למה ביטוח הנסיעות לחו"ל שונה מאחד לשני?

זוג ידידים שרצה לטוס לברצלונה בפסח האחרון, נדהם לגלות שביטוח הנסיעות לחו"ל שנדרשו לשלם היה שונה, ובעוד הבחור שילם כמה שקלים ליום, הבחורה התבקשה לשלם פי שניים. מה הסיבה לשוני בביטוחי נסיעות, והאם זה קשור רק לחברות הביטוח?

שדה התעופה החדש במינכן (צילום יח"צ חו"ל)

גיל ומצב רפואי משמשים פקטור לחישוב הביטוח

כשקוראים על המקרה שהוזכר לעיל, על שני אנשים בני אותו גיל, שטסו לאותו מקום, באותה טיסה – אך כל אחד שילם מחיר אחר לביטוח, המחשבה הראשונה שעולה לראש היא "שוב חברות הביטוח האלה!". אבל כשנכנסים עמוק יותר לפרטי המקרה, התמונה משתנה קצת. אז בואו נפרט לכם יותר: הבחור היה בן 29 לא לוקח תרופות, טס עם טרולי וכמה חולצות טריקו. הבחורה אף היא בת 29, בהריון בנוסף לכך סובלת מאסתמה וכמובן לוקחת אתה חצי בית ואת כל הבגדים היקרים והתכשיטים. האם עכשיו התמונה ברורה יותר? חישוב הביטוח הרפואי מורכב מכמה פרמטרים. ביניהם הגיל, המצב הרפואי, הייתכנות של המבוטח לתמיכה רפואית בחו"ל ועוד. כשאשה בהיריון טסה לחו"ל, עליה לעשות ביטוח ספציפי, שכולל פירוט של כל מה שעלול להשתבש – והפתרון שיינתן לכל מצב. הביטוח שמורכב לגבר בן שבעים לא יהיה דומה לביטוח שיוצע לבחור בן עשרים, מסיבות ברורות: בריאותו של אדם מבוגר מן הסתם יותר רגישה מזה של אדם צעיר. אנשים עם מחלות רקע ישלמו יותר מאנשים ללא מחלות, שלגביהם יש יותר סבירות שלא יזדקקו לשירותי הבריאות המקומיים.

מטרת הטיול חשובה לפוליסת הבריאות, כמו גם זהות המדינה

 
- פרסומת -

 

אם אנשים טסים למדינה כלשהי כדי להשתתף שם בתחרויות ספורט אתגרי או מוטורי, ביטוח הבריאות שלהם צריך להיות מקיף יותר, וכולל פתרונות רפואיים ספציפיים, כמו למשל הוספה של סעיף חילוץ והצלה למשל, שלאף מטייל שטח בחו"ל אסור לצאת מהארץ בלעדיו. במקרים כאלה של חובבי אקסטרים, ביטוח הבריאות יהיה מעט יקר יותר, אבל מן הסתם, עדיין זול פי כמה ממה שייאלצו לשלם במידה וייפצעו שם, או יילכו לאיבוד בשטח ומשפחתם תיאלץ להזעיק שירותי חילוץ ולשלם עליהם במלואם. גם זהות המדינה נלקחת בחשבון בעת חישוב הפוליסה. אם אתם טסים למדינת עולם שלישית, הביטוח שלכם יהיה שונה ממה שתשלמו על טיול בארה"ב. הסיבה היא, שאם תצטרכו להתאשפז דווקא כשאתם ששירותי בבריאות בארה"ב וקנדה יקרים הרבה יותר מכל שאר המדינות בעולם וגם ההטסה הרפואית להמשך טיפול בארץ תעלה הרבה יותר עקב המרחק, עלות הטיסה וכל מה שכרוך בטיסה רפואית.

לכל חברת ביטוח מחיר משלה

מעבר לכל מה שנאמר על ההבדלים בין פוליסות הביטוח, יש גם הבדלים בין חברות הביטוח עצמן. לכן, כשאתם מתכננים את הטיסה שלכם לחו"ל, תערכו השוואת ביטוח נסיעות לחול ותראו איפה הכי שווה לכם לרכוש את הביטוח שלכם. לפעמים ההבדלים הם משמעותיים. כמובן שעליכם לוודא שהפוליסה כוללת את כל הסעיפים החשובים, ושהמחיר לא הונמך כי נשמטו ממנו סעיפי כיסוי חיוניים.

כתיבת תגובה