סוגי נקניקים וגבינות שיהפכו את הארוחה שלכם למושלמת

לא פעם, אנחנו מחליטים לערוך ארוחה שמשלבת בתוכה אלמנטים שונים, מרכיבים עם טעמים מגוונים, מה שמוכר בעברית גם בכינוי "לפתוח שולחן". הכוונה היא, לא לספק מנה אחת עיקרית אלא לספק מנה מסוימת ולצידה כל מיני תוספות קטנות, או שאנחנו יכולים לקחת את המנה ולהוסיף בתוכה מרכיבים שונים שיהפכו אותה לייחודית יותר.

מגוון גבינות קשות וחצי קשות (צילום דני בר)

ארוחה עם שקשוקה היא דוגמא טובה לכך. יכול להיות שלבדה השקשוקה תספיק לנו, אך אם אנחנו רוצים ליהנות מארוחה מיוחדת יותר או ממנה איכותית יותר, אזי שעלינו להשתמש במרכיבים שונים אותם ניתן להוסיף.

כך למשל, אנחנו יכולים לצד השקשוקה להוסיף סוגי נקניקים מומלצים או להוסיף סוגי גבינות קשות או גבינות לבנות אותן נוכל למרוח על לחמים אשר נשים על השולחן, והנה לנו ארוחה מיוחדת במינה. כך אנחנו נהנה גם מפחמימות, גם מחלבונים, ואם נוסיף סלט בצד, אז בכלל תהיה לנו ארוחה מזינה, משביעה ובריאה.

סוגי נקניקים וסוגי גבינות

אותם סוגי נקניקים או סוגי גבינות, יכולים להיות גם חלק מהשקשוקה עצמה. כידוע, אנחנו לא חייבים להסתפק רק בביצים ורוטב עגבניות עם תיבלון, אנחנו יכולים להוסיף מרכיבים נוספים לשקשוקה. למשל, אנחנו יכולים להוסיף חתיכות נקניק שונות, בין אם מדובר בנקניק רגיל או חריף, וכן אנחנו יכולים להוסיף גבינה צהובה בשביל להקרים את השקשוקה (מי ששומר על כשרות, מן הסתם, לא יוסיף את שניהם ביחד).

לפני שנסביר כיצד בוחרים את השילובים הנכונים, צריך להדגיש שתי נקודות, ראשית, השקשוקה כשלעצמה יכולה להיות מאוד מזינה. זה תלוי בכמות הביצים בהם אנחנו משתמשים. על כן, אנחנו צריכים למדוד את הכמויות בצורה נכונה, על פי כמות המשתתפים בארוחה, עד כמה אנחנו והם רעבים, וכן, על פי סוג הארוחה שאנחנו רוצים להכין. שנית, מן הסתם, רצוי לקנות הכל מבעוד מועד, בשביל שנוכל "לפתוח שולחן" כמו שצריך.

 
- פרסומת -

 

כיצד בוחרים את השילוב הנכון

סביר להניח שאנחנו נחליט על שילובים שונים בארוחה, על פי הסגנון שאנחנו רוצים להתהוות לה וכן על פי הדברים שאנחנו אוהבים ומתחברים אליהם.

כאמור, השילוב של נקניקים וגבינות עם שקשוקה הוא שילוב מצויין, אך עולה שאלה גם איזה סוג נקניקים אנחנו נרצה להוסיף לארוחה, ואילו גבינות נרצה לשלב בה. בעיקרון גבינות צהובות יכולות להתאים יותר מאשר גבינות לבנות, שכן גם נוכל לגרד אותן ולהקרים בכך את השקשוקה וגם נוכל לחתוך אותן לחתיכות קטנות ולהגיש לצד השקשוקה. צריך לומר, ההמלצה היא להשתמש בגבינות שמנות, הן הרבה יותר טעימות כידוע.

לגבי הנקניקים, עלינו להבדיל בין נקניקים עם שומן לכאלה שמגיעים בלי וכן בין נקניקים חריפים לכאלה שפחות. אנחנו יכולים להפוך את השקשוקה לחריפה באמצעות תוספת של נקניקים חריפים, מבלי שנצטרך לתבל אותה בפלפל או במרכיבים אחרים.

כתיבת תגובה