מיטות קומותיים – מתי נכון לשלב אותן בחדר הילדים ומה לבדוק כשחושבים על רכישה

ישנן סיטואציות עבור משפחות רבות שבהן ילדים נאלצים לחלוק חדר אחד. זה עשוי לנבוע מאילוץ כלכלי או שזה יכול גם לבוא ממקום של רצון לגבש בין האחים ולקרב אותם אחד אל השני עד גיל הבגרות. על מנת לנצל למקסימום את השטח שמספק חדר שינה אחד, צריך לדעת לנצל בחוכמה כל מטר שהחדר מספק, לצד בחירת הריהוט המתאים ביותר. מיטות קומותיים יכולות לאכלס שני ילדים, בעוד שהן תופסות שטח של מיטה אחת בלבד. מדובר בפתרון אידיאלי שמונע צפיפות ומאפשר להוסיף לחדר גם פתרונות אחסון חכמים ללא החשש שלא יהיה מקום.

חדר 'אופיר' ברשת עצמל'ה (צילום ישראל כהן)

מדוע כדאי לבחור במיטות קומותיים

כאשר מדובר בחדר עם שטח מוגבל ושתי מיטות עשויות לסתום אותו לחלוטין, מיטת קומותיים תהווה פתרון מושלם שגם הילדים יאהבו. כאשר הילדים לא ישנים במיטות, אז המיטה העליונה יכולה לשמש בתור מקום שאפשר לקבל בו קצת פרטיותו שקט, או מקום שבו ניתן לשחק ולדמיין ביחד. מיטות קומותיים מעניקות לילדים תחושה שמדובר במיטה גדולה, למרות שהן תופסות את המקום של מיטה אחת בלבד. הילדים יהינו לעשות משמרות על הקומה העליונה, בזמן שתהייה אופציה להוסיף בתחתית המיטה ארגז לאחסון משחקים וצעצועים.

מיטות קומותיים הן פתרון מושלם למצב בו ילדים נאלצים לחלוק חדר כאשר ישנה מצוקת מקום בבית. הפתרון הופך את החוויה לכיפית יותר ולא מעיקה, כאשר המיטות יהפכו לחלק בלתי נפרד מזיכרונותיהם של הילדים כאשר הם יגדלו. מיטות קומותיים יכולות להשתלב בקלות עם עיצוב החדר, כאשר הן יהוו את אחד האלמנטים המרכזיים.

כיצד להיערך לרכישה של מיטות קומותיים

 
- פרסומת -

 

בטרם הרכישה של מיטות הקומותיים עבור חדר הילדים שלכם, חשוב למדוד היטב את השטח, על מנת שניתן יהיה לבחור בחנות את המיטות המתאימות ביותר. למדידה ישנה חשיבות רבה ואסור לדלג על השלב המשמעותי הזה. צריך לקחת בחשבון לא רק את השטח של החדר, אלא גם את הגובה שלו, כאשר מדובר במיטות קומותיים. חשוב למדוד את כלל השטח שהמיטה אמורה לתפוס וגם את מה שנשאר מסביב, עבור מקרים שבהם תרכשו מיטות קומותיים שאולי יכללו גם מיטה מתקפלת נוספת בתחתית, לאירוח של חברים.

היבט חשוב נוסף כאשר ניגשים לרכוש מיטות קומותיים, אלו הם חומרי הגלם שמהם המיטות עשויות. חשוב שהמיטה העליונה תכלול גם מעקה בטיחות, על מנת למנוע נפילות מתוך שינה של הילד שישן עליה.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט