזרה לרשימת אזהרת מסע ויש חובת הצגת פוליסת ביטוח המכסה עלויות טיפול רפואי גם במקרה קורונה בנוסף לתעודת מחוסנים.
 • איחוד האמירויות: בכל מדינות איחוד האמירויות חלה חובת עטית מסכות. מועדונים עדיין עם מגבלת תפוסה. ברים, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות ומרכזי קניות פתוחים כמו שהיו לאורך רוב ימות השנה האחרונה. ישראלים חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית בעת הכניסה למדינה (ולא לשכוח את הוויזה). המדינה נכנסה לרשימת אזהרת מסע חמורה למרות שלפי נתוני התחלואה, צריכה להיות מדינה אדומה!!!
 • איטליה: המדינה פתחה את השערים מחדש לתיירים ישראלים מחוסנים, ללא צורך בבידוד, עם הצגת בדיקת קורונה שלילית. חלק ממקומות הבילוי נפתחים אט אט אולם רוב המדינה עדיין בסגר לילי.
 • ארה"ב: רוב המדינה הענקית פתוחה לתיירות ולטיולים של מחוסנים ומחלימים. ישראלים הנוחתים בארה"ב בטיסות ישירות, ובעליי בדיקת קורונה שלילת, אינם צריכים בידוד. הערכות הן שהנשיא ביידן יכריז ביום העצמאות האמריקאי- 4 ליולי הקרוב, על פתיחת המדינה והבסת הנגיף.
 • בולגריה : המדינה נפתחה בעיקר סביב הבירה אולם ורנה עדיין סגורה עקב חוסר כדאיות – אין כלל תיירים. יש חובת עטית מסכות במקומות סגורים והתפוסה בחלק מהמקומות יש מגבלות של תפוסה
 • בריטניה (אנגליה): אנגליה פתחה את המסעדות לישיבה בחוץ וגם בפנים. רוב המוזיאונים והאטרקציות לתיירים כבר נפתחו. אין חובת עטית מסכות באוויר הפתוח. הופעות ואירועי ספורט נפתחו לקהל תחת הגבלות. רוב המסחר הקמעונאי פתוח
 • גאורגיה: המדינה נכנסה לרשימת אזהרת מסע. אבל למסעדות ומרכזי קניות פתוחים אולם חלה חובת עטיית מסכת פנים בחלל סגור. יש סגר החל משעה 23:00 ועד 4 בבוקר, למעט החללים הציבוריים של בתי המלון.
 • גרמניה (היער השחור ודרום גרמניה): נפתחים אתרי התיירות כמו פארק אירופה ואחרים, תחת מגבלות ובהרשמה מראש. מצב התחלואה עדיין גבוה והחיסונים טרם התקדמו משמעותית במדינה. גרמניה (ברלין): מלונות, בארים ומסעדות בתפוסה מלאה. אירועים עד 100 משתתפים בחלל סגור ו- 500 בחלל הפתוח. כל המוזיאונים והאתרים פתוחים למבקרים.
 • הולנד: הכניסה לישראלים מחוסנים ומחלימים אנה מחייבת בידוד. המסעדות והברים פתוחים עם מגבלות תפוסה ורוב העסקים ואטרקציות נסגרים כבר ב- 20:00.
 • יוון: מספר איים ואזורים נפתחו לתיירות בעקבות צעדים של חיסון גורמי התיירות באותם אזורים של יוון ועוד. ביניהם: אתונה, זקינתוס, כרתים, מיקונוס, סלוניקי, סנטוריני ורודוס. בנוסף, יוון ואיגוד חברות השייט הבינלאומי (CLIA)הכריזו על פתיחת השייט בין איי יוון. עפ"יCLIA  למעלה מ-20 חברות שייט וכ-40 אוניות יבצעו הפלגות במימי יוון עם עגינות ב-45 נמלים. כ- 15 חברות שייט קבעו את נמל הבית שלהן לעונת 2021-2 ביוון וזה יחזק את הענף בכלל וביוון בפרט. התנאים לשייט יהיו: תפוסה של 50-75%, רק נוסעים ואנשי צוות מחוסנים או מחלימים ובמקרים מיוחדים כאלה שעשו בדיקת קורונה, יעלו על האונייה, חובת עטית מסכות בשטחים הציבוריים, סיורי חוף בקפסולות, שמירה על ריחוק חברתי
 • מונטנגרו: המדינה פותחת שערים לישראלים מחוסנים שמגיעים בטיסות ישירות לבירה פודגוריצה
 • מרוקו: מסעדות, חנויות ושווקים פתוחים. בריכות שחיה ב- 50% תפוסה וחופי הרחצה ללא הגבלה. יש חובת עטית מסכות בחללים סגורים. סגר לילי החל משעה 23:00
 • סלובניה: המדינה נפתחה לתיירים מישראל ללא חובת בידוד וללא צורך בהצגת בדיקות קורונה.
 • ספרד: בברצלונה ומדריד, שתי הערים שהן עיקר התיירות הישראלית לספרד, כמעט הכל פתוח וחזר לשגרה. עדיין קיימת חובת עטית מסכות בכל מקום ויש סגר לילי.
 • צ'כיה: חנויות פתוחות, מסעדות ובארים פתוחים עם מגבלות תפוסה, אבל מועדונים עדיין סגורים. יש חובה עטית מסכות במקומות סגורים.
 • צרפת: מחוסנים ממדינות ירוקות, בכללן ישראלים, יכולים להיכנס וללא בידוד. ילדים לא מחוסנים מגיל 11 מורשים להיכנס לאחר בדיקת קורונה שלילית. ישראלים לא מחוסנים יכולים להיכנס לצרפת בהצגת בדיקת קורונה שלילית, שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, וללא צורך להיכנס לבידוד. בנוסף, הסגר הלילי הוסר ומותרת כניסת מחוסנים לאירועים כמו קונצרט, תיאטרון, אירועי ספורט, פסטיבלים, קזינו, וגם אוניות קרוז.
 • איסלנד : במצב מצוין ונפתחת לתיירות בתנאי של מעבר במדינה בטוחה בטיסות מעבר
 • רומניה: יש חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית. מסעדות, בארים פתוחים וגם קזינו פתוח 24/7 ברוב בתי המלון בהם יש קזינו. כל מרכזי הקניות פתוחים אולם הכול נסגר בחצות. יש חובת עטית מסכות בחלל סגור
 • קפריסין: האי הכול-כך קרוב לנו פתוח לישראלים ללא התניות והגבלות. עדיין קיימת חובת עטית מסכות בחלל סגור. הכול פתוח למעט סגר לילי בשעות 01:00 – 05:00. יש לציין שהמדינה מוגדרת ע"י רשויות הבריאות בישראל כיעד עם אזהרת מסע (קורונה) ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו.
 • תאילנד: האי פוקט הוכרז כנקי מקורונה ותחת התכנית Phuket Sand BoX תיירים ממדינות מורשות כמו ישראל, מורשים להגיע בטיסות ישירות לאי, שם הם חייבים לשהות שבועיים ולבצע 3 בדיקות PCR על חשבונם, בטרם יוכלו לצאת מהאי לשאר אתרי תאילנד. יש לדעת שתאילנד נגוה בקורונה ומוגדרת לשבוע טיול ונופש בפוקט ורק אח"כ יוכלו להמשיך לטייל בשאר המדינה, בתנאי שעברו בדיקת קורונה שתהיה שלילית. יש לציין שהמדינה מוגדרת ע"י רשויות הבריאות בישראל כיעד עם אזהרת מסע (קורונה) ומשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו.

מדינות תיירות נוספות מקבלות תיירים מישראל ללא בידוד וביניהן: איסלנד, אסטוניה, דנמרק, סלובניה, קרואטיה ומדינות נוספות.

עלות הבדיקה לפני העלייה למטוס בחו"ל

באנגליה העלות יכולה להיות 100-250 ליש"ט. בגאורגיה, הבדיקה יכולה להגיע לעלות של 100 דולר. מומלץ לבדוק מבעוד מועד איפה אפשר לבצע הבדיקה הנכונה ולקבל התוצאות לפני מועד הטיסה.

מדינות ירוקות עפ"י האיחוד האירופאי

האיחוד האירופאי מפרסם מעת לעת רשימת מדינות שמוגדרות ירוקות ותושביהם רשאים להיכנס למדינות האיחוד האירופאי בהוכחת חיסון או החלמה וללא צורך בבדיקות או סגר. רשימת המדינות נכון לתחילת יולי 2021: ישראל, אלבניה, ארמניה, אוסטרליה, אזרבייג'אן, בוסניה הרצגובינה, ברוניי, קנדה, יפן, ירדן, לבנון, מונטנגרו, ניו-זילנד, מולדובה, קטאר, רוונדה, ערב הסעודית, סרביה, צפון מקדוניה,  סינגפור, דרום קוריאה, תאילנד, ארה"ב, טאיוון, הונג-קונג ומקאו.

שימו לב שחלק מהמדינות שברשימה הירוקה של האיחוד האירופאי, מוגדרות תחת אזהרת מסע עפ"י הרשויות בישראל.

האיחוד האירופאי החל להנפיק דרכון קורונה דיגטלי

תושבי האיחוד האירופאי שהתחסנו מלא מאחד מ-4 החיסונים המאושרים ע"י האיחוד האירופאי: פייזר BioNTech, Pfizer, אסטרזניקה AstraZenec, מודרנה Moderna וג'ונסון וג'ונסון Johnson & Johnson, זכאים להנפיק תעודת מתחסן שנקראת EU’s COVID-19 Passport. עוד פרטים על הדרכון קורונה האירופאי בקישור…

הדרכון הירוק נקרא EU’s COVID-19 Passport היא הוכחה דיגיטלית שהנושא אותה חוסן נגד קורונה או קיבל תוצאת בדיקה PCR שלילית או החלים מקורונה. התעודה הדיגיטלית ניתנת להדפסה ומכירה QR קוד שמבטיח את בטיחות ונכונות הפרטים. התעודה ניתנת חינם לאזרחי האיחוד האירופאי שהתחסנו במדינתם, מופיעה בשפה הלאומית ובאנגלית, תקפה בכל מדינות האיחוד האירופי. עדכונים בקישור…

דרכון מתחסן או מחלים קורונה – האיחוד האירופאי (צילום יח"צ חו"ל)

עדכונים על יעדים, עלויות והליך נסיעה לחו"ל – 16 יוני 2021

משרד הבריאות עדכן את ההנחיות לגבי ההתנהלות בנתב"ג, בטיסה, בעת החזרה וגם רשימת המדינות לפי רמזור הסיכון של כל מדינה.

משרד הבריאות חוזר ומדגיש כי למרות הסרת חובת עטית מסיכה בישראל, קיימת חובה על כלל השוהים על כלי טיס הנכנס לישראל או יוצא מישראל, לעטות מסיכה לכל אורך הטיסה. בנוסף, נוסעים הנכנסים לישראל, ומחויבים בבידוד (עפ"י הפירוט בהמשך), נדרשים לעטות מסיכה גם לאורך שהותם בטרמינל לאחר יציאתם מהמטוס הטיס ועד ההגעה למקום הבידוד עליו דיווחו בהצהרת נוסע נכנס במקום המיועד לכך (ראה קישור…). חובה זו מרחיבה את החובה לעטות בטרמינל בנתב"ג או רמון.

נוסעים נכנסים לישראל

 • כל הנכנסים לארץ (ישראלים או זרים, לרבות מחלימים ומחוסנים) מכל מדינה, אשר שהו בחו”ל מעל 72 שעות, נדרשים להציג בעליה לכלי הטיס במדינת המוצא, תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה לכל היותר 72 שעות טרם ההמראה של המטוס לישראל
 • כל הנכנס לארץ (ישראלים או זרים, לרבות מחלימים ומחוסנים) נדרש למלא הצהרת נוסע נכנס לישראל, לכל היותר 24 שעות טרם ההמראה לישראל, ולהציג את האישור על כך לחברת התעופה בצ'ק אין בחו"ל. הצהרת כניסה לישראל למלא בקישור…
 • כל הנכנס לארץ (אזרחים וזרים, כולל מחלימים ומחוסנים), נדרשים לבצע בדיקת PCR בעת הכניסה לישראל. עלות הבדיקה תחול במלואה על האזרח ולא במימון המדינה. עלות הבדיקה, בהזמנה מראש טרם ההמראה לישראל, הינה 80 שקלים ויש לבצע הזמנה בקישור…. עלות הבדיקה למשלמים בנתב”ג, ללא הזמנה מראש, הינה 100 שקלים. יש לציין כי מי שהתחמק ולא ביצע את הבדיקה, צפוי לקנס בסכום של עד 3,500 שקלים בגין הסירוב.
 • כל הנכנסים לארץ, שאינם מחלימים או מחוסנים (כולל ילדים), נדרשים בבידוד ביתי למשך 10 ימים בכפוף ל-2 בדיקות PCR שליליות (בדיקה בעת הנחיתה/כניסה לישראל ובדיקה נוספת ביום מס’ 9 לבידוד), או לחילופין, בידוד ביתי למשך 14 יום בכפוף לבדיקת PCR שלילית אחת (בעת הנחיתה/כניסה לישראל, שהינה חובה לכלל הנכנסים לישראל).
 • אזרחים ותושבים ישראלים (לרבות מחלימים ומחוסנים) אשר יכנסו לישראל מאחת משש המדינות שמוגדרות ברמת סיכון מרבית: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה, חייבים גם הם בבידוד ע”פ נהלי משרד הבריאות גם אם הם מחוסנים או מחלימים. יודגש שאזרחים זרים אשר יכנסו מהמדינות הנ”ל יחויבו בבידוד במלונית מטעם המדינה

עדכונים בהנחיות לנוסעים הנכנסים לישראל באתר משרד הבריאות…

נוסעים יוצאים מישראל

 • כל הנוסעים היוצאים מישראל נדרשים להציג בכניסה לטרמינל תעודת החלמה, או תעודת מתחסן, או בדיקת PCR שלילית שנעשתה לכל היותר 72 שעות טרם שעת ההמראה מישראל
 • אסורה יציאת אזרחים ותושבים ישראלים (למעט חריגים אשר אושרו ע”י ועדת חריגים שבקשתם נמסרה בקישור זה…, לשש המדינות ברמת סיכון מרבית: ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ורוסיה. איסור היציאה למדינות אלו, לא יחול על מי שיקיים טיסת מעבר (קונקשן) דרך מדינות אלה, בתנאי שישהה פחות מ-12 שעות אך ורק בשטח שדה התעופה.
 • הערה: משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות בהן רמת התחלואה גבוהה במיוחד, וממליץ להימנע ככלל מנסיעות שאינן חיוניות.

חשוב לדעת: באחריות כל נוסע לוודא את מדיניות הכניסה למדינת היעד ולהיערך בהתאם לדרישות המדינה. מידע עדכני כאן בהמשך הכתבה. בכל עת ניתן להתעדכן בהנחיות לנוסעים היוצאים מישראל לרבות מידע בעניין בדיקות PCR ליוצאים באתר משרד הבריאות.

מדינות בעלות אזהרת בריאות חמורה

משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות נוספות ברשימה המתעדכנת באתר משרד הבריאות.

יעד עם אזהרה חמורה מוגדר כיעד אשר רמת התחלואה בו מחמירה, ואם לא יחול שיפור משמעותי הוא ייכנס לרשימת היעדים ברמת סיכון מרבית. רשימת 14 המדינות להן יש אזהרת מסע חמורה, עקב סכנת בריאות מנגיף הקורונה Covid19 הן: אוגנדה, אורוגוואי, איחוד האמירויות, איי סיישל, אתיופיה, בוליביה, מלדיביים, נמיביה, נפאל, פרגוואי, צ’ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, תוניסיה.

מדינות בעלות אזהרת מסע (קורונה)

יעד עם אזהרת מסע (קורונה) שמשרד הבריאות אינו ממליץ לנסוע ליעד זה בשל רמת התחלואה בו. ברשימה זו נמצאות 47 מדינות ביניהן: אוקראינה, אזרביג'ן, אקוודור, בחריין, גאורגיה, גואטמלה, הונדורס, טורקיה, יוון, פיליפינים, פרו, קטאר, קזחסטאן, קניה ועוד.

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מחוסנים במלואם. טרם הוחלט מה תהיה ההוכחה שיידרש נוסע להציג והאם האישור של משרד הבריאות המכונה "דרכון ירוק" יספק את הרשויות באירופה.

באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

מדינות שהופכות ליעד תיירות כבר מחודש יוני

 • אוסטריה: רשמית נפתחה לתיירות אולם חיסונים מדשדשים עדיין. מצב התחלואה בשליטה ובמצב משתפר כך שכל אתרי התיירות נפתחו אולם רובם דורשים הזמנת מקום מראש. גם מסעדות דורשות הזמנה מראש. בחלל סגור יש חובת עטית מסכה מסוג 95N ולא המסיכה הרגילה המקובלת במחוזותינו. עדכונים לגבי ההנחיות של רשויות אוסטריה בקישור…
 • אוקראינה: הוצאה מרשימת אזהרת מסע אולם יש חובת הצגת פוליסת ביטוח המכסה עלויות טיפול רפואי גם במקרה קורונה בנוסף לתעודת מחוסנים.
 • איחוד האמירויות: בכל מדינות איחוד האמירויות חלה חובת עטיית מסכות. מועדונים עדיין עם מגבלת תפוסה. ברים, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות ומרכזי קניות פתוחים כמו שהיו לאורך רוב ימות השנה האחרונה. ישראלים חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית בעת הכניסה למדינה (ולא לשכוח את הוויזה). המדינה נכנסה לרשימת אזהרת המסע.
 • איטליה: המדינה פתחה את השערים מחדש לתיירים ישראלים מחוסנים, ללא צורך בבידוד, עם הצגת בדיקת קורונה שלילית. חלק ממקומות הבילוי נפתחים אט אט אולם רוב המדינה עדיין בסגר לילי.
 • ארה"ב: רוב המדינה הענקית פתוחה לתיירות ולטיולים של מחוסנים ומחלימים. ישראלים הנוחתים בארה"ב בטיסות ישירות, ובעליי בדיקת קורונה שלילת, אינם צריכים בידוד. הערכות הן שהנשיא ביידן יכריז ביום העצמאות האמריקאי- 4 ליולי הקרוב, על פתיחת המדינה והבסת הנגיף.
 • בולגריה : המדינה נפתחה בעיקר סביב הבירה אולם ורנה עדיין סגורה עקב חוסר כדאיות – אין כלל תיירים. יש חובת עטיית מסכות במקומות סגורים והתפוסה בחלק מהמקומות יש מגבלות של תפוסה
 • בריטניה (אנגליה): אנגליה פתחה את המסעדות לישיבה בחוץ וגם בפנים. רוב המוזיאונים והאטרקציות לתיירים כבר נפתחו. אין חובת עטיית מסכות באוויר הפתוח. הופעות ואירועי ספורט נפתחו לקהל תחת הגבלות. רוב המסחר הקמעונאי פתוח
 • גאורגיה: מסעדות ומרכזי קניות פתוחים אולם חלה חובת עטיית מסכת פנים בחלל סגור. יש סגר החל משעה 23:00 ועד 4 בבוקר, למעט החללים הציבוריים של בתי המלון.
 • גרמניה (היער השחור ודרום גרמניה): נפתחים אתרי התיירות כמו פארק אירופה ואחרים, תחת מגבלות ובהרשמה מראש. מצב התחלואה עדיין גבוה והחיסונים טרם התקדמו משמעותית במדינה. גרמניה (ברלין): מלונות, בארים ומסעדות בתפוסה מלאה. אירועים עד 100 משתתפים בחלל סגור ו- 500 בחלל הפתוח. כל המוזיאונים והאתרים פתוחים למבקרים.
 • הולנד: הכניסה לישראלים מחוסנים ומחלימים אנה מחייבת בידוד. המסעדות והברים פתוחים עם מגבלות תפוסה ורוב העסקים ואטרקציות נסגרים כבר ב- 20:00.
 • יוון: מספר איים ואזורים נפתחו לתיירות בעקבות צעדים של חיסון גורמי התיירות באותם אזורים של יוון ועוד. ביניהם: אתונה, זקינתוס, כרתים, מיקונוס, סלוניקי, סנטוריני ורודוס. בנוסף, יוון ואיגוד חברות השייט הבינלאומי (CLIA)הכריזו על פתיחת השייט בין איי יוון. עפ"יCLIA  למעלה מ-20 חברות שייט וכ-40 אוניות יבצעו הפלגות במימי יוון עם עגינות ב-45 נמלים. כ- 15 חברות שייט קבעו את נמל הבית שלהן לעונת 2021-2 ביוון וזה יחזק את הענף בכלל וביוון בפרט. התנאים לשייט יהיו: תפוסה של 50-75%, רק נוסעים ואנשי צוות מחוסנים או מחלימים ובמקרים מיוחדים כאלה שעשו בדיקת קורונה, יעלו על האונייה, חובת עטיית מסכות בשטחים הציבוריים, סיורי חוף בקפסולות, שמירה על ריחוק חברתי
 • מונטנגרו: המדינה פותחת שערים לישראלים מחוסנים שמגיעים בטיסות ישירות לבירה פודגוריצה
 • מרוקו: מסעדות, חנויות ושווקים פתוחים. בריכות שחיה ב- 50% תפוסה וחופי הרחצה ללא הגבלה. יש חובת עטיית מסכות בחללים סגורים. סגר לילי החל משעה 23:00
 • סלובניה: המדינה נפתחה לתיירים מישראל ללא חובת בידוד וללא צורך בהצגת בדיקות קורונה.
 • ספרד: בברצלונה ומדריד, שתי הערים שהן עיקר התיירות הישראלית לספרד, כמעט הכל פתוח וחזר לשגרה. עדיין קיימת חובת עטיית מסכות בכל מקום ויש סגר לילי.
 • צ'כיה: המסחר פתוח, מסעדות ובארים פתוחים עם מגבלות תפוסה, אבל מועדונים עדיין סגורים. יש חובה עטיית מסכות במקומות סגורים.
 • צרפת: החל מ- 9 ליוני מחוסנים ממדינות ירוקות, בכללן ישראלים, יכולים להיכנס וללא בידוד. ילדים לא מחוסנים מגיל 11 יורשו להיכנס לאחר בדיקת קורונה שלילית. ישראלים לא מחוסנים יוכלו להיכנס לצרפת בהצגת בדיקת קורונה שלילית, שתתבצע עד 72 שעות לפני הטיסה, וללא צורך להיכנס לבידוד. בנוסף, הסגר הלילי יוסר החל מתאריך זה ותותר כניסת מחוסנים לאירועים המוניים כמו קונצרט, הצגת תיאטרון, אירועי ספורט, פסטיבלים, קזינו, וגם אוניות קרוז.
 • איסלנד : במצב מצויין ונפתחת לתיירות בתנאי של מעבר במדינה בטוחה בטיסות מעבר
 • קפריסין: האי הכול-כך קרוב לנו פתוח לישראלים ללא התניות והגבלות. עדיין קיימת חובת עטית מסכות בחלל סגור. הכול פתוח למעט סגר לילי בשעות 01:00 – 05:00.
 • רומניה: יש חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית. מסעדות, בארים פתוחים וגם קזינו פתוח 24/7 ברוב בתי המלון בהם יש קזינו. כל מרכזי הקניות פתוחים אולם הכול נסגר בחצות. יש חובת עטיית מסכות בחלל סגור
 • תאילנד: החל מ-1 ליולי, האי פוקט יוכרז כנקי מקורונה ותיירים יכנסו ממדינות מורשות כמו ישראל, לשבוע טיול ונופש בפוקט ורק אח"כ יוכלו להמשיך לטייל בשאר המדינה, בתנאי שעברו בדיקת קורונה שתהיה שלילית.

מדינות תיירות נוספות מקבלות תיירים מישראל ללא בידוד וביניהן: איסלנד, אסטוניה, דנמרק, סלובניה, קרואטיה ומדינות נוספות.

עלות הבדיקה לפני העלייה למטוס בחו"ל

באנגליה העלות יכולה להיות 100-250 ליש"ט. בגאורגיה, הבדיקה יכולה להגיע לעלות של 100 דולר. מומלץ לבדוק מבעוד מועד איפה אפשר לבצע הבדיקה הנכונה ולקבל התוצאות לפני מועד הטיסה.

מגדל אייפל מואר בתאורה יחודית (צילום יח"צ חו"ל)

עדכונים על יעדים, עלויות והליך נסיעה לחו"ל – 6 יוני 2021

חשוב לדעת, כי תקנות משרד הבריאות עדיין אוסרות על יציאת אזרחים ותושבים ישראלים, למעט חריגים, למדינות ברמת הסיכון המרבית. המדינות האסורות הן: אוקראינה, ארגנטינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, טורקיה, מקסיקו ורוסיה. נסיעה למדינות אלו מחייבת באישור ועדת חריגים. כלל הנוסעים (כולל מחלימים ומחוסנים) הנכנסים ממדינות אלו חייבים בבידוד בית עפ”י נהלי משרד הבריאות.

 
- פרסומת -

 

להגשת בקשת יציאה חריגה למדינות הנ״ל כנסו לקישור…

כמו כן, משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות נוספות ברשימה המתעדכנת באתר משרד הבריאות.

רשימת המדינות להן יש אזהרת מסע חמורה, עקב סכנת בריאות מנגיף הקורונה Covid19: אורוגוואי, איי סיישל, בוליביה, מלדיביים, נמיביה, נפאל, פרגוואי, צ’ילה, קולומביה, קוסטה ריקה, תוניסיה.

באופן כללי, לאור התחלואה המתגברת בעולם, משרד הבריאות ממליץ להימנע כלל מנסיעות שאינן חיוניות לחו”ל בעת הזו.

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מחוסנים במלואם. טרם הוחלט מה תהיה ההוכחה שיידרש נוסע להציג והאם האישור של משרד הבריאות המכונה "דרכון ירוק" יספק את הרשויות באירופה.

באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

מדינות שהופכות ליעד תיירות כבר מחודש יוני

אוסטריה: רשמית נפתחה לתיירות אולם חיסונים מדשדשים עדיין. מצב התחלואה בשליטה ובמצב משתפרכך שכל אתרי התיירות נפתחו אולם רובם דורשים הזמנת מקום מראש. גם מסעדות דורשות הזמנה מראש. בחלל סגור יש חובת עטיית מסכה מסוג 95N ולא המסיכה הרגילה המקובלת במחוזותינו.

איחוד האמירויות: בכל מדינות איחוד האמירויות חלה חובת עטיית מסכות. מועדונים עדיין עם מגבלת תפוסה. ברים, מסעדות, בתי מלון, אטרקציות ומרכזי קניות פתוחים כמו שהיו לאורך רוב ימות השנה האחרונה. ישראלים חייבים להציג בדיקת קורונה שלילית בעת הכניסה למדינה (ולא לשכוח את הוויזה)

איטליה: המדינה פתחה את השערים מחדש לתיירים ישראלים מחוסנים, ללא צורך בבידוד, עם הצגת בדיקת קורונה שלילית. חלק ממקומות הבילוי נפתחים אט אט אולם רוב המדינה עדיין בסגר לילי.

ארה"ב: רוב המדינה הענקית פתוחה לתיירות ולטיולים של מחוסנים ומחלימים. ישראלים הנוחתים בארה"ב בטיסות ישירות, ובעליי בדיקת קורונה שלילת, אינם צריכים בידוד. הערכות הן שהנשיא ביידן יכריז ביום העצמאות האמריקאי- 4 ליולי הקרוב, על פתיחת המדינה והבסת הנגיף.

בולגריה: המדינה נפתחה בעיקר סביב הבירה אולם ורנה עדיין סגורה עקב חוסר כדאיות – אין כלל תיירים. יש חובת עטיית מסכות במקומות סגורים והתפוסה בחלק מהמקומות יש מגבלות של תפוסה

בריטניה (אנגליה): אנגליה פתחה את המסעדות לישיבה בחוץ וגם בפנים. רוב המוזיאונים והאטרקציות לתיירים כבר נפתחו. אין חובת עטיית מסכות באוויר הפתוח. הופעות ואירועי ספורט נפתחו לקהל תחת הגבלות. רוב המסחר הקמעונאי פתוח

גאורגיה: מסעדות ומרכזי קניות פתוחים אולם חלה חובת עטיית מסכת פנים בחלל סגור. יש סגר החל משעה 23:00 ועד 4 בבוקר, למעט החללים הציבוריים של בתי המלון.

גרמניה (היער השחור ודרום גרמניה): נפתחים אתרי התיירות כמו פארק אירופה ואחרים, תחת מגבלות ובהרשמה מראש. מצב התחלואה עדיין גבוה והחיסונים טרם התקדמו משמעותית במדינה. גרמניה (ברלין): מלונות, בארים ומסעדות בתפוסה מלאה. ארועים עד 100 משתתפים בחלל סגור ו- 500 בחלל הפתוח. כל המוזיאונים והאתרים פתוחים למבקרים.

הולנד: הכניסה לישראלים מחוסנים ומחלימים אנה מחייבת בידוד. המסעדות והברים פתוחים עם מגבלות תפוסה ורוב העסקים ואטרקציות נסגרים כבר ב- 20:00.

יוון: מספר איים ואזורים נפתחו לתיירות בעקבות צעדים של חיסון גורמי התיירות באותם אזורים של יוון ועוד. ביניהם: אתונה, זקינתוס, כרתים, מיקונוס, סלוניקי, סנטוריני ורודוס. בנוסף, יוון ואיגוד חברות השייט הבינלאומי (CLIA)הכריזו על פתיחת השייט בין איי יוון. עפ"יCLIA  למעלה מ-20 חברות שייט וכ-40 אוניות יבצעו הפלגות במימי יוון עם עגינות ב-45 נמלים. כ- 15 חברות שייט קבעו את נמל הבית שלהן לעונת 2021-2 ביוון וזה יחזק את הענף בכלל וביוון בפרט. התנאים לשייט יהיו: תפוסה של 50-75%, רק נוסעים ואנשי צוות מחוסנים או מחלימים ובמקרים מיוחדים כאלה שעשו בדיקת קורונה, יעלו על האונייה, חובת עטיית מסכות בשטחים הציבוריים, סיורי חוף בקפסולות, שמירה על ריחוק חברתי

מונטנגרו: המדינה פותחת שערים לישראלים מחוסנים שמגיעים בטיסות ישירות לבירה פודגוריצה

מרוקו: מסעדות, חנויות ושווקים פתוחים. בריכות שחיה ב- 50% תפוסה וחופי הרחצה ללא הגבלה. יש חובת עטיית מסכות בחללים סגורים. סגר לילי החל משעה 23:00

סלובניה: המדינה נפתחה לתיירים מישראל ללא חובת בידוד וללא צורך בהצגת בדיקות קורונה.

ספרד: בברצלונה ומדריד, שתי הערים שהן עיקר התיירות הישראלית לספרד, כמעט הכל פתוח וחזר לשגרה. עדיין קיימת חובת עטיית מסכות בכל מקום ויש סגר לילי.

צ'כיה: המסחר פתוח, מסעדות ובארים פתוחים עם מגבלות תפוסה, אבל מועדונים עדיין סגורים. יש חובה עטיית מסכות במקומות סגורים.

צרפת: החל מ- 9 ליוני מחוסנים ממדינות ירוקות, בכללן ישראלים, יכולים להיכנס וללא בידוד. ילדים לא מחוסנים מגיל 11 יורשו להיכנס לאחר בדיקת קורונה שלילית. ישראלים לא מחוסנים יוכלו להיכנס לצרפת בהצגת בדיקת קורונה שלילית, שתתבצע עד 72 שעות לפני הטיסה, וללא צורך להיכנס לבידוד. בנוסף, הסגר הלילי יוסר החל מתאריך זה ותותר כניסת מחוסנים לאירועים המוניים כמו קונצרט, הצגת תיאטרון, אירועי ספורט, פסטיבלים, קזינו, וגם אוניות קרוז.

איסלנד: במצב מצויין ונפתחת לתיירות בתנאי של מעבר במדינה בטוחה בטיסות מעבר

קפריסין: האי הכול-כך קרוב לנו פתוח לישראלים ללא התניות והגבלות. עדיין קיימת חובת עטיית מסכות בחלל סגור. הכול פתוח למעט סגר לילי בשעות 01:00 – 05:00.

רומניה: יש חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית. מסעדות, בארים פתוחים וגם קזינו פתוח 24/7 ברוב בתי המלון בהם יש קזינו. כל מרכזי הקניות פתוחים אולם הכול נסגר בחצות. יש חובת עטיית מסכות בחלל סגור

תאילנד: החל מ-1 ליולי, האי פוקט יוכרז כנקי מקורונה ותיירים יכנסו ממדינות מורשות כמו ישראל, לשבוע טיול ונופש בפוקט ורק אח"כ יוכלו להמשיך לטייל בשאר המדינה, בתנאי שעברו בדיקת קורונה שתהיה שלילית.

מדינות תיירות נוספות מקבלות תיירים מישראל ללא בידוד וביניהן: איסלנד, אסטוניה, דנמרק, סלובניה, קרואטיה ומדינות נוספות.

עלות בדיקות בחזרה לישראל

כל ישראלי (וגם בעל דרכון זר) לפני ההגעה לשדה התעופה בכל מדינה בחו"ל, מחויב בביצוע בדיקת קורונה בטווח של 72 שעות לפני הטיסה לישראל. בנוסף, לאחר הנחיתה יש לערוך בדיקה בנתב"ג.

עלות הבדיקה בנתב"ג היא 80 שקלים בתשלום מראש באינטרנט או 100 שקלים במקום. עלות הבדיקה לפני העלייה למטוס בחו"ל משתנה. באנגליה העלות יכולה להיות 100-250 ליש"ט. בגאורגיה, הבדיקה יכולה להגיע לעלות של 100 דולר. מומלץ לבדוק מבעוד מועד איפה אפשר לבצע הבדיקה הנכונה ולקבל התוצאות לפני מועד הטיסה.

עדכון לישראלים הטסים לחו"ל והשבים לישראל – 23 מאי 2021

לאחר שנה ורבע של קורונה ושבועיים של עניינים בטחוניים שבגינם רבות מחברות התעופה הפסיקו את הטיסות לישראל וממנה, נראה שחוזרים למתווה אופטימי יותר עם מדינות רבות נוספות שמוכנות ומצפות לקבל תיירים, אבל הכל בעירבון מוגבל. כל מי שמתכנן לטוס לחו"ל לחופשה או סיבה אחרת חייב לקרוא היטב את הפרטים המפורטים. שאלות ותשובות רק בתגובות מטה (לא לשלוח שאלות בפרטי).

מדינות אדומות

משרד הבריאות הגדיר 7 מדינות כמדינות אדומות, וכל מי שמגיע לישראל ממדינות אלה, גם אם הוא מחוסן או מחלים מקורונה, חייב בבידוד במלונית. המדינות הן: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, טורקיה ומקסיקו.

מדינות נוספות נמצאות בבחינה ובאזהרת מסע בריאותית ולא מומלץ להגיע אליהן: איי סיישל, ארגנטינה ורוסיה.

חשוב לדעת, כי תקנות משרד הבריאות אוסרות על יציאת אזרחים ותושבים ישראלים, למעט חריגים, למדינות ברמת הסיכון המרבית (אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, טורקיה ומקסיקו). נסיעה למדינות אלו מחייבת באישור ועדת חריגים. כלל הנוסעים (כולל מחלימים ומחוסנים) הנכנסים ממדינות אלו חייבים בבידוד בית עפ”י נהלי משרד הבריאות.

להגשת בקשת יציאה חריגה למדינות הנ״ל כנסו לקישור…

כמו כן, משרד הבריאות מזהיר מפני נסיעה למדינות נוספות ברשימה המתעדכנת באתר משרד הבריאות. כמו כן, לאור התחלואה המתגברת בעולם, משרד הבריאות ממליץ להימנע כלל מנסיעות שאינן חיוניות לחו”ל בעת הזו.

מדינות אירופה נפתחות לתיירות

האיחוד האירופי החליט לאפשר ביקור תיירים ב-27 מדינות האיחוד האירופי, בתנאי שהנוסעים מhחוסנים במלואם. טרם הוחלט מה תהיה ההוכחה שיידרש נוסע להציג והאם האישור של משרד הבריאות המכונה "דרכון ירוק" יספק את הרשויות באירופה.

באיחוד האירופי פרסמו רשימת מדינות מהן מאפשרים לנוסעים להיכנס בשל שיעורי ההדבקה הנמוכים בהן, ביניהן: אוסטרליה, בריטניה, ניו זילנד וישראל.

נוסעים ממדינות אלה רשאים להיכנס לגוש גם אם אינם מחוסנים, אך עליהם להציג בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 72 שעות לפני הנחיתה. ילדים שאינם מחוסנים יוכלו לנסוע עם הוריהם המחוסנים, רק אם יש להם בדיקת קורונה שלילית ב-72 שעות לפני הנחיתה.

מדינות שהופכות ליעד תיירות כבר מחודש יוני

 • יוון: מספר יעדים נפתחו לתיירות בעקבות צעדים של חיסון גורמי התיירות באותם אזורים של יוון ועוד. ביניהם: אתונה, זקינתוס, כרתים, מיקונוס, סלוניקי, סנטוריני ורודוס. בנוסף, יוון ואיגוד חברות השייט הבינלאומי (CLIA)הכריזו על פתיחת השיוטים בין איי יוון. עפ"יCLIA  למעלה מ-20 חברות שייט וכ-40 אוניות יבצעו הפלגות במימי יוון עם עגינות ב-45 נמלים. כ- 15 חברות שייט קבעו את נמל הבית שלהן לעונת 2021-2 ביוון וזה יחזק את הענף בכלל וביוון בפרט. התנאים לשייט יהיו:
 1. תפוסה של 50-75%
 2. רק נוסעים ואנשי צוות מחוסנים או מחלימים ובמקרים מיוחדים כאלה שעשו בדיקת קורונה, יעלו על האונייה
 3. חובת עטיית מסכות בשטחים הציבוריים
 4. סיורי חוף בקפסולות
 5. שמירה על ריחוק חברתי
 • בריטניה: התחדשו הטיסות הבינלאומיות למטרות תיירות ויש כבר ניצנים של טיולים מאורגנים. ראה הערות בסוף הפרק.
 • סלובניה: המדינה נפתחה לתיירים מישראל ללא חובת בידוד וללא צורך בהצגת בדיקות קורונה.
 • איטליה: המדינה פתחה את השערים מחדש לתיירים ישראלים מחוסנים, ללא צורך בבידוד
 • גרמניה (היער השחור ודרום גרמניה): נפתחים אתרי התיירות כמו פארק אירופה ואחרים, תחת מגבלות ובהרשמה מראש. מצב התחלואה עדיין גבוה והחיסונים טרם התקדמו משמעותית במדינה
 • אוסטריה: רשמית נפתחה לתיירות אולם חיסונים מדשדשים עדיין. מצב התחלואה בשליטה ובמצב משתפר
 • צרפת: עדיין רכבת הרים. נפתחת ונסגרת ובכל איזור במדינה התנהלות אחרת
 • איסלנד: במצב מצויין ונפתחת לתיירות בתנאי של מעבר במדינה בטוחה בטיסות מעבר

חשוב לדעת לפני רכישת כרטיס או חבילת נופש

 1. האם מדינת היעד ירוקה והאם נדרשת בדיקת קורונה שלילית של 72 או 48 שעות לפני שעת הנחיתה
 2. האם יש ביטוח ביטול הנסיעה במקרה ותתקבל תשובה חיובית מבדיקת הקורונה של הנוסעים
 3. אם יש ילדים או בלתי מחוסנים, מה גורלם ביעד הנסיעה ומה בעת החזרה לארץ
 4. האם קיימת חובת בדיקת קורונה שלילית לכולם (כולל מחוסנים) לפני העלייה למטוס חזרה לישראל
 5. איפה ניתן לבצע הבדיקה ומה עלות הבדיקה
Norwegian Encore at sea

עדכון עבור הטסים לחו"ל או חזרה לישראל (נכון 3 מאי 2021)

החל מהיום חל איסור כניסה לישראל לבאים מ-7 מדינות, כולל טיסות מעבר. המדינות האסורות לכניסה מהן: הודו, אוקראינה, אתיופיה, דרום אפריקה, ברזיל, מקסיקו וטורקיה.

בנוסף, כל מי שמעוניין לטוס חייב לקחת בחשבון מספר נקודות:

 1. קנית כרטיס למועד מאוחר יותר מהשבוע הקרוב, מדינת היעד יכולה לשנות ההנחיות ולהפוך למדינה בסגר. השבוע הוטל עוצר כללי על תושבי קפריסין וישראלים רבים טסו לקפריסין על מנת להיות בסגר במלון על כל המשתמע מכך. בנוסף, לפני הטיסה לישראל יהיה עליהם לעבור בדיקת PCR על חשבונם וללא בדיקה כזו לא יוכלו לעלות על המטוס. האם הדיל היה שווה?
 2. בכל טיסה לישראל יהיה על הטסים להציג אישור בדיקת PCR קורונה שלילית שנעשה 72 שעות לפני שעת הנחיתה בישראל. יש למצוא בארץ הטיול מקום שעורך בדיקות כאלה לזרים/תיירים ובנוסף העלות היא על הנבדק. בשבוע שעבר נופשים בבטומי, גאורגיה, שמצאו דיל זול מאד, נאלצו לחפש מקום שיעשה להם בדיקה לפני הטיסה וכשמצאו מרפאה עם ערכת בדיקה, העלות היתה יותר מ- 100$ לאדם.
 3. חברות נסיעות מוכרות דילים של שיט או נופש לחופש הגדול מבלי שברור כלל האם יהיו טיסות והאם יאושר לאוניות לעגון בחיפה או אשדוד. האם יש התחייבות של המוכרים חבילות כאלה, להחזר כספי מלא במקרה שמצב הקורונה לא מאפשר קיום העסקה? האם הנופשים יסכימו לצאת כאשר בעת החזרה יאלצו להיכנס לבידוד?
 4. רשימת המדינות המוגדרות ירוקות אינה קיימת ומבחינת מדינת ישראל כל המדינות אדומות עפ"י האתר ומאז 30 למרץ 2021.
 5. כל נוסע הטס מישראל או לישראל, חייב לעבור בדיקת PCR לנוגדני קורונה תקפה ל-72 שעות ממועד הנחיתה וגם למלא תצהיר בקישור זה

הנחיות ליוצאים מישראל בטיסות מעבר

החל מתאריך 3.5.21 אסורה יציאת אזרחי ותושבי ישראל, למעט חריגים, למדינות הבאות: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקיה. איסור היציאה למדינות אלו לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת מעבר של עד 12 שעות (קונקשן עם שהות של פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה). הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים השוהים בארץ (עובדים זרים).

הנחיות לקראת טיסה לחו"ל

למען הסר ספק, חולי קורונה וחבי בידוד לא יורשו לעלות על טיסה מישראל.

 • נוסעים חייבים לוודא מה מדיניות ההגבלות שיש במדינת היעד. האם חלה עליהם חובת בידוד במלון, מי משלם על הבידוד (לרוב התייר משלם ולא המדינה), איזו בדיקת PCR צריך להציג (יש מדינות המחייבות בדיקה תקפה 48 שעות ממועד הנחיתה) ועוד
 • בדיקת PCR חייבת להיות כתובה באנגלית ובה רשום שם הנוסע באנגלית כמו שרשום בדרכון, עם ציון מספר דרכון של הנבדק. את הבדיקה ניתן לבצע, במימון עצמי, במספר בתי חולים המורשים לכך או במעבדת Check2Fly בנתב"ג (ראו פירוט בהמשך מטה)
 • האם בעל תעודת מתחסן (דרכון ירוק) חייב בבדיקת PCR בעת ההמראה ליעד הטיסה? יש מדינות שמחייבות בדיקת PCR 48 או 72 שעות לפני מועד הנחיתה בארץ היעד, ללא קשר אם התחסנת או לא התחסנת. יש להציג הבדיקה, באנגלית, בעת הצ'ק אין. פרטיות. מידע נוסף על בדיקות ליוצאים ממדינת ישראל.
 • כל היוצאים מישראל (אזרחים וזרים), לרבות מחלימים ומחוסנים, נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל (טופס פרטים אישיים והצהרת בריאות). את הטופס יש למלא בסמוך לטיסה ולא יותר מ-24 שעות לפני ההמראה. יש להדפיס אישור על מילוי הבקשה ולהביאו לנמל התעופה לצורך הצגתו לגורמים הרלוונטיים. יש לשמור את ההדפסה עד לכניסה למדינת היעד
 • הכניסה לטרמינל הנוסעים בנתב"ג, מותרת רק למחזיק כרטיס טיסה ואישור על מילוי בקשה לטיסה לחו"ל באתר משרד הבריאות. לא תותר כניסה של כל אדם אחר לטרמינל (למעט מלווה חריג)

עדכונים לגבי הנחיות לטסים לחו"ל בקישור…

הנחיות לנכנסים למדינת ישראל (מטיסת מעבר)

 • נוכח שיעורי התחלואה הגבוהים בעולם ונוכחות וריאנטים מדאיגים, החל מתאריך 3.5.21 מי ששהו ב-14 הימים שקדמו להגעתם לישראל במדינות: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו וטורקייה יחויבו בבידוד, לרבות מחלימים ומחוסנים
 • הוראה זו לא תחול על מחוסנים ומחלימים ששהו עד 12 שעות בשטח שדה תעופה של אותה המדינה, ובו בלבד. אזרחים זרים אשר ייכנסו ממדינות אלו יחויבו בבידוד במלונית (מטעם המדינה)
 • מחלימים ומחוסנים אשר מחזיקים בתעודת החלמה או התחסנות שהונפקו על ידי משרד הבריאות בישראל והתעודה בתוקף, ולא הגיעו מ- 7 המדינות המוזכרות למעלה, לא יידרשו לבידוד בעת כניסתם לישראל
 • מי שאינם מחלימים ומחוסנים יידרשו לבידוד בהתאם למפורט בחובת בידוד והנחיות לביצוע
 • נוסעים המגיעים לישראל ואין באפשרותם לבצע בדיקת PCR תוך 72 שעות לפני ההמראה לישראל בשל סיבות הומניטריות, צורך אישי מיוחד או אם קיים קושי ממשי של היעדר נגישות לבדיקות PCR במקום ההמראה, יוכלו להגיש בקשה לוועדת חריגים בקישור…

עדכונים בקישור…

מדיניות חדשה במספר מדינות

בהמשך ראו עדכון שעדיין בתוקף לגבי מדינות תיירות שהיו לגביהם פרסומים כאילו הן גן עדן לתיירים ישראלים.

איי סיישל: עשרות ישראלים שטיילו בסיישל, קיבלו תשובות חיוביות לבדיקת PCR שעשו לקראת הטיסה לארץ והם נכנסו לבידוד על חשבונם. בנוסף יצטרכו לעשות בדיקה נופת בעלות של 160 אירו בתום עשרת ימי הבידוד.

צרפת: בצרפת הופעלה אפליקציית מעקב אחר תחלואה והנחיות, בצרפתית TousAntiCovid וזאת בנוסף לסגר הקיים במדינה ברוב האזורים. החל מ- 15 למאי אמורה להתבטל מגבלת התיירות ותותר כניסה לתיירים. האמנם?

אוסטריה: רשויות אוסטריה מתכוונים להסיר המגבלות ולהתיר כניסת תיירים בחל מ- 16 למאי. נחכה ונקרה.

גרמניה: איסור כניסה לתיירים וסגר בכמה ממדינות גרמניה. יש כוונה להשיק מערכת מעקב על התחלואה ועל ההנחיות, ביוני 2021.

קפריסין: המדינה שהכריזה על פתיחת שעריה לישראלים ב-1 למאי, נמצאת עמוק בתוך סגר ותחלואה גואה.

יוון: יש כוונה לפתוח מספר יעדי תיירות שהם אי לתיירים בכלל וישראלים בפרט. טרם ברור האם הדבר יצא לפועל בעוד שבועיים.

אלבניה, קרואטיה, סלובניה, מונטנגרו: המדינות מקבלות תיירים אבל מצב התחלואה בהן הוא כלל לא יכול להיות מוגדר ירוק. מערכת בריאות לא הכי מודרנית ומערכות מידע לא הכי מעודכנות מאפשרות להן להכריז על עצמן חופשיות מקורונה אבל לא בטוח שלתייר הישראלי זה יספיק. שימו לב איך אתם טסים ליעדים אלה. אם בטיסות מעבר בטורקיה או אוקראינה, שימו לב להנחיות לטיסות מעבר במדינות הכי אדומות שהוכרזו ע"י משרד הבריאות

השמיים נפתחים לאט ובטוח (נכון ל- 22 לאפריל)

משרד הבריאות פרסם היום אזהרת מסע לכל האוכלוסייה, לרבות מחוסנים ומחלימים, ודרישה להימנע מנסיעות לא הכרחיות לחו"ל. המשרד גיבש רשימת מדינות בהן קיימת תחלואה גבוהה בנגיף הקורונה ושבהן קיימת נוכחות מדאיגה של וריאנטים, והמליץ להימנע מנסיעה אליהן. רשימת המדינות כוללת את: טורקיה, הודו, אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה ומקסיקו. כל מי שחוזר ממדינות אלה מחוייב בבידוד במלונית, כולל בטיסות מעבר בהן.

רוצים לטוס לאירופה? לארה"ב? לכך יש כמה תנאים:

 1. אתם בעלי דרכון ירוק המעיד שהתחסנתם
 2. חלק מהמדינות דורשות בנוסף, אישור בדיקת קורונה שלילית 48-72 שעות לפני מועד הנחיתה, ובאנגלית
 3. יש לכם היכן ללון ולהיות את ימי הבידוד הראשונים לשהות שלכם במדינה. בתי מלון לא תמצאו ברוב המדינות
 4. טיסות ישירות בלבד ליעד
 5. חזרה לארץ עלולה להיות כרוכה בבידוד

מה עושים ביעד הנחפץ? ברוב המדינות יש הגבלות כאלה ואחרות (ראו פירוט מטה).

מדינות מוסלמיות נמצאות בעיצומו של צום הרמאדן על כל המשתמע מכך (אמור להסתיים ב-11 במאי).

איחוד האמירויות

 • רוב המסעדות סגורות עד השקיעה (7-8 בערב). כשהמסעדות נפתחות הן עמוסות במקומיים רעבים. ראו הוזהרתם.
 • החוק אוסר על עישון, אכילה ושתייה בפומבי בכל שעות היום עד השקיעה. באיחוד האמירויות הכל וכל פינה מצולמים. ראו הוזהרתם. אין לאכול בפומבי למעט בחדר אוכל לזרים בכל בית מלון ובאזור האוכל של רוב הקניונים.
 • רוב האטרקציות פתוחות כרגיל ויש אפילו שהאריכו את שעות הפעילות לתוך הלילה. למרות זאת לא תוכלו לאכול בהן.
 • במרכזי הקניות והקניונים החנויות פתוחות ומתחמי האוכל סגורים למעט אזור קטן לזרים, ולרוב מאחורי פרגוד שחור
 • חם מאד. חופי הרחצה פתוחים לתיירים. שתיה ואוכל אסורים ואין איפה לקנות
 • בלוי במועדונים וברים? רובם סגורים ברמדאן, גם בשעות הערב.

שייט וקרוזים מנמל חיפה בסימן שאלה גדול

לפני יותר מחודש התחילו להציע ולמכור שיט של אניית NCL שאמור לצאת מנמל חיפה במגוון מסלולים של 3, 5, 7 ימי שיט.

לאור הביקוש הגדול החליטו מספר חברות ספנות להביא גם הן ספינה לקרוזים מנמל חיפה וביניהם רויאל קריביאן ו- MSC.

משרד התיירות ומשרד התחבורה מעורבים בנושא ולעת עתה משרד הבריאות לא מאשר מתווה בו יוכלו נוסעים לעלות להפלגה בחיפה.

עדכונים חמים לגבי היעדים אליהם תוכלו לטוס ומה עושים לפני ואחרי הטיסה וביעד (8 אפריל)

מדינות רבות מאפשרות לקבל זרים ובעיקר ישראלים שהתחסנו וגם עברו בדיקת קורונה ב- 72 השעות שלפני שעת ההמראה. לחלקן יש חובת בידוד (5-14 ימים, בהתאם להנחיות המקומיות) וחובת הצגת כתובת מגורים. תיירות מצומצמת כאשר גם להרבה יעדי תיירות שנפתחו, הכוונה שתשהו רק בתחומי המלון כי ברחובות הערים יש סגר או סגר לילה או הגבלות אחרות נוספות.

בנוסף, הנחיות לפני ואחרי הטיסה חזרה לארץ.

 • איחוד האמירויות (דובאי, אבו דאבי): חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם. יש לעבור גם בדיקת קורונה בנחיתה ולאחר מכן חובת המתנה במלון עד לתוצאה (בדר"כ תוך פחות מ- 12 שעות מתקבלת תשובה ב- SMS). לישראלים חובה להנפיק ויזת כניסה מבעוד מועד. כמעט הכול פתוח אבל יש לקחת בחשבון שבשבוע הבא מתחיל הרמאדן וכל מה שקשור לאוכל ביום יהיה מוגבל למלונות בלבד. בנוסף מתחיל להיום חםםםםםםם.
 • אוקראינה: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). בנוסף חובה להציג ביטוח רפואי של חברה מאוקראינה (לא מספיק ביטוח בריאות ישראלי סטנדרטי). בערים הגדולות יש מגבלות תנועה מסוימות ומשתנות. בכפרים הכל נזיל.
 • איטליה: חובת בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). עם הכניסה לאיטליה יש למלא טופס הצהרה בריאות. חובת בידוד של 5 ימים על כל הנכנסים לאיטליה. בדיקת קורונה שלילית נוספת עם סיום תקופת הבידוד. לישראלים המבקשים להיכנס לאיטליה ניתן להתעדכן באתר משרד הבריאות האיטלקי.
 • איי סיישל: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). יש להגיש בקשה לכניסה למדינה באתר אינטרנט ייעודי ולקבל אישור לכך. לפני הטיסה חזור לישראל, חובה לעבור בדיקת קורונה מקומית שעלותה היא….200$. המדינה פתוחה ומתפקדת כרגיל.
 • בולגריה: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). במהלך היום רוב העסקים והאתרים פתוחים כאשר מסעדות מוגבלות לישיבה בחוץ בלבד. החל מהשעה 11 בלילה כל העסקים סגולים.
 • בריטניה: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). חובה לרכוש 2 בדיקות קורונה שיבוצעו בבריטניה ועלותן 1000 שקלים. חובת בידוד של 10 ימים על כל הנכנסים לבריטניה. קיימות מגבלות רבות.
 • יוון: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק וילדים מגיל 10 ומעלה). בנוסף יש להצטייד באישור כניסה למדינה PLF שהונפק לפחות 48 שעות לפני הטיסה. בעת הנחיתה באחד בשדות התעופה המורשים ביוון יבוצעו בדיקות מדגמיות וכמו כן, כולם נדרשים 7 ימי בידוד. תיירים שיימצאו חיוביים בבדיקה המדגמית, יועברו ע"י ובמימון השלטונות היווניים לבידוד במלון קורונה ויידרשו לשהות בו 14 ימים, ללא אפשרות לצאת לפני תום תקופת הבידוד. אחרי 14 יום נדרשת בדיקת קורונה נוספת. כל התיירים חייבים להזמין מראש מקום לינה. יוון נמצאת בסגר והרוב סגור.
 • צרפת: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). חובת בידוד 7 ימים. חובת הצגת כתובת מגורים לבידוד. בצרפת קיים סגר, מגבלות תנועה של עד 10 ק"מ מכתובת השהייה ועוד תקנות רבות אחרות.
 • האיחוד האירופי EU: מדיניות האיחוד האירופאי היא איסור כניסת בעלי דרכון ישראלי לתחומי המדינות. כל מדינה יכולה להחליט על חריגות מהנחיות אלה כמו שפרטנו לעיל (איטליה, צרפת, יוון מתירות תחת הנחיות ומגבלות)
 • רוסיה: אין כניסה לבעלי דרכון ישראלי.
 • גאורגיה: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקת קורונה. ללא דרכון ירוק חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה ובנוסף חובה לעשות בדיקת קורונה ביום השלישי לשהות בגאורגיה. הכל פתוח במדינה רק בשעות היום. החל מהשעה 9 בערב עוצר לילה עד 5 בבוקר.
 • קפריסין: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקת קורונה. ללא דרכון ירוק חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה ובנוסף מתקיימת בדיקת קורונה מדגמית בעת הנחיתה בקפריסין (ללא קשר לדרכון הירוק ו/או בדיקה שעשיתם בישראל). ילדים עד גיל 12 פטורים מבדיקות הקורונה לפני הטיסה ובנחיתה. במהלך השהות בקפריסין, חלה חובה לדווח לרשויות על כל יציאה מהמלון במהלך היום, באמצעות SMS למספר של משרד הבריאות הקפריסאי. החל מהשעה 11 בלילה עוצר לילה עד השעה 5 בבוקר.
 • טורקיה: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל 6 (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). בנוסף יש להצטייד בטופס כניסה למדינה שתקבלו בטיסה. בשעות היום הכול פתוח. רמדאן החל משבוע הבא. איסור התקהלות ובילוי המוני בסופי שבוע. עוצר לילה (השעות משתנות מעיר לעיר).
 • איי בהמה: חובת בדיקת קורונה עד 96 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל 10. מיד לאחר מכן הגשת בקשה רשמית באתר משרד הבריאות…
 • איסלנד: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקות וכך גם אחרים. הבעיה היא מאיפה תטוסו לאיסלנד – גם בנחיתת מעבר יהיו עליכם מגבלות.
 • אלבניה: מדינה פתוחה לכל (כאילו אין ולא היתה קורונה), על כל המשתמע מכך.
 • אקוודור: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקה ואחרים חייבים בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני הטיסה.
 • ארה"ב: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל שנתיים ורק למגיעים מטיסות היוצאות מישראל, איסטנבול, וקנדה (חל איסור כניסה למגיעים בטיסות מעבר אחרות). ניו-יורק חובת בידוד לנכנסים. רוב מדינות ארה"ב אינן מחייבות בידוד. טיסות פנים ללא צורך בבדיקת קורונה. עסקים ברובם פתוחים.
 • בוסניה הרצגובינה: חובת בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק).
 • ברזיל: חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל 12 (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק). בנוסף יש למלא הצהרת בריאות (בהצהרת בריאות באתר משרד הבריאות המקומי.
 • דרום אפריקה חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק)
 • האיים במלדיביים: חובת בדיקת קורונה 96 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל שנה (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק)
 • הרפובליקה הדומיניקנית: המדינה פתוחה לכל. בשדה התעופה נערכות בדיקות קורונה אקראיות
 • טנזניה: המדינה פתוחה לכל (כאילו אין ולא היתה קורונה), על כל המשתמע מכך.
 • מקסיקו: מדינה פתוחה לכל (כאילו אין ולא היתה קורונה), על כל המשתמע מכך.
 • מונטנגרו: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקת קורונה. ללא דרכון ירוק חובת בדיקת קורונה 72 שעות לפני הטיסה.
 • סרביה: חובת בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה לכולם מעל גיל 12 (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק).
 • פנמה: חובת בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק). אין כניסה מטיסות (ישירה או מעבר) המגיעות מבריטניה ומדרום אפריקה.
 • קולומביה: חובת בדיקת קורונה 96 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרקון ירוק). בנוסף 24 שעות לפני הטיסה חובה למלא טופס באתר משרד הבריאות המקומי.
 • קוסטה ריקה: אין צורך בבדיקות. חובה למלא פרטים בטופס באתר משרד הבריאות המקומי.
 • קניה: חובת בדיקת קורונה 96 שעות לפני הטיסה לכולם (כולל מחוסנים ובעלי דרכון ירוק).
 • קרואטיה: ישראלים בעלי דרכון ירוק המאשר שהם מחוסנים (בשפה אנגלית) פטורים מבדיקת קורונה. מחלימים מקורונה (גם אם יש להם דרכון ירוק), חייבים בדיקת נוגדנים חיובית שבוצעה בתקופה 80-11 ימים לפני הטיסה. אחרים (לא מחלימים ולא מחוסנים) חייבים בדיקת קורונה 48 שעות לפני הטיסה.
 • מעבר טאבה לסיני: המעבר פתוח ל-300 איש ביום וחובה להציג בדיקת קורונה 72 שעות לפני המעבר לכל מי שמעל גיל 6.

איפה אפשר לעשות בדיקת קורונה?

בכל בתי החולים חובה לתאם מראש הגעה לבדיקה.

טבריה: תחנה לבדיקה מהירה בעלות 50 שקלים ממוקמת בצמוד למלון קיסר פרמייר טבריה ומאוישת על ידי פרמדיקים של חברת מדיצ'ק

טבריה: בי"ח פוריה טלפון 04-6652291 או 04-6652283
צפת: בי"ח זיו טלפון 9380*
נהריה: המרכז רפואי לגליל טלפון 04-9107414
עפולה: בי"ח העמק טלפון 04-6495000
חיפה: בי"ח רמב”ם טלפון 04-7771652 או באתר בי"ח
חיפה: בי"ח כרמל טלפון 04-9932777

חדרה: בי"ח הלל יפה טלפון 04-7744252
הרצליה: מדיקל סנטר טלפון 09-9592555
תל אביב: בי"ח איכילוב טלפון 03-6973498 או באתר, חובה לקבוע תור מראש
חולון: בי"ח וולפסון באתר בי"ח בלבד
רמת גן: בי"ח שיבא תל השומר טלפון 03-5305000

ראשון לציון: בי"ח שמיר אסף הרופא טלפון: 08-9542168
רחובות: בי"ח קפלן טלפון 08-9441111
אשקלון: בי"ח ברזילי טלפון: 5207*
באר שבע: בי"ח סורוקה טלפון 08-6403199

ירושלים: בי"ח הדסה טלפון: 3811*
אילת: בי"ח יוספטל טלפון 08-6358011

הנחיות לשבים לישראל

 1. כל הטסים חזרה לישראל (מכל יעד), בין אם הם מחוסנים ובין אם לא, חייבים לעבור 72 שעות לפני העלייה למטוס לישראל, לבצע בדיקת קורונה ולקבל תשובה שלילית.
 2. בנוסף, בעת הנחיתה בנתב"ג, כולם חייבים לעבור בדיקת קורונה בטרמינל לפני היציאה לביתם.
 3. כל הטסים לישראל נדרשים למלא טופס הצהרת נוסע נכנס לישראל במהלך 24 השעות שלפני שעת הטיסה לישראל. הטופס מיועד למילוי עבור אזרחי ישראל, בעלי מעמד תושב ובעלי אזרחות זרה.
 4. בעלי אזרחות זרה המעוניינים להיכנס למדינת ישראל נדרשים, בנוסף למילוי טופס דיווח כניסה לישראל, לקבל אישור כניסה למדינת ישראל. כניסתם של זרים לישראל תאושר במקרים חריגים בלבד.
שדה התעופה החדש במינכן (צילום יח"צ חו"ל)

עדכונים למצב הקורונה במדינות יעד שונות (30 מרץ)

נתב”ג אמנם לכאורה נפתח אבל במגבלת מספר טסים ובהתאם למדיניות של מדינות היעד ועדיין רוב מדינות העולם נוקטות צעדים כולל בדיקות ובידוד. לפניכם יעדים שונים אהובים על המטייל הישראלי, ומצב הקורונה הנתון בהן נכון להיום.

אירופה

מבצע החיסונים במדינות האיחוד האירופי מהתנהל עדיין בעצלתיים ומצב התחלואה ממשיך לעלות ולרדת בגלים עד שכמה מדינות ממשיכות במדיניות הסדר כולל על כל הנכנסים למדינה. באופן כללי האיחוד האירופי בשלב זה סגור בפני לא בעלי דרכון אירופאי ובעלי דרכון אירופי, יכולים להיכנס למדינות האיחוד בכפוף לכללים הנהוגים בכל מדינה.

יוון: יוון הודיעה על מתווה חדש, במסגרתו תאשר כניסה של 10,000 תיירים ישראלים מחוסנים בשבוע ללא צורך בבדיקות ובידוד, החל מ-1 באפריל לאחר שיסתיים הסגר הנהוג היום ברחבי יוון ואמור להסתיים ב-30 למרץ. נכון להיום אזורים עם שיעורי זיהום גבוהים המכונים אדומים ביניהם אתונה רבתי, המסחר סגור למעט חנויות חיוניות. תושבים יכולים לקנות מוצרים חיוניים ברדיוס של 2 ק”מ מביתם, אך אינם יכולים לצאת מחוץ לאזור המגורים. בנוסף עוצר כללי בין השעות 21:00 עד 05:00 מתקיים במהלך ימי השבוע, ואילו בסופי השבוע העוצר מתקיים משעה 19:00 ועד השעה 05:00 בבוקר.

גרמניה: סגר כלל ארצי מתוכנן של 5 ימים בתחילת אפריל בוטל עקב חג הפסחא, לאחר ביקורת ציבורית נוקבת. קיימת מגבלת התקהלות וריחוק, ועפ”י תקנות הרמזור בגרמניה פתיחה מחודשת של עסקים אסורה באזורים, בהם מתגלים יותר מ-100 מקרים חדשים ל-100,000 איש במהלך 7 ימים. כלומר – המצב נזיל ושונה בין אזור אחד לשני. כולם חייבים לעטות מסכות בחנויות ובתחבורה ציבורית. המגבלות הנוכחיות תקפות לפחות עד 18 באפריל.

צרפת: כשליש מאוכלוסיית צרפת בפריס רבתי, צפון צרפת והריביירה הצרפתית נכנסו לסגר בתוקף עד 20 באפריל. אזור העיר ליון במרכז צרפת נכנס לסגר עד 23 לאפריל. בנוסף, בכל רחבי צרפת נאכף עוצר לילה משעה 19:00 ועד 06:00 בבוקר. במשך היום כל העסקים סגורים למעט עסקים חיוניים, מערכת החינוך ומספרות פתוחים. מותר לעשות ספורט בחוץ בטווח של 10 ק”מ מהבית, אך אסור לנסוע לחלקים אחרים של המדינה ללא סיבה. מי שעוזב את הבית צריך למלא טופס הסבר.

הולנד: כללי הסגר בהולנד בתוקף עד ה-20 באפריל. העוצר ממשיך כאשר החל מה-31 במרץ העוצר יקוצר ויתחיל מהשעה 22:00 ועד השעה 04:30. עפ”י הוראות הממשלה, קיים איסור על הולנדים לצאת או להזמין חופשה בחו”ל עד אמצע מאי לפחות. תלמידי תיכון לומדים כעת בבית הספר לפחות יום בשבוע, והחל מה-26 באפריל סטודנטים באוניברסיטה יוכלו להשתתף גם ביום לימודים אחד לפחות. בני נוער ומבוגרים עד גיל 27 יכולים לעשות ספורט קבוצתי בחוץ. ברים ומסעדות סגורים, כמו גם חנויות לא חיוניות. מפגשים של יותר משני אנשים אסורים.

הצעה לפעילות מאיטליה – תליית דגל אופטימי על מעקה המרפסת (צילום מסך)

איטליה: באיטליה חנויות, מסעדות ובתי ספר סגורים ביותר ממחצית המדינה כולל ברומא ומילאנו רבתי. תושבים נדרשים להישאר בבית, למעט יציאה לעבודה, טיפול בריאותי או סיבות חיוניות אחרות. במהלך שלושה ימים של חג הפסחא – 3-5 באפריל יהיה סגר מוחלט בכל רחבי המדינה.

ספרד: ספרד כולה תחת סגר ארצי עד תחילת מאי 2021. תושבים מורשים לצאת אך ורק לעבודה, לימודים, לקנות תרופות או לטפל בקשישים וילדים. כל אדם מעל גיל 6 חייב לעטות מסכה בתחבורה ציבורית ובשטחים ציבוריים.

דנמרק: ממשלת דנמרק מציעה לתושבים מעל גיל 15 דרכון ירוק שהיא מכנה קורונה פס. ניתן לקבל קורונה פס לטלפון הנייד או באישור מודפס שמעיד על בעליו כמי שהתחסן או החלים מקורונה או לחילופין עבר בדיקה שלילית ב-72 השעות האחרונות. מי שיש בידיו קורונה פס, רשאי ללכת למספרה, מסעדה או למקום אחר, כנדרש עפ”י ההגבלות. בכוונת הממשלה הדנית לפתוח אם המצב יאפשר, מרכזי קניות קטנים החל מה-13 באפריל, ויהיה אפשר לאכול בחוץ בבתי קפה ומסעדות החל מה-21 באפריל, יחד עם מרכזי קניות גדולים יותר. בתי קולנוע ומסעדות מקורות יוכלו להיפתח ב-6 במאי.

צ’כיה: במדינה נאכף סגר כללי כולל מערכת החינוך. קיים איסור תנועה בין מחוזות המדינה ועובדי מפעלים חיוניים מחוייבים בבדיקת קורונה דו שבועית.

בלגיה: הסגר בבלגיה עד 1 באפריל לעת עתה. נסיעות שאינן חיוניות אסורות, רק אדם אחד קבוע רשאי לבקר בבית אחר ובחוץ מותר מפגש של עד 4 אנשים בלבד. מערכת החינוך וחנויות פתוחים, אך הקונים חייבים לקנות לבד ולא להישאר בשום חנות יותר מ-30 דקות. קיימת חובת עטיית מסיכה בכל השטחים הציבוריים המקורים וגם באזורים צפופים בחוץ.

פורטוגל: פורטוגל נתונה במצב חרום, שהחל בינואר ובשלב זה הוכרז עד 31 במרץ. במידה והמצב ישתפר, מתוכנן ב- 19 באפריל פתיחה הדרגתית של חנויות, מוזיאונים, בתי ספר תיכוניים ואוניברסיטאות.

אירלנד: אירלנד נמצאת ברמת הגבלות 5 – הגבוהה ביותר, עד 5 לאפריל. תושבים חייבים להישאר בבית, למעט נסיעות לעבודה, חינוך או סיבות חיוניות אחרות. מותר לעשות ספורט במרחק של 5 ק”מ מהבית. אסור לבקר בבתים פרטיים. חתונות מוגבלות ל-6 משתתפים ואילו בהלוויות מותר 10 משתתפים. כל החנויות, מכוני הכושר, בריכות ומתקני הפנאי שאינם חיוניים סגורים. מסעדות, פאבים ובתי קפה פתוחים במתכונת משלוחים בלבד.

תאילנד: בשלב ראשון, יפתח האי פוקט לתיירים מחוסנים ב-1 באפריל. התיירים ייאלצו לשהות בבידוד במשך שבוע בשטח המלון שהזמינו. החל מחודש יולי, תיירים מחוסנים יורשו לנסוע לפוקט ללא בידוד במלון ואף יוכלו לנסוע בחופשיות בכל רחבי תאילנד. המתווה תלוי בכך שאוכלוסיית פוקט תחוסן לפני כל האזורים האחרים בתאילנד כאשר עובדי ענף התיירות יהיו הראשונים להתחסן. החל מ- 1 באוקטובר תייר מחוסן יוכל לנסוע לכל יעד בתאילנד על בסיס אותו מודל של שבוע בידוד באזור ולאחר מכן נסיעה ללא מגבלה. כל ישראלי אשר חפץ בכניסה לתאילנד, צריך להציג תעודת חיסון, תוצאה שלילית של בדיקת קורונה (תקף עד 72 שעות לפני הגעתו לתאילנד) ועליו להוריד אפליקציה שתעקוב אחרי תנועותיו בתאילנד. על הנוסע להציג גם ביטוח בריאות המכסה אשפוז גם במקרה של קורונה ולפחות לסכום של 100,000$. בעת ההגעה למלונו, על הנוסע להיבדק שנית לבדיקה תקפה למדינה. ראוי לציין שהתאילנדים שומרים בקפדנות על כללי הריחוק הפיזי ועל עטיית מסיכות במתחמים הציבוריים. החיים בתאילנד חזרו כמעט לחלוטין לשגרה כאשר ברים ומסעדות פתוחות וניתן להגיש אלכוהול. כמו כן מוזיאונים, פרקי מים ופרקי שעשועים פתוחים לכל.

בוטלה מגבלת הטיסות לכלל היעדים

שופטי בג“צ, קיבלו את העתיקה של התנועה לאיכות השלטון תוך הטלת ביקורת על המדינה, וקבעו כי סגירת השמיים אינה חוקית ואיתה ההגבלה על מכסה של עד 3,000 נוסעים נכנסים לישראל ביום. בין השאר הם כתבו בהחלטתם כי: “ביום ה-26.1.2021 המדינה הפרה ברגל גסה את האמנה החברתית בינה לבין אזרחיה, ובאבחת פתע טרקה את שעריה בפניהם. היו שנותרו במדינות הים ללא ביטוח רפואי או כיסוי רפואי, לעיתים במדינות מוכות קורונה, היו שנותרו ללא תרופות.  אך יותר מכל צורבת הידיעה שמדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שסגרה למעשה את שעריה בפני אזרחיה. ענייננו בפגיעה חוקתית קשה ביותר ופגיעה קשה גם באתוס הישראלי. מאז ומעולם האזרח בישראל ידע כי יש על מי לסמוך“.

עוד כתבו השופטים בהחלטתם כי: “סגירת שערי נתב“ג כמוה כסגירת האורווה לאחר שהסוסים כבר נכנסו. בהגבלת הכניסה של אזרחי המדינה לארץ בעת הזו יש פגיעה בזכות היסוד להצביע בבחירות מה שמגביר עוד יותר את עוצמת הפגיעה“.

בעקבות החלטת בג"צ הממשלה אישרה את ביטול התקנות החל מיום שלישי, 16.3. כך שניתן יהיה להפעיל טיסה לישראל מכל יעד בהתאם למכסה של 4,000 נוסעים ביום, ובהתאם לכללי ריחוק חברתי וחובת ביצוע בדיקות בשדה התעופה. עם זאת, נתב”ג יוגבל בהקצאת סלוטים לטיסות נוחתות בהתאם למכסה של 4,000, עפ”י החלטת הממשלה, ובהתאם לכללי ריחוק חברתי וחובת ביצוע בדיקות בשדה התעופה. סמכותו של שר הבריאות לבטל טיסה ספציפית, שמסכנת את בריאות הציבור, תישמר. בנוסף, החליטה הממשלה על החזרת האפשרות של טיסה ייעודית לפעול כטיסת מטען בכיוון שבו אינה מטיסה נוסעים.

יש לדעת שהטיסות הן למחלימים ומתחסנים בעלי אישור ירוק או למי שמגיע לטיסה עם בדיקת PCR שלילית שנערכה פחות מ-72 שעות לפני הטיסה. כמו כן יוטלו קנסות חמורות למי שמזייף בדיקת חיסון.

ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה את בקשת הממשלה לתקן את תקנות הגבלות הפעלת שדות תעופה וטיסות בתקופת הקורונה, המבקשות לבטל את מגבלת 8 היעדים שמהם ואליהם ניתן להפעיל טיסות ציבוריות. יו"ר הועדה מרגי מתח בדיון ביקורת קשה על כך שנציגויות ישראל בחו"ל אינן נגישות לאזרחים שרוצים לחזור ארצה ואמר: "מיגנו את הקונסוליות מפני מפגעים לא מפני אזרחים ישראלים. אני קורא להנגיש אותן לאזרחים שרוצים  לחזור ארצה".

בפתח הדיון אמרה היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית, עו"ד רננה שחר, כי מהות התיקון הוא ביטול מגבלת היעדים אליהם יוצאות ומהן מגיעות טיסות ציבוריות. היו"ר מרגי שאל מדוע הייתה הוכנסה המגבלה מלכתחילה, בדיון הקודם. עו"ד שחר השיבה כי ההערכה הייתה שיהיה פער בין הביקוש להגיע לישראל למכסה. "חשבנו שיש פער בין הביקוש למכסה, אבל ראינו שהמכסה לא מתמלאת. הקיבולת של נתב"ג היא 3,400-3,600 נוסעים ביום ונכנסו רק 1,700-1,800".

היו"ר מרגי העיר כי אולי זה בגלל שקשה היה לקבל אישור מוועדת ההיתרים. "אני חבר כנסת ואני מנסה לעזור לכמה משפחות של ישראלים עם ילדים ללא דרכון ישראלי ואין קשר עם הקונסוליות, לא בניו יורק, לא בלוס אנג'לס ולא במקומות אחרים בעולם. אני יודע שמיגנו את הקונסוליות מפני מפגעים, לא מפני אזרחים ישראלים. אני קורא להנגיש את השירות הזה לכל מי שרוצה להגיע לכאן. לא יכול להיות שאין מענה בקונסוליות ", אמר.

היו"ר מרגי אף שאל כמה ישראלים רוצים לחזור, ועו"ד שחר השיבה כי עד אתמול נרשמו 1,300 איש בכל העולם. היו"ר מרגי אמר בתגובה כי אם אין ניצול של המכסה למה לא לבטל אותה.

ח"כ בועז טופורובסקי סיפר אף הוא על רופא מחוסן שנשוי לישראלית שרצתה לחזור ארצה לאביה שעל ערש דווי, אך בקשתם לא אושרה פעמיים. "תנו לישראלים לחזור ארצה, לא מדובר בכמויות מטורפות", אמר. היו"ר מרגי הצטרף והוסיף: "היה נכון לבטל את המגבלה ואם הייתה התנפלות הייתם עוצרים".

מנכ"לית התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל, טלי לאופר, אמרה כי חייבים לבטל את המכסה, כי היא לא מאפשרת לתכנן ולהוציא לפועל טיסות. "החלטות מתקבלות מהרגע להרגע ועשרות ואלפי הזמנות מתבטלות, חייבים לקבל צפי לשבועיים, או אפילו לשבוע", אמרה. עו"ד שחר הודעה כי מה-26 בינואר אנחנו בהגבלת יעדים מתמשכת, אך לפחות כעת הבשורה היא שהגבלת היעדים נגמרה. "אני מקווה שזה יפתור את זה שאין לוח טיסות מתוכנן", אמרה עו"ד שחר.

הנציבות האירופית עם ​​תוכניות לדרכון ירוק Green Pass לחופשה ונסיעות

הנציבות האירופית הציעה ליצור תעודה ירוקה דיגיטלית שתאפשר תנועה חופשית בטוחה בתוך האיחוד האירופי במהלך מגיפת הקורונה. האישור הירוק הדיגיטלי ישמש ביטחון לכך שאדם חוסן נגד הקורונה וקיבל תוצאת בדיקה שלילית או התאושש מקורונה. הדרכון יהיה זמין, ללא תשלום, בפורמט דיגיטלי או נייר. הוא יכלול קוד QR כדי להבטיח אבטחה ואותנטיות של האישור.

דרכון החיסונים של האיחוד האירופי, נקרא רשמית Digital Green Certificate EU יהיה ללא תשלום, דו-לשוני, יכולת פעולה הדדית, מאובטח, לא מפלה וזמין בפורמט דיגיטלי ופיזי באמצעות קוד .QR מטרת התעודה תהיה להקל על "תנועה בטוחה וחופשית" בתוך האיחוד האירופי במהלך המגפה. האישור הירוק הדיגיטלי יכלול שלוש אישורים נפרדים:

 • תעודות חיסון, המציינות את מותג החיסון בו נעשה שימוש, נתונים ומקום החיסון ומספר המינונים הניתנים.
 • אישורי בדיקה שליליים (בדיקת NAAT / RT-PCR או בדיקת אנטיגן מהירה). מבחנים עצמיים לא ייכללו לעת עתה.
 • אישורים רפואיים לאנשים שהחלימו מ- COVID-19 ב -180 הימים האחרונים.

יש לציין שאישור על חיסון יהיה מוגבל לחיסונים שקיבלו אישור שיווק ברחבי האיחוד האירופי, אך מדינות חברות יכולות להחליט לקבל בנוסף חיסונים אחרים שלא יאפשרו קבלת האישור כמו הונגריה כבר מחסנת עם ספוטניק5 מרוסיה ושינופארם מסין שלא קיבלו אישור האיחוד האירופאי.

האישור / דרכון ירוק יהיה תקף בכל מדינות האיחוד האירופי וגם לאיסלנד, ליכטנשטיין, נורבגיה ושוויץ שכידוע אינן חברות ב- EU.

בנוסף, תושבים שאינם אזרחי האיחוד האירופי ומתגוררים ב- EU ומבקרים הזכאים לנסוע למדינות חברות אחרות רשאים גם הם להגיש בקשה לתעודה.

רשויות האחוד האירופאי מציינים שתעודת האיחוד האירופי תקל על תנועה חוצה גבולות לעבודה ולתיירות, אך לא תפטור באופן אוטומטי את המחזיקים מלציית למגבלות בריאות הציבור.

הנציבות מודעת לכך שאם היא רוצה שיהיה אישור מוכן בזמן לקיץ 2021, ההצעה תצטרך לעבור תהליך אישור מזורז מהרגיל הן בפרלמנט האירופי והן במועצה האירופאית.

מערכת האישורים הדיגיטליים הירוקים היא אמצעי זמני, הדגישה הנציבות. המכשיר יושעה לאחר שארגון הבריאות העולמי (WHO) יכריז על סיום חירום הבריאות הבינלאומי.

עדכונים מהאיחוד האירופאי בנוגע לדרכון הירקו האירופאי…

עדכוני משרד התחבורה 9 מרץ 2020

בהמשך להחלטת הממשלה להחזרת הישראלים ארצה לקראת הבחירות. על פי המתווה החדש, עד ל-20 במארס, בעלי דרכון ישראלי או תעודת מעבר לתושבי קבע, יורשו להכנס לארץ, ללא צורך באישור ועדת חריגים. כמו כן, אזרחים ישראלים מחוסנים ומחלימים יוכלו לצאת מהארץ, ללא ועדת חריגים.

משרד התחבורה אישר בשלב זה טיסות ישירות יומיות בין נתב"ג ל:

 • ניו יורק
 • פרנקפורט
 • לונדון
 • פריס
 • קייב

לקראת סוף השבוע, יתווספו שני יעדים נוספים:

 • טורונטו
 • הונג קונג

על פי הצורך. במידה וידרשו יעדים נוספים, הם יתווספו באישור משרד התחבורה ובהתייעצות עם שרי הבריאות והחוץ.

מספר האזרחים הישראלים הנכנסים לארץ יורחב בהדרגה, החל מ-1,000 אזרחים ישראלים, בתחילת השבוע ועד 3,000 נוסעים נכנסים, עד לסוף השבוע. כניסת זרים וספורטאים לישראל תאושר על ידי רשות ההגירה והאוכלוסין ואינה מהווה חלק ממכסת הנכנסים המותרת לישראל.

הנכנסים לישראל יחויבו בביצוע שתי בדיקות קורונה: בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות שלפני הטיסה שתוצג לחברת התעופה, ובדיקת קורונה נוספת באוהל המיוחד הסמוך לטרמינל 3, עם הנחיתה בנתב"ג.

יודגש כי כל הנכנסים לישראל, למעט בעלי תעודת מתחסן או מחלים, מחויבים לשהות בבידוד ביתי למשך 14 ימים, או 10 ימים, בכפוף לקבלת תוצאה שלילית בשתי בדיקות קורונה. מי שאינו יכול לשהות בבידוד ביתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, יעבור למלונית בידוד.

על פי המתווה החדש, משרד התחבורה יעביר באופן שוטף למשטרת ישראל את רשימת הנוסעים הלא מחוסנים שהגיעו לישראל ואמורים לשהות בבידוד ביתי. זאת, במטרה לאפשר למשטרה לבצע אכיפה פרטנית מוגברת, רק לנדרשים בבידוד, כדי למנוע הדבקה וחדירה של מוטציות ולמנוע פגיעה במאמץ החיסונים שמדינת ישראל מובילה.

יוצאים מישראל

יצוין כי היוצאים מגבולות הארץ ידרשו לעמוד בדרישות מדינות היעד, בהתאם למתווה הנהוג באותה מדינה ועל היוצאים להתעדכן בדרישות בטרם יציאתם לחו"ל. פרטים נוספים אודות דרישות מדינות היעד, מפורסמים באתרים הממשלתיים הרשמיים של המדינות.

מה הלאה

לקראת פקיעת מתווה נתב"ג הנוכחי, ב-20 במארס, הממשלה תתכנס ותבחן את המשך המתווה של נתב"ג בהתאם לרמת התחלואה ומספר המתחסנים. זאת, כדי להיות המדינה הראשונה שיוצאת מהקורונה, להמשיך לפתוח את המשק, ולאפשר לעוד אנשים לחזור לחיים שהם כל כך מתגעגעים אליהם. כמו כן, ציינה השרה כי נתב"ג ערוך לטיסות בטוחות וירוקות, על פי כל מתווה שיסוכם עם משרד הבריאות.

ישראלים ללא חיסון ושלא הבריאו מהנגיף חייבים לבקש אישור יציאה בקישור לטופס הגשת בקשה לועדת חריגים ליציאה מהארץ…

פרטים נוספים בנוהל כניסת זרים לישראל בקישור…

החלטת הממשלה מוצ"ש 6 למרץ 2021

 • חובת הבידוד במלוניות בוטלה ובמקומה תתבצע אכיפה מוגברת של משטרת ישראל בכל הנוגע לחוזרים מחו"ל ששוהים בבידוד ביתי. ליעדים אליהם ומהם התקיימו עד כה טיסות ציבוריות – ניו יורק ופרנקפורט, יתווספו טיסות רגילות על פי לוח טיסות, גם לפריז, לונדון, קייב, טורונטו והונג קונג.
 • בוטל האיסור על כניסת ישראלים למדינה, למעט הגבלות על כניסה דרך מעבר יבשתי. המשמעות היא שכל אזרח ישראלי או תושב קבע יוכלו להיכנס לישראל במסגרת מכסה יומית. עם זאת המכסה המקסימלית של כניסה לישראל תהיה עד 3,000 איש ביום, ותגיע עד למספר זה באופן מדורג במהלך השבוע בהתאם לתכנית משרד התחבורה.
 • ביום ראשון 7 למרץ, ייכנסו עד 1,000 אזרחי ישראל כדי לאפשר פתיחה מדורגת כפי שקבע משרד התחבורה.
 • יוחרגו טיסות ייעודיות של עולים שלא ניתן לדחות את עלייתם, עובדים זרים חיוניים וספורטאים מקצועיים ממכסת הנכנסים לישראל.

הכניסה ממעברים יבשתיים:

 • מעבר נהר הירדן – תתקיים עד פעמיים בשבוע.
 • nעבר טאבה – ייפתח חד פעמית לנכנסים ממצרים, ששהו שם עד יום רביעי, ה-3.2.21.
 • מחזיקי תעודת מחלים או מתחסן יוכלו לצאת מישראל באופן חופשי, מלבד דרך מעבר טאבה שיהיה סגור.
 • חברות התעופה יחויבו להעביר למשרד הבריאות רשימת נוסעים לצורך חקירה אפידמיולוגית לפי דרישת המשרד – ככל שלא תועבר הרשימה במועד הדרישה, המפעיל האווירי ייקנס בגובה של 5,000 שקלים.

התקנות בתוקף עד למוצ"ש 20.3.21 בחצות (3 ימים לפני הבחירות ושבוע לפני ערב פסח).

הממשלה האריכה את תקנות איסור הכניסה והיציאה מהארץ עם מגבלת מכסת נכנסים

בהתאם לאיסור אושרו התקנות וההגבלות ליציאה ולכניסה לישראל. יש לשים לב לשינויים ועדכונים בתקנות, אם אכן יהיו, לאחר תאריך זה.

תקנות להגבלת היציאה מישראל:

לא ייצא אדם מישראל, למעט אלה:

(1) הוא אינו אזרח ישראלי ואינו תושב קבע

(2) הוא יוצא מישראל למקום מגורים קבוע מחוצה לה ובלבד שהציג הצהרה ומסמכים המעידים על כך לוועדת החריגים ויש לו אסמכתה להציגה

(3) מי שוועדת חריגים אישרה את יציאתו מישראל.

הקריטריונים של ועדת החריגים בדבר יציאה מישראל:

(א) לצורך קבלת טיפול רפואי חיוני שאינו סובל דיחוי, לו או לאדם אחר התלוי בו

(ב) לצורך השתתפות בהלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה

(ג) לצורך סיוע לקרוב משפחה מדרגה ראשונה הנמצא במצוקה, ושאין ביכולתו להסתייע באדם אחר הנמצא באותה מדינה

(ד) לצורך הגעה להליך משפטי שאותו אדם צד לו, בעל מעמד בו, או נדרש להשתתף בו, ובתנאי שהשתתפותו מרחוק אינה מתאימה בנסיבות העניין

(ה) לצורך חיוני הנוגע ליחסי החוץ של ישראל או לצורך חיוני הנוגע לביטחון המדינה, באישור המנהל הכללי של משרד החוץ, משרד הביטחון, או משרד ראש הממשלה, לפי העניין

(ו) ספורטאי מקצועי כהגדרתו בתקנות הגבלת הפעילות, לצורך השתתפות בתחרות, ומלווהו הנדרש לשם השתתפות בתחרות, ושהמנהל הכללי של משרד התרבות והספורט אישר כי מדובר באדם כאמור, ובלבד שהוועדה השתכנעה שהגעתם לישראל חיונית

(ז) לצורך הומניטרי או צורך אישי מיוחד המחייב יציאה מישראל.

תקנות להגבלת הכניסה לישראל:

לא ייכנס אדם לישראל אלא אם ועדת חריגים אישרה את כניסתו לישראל.

הקריטריונים של ועדת החריגים בדבר כניסה לישראל:

(א) לצורך קבלת טיפול רפואי חיוני שאינו סובל דיחוי, לו או לאדם אחר התלוי בו

(ב) לצורך השתתפות בהלוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה ובכלל זה השתתפות בהלוויה של נפטר המובא לקבורה בישראל

(ג) לצורך סיוע לקרוב משפחה מדרגה ראשונה הנמצא במצוקה, ושאין ביכולתו להסתייע באדם אחר הנמצא בישראל

(ד) לצורך הגעה להליך משפטי שאותו אדם צד לו, בעל מעמד בו, או נדרש להשתתף בו, ובתנאי שהשתתפותו מרחוק אינה מתאימה בנסיבות העניין

(ה) אישה בשליש השלישי להריונה

(ו) לצורך הומניטרי או צורך אישי מיוחד המחייב כניסה לישראל

(ז) לצורך חיוני הנוגע ליחסי החוץ של ישראל או לצורך חיוני הנוגע לביטחון המדינה, באישור המנהל הכללי של משרד החוץ, משרד הביטחון, או משרד ראש הממשלה, לפי העניין

(ח) הוא יצא כדין מישראל, לפי המגבלות שחלו בעת שיצא, ומקום מגוריו הקבוע בישראל.

ועדת חריגים

מי שאינו אזרח ישראל או תושב קבע רשאי להיכנס לישראל  באישור ועדת חריגים, אם הוא מבקש להיכנס לצורך אחד מן המפורטים להלן, או שמתקיים בו אחד המפורטים להלן

(א) לצורך הומניטרי או צורך אישי מיוחד המחייב כניסה לישראל

(ב) לצורך הניהול התקין של יחסי החוץ של ישראל או מטעמי ביטחון המדינה, באישור המנהל הכללי של משרד החוץ, משרד הביטחון, או משרד ראש הממשלה, לפי העניין

(ג) ספורטאי מקצועי כהגדרתו בתקנות הגבלת הפעילות, לצורך השתתפות בתחרות, ומלווהו הנדרש לשם השתתפות בתחרות, ושהמנהל הכללי של משרד התרבות והספורט אישר כי מדובר באדם כאמור, ובלבד שהוועדה השתכנעה שהגעתם לישראל חיונית

(ד) מי שזכאי למעמד עולה או לזכויות עולה ושלא ניתן לדחות את עלייתו.

מי שאינו אזרח ישראל או תושב קבע והוא בן זוג של אזרח ישראל או תושב קבע או הורה לילד שהוא אזרח ישראל או תושב קבע רשאי להיכנס לישראל באישור ועדת חריגים ובהתקיים הסייגים לגבי אזרח או תושב.  פניה לוועדת החריגים תתבצע באמצעות טופס מקוון שיהיה זמין באתרי משרד החוץ, הבריאות, רה״מ ורשות האוכלוסין וההגירה, בליווי מסמכים רלוונטיים.  ועדת החריגים תורכב מנציגי משרדי החוץ, הפנים, הבריאות, התפוצות והתיירות.  בראש ועדת החריגים תעמוד רשות האוכלוסין וההגירה ובראש ועדת ההשגות (ערעורים) יעמוד השר צחי הנגבי. הוועדות תוכלנה לדרוש ממגיש הבקשה הצגת אישורים או מסמכים להוכחות פנייתו ולצורך הכרעתה.

מי שקיבל אישור יציאה/כניסה מוועדה קודמת שפעלה בעניין, לא צריך לבקש אישור נוסף.

ההגבלות בתוקף עד ליום שבת, ה-6.3.21.

 

התקנות במדינות שונות ברחבי העולם

מדינות שונות קבעו ופרסמו תקנות שונות ואיסורים לגבי כניסת תיירים ונוסעים בכלל, וישראלים ביניהם.

באופן כללי אף מדינה לא מוכנה לקבל תיירים ובכללם ישראלים, והפרסומים על הסכמים כאלה ואחרים (כולל הסכם עם קפריסין ויוון) הם פרסומים מוטעים ועלולים להכניס אותכם להוצאות מיותרות. אתר סקייסקנר SkyScanner פרסם מנוע מידע מוצלב בו תוכלו למצוא מה המגבלות לטיסה מ/ל ישראל לכל מדינה. קישור כאן…

צרפת סגורה לישראלים

גבולות צרפת סגורים לכל המגיעים מחוץ לאיחוד האירופי, למעט אלה שחייבים להגיע לצרפת עקב נסיבות דחופות מסיבות רפואיות, מקצועיות או משפחתיות. חברות תעופה נדרשות לאכוף את הכללים, והממשלה מאיימת בקנסות ואף איסור טיסה על חברות תעופה שיאפשרו לנוסעים לא מורשים לטוס ולהגיע לצרפת. יש לציין שכבר נתפסו בצרפת בדיקות PCR מזויפות, וכל מי שימצא אשם בהצגת מסמכים רפואיים מזויפים, יחויב בקנס של עד 45,000 אירו ועד 3 שנות מאסר.

קפריסין סגורה לישראלים

קפריסין פתחה את שדות התעופה שלה לתיירים אולם הכניסה תותר לאזרחי מדינות ירוקות עפ"י שיטת הרמזור המשקפת את המצב האפידמיולוגי במדינה: ירוק, כתום, אדום ואפור. ישראל לעת עתה מוגדרת כאפורה, רמת המסוכנות הגבוהה ביותר.

עפ"י הודעת רשויות קפריסין, כל הנוסעים, לא משנה מאיזו מדינות הם מגיעים, צריכים לקבל אישור טיסה וכניסה לקפריסין עד 24 שעות לפני העלייה למטוס, כשבדיקות אקראיות של קורונה ייערכו בנוסעים נבחרים.

***מדינות שמוגדרות ירוקות נכון לעכשיו הן: איסלנד, אוסטרליה, ניו זילנד, סינגפור וערב הסעודית. נוסעים ממדינות אלה צריכים לעבור בדיקת PCR עם הגעתם עד ה-31 במרץ, אך לאחר מכן לא יחולו עליהם מגבלות.

***מדינות שמוגדרות כתומות הן: דנמרק, פינלנד, נורבגיה, סין, דרום קוריאה, הונג קונג ותאילנד. נוסעים ממדינות אלה נדרשים לקבל תעודת בדיקת PCR שלילית תוך 72 שעות לפני הטיסה לקפריסין. נוסעים שהם אזרחי קפריסין או שיש להם זכות להישאר בקפריסין על פי אמנת ז’נבה או שמגיעים ממדינה, שבה אין מתקני בדיקה, יכולים לעבור בדיקתPCR  על חשבונם עם הכניסה ולהישאר בבידוד עצמי עד לקבלת התוצאה, וגם זאת על חשבונם.

***המדינות שמוגדרות אדומות הן מרבית מדינות אירופה: אנדורה, אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, צ’כיה, אסטוניה, צרפת, גרמניה, הוותיקן, הונגריה, אירלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, מונקו, הולנד, פולין, פורטוגל, רומניה, סן מרינו, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שבדיה שווייץ. המגיעים ממדינות אלה להצטייד מבעוד מועד בבדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני הטיסה לקפריסין, לעבור בדיקת PCR עם ההגעה על חשבונם ולהישאר בבידוד עצמי עד לקבלת התוצאה, וגם זאת על חשבונם.

***המדינות שמוגדרות אפורות הן: בריטניה, ישראל, רוסיה, איחוד האמירויות הערביות, אוקראינה, ירדן, לבנון, מצרים, בלארוס ורואנדה. הנוסעים המגיעים ממדינות אלה מורשים להיכנס לאחר שקיבלו אישור מיוחד. על נוסעים ממדינות אלו להיות בעלי תעודת בדיקת קורונה שלילית, שהונפקה תוך 72 שעות לפני הטיסה, ועליהם גם להיכנס לבידוד עצמי למשך 14 יום, או 10 ימים, אם הם בוחרים לעבור בדיקה נוספת שלילית לקורונה. כל ההוצאות על חשבון הנוסעים.

ההסכם שנחתם בין ממשלת קפריסין וממשלת ישראל יכנס לתוקף, אם וכאשר, רק לאחר שינויי התקנות האוסרים טיסות למדינות אלה לעת עתה.

מהלילה של 7 לינואר: אין יוצא ואין נכנס בשערי ישראל

לראשונה מאז משבר הקורונה, מחצות הלילה נסגר נתב"ג וכל נמלי התעופה והים לתנועת נוסעים (למעט הטסה רפואית) וחל איסור על כל חברות התעופה לטוס לישראל למשך שבוע (המשך יבוא בהתאם לתוצאות הסגירה).

בעקבות החלטת הממשלה על הידוק הסגר השלישי. על פי תקנות החירום שאושרו בממשלה, נוסעים שרכשו כרטיס טיסה לפני כניסת הסגר לתוקף, ביום חמישי (7 בינואר) בשעה 23:59 בלילה, יהיו רשאים לצאת מהארץ ולממש את כרטיס הטיסה שברשותם. בהגעה לשדה התעופה, יש להציג כרטיס טיסה בתוקף, אסמכתא על מועד רכישתו, ובדיקת קורונה שלילית, בהתאם לדרישות מדינת היעד.

נוסעים שרכשו כרטיס טיסה אחרי כניסת הסגר לתוקף, יהיו רשאים לצאת מהארץ, ללא אישור מיוחד, לצורך המטרות שנקבעו בתקנות, בהם השתתפות בהלוויה, חתונה, בר מצווה או ברית של בן משפחה קרוב, העברת קטין בין הורים, הצטיידות בתרופות וציוד חיוני או קבלת טיפול רפואי, סיוע לאדם בעל קושי או מצוקה, מעבר דירה, או יציאה למקום עבודה שההגעה אליו מותרת.

במקרים של צורך הומניטרי דחוף או צורך אישי מיוחד, שאינו כלול בתקנות, הוסמך מנכ"ל משרד התחבורה לאשר או לדחות כל בקשה חריגה ליציאה מהארץ. את הבקשה יש להגיש בטופס ייעודי באתר משרד התחבורה, בצירוף נימוקים ומסמכים רלוונטיים, לא יאוחר מ-4 ימי עסקים לפני היציאה מהארץ.

הודעה על אישור או דחייה של הבקשה תשלח לפונה באמצעות הדואר האלקטרוני. את האישור יש להציג בכניסה לנמל התעופה. הנחיות אלה יחולו גם על טיסות פנים ארציות ועל טיסות פרטיות.

במהלך ההגעה לשדה התעופה ובעת השהות בו, יש להקפיד על התקנות וההנחיות, לעטות מסכה בכל עת ולשמור על ריחוק חברתי. נוסעים המבקשים לצאת מישראל נדרשים למלא טופס הצהרת "נוסע יוצא מישראל" באתר משרד הבריאות.

יש לציין כי נוסעים החוזרים מאנגליה ודרום אפריקה ידרשו להיכנס לבידוד במלונית. החוזרים משאר המדינות ידרשו לבצע בדיקות קורונה בשדה התעופה ויכנסו לבידוד ביתי, תוך התחייבות לביצוע בדיקה נוספת לאחר תשעה ימים. מי שאין ביכולתו להיכנס לבידוד ביתי יופנה לבידוד במלונית.

קישור להגשת הבקשה…

רשימת המדינות הירוקות (נכון לינואר 2021)

לפני חודשים פרסמנו הנחיות וכללים לתיירים בעידן הקורונה Covid19… מאז התגבשו כללים והנחיות משופרות בהתאם לנסיון שנצבר בישראל ובעיקר בעולם. גובשו כללים להגדרת מדינה כירוקה או כאדומה וכן דרישות לכניסה ויציאת תיירים בין מדינות. להלן רשימת המדינות המוגדרות ירוקות. מדינה ירוקה היא מדינה בה התחלואה בנגיף הקורונה Covid19 נמוכה (או מסיבה אחרת) ומותר לישראלי לחזור ממנה ללא צורך בבידוד. יש לשים לב שלא כל מדינה מאפשרת לישראלים לנחות בהן עקב היות ישראל מדינה אדומה. בעלי דרכון אירופאי יכולים לטוס למדינות אלה. המדינות הירוקות לפי סדר א-ב:

מתאריך 23 לדצמבר כל המדינות מוגדרות אדומות. חלק מהמדינות מחייבות כניסה לבידוד במלוניות (בריטניה, דרום אפריקה ועוד).

הערה חשובה: רשימת המדינות הירוקות (כמו האדומות), היא דינמית ועשויה להשתנות בהתאם לרמת התחלואה בכל מדינה. ניתן להתעדכן ברשימת המדינות הירוקות והאדומות באתר משרד הבריאות…

לגבי הנחיות השונות בכל מדינה ברחבי תבל תוכלו למצוא מידע באתר IATA … ומידע הנוגע למדינות האיחוד האירופאי באתר…

חיסונים נגד קורונה

החודש החל העולם להתחסן נגד נגיף הקורונה. משמעות הדבר היא שיש תקווה ואופק אבל נכון להיום, לא נקבעו כל כללים או הקלות לאלה שהתחסנו לעומת מי שלא התחסן. לאף מדינה אין כיום כל מדיניות כיצד לנהוג עם אדם שחוסן ורוצה לטוס: האם הוא חייב לעבור בדיקת קורונה? האם אדם מחוסן חייב לעטות מסיכה? האם מחוסן צריך להכנס לבידוד בעת חזרה לארץ? ועוד שאלון רבות.

בעקבות גילוי וריאנטים חדשים של נגיף הקורונה, כולל חשש להתפתחות וריאנט מקורי ישראלי, קיים חשש שהחיסונים הקיימים לא יהיו עמידים כנגד וריאנט זה או אחר – עקבו ותתעדכנו.

דרכון ירוק

מתקיים שיח על מתן דרכון ירוק למתחסנים. נכון להיום יש רק בסין "דרכון ירוק" או יותר נכון אישור דיגיטאלי באפליקציה, לאנשים שהתחסנו או הבריאו מהנגיף, דבר המאפשר תנועה חופשית בסין.

אין כיום שום החלטה בין מדינות על הכרה באישור "דרכון ירוק" כזה או אחר. באירופה אפילו לא התחילו לדון בנושא וכך גם בארה"ב. יתכן שתקבלו "דרכון ירוק" אבל תקפו יהיה, אם יהיה, רק בישראל.

איך מתכננים את חופשת הקיץ 2021

כל מי שאופטימי ולא נפגע משמעותית, כלכלית, בשנת הקורונה, כדאי וראוי שיקדיש קצת מחשבה לאן ואיך לתכנן את החופשה המשפחתית שכל כך חשובה לנו. המלצותנו הן:

 1. מפת הטיסות ומחירי הטיסות לא יהיו מה שהכרנו עד כה. אם אתם רוצים לקנות היום כרטיסים לקיץ או סתיו, עשו זאת בחברת תעופה שלדעתכם תשרוד את השנה (יהיו הרבה חברות שלא ישרדו וכל קניתת כרטיס זול ככל שיהיה, תהיה מבחינת לשים הכסף בקרן הצבי). קחו בחשבון שמחירי הטיסות כשיפתחו השמיים יהיו גבוהים משמעותית ממה שהכרתם בקיץ 2019.
 2. בחרו יעד של מדינה שלדעתכם תהיה בטוחה ופתוחה במועד המיועד לטיול או נופש. ראוי לציון היער השחור בגרמניה, חלקים מסוימים באוסטריה (הטירול וכו'), האי אירלנד, המדינה שרובה טבע נורבגיה וחלק מאיי יוון. לקבלת יעוץ ותכנון מקצועי נא לפנות בקישור…
 3. עיקבו אחר השינויים בהנחיות הן של חברת התעופה והן של המדינה לה אתם מתכוונים לבקר וגם בכתבה המתעדכנת מעת לעת עפ"י הצורך

יעדי התיירות שנפתחו לטיסות ישירות

יעדי תיירות לישראלים שיוכלו לטוס אליהם. לאלה הפרטים נכון לינואר 2021.

נכון להיום כל הטיסות המותרות הן לצרכי עסקים או צרכים רפואיים או משפחתיים. אין טיסות נופש ותיירות.

מראות בכרתים (צילום דני בר)

מה משמעות רשימת המדינות הירוקות

כאמור, זו רשימה שמתעדכנת חדשות לבקרים ויש להתעדכן באתר משרד הבריאות בקישור מעלה. אי לכך, יש לוודא בטרם אתם רוכשים כרטיס טיסה, שמדינת היעד ירוקה ומאפשרת כניסה לבעלי דרכון ישראלי (כזכור – אנחנו אדומים). לכל מדינה יש מדיניות אחרת לגבי כניסת בעלי דרכון של מדינה אדומה בכלל, וישראל בפרט.

בנוסף, חשוב לדעת מה יהיה גורלכם, נכון ליום ההזמנה, בעת חזרתכם לארץ. האם תחויבו לבידוד של 10 ימים, על כל המשתמע מכך, או לא תחויבו בבידוד כי זו מדינה ירוקה.

חשוב לדעת שמדינה יכולה להפוך לאדומה ממועד רכישת הכרטיסים ועד החזרה לארך מהטיול או הנופש. נכון להיום, נוסע החוזר ממדינה ירוקה דרך נמל תעופה של מדינה אדומה, בטיסת המשך Connection , יחשב כאילו הגיע ממדינה ירוקה במידה והקונקשן קצר והנוסע מצהיר שלא יצא מאזור הקונקשן.

משרד הבריאות הודיעה שהרשימה תעודכן אחת לשבועיים כלומר בתחילת ואמצע כל חודש.

רשימת המדינות הירוקות מעודכנת ינואר 2021 (בסדר א-ב):

כל המדינות אדומות וחלה חובת בידוד על השבים לארץ. ההנחיות של משרד הבריאות מחייבות בידוד במלונית אבל בפועל לא מתקיימת הנחיה זאת למעט מספר מדינות בהן התגלו מוטציות של הנגיף, בעיקר בריטניה ודרום אפריקה.

לאילו מדינות ניתן להיכנס עם דרכון ישראלי 

אמנם נכון להיום רק מעט מדינות מקבלות ישראלים בטיסות ישירות אבל האתר Can I Travel יבדוק עבורכם האם תוכלו להיכנס למדינות אחרות עם דרכון ישראלי או אם יש לכם דרכון זר כל שהוא. מומלץ מאד לבדוק לפני שנכנסים להוצאות ותכנון טיול.

בדיקת קורונה

כפי שפירטנו למעלה, כל מדינה מחייבת אותכם כבר בעת העלייה למטוס, להציג תוצאות בדיקת קורונה שבוצעה 48-72 שעות (בהתאם למדיניות מדינת היעד) משעת הנחיתה המתוכננת ביעד.

יש לבדוק איפה אפשר לעשות בדיקה מהירה וקבלת תוצאה מהירה כי אתם עלולים להיקלע למצב בו עשיתם בדיקה ולא קיבלתם התוצאות לפני שהגעתם לנתב"ג. הבדיקות נעשות ע"י קופ"ח וכרוכות בתשלום נפרד והצגת כרטיס טיסה. יש לדאוג שבתוצאות הבדיקה יהיה רשום הפרטים והתוצאות באנגלית, בציון השם ומספר הדרכון באנגלית גם כן.

על כל נוסע חובה למלא טופס הצהרת נוסע יוצא מישראל  לפחות 24 שעות לפני מועד הטיסה. לישראלי החוזר לישראל חובה למלא הצהרת נוסע נכנס לישראל במהלך 24 השעות לפני ההמראה.

כמה תעלה לכם בדיקת קורונה בנתב"ג

הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן גוריון ובמתקני רש”ת היא חברת “אומגה”, המכון להוראה מודרנית בע”מ בשיתוף עם בית החולים רמב”ם. החברה הזוכה התחייבה לשירות יינתן לטסים לחו”ל ולנכנסים לארץ בנמל התעופה בן גוריון בעלות של כ- 45 שקלים כולל מע”מ.

במסגרת המכרז מתחייב הזוכה לאפשר את תוצאת הבדיקה לנוסעים עד 14 שעות לבדיקה רגילה מרגע הדגימה ועד 4 שעות לבדיקה מהירה במחיר של כ- 135 שקלים כולל מע”מ.

יש להזמין תור באתר של החברה Check2fly…

בנוסף, חברות כמו ישראייר, איסתא, אשת טורס ועוד, מציעות בנוסף לחבילות נופש שהן מוכרות, גם שירות בדיקת קורונה ביתית בעלות נוספת. שווה לבדוק ולחשב בעלות הנופש גם את עלויות הבדיקות.

הערות

*** קיצור הבידוד: אדם המצוי בבידוד עקב חשיפה לחולה מאומת או חזרה מחו"ל יוכל לסיים את תקופת הבידוד בתוך 10 יום במקום 12 יום. זה מותנה בשתי בדיקות PCR שליליות שיבצע הנוסע: ראשונה מוקדם ככל האפשר לאחר כניסתו לבידוד ושניה, מהיום ה-8 לאחר המגע האחרון עם החולה או הכניסה לישראל, ולפחות 24 שעות לאחר ביצוע הבדיקה הראשונה.

הצהרת בריאות ומדידת חום

כל נוסע חייב לאשר את מצב בריאותו ע"י חתימה על טופס הצהרת בריאות אותו יש לשלוח עד 24 שעות לפני הטיסה. נוסע שלא יאשר את הצהרתו, לא תאושר עלייתו למטוס. לאחר מילוי טופס הבקשה ליציאה מישראל, הנוסע יקבל אישור (או סירוב). יש להדפיס את האישור או לשמור עותק דיגיטלי. נוסע מתבקש להגיע לנתב"ג 4 שעות לפני מועד הטיסה. בכניסה ימדד חום גופו והנוסע יקבל צמיד ירוק. משך כל זמן השהות בנתב"ג ובמהלך הטיסה חובה לעטות מסיכת פנים תקנית ותקינה. את טופס הצהרת הבריאות יש להציג בפני נציגי חברת התעופה או נציגי רשות שדות התעופה לפני או הזמן הצ'ק אין. טופס הצהרת בריאות בקישור…

נוסעים המגיעים ממדינה אדומה

כל נוסע המגיע ממדינה המוגדרת אדומה חייב בבידוד, ללא קשר לסוג הדרכון שיש לו. במידה והנוסע יכול לקיים בביתו תנאי בידוד מלאים ובנפרד מבני משפחתו הגרים עימו בבית (חדר נפרד עם שירותים ומקלחת בתוך החדר) הוא יוכל לנסוע לבד במונית או ע"י בן משפחה, למקום הבידוד. במידה ותנאי הבית לא מאפשרים קיום בידוד מלא, הנוסעים יתבקשו לבצע בידוד במלונית ולרוב יוסע מנתב"ג למלונית שהופנה אליה.

יש לציין שנוסע שעשה קונקשן במדינה אדומה ויצא משדה התעופה, יחוייב בבידוד כאילו שהה במדינה אדומה. טופס בידוד ביתי לחוזרים מחו”ל…

חשוב לציין שארה"ב מוגדרת מדינה אדומה ולכן כל מי שמגיע בטיסה מארה"ב חייב לבידוד של 14 יום.

אילו דברים חשובים נוספים

 1. נכון להיום נושא הביטוח לנוסעים לחו"ל טרם נסגר והעלויות גבוהות בהרבה מהמוכר כיום. הנושא חשוב ביחוד לנוסעים בגיל 60 ומעלה ו/או בעלי מחלות רקע. חברות ביטוח זריזות יצאו עם פוליסות המכסות גם את הטיפול בקורונה בעת טיול. לדוגמא הראל מציע ביטוח של 7 ימים בגרמניה, לבן 35 שנים רק כ-16$ לאדם בריא. לשבוע בגרמניה לאדם בריא בן 70 תעלה הפוליסה כ-28$. יש לבדוק כמובן את כל מה שיציעו חברות רבות נוספות.
 2. חברות תעופה רבות לא ישרדו את המשבר הפיננסי ועל כן לא מומלץ לרכוש כרטיסים לטווח ארוך, גם אם קיבלתם הבטחה לזיכוי מלא עד למועד הטיסה, במקרה של ביטול. לא בטוח שיהיה מי שיוכל להחזיר לכם הכסף
 3. מה עושים בנתב"ג 4 שעות? אין דיוטי פרי כך שיש להתאזר בהרבה סבלנות הן בתורים (צוותי נתב"ג מצומצמים) והן לפני העלייה למטוס
 4. מטוסי חברות התעופה עוברים חיטוי לפני כל טיסה (כך לפחות הבטיחו רוב חברות התעופה) אבל מומלץ להצטייד באלכוג'ל (עדיף מטליות חיטוי) ומספר מסכות פנים

מה צפוי למי שהפר הנחיות קורונה באיחוד האמירויות

עם פתיחת יחסי התיירות עם איחוד האמירויות ובחריין, חשוב לדעת לפני שכלל מתכננים טיול ליעדים אלה. להבדיל ממחוזותינו, כאן מעלים סרטון המפגש עם השוטרים ברשתות ואח"כ מגישים בקשה לעירעור או שפיטה ולבסוף גם לא משלמים את הקנס של 1000 או 5000 שקלים, באיחוד האמירויות זה כבר סרט אחר. מה העבירות ומה העונש (דירהם שווה שקל ועל כן לנוחיותכם הקנסות נקובים בשקלים):

 1. אי עטית מסכה במקום ציבורי: חלה חובת עטית מסיכות בכל המרחב הציבורי כולל מרכזי קניות, תחבורה ציבורית, חופי ים ועוד. מי שנתפס ללא מסכה יקבל קנס של 3,000 שקלים.
 2. הסעה של יותר משני נוסעים במכונית: יש מגבלה של 2 נוסעים ברכב פרטי. במידה וימצאו יותר נוסעים יוטל על הנהג קנס של 3,000 שקלים.
 3. סירוב לבצע בדיקת קורונה למרות הוראה מהרשויות: סירוב כזה יגרור קנס של 5,000 שקלים וכמובן תבצעו את הבדיקה.
 4. התקהלויות בניגוד להנחיות במקומות ציבוריים ופרטיים: בכל אירוע רב משתתפים והתקהלויות בניגוד להנחיות, הן בבתים פרטיים והן במקומות ציבוריים יוטל קנס על המארגנים בסך 10,000 שקלים וכל משתתף יקבל קנס של 5,000 שקלים נוספים.
 5. חוסר הקפדה על ריחוק 2 מטר בעסקים: בכל בתי העסק כמו בית קפה, מסעדה, חוף רחצה, מתקן ספורט, בריכה ציבורית ועוד, חלה חובת ריחוק חברתי. הפרה תגרור קנס של 50,000 שקלים לבעל העסק.
 6. סירוב חובת בידוד ו/או אשפוז לחולי קורונה: חולה קורונה המסרב להתאשפז או להיכנס לבידוד, צפוי לקנס של 50,000 שקלים. גם סירוב לבדיקה חוזרת בתום הבידוד יביא להטלת קנס זה.
 7. אי הורדת אפליקציית מעקב אחר חולי קורונה החייבים בבידוד ביתי: הימנעות מהורדת אפליקציית מעקב של המדינה על ידי מי שמזוהה כחיובי לקורונה וחייב בבידוד ביתי. הקנס יהיה 10,000 שקלים.
 8. אי בדיקת חום והצבת סורקי חום בבתי עסק: בית עסק שלא הוצבו בו סורקי חום גוף באשר הם, יהיה מנהל המקום אחראי והקנס יהיה 20,000 שקלים.
 9. הפרת זמני סגירה ו/או פתיחה של עסקים: אי עמידה בשעות פעילות שנקבעו לסוג העסק (למוסדות חינוך, בתי קולנוע, מתקני ספורט, פארק שעשועים, פארקים, מרכזים מסחריים, קניונים, שווקים פתוחים, בתי קפה, מסעדות, חופים, בריכות שחיה ציבוריות ובריכות בבתי מלון או קבלת מבקרים במקומות אלה ועוד. הקנס יהיה 50,000 שקלים וכן צו סגירה מנהלי ל-30 יום לפחות.
 10. הפרה חוזרת: לא הספיקו הקנסות החמורים? נתפסת בביצוע עבירה חוזרת, מייד תועמד לדין כשהעונש המינימאלי הוא 6 חודשי מאסר ו/או קנס מינימאלי של 100,000 שקלים.

עדכונים ושאלות

מעת לעת נעדכן פוסט זה בעדכונים חשובים ומשמעותיים. שאלות יש לכתוב בתגובות מטה ותענו תוך שעות ספורות

לפוסט הזה יש 193 תגובות

 1. חיה

  אני גרה בארה״ב ומתכוונת לבוא לארץ עם טיול תגלית ולהאריך אותו כך שהחזרה היא לבד ולא עם הקבוצה. אני אזרחית ישראלית ואמריקאית אבל לא תושבת ישראלית . אם ארה״ב תוגדר כמדינה אדומה , האם אוכל לחזור בטיסה לארה״ב ?

  1. Dany Bar

   אין מניעה ליציאה מהארץ. ההגבלות הן על הנכנסים לישראל

   1. חיה

    חשבתי שאי אפשר לטוס למדינה אדומה ללא וועדת חריגים. זה לא נכון?

   2. חיה

    יש מניעה לצאת למדינה אדומה לאזרחים וצריך וועדת חריגים לפי הבנתי

   3. חיה

    חשבתי שישראלים לא יכולים לטוס למדינות אדומות

    1. Dany Bar

     ישראלים יכולים רק באישור ועדת חריגים. זרים יכולים לטוס הביתה גם אם המדינה שלהם אדומה

 2. אברהם

  בוקר טוב
  נוחתים בבודפשט ונוסעים ברכב לסלובקיה. האם יש בעיה לישראלים מחוסנים?

  1. Dany Bar

   כיוון שנכון להיום כל יום ממשלת ישראל מחליטה על מדינות אדומות עיקר הבעיה הוא בחזור לנתבג.
   האם סלובקיה תחשב לאדומה? האם תשהה בשדה התעופה בטרנזיט או תנהג לשדה התעופה ואז גם הונגריה תהיה בנחשבת בחזור

   1. אברהם

    היי
    תודה על התגובה
    נכון להיום אוסטריה לא אדומה.
    רוצה לטוס היום בערב להונגריה כשבפועל יוצא מהארץ בזמן אבל נוחת שם ממש לפני חצות שעון הונגריה ומשם לצאת עם רכב לאוסטריה וסלובקיה. לחזור בטיסה מאוסטריה לארץ.

    השאלה מה זה אומר מבחינת משרד הבריאות בארץ? בחזור בידוד 3 ימים או בידוד מלא?

    תודה

    1. Dany Bar

     הונגריה אדומה ובמידה ויהיה אחור בהמראה (מזג אוויר למשל) אתה בבעייה. בנוסף:
     נסיעה ליעד זה מותרת אך אינה מומלצת בגלל רמת התחלואה בה.
     מחוסנים או מחלימים שהגיעו מיעד זה יחויבו בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקת PCR שיעשו ביום ה-3 מהכניסה לישראל (יום הכניסה לישראל הוא היום ה-1 לבידוד). מי שלא יעשו את הבדיקה הנוספת ביום ה-3 – יצטרכו להשלים בידוד מלא.
     הנכנסים מיעד זה שאינם מחוסנים או מחלימים מחויבים בבידוד מלא.
     כניסת זרים אסורה מכל המדינות למעט מקרים שיאושרו על ידי ועדת חריגים.

 3. אלון

  יש הערכה מתי בשוויץ יתנו לישראלים מחוסנים להיכנס למדינה?

  1. Dany Bar

   רק הווירוס וממשלת שוויץ יודעים

 4. אתי

  היי
  רציתי לשאול מה הנוהל כשעושים עצירת ביניים בפולין בדרך ללונדון

  1. Dany Bar

   נכון להיום, בעצירת ביניים אתה בשטח "סטרילי" ועובר לטיסה הבאה.
   הבעיה עלולה להיות בלונדון.
   נכון להיום מקבלים נוסעים מפולין.

 5. מרק

  אנו נוסעים עם 2 ילדים בני 6 ו שנתיים. מה הם דרישות לגבי בדיקות ובידוד בחזרה לארץ

  1. Dany Bar

   כל נוסע שב לישראל, נכון להיות, חייב בדיקת PSR שלילית עד 72 שעות ממועד העלייה למטוס וכן בדיקה בעת הנחיתה ובידוד עד 24 שעות או עד קבלת התשובה השלילית לבדיקה בנתב"ג – המוקדם מבניהם

 6. ב פ

  הי,
  תודה רבה על ההסבר המפורט והברור!
  רציתי לדעת מה המדיניות של בלארוס לגבי כניסת ישראלים- האם היא מאשרת והאם חייבים בבידוד שם?
  אודה לך אם תוכל לענות לי.

  1. Dany Bar

   לגבי בלרוס מומלץ לבדוק באתר משרד הבריאות של המדינה, שמשנה את המדיניות חדשות לבקרים, עפ"י מצב הרוח של הרודן (עצה אישית – לא לנסוע לשם לעת עתה)

 7. ורד

  ערב טוב. רציתי לשאול בודפשט האם אני חייבת בבדיקת קורונה לפני עלייה למטוס לארץ ? תודה ורד

  1. Dany Bar

   ברור. הדרישה היא של משרד הבריאות הישראלי. בדיקת PCR שלילית שבוצעה פחות מ- 72 שעות ממועד העלייה למטוס בחזרה לארץ

 8. איילת

  שלום רציתי לדעת מה התנאים להכנס ליון?

  1. Dany Bar

   יוון, כמו כל מדינה אירופאית מחייבת כניסה לבעלי תו ירוק ישראלי תקף.
   בנוסף כל מי שטס מ/ל ישראל חייב לבצע בדיקת PCR עם תוצאה שלילית שבוצעה מקסימום 72 שעות לפני מועד הטיסה.

 9. סרגיי

  בוקר טוב,
  יש לי שאלה יש צורך עכשיו לבצע טסט pcr לפני ביקור Prague ובחזרה לארץ

  1. Dany Bar

   הדרישה לבדיקת PCR היא דרישה ישראלית. לפני כל טיסה מישראל או לישראל חייבים לבצע בדיקת PCR עד 72 שעות לפני מועד העלייה למטוס.
   הכניסה לצ'כיה מותנית בתו ירוק !!!

 10. ג

  האם מי שהתחסן במנת חיסון שניה בלבד, ועברה חצי שנה מאז החיסון השני, יכול להכנס לאוסטריה,
  הבנתי מדברייך שלארופאים די בשתי מנות חיסון, אם התשובה חיובית, האם ניתן לקבל ממשרד הבריאות אישור על חיסון בשתי המנות,
  בנוסף הבנתי שבכל מקרה יש לבצע בדיקה 72 שעות לפני הטיסה, האם נכון?
  תודה רבה על התייחסותך ויום טוב

  1. Dany Bar

   היי
   1. יש להציג בדיקת קורונה לפני העליה למטוס בארץ ובחו"ל (בטיסה לישראל). ללא בדיקה שלילית שבוצע ב-72 שעות לפני מועד העלייה למטוס, לא תוכלו לעלות לטיסה (לכל טיסה). עלות הבדיקה ע"ח הנוסע והיא חייבת להיות עם כיתוב באנגלית ומספר דרכון (יש לציין שחלב מחברות התעופה פחות מקפידות אבל אלה הכללים המחייבים).
   2. באוסטריה כמו אירופה יש להציג תו ירוק עדכני. אין אישור ותו ירוק ישראלי רק על 2 חיסונים!!! תו ירוק אפשר לקבל רק שבוע לאחר החיסון האחרון. חיסון 2 אחרי 6 חודשים כבר לא תקף.
   לכו להתחסן וסעו לשלום

 11. טסים לארה"ב

  היי,

  האם כרגע יש הגבלות על כניסה של תיירים למסעדות במנהטן , למוזיאונים, למשחקי nba?

  1. Dany Bar

   בניו יורק יש חובת הצגת תעודת התחסנות ב-2 חיסונים לפחות בכניסה לכל מקום ציבורי כולל מסעדות וארועים כמו משחקי NBA

 12. ורד

  אני מחוסנת חיסון שלישי. האם ניתן להיכנס להולנד שבוע אחרי שהייתי בקפריסין ( חופשה של 5 ימים).

  1. Dany Bar

   קפריסין והולנד חברות באיחוד ומכניסות טסים מהחת לשנייה. במידה ואתם טסים חזרה לארץ ואח"כ להולנד אין בעיה. במידה וטסים מקפריסין לאמסטרדם גם לא צריכה להיות בעייה.

 13. מיטל

  שלום,
  האם ניתן להזמין טיסה לארץ עם קונקשן בטורקיה (מדינה אדומה) ללא צורך בבידוד אח"כ? הכוונה היא להישאר בשדה בזמן הקונקשן.

  1. Dany Bar

   מדינות אדומות אסורול לטיסה מ/ל ללא אישור מראש ממשרד הבריאות. ללא אישור תכנסו לבידוד מלא.
   יש מדינות שלא מאפשרות לישראלים להכנס אלה בטיסות ישירות. נגמר לעת עתה עידן הקונקשן הזול דרך טורקיה או אוקראינה

 14. חלי רביד

  [email protected]
  נושא: כניסה לאמסטרדם
  תוכן ההודעה: האם נער בן 14 שחוסן חיסון 2 ביולי האחרון ובעל תו ירוק אך ללא חיסון 3 יוכל להיכנס לאמסטרדם ללא בידוד באוקטובר?

  תודה רבה

  1. Dany Bar

   נכון להיום כל מי שמעל גיל 12 חייב תו ירוק על מנת להימנע מבידוד בהולנד.

 15. חגית

  אני מחוסנת ב 2 חיסונים
  תו ירוק תקף עד 1/10 לפי ישראל
  אני יכולה להיכנס לפריז או שהם דורשים חיסון 3?

  1. Dany Bar

   היי
   כל עוד התו בתוקף תוכלי לעלות לטיסה ולהכנס לצרפת. בצרפת לא בטוח שתוכלי להכנס למקומות ציבור

   1. חגית

    גם אם עברו 6 חודשים מחיסון שני? על פי תוקף התו הירוק?

 16. טוביה

  האם אני יכול להיכנס לפורטוגל עם דרכון ישראלי ביחד עם אשתי המחזיקה דרכון אירופאי?
  איך ניתן להשיג אישור כזה? כשבשגרירות פורטוגל לא עונים…

  1. Dany Bar

   לצערי, נכון להיום אסורה הכניסה לישראלים לפורטוגל. אישתך תוכל להכנס עם דרכון אירופאי לא בטיסה מישראל ואילו אתה, לא תוכל.

 17. אסנת

  דני שלום,
  האם לאחר המלצת האיחוד האירופאי מה30/8, ישראלים מחוסנים במנת הדחף וילדיהם, מתחת לגיל 12 , יכולים להכנס לצרפת ? ואם כן, האם נדרש בידוד?

  1. Dany Bar

   נכון ל- 30 לאוגוסט, אף מדינה מהאיחוד לא הודיע על שינוי בהתייחסות לתיירים או מבקרים המגיעים מישראל. נכון לתאריך זה כניסה לצרפת למחוסנים ומחלימים מעל גיל 12 לא נדרשים לבידוד וילדים מתחת ל- 12 בלווי מחוסנים וכו' כנ"ל. יש לעקוב אחר שינויים, שנעדכן כאן כשיהיו שינויים.

 18. אמיר

  יש לי שאלה ואשמח לעזרה…
  מה קורה במידה ואני טס לצ'כיה, ומשם אני עובר לאוסטריה למס' ימים, ואז חוזר לצ'כיה, ומשם חוזר לישראל?
  האם אצטרך להיכנס לבידוד מלא?

  1. Dany Bar

   הכלל הקובע לבידוד הוא ארץ המוצא של הטיסה. על כן התנאי לבידוד תלוי במצב התחלואה והחלטות משרד הבריאות לגבי הטסים מפראג לישראל במועד הטיסה

 19. קרן דוד

  רציתי לדעת , לילדי יש דרכון ישראלי ודרכון גרמני. כולם מחוסנים בעלי תעודת חיסון.
  אנחנו טסים לארה"ב ונדרשים לבדיקת PCR . אנחנו יוצאים מהארץ עם הדרכון הישראלי אבל הם נכנסים לארה"ב עם הדרכון הגרמני (ESTA)
  איזה מספר דרכון לשים בעת מילוי הטפסים לבדיקה ישראלי או גרמני?

  1. Dany Bar

   היי. עפ"י החוק ישראלי חייב להזדהות בעת הכניסה לישראל, אך ורק עם דרכון ישראלי ולא שום תיעוד של מדינה אחרת, גם עם יש לו דרכון נוסף

   1. קרן דוד

    היי, השאלה היא לא לגבי ישראל. לגבי ישראל זה ברור. השאלה לגבי הכניסה לארהב בתום הטיסה מישראל. בשדה התעופה בארצות הברית הם נכנסים עם הדרכון הגרמני ולא הישראלי. אז מה צריך להופיע בטופס של הבדיקה המספר הגרמני איתו נכנסים או הישראלי

    1. Dany Bar

     כמובן לרשום את מספר הדרכון איתו מתכוונים להכנס (הגרמני) אחרת ידרשו ויזה

 20. יוסי

  היי
  אפשר לטוס לניו-יורק עם נחיתת ביניים בקנדה?

  1. Dany Bar

   נכון להיום, קנדה פתחה את הגבולות והטיסות למספר מדינות בארה"ב

 21. מאי

  היי דני,

  אני טסה לרפובליקה הדומיניקנית דרך ארה"ב וחוזרת בקונקשן מקנדה.
  אני מחלימה ומחוסנת פעם אחת – האם מבחינת המדינות האלה אני נחשבת למחוסנת לכל דבר ולא תהיה לי בעיה להכנס למדינות האלו? (מבחינת הגדרות החיסון) – ניסיתי למצוא תשובות לכך באתרי המדינות השונות, אבל אין הסבר מבחינת מחלימים, רק מבחינת מה שהם מגדירים "מחוסנים".

  תודה רבה!

 22. מיה

  כניסה לאוסטריה –
  ממה שאני מבינה אין צורך למלא טופס כניסה לאוסטריה באתר שלהם אם מחוסנים. בעדכון האחרון שלך מה- 4.7 מופיע שעדיין כולם צריכים למלא. אשמח להבהרה.
  בנוסף, האם בטוח שלא חייבים מסכות FFP2 בטיסה לאוסטריה?

  1. Dany Bar

   נכון להיום, אוסטריה הקלה על ההנחיות שהיו עד כה כולל נושא המסיכות. למגיעים מישראל לאוסטריה בטיסה ישירה, אין צורך למלא טופס מקדים אבל כמובן, חייבים להציג הוכחה באנגלית על החלמה או חיסון.

 23. יוני

  האם יכול לנסוע לתוניסיה? לפי החוק

  1. Dany Bar

   כנס לקישור של משרד הבריאות שמתעדכן כל שבוע וראה מצב המדינה

 24. הניה

  אני ושני ילדי בעלי אזרחות כפולה- ישראלית ואמריקאית. בעלי והתינוק ישראלים. כולנו תושבי ישראל.
  האם נוכל לטוס כולם יחד לניו יורק באמצע יולי עם עצירת ביניים בלונדון?
  אלו אישורים נצטרך?
  תודה מראש!

  1. Dany Bar

   נכון להיום תוכלו לטוס אולם העצירה בלונדון עלולה לשלול מכם כניסה לחלק מהיעדים בארה"ב. לונדון מתחילה להיות חולה שוב ויש לעקוב אחר ההנחיות של ארה"ב כלפי המגיעים מבריטניה

 25. שרון

  שלום
  מה לגבי קנדה טורונטו האם היא תיפתח לתיירים ביולי? ואם כן האם אפשר להכנס לארהב ממנה?

 26. תמי

  שלום דני,
  האם יש איזשהו מתווה באופק בין ישראל ויוון בכדי להקל על בידוד של ילדים בחזרה לישראל וכן ויתור על הצגת בדיקות קורונה לקראת הקיץ?
  אתה יודע היכן ניתן להתעדכן על כל שינוי בנושא הזה?
  תודה

  1. Dany Bar

   יש לעקוב אחר עדכונים דו-שבועיים שאנחנו מעלים כאן

 27. לירז

  היי דני
  איך עושים ויזה לבעלי תעודת מעבר לדובאי

  והאם ניתן בכלל להיכנס לדובאי עם תעודת מעבר ישראלית

 28. עוז

  נכון להיום למבקרים בצרפת (כולל מחוסנים או מחלימים) חובת בידור 7 ימים אצל משפחה מארחת או בבית מלון על חשבון המבקר, בדיקת קורונה על חשבון המבקר,
  וכן מילוי טופס מעקב על כל יציאה או ביקור בטווח מעל 10 ק"מ לאחר הבידוד.

  1. Dany Bar

   כתבנו על כך והעדכונים הם תמיד שינויים. כך בצרפת נוהגים כבר 3 חודשים. התנאים גם משתנים באזורים השונים. אין דין פריס כדין פרובנס. השינויים בהתאם לתחלואה.
   בשבוע הבא אמורים להכנס כללים חדשים שקבע האיחוד האירופאי

 29. חסיה

  שלום , יש לי טיסה ל13.06 לבודפשט . ראיתי שמחלימים יכולים להיכנס עם תעודה שמוכיחה כי היו חולים ב6 חודשים האחרונים.
  האם זה נכון?

  1. Dany Bar

   זה הכל נכון להיום.
   יש לבדוק מה הדרישות ב-48 שעות לפני הטיסה ויתכן שתצטרך להגיע לטיסה עם בדיקת קורונה שלילית

   1. חסיה

    זה תקף גם לישראלים עם דרכון ישראלי? כי הונגריה לא מוזכרת בשום מקום כיעד שלישראלים ניתן לנסוע אליו.
    את ההנחיה על המחלימים ראיתי באתר של הקונסוליה וזה לא מובן אם זה תקף גם לישראלים

    1. Dany Bar

     יש להפריד בין דרישות משרד הבריאות בטיסה מנתב"ג ובחזרה לנתב"ג לבין ההנחיות שתקפות בהונגריה.
     הונגריה פועלת עפ"י החלטות האיחוד האירופאי ועפ"י החלטות הממשלה ההונגרית על כן קראי היטב העדכונים שיצאו סמוך לטיסה
     בהצלחה

 30. חן

  אנימטס לרומניה ב5.6.2021 יש לי תעודת מתחסן תו ירוק. התחסנתי פעמיים לפני 4 חודשים. האם אני צריך בידוד בנחיתה ברומניה?

  1. Dany Bar

   נכון להיום לא צריך בידוד. מה יהיה ב-5 ליוני? תלוי בממשלת רומניה ומצב הקורונה שם

 31. איתן

  מה לגביי רומניה? אפשר להיכנס חופשי? הכל פתוח?

 32. עומר

  היי, האם מה שהיה לפני כמה חודשים שניתן להיכנס לישראל רק ממס׳ יעדים – האם זה עוד קיים? או האם כיום ניתן להיכנס (במידה ושאר התנאים תקינים) מכל היעדים? תודה

  1. Dany Bar

   ראה הכתבה 7 מדינות אסורות לכניסה לישראל ויתכן שארגנטינה תצורף לרשימה

   1. עומר

    אז אני מבין שזה בוטל. למעט 7 המדינות האסורות, בוטלה ההגבלה של ההגעה רק ממספר יעדים מוגבל [זו שכתובה בעדכון מתאריך 9.3.20]

    1. Dany Bar

     לא מבין את התגובה. העדכונים תמיד הולכים קדימה. מה שהיה נכון למרץ לא נכון להיום. העדכון הנכון הוא האחרון מחודש מאי.

     1. עומר

      תודה על המענה. אני מצטער, אסביר: ב9.3.20 כתבת שיש הגבלה וניתן להיכנס לארץ רק ממס' מוגבל של יעדים, ומכל שאר העולם לא היה אפשר. שאלתי האם כיום הגבלה זו בוטלה, ואילו במקום 6-7 יעדים מותרים (וכל שאר העולם חסום) המצב הפוך וכל העולם פתוח למעט מס' היעדים שאסור להיכנס מהם? לצורך ההמחשה- היום ניתן לטוס מברצלונה/קופנהגן לישראל?
      הסיבה שאני שואל זה כי אני שומע על המון טיסות לארץ שמתבטלות, למרות שבאופן עקרוני ממה שהבנתי היעדים אמורים להיות פתוחים וזמינים.
      תודה על הסבלנות

     2. Dany Bar

      תשכח מהנהלים של 2020.
      הנהלים החדשים מאפשרים לטוס למדינות שמוכנות לקבל אותך, תחת ההנחיות המשתנות חדשות לבקרים. דוגמא, אתמול עשרות רוכשי כרטיסים לקופנהגן הושבו ריקם הביתה והפסידו הטיסה והכסף כי ההנחיות של דנמרק מאפשרות כניסת אנשים עם בדיקת קורונה שלילית מה-24 שעות אחרותנות (ולא כמו מדינות רבות הדורשות מ-72 שעות אחרונות לפני הטיסה).
      לכל מדינה יש מועדים שונים שהיא משנה ההנחיות בלי קשר ל-7 המדינות האסורות לישראלים לטוס לשם ובעיקר לחזור משם.

     3. עומר

      כן אני מבין. התכוונתי ספציפית לגבי כניסה לארץ כי אני מבולבל, אבל תודה בכל זאת 🙂

 33. די

  שלום, האם אפשר להיכנס לארץ (מקנדה) עם חיסון אחד בלבד? האם אז גם תהיה חובה לבידוד?

  1. Dany Bar

   היי. יש להפריד בין הדרישות ליציאה מהארץ ועלייה למטוס לבין הדרישות בכניסה למדינת היעד (ולדרישות בעת החזרה לארץ).
   לעלות למטוס (ולהיכנס לנתב"ג) יש צורך בדרכון ירוק – כלומר ביצוע 2 חיסונים כשהחיסון השני נעשה לפני שבוע לפחות. בנוסף יש חברות תעופה ומדינות שמחייבות בדיקת קורונה עדכנית (48-72 שעות טרם הנחיתה ביעד).
   במדינת היעד יש דרישה לבדיקות ובנוסף בידוד בין 5-10 ימים, תלוי במדינה.
   בעת החזרה לארץ, תלוי במצב התחלואה. משרד הבריאות מפרסם רשימת מדינות החייבות בבידוד בעת החזרה וחלקן אפילו חובת מלונית ולא רק בידוד ביתי יש לעקוב ברסומים שלנו שמתעדכנים כל שבועיים

 34. הילה

  למה סיישל הפכה לאדומה?

 35. נועה

  שלום ותודה על כל המידע,
  האם (נכון לחודש אפריל 2021) ישראלים מחוסנים יכולים להכנס לאיסלנד?

  1. Dany Bar

   נכון להיום דרכון ישראלי לא מאפשר זאת

   1. נועה

    האם דרכון צרפתי מאפשר?

    1. Dany Bar

     לא ברור מה השאלה. בכל מקרה, בעלי דרכון אירופאי רשאים להכנס לרוב מדינות האיחוד האירופאי בטיסה ישירה מישראל

 36. אפרת

  היי, תודה על כל המידע שסיפקת לנו…
  נכון להיום (01.04.2021), (אני יודעת שכל המידע מאוד דינמי ומשתנה בהתאם למצב התחלואה), האם אוכל להכנס לבוסטון עם קונקשיין של כשעתיים בלבד בטורונטו (אייר קנדה)? תודה על תשובה זריזה.

  1. Dany Bar

   נכון להיום כניסה ממדינה שלישית לבעלי דרכון ישראלי לא תותר לארה"ב

  2. יעקב

   היי
   אחרי נתינת תודה מכל הלב על המידע הכל כך מפורט…
   'זר' (אינו אזרח ישראלי) ממדינת קנדה שקיבל חיסון פייזר, האם ומתי יוכל ליכנס לארץ לביקור כתייר לכמה ימים?

   1. Dany Bar

    נכון להיום הכניסה ללא ישראלים היא רק למחוסנים או מחלימים עם אישור מיוחד. אין כניסה אוטומטית לזרים

 37. אשר

  ממתי ניתן לישראלים להיכנס לקפריסין, ומה נדרש?

  1. Dany Bar

   כנסו לכתבה ובעדכון של שבוע שעבר יש פירוט על קפריסין

 38. ארנה

  אני מבינה שישראלים יכולים לטוס ללונדון. האם אני אוכל לנסוע ברכבת מלונדון להולנד?

  1. Dany Bar

   נכון להיום, הולנד לא מקבלת זרים בכלל ומבריטניה (הגרסה הבריטית של הנגיף עוד לא הגיע לשם) בפרט

 39. חגי

  תודה על כמות המידע המועיל!!
  אם אני מבין נכון, ישראלי שלא חוסן לא יוכל לעזוב את המדינה למטרות הנאה?
  מה לגבי שימוש בדרכון צרפתי ויציאה מהארץ כתייר?
  אני רוצה לטוס לאיסלנד ומשם לרפובליקה הדומיניקנית. האם יש אופציה כזאת? האם אוכל לחזור לישראל עם הדרכון הישראלי/הצרפתי?
  האם להתחסן יאפשר לי לצאת ולהיכנס בחופשיות ורק המדינה שאכנס אליה תגביל אותי?

  תודה רבה רבה רבה

  1. Dany Bar

   היי
   נכון להיום, הבעיה היא במדינת היעד של טיסתך. במידה ותצליחו להגיע לחו"ל רוב המדינות יהיו סגורות בפניך. לגבי חזרה, עד הבחירות ככל הנראה לא תהיה כל מניעה מבעל דרכון ישראלי לטוס חזרה הביתה.

  2. לינדה

   הי כמה זמן אחרי החיסון השני אפשר לטוס לארצות הברית אנחנו אמורים לטוס ב18.3 אני יהיה שבוע אחרי החיסון ובעלי 4ימים האם צריכים בכל זאת בדיקת קורונה תודה

   1. Dany Bar

    נכון להיום תו ירוק הוא 10 ימים לאחר החיסון השני. יש לבדוק עם חברת התעופה שם רכשתם הכרטיס (לאל על יש מתווה חדש שאמור להיכנס לפועל בקרוב)

 40. רון

  שלום דני
  שתי שאלות ברשותך ,

  1) האם הגבלות יציאה מהארץ דרך ועדת חריגים כלפי אזרחים לא מחוסנים עשויות לפוג ב20.3.21? לדעתך האישית
  2) במקרה בו הצלחתי לצאת מהארץ לאחד מן היעדים שנקבעו (למשל קייב) האם אוכל להמשיך משם ליעד אחר שמקבל בעלי דרכון ישראלי?

  תודה רבה

  1. Dany Bar

   לשאלתך הראשונה לצערי אי אפשרלדעת כי הכל טהיה ממש לפני הבחירות, וכידוע, השיקולים הם זרים ולאו דוקא בריאות הציבור.
   ראוב מדינות העולם סגורות לזרים אבל למיטב ידיעתי, הגבולות היבשתיים די פרוצים.

 41. meni

  הי אשמח לדעת האם טיסות לארהב מחייבות טיסה ישירה או שניתן להכנס גם אם עשיתי עצירה באירופה או איסטנבול
  תודה מראש

  1. Dany Bar

   כל נחיתה ביעד ביניים משיתה עליך את כללי הכניסה של נמל היציאה לארה"ב. אי לכך אתה עלול לטוס בזול אבל לא להגיע ליעד.

 42. אלי

  שלום דני
  יש לי טיסה לניו יורק במוצש הקרוב רציתי לשאול אם החלטת הממשלה נכון להיום היא עד שבת או עד ה7 למרץ
  בתודה מראש

  1. Dany Bar

   לצערי החלטות הממשלה נזילות ומשתנות. יש לבדוק עם חברת התעופה

 43. יעלי מלצר

  הי, אני בעלת דרכון ישראלי, האם ניתן להיכנס לארה"ב עם קונקשיין מפרנקפורט?
  הכרטיס שלי הוא דרך יונייטד איירליינס, אבל בשבועיים הקרובים היציאה היא על ידי לופטנזה ואז לארה"ב.
  פתאום פוחדת שכישראלית ללא אזרחות אמריקאית לא יתנו לי להיכנס לארה"ב אם עברתי בפרנקפורט….
  אגב, קיבלתי אישור מועדת חריגים לצאת מהארץ.
  מה אומר?
  תודה יעלי

  1. Dany Bar

   התשובה היא מחברת התעופה ורשויות ההגירה האמריקאיות.
   נכון להיום אדם עם בדיקת קורונה שלילית ב-72 שעות לפני הטיסה יכול לטוס לארה"ב גם מפרנקפורט.
   דא"ג יש טיסות אל על ישירות לניו יורק
   ראי תאריכים קרובים בתגובות מטה

   1. בנצי

    יש לך מקור או קישור לזה? כי באתר הרשמי שלהם כתוב שכרגע אין כניסה מאירופה לארצות הברית (למעט אזרחים), כך גם מופיע במפה של סקייסקנר.

    1. Dany Bar

     הכללים משתנים כל הזמן. אם זה מה שכתוב אז זה כנראה מעודכן. שאר בקונסוליה האמריקאית ו/או בחברת התעופה

 44. דוד

  הי דני
  אשתי בעלת דרכון ישראלי + דרכון צרפתי וקיבלה אישור מוועדת חריגים לטוס לפריז.
  הוזמנה טיסה באייר פראנס ל 24/2/2021
  באייר פראנס לא יודעים עד היום להגיד לי אם אכן הטיסה תתקיים.
  כיצד אני יכול לברר אם אכן הטיסה תצא בזמן
  ולחילופין כיצד אני יכול למצוא לה טיסה חליפית מישראל לצרפת עד 26/2/2021
  תודה
  דוד

  1. Dany Bar

   היי
   נכון להיום יש טיסות לשני יעדים בלבד – פרנקפורט וניו-יורק. מדובר שבקרוב תתווסף עוד עיר ולא ברור אם זו תהיה לונדון או פריז אבל טרם התקבלה החלטה.
   הדרך הבטוחה היא טיסה לפרנקפורט ומשם טיסת המשך לפריז או TGV לפריז.
   הטיסות ימריאו מישראל בתאריכים הבאים:

   LY003 לניו יורק בתאריך 21.2.21 בשעה 00:45
   LY003 לניו יורק בתאריך 23.2.21 בשעה 00:45
   LY357 לפרנקפורט בתאריך 21.2.21 בשעה 12:55
   LY357 לפרנקפורט בתאריך 22.2.21 בשעה 12:00
   LY355 לפרנקפורט בתאריך 24.2.21 בשעה 12:55

   הטיסות מניו יורק ימריאו לישראל בתאריכים הבאים:

   LY012 מניו יורק בתאריך 20.2.21 בשעה 23:00
   LY014 מניו יורק בתאריך 22.2.21 בשעה 13:40
   LY014 מניו יורק בתאריך 24.2.21 בשעה 13:40
   LY358 מפרנקפורט בתאריך 21.2.21 בשעה 18:45
   LY358 מפרנקפורט בתאריך 22.2.21 בשעה 18:50
   LY356 מפרנקפורט בתאריך 24.2.21 בשעה 18:45
   בהצלחה

 45. דן

  האם ניתן לטוס לאירופה דרך ירדן כעת? האם ניתן לחצות את הכבול היבשתי לירדן ומשדה התעופה בעמאן להמשיך לאירופה? יש לי דרכון זר

  1. Dany Bar

   כל הגבולות סגורים לכניסה. יתכן שתוכל לצאת לירדן אבל זה תלוי באיזה דרכון יש לך ומה יהיו ההנחיות בירדן באותו יום. מציע לברר בשגרירות ירדן ברמת גן

 46. עדן

  שלום דני
  צריכה להגיע בסוף פברואר להולנד לעניני עבודה. אני בעלת דרכון ישראלי ואמריקאי, האם יש דרך? האם אפשר להגיע בטיסה למדינה שמכניסה בעלי דרכון ישראלי כמו יוון וממנה לקחת טיסה נוספת לאמסטרדם עם דרכון ישראלי?

  1. Dany Bar

   נכון לעכשיו אין כל דרך להגיע למדינה אחרת כי נתב"ג נכנס לסגירה.
   עדכונים יהיו במהלך השבוע

   1. עדן

    תודה רבה

 47. אבי

  היי דני,
  אני לא מצליח למצוא מאיזה גיל צריכים בדיקה לפני עלייה למטוס, מחו"ל לישראל.
  יש לך מידע לגבי זה?
  תודה,
  אבי

  1. Dany Bar

   כידוע, הקורונה לא מבחינה בגיל החולה. הקיטלג לגיל נעשה רק ע"י רשויות הבריאות לצורך תיעדוף מתן החיסון.
   כל גיל צריך מדיקה תקיפה לפני עליה לטיסה לארץ וממדינות רבות חובה על 14 ימי בידוד במלונית

 48. ראובן

  שלום
  אני אזרח ישראלי, חוזר לארץ בעוד שבועיים מאנגליה
  צריך לעשות בדיקת קורונה באנגליה 74 שעות לפני כניסה לארץ?
  תודה מראש

  1. Dany Bar

   החל ממחר בלילה כל מי שעולה לטיסה לישראל ידרש לבדיקה שלילית. לא משנה מה האזרחות שלו

 49. איציק

  אם תוכל לתת רשימה של המדינות שמכניסות ישראלים בלי בידוד והאם אוקראינה בינהם

 50. איציק

  האם הונגריה נותנת לבעלי דרכון ישראלי שעשו חיסון להיכנס והאם ישאפשרות לנחות במדינה באירופה שנותנת לישראלים להיכנס וממנה לעבור לבלגיה באוטובוס או ברכבת

  1. Dany Bar

   נושא המעבר בין מגינות ואיזורים הואמשתנה חדשות לבקרים וכל תשובה להיום לא תהיה בוודאות בעוד יום או שבוע

 51. רון

  היי דני ,
  בעקבות הפרסום היום שמודיע כי אזרחים ישראלים לא יוכלו לצאת מגבולות הארץ למעט אנשי עסקים דיפלונטים וכו'
  רציתי לשאול האם אתה יודע לכמה זמן ההחלטה תקפה? האם זה רק לתקופת הסגר או שזה ימשיך מעבר?
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   התשובה נתונה בין האזניים של רוה"מ

 52. איציק

  היי אני רוצה לטוס לבלגיה בתחילת מרץ יש לי רק דרכון ישראלי אבל עשיתי חיסון לקורונה האם יכניסו אותי לשם בכלל ואם כן האם אני אצטרך בידוד

  1. Dany Bar

   היי
   עד מרץ יכולות להיות החלטות חדשות כך שלא רלוונטי מה שהיום. בכל מקרה לאיחוד הארופאי יש החלטות אחרות כולל אי הסכמה לנושא "דרכון ירוק".
   יש לברר קודם כל בחברת התעופה אם בכלל יעלו אתך למטוס רק על סמך בדיקה

 53. אלה

  היי דני,
  אני גרה בגרמניה ויש לי דרכון ישראלי, אני חייבת לטוש לישראל מסיבות משפחתיות, לעזור להורים שלי שגרים בישראל, אבל אני לא יכולה להישאר יותר משבוע, זה אומר שאני לא יכולה להיות בבידוד יותר משבוע. השאלה שלי העם באפשרותי לטוס לגרמניה אחרי השבוע?
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   עם כניסתך לארץ תיכנסי לבידור של מינימום 10 ימים (אם תעשי בדיקת קורונה אחרי היום ה-9) ותהייה שלילית, תצאי מהבידוד למחרת ואז גם לטוס

 54. יותם

  היי,
  האם צריך להציג בדיקת קורונה שלילית לכל היוצאים מישראל או רק ליעדים הדורשים זאת?
  אני טס מישראל לאירלנד (קונקשן בהולנד) עם דרכון ישראלי. אירלנד לא מבקשת להציג בדיקה, אבל אני חושש שיבקשו ממני בנתב״ג או בעצירה בהולנד.

  1. Dany Bar

   אי אפשר לעלות על מטוס ללא בדיקת קורונה שלילת. האם היית רוצה לטוס עם חולה קורונה במטוס אחד 4-5 שעות?

 55. רננה

  בקר טוב,
  אני צריכה להגיע לצרפת, בעלת דרכון ישראלי בלבד.
  האם הצרפתים מכניסים ישראלים?
  אופציה נוספת- לטוס להולנד- דיברתי עם שגרירות הולנד אתמול, שאמרו לי שלא מכניסים ישראלים עם דרכון ישראלי.
  ידוע לך משהו על זה?
  אשמח לתשובה גם על צרפת וגם על הולנד.
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   היי
   עליך לעקוב על פרסומי משרד הבריאות או לברר בשגרירות ולא פחות חשוב – חברת התעופה.
   העניין הוא שבין מועד רכישת הכרטיס למועד הנחיתה עלולים לחול שינויים לכן תצטרכי למצוא חלון זמן קצר בין רכישת הכרטיס לטיסה

 56. רגיניאנו

  היי ערב טוב חושב לטוס לארצות הברית בעל דרכון הולנדי בלבד יש בעיה לטוס מהארץ

  1. Dany Bar

   היי
   אין בעיה לטוס תחת הנחיות חברת התעופה. יש להגיע עם בדיקת קורונה PCR שלילית ולעטות מסיכה במהלך הטיסה.
   בארה"ב בכל מדינה ועיר יש מדיניות סגרים שונה. ניו-יורק בין המחמירות

 57. עומר

  תודה רבה דני על התשובה המהירה. במידה ועושה בדיקה לפני ההגעה לארץ ולא יוצא מנתב״ג האם זה אפשרי?

  1. Dany Bar

   רקאם אין לך מטען. בנתב"ג אין העברת מטען לטיסת המשך ועליך לצאת לקחת המזוודה ולעשות צ'ק אין על כל המשתמע מכך

 58. עומר

  אהלן דני מה שלומך?
  רציתי לשאול אם אני חוזר ממדינה אדומה, גרמניה לצורך העניין , נוחת בארץ וטס מנתבג לסיישל שהיא מדינה ירוקה על מנת להימנע בבידוד בארץ, האם זה אפשרי ומה זה אומר לגבי תקופת הבידוד?
  תודה מראש

  1. Dany Bar

   עם הכניסה לארץ אתה חייב בבידוד.
   אף חברת תעופה לא תטיס אותך לאיי סישל ללא אישורי בדיקה PCR תקינים והצהרה איפה היית

 59. liel

  היי דני
  שאלה לי אלייך
  כל כמה זמן מתעדכן העניין של הטיסות עכשיו הבנתי שאפר לטוס להולנד פריז לונדון אבל מחייב בידוד בחזרה לארץ…
  כל כמה זמן יש עידכון? והבנתי שרוצים להוריד את הבידוד ל 5 ימים העם זה נכון ??.

  1. Dany Bar

   משרד הבריאות מעדכן כל שבועיים את סיווג המדינות. הולנד, בריטניה וצרפת אדומות וזה מחייב 12 ימי בידוד.
   אלה הנתונים נכון להיום ועד עוד שבועיים.

 60. גלית

  שלום, אנחנו טסים לארה"ב עם יוניטד איירלינס לסאן פרנסיסקו ב 15.12 ומשם טרנזית ללאס וגאס. האם אנו נדרשים לבדיקת קורונה שלילית בכניסה לנתב"ג? או רק לטופס בריאות? והאם ידוע לכם האם צריך בדיקת קורונה שלילית לטרנזיט בסאן פרנסיסקו?

  1. Dany Bar

   היי
   בארה"ב לא נדרש כלום אבל שימו לב לדרישות חברת התעופה.

 61. בטי דוגן

  היי, רכשתי כרטיס טיסה לפני פרוץ הקורונה לאמסטרדם שכידוע היא מדינה אדומה ואני אמורה לטוס בעוד שבועיים. מאחר ויש צורך בבידוד כשחוזרים ממדינה אדומה הם יכולים לחייב אותי לטוס? ואם כן מי משלם לי עבור שבועיים אלו?

  1. Dany Bar

   היי
   אם הטיסה שקנית לה כרטיס יוצאת בזמן שנקוב בקרטיס בלי שינויים את חייבת להשתמש בכרטיס או לבקש שינוי תמורת עמלת שינוי.
   לגבי חזרה לבידוד, יש הסכם בין המעסיקים למדינה ורק על היום הראשון את לא מקבלת תשלום והשאר מתחלקים חצי חצי ע"ח המדינה ועל חשבון ימי המחלה שלך אם יש

 62. אוריה

  יש אפשרות לקבל קישור איפה אפשר להתעדכן?

  1. Dany Bar

   הקישור נמצא בגוף הכתבה. תקראו הכתבה ותגיעו לקישור בכיף

 63. אוריה

  אפשר קישור לראות איפה כרגע רלוונטי?

 64. אוריה

  היי דני,

  רציתי לדעת לאן מותר היום לטוס בחנוכה מבלי צורך בבידוד בהגעה ליעד ובחזרה לישראל?

  1. Dany Bar

   היי
   משרד הבריאות מפרסם עדכוני מדינות כל שבועיים. בהתאם לכך אנחנו מפרסמים את העדכונים שלנו ממשרד הבריאות ומחברות תיירות ועוד מקורות, אחת לשבועיים. בדר"כ חברות המוכרות חבילות תיור מוכרות גם ביטוח ביטול והחזר כספי במידה ויש שינוי במדינה

 65. לימור

  הי דני!
  אני טסה לניו יורק טיסה ישירה ב 2 לדצמבר
  האם חל עלי להיכנס שם לבידוד? ואם כן כמה ימים

  1. Dany Bar

   נכון להיות תחוייבי בבידוד של שבועיים. יש להתעדכן לפני הטיסה ובוודאי להצטייד בבדיקת קורונה שתוכלי לעשות בנתב"ג

 66. יוסי

  הי דני
  האם מחלימים צריכים בבידוד כשחוזרים ממדינה אדומה?
  והאם יש הבדל כמה זמן עבר מההחלמה?
  תודה

  1. Dany Bar

   נכון להיום אין קריטריון של מחלימים. כל אחד החוזר ממדינה אדומה חייב בבידוד של 12 יום

 67. דפנה

  שלום, אני רוצה לטוס לארהב לפגוש חבר אמריקאי (שיוכל לפגוש אותי היכן שניתן) ומודעת לצורך בבידוד בעת החזרה, באילו מדינות בארהב לא אצטרך להכנס לשבועיים בידוד? והאם נסיעה של שנינו בקראוון אפשרית במקום בידוד?

  1. Dany Bar

   הי
   באופן כללי לא מומלץ לטוס לחוף המזרחי שם יש הקפדה יתרה על בידוד ועל מקור הטיסות. עדיף למרכז ארה"ב שם זה עולם אחר ואפילו לא עוטים מסיכות

 68. דן

  הי, אני נמצא באנגליה ויש לי טיסה לארץ מחר.
  אנגליה הפכה אדומה ב31.10, ולא הייתה התראה.
  ראיתי שנכתב באתר הממשלתי שתהיה התראה של 7 ימים לחזור ארצה לפני שמדינה הופכת אדומה, אבל לא הייתה התראה כזו.
  האם אני חייב בבידוד?
  יש לי דרך לקבול על זה? ואם כן, יודע להגיד לאיזה מספר עליי להתקשר?
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   כפי שכתוב מעלה – אנגליה הופכת לאדומה מבחינת החוזרים לישראל בלילה שבין 7 ל- 8 לנובמבר

 69. אלי ק.

  היי לכולם,אם אני נוסע למדינה כלשהי ועושה קונקש בגרמניה והלגיה אני יכול לעבור או שיעשו בעיות,אני רק עם תיק יד.
  תודה

  1. Dany Bar

   יש חובת הצגת בדיקת קורונה שלילית תקפה לפני העליה למטוס. במעבר בשדה התעופה בחו"ל אתה נמצא באזור "סטרילי" ולא מתייחסים שם לנוסע כאילו לא נכנס לבלגיה או גרמניה, בהנחה שאתה נשאר בשדה התעופה ולא יוצא ועובר ביקורת גבולות

 70. זאב

  היי אני בעל דרכון ישראלי האם אוכל לטוס לגרמניה.

  1. Dany Bar

   גרמניה גדולה ותלוי לאן תרצה לטוס. יש כ-50 ערים אדומות במדינה כולל ברלין ועל כן גם שתחזור תחוייב בבידוד.
   בתחילת השבוע יפרסם משרדהבריאות רשימה מעודכנת וגם כאן נעדכן

 71. ארבל

  שלום.
  בדקתי באתר שצרפת can I travel ויש שם לא מעט מדינות שהינן מופיעות כפתוחות לטסים מישראל בעלי דרכון ישראלי. אני לוקחת בחשבון שאאלץ להכנס לבידוד כשאחזור. אבל כאשר אני מנסה לברר מול סוכני נסיעות הם טוענים שאין כניסה לישראלים ליעדים אלו. כיצד אני יכולה לדעת שיכניסו אותי בודאות למדינה כלשהי?
  תודה רבה מראש 🙂

  1. Dany Bar

   דרך נוספת לבדיקת מדינה ספציפית היא להכנס לאתר של שדה התעופה אליו אתה רוצה לטוס או לאתר משרד הבריאות של אותה מדינה.
   חשוב לדעת, שגם אם תרכוש כרטיס לעוד שבוע המדינה יכולה לאסור כניסה ביום שאתה אמור לטוס ולכן סוכני נסיעות אחריים לא מוכנים להכנס לשדה המוקשים הזה כי יתחיל סיפור של החזרים וכו'.
   גםחברת התעופה יודעת את הכללים אבל שוב, כל כלל יכול להשתנות בין מועד רכישת הכרטיסים ומועד הטיסה בפועל
   בהצלחה

 72. אילה

  האם יש צורך להציג בדיקת קורונה כאשר נמצאים בטרנזיט בהיתרו לונדון?

  1. Dany Bar

   יש חובה להציג בדיקת קורונה עוד בנתב"ג לפני עליה למטוס, וזאת לשם בטיחות הנוסעים והצוות.
   לרוב לא יהיה צורך להציג הבדיקה במעבר אבל בכל מקרה יש לכם הבדיקה השלילית.

 73. אור

  היי רציתי לדעת מה קורה עם דרכון רוסי? האם יש מדינות נוספות שמהן אני יכולה לחזור ללא בידוד?

  1. Dany Bar

   מה שקובע אם יש חובת בידוד היא ארץ המקור ממנה המראתם ולא הדרכון.

 74. יהודה

  האם ישראלים ללא דרכון ארופאי מורשים להיכנס לוינה?
  **כאלה שעברו כבר קורונה

  1. Dany Bar

   אוסטריה אדומה. בכל מקרה רק מי שיש בידו בדיקת קורונה שלילית עדכנית יכול להכנס

   1. יהודה

    תודה!
    אם היה לי כבר קורונה זה מספיק? או שצריך בדיקת קורונה שלילית עדכנית לעכשיו?

    1. Dany Bar

     חובה בדיקת קורונה עדכנית עד 48 שעות מהטיסה

 75. מיטל

  היי, תודה על הפוסט(-: נמצאת כרגע בבולגריה וצריכה להזמין כרטיס עד 22.10 לארץ כדי להימנע מבידוד. אם אני טסה מבולגריה ב22.10 תשע בערב עם קונקשיין ונוחתת בארץ 3 לפנות בוקר (בין חמישי לשישי), אצטרך בידוד? תודה על תשובתכם

  1. Dany Bar

   ברור שתצטרכי בידוד. חייבת להגיע לישראל לפני יום חמישי 22 לאוקטובר.

 76. טלי

  היי,

  רציתי לדעת האם בעל דרכון גרמני יכול להיכנס לאיטליה ? האם חוץ מבדיקת קורונה עליו להיכנס לבידוד ?

  1. Dany Bar

   עקרונית נכון להיום אפשרי אבל יש אזורים באיטליה שהם על סף סגירת שמיים ויש לשים לב לאיפה באיטליה טסים

 77. אריאל

  היי, בעל אזרחות כפולה, אירופאית (לא נדרשת ויזה לארה׳ב) וישראלית (ללא ויזה עדכנית לארה׳ב ) יכול לטוס מישראל לארה׳ב? ככל שידוע לי לא מכניסים לארה׳ב אירופאים שמגיעים מאירופה (אם יש טיסות בכלל). תודה

  1. Dany Bar

   בדוק בקישור בכתבה מעלה של הצלבת מדינות ותמצא תשובה. יש לדעת שמה שתקבל הוא נכון לזמן הבדיקה ויכול להשתנות עד הנחיתה בארה"ב

 78. משה

  אהלן רציתי לשאול בתור מחלימי קורונה האם אנחנו נכללים בהגדרה הרגילה של ישראל וכן לגבי חזרה ממדינות אדומות או שאנו יוצאים מהכלל ונוכל לטוס ללא בעיה? ובמידה וכן נשמח מאד לפירוט איזה מדינות יאפשרו לנו את הכניסה.

  1. Dany Bar

   היי. שתהיו בריאים. הכללים הם בדיקת קורונה שלילית שנעשתה עד 3 ימים ממועד הטיסה. רשימת המדינות היא דינמית ורלוונטית למועד הטיסה.
   כנסו לקישור של משרד הבריאות ותתעדכנו

 79. מיטל

  תודה על העידכון, האם כיום עם דרכון ישראלי ניתן להיכנס לצרפת

  1. Dany Bar

   בכתבה יש קישור לאתר משרד הבריאות בו יש עדכונים
   נכון להיום אפשר אבל פריז הופכת לאדומה וזה אומר שיתכן שיהיו שינויים בנוגע לטיסות לפריז. יש לעקוב

 80. יעלי

  היי,
  אני ובן זוגי רוצים לטוס לארה״ב (מיזורי) לחודש ( הוא בעל אזרחות כפולה ואני לא- ישראלית)
  כיוון שאנחנו מגיעים ממדינה אדומה למדינה אדומה :
  האם אני אוכל להכנס לארה״ב?
  ברור לי שבמידה וכן נצטרך לעשות בדיקת קורונה ובחזור בידוד לשבועיים.. האלה האם אני בכלל יכולה לטוס?
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   נכון להיום יכולים לטוס אבל לא בטוח שתוכלו לחזור בעוד חודש. יש להתעדכן באתר

 81. אמנון

  שלום.
  במידה ויש לי דרכון גרמני – האם יכול לטוס לברלין ומה בנוגע לבידוד בחזרה לארץ?

  1. Dany Bar

   נכון להיום, מחר תוכל לטוס.
   לגבי חזרה ובידוד זה יהיה תלוי במצב בברלין. אם תוגדר אדומה ביום הטיסה חזרה ארצה, תהיה חייב בידוד

 82. בר

  היי, אשמח לדעת אם נכנסתי למדינה והיא הפכה לאדומה, (מתכננת מאנגליה לפורטוגל)- כמה זמן אני יכולה לשהות שם מבלי צורך בבידוד בחזרה? תוך כמה זמן אצטרך לצאת למדינה ירוקה אחרת.

  1. Dany Bar

   אין מדינה ירוקה שתקבל אותך ממדינה אדומה ללא בדיקה ובידוד כאשר ברובן עלויות הבדיקה והבידוד הן על הנוסע.
   כישראלי – רוב מדינות אירופה כלל לא יקבלו אותך למעט יוון, בולגריה וסרביה

 83. יונתם

  אם אני מבין נכון.
  אם אני בעל אזרחות כפולה ישראלי ובריטי, רוצה לטוס מישראל לאוסטריה.
  בכניסה לאוסטריה אני צריך להציג דרכון בריטי ובדיקה קורנה ישרלית.

  1. Dany Bar

   אכן, צריך להציג דרכון בריטי ובדיקה אולם אוסטריה נכון להיום אדומה ובחזרה לארץ תצטרך להכנס לשבועיים בידוד

 84. ירדן יעקובי

  היי, האם אוכפים את החוק שמי שקנה כרטיס טיסה בזמן הסגר (נגיד היום) לא יכול לטוס?

  תודה

  1. Dany Bar

   אנחנו ממליצים לשמור על החוק ולא להסתכן בריאותית ובקנס

 85. ישראל

  שלום רב.
  אם יש לי טיסת מעבר באיטליה, עם 'העברת הכבודה לבד', יש דרך להעביר את הכבודה מחדש?
  אני בעל דרכון ישראלי
  תודה רבה

  1. Dany Bar

   היי
   משמעות ההנחיה למעבר כבודה לבד הוא שאין העברה אוטומטית ליעד הסופי שלך ועל כן אתה לכאורה צריך לצאת מאולם הנכנסים ולהכנס לאולם היוצאים על מנת לעשות צ'ק אין מחדש וכאן הבעיה.
   אתה עלול להתבקש להכנס לבידוד באיטליה (ולהפסיד הטיסה) או בכלל לאיסור כניסה לאיטליה ולהישלח חזרה לארץ.
   קח תיק יד בלבד ותעשה הטרנזיט בלי בעיה.
   בהצלחה

 86. ארי

  רציתי לדעת האם ישראלים יכולים להיכנס לאיטליה??

  1. Dany Bar

   רק בעלי דרכון אירופאי.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: