פסטיבל התיאטרון הבין לאומי והפקות המקור ה-10 של התיאטרון הקאמרי

שתי הפקות בינלאומיות מחו"ל  ||| 6 הפקות מקור ישראליות ||| מחזות של חנוך לוין, יהושע סובול, גלעד עברון ועוד ||| פסטיבל בין 4-12 לדצמבר ||| כל הפרטים בהמשך <<<

היסטוריה יעקב (צילום: Katarzyna Chmura-Cegiełko)

הפסטיבל בפעם ה-10

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי והפקות המקור ה-10 של התיאטרון הקאמרי יערך בחנוכה הקרוב, בין 4 ל-12 בדצמבר. מה יהיה הפעם בפסטיבל כפי שהציגו היום מנכ"ל התיאטרון הקאמרי שמוליק יפרח והמנהל האמנותי של התיאטרון הקאמרי עמרי ניצן.

הפקות מן העולם

2 הפקות מקוריות מגיעות לפסטיבל בקאמרי.

  • תיאטרון הדרמטי'צני פולין: סיפורו של יעקוב  Historia Yakubaמאת :טדיאוש סלובודז'יאנק, ואוֹנדריי שפיסאק. במאי: אוֹנדריי שפיסאק.

מחזה חדש פרי עטו של המחזאי טדיאוש סלובודז'ניאק. "סיפורו של יעקב" הוא סיפור מרתק ומדהים: סיפורו של תינוק ממשפחה יהודית בזמן מלחמת העולם השנייה בפולין, שנמסר למשפחה קתולית כדי להציל את חייו. כדי לשמור על זהותו החדשה, שלחה אותו משפחתו לבית ספר לכמורה. בהמשך חייו – בסיפור הרפתקאות מרגש, רצוף הפתעות – הוא חושף את תולדותיו האמיתיים ומנסה למצוא הדרך לחיות בשלום עם כפל זהויותיו.

הצגה קצבית, רבת דמיון, מרגשת בביצוע התיאטרון העירוני של ורשה ואחד התיאטרונים המצוינים של פולין. אולם קאמרי 1 פולנית עם כתוביות בעברית. 4-5.12.17 בשעה 19:30.משך ההצגה כשעתיים ו-40 דקות כולל הפסקה.

  • תיאטרון ZKM קרואטיה: המחברת The Notebook . עיבוד: לנה סריק בימוי: אדווין ליבריק. המחזה מבוסס על  רב המכר של אגוטה קריסטופ "המחברת הגדולה".

תאומים מופקדים למשמורת אצל סבתם המנוכרת בעיירה קטנה במלחמת העולם השנייה. השניים גדלים לתוך עולם מסויט ואכזרי שבו אלימות, מיניות ואימה שלובים זה בזה באופן מצמרר כדי לשרוד במציאות הקשה שנכפתה עליהם הם מאמנים את עצמם בלהכהות כל סוג של כאב: פיזי ונפשי. הצגה מלאת תנופה תיאטרלית, פיזית ומרתקת. אולם קאמרי 2 קרואטית עם כתוביות עברית. 4-5.12.17 בשעה 20:30 . משך ההצגה כ- 90 דקות ללא הפסקה.

הפקות מקור

מחזות חדשים וגם קלסיקה ישראלית בהפקה ובימוי חדשים יועלו במסגרת הפסטיבל.

שקולים

מאת: יהושע סובול, בימוי: אלון טיראן, משתתפים: איצ'ו אביטל, סוהיל חדד, סלווה נקארה, מאיה רוטשילד.

בערב שיגרתי ודומם נפגשים שני זוגות של הורים שכולים משני צידי המתרס. העימות החזיתי בין הארבעה מצית מחדש להבה בנפשם האבלה. הם מחפשים דרך להרפות מעט מתחושת הייאוש והאובדן שחונקת אותם ומנסים, בכוחות אחרונים, לטפס מעלה מתוך התהום העמוקה שנפערה בחייהם עם מות ילדם. סיפור פיוטי על סכסוך עתיק, עקוב מדם, על אבדן היקר מכל – ילדים.

המחזה היה אמור לעלות בפסטיבל עכו האחרון ופרש עקב פסילת מחזה אחר מהשתתפות בפסטיבל. קאמרי 4, 4.12.17  שתי הצגות  18:30 21:00. משך ההצגה כ-80 דקות ללא הפסקה.

יעקובי וליידנטל

מאת: חנוך לוין, בימוי: יונתן אסתרקין, משתתפים: ערן מור, דוד שאול, כינרת לימוני.

 
- פרסומת -

 

המחזה הנפלא, השנון, המבריק ופורץ הדרך בכתיבתו של חנוך לוין בביצוע צעיר ודינמי. מגולל את סיפורם של שני חברים, יעקובי וליידנטל, הנאבקים זה בזה על טיפת כבוד בעולם נטול כבוד, וטיפת אושר בעולם נטול אושר, וכן על חסדיה של אישה אחת זוכה לעיבוד חדש וביצוע צעיר ועדכני. קאמרי 3. 4,5.12.17 בשעה 21:00, משך ההצגה כ-80 דקות ללא הפסקה.

טרור

מאת פרדיננד פון שיראך Ferdinand von Schirach, בימוי: שרה פון שוורצה, משתתפים: עידית טפרסון, אבישי מרידור, עדי גילת, ניר סדון, רובי מוסקוביץ', רותם כרמלי.

האם הטייס שהפיל מטוס נוסעים כדי למנוע את התרסקותו בפעולת טרור מעל אצטדיון הומה אדם, נמצא אשם ברצח או יצא זכאי ? הקהל שבאולם יחליט. מחזה מרתק העוסק בדרמה משפטית שבמרכזה דילמה מוסרית עכשווית, הנוגעת לנו במיוחד: טרוריסט מאיים להתרסק עם המטוס מעל לאצטדיון כדורגל שנוכחים בו 70,000 צופים. הנאשם, שהוזנק אל מול המטוס, יורה לעברו טיל קטלני – בניגוד להוראות הממונים עליו – וגורם למותם של 164 הנוסעים. המחזה מציג הליך משפטי מפורט ומנומק בו מואשם הטייס ברצח, ומתבררות שאלות עקרוניות, חוקתיות ומצפוניות. לסיכום, קהל הצופים שבאולם הוא חבר המושפעים שמתבקש להכריע, אם הטייס אשם או זכאי. מחזה שיש בו עניין. קאמרי 4, 6.12.17 שתי הצגות  בשעות 18:30 ו- 21:00. משך ההצגה כ- 90 דקות ללא הפסקה.

מתאבל ללא קץ

מאת: חנוך לוין, בימוי: יאיר שרמן, משתתפים בוגרי בית הספר למשחק גודמן בבאר שבע : ניצן רוטשילד, ברק שרון, דולב אוחנה, איתי צ'מה, אליעד סודאי, עלא דקה, דניר ניצן, גיל פישמן / הדס לסרי, רחל פרץ / דניאל מנוחין, שרון נאה, אלונה דרוטמן, אלה ברקת, שחר כספי / מור בן דוד, יעלי רוזנבלט.

מחזהו המצוין של חנוך לוין, לראשונה במסגרת תיאטרון רפרטוארי. דמויות שונות מקיפות את המלך במהלך גסיסתו ומותו של בנו: מומחה הנפש, הבכיינים המקוננים על הילד, האחות שמשמשת כאישה המנחמת ועושה הניסים ושולייתו, המנסים להקים את הילד לתחייה. כל הדמויות מנסות לעזור לו להתמודד עם המצב. קאמרי 4, 8.12  בשעה 21:00 וב- 9.12  בשעה 17:30. משך ההצגה 105 דקות ללא הפסקה.

בדרך לטיפזה

מאת: גלעד עברון, בימוי: אלה נקוליבסקי, משתתפים: עלא דקא, מאיה לנדסמן, עומר מושקוביץ, עמית סידי, גולן גרוס. גלעד עברון,  מהמחזאים הבולטים והחשובים במחזאות העברית (שכתב בין השאר את "יהוא", "הר לא זז" ואחרים) במחזה פרי עטו המוצג לראשונה במסגרת הפסטיבל.

ששה פרקים על יחסים משתנים ומורכבים בין אמנים לשלטון במהלך המאה העשרים  במקומות שונים בעולם: רוסיה, צרפת, גרמניה, אנגליה וארה"ב. לפני מותו הספיק המחזאי  לכתוב פרק נוסף המתרחש בשטחי הרשות הפלסטינית. קאמרי 4. 12.12.17 שתי הצגות בשעות 18:30  ו- 21:00. משך ההצגה: 75 דקות ללא הפסקה.

אני סיזיפוס

שלושה מערכונים מאת: הרולד פינטר, סלובומיר מרוז'ק ודניאל בוצר. בימוי מאיה ניצן, משתתפים: אבי גולומב, אייל נגר, נור פיבק, יולי סקר, איתמר שרון/תום חודורוב.

שלושה מערכונים מבריקים משולבים בקטעי וידאו שיחד מצטרפים לאמירה פוליטית על היחסים בין הפרט והשלטון. מבט משועשע ורב דמיון על האדם הקטן בעולם המודרני מול השלטון הגדול…קבוצת תיאטרון צעירה בהצגה משעשעת ומעוררת מחשבה. קאמרי 4, 10.12.17 שתי הצגות בשעות 18:30 ו- 21:00, משך ההצגה כ- 75 דקות ללא הפסקה

מועדון קפה תיאטרון הקאמרי

לרגל הפסטיבל, בתאריכים 2-11.12.17 יחגוג מועדון קפה תיאטרון הקאמרי, עם הפסטיבל במופעים והצגות רבות. בין המופעים: שייכת, דו"ח התקדמות, ענת ברזילי, מריה קאלאס:קולו של גורל, האנשים הקטנים של צ'כוב, הדו-וואפ גירלס- The Doo Wop Girls, להוציא את הילדה, אלי גורנשטיין שר סינטרה ועוד. פרטים מלאים באתר התיאטרון <<<

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך:

סגירת תפריט