שייט נהרות – דרך חדשה לחוות את אירופה

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא יותר ויותר סוגים ודוגמאות של טיולים שחורגים על פניו, מהטיול הקלאסי של נחיתה ביעד מסוים, נסיעות והליכות ברגל ממקום למקום. זה נובע הן משינויים בתפיסה של תיירים אשר מבקשים לחוות חוויות שונות, ייחודיות, וזה נובע הן מהעובדה שחברות רבות דואגות לספק מגוון רחב יותר של טיולים בסגנונות שונים.

מבט על ספינת הקרוז שאריאלה שטה בכמותה בעבודתה כמדריכה – הפעם מהחוף (צילום אריאלה פלד)

דוגמא לכך זה שייט נהרות באירופה. אם בעבר היינו רגילים לכך שטיול ביבשת היה מתבצע ברכבות או באוטובוס, או להבדיל, כל מעבר ממדינה למדינה היה מתבצע בטיסות, אזי שכיום לא מעט תיירים, זוגות ומשפחות, וכן כאלה שמטיילים לבד, בוחרים לחצות מדינות או לעבור ממדינה למדינה, באמצעות שייט בנהרות השונים.

שייט נהרות באירופה הוא אפשרי ואפילו נחשב אטרקטיבי, הן בזכות העובדה שכמעט בכל מדינה אנחנו יכולים למצוא נהר אחד לפחות שחוצה אותה, ובמקרים מסוימים הוא מתחבר אל נהרות במדינות אחרות.

לפני שאנחנו נציג כמה אופציות לטיול של שייט נהרות באירופה, אנחנו צריכים לזכור שני דברים. ראשית, בכל מקרה, מן הסתם, אנחנו נצטרך לטוס אל יעד מסוים ביבשת בשביל להתחיל את הטיול וכמובן שנצטרך לטוס מנקודה מסוימת חזרה ארצה. חשוב לזכור את הפרט הזה גם בשיקול הכלכלי וגם מבחינת לוח הזמנים של הטיול.

שנית, צריך לזכור, לא בכל מקרה שיש נהר, אזי שבהכרח אפשר לערוך שייט, מה שכן, בלא מעט מקומות ניתן לערוך שייט של יום אחד או יומיים, כך שגם אם לא מעוניינים בטיול שכל כולו מורכב משהייה על ספינות, אפשר לשלב במסגרת טיול רגיל גם שייט כולל לינה קצרה בספינה.

מה שכן אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שייט שנמשך מספר ימים, כולל בתוכו כבר לינה בחדר ברמה גבוהה, ארוחות, במידה ובוחרים לצאת בטיול מאורגן מישראל, אז זה כולל מדריך, הסעות וכל מה שצריך בשביל ליהנות מטיול מושלם.

 
- פרסומת -

 

אילו אופציות קיימות עבור טיול שייט באירופה

ישנן כאמור, מספר אופציות לשייט ביבשת אירופה. האופציות הפופולאריות ביותר, הן לא בהכרח בין מדינות אלא בתוך המדינה עצמה. למשל, שייט על האלבה בגרמניה, מהמבורג לברלין במשך 7 ימים, או שייט על הריין מפרנקפורט לקלן שנמשך 7 ימים גם כן. שייט אחר יכול להיות על הדנובה, וכן אפשר ליהנות משייט על הסיין מפריז אל עיירות קטנות מסביב וכן שייט בנורמנדי. כמו כן, ניתן ליהנות משייט נהרות בהולנד (מי שמכיר את אמסטרדם יודע שהיא מרושתת בתעלות מים שמתחברות אחת לשנייה) וכן ניתן ליהנות משייט נהרות ברוסיה.

מי שמחפש שייט בין מדינות, יכול לשוט כאמור על הריין מציריך בשוויץ לפרנקפורט ולעשות את זה במשך 9 ימים.

לסיום, חשוב מאוד לבחון יעד ולהזמין מקום בהקדם על מנת שיהיה לכם חדר על הספינה כמה שיותר מהר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט