מה חדש על המדף של דני בר 1/2019

תקן חדש לשמן זית ישראלי נכנס לתוקף ||| מבצעים ומסעדות ברחבי המדינה ||| מוצרים חדשים לילדים ומבוגרים ||| יונדאי, MAN ותחבורה ציבורית ||| לשאר החידושים והחדשות <<<

אוכל ואלכוהול

תקן שמן הזית מחייב לציין את ארץ המקור של השמן על הבקבוק החל מהיום

שמן זית באריזות שונות (צילום דני בר)

מהיום, 1 בינואר 2019, תיכנס לתוקפה התקנה המחייבת את יצרני שמן הזית לסמן בצורה בולטת על גבי הבקבוקים את ארץ המקור של שמן הזית. זאת לאחר מאבק ארוך שניהל בנושא ענף הזית במועצת הצמחים. בענף הזית טוענים היום כי התקנה החדשה תביא סוף להטעיה הצרכנית ולהסוואת מקורו של שמן הזית הנמכר לציבור בישראל תוך שהציבור חושב שמדובר בשמן של מותגים המיוצרים בישראל או אפילו מיובא ממדינה אחת כמו איטליה או ספרד כשבפועל זה לא תמיד נכון. בענף הזית ממליצים פשוט לסובב את הבקבוק ולראות היכן באמת מיוצר השמן. התקנה מחייבת הן את היצרנים והן את רשתות המזון  והללו יחויבו להוריד מהמדפים בקבוקי שמן שלא סומנו בהתאם לתקן. האחריות לאכיפת התקן החדש היא על שירות המזון במשרד הבריאות.

על פי הוראות הסימון של התקן החדש (תקן 191 לשמן זית ישראלי), רק שמן זית שיוצר כולו בישראל מזיתים שגודלו בישראל יכול להיות מסומן כשמן זית ישראלי. כאשר שמן הזית מיוצר מחוץ לישראל, תהיה חובה לציין על גבי הבקבוק את ארץ המקור. במקרה והשמן מיוצר מתערובות שמקורן במספר מדינות, תהיה חובה לציין על גבי הבקבוק את כל ארצות המקור של השמן. בנוסף, על פי התקנה החדשה, כאשר מדובר בשמן זית ישראלי המהול בשמנים שמקורם במדינות אחרות, תהיה חובה לציין את רשימת כל המדינות מהן מורכב השמן. זאת בניגוד למצב שהיה עד כה ולפיו מספיק היה ש-35% מערך המוצר מקורו בישראל, על מנת לציין כי מדובר במוצר ישראלי. התקן נחתם בסוף שנת 2016 ע"י שר הכלכלה לאחר לחץ כבד של היצרנים והיבואנים לדחות אותו במשך מספר שנים, ניתנו להם  שנתיים להתארגנות לסימון, וכאמור, סוף סוף התקן נכנס לתוקף.

על פי נתוני משרד החקלאות, שוק שמן הזית בישראל מוערך בכ-23.5 אלף טון לשנה. כ-25% מכמות זו נמכרת ברשתות השיווק. השאר נקנה ישירה מיצרני השמן הישראלי. בישראל כ-340,000 דונם של כרמי זיתים מהם הפיקו בשנה האחרונה כ-18 אלף טון של שמן זית. שמן הזית המופק בישראל נחשב לשמן זית איכותי מאוד השומר על ערכיו התזונתיים והבריאותיים הודות לטריות ולמהירות בה הוא מגיע מהעץ לבית הבד ומשם לצרכן.

מוזגים שמן זית לכוסיות טעימה כחולה ותקנית (צילום אילן לוי)

בענף הזית במועצת הצמחים אומרים כי בכל הנוגע לשמן הזית, ישנה חשיבות גדולה למעקב אחר מקור השמן. במקרים רבים נעשה טשטוש מכוון של ארצות המקור. איטליה לדוגמה, מייצאת כמות שמן גדולה משמעותית מזו שהיא מייצרת. הפער הזה מוסבר ע"י היותה צינור יצוא לייצרני שמן זית ממדינות עולם שלישי שלא מוכרים ולא מצליחים למכור בעולם בזהותם האמיתית כגון: איראן, טורקיה, תוניס ולוב – מדינות בהן לעתים קרובות אין הקפדה על סטנדרטים של איכות שמן הזית. יתרה מכך, לדברי ד"ר נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים, מרבית השמן המיוצר באירופה נשאר ביבשת לשימוש מקומי  כאשר השמן המיוצא הוא שמן המעורבב משמנים ממדינות שונות, פעמים רבות באיכות נמוכה יותר וממלאים ישנים יותר, של שנה, שנתיים ויותר. במקרים רבים שמנים מיובאים אלו מעורבבים עם שמן זית ישראלי בלי שהצרכן יידע שהוא אינו קונה שמן ישראלי. בכך צרכני שמן הזית עלולים להיות חשופים לשמני זית באיכות ירודה, לשמני זית בהם מעורבבים שמנים ממספר מקורות, שטיבם אינו ברור.

לדברי ד"ר נעלי, החשיבות לציון מקור השמן גדלה על רקע תעשיית זיופי שמן הזית. בארץ, ובמיוחד בעולם, תעשייה זו שכיחה מאד, מתקדמת כל העת ונעשית יותר ויותר מתוחכמת. צרכני שמן הזית עלולים להיות חשופים לשמני זית באיכות ירודה, לשמני זית בהם מעורבבים שמנים ממספר מקורות, שטיבם אינו ברור, ואף לשמנים שאינם ראויים למאכל. חלק מן הזיופים נעשים עם שמני זית נחותים המיועדים לתעשיות הקוסמטיקה והמאור. זיופים אחרים נעשים על-ידי שימוש בשמנים כגון שמן סויה, הנוטה להתחמצן בקלות, תוך הוספת תמציות טעם, תוספי ריח ותוספי צבע כגון צבע ירוק זרחני, החשוד כחומר מסרטן.

"עד היום פשוט ערבבו את הצרכן הישראלי וגרמו לו להאמין שהוא קונה שמן זית "ישראלי" הנחשב לאיכותי מאוד, אולם במרבית המקרים הוא רכש שמנים מעורבבים שמקורם לא ידוע, חלקם  ממדינות עולם שלישי בהן לעיתים קרובות אין הקפדה על סטנדרטים של איכות השמן. התקן החדש, יחד עם תו התקן של ענף הזית הניתן רק לשמני זית המיוצרים בישראל והעומדים תחת פיקוח הדוק של ענף הזית, מבטיחים לשים לתופעה זו סוף" אומר ד"ר נעלי.

הצדף עם ארוחות עסקיות בטווח שעות ארוך במיוחד ובששי

פלטת פירות ים – הצדף (צילום דני בר)

מסעדת הצדף בראשון לציון, מסעדת שף המתמחה בדגים, מאכלי ים ובשרים, מציגה את הארוחות העסקיות מהן ניתן ליהנות בטווח שעות ארוך במיוחד. להלן השעות: אמצע שבוע ימים א-ה 12:00-18:00 ויום שישי 12:00-16:00.

הארוחה העסקיות כוללת מגוון סלטי הבית, טריים וטעימים, במילוי חופשי ושתייה קלה או בירה קרלסברג מהחבית+ שתייה חמה.

 • עסקית ב-88 שקלים: סטייק פרגית בתוספת פירה חלבי/ שניצל עוף בתוספת פירה חלבי/ חזה עוף במרינדה בתוספת פירה חלבי /קבב אנטריקוט עם פירה חלבי.
 • עסקית ב-98 שקלים: דג היום /שרימפס בחמאה ושום/פילה בס בעשבי תיבול/קלמרי מטוגן /ניוקי שרימפס ברוטב שמנת בזיליקום
 • עסקית ב-105 שקלים: סלמון בגריל עשבי תיבול ושום/ מעורב פירות ים מטוגנים/ שרימפס גליל
 • עסקית ב-110 שקלים: שרימפס וחזה אווז מעושן ברוטב שמנת פטריות/ ריזוטו פירות ים בחמאה ושמנת /פורל אפוי בלימון כבוש ועריסה פפרדלה פירות ים ברוטב שמנת פטריות/נתח קצבים רגיל.
 • עסקית ב-115 שקלים: נתחי פילה דניס + שרימפס ברוטב שמנת ורוקפור/פורל אפוי במילוי גבינות ברוטב שמנת ופסטו/ נתח פילה מוסר + מיקס פירות ים חמאה שום ויין לבן/פלטת פירות ים בחמאה שום ויין לבן/ דניס גריל/מטוגן.
 • עסקית ב-125 שקלים: צלעות טלה מוגשות עם אורז פרסי/ לברק גריל או מטוגן/ פילה דניס על מצע חצילים מטוגנים ברוטב עגבניות פיקנטי
 • עסקית ב-140 שקלים: שוק טלה אפוי עם אורז פרסי/ג'מבו שריפס בגריל
 • עסקית ב – 160 שקלים: כבד אווז בקלבדוס/ אנטריקוט 350 גר' עם פירה חלבי/פילה בקר בגריל.

מסעדת "הצדף"  שדרות משה דיין פינת יוסף ספיר 2 ראשל"צ. טל' להזמנות: 03-9627111

אחוה רוגעלך בטעם שוקו-וניל

רוגעלך בטעם שוקו-וניל אחוה (צילום יעל האן)

אחוה, יצרנית מוצרי חלוה, טחינה ודברי מאפה, משיקה עוגיות חדשות וטעימות להפליא בסדרת המאפים מתוצרתה: רוגעלך בטעם שוקו-וניל. עוגיות הרוגעלך החדשות מבית אחוה עשויות מבצק שמרים עם קקאו וממולאות בקרם בטעם וניל, בנראות של שחור ולבן, כמו בקונדיטוריה יוקרתית. הרוגעלך נימוח בפה ובעל טעם עשיר של אפייה ביתית, משווק במגש אותו ניתן להכניס לתנור (ללא העטיפה), רק לחמם ולהגיש והבית יתמלא בריחות נפלאים של אפייה. העוגיות משווקות באריזת נוחות של 400 גרם, מתאימות לאירוח וכקינוח מפנק לצד שתייה קרה או חמה.

רוגעלך בטעם שוקו-וניל מצטרף לסדרת עוגיות הרוגעלך של אחוה, אשר כוללות רוגעלך בטעם שוקולד, רוגעלך קינמון ורוגעלך בטעם וניל עם שוקוצ'יפס. מאז הושקו זוכות העוגיות להצלחה רבה, בזכות טעמן העשיר, נוחות החימום ישירות במגשית המארז ובזכות מחירן השווה לכל נפש.

לדברי יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק של חברת "אחוה": "אנו שמחים לצרף טעם נוסף מעניין וחדשני לסדרת הרוגעלך ונמשיך להקפיד גם במוצר זה, כביתר מוצרי המפעל, על מתן תמורה מירבית לכספו של הצרכן". מחיר: 7.90 – 9.90 שקלים (אריזת 400 גרם).

מיה עם הסדרה הטבעית – פירות יבשים ללא תוספת סוכר וללא צבעי מאכל

פירות יבשים מיה תעשיות מזון ללא תוספת סוכר וצבעי מאכל (צילום משה כהן)

מיה תעשיות מזון משיקה לקראת ט"ו בשבט, קטגוריה חדשה ובריאה יותר, בשוק הפירות היבשים בישראל- הסדרה הטבעית, אשר כוללת בפעם הראשונה על מדף רשתות השיווק, מארזי פירות יבשים ללא תוספת סוכר וללא צבעי מאכל בגדלים שונים המותאמים לצרכן הישראלי. כל מוצרי הסדרה ללא גלוטן כלומר נארזים בסביבה חופשית מגלוטן.

סדרת פירות יבשים ללא תוספת סוכר כוללת בשלב זה ארבעה מוצרים חדשים:

 • אננס מיובש
 • מנגו מיובש
 • קוקוס מיובש
 • חמוציות ברכז תפוחים

כל ארבעת המוצרים ללא תוספת סוכר וללא תוספת צבעי מאכל. בניגוד למוצרים הקיימים בשוק ומגיעים בתפזורת, ללא "אבא ואמא" מוצרי מיה תעשיות מזון מגיעים באריזה סגורה השומרת על טריות ומונעת כניסת מזיקים ולא פחות חשוב, כוללת כתובת של היצרן- יש למי לפנות במידת הצורך. בנוסף, 'מיה תעשיות מזון', מרחיבה את שקיות האריזה של הסדרה ומציעה לצרכנים מגוון גדלים לקנייה: אריזות של פירות מיוחדים ב- 200 גר', אריזות של פירות ב-350 גר', אריזות ללא סוכר ב-150 גר'.

מארזי הפירות היבשים החדשים, מסייעים לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. מטרת  מיה תעשיות מזון באמצעות הסדרה היא להנגיש לציבור הרחב ברשתות השיווק, חומרי גלם שעד עתה היה ניתן להשיג אך ורק בתפזורת במקומות ספורים. לאחרונה, השלימה "מיה" את תהליך המיתוג לסדרה ואת פריסתה במדפי רשתות השיווק השונות וכעת מחזיקה החברה בסדרה הגדולה והמגוונת ביותר של פירות יבשים בישראל, סה"כ 29 מוצרים.

טל שגיא סמנכ"ל מכירות מיה תעשיות מזון:" מיה תעשיות מזון שמה לה כיעד מרכזי להנגיש לציבור מוצרים איכותיים במחיר שווה לכל נפש לשמירה על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. כך עשינו מהפך בקטגוריית הקטניות עם 'סדרת הבריאות' שלנו וכך אנו עושים כעת עם הסדרה "הטבעית" של הפירות היבשים. אנו מביאים בשורה אמיתית לצרכן . היום הוא יכול למצוא על המדף פירות יבשים ללא סוכר וצבעי מאכל, ארוזים, עם כתובת לפניות במידת הצורך ואין לו צורך ללכת ולחפש אותם בתפזורות ללא יצרן ידוע בשווקים."

מחיר 15.90 שקלים – 18.90 שקלים (אריזה של 150 גרם).

גילרו עם עלמה ללא גלוטן

סדרת ללא גלוטן של עלמה-גילרו (צילום אפרת אשל)

גילרו, היצרנית המובילה בישראל לגביעי גלידה, ופלים וקישוטי עוגות, משיקה סדרת מוצרים חדשה ללא-גלוטן תחת מותג עלמה. הסדרה כוללת 6 מוצרים חדשים:

 • ופל ללא גלוטן במילוי קרם בטעם שוקולד
 • ופל ללא גלוטן במילוי קרם בטעם לימון
 • גלילי ופל במילוי קרם בטעם שוקולד
 • גלילי ופל במילוי קרם בטעם אגוז
 • גביעי גלידה גלידריה
 • גביעי גלידה אמריקה

כל המוצרים ללא גלוטן, ללא שמן דקל, ללא רכיבים מהחי, ללא חומרים משמרים ועם סוכר חום. המוצרים ישווקו בחנויות הטבע ורשתות המזון בעיצוב ייחודי בגוון טבע ובכיתוב מיוחד ללא גלוטן. סדרת המוצרים ללא גלוטן של עלמה מיוצרת בטכנולוגיה ייחודית בלעדית לגילרו, הפועל תחת בקרת האיכות מהגבוהות בעולם ובעל אישור GMP לייצור מוצרים ללא גלוטן. המוצרים באיכות מעולה, טעימים, עשויים מחומרי גלם מעולים.

לדברי אבי גלברד, מנכ"ל חברת גילרו, החברה נענתה לביקושים רבים מצד הצרכנים שביקשו להשיג את מוצרי עלמה גם בגרסת הללא-גלוטן. "אנו שמחים להביא לקהל הלקוחות מוצרים משובחים ללא-גלוטן, טעימים להפליא וללא פשרות".

מחיר: 6.90 שקלים (אריזת ופלים שוקולד/לימון 150 גרם), 6.90 שקלים (אריזת גלילי ופל שוקולד/אגוז 100 גרם), 10 שקלים לאריזות גביעי גלידריה ואמריקה (12 – 24 יחידות).

מעדני יחיעם עם סדרת נקניקיות עוף ללא חומרים משמרים

נקניקיות עוף ללא חומרים משמרים מעדני יחיעם (צילום אריה ויסמין)

יצרנית מוצרי הבשר מעדני יחיעם, בבעלות קיבוץ יחיעם, משיקה סדרת נקניקיות חדשה ללא חומרים משמרים כלל. הסדרה החדשה מצטרפת לסדרת מוצרי יחיעם המיוצרים מ- 100% חומרים טבעיים ומכילות 12% חלבון. הסדרה היא חלק מחזון החברה להביא לצרכן מוצרים המותאמים לתזונה בריאה יותר וצמצום רשימת הרכיבים במזון. בשלב הראשון יושקו שני מוצרים חדשים:

 • נקניקיות עוף
 • נקניקיות חריפות

זוהי הפעם הראשונה שמשווקות בישראל נקניקיות ללא חומרים משמרים כלל והן היחידות מסוגן בארץ. לאחר פיתוח ארוך ומורכב, שכלל השקעות משמעותיות בציוד ייעודי ובידע טכנולוגי, ומחסומים רגולטוריים, הצליחה החברה לייצר נקניקיות איכותיות, עסיסיות וטעימות, ללא גלוטן, ללא סוכרים, ללא תוספת מונוסודיום גלוטמאט וכאמור, ללא חומרים משמרים כלל. הסדרה החדשה עברה מבחני טעם בקרב הורים וילדים והתוצאות מצוינות,  אין כל פגיעה בטעמן של הנקניקיות החדשות ביחס לנקניקיות הרגילות המשווקות כיום.

תמיר דגן  מנהל השווק של "מעדני יחיעם: "בעקבות ההתפתחויות שחלו בשוק והתחזקות מגמת הבריאות בארץ ובעולם, השקנו סדרת נקניקיות חדשות המיוצרות ללא תוספת חומרים משמרים כלל, באמצעות פיתוח מיוחד הבלעדי ליחיעם".

מחיר: 13.90 שקלים (אריזת 400 גרם).

חדש

סנו סושי עם נייר אפייה בגליל

נייר אפיה בגליל – סנו סושי (צילום מוטי פישביין)

סנו משיקה את סנו סושי – נייר אפיה בגליל, באריזה עם סכין פלסטיק משוננת לחיתוך קל ונח לפי האורך הרצוי. נייר אפייה בגליל פותר מצבים של כלי בישול ותבניות בגדלים שונים, שאינם תואמים את יריעות נייר האפייה ששווקו עד כה.

החיתוך באורך הרצוי מאפשר ניצול יעיל וחסכוני של הנייר, לפי הצורך ולכל מטרה, לתבניות קטנות וגדולות מהרגיל, לשיטות בישול יצירתיות ולפחות עבודה במטבח. נייר האפייה האיכותי והמוכר של סנו סושי, מתאים לשימוש חוזר, ועמיד עד 220 מעלות צלזיוס. מאושר למגע במזון. מידות הגליל: אורך 20 מטר ורוחב 37 ס"מ.

פרטים באתר סנו <<< ובעמוד בפייסבוק <<<

פרימור עם מיץ אננס 100% סחוט טבעי

מיץ אננס סחוט טבעי פרימור (צילום עמית שטראוס)

גן שמואל מזון, יצרנית המיצים המובילה של המותג פרימור, משיקה מיץ חדש: 100% מיץ אננס סחוט טבעי. המיץ החדש, בבקבוק 1 ליטר, מצטרף לסדרת המיצים הסחוטים והמצוננים של פרימור הכוללת 100% מיץ תפוזים סחוט טבעי, המיץ האהוב והנמכר ביותר בישראל בקטגוריית המיצים הסחוטים וכן 100% מיץ רימונים סחוט טבעי, הנחשב לפרי בעל הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר. מיץ אננס סחוט טבעי מאננס מאיכות מובחרת, ללא תוספת חומרים משמרים וללא תוספת סוכר. טעמו מתוק ורענן והוא ייכנס למגוון המיצים של פרימור באופן קבוע.

100% מיץ אננס סחוט טבעי נבדק במבחני טעימה וזכה לציונים גבוהים במיוחד. פרימור, המובילה את קטגוריית המיצים הסחוטים בישראל עם נתח שוק של מעל ל- 55%, מגדילה את מגוון המיצים והמשקאות המצוננים מתוצרתה ומתרחבת לטעמי פרי חדשים. לדברי שרונה ויינטרוב זיגדון, מנהלת שיווק מוצרים קמעונאים בפרימור, מדובר בהשקה המעניקה לפרימור הרחבת מגוון הטעמים המרעננים והאיכותיים משלה. "כמובילי הקטגוריה אנחנו מאמינים בחדשנות מוצרית ובהבאת בשורה טבעית איכותית טעימה ומרעננת לצרכן. קטגורית המיצים הסחוטים והמצוננים הינה הקטגוריה המובילה והנמכרת ביותר בפרימור ואנו שמחים לגוון ולחדש לצרכן  טעם נוסף, המבוסס על איכות גבוהה של מיץ האננס הידוע בטעמו המתוק והנפלא".

מחיר: 14 שקלים לבקבוק 1 ליטר.

אופני ברומפטון Brompton מלונדון בישראל

חנות הדגל של המותג הלונדוני BROMPTON נפתחה בתל-אביב ומציעה לקהל הישראלי ליהנות מהשירות האקסקלוסיבי המזוהה עם החברה ולרכוש את האופניים אשר הופכים לחלק בלתי נפרד מהרוכבים. בחנות: תצוגה עשירה ומרהיבה של אופניים והתאמה אישית בהתאם לאורח החיים, העדפות הרכיבה, גובה הרוכב והרוכבת, מהירויות רצויות, סגנון רכיבה והעדפות צביעה. כמו כן יוצעו מגוון רחב של תיקים אופנתיים לנשים וגברים ושלל האביזרים הנלווים הייחודיים של המותג, סדנת טיפולים מקצועית ועסקאות טרייד-אין לבעלי ברומפטון.

מהיום: אופני ברומפטון מגיעים לקהל הישראלי הרחב ולא רק לכוכבי התקשורת. בין הרוכבים הנאמנים של מותג ברומפטון נמנים ספורטאים, רוכבים מהטור דה פרנס, ידוענים ואף בני משפחת המלוכה הבריטית, בהם הנסיך הארי, יו ג'קמן, אוון וילסון, גאי ריצ'י, ג'יימס מיי, בוריס ג'ונסון ועוד רבים. גם בישראל זכו האופניים לרוכבים אוהדים דוגמת מנשה נוי, רמי קליינשטיין, רון חולדאי, מיכל אנסקי, ארי פולמן ועוד. עם פתיחת החנות הקהל הישראלי יכול להצטרף ללמעלה מחצי מיליון רוכבי ורוכבות ברומפטון ברחבי העולם שביומיום שלהם נעים ומתניידים בחופשיות ובקלות ממקום למקום.

אופני ברומפטון המיוצרים בלונדון הינם איכותיים, קלים במיוחד ונוחים ביותר לרכיבה יומיומית ולמרחקים ארוכים. למותג הבריטי קהילה נאמנה בעולם ובישראל אשר נהנית מהאיכות הגבוהה, האמינות וההתאמה האישית של כל זוג אופניים לרוכב ולרוכבת במעמד הרכישה. אופני ברומפטון מלווים את הרוכבים לכל מקום ומקלים על ההתנהלות בעיר. ברומפטון נוצרו עבור החיים בעיר וההתנהלות בתוכה, הן לעירוניים והן למי שמגיעים מחוץ לעיר לצורכי עבודה ובילוי. ברומפטון הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהרוכב והרוכבת ומותאמים לכל הצרכים העירוניים: עבודה, בילויים, קניות, סידורים, התניידות נוחה ואמינה בכל שילובי התחבורה. האופניים משתלבים בקלות ובאסתטיות במרחב הפרטי, העסקי והציבורי ותורמים לבריאות, לרווחה ולרמת החיים של הרוכבים.

אופני ברומפטון מיוצרים בעבודת יד קפדנית בלונדון כבר מעל ל-30 שנה ומשווקים ב-44 מדינות. מפעל ברומפטון שבלונדון מייצר בעבודת יד את האופניים האיכותיים, המורכבים מ-1,200 חלקים ולהם שלדה קשתית ושיכוך זעזועים ייחודי המספקים חוויית רכיבה מיטבית. כל רתך המצטרף לחברת ברומפטון עובר הכשרה של 18 חודשים לפני שהוא מתקבל לעבודה בפס הייצור, ובכל זוג אופניים מוטבעת חתימת הרתך. כל זוג אופניים מיוצר בהתאם למאפיינים האישיים של הרוכבים, בהם גובה, סגנון רכיבה, מתווה אופייני והעדפות אישיות, כך שכל זוג אופניים ייחודי לרוכב. גם הטעם האישי נלקח בחשבון במותג וניתן לבחור מגוון מרכיבים, בהם סוג הכידון, אביזרי עזר וכמובן צבעים.

אופני ברומפטון מובילים בשוק האופניים המתקפלים. ברומפטון מתקפלים בקלות ובמהירות לחבילה קומפקטית, מאוזנת ואסתטית שנוח לשאת ביד אחת תוך כדי הליכה וכן ניתנים לגלגול וטרול. ברומפטון שוקלים החל מכ-9 ק"ג, נוחים להתניידות יומיומית, קלים לשילוב עם כל תחבורה ציבורית, נכנסים בקלות לתא המטען ברכב, ניצבים לצד השולחן במשרד ובמסעדה בעת בילוי ובפגישות עבודה, נכנסים הביתה מבלי שיתפסו חלל רב ושמים סוף לקשירות לעמודי רחוב וגניבות. ממדי אופני ברומפטון במצב קיפול הם: אורך 57 ס"מ, גובה 58 ס"מ, עומק 27 ס"מ. ברומפטון הם האופניים המתקפלים היחידים שניתנים להתאמה אישית מושלמת לסגנון החיים, צרכי הרכיבה והסטייל של הרוכב והרוכבת בתהליך B-Spoke.

בימים אלו תל-אביב מצטרפת ל-15 ערים מובילות בעולם בהן קיימת חנות Brompton Junction, בהן לונדון, ניו יורק, ברצלונה, מינכן, אמסטרדם ועוד. החנות החדשה מהווה בשורה לבעלי אופני ברומפטון בארץ אשר עתה יכולים ליהנות מחנות דגל המציעה טיפולים אישיים, שדרוגים, התאמה אישית ואביזרים נלווים. כמו כן, ללקוחות חוזרים תציע החנות אפשרויות טרייד-אין משתלמות.

בין השירותים המוצעים בחנות הדגל ברומפטון ג'נקשן תל אביב:

 • B-Spoke Tel Aviv התאמה אישית של אופני ברומפטון עבור הרוכב ואורח חייו ואבזור מתאים מתוך תצוגת אופניים עשירה ורחבה ומגוון האבזור המשלים הקיימים ב-Junction.
 • B-Spoke London התאמה אישית של אופני ברומפטון במיוחד עבור הרוכב והרוכבת ואורח חייהם תוך ביצוע הזמנה אישית לייצור one of a kind ישירות מהמפעל בלונדון.
 • Upgrade שדרוג לאופניים חדשים ולמהדורות המיוחדות של ברומפטון המתחדשות פעמיים בשנה בלבד: Black Edition הקלאסי, NINE STREETS, CHPT-3 ו-Nickel Edition.
 • Brompton Workshop בדיקה יסודית ותיקונים לאופני ברומפטון בלבד.
 • שירות הדרכה 1X1 הדרכה אישית ללקוחות המעוניינים ללמוד איך לבצע טיפולים בסיסיים.
 • מועדון לקוחות Brompton TLV הכולל הטבות ייחודיות לרוכבי ברומפטון, סדנאות, הרצאות וטיולים.
 • רכיבות קהילתיות תמיכה בהתארגנות הקהילתית לרכיבות קבועות מהג'נקשן.
 • אזור מפגש קהילתי בזמן בדיקת אופניים, המתנה לקבלת שירות ואירועי מועדון הלקוחות, כולל  Tea Timeו- Afternoon Beerברחבי החנות.

חנות הדגל Brompton Junction Tel-Aviv ברחוב אבן גבירול 35, תל אביב. השקה חגיגית בקרוב. פרטים באתר <<<  ובעמוד הפייסבוק <<<

סלאח דבאח ובניו עם סניף חדש ומושקע בבאר שבע

רשת השיווק סלאח דבאח מהגליל, מסתערת על בירת הנגב בהשקעה חסרת תקדים של 30 מיליון שקלים. הסניף בבאר שבע ישתרע על פני 7000 מ"ר, יכלול 28 קופות ויוקם בקומפלקס ייעודי בסמוך לאיקאה ויפתח באמצע שנת 2019 ויהווה כסניף הרביעי במספר לרשת הסופרים סלאח דאבח ובניו.

"היתרון הגדול בסניף החדש הוא דווקא במחלקות השונות הייחודיות שיסופקו על ידי חברת 'דאבח' עצמה ובכך יעניקו, לצד מבחר גדול ואיכות, מוצרים במחירים ללא תחרות, בהם: מחלקת בשר גדולה מהקיים היום בענף ובה שפע של בשרים טריים מידי יום ונתחים מיוחדים שקשה למצוא בכל מקום" אומר סלאח דבאח, מבעלי הרשת. כמו כן, בסניף החדש יוקם בית קלייה שיספק פולי קפה קולומביאני טרי ואיכותי בטעמים שונים שיהיו מותאמים להעדפותיו של הלקוח, וכן קלייה של כל סוגי הפיצוחים והגרעינים בטריות חסרת תקדים מידי יום. זאת לצד המחלקות הרגילות בהם מחלקת אפייה גדולה ומושקעת, מחלקת דגים, גלידריה ותנור פיצה שמיובא במיוחד מאיטליה ועוד. הסניף החדש יהיה פתוח 6 ימים בשבוע. במקום חניה חינם.

אופנה ועוד

תכשיטי RONI KHAN עם קולקציית תכשיטים לחורף 2018-19

 

צמיד של רוני קהאן (צילום שרון חלבי)

רשת התכשיטים RONI KHAN משיקה בימים אלו את קולקציית תכשיטי החורף שברובה מושתתת על  תכשיטים של מעצבים שונים מרחבי העולם. בקולקצייה מגוון תכשיטים מעוצבים כמו שרשראות, עגילים, צמידים וטבעות טאץ'. בקולקצייה תכשיטים קלאסיים, שתמיד יהיו אופנתיים וזאת לצד  תכשיטים המותאמים לטרנדים העכשוויים. התכשיטים עשויים בין היתר מסטיינלס סטיל, ציפויי זהב וכסף, עור ודמויי עור. הקולקציות כוללות פריטים הנצבעים בעבודת יד, אבני חן ותכשיטים בשילוב זרקונים.

בקולקצייה בולטים תכשיטי ה-אוברסייז, טבעות ועגילים מאסיביים, תכשיטים א- סימטריים שתמיד אופנתיים וכן תכשיטים גיאומטריים. טרנד הנוצצים- תכשיטי זרקון מתמקם היטב בקולקציה החל ממגוון תכשיטי טניס קלאסיים ועד שרשראות זרקונים מקסימליסטית.עם בואה של השלכת, גווני האדמה מגיעים גם אל התכשיטים ומשלבים את הגוון החום שמתגלה כ-קאמבק של העונה.ליין הצעירים מתאפיין בחישוקים, צ'וקרים, שרשראות כפולות ומשולשות ופינת לבבות נצחית.

רשת התכשיטים הינה בבעלותה של רוני כהן, בת ה-27 אשר פנתה לתחום לאחר שסיימה לימודי משפטים וחשבונאות. רוני מציינת : "החזון שלי הוא שכל אישה בכל גיל תגיע לדוכן ותבחר עבורה תכשיט שיראה כאילו עוצב במיוחד בשבילה, כל זה, במחיר נוח , שכיף לחזור ולקנות".

טווח מחירים: 50-400 שקלים. להשיג בכל סניפי רשת RONI KHAN ברחבי הארץ: קניון עזריאלי, קניון אילון, קניון הזהב ראשל"צ, קניון רננים רעננה, קניון G כפר סבא, קניון גבעתיים, קניון מודיעין עזריאלי, קניון קרית אונו ובאתר הבית <<<

Deezer עם פיצ'ר שמרכז את 40 השירים להם האזנת הכי הרבה בשנת 2018

Deezer שירות הזרמת המוזיקה הגלובלי משיק פיצ'ר חדש אשר מרכז את 40 השירים המואזנים ביותר בשנת 2018 לכל משתמש בשירות ויצר מהם פלייליסט חדש אותו יוכל לשמוע או להוסיף לקטעים המועדפים. בנוסף מפרסמת Deezer את הרגלי ההאזנה של הישראלים בשנת 2018 מהם עולה כי עידן רייכל הוא הזמר המושמע ביותר בקרב האומנים הישראלים (מקום 10 בכללי) ואילו אריק איינשטיין במקום השלישי (19 כללי). בקרב האומנים הזרים, Imagine Dragons נמצאים במקום הראשון, David Guetta במקום השני ו- Coldplay במקום השלישי.

השיר המושמע ביותר בדיזר על ידי משתמשי השירות בישראל הוא Havana של Camila Cabello, השיר במקום השני הוא Shape of You של Ed Sheeran ובמקום השלישי FRIENDS של Marshmello&Anne-Marie.

ואיפה TOY של נטע? השיר TOY הוא השיר המושמע ביותר בישראל בשירות ובמקום ה- 37 הכללי.

רימקס ישראל מסכמת את שנת הנדל"ן בישראל

רימקס ישראל, רשת התיווך והנדל"ן הגדולה בישראל, הציגה לאחרונה ע"י מנכ"ל הרשת, ברנרד רסקין, תמונת מצב של שוק הנדל"ן בישראל בשנת 2018. וכן סקירה על פעילות הרשת בשנה החולפת ותחזית זהירה לשוק הנדל"ן בשנת 2019.

רסקין, מגדיר את שנת 2018 כשנת "רגע לפני הסערה": "קבלנים הרגישו חוסר הביטחון בשוק וכתוצאה מכך 2018 התאפיינה בירידה בהתחלות בניה והרבעון השלישי הציג ירידה של מעל 17% בהתחלות הבנייה, לעומת אותה התקופה אשתקד. בנוסף אנו עדים להמשך צבירת ביקושים מסוכנת מצד הקונים. כל זה יביא בסופו של דבר לעליית מחירים.

רסקין התייחס לשוק השכירויות ואמר כי, על פי נתוני האוצר מספר הדירות בבעלות המשקיעים נמצא בירידה כבר שנתיים ברציפות. זאת בעוד הביקוש לדיור בשכירות צומח ביחס ישיר לשיעור הגידול באוכלוסייה בישראל. "בנוסף, לאור כך שמתוך 59 אלף דירות שהוגרלו בתוכנית מחיר למשתכן, ל- 31  אלף דירות, אין אפילו היתרי בנייה, גם הזוכים במחיר למשתכן צריכים לגור בינתיים בשכירות" .

בהתייחסו לתכנית מחיר למשתכן אמר מנכ"ל רימ/קס  כי, "הפתרון לבעיית הדיור לא נמצא בהתערבות מלאכותית בשוק והלאמת ענף הנדל"ן. הממשלה ביקשה להוריד את מחירי הדיור אך היא יצרה משבר דיור. רסקין הוסיף ואמר, "מחיר למשתכן נותנת מענה לפלח שוק קטן, כאשר מרבית השוק נפגע מהתכנית. משאבים יקרים של יזמים מופנים לפרויקטים המיועדים לפלח שוק אחד על חשבון פלח שוק אחר. כבר בשנה שעברה אמרנו שהתכנית תוביל לירידה בהיצע הדירות – ואכן ראינו השנה המשך ירידה חריפה ומובהקת בהתחלות הבנייה, וזה שנה שניה ברציפות".

בנוסף, הוסיף רסקין כי "מחיר למשתכן מייצרת דיור פחות רלוונטי לצרכי האזרחים ולביקוש הטבעי. השילוב הזה מייצר  מחסור – שמביא לעליית מחירים. חשוב להדגיש כי השוק החופשי מגיב לצורך. הממשלה –  לצורך פוליטי. לכן אני צופה כי בשנת 2019 נראה המשך מגמה של עליית מחירים חד ספרתית בשוק הנדל"ן".

רסקין,מנכ"ל רימקס (צילום יורם בן סעדון)

הרשת דיווחה על מספר הזכייניות החדשים בשנה האחרונה. ועל כך ש- 53% מהזיכיונות החדשים הם משרדים קיימים, שהצטרפו  לרימקס. כמו כן ערכה הרשת מחקר שהציג תמונת מצב ברמה הארצית לגבי תנועת מחירי הדירות בערים נבחרות ביחס לאשתקד (לפי סדר מצפון לדרום):

 • נהריה- הצפת היצע דירות בעיר ותחרות קשה עם דירות יד ראשונה. נרשמו ירידות של 2% בדירות 2 חדרים, 3% בדירות 5 חדרים והתרסקות מחירים של 11% בדירות 4 חדרים בעיר.
 • עכו- עליית מחירים של 3% לדירות 3-5 חדרים ועלייה של 1% בפנטהאוזים, וילות וקוטג'ים בעיר.
 • מעלות- עלייה של 8% במחירי דירות 3 חדרים, 3% בדירות 4 חדרים ונסיקה של 18% בדירות 5 חדרים בעיר.
 • כרמיאל- עלייה ממוצע של 5%-7% לדירות 3-5 חדרים בעיר.
 • חיפה אזור אחוזה- עלייה של 8% בדירות 4 חדרים ו-4% בדירות 5 חדרים.
 • עפולה- עלייה של 4% במחירי דירות 3 חדרים, 1% בדירות 4 חדרים ו 6% בדירות 5 חדרים.
 • חריש- עלייה של 2% בדירות 5 חדרים, 4% בדירות 3 חדרים ו-5% בדירות 4 חדרים.
 • חדרה- עלייה של 1% בדירות 3 חדרים, 7% בדירות 4 חדרים ו- 1% בדירות 5 חדרים.
 • נתניה קרית השרון- ירידה מחירים של עד 2% בדירות 3-4 חדרים ועלייה מחירים בגובה של 5% בדירות 5 חדרים.
 • כפר סבא- ירידת  מחירים בשיעור של 10% בדירות 3 חדרים, עלייה של 2% בדירות 2 חדרים, עלייה של 7% בדירות 5 חדרים ונסיקה של 25% במחירי הקוטג'ים בעיר.
 • רעננה- ירידת מחירים של בשיעור של 7% בדירות 3 חדרים, 2% בדירות 5 חדרים ו-0% בדירות 4 חדרים.
 • פתח תקווה אזורי עיר גנים, המרכז השקט, מחנה יהודה- אין תזוזה, 0% תנועת מחירים בדירות 3-5 חדרים.
 • תל אביב- שכונה ל'- אין תזוזה,  0% תנועת מחירים בדירות 4-5 חדרים.
 • תל אביב מרכז- עלייה ממוצעת של בין 2% ל-4% בדירות 2-3 חדרים.
 • תל אביב דרום מזרח- עלייה של 6% בדירות 3 חדרים עם מעלית וחנייה , 3% בדירת 3 חדרים ללא מעלית וחנייה , 6% בדירות 4 חדרים עם מעלית וחנייה , 3% בדירת 3 חדרים ללא מעלית וחנייה.
 • רמת גן- עלייה של 3% בדירות 3 חדרים, 5% בדירות 4 חדרים ו- 2% בדירות 5 חדרים.
 • חולון- עלייה של 7% בדירות 3 חדרים, 3% בדירות 4 חדרים ו-4% בדירות 5 חדרים.
 • ראשון לציון- עלייה ממוצעת  שבין 3% ל-4% בדירות 3-5 חדרים.
 • מודיעין- ירידה של 1% בדירות 5 חדרים ו-0% תנועת מחירים בדירות 3-4 חדרים.
 • בית שמש- עליית מחירים בשיעור של 9% בדירות 3 חדרים, 2% בדירות 4 חדרים ו 6% בדירות 5 חדרים.
 • ירושלים קריית יובל- עלייה של 5% במחירי דירות 2 חדרים ועלייה מינורית של 1% בדירות 3-4 חדרים.
 • גדרה- נסיקה של 12% בדירות 3 חדרים, עלייה של 1% בדירות 4 חדרים וירידה של 3% אחוז בדירות 5 חדרים.
 • נתיבות- עלייה של 7% בדירות 5 חדרים ו-0% תנועת מחירים בדירות 3-4 חדרים.
 • שדרות- עלייה של 4% במחירי דירות 3חדרים, 8% בדירות 4 חדרים ו-2% בדירות 5 חדרים.
 • באר שבע אזור נוה זאב ושכונת רמות- עלייה של 8% במחירי דירות 3 חדרים, 2% בדירות 4 חדרים  ו-0% תנועת מחירים במחירי דירות 5 חדרים והפנטהאוזים.

מולטילוק עם תרומה של מערכת נעילה היקפית למרכז הישראלי לכלבי נחייה

חברת מולטילוק רואה חשיבות גדולה בפעילות למען הקהילה כחלק ממחויבות לחברה בה אנו חיים. מולטילוק תרמה למרכז ישראלי לכלבי נחיה לעיוורים מערכת נעילה היקפית להגנה על שערי המרכז, מנעולים לנעילת משרדי המרכז ואמצעי נעילה למגורי הכלבים. המרכז הישראלי לכלבי נחייה הוא עמותה רשומה ללא מטרות רווח. ייעודו של המרכז לשפר את איכות החיים של העיוורים בישראל על ידי הענקת ניידות בטוחה, עצמאות וביטחון עצמי באמצעות הסיוע הנאמן של כלבי נחייה.

"שיתוף הפעולה ביננו לבין המרכז לכלבי נחיה לעיוורים קיים כבר 5 שנים ואנו שמחים להעניק מוצרים ותמיכה על מנת לסייע למרכז להתפתח ולהמשיך לעשות את עבודתו החשובה, לשפר את איכות חייהם של עיוורים ולקויי ראייה בישראל". אומר שמוליק שטרנשוס, מנכ"ל קבוצת מולטילוק.

"אנו מעריכים ומודים מקרב לב לחברת מולטילוק על שיתוף הפעולה הפורה ועל חברות ארוכת השנים. תמיכתם ותמיכת ארגונים כדוגמתם בעלת חשיבות מרכזית במימוש העשייה שלנו וביכולת שלנו להעניק כלבי נחייה (ללא כל עלות) למאות אנשים עיוורים/ לקויי ראייה " אומר נח בראון, מנכ"ל ומייסד המרכז לכלבי נחייה בבית עובד.

המועצה לצרכנות מזהירה מחברות שמנצלות את הר הכסף והר הביטוח להטעיה

הר הכסף והר הביטוח הינם פרויקטים ממשלתיים חינמיים ביזמת משרד האוצר. "הר הכסף" מאפשר לצרכן לבדוק היכן צבורים לו כספים הנוגעים לחסכונות פנסיוניים, פוליסות לביטוח חיים וחשבונות בנק. כמו כן, ניתן לאתר באמצעותו חשבונות / פיקדונות לא פעילים שהבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליהם סמוך למועד פירעונם, במשך חודשיים, או חשבונות בנק על שמו של קרוב משפחה שנפטר. "הר הביטוח" מאפשר לצרכן לבדוק היכן צבורים לו כספים הנוגעים למוצרי ביטוח: פוליסות וכתבי שירות בענפי הביטוח השונים, הכוללים ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוחי בריאות, ביטוח חיים ועוד.

במועצה לצרכנות מתקבלות פניות רבות של צרכנים שקיבלו פניה טלפונית והצעה לאתר עבורם "כספים" אבודים" השייכים להם, הכוללים חסכונות לפנסיה, פוליסות ביטוח חיים וחשבונות בנק, שנצברו עבורם במשך השנים והם אינם מודעים להם. השירות אותו מציעות חברות עסקיות אלה ניתן תמורת סכומים של מאות או אלפי שקלים לכל צרכן. הצרכנים מגלים רק בדיעבד כי שילמו מאות ואף אלפי שקלים לגוף פרטי, כאשר בפועל הם זכאים לקבל שירות איתור כספים אבודים בחינם, באמצעות מנועי החיפוש של משרד האוצר. כך נופלים בפח צרכנים רבים, חלקם קשישים, אשר מעבירים את פרטי האשראי שלהם לאותן חברות.

בתלונות למועצה לצרכנות, חלק מהצרכנים מוסרים כי לאחר ששילמו את הכסף, לא קיבלו שום תמורה, ואף אינם יכולים ליצור קשר עם החברה שפנתה אליהם. בחלק מהמקרים, נציג השירות אף מציג את עצמו כמי שפועל מטעם משרד האוצר. שמות בתי העסק כנגדם התקבלו תלונות במועצה לצרכנות כפי שהינם מזדהים בטלפון וכפי שהועברו על ידי המתלוננים:

 • הר הכסף- המרכז לאיתור כספים אבודים
 • הכסף שלך
 • איזי פיינד
 • אומדן סוכנות ביטוח
 • פלטיניום גולד
 • איזי דיגיטל
 • המרכז למימוש זכויות

המועצה לצרכנות פנתה עוד בשנת 2017 לממונה על שוק ההון והביטוח ולרשות לסחר הוגן בנושא זה.

תביעה: הטבעת אבדה בדרך לחתונת הבן וב מגדל מסרבים לפצות

אם המשפחה תושבת ראשון לציון אינה זוכרת את הרגע המר מהיום המתוק של חתונת בנה. היא זוכרת כיצד ענדה את טבעת היהלום היקרה על אצבעה לפני החתונה – אך זמן קצר לאחר האירוע, כאשר ההתרגשות החלה לפוג, שמה לב האישה לתדהמתה – כי הטבעת נעלמה. לדברי עוה"ד רפאל אלמוג המייצג אותה, האישה ובעלה רכשו לפני מספר שנים "ביטוח כל הסיכונים" של הבית ותכולתו, הכוללת כיסוי ביטוחי מסוג "כל התכשיטים" לתכשיטים ולדברי ערך  – ובמסגרת זו בוטחה גם הטבעת. הביטוח מכסה כל נזק או אובדן של חפצים יקרי ערך.

חוקר שנשלח מטעם חברת הביטוח 'מגדל', שוחח עם המבוטחים ואף ביקש להציץ בתמונות מיום האירוע – וכך התגלה לראשונה כי הטבעת לא נמצאה על אצבעה של האישה, "אך בוודאי שאין בכך כדי לשלול את האפשרות לאובדן הטבעת בדרך לאירוע או אף במקום האירוע" אומר עו"ד אלמוג.

לדבריו, חברת הביטוח כמעט ושילמה את הפיצוי, אך נמלכה בדעתה ברגע האחרון, והודיעה למשפחה ההמומה שמדובר ב"אירוע כוזב" – ועל כן לא מגיע להם כל פיצוי. לדברי עוה"ד אלמוג, הפוליסה אותה רכשה המשפחה איננה מחריגה אירועי אובדן של טובין מחוץ לתחומי הבית – והטבעת בוטחה למעשה הן בבית עצמו מפני פריצה, והן במקרים של אובדן מחוץ לבית. "למעשה, כל עוד אין בידי חברת 'מגדל' הוכחה למעשה פלילי של המשפחה – אין היא יכולה כלל להתנער מחבותה לפיצויים" טוען עו"ד אלמוג.

בשל סירובה של חברת 'מגדל' לשלם פיצוי למשפחה, הגישו האישה ובעלה תביעה נגד החברה, באמצעות עוה"ד רפאל אלמוג ממשרד עוה"ד אלמוג שפירא. בתביעה טוען עוה"ד אלמוג להתנהלות בחוסר תום לב מצד חברת 'מגדל', התנהלות המנוגדת לחבות הביטוחית ולחוק חוזה הביטוח. במסגרת התביעה הוא מבקש מבית המשפט להורות ל'מגדל' לפצות את המשפחה בסכום של 40,612 שקלים (המגלמים גם ריבית והצמדה).

כמו כן מתבקש בית המשפט להטיל על 'מגדל' ריבית עונשית – בשל התנהלותה חסרת תום הלב.

התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

ב-7.5.18, בסביבות השעה 18:30, יצאה האישה מביתה שבראשון לציון לחתונת בנה, באולם האירועים "לאגו" שבעיר. לטענתה, היא ענדה בין היתר טבעת יהלום יקרת ערך על אצבעה.

החתונה הסבה לאישה ולמשפחתה התרגשות רבה, אך גם לא מעט לחצים ומתחים. זמן קצר אחריה, ולאחר שהתאוששה מעט, הבחינה האישה לראשונה כי הטבעת אבדה. כל ניסיונות החיפוש אחר הטבעת העלו חרס. בסמוך ולאחר גילוי האובדן, המהווה מקרה ביטוח בפוליסה, נמסרה הודעה למשטרה ולחברת הביטוח מגדל. האישה פנתה ל"מגדל" בדרישה לקבל את תגמולי הביטוח, אולם במכתב ששלחה חברת 'מגדל' לאישה מה-30.7.18, התנערה החברה מחובתה, וסירבה לשלם לאישה את תגמולי הביטוח.

במכתב טענה "מגדל" כי בהתאם לבדיקותיה, עולה חשד לאירוע כוזב. חוקר שנשלח מטעם חברת הביטוח 'מגדל', שוחח עם המבוטחים ואף ביקש להציץ בתמונות הסטילס מיום האירוע – וכך התגלה לראשונה כי הטבעת שנטען כי אבדה לא נמצאת על אצבעה של האישה, אשר נותרה עיקשת בעמדתה כי ענדה את הטבעת בצאתה לאירוע. לטענת עו"ד רפאל אלמוג, אין בכך כדי לשלול את האפשרות של אובדן הטבעת בדרך לאירוע או במסגרתו. המבוטחת אינה יודעת באיזה שלב של האירוע הטבעת אבדה, והעובדה כי ענדה טבעת נוספת לאירוע אינה מעלה ואינה מורידה דבר מטענותיה. אדרבא, אי המצאות הטבעת נשוא התביעה בתצלומי החתונה מאששת את העובדה כי אכן איבדה את הטבעת בעת האירוע.

"בנוסף, עולות תהיות כי המבוטחת לא שיתפה אף אדם מטעמה במקרה. לא דווח כלל לבעל האולם על אירוע האובדן, ואף לא לבת שאיתה נסעה המבוטחת לאירוע. לא נעשו חיפושים ברכב". בהמשך מכתב הדחיה מעלה חברת הביטוח תהיות בנוגע לאמינות האירוע. "קיים חשד, כי האבידה במתכונת שדווחה על ידכם לא התרחשה".

 
- פרסומת -

 

האישה ובעלה, ההמומים והזועמים, פנו לעו"ד רפאל אלמוג, אשר הגיש בשמם תביעה נגד חברת 'מגדל' – להשבת מלוא הפיצוי בצירוף הפרשי ריבית והצמדה, על סך 40,612 שקלים – וכן הטלת ריבית עונשית על חברת 'מגדל', ובתוספת הוצאות משפט. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית קובע כי 28% מהגברים ישמחו להגדלת חזה

סקר חדש שערך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית קובע כי הציבור הישראלי הכי מעוניין לבצע ניתוח פלסטי למתיחת בטן או ניתוח פלסטי באף. המשתתפים בסקר נשאלו מהו הניתוח שהם הכי מעוניינים בו ומהתשובות עלה כי:

 • 42.7% מהישראלים רוצים לעשות ניתוח למתיחת הבטן
 • 30.4% היו מעדיפים ניתוח פלסטי באף
 • 23.1% היו בוחרים ניתוח פלסטי למתיחת פנים
 • 18.6% רוצים ניתוח פלסטי בעפעפיים

הסקר נערך בקרב 506 משתתפים המהווים מדגם ארצי מייצג את האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל באמצעות מכוןIPSOS  (איפסוס) בסיוע החוקר הראשי שי ג'לינוס.

עוד עלה מהסקר שנערך לרגל תחילת שנת 2019 וסיום שנת 2018 כי:

 • 45%  מהישראלים בני 55 ומעלה מעוניינים לעשות ניתוח פלסטי בעפעפיים
 • 41% מהצעירים בישראל בני הגיל 18 ועד 24 היו רוצים לעשות ניתוח פלסטי באף
 • כ-31% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת החזה
 • 30% מהנשים בישראל רוצות לעשות ניתוח פלסטי למתיחת פנים
 • כ-24% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים
 • כ- 22% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי לתיקון מראה החזה (גינקומסטיה)
 • כ-20% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להגדלת החזה
 • כ- 12% מהגברים רוצים לעשות ניתוח פלסטי להצמדת האוזניים
 • כ-9% מהנשים רוצות לעשות ניתוח פלסטי להקטנת החזה.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: אחרי עשורים בהם ניתוחים פלסטיים היו נפוצים בקרב נשים, ניכרת בשנים האחרונות עלייה דרמטית בביקוש לניתוחים מסוגים שונים בקרב גברים ואני צופה שהמגמה אף תתעצם. עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי לצד שינוי מודל היופי הגברי, הן הסיבות לנסיקה של ניתוחים פלסטיים בקרב גברים. חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי במראה ולהעצים את תחושת הביטחון והאושר, אך יחד עם זאת יש לזכור שמדובר בהליך מורכב. לכל ניתוח יש גם סיכונים, תקופת החלמה וצורך במעקב. אני קורא לציבור גם לשים לב ולוודא שהרופא אצלו בחרתם לבצע את הניתוח הוא חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית. כך תבטיחו עצמכם שהרופא קיבל תואר הניתן על ידי משרד הבריאות, למד לנתח בהדרכת מומחים ותיקים ומתעדכן באופן קבוע בחידושי רפואה מדעיים".

למשתתפים בסקר ניתנה האפשרות לבחור יותר מניתוח אחד ולכן הסיכום גדול ממאה אחוזים. זהו סקר כלל ארצי מייצג. ענו על הסקר רק כאלו שמעוניינים בניתוח.

מה נשים רוצות (עבור בן זוגן) ? ומה גברים מעדיפים (עבור בנות זוגם)?

בסקר, נשאלו המשתתפות והמשתתפים גם לגבי תיקונים שהיו יכולים בגופם של בנות ובני הזוג באמצעות ניתוח פלסטי, מתשובות המשתתפים עלתה תמונת מצב מעניינת מאוד, 38% מהנשים היו בוחרות לשנות את האף של בן זוגן, 36% מגברים היו בוחרים בשינוי של מתיחת בטן עבור בנות זוגם, 30% מהגברים היו בוחרים שבת זוגם תבצע הרמת חזה.

כ- 28% מהגברים אמרו כי היו בוחרים בהגדלת חזה לו יכלו לשנות משהו בגופן של בנות זוגם ומנגד כ 14% מהנשים הודו כי במידה ויכלו, הדבר הראשון שהיו משנות בגופם של בני זוגם היה להגדיל את איבר המין (הפין). כ- 15% מהגברים היו מעדיפים שבנות זוגם יעשו ניתוח למתיחת פנים וגם כ- 11% מהנשים הודו כי גם הן היו בוחרות במתיחת פנים עבור בן זוגן. כ-17% מהנשים היו מעדיפות שבני זוגן יעשו הרמת עפעפיים ואילו רק 7.2% מהגברים העדיפו לבחור בעפעפיים כאזור לטיפול עבור בנות זוגם. רק כ-6% מהגברים בישראל היו רוצים שבנות זוגם, דווקא יקטינו את החזה וכ-9% מהנשים היו בוחרות בניתוח הצמדת אוזניים עבור בני זוגן כמו גם 7% מהנשים שהיו מעוניינות שהגברים שלצידן ישטיחו את החזה ויבצעו ניתוח גינקומסטיה שנועד לטפל בתופעה של מראה נשי לחזה גברי.

המלצות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית למציאת רופא לניתוח פלסטי:

 • בחיפוש אחר רופא מומחה לביצוע ניתוח פלסטי, היזהרו ממרכזים רפואיים עלומי שם, מבצעים, הגרלות ומחירים זולים מדי.
 • מחיר נמוך מאוד צריך לעורר חשד ולהדליק נורה אדומה. אסור להתפתות לפרסומות אטרקטיביות או תמונות יפות מדי של לפני ואחרי.
 • חשוב לדעת שעל מנת להיות מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, יש להשלים 6 שנות התמחות מעבר לשנות הלימוד בבית ספר לרפואה, לעבור השתלמויות בתחום האסתטיקה הרפואית ולהיות נתון לפיקוח המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית והאיגוד. אין עוד תחום רפואי בארץ שבו המומחים עברו הכשרה ארוכה ומעשית כמו הכירורגיה הפלסטית.

על מנת לוודא שהרופא שלכם הוא אכן מומחה שעבר הכשרה כזו חפשו את שמו באתר האינטרנט של האיגוד.

ילדים ונוער

הורים מסכנים את ילדיהם מבלי לדעת כאשר רוכשים צעצועים מחו"ל ללא תקן

toytime תערוכת הצעצועים (צילום כפיר סיוון)

מאיר קלוגהפט, יו"ר חטיבת יבואני צעצועים ומוצרי תינוקות באיגוד לשכות המסחר העיד בוועדה המיוחדת להגנה על זכויות הילד בעניין צעצועים מסוכנים: "גם עגלה של בובה ללא תקן מכילה מנגנון שיכול לקטוע אצבע של ילד"

חיים עוז, סמנכ"ל חטיבות ענפיות באיגוד לשכות המסחר: "הורה שרואה ברווז כזה תמים ונותן לילדיו לשחק איתו באמבטיה לא יודע מה מידת והיקף הסכנה שיש בדבר הזה. בברווז הקטן הזה יש פתאלטים- נדידה של חומרים כימיים ברמה מאוד מסוכנת. יתרה מזאת, בברווז כזה נשלפת הצפצפה שגורמת לחנק. בכל שנה בשנתיים האחרונות 9 ילדים בישראל מתים מחנק. מצער לשמוע שחומר כזה קטן גורם למוות מיותר של ילד ולהרס של משפחה שלמה".

"יש ילדים שהתעוורו מסמן לייזר שאין עליו שום סימון או תווית ושום פירוט של סכנות. ילדים התעוורו ממנו וניזוקו לכל החיים. הסליים המוכר לכולנו מכיל כמות כימיקלים שגורמת למקרים מאוד חמורים של הרעלה. לרוב ילדים קטנים מכניסים צעצועים לפיהם, והדבר מסוכן מאוד. גם בקבוק של תינוק שמכיל חומרים מאוד רעילים- הן הפיה שלו והן הפלסטיק שממנו הוא עשוי".

עוז סיכם: "האם הממשלה קבעה תג מחיר לילד? האם המחיר הוא חזות הכל? חוסר המידתיות בפיקוח מסכן את בריאות ובטיחות ילדינו".

מאיר קלוגהפט, יו"ר חטיבת יבואני צעצועים ומוצרי תינוקות באיגוד לשכות המסחר, בעלים ומנכ"ל של שחק נא: "אנחנו לא נגד קנייה באינטרנט. זו תופעה עולמית שקיימת ותהיה קיימת. אנו משתפים פעולה כדי שאנשים יוכלו לקנות ולהנות מצעצועים. אנו צריכים ליידע את ההורים לגבי הסכנה הטמונה בצעצועים מחו"ל- גם גולה וגם שקית יכולות להיות מסוכנות. גם עגלה של בובה, אם לא עברה תקינה, מכילה מנגנון שיכול לקטוע אצבע של ילד. זו דוגמא הכי פשוטה של צעצוע תמים שיכול לגרום לרמת פציעה כה חמורה. לכן חשוב כל כך להביא למודעות את ההורים בישראל. גם דו"ח מבקר המדינה התריע כי מוצרים שנכנסים לחו"ל בפטור מתקנים מסוכנים מאוד. אני עוסק 30 שנה בתחום הצעצועים ואני יכול להעיד שהסכנה הולכת וגדלה. בישראל יש צריכה גדולה של צעצועים ומכאן המודעות לסכנה כה חשובה".

רונן מועלם, מנכ"ל ובעלי חברת בייבי בי מוצרי נוחות ואיכות, המייבאת מוצרי תינוקות לישראל הסכים עם השניים והוסיף: "יש לרדת לרזולוציות מדויקות כדי שהורים יהיו מודעים להיקף הסכנה. אתן דוגמא: אף אחד לא יודע ממה העדשה של משקפי שמש של ילדים מורכבת והאם היא באמת מגינה על העין של הילד. אנחנו כיבואנים נדרשים לעמוד בתקנים מאוד מחמירים, ולא יכול להיות שהדבר לא נדרש כאשר מדובר ביבוא אישי".

רכב ותחבורה

יונדאי עם מסירתNEXO SUV  הראשון בארה"ב

https://www.youtube.com/watch?v=9bH5Va_eErQ

הגרסה המסחרית של רכב המימן מגיעה לטווח של 600 ק"מ עם אפס זיהום ופליטה של מים בלבד. שיפור של 40% בטווח ביחס לטוסון מבוסס המימן. ה- NEXO היא ספינת הדגל הטכנולוגית החדשה של יונדאי אשר מרחיבה את הפורטפוליו האקולוגי של החברה ומסמנת את המחויבות המתמשכת והמומנטום של יונדאי עם מערך ה- SUV המגוון ביותר בתעשיה.

"התדלוק" במימן נמשך פחות מ- 5 דקות. ה- NEXO משתמשת במספר חומרים אקולוגיים בבנייתה, כולל צבע פוליאוריטן המבוסס על שמן סויה, אריגים מבוססי במבוק ופלסטיק ושטיחונים מבוססי קנה סוכר.

Fiverr ו- Griiip מובילות חדשנות בענף הספורט המוטורי העולמי

Fiverr שמה לעצמה למטרה ליצור קהילה גלובלית של Doers, אנשים שמקדשים התפתחות ועשייה, בכך שהיא מנגישה את היכולת לקנות שירותים דיגיטליים וקריאטיביים בלחיצת כפתור. מטרתה של Griiip היא להנגיש את הספורט המוטורי להמונים. שתי החברות עושות שימוש בחדשנות טכנולוגית על מנת להסיר מחסומים ולייצר מציאות חדשה, ומכאן גם החיבור בין שני המותגים.

Griiip, שהחלה את דרכה ב-2015 בפתח תקווה, נוסדה בעקבות החזון להפוך את עולם הספורט המוטורי לנגיש יותר לקהל רחב של נהגים וצופים על ידי שילוב בין רכבי מרוץ לחדשנות טכנולוגית. החברה תכננה וייצרה את מכונית המרוץ G1, שביצועיה בשטח עולים על כל הציפיות, עבור סדרת המרוצים שלה הנקראת G1 Series. בנוסף, מפתחת החברה פלטפורמת מדיה אינפורמטיבית שתספק חווית צפיה מתקדמת. Griiip מביאה את מסלול המרוצים לסלון הבית בדרך שלא נראתה עד כה.

כחלק מהסכם החסות, סדרת המרוצים G1 Series של Griiip תהפוך ל – "G1 Series presented by Fiverr" ותשלב את Fiverr הן בפלטפורמה והן במסלולי המרוצים. בנוסף למתן החסות Fiverr תאפשר ל- Griiip לקדם את חשיפת המותג שלה בענף הספורט המוטורי העולמי. כחברת סטארט אפ צעירה עם משאבים מוגבלים, ל- Griiip אין את היכולת לעצב, לשווק וליצור תוכן ומדיה וזהו המקום שבו Fiverr נכנסת לתמונה, כחברה המאפשרת לעסקים מכל הסוגים לרכוש שירותים דיגיטליים וקריאטיביים ממיטב הפרילנסרים הקיימים בשוק העולמי בלחיצת כפתור. באמצעות שותפויות עם חברת חדשניות דוגמת Griiip, פייבר מקווה לתת השראה לחברות ומיזמים נוספים להגשים את חלומותיהם ומטרותיהם בדרכים חדשניות ויצירתיות.

השבוע באירוע במשרדי חברת Fiverr, סיכמה חברת Griiip את ליגת המרוצים שלה שנערכת בצפון איטליה, ה- G1 Series, לשנת 2018 והשיקה את ליגת המרוצים לשנת 2019. ליגת המרוצים בשנת 2019 תהיה ייחודית ופורצת דרך בעולם הספורט המוטורי בשל הטכנולוגיות החדשניות המוטמעות בה ובשל העובדה שלראשונה יתקיים שילוב של מרוצים אמתיים ומרוצים וירטואליים, מה שאומר שהאלוף לשנת 2019 יצטרך לנצח בשני העולמות האלו שעד עתה התקיימו במקביל, ומתחברים פה לראשונה.

חברת Fiverr הנה נותנת החסות הראשית של ליגת ה G1 Series ובמסגרת זו מספקת לנהגים את שירותי הקהילה שלה בדגש על הנראות השיווקית שלהם שתתרום להתפתחותם ולהאצת הקריירה שלהם.

באירוע הודיעה Griiip על הקמת קבוצה ישראלית שתתמודד ב- G1 Series. הקבוצה תספק לנהגים ישראלים צעירים ומוכשרים את הצעד הראשון בדרך לקריירת מרוצים מצליחה, ותעזור לאתר את הכוכב הגדול הבא בספורט המוטורי הישראלי. הקבוצה תורכב מנהגים ישראלים, צוות ישראלי וכעת מחפשים אחר נותני חסות ישראלים שירצו לנצל את היתרונות השיווקיים שעולם מרוצי המכוניות מציע ובמיוחד ליגת ה- G1 Series, הממותגת כליגה חדשנית ופורצת דרך. בנוסף הודיעה חברת Griiip על כוונתה לפתוח ליגת מרוצים דומה בישראל בחצי השני של שנת 2019.

יונדאי עם טכנולוגיית טביעת אצבע המאפשרת לפתוח דלתות וגם להפעיל את הרכב

יונדאי הכריזה לאחרונה על הטמעת טכנולוגיה טביעת אצבע הראשונה בעולם להתנעת רכב. הטכנולוגיה תאפשר פתיחת הדלת והתנעת הרכב ללא שימוש במפתחות המכונית. טכנולוגיית טביעת האצבע תציע אבטחה מרבית ותתעדכן כל הזמן באמצעות היישום של עדכון דינמי.

https://www.youtube.com/watch?v=UNjlB0f5dew

כדי לפתוח את הרכב, הנהגת או הנהג צריכים לשים את האצבע על החיישן הממוקם על ידית הדלת. טביעת האצבע המוצפנת תזוהה ותועבר לבקר טביעות האצבע בתוך הרכב. הנהגים יוכלו בקלות גם להפעיל את הרכב על ידי נגיעה בכפתור הצתה כי גם הוא מצויד בחיישן טביעת אצבע.

הטכנולוגיה תספק גם פרסונליזציה לנהגים השונים ותאפשר סביבת נהיגה מותאמת אישית. הרכב מתאים את עצמו באופן אוטומטי: את תנוחת הישיבה, את תכונות הקישוריות המועדפות וזוויות מראות הצד. כל זה בעזרת התאמת המידע של העדפת הנהג עם נתוני טביעת האצבע שלו.

מבחינת אבטחת המידע שיטה זו בטוחה פי 5 ממפתחות רגילים כולל מפתחות חכמים ויכולה לטעות בזיהוי ביחס של 1 ל- 50,000.

11 קווים חדשים והגדלת תדירות הנסיעה במטרופולין תל אביב

בשורה לתושבי תל אביב והסביבה. ביום שישי 4 בינואר 2019, תצא לדרך תכנית מהפכנית לשדרוג התחבורה הציבורית בגוש דן, שכוללת תוספת של יותר מ-1,500 נסיעות יומיות חדשות, תגבור תדירות של קווים ישירים, שיפור תדירות של קווים בעלי ביקוש גבוה וקיצור קווים מאספים. עלות השדרוג בגוש דן נאמדת בכ-60 מיליון שקלים בשנה.

התכנית כוללת מערך נרחב של שיפורים משמעותיים ושינויים במערך התחבורה הציבורית בתל אביב-יפו, רמת גן, גבעתיים, בני ברק ובקעת אונו, המבוצע תוך שיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות ומפעילי התחבורה הציבורית. במסגרת השדרוג יופעלו 10 קווי אוטובוסים חדשים, שישפרו את הקשר התחבורתי בין תל אביב לערי גוש דן.

 • מטרופולין תפעיל 3 קווים חדשים. קו המחבר בין קרית החינוך לאזור התעסוקה עתידים, דרך רכבת האוניברסיטה (קו 12), קו המחבר בין בית בארבור למסוף וולפסון, דרך שכונת התקווה, רכבת ההגנה, שפירא, קרית שלום, נוה עופר ויפו (קו 15) וקו נוסף המחבר בין התחנה המרכזית בתל אביב לרמת השרון, דרך עתידים, אבן גבירול, אבא הלל, צהלה והבורסה ברמת גן (קו 21).
 • דן תפעיל 5 קווים חדשים. קו המחבר בין הכרמלית לרכבת השלום בתל אביב (קו 23א), 2 קווים נוספים יחברו בין הכרמלית לקרית שאול, דרך המשתלה (קו 28) ודרך תל ברוך צפון בתל אביב (קו 28א), קו ישיר מרמת גן לאזור התעסוקה עתידים דרך רח' הירדן והרא"ה (קו 32) וקו ממסוף רידינג לאלוף שדה ברמת גן, דרך רכבת השלום ודיזינגוף (קו 62).
 • אפיקים תפעיל 2 קווים חדשים. קו ישיר חדש המחבר בין אזורי חן לפתח תקוה דרך בית החולים בילינסון, עתידים ואוניברסיטת תל אביב (קו 20) וקו פנימי בפתח  תקווה מחניון החרש, דרך ביה"ח בילינסון,בית עלמין ירקון לרכבת ק.אריה (קו 35).
 • קווים תפעיל קו חדש ממסוף רידינג לגני תקווה דרך רכבת השלום ואבן גבירול (קו 256).

במסגרת שדרוג הקווים, ישופר הקשר התחבורתי בשכונות ובמוקדים המרכזיים בתל אביב ובערים הסמוכות. דגש מיוחד ניתן על תכנון מיטבי של קווי השירות, קיצור משך זמן הנסיעה מיעדים שונים למוקדי תעסוקה, הגברת תדירות של קווים בעלי ביקוש גבוה בכל המטרופולין ושיפור איכות הנסיעה.

השינויים במטרופולין תל אביב מצטרפים לשיפורים שבוצעו בשנתיים האחרונות בגוש דן, בכללם הפעלת מערך שירות חדש בהרצליה, שהכפיל את מספר הנסיעות בעיר, ושיפור מערך השירות בראשון לציון, במסגרתו הופעלו קווים חדשים ומהירים.

במקביל להפעלת קווים חדשים, ישופרו המסלולים והתדירות של קווים רבים, בהם קו 6 מעתידים לרכבת האוניברסיטה (מטרופולין תפעיל את הקו), קווים 8 ו-8א' דרך נווה שרת ואוניברסיטת תל אביב, קו 13 מהאוניברסיטה לבית החולים וולפסון, קו 22 מכרמלית לעתידים, קו 23 מהכרמלית למרכז רמת גן דרך רכבת השלום, קו 33 מרידינג לאצטדיון וינטר דרך האוניברסיטה, קו 36 ממסוף האוניברסיטה עד אור יהודה, דרך אבן גבירול ורכבת השלום.

בנוסף, ישופר מסלולם של קו 45 מרכבת האוניברסיטה לוינטר, דרך הבורסה ברמת גן, קו 52 מהתחנה המרכזית בתל אביב לעתידים, קו 54 מכרמלית עד עתידים דרך רכבת ההגנה ויגאל אלון, קו 61 מהכרמלית דרך הבורסה לעמידר ברמת גן, קו 65 מתחנת רכבת מרכז לתל השומר, קו 89 משיכון דן לחולון, דרך בית חולים איכילוב, קו 266 מפתח תקוה לעתידים,  קו 279 ממסוף האוניברסיטה עד מחלף הטייסים, קו 304 מהכרמלית למחלף הטייסים וקו ישיר 524 מרעננה לתחנה המרכזית תל אביב, דרך הרצליה.

בנוסף, יתוגברו קווים קיימים, בהם קו 24 מהכרמלית לרמת השרון דרך האוניברסיטה (מטרופולין תפעיל את הקו) קו 41 מהתחנה המרכזית החדשה בתל אביב לבית החולים וולפסון, קו 46 מרכבת מרכז לבת ים דרך רכבת ההגנה, קו 63 מהכרמלית למחלף אלוף שדה דרך קניון עזריאלי, קו 64 מפתח תקוה לתחנה מרכזית בתל אביב, דרך רכבת השלום ושד' רוטשילד, קו 122 מהכרמלית, דרך דיזינגוף לעתידים, קו 137 מתחנת האוניברסיטה למסוף יהוד, קו 204 מרידינג למחלף הטייסים דרך רכבת ההגנה, קו 236 מאור יהודה לתל אביב, קו 238 משכונת הדר גנים בפתח תקווה לכרמלית דרך דיזינגוף סנטר, קו 239 מרידינג למחלף הטייסים, וקו 304 משכונת התקוה לרכבת ההגנה.

במסגרת שדרוג הקווים, קווים 15, 46 ו-279 מרידינג עד כרמלית יחליפו את קו 11 (שיבוטל), קו 23 מכורזין לבן גוריון יחליף את קו 15 (שיבוטל), הקווים 6 ו-12 מרכבת האוניברסיטה דרך רמת אביב ותל ברוך יחליפו את קו 113 (שיבוטל), הקווים 28 ו-28א וקו 35 החדש (אפיקים) מהתחנה המרכזית בתל אביב לתחנה המרכזית בפתח תקוה יחליפו את קו 127 (שיבוטל). הקווים 7 ו-65 מבני ברק לתל השומר יחליפו את קו 134 (שיבוטל). הקווים 21 ו-28 מדבורה הנביאה לכרמלית יחליפו את קו 220 (שיבוטל). הקווים 20 ו-266 מפתח תקוה לעתידים יחליפו את קו 366 (שיבוטל) וכן יבוטל קו 141 מעתידים לבית עלמין בית ים.

השיפורים והשינויים בקווים אלה ילוו במערך הסברה מקיף לקראת השינוי ובמהלכו, שיכלול דיילי הסברה בתחנות המוצא והיעד, עלונים שיחולקו באוטובוסים ובתחנות, מודעות בעיתונות המקומית ופרסום נרחב באינטרנט ועדכונים במוקד כל-קו 8787*.

תעשיית הגז הגרמנית עם פרס החדשנות 2018 לאוטובוס MAN Lion's City

תעשיית הגז הגרמנית העניקה לאוטובוס העירוני החדש של MAN בעל מנוע הגז E18 את פרס החדשנות לשנת 2018 בקטגוריית ניידות ותחבורה בטקס שנערך בברלין, גרמניה. חבר המושבעים ציין בנימוקיו את היותו מצד אחד כלכלי ומצד שני ידידותי לסביבה.

גרסת הגז של הדור החדש האוטובוסים העירוניים, אשר הוצגה השנה בתערוכת הרכב היוקרתית IAA בהאנובר, מייצגת יכולות חדשות לסדרת מנועי E18 . לעומת קודמו, מנוע הגז מציע מומנט גבוה יותר, מה שהופך אותו לחזק יותר.

המיוחד באוטובוס Lion's City G  הינו השילוב של המנוע ההיברידי מה שהופך את האוטובוס מצד אחד לחסכוני ביותר ומצד שני ידידותי לסביבה ובכך מהווה פתרון אידאלי  לתחבורה הציבורית העירונית. זהו ללא ספק צעד חשוב עבור חב' MAN   ועבור חברות הובלה אחרות בכל הקשור לזיהום אויר. בישראל, מיוצגתMAN  ע"י חברת מכשירי תנועה ומשאיות.

איתוראן עם 150,000 התקנות של איתוראן SOS

איתוראן SOS הינו חיישן תאונות המותקן ברכב, מזהה תאונה קלה או קשה ושולח מיידית התראה למרכז הבקרה הארצי של איתוראן המאויש 24/7 שיוצר קשר עם הלקוח ובודק אם נדרש סיוע מיידי או רפואי. איתוראן התקינה עד כה 150,000 חיישני תאונות ברכבים בהם מותקנות מערכות איתוראן- "איתוראן SOS".

מערכת "איתוראן SOS" הינה חיישן תאונה מיוחד המותקן ברכב, מזהה תאונה קלה או קשה, מזהה את מיקום הרכב ושולח התראה למרכז הבקרה הארצי של "איתוראן" המאויש 24/7, שיוצר קשר עם הלקוח ובודק אם נדרש סיוע מיידי, סיוע רפואי ובמידה והנהג לא עונה מועברת קריאה לכוחות חירום והצלה.

מערכת "איתוראן SOS" מסייעת לנהג שנקלע לתאונה בלי התראה מוקדמת, ברגעים הראשונים בהם הוא מבולבל, נסער וחסר אונים באמצע כביש סואן ולעיתים במצב של תאונה קשה  בה הוא לא יכול להגיב מלווה אותו ברגעים השונים, כולל בירור המצב, חילוץ, הפעלת כוחות חירום, ייעוץ בנושא איזה פרטים חשוב לקחת מהרכב האחר שמעורב בתאונה ועוד.

מבדיקה שערכה איתוראן עולה שבשנה האחרונה התקבלו במרכז הבקרה הארצי של איתוראן 15,000 קריאות מחיישן התאונה.

נהגי האוטובוס של דן במטרופולין ת"א לא מוכרים כרטיסים

רפורמת הכרטוס החכם מגיעה לגוש דן כאשר נהגי האוטובוסים העירוניים של חברת דן במטרופולין תל אביב, יפסיקו למכור או להטעין כרטיסי נסיעה. במטרה לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר. זאת, בדומה לנהוג במדינות אירופה המתקדמות.

לאור הצלחת רפורמת הכרטוס החכם בירושלים ובבאר שבע, הוחלט להרחיב את הרפורמה גם למטרופולין תל אביב. לקראת יישום הרפורמה, העמיד משרד התחבורה לרשות ציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית, מגוון רחב של אפשרויות להטענת כרטיס הרב קו, לפני העלייה לאוטובוס, במזומן או בכרטיס אשראי. הנוסעים יוכלו להטעין את כרטיס הרב-קו באינטרנט, במוקד הטלפוני ובכל אחת מאלפי נקודות ההטענה, שנפתחו ברחבי מטרופולין, וליהנות מהנחה של עשרות אחוזים ממחירי הנסיעה, בהתאם לפרופיל ולמנוי הנסיעה.

בין היתר, יוכלו הנוסעים להטעין את כרטיסי הרב קו שברשותם, ברשתות "סופר פארם", "גוד-פארם", "צומת ספרים", בסניפי "דינמיקה", ברשת "יינות ביתן" הכוללת גם את סניפי "מגה" ו"שוק מהדרין" וברשתות "מעיין 2000", "סופר יודה", "נתיב החסד" ו"בר-כל", וכן במאות נקודות "תל-אופן" ובקיוסקים הפזורים בגוש דן.

הטענת כרטיסי הרב-קו מתאפשרת גם בכל אחת מאלפי נקודות הטענה הפרוסות במטרופולין תל אביב, ובהן אלפי כספונטים המאפשרים הטענה בכרטיס אשראי ללא עמלה, עשרות מכונות אוטומטיות בהן ניתן להטעין במזומן ובאשראי ובמרכזי שירות "על הקו" בהם ניתן להטעין את הרב קו במזומן ובאשראי.

בנוסף, ניתן להטעין את כרטיס הרב קו גם בטלפון הנייד, באמצעות אפליקציית "רב קו אונליין" וכן במחשב הביתי, באמצעות "קורא כרטיסים" ייעודי. בנוסף, פועל משרד התחבורה להרחבת אפשרויות ההטענה של כרטיסי הרב קו גם בסניפי הדואר הפרוסים ברחבי הארץ.

יצוין כי בקווי האוטובוס של דן ניתן לשלם באמצעות האפליקציה של חברת "הופ-און" ללא צורך בכרטיס רב-קו. בתקופה ההסתגלות של הציבור לשינוי, נהגי האוטובוס ימשיכו למכור כרטיס "רב-קו אנונימי" המוטען בנסיעה בודדת. כמו כן, כדי להקל על ציבור האזרחים הוותיקים, ימשיכו הנהגים למכור כרטיסי אזרח ותיק בהנחה, בדומה הסדר הקיים היום.

בשלב השני ביישום הרפורמה, שיחל ב-18 בינואר 2019, יצטרפו לרפורמת הכרטוס ללא נהג גם שאר חברות התחבורה הציבורית, הפועלות בגוש דן. עם הצטרפותן של החברות הנוספות, לא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים העירוניים במטרופולין תל אביב.

במשרד התחבורה קוראים לציבור הנוסעים להיערך ולהצטייד בכרטיס רב קו טעון. ניתן לבדוק באתר האינטרנט את מיקום עמדות ההטענה הקרובות ביותר למקום מגוריהם, באתר האינטרנט באתרי חברות רב קו און ליין והופ און, ובמוקד הטלפוני *8787.

הכפלה של שירות האוטובוסים בירושלים

משרד התחבורה גיבש תכנית מהפכנית לשדרוג דרמטי והכפלה של התחבורה הציבורית בירושלים. זאת, במסגרת תכנית המשרד להוצאתם לתחרות של כל קווי השירות של האוטובוסים בתחבורה הציבורית בישראל. התכנית כוללת פריסה מחדש של קווי האוטובוסים בעיר, הכפלה של הנסועה במרחב ירושלים, הפעלת קווים חדשים ובהם קווי רוחב בין השכונות, הגברת תדירות של קווים בעלי ביקוש גבוה, הארכת שעות הפעילות, תוספת שירות למוקדי תעסוקה וביקוש, הפעלת שירותי תחבורה חדשניים, בהם קווים במסלול גמיש לפי קריאה והפעלתם לראשונה של מאות אוטובוסים חשמליים.

משרד התחבורה פרסם שני מכרזים חדשים להפעלת עשרות קווי שירות עירוניים של התחבורה הציבורית בירושלים. המכרזים כוללים הפעלה של 810 אוטובוסים חדשים, מהם כ-200 אוטובוסים חשמליים, באמצעות מפעילים פרטיים. מדובר כ-80 קווי אוטובוס, שהסיעו כ-60 מיליון נוסעים בשנה. קווים אלה מופעלים כיום באופן בלעדי על ידי אגד.

המפעילים הפרטיים שיזכו במכרזים יפעילו כ-60% מפעילות התחבורה הציבורית בירושלים ואת 40% הנותרים תמשיך להפעיל אגד. האוטובוסים העירוניים שיופעלו על ידי הזכיינים הפרטיים יהיו אוטובוסים חדשים בתקן יורו 6 בעלי רמת זיהום אוויר נמוכה. חלק מהקווים יופעל באמצעות אוטובוסים מפרקיים רבי קיבולת.

במכרזים ניתן דגש מיוחד על איכות הנסיעה, תכנון מיטבי של קווי השירות, קיצור משך הנסיעה, הגברת תדירות הקווים ויצירת שילוב אופטימלי בין אמצעי התחבורה השונים, לרבות חיבור לשירות הרכבתי. בקווים החדשים תתאפשר עלייה מכל דלתות האוטובוס ללא הצורך לעבור דרך הנהג. באוטובוסים החדשים יופרד תא הנהג מהנוסעים, לצורך שמירה על ביטחון הנהגים, בדומה לנהוג ברכבת הקלה.

אוטובוס חשמלי (צילום יח"צ חו"ל)

בשני המכרזים ידרשו הזכיינים לשלב רשת אלחוטית ושקעי USB להטענה ומסכים אלקטרוניים בתוך האוטובוסים, שיעדכנו את ציבור הנוסעים במידע שוטף על מסלול הקו. לאורך התחנות במסלולים יוצבו שלטי מידע אלקטרוניים שיעדכנו את הציבור בזמן אמת על זמני ההגעה של האוטובוסים (NEXT BUS). במקביל, משרד התחבורה יקים מסופי אוטובוסים חדשים וישדרג את סככות ההמתנה בתחנות.

המכרזים החדשים מתייחסים להשפעות העתידיות של הפעלת רשת קווי רכבת קלה, כבישים חדשים ובינוי חדש בעיר. במסגרתם, בשכונות המתרחבות והחדשות בעיר יופעלו קווים חדשים בתדירות גבוהה.

כמו כן, יופעלו קווי רוחב חדשים, שישפרו את הקשר בין השכונות. כך למשל, קו המחבר בין שכונת תלפיות-מזרח, מתחם התחנה הראשונה, קטמון, שערי צדק וגבעת שאול; קו המחבר בין הר הצופים, רחביה, גבעת רם לכיוון תחנת הרכבת הקלה בהר הרצל; וקו המחבר בין אזור התעסוקה גבעת שאול, קריית הממשלה, מרכז העיר לכיוון ממילא.

שעות הפעילות של קווים מרכזיים בעיר יוארכו לראשונה עד לשעה 02:30 בלילה. בנוסף, יופעלו 2 קווי אוטובוסים חלופיים לרכבת הקלה וכן יופעל בלילות חמישי ומוצ"ש ובחופשות קו ייעודי למוקדי הבילוי בעיר. זאת, במטרה לחזק את הנגישות של תושבי ירושלים המתגוררים בשכונות העיר אל תחנת הרכבת, מרכז העיר, מוקדי הבילוי ובתי החולים. בנוסף, יופעלו קווים ישירים ומהירים משכונת ברחבי העיר בהם, חומת שמואל, גילה, תלפיות מזרח, קטמון, שכונות דרום מערב ופסגת זאב דרך ציר בגין לאזורי התעסוקה בהר חוצבים ובגבעת שאול ולאזור התחנה המרכזית ולתחנות רכבת ישראל. כך למשל, יופעלו קווים חדשים משכונת רמות לאזור התחנה המרכזית, לאזור התעסוקה בגבעת שאול, לקמפוס האוניברסיטה ולבית החולים בהר הצופים;

בנוסף, יופעל קו מהיר חדש מגבעת רם והתחנה המרכזית להר הצופים, קווי הזנה מפסגת זאב, נווה יעקב ורמת שלמה לתחנות הרכבת הקלה, וקו ישיר מהרכבת הקלה לכיוון הכותל המערבי, שיפעל במסלול סובב העיר העתיקה כולל תחנה ברחבת הגורן שבסמוך לכותל הערבי. כמו כן, יתוגברו קווי השירות 1, 3 ו-38 המובילים לכותל המערבי.

יצרנית הקטנועים החשמליים הישראלית בליץ עם זינוק של 57% במסירות 2018

בליץ – יצרנית הקטנועים החשמליים הישראלית מסכמת את 2018 כשנת שיא במסירות כלים חדשים ומכוונת ל-2019 כשנת פריצת דרך בתחום הקטנועים החשמליים בישראל. החברה רשמה ב-2018 זינוק של57% במסירות למספר של 363 קטנועים חשמליים, לעומת 231 קטנועים שנמסרו בשנת 2017.

רפאל מוזינסקי, מנכ"ל בליץ אמר כי "בשנת 2018 ביצענו זינוק במסירות בדגש על חיזוק הקשר שלנו עם המגזר העסקי, כולל רשתות מזון גדולות וכ-200 לקוחות עסקיים מרוצים של בליץ בכל רחבי הארץ. אנו מעריכים כי 2019 תהיה שנה של זינוק נוסף במסירות. זאת בזכות התובנה כי מעבר ציי קטנועי בנזין לקטנועים חשמליים חוסכת עלויות בצורה דרמטית, חוסכת זיהום אוויר, מצמצמת משמעותית מפגעי רעש וגם מגבירה את בטיחות הרוכבים בשל שימוש בכיול בטיחותי של הכלי ממחשב הקטנוע, כיול שאינו מתאפשר בקטנועי בנזין רגילים".

בליץ הפכה במהלך 2018 ליצרן הרכב החשמלי הגדול בישראל מאז בטר פלייס. החברה מכרה עד היום מעל 1,600 כלים חשמליים שנוסעים בכבישי ישראל, החברה תחל במהלך 2019 לשווק את קטנועי החברה בהודו, שוק הדו גלגלי הגדול בעולם.

מוזינסקי הוסיף ואמר כי "הפתרון של קטנועים חשמליים הוא פתרון רווי יתרונות שמתחדדים במיוחד אצל לקוחות מהתחום העסקי, הוכחת היכולת של הטכנולוגיה ומערך השירות המתרחב של החברה, מאפשרים לנו כיום לתת מענה רחב ומקיף יותר ללקוחות גדולים שמחזיקים בציי קטנועים למטרת שליחויות. בליץ צמחה מאוד במהלך 2018 ושילשה את מספר העובדים שלה בישראל. בנוסף, בליץ זכתה במרכז מנהל הרכב הממשלתי ומסרה קטנועים למשרד האוצר והמשרד להגנת הסביבה. במהלך השנה החברה גם השיקה אפליקציה חדשה לניהול ציים והוסיפה מטען ומהיר וחדשני שקיצר את זמני הטעינה באופן משמעותי. גורם נוסף שיתרום להצלחת החדרת החישמול לתחום הדו גלגלי הוא היענות  מצד משרדי האנרגיה והגנת הסביבה לתמוך בפתרון החשמלי באמצעות סובסידיה כפי שמקובל בכל המדינות בעולם המערבי, השוק הישראלי יכול תוך מספר שנים בודדות להיות שוק של שליחויות על כלים דו גלגליים המונעים בחשמל בלבד".

שנת 2018 מסתמנת כשנה הבטוחה ביותר בכבישים

מנתונים שרוכזו על ידי המדען הראשי של משרד התחבורה, ד"ר שי סופר, עולה כי בשנת 2018 צפוי מספר ההרוגים בתאונות הדרכים לכל מיליארד קילומטר של נסועה לרדת ל-5 הרוגים. מדובר במספר הנמוך ביותר בכל הזמנים, בחישוב הגידול בנסועה (30%) והאוכלוסיה (26%) בעשור האחרון.

תאונת דרכים (צילום דני בר)

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנה הקודמת (2017) עמד מספר ההרוגים לכל מיליארד קילומטר נסועה על 6.1 הרוגים, ובשנת 2012, שנחשבה לשנה הבטוחה ביותר עד היום, עמד מספר ההרוגים על 5.8 לכל מיליארד קילומטר נסועה. הנסועה בשנת 2018 צפויה להסתכם ב-62 מיליארד קילומטרים, לעומת כ-50 מיליארד קילומטר נסועה, בשנת 2012, גידול של 25%.

לדברי ד"ר סופר, גם בחישוב מדד ההרוגים ל-100 אלף תושבים, שנת 2018 תרשם כשנה הבטוחה ביותר בכל הזמנים. התחזית לשנת 2018, עומדת על 3.5 הרוגים לכל 100 אלף תושבים, לעומת 4.1 הרוגים בשנת 2017, ו-3.7 הרוגים, בשנת 2012. זאת, בחישוב הגידול בנסועה והאוכלוסיה בעשור האחרון.

נתוני תאונות הדרכים בשנת 2018 מצביעים על שינוי מגמה מובהק, במספר ההרוגים בתאונות הדרכים.  מתחילת השנה ועד היום נרשמו 308 הרוגים בתאונות הדרכים, לעומת 356 בתקופה המקבילה אשתקד, ירידה של 13%. בעשור האחרון חלה ירידה של 30% במספר ההרוגים, לעומת העשור הקודם. זאת, למרות שהנסועה בעשור האחרון גדלה ביותר מ-30%, לעומת התקופה המקבילה.

לדברי ד"ר סופר מאמצע שנת 2017 נרשמה מגמה ברורה של ירידה במספר תאונות הדרכים, כמעט בכל הפרמטרים והמגזרים בישראל. הירידה החלה בחודש אוגוסט 2017 ונמשכה בעוצמה גדולה יותר מתחילת שנת 2018.

בשנת 2018 נרשמה ירידה דרמטית בתאונות, במרבית הפרמטרים:

 • ירידה של 17% במספר ההרוגים במגזר הערבי (94 הרוגים לעומת 113 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • ירידה של 39% במספר ההרוגים בקרב התושבים הזרים (14 הרוגים לעומת 23 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • ירידה של 11% במספר ההרוגים בכבישים העירוניים (131 הרוגים לעומת 147 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • ירידה של 15% במספר ההרוגים בכבישים הבינעירוניים (177 הרוגים לעומת 209 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • בקרב הולכי הרגל נרשמה לראשונה מזה שנים ירידה דרמטית של 16% במספר ההרוגים (92 הרוגים לעומת 110 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • הירידה הגדולה ביותר נרשמה בקרב גילאי 15-24, 50% פחות (6 הרוגים לעומת 12 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • כמו כן נרשמה ירידה משמעותית של 24% בקרב גילאי 25-64 (25 הרוגים, לעומת 33 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • לאחר מספר שנים של עלייה במספר ההרוגים בקרב הקשישים (65+), חלה מתחילת השנה ירידה דרסטית של 21% (41 הרוגים, לעומת 52 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • גם בקרב רוכבי האופנועים נרשמה לראשונה מזה שנים ירידה דרמטית של 30% (44 הרוגים, לעומת 63 בתקופה המקבילה אשתקד)
 • לעומת זאת, בקרב רוכבי האופניים והאופניים החשמליים חלה עלייה. מתחילת השנה נהרגו בתאונות 16 רוכבי אופניים, לעומת 12 בתקופה המקבילה אשתקד, ו-19 רוכבי אופניים חשמליים, לעומת 7 הרוגים בתקופה המקבילה אשתקד

ד"ר סופר מייחס את הירידה הכללית במספר ההרוגים לשתי סיבות עיקריות: הסיבה הראשונה היא השיפור המשמעותי שחל בתשתיות התחבורה בישראל, ובכלל זה הקמתם של מחלפים וגשרים, הפרדות מפלס וטיפול במוקדי סיכון. מהנתונים עולה בכל המקומות בהם בוטלו מוקדי הסיכון נרשמה ירידה של עשרות אחוזים במספר ההרוגים בתאונות.

ד"ר סופר ציין כי התנהגות הנהג היא הגורם המשמעותי ביותר בהתרחשותן של תאונות הדרכים. דפוס הנהיגה של הנהג ויכולת ההשפעה עליו יכולים לחולל מהפך של ממש בנושא. "בשנים האחרונות גדלה בצורה משמעותית שכיחות ההתקנה של מערכות בטיחות בכלי רכב, בארץ ובעולם. מטרתן של מערכות אלה, לסייע לנהג בהבנת הסיטואציה, ולעתים אף בפעולות הנדרשות כדי להתמודד עמה", הוסיף ד"ר סופר.

סיבות נוספות שתרמו לירידה במספר תאונות הדרכים, הן הגברת האכיפה המשטרתית בכבישים הבינעירוניים ופעילות ההסברה הנרחבת של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, תוך מתן דגש על המגזר הערבי בישראל.

כתיבת תגובה