פינות זולה – איך אנחנו יוצרים פינה ייחודית

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות בלא מעט מקומות, בין אם מדובר במבני מגורים ובין אם מדובר בבתי עסק שונים, כגון מסעדות, בתי קפה, בתי מלון ועוד, פינות ייחודיות שכוללות ספות, כורסאות, כריות ודברים אחרים אשר מאפשרים לכל מי שמתגורר במקום או מגיע אליו, לשבת בה, להתרווח וליהנות מרגעים שלווים ונעימים.

זולה טיפוסית באוזבקיסטאן (צילום דני בר)

אותן פינות הפכו להיות פופולאריות במהלך השנים האחרונות, אחרי שבמשך שנים ארוכות יכולנו למצוא אותן בעיקר בחופי ים ובמסעדות שנמצאות על החוף וכן בבריכות או אתרים דומים. מדובר על מקומות בהם אותן פינות משתלבות עם האווירה מסביב, דברים שאנחנו יכולים למצוא כמעט בכל חוף ים או מסעדה פתוחה שנמצאת על גבי החוף, בין אם זו מוזיקה טובה, אוכל טעים, אלכוהול וכדומה.

הפינות שאנחנו מדברים עליהן פינות זולה כמובן, מדובר בפינות שמהוות מקום ישיבה נוח ופשוט, לא באמצעות כסאות רגילים ולא בצורה שמרנית או "מעונבת" כפי שאפשר למצוא במקומות רבים, אלא באמצעות ספות, כורסאות, פופים, דברים שהרבה יותר נעים ונוח לשבת עליהם במשך זמן רב, ובמקרים מסוימים, אפשר אפילו להירדם עליהם, אם רק רוצים.

בדומה לכל ריהוט גן אחר, פינת זולה דורשות תכנון מקדים. הרי אנחנו צריכים לחשב מה בדיוק אנחנו יכולים לעשות בגינה שלנו, על מנת להתאים את זה למה שאנחנו רוצים ולמה שהשטח מאפשר לנו. זאת על מנת שנוכל ליהנות מפינה ייחודית, מרשימה, נוחה ונעימה.

כיצד בונים פינת זולה?

 
- פרסומת -

 

ראשית, אנחנו צריכים לחשב את השטח שעומד לרשותנו. אנחנו צריכים לקחת בחשבון, מה בדיוק אנחנו יכולים להכניס במקום וכיצד. מן הסתם, יהיה הבדל בין בית מגורים לבית עסק. בעוד שבבית מגורים השטח הוא מצומצם ולכן לא נוכל להכניס כמות גדולה של דברים, הרי שבמקרה של בית עסק השטח שיעמוד לרשותנו יהיה גדול יותר, סביר להניח, ולכן אנחנו נוכל להכניס כמות גדולה יותר של פריטים. מה עוד שגם כמות האנשים שאמורה להשתמש באותם פריטים, אמורה להיות הרבה יותר גדולה.

שנית, אנחנו צריכים לחשוב איפה לשים את פינת הזולה. צריך לזכור, במקרים רבים מדובר על פריטים מכוסים בבד ובריפודים אחרים. לכן אנחנו נידרש, סביר להניח, בימי חורף לכסות אותם בשביל שלא ייהרסו. לכן מוטב שנציב אותם במקום מקורה או לפחות מקום שנוכל לכסות את הפריטים שלא ייהרסו בגשם.

שלישית, כמה אנשים אמורים להשתמש בפינת הזולה. בבית עסק, זה יכול להגיע לעשרות, לעומת זאת בבית מגורים, סביר להניח שאנחנו נתייחס לכמות האנשים שמתגוררים בבית פלוס כמות סבירה של אורחים. הכל כמובן תלוי בשטח של המקום.

ארבע, כל זה יוביל אותנו להחלטה מה בדיוק לקנות, אילו פריטים יכולים להתאים עבור פינת הזולה שלנו, הן מבחינת אופי השימוש והן מבחינת עיצוב ונקודות אחרות.

כתיבת תגובה