5 רעיונות אלטרנטיביים להכנת כריכים לילדים

כל הורה יודע שילדים הם ללא ספק העם הברנני ביותר כשזה נוגע לאוכל. בין מדובר צבע, מרקם, או צורה שטיפה חורגת מהנורמה – וכבר יש לנו מתכון לצרות מול הילדים שהחליטו לפסול כל אפשרות למשא ומתן בנושא. זאת גם אחת הסיבות, שלא מעט הורים מתקשים לגוון בהכנת הכריכים לבית הספר, שכן אף אחד לא אוהב לגלות כריך מעוך שנשאר בילקוט בסוף יום ארוך במיוחד.

כריך אבוקדו עם מיו רגיל (צילום: ירדן לפידות)

אבל מהצד השני, כהורים חשוב לנו גם לספק לילדינו את כל אבות המזון בזמן שהם לומדים דברים חדשים. זאת הסיבה שהחלטנו לרכז עבורכם חמישה רעיונות אלטרנטייבים להכרת כריכים שירגיעו גם את ההורים – וגם את הילדים.

כריך אומלט

כל ילד אוהב חביתה. וכל חביתה – יכולה להשתדרג לחביתת אומלט עשירה בירקות. למעשה, חביתת אומלט יכולה לשמש עבורכם כפתח לשילוב של מגוון רכיבים שונים כשאתם מכינים כריכים לבית הספר. החל מפטריות, פלפלים, עגבניות, מלפפונים ואפילו תוספת הגבינה הקלאסית. כריך האומלט מספק עבורכם אפשרות לתת לילד שלכם את כל מה שהוא זקוק לו לארוחת עשר עשירה ומזינה.

כריך שאריות משבת

אם ישנו משהו שאפשר כהורים להיות בטוחים בו, הוא שכל ילד מוצא משהו לאכול בארוחת השבת. מה שהופך את השאריות שנותרו בסיר במקרר, לאופציה המושלמת להכנת כריכים. בין אם מדובר בקציצות, שניצלים או כל דבר אחר. הכנת כריכים לילדים משאריות השבת היא הזדמנות מצויינת לספק לילד ארוחה משביעה במיוחד ביום לימודים ארוך, ועל הדרך לוודא שאנחנו לא זורקים אוכל. הרעיון מתאים במיוחד למשפחות עם כמה ילדים, בעיקר בגלל יכולות הגיוון שהוא כולל.

כריך סלט ביצים

עוד רעיון שיכול לעזור לכם להכין ארוחה בריאה ומזינה לילדיכם, הוא כריך סלט ביצים. ברשת תוכלו למצוא אלפי מתכונים לסלט ביצים, והיופי בהם הוא שהם כוללים לרוב גם מגוון ירקות עשיר במיוחד (ואפילו תוכלו להוסיף כאלו משלכם). במידה ואין לכם זמן להכין סלט ביצים בכל יום בנפרד, ניתן להכין סלט אחד גדול בתחילת השבוע ולחסוך לכם זמן – בעתיד.

כריך ממרח אבוקדו

על אותו עיקרון כמו סלט הביצים – ממרח אבוקדו יכול להכיל בתוכו ירקות נוספים ולהציע לילדיכם ארוחה עשירה ומשביעה במיוחד.

כריך ירקות קלויים

אחת הסיבות שילדים נוטים לאכול פחות ירקות, קשורה למרקם הקר והמחוספס של הירק. לכן, קליית ירקות בתנור, לרוב פותרת את הבעיה והופכה את הירקות למעדן של ממש עבור הילדים. כמה דקות בתנור – ויש לכם כריך טעים במיוחד לבית הספר.

בתיאבון!

תגובה אחת

הוספת תגובה