5 טיפים לשדרוג הקמפינג שלנו

דבר ראשון – לינה

אולי הדבר הכי חשוב לקמפינג מוצלח הוא אוהל נוח ומרווח, מבין אלו שאנחנו ניסינו אוהלי קולמן היו הגדולים והמרווחים ביותר. יתרון נוסף של האוהל הוא בנוחות הפתיחה והקיפול המהיר שלו – הוא נפתח בתוך מספר דקות (למישהו שלא הקים אוהל מימיו) ומוכן לשימוש, בנוסף האוהל ניתן לקבע בקלות יחסית את האוהל באדמה.

קמפינג אגם מונפורט (צילום מאיה-רפי)

איכות נוספת שחשובה באוהל, בעיקר בישראל, היא יכולת אוורור מקסימלית. אוהלי קולמן, מציעים חלונות עם כילה נגד יתושים לאוורור מושלם של האוהל. כדאי לקחת איתכם מזרן מתנפח, ואפילו סט מצעים מהבית – תמיד אפשר לכבס את המצעים אחרי כן.

מה אוכלים

בגדול עדיף להמנע מאוכל שמצריך סכו"ם, כל שאפשר לאכול בפיתה יהיה מושלם לקמפינג. רעיונות נוספים הם פירות או ירקות חיים, שאותם אפשר לאכול בידיים חשופות. בגזרת הבשר על האש – עדיפות מלאה לכל מה שבא על שיפוד (שוב, לא מצריך סכום), ולמה שאפשר לאכול "בידיים", כמו כנפיים למשל. לא לשכוח – חטיפים/פיצוחים, בירות ושתיה קלה.

הסביבה

כמה נקודות חשובות לגבי הסביבה: חשוב שיהיה מה לראות, חשוב שיהיה מה לעשות וכדאי לוודא שיש מתקנים (שירותים, מקלחת, קיוסק ואולי אפילו מקור חשמל). אם נרצה להשאר יותר מלילה אחד מומלץ למצוא מקום עם נוף מעניין כדי שאפשר יהיה לטייל באיזור (מה לראות) ולתצפת על בעלי חיים או צמחים מעניינים (מה לעשות). מקומות רבים אשר מיועדים לקמפינג מציעים מגוון שירותים שיעשו לכם את החיים בטבע להרבה יותר קלים, נוחים ומהנים – בררו לגבי השירותים שהמקום שאתם מיעדים לכם מציע.

 
- פרסומת -

 

פק"לים למיניהם

פק"ל הוא שם צבאי לערכה המיועדת למטרה מסוימת. הכינו לעצמכם ערכות שיקלו עליכם את ההכנה של הדברים שאתם אוהבים – פק"ל קפה (למי שאוהב קפה), פק"ל מנגל (לרגע שנרצה לאכול), פק"ל שינה (כרית, שמיכה כלשהי, וכל כלי המיטה שנרצה). בגדול – חישבו על מה חשוב לכם לחיים הטובים והכינו מראש ערכות לשם כך. הדבר לא רק יעזור להקל את ההתנהלות היום-יומית, אלא גם יהפוך את כל החוויה לכיפית יותר, ואתכם לגיבורי על.

לא לשכוח – מי שתיה

קחו בחשבון שכשמבלים יותר זמן מחוץ לבית צריכת הנוזלים גדלה. היערכו בהתאם עם כמויות מי שתייה מספיקות. אם ניתן להשכיר מקרר קטן במקום שבו בחרתם לערוך את הקמפינג (אין מה להרים גבה – ישנם מקומות המציעים שירותידדם כאלו) – קחו את האפשרות הזו, היא תקל עליכם מאד.

כתיבת תגובה