פסטיבל "ארץ כרמים וטעמים" השני

פסטיבל "ארץ כרמים וטעמים" יתקיים זו הפעם השנייה ברציפות בגני רמת הנדיב  ליד זכרון יעקב בערבי רביעי וחמישי  25-26/3/2015

פסטיבל היין הראשון בזכרון (צילום דויד סילברמן)
פסטיבל היין הראשון בזכרון (צילום דויד סילברמן)

על "ארץ כרמים וטעמים"

בפסטיבל יציגו עשרות יקבים אזוריים, יצרני שמני זית ותוצרת חקלאית מחבל הארץ אשר כולל את הר הכרמל ומורדותיו, עמק יזרעאל , בקעת הנדיב ומושבות הברון – זכרון יעקב, בנימינה – גבעת עדה, עמק אלונה ועמק חפר.

אוצרת היין ובעלת חברת "ארץ כרמים וטעמים", רותי בן ישראל, יזמה ואצרה את פסטיבל היין האזורי הראשון שהתקיים בגני רמת הנדיב בשנה הקודמת, השנה הנהלת רמת הנדיב יצטרפו לפסטיבל זה כשותפים וכמובילים.

מטרות הפסטיבל:

  • מפגש חוויתי ואלגנטי בין המבקרים לייננים, המגדלים והחקלאים מהאזור.
  • ציון זכרו של הברון רוטשילד תוך כדי חשיפת חלק מהתגשמות חזונו לאזור.
  • מיתוג האזור כפנינה תיירותית של יין, שמן זית ומוצרי קולינאריה איכותיים“בטעם של פעם” ויצירת שיתופי פעולה למען קידום האזור בהיבט התיירותי.

השנה, פסטיבל היין "ארץ כרמים וטעמים" מתקיים במסגרת כחלק מיוזמה של הנהלת רמת הנדיב לקדם היבטי קיימות באזור, לרווחת התושבים היום ובדורות הבאים. בבסיס היוזמה עומדת ההבנה שנדרשת שותפות משמעותית עם הרשויות, בעלי העניין והתושבים באזור לאימוץ תפיסה מרחבית מרחיקת ראות, שתהווה בסיס  להבטחת חוסן סביבתי, חברתי וכלכלי לישובי המרחב.

אופי הפסטיבל

פסטיבל "ארץ כרמים וטעמים" נרקם בשיתוף ודיאלוג עם תושבי הקהילות שבו כמו החקלאים, הכורמים, היצרנים והיקבים המשתתפים בפסטיבל. פסטיבל היין סוגר מעגל של הקמת תעשיית היין בישראל ע"י הברון אדמונד דה רוטשילד והוא נעשה בשיתוף הנהלת רמת הנדיב שמאפשרים לאירוע זה להתקיים בגני הזיכרון המרהיבים בו קבורים הברון ורעייתו. גם השנה, נשמר את  אופיו האלגנטי של הפסטיבל  והאורחים  יקבלו  עם כניסתם לגנים  כוס יין לטעימות ,תיק נשיאה לכוס היין  ומפה תיירות  אזורית. האורחים יוכלו  לטייל בין המציגים בגנים המרהיבים, לפגוש את הייננים והיצרנים  ולטעום את תוצרתם . בנוסף, תוצג במקום תערוכת אומנים בשם "Full Bodied"" שאצרה במיוחד לפסטיבל , איה ברנהרד, בחסות יקבי בנימינה ובשימוש של בקבוקי ואלמנטים שקיבלו האומנים מיקב לצורך יצירת המיצגים השונים.

ניתן יהיה גם לעיין בספרי בישול ויין  בספריה שתוקם במיוחד לפסטיבל "ארץ כרמים וטעמים" ולפגוש את חלק מהסופרים והמחברים. בפסטיבל "ארץ כרמים וטעמים"  תוקם גם השנה במה קולינרית באמפי שבגנים. את הבמה הקולינארית מוביל בני בן-ישראל ועליה יתקיימו הדגמות בישול ,סיפורי יין ,סדנאות התאמת אוכל ויין, סדנת טעימת שמן זית ועוד.  החגיגה כולה תלווה במוסיקה חיה  שתנוגן ע"י חברי ההרכב המוזיקלי Lay Z Gordon Starting Five .

צילום מהפסטיבל הראשון (צילום דויד סילברמן)
צילום מהפסטיבל הראשון (צילום דויד סילברמן)

מציגים

 
- פרסומת -

 

בין המציגים בפסטיבל ניתן יהיה לפגוש  את אנשי יקב סומק, יקב שפיה, יקבי כרמל, יקבי בנימינה, יקב תשבי,יקב ויתקין, יקב ארנס, משק אסמביה, יקב שירום, יקב ראובן, יקב אלונה, יקב אייל יקב ארגוב, יקב וורטמן, יקב הרואה, יקב שטיינמץ,  יקב שושנה, יקב מבצר עתלית, יקב דדה, יקבי רקנאטי, יקב מאיה, יקב שדות ויקב אורח – יקב מונטיפיורי.

כלווי ליינות, ניתן יהיה לרכוש בפסטיבל מטעמים  של היצרנים : משק יעקובס – גבינות ולחמים, מנות פינגר פוד של מסעדת מטעים, ממעדני בית אל, מנות של מסעדת ברוניתא, מעדני בשר מתוצרת BBQ garage  של יקב תשבי , תותים ויין של יקב ספרה בדוכן רוח שתות, איש הפסיפלורה, מסיק קיבוץ מגל, דרך חוות התבלינים ועוד. בנוסף, יוצגו בפסטיבל מוצרים משלימים ליין בדוכן של תמי סביון מחברת "יש מיין" וכן מוצרי קוסמטיקה העשויים מענבים בדוכן של "ימה ספא יין" ועוד הפתעות.

מועד קיום הפסטיבל

הפסטיבל יתקיים כשבוע לפני חג הפסח וזוהי תהיה הזדמנות נפלאה לרכוש במחיר מיוחד את היינות והמוצרים המשלימים שיוצגו בפסטיבל.

לינק לאתר הפסטיבל – https://wine.carmelim.org.il/

לינק לרכישה מוקדמת של כרטיסים –https://tixwise.co.il /cramim2015

פסטיבל היין "ארץ כרמים וטעמים", גני הנדיב, 25-26/3/2015 בשעות 18:00-23:00.

מחירי כרטיס ברכישה מוקדמת:

  • כרטיס יחיד 80 שקלים
  • כרטיס זוגי 150 שקלים
  • כרטיס כניסה כולל נסיעות  מתחנת רכבת ארלוזרוב, ת"א וחזרה – 140שקלים וברכישה מוקדמת בלבד.
  • כרטיס כניסה כולל נסיעות מתחנת רכבת חוף כרמל, חיפה וחזרה – 110 שקלים וברכישה מוקדמת בלבד.
  • כרטיס כניסה ברכישה במקום- 90 שקלים.

כתיבת תגובה