כפר סבא מהסרטים

אחרי שכפר סבא הפכה לאתר הסרטה הוליוודי והתקיים בה פסטיבל סרטי תרבות ואמנות, נפתח בה מתחם סינמה סיטי חדש. בעתיד הקרוב יתווספו ל-1500 המושבים בסינמה סיטי עוד כ-2000 מושבים במתחם של קבוצת גלובוס גרופ ההולך ומוקם באזור התעשיה עתיר ידע. מעצמת קולנוע אמרנו ?

סינימה סיטי במתחם G כפר סבא (צילום דני בר)
סינימה סיטי במתחם G כפר סבא (צילום דני בר)

כפר סבא אתר צילום

אחרי שהפקת הסרט ההולוודי לטלוויזיה "הרודן" התקפלה מאתר ההסרטה בצפון כפר-סבא, מצאו גם מפיקים ישראלים רבים את כפר-סבא כמקום טוב באמצע, שאפשר לערוך בו ימי הסרטה רבים למגוון סדרות וסרטים. בין היתר צולמו בכפר סבא חלק מהפרקים של "תא גורדין", "נופלות על הרגליים", "השוטר הטוב" ועוד.

אחד המתחמים הפופולאריים לצילומים הוא מתחם "אונים" שחדל לשמש בית ספר ורובו בניני בית ספר, כיתות, אולמות וכו' שיכולים לשמש הפקות ומתחמי צילום לסצנות עירוניות רבות כמו בי"ס, בית כלא, משרדים, גינה ציבורית, בריכה ועוד.

אפוס 3

אפוס, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות שהסתיים אמש ובו הוקרנו סרטי הפסטיבל באודיטוריום "בית ספיר" כפר סבא.

אפוס הוא פסטיבל הסרטים המוקדש לתחומי התרבות השונים ומהווה הזדמנות לקהל הישראלי להיחשף לסרטים חדשים, שנוצרו בקולנוע הבינלאומי העוסקים בנושאי מוזיקה, מחול, תיאטרון, קולנוע, צילום, ספרות ושירה, אמנות פלסטית, אדריכלות, קריקטורות, קומיקס, אופנה ועוד.
בפסטיבל הוצגו השנה 5 הסרטים המובילים בליווי הרצאות של ד"ר אמיר גבע – חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התרבות בכ"ס.

הסרטים וההרצאות באפוס 3

  • פאקו דה לוסיה- מסע מוסיקלי –  ההרצאה צוללת למעמקי ההיסטוריה של תרבות ה"פלמנקו"  מהמאה ה-9- לספירה ,בה זוהו אבותיהם של הצוענים בצפון מערב הודו,  דרך נדידתם ביחד עם הצבא המונגולי לאירופה במאה ה ,13 ועד להפיכתם למחוללי ויוצרי ה "פלמנקו" הספרדי  לאחר הרקונקויסטה הנוצרית בספרד במאה ה 15 ועד היום.
  • האיש שהציל את הלובר – ההרצאה מנתחת לעומק את השיטתיות של שוד האמנות הגדול ביותר בהיסטוריה, שביצעה גרמניה הנאצית בחסותו האישית של הפיהרר אדולף היטלר, שחלם לבנות את מוזיאון הפיהרר – מוזיאון האמנות הגדול והמפואר בעולם בעיר הולדתו.
  • הסימפוניה הבלתי גמורה של גאודי – ההרצאה מכניסה פרופורציה נכונה ליצירתו הגאונית, אך הקיטשית- מוחצנת של האמן הספרדי – גאודי במסגרת תפיסות העולם והזרמים הפילוסופיים ואמנותיים ששררו בסוף המאה ה 19 באדריכלות הניאו-גותית ואדריכלות ארט-נובו ששלטו אז בכל העולם המערבי.
  • רקוויאם –  ההרצאה מציגה את הרקוויאם – המיסה לאשכבה נוצרית קאתולית בתהליך התפתחותה ומעברה מהכנסיות אל אולמות הקונצרטים.
  • קוין ספייסי הוא ריצ'ארד השלישי – ההרצאה סוקרת את ההיסטוריה של תיאטרון ה"אולד ויק" בלונדון מימי המלכה ויקטוריה דרך לורנס אוליביה שניהל את התיאטרון המלכותי –לאומי ,שם- עד 1976 – ועד שחתן 2 פרסי האוסקר הנודע, קווין ספייסי, לקח על עצמו ב 2003 את הניהול האמנותי של הבית בן 200 השנים והוביל קבוצת שחקנים בינלאומית למסע חובק עולם של המחזה השייקספירי " ריצ'ארד ה -3 במסלול מדהים ששיאו על החומה הסינית.

"הייחוד  של פסטיבל אתוס בכפר סבא הוא בבחירת חמשת הסרטים הבינלאומיים הטובים ביותר מאפוס תל אביב. לאחר שצפינו ב- 20 סרטים שהוקרנו שם בחודש מרץ 2015,  אספנו תגובות מעשרות צופים ובחרנו את הסרטים האיכותיים והמרגשים ביותר" כך מסר אמיר גבע.

אולם לסרטי ילדים בסינמה סיטי כ"ס (צילום רפי דלויה)
אולם לסרטי ילדים בסינמה סיטי כ"ס (צילום רפי דלויה)

סינמה סיטי חדש במתחם  G בכפר סבא

סינמה סיטי כפר סבא, הממוקם במתחם G, משתרע על פני שטח של כ-5,000 מ"ר ויפעל בכל ימות השבוע. מתחם הסינמה סיטי בכפר סבא כולל אולם מופעים תיאטרון המכיל 350 מושבים,  ו-11 אולמות קולנוע חדישים מתוכם 2 אולמות VIP. סך כל המתחם מציע 1500 מקומות ישיבה, שיחולקו לפי קטגוריות וז'אנרים. כל קטגוריה נושאית תעוצב בהתאם ותספק חוויה שונה (אולם ילדים, אולם סרטי אימה, אולם סרטי אהבה וכו'..). להשלמת חווית הצפייה, הוקם אולם קולנוע מתקדם בו מושבי הקולנוע יהיו ממוחשבים ודינמיים (כסאות האולם יזוזו בהתאם לסרט המוקרן, מערכת DBOX) כולל מערכת קול היקפית שתותקן במושבים עצמם.

בנוסף למתחם הקולנוע החדשני, מחוצה לו יוקם מתחם חוויתי בקונספט של "פארק מוסיקה", עם פסלים של כלי נגינה העשויים משיש, שנבנה בשיתוף עיריית כפר סבא.

 
- פרסומת -

 

סינמה סיטי בישראל ובעולם

ניאו לינאו סינמה, היא בעלת סינמה סיטי שהוקמה בשנת 2000. בבעלות החברה נמצאים מתחם הסינמה סיטי בגלילות, סינמה סיטי בראשון וסינמה סיטי ירושלים הכולל גם את עיר התנ"ך ומוזיאון הקולנוע.  היום נפתח המתחם החדש של החברה, במתחם G בכפר סבא. בשנים הקרובות עתידים להיפתח מתחמים נוספים בנתניה, אשדוד ובאר שבע. במקביל לפעילות החברה בארץ, פעילה חברת ניאו לינאו סינמה באירופה, בראשות החברה חמישה מתחמים בפורטוגל ומתחם סינמה סיטי נוסף בברצלונה, שהושקו בשנים 2007-2008. החברה השקיעה עד כה כ- 25 מיליון אירו בפיתוח פעילותה באירופה וצפויה להשקיע עד לשנת 2012 כ-100 מיליון אירו נוספים.

עיצוב הסינמה סיטי בכפר סבא

סינמה סיטי כפ"ס מעוצב בסטנדרט בינלאומי ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר- הכוללות מסכים ותאורות לד בכל פינה, נברשות ייחודיות שהובאו מחו"ל, כדורי תאורה, תקרות ועמודים מוארים וכל זאת בשילוב תמונות, בובות ודמויות מובילות מעולם הקולנוע בארץ ובעולם. כל המערכות במתחם, מערכת הקולנוע, ומיזוג האוויר מנוהלות מחדר בקרה מרכזי IP.  במתחם מערכות הקרנה וסאונד המתקדמות בעולם: מערכות הקרנה 4K. המתחם מבוסס על הטכנולוגיות המתקדמות מסוגן הן ברמת התשתית והן ברמת הציוד האור-קולי והעיצוב. על מנת לעמוד בדרישות הטכנולוגיות של העידן הנוכחי הותקנו במקום תשתיות תקשורת ומחשבים מתקדמות מסוגן, ומערכות הקרנה דיגיטליות המאפשרות להקרין סרטי קולנוע, סרטי תלת מימד (3D), ולראשונה- גם הופעות בשידורים חיים מחו"ל ברזולוציית HD. במתחם מפוזרים עשרות מסכי לד בכל קומת בתי הקולנוע המחליפים את הפוסטרים המסורתיים, ונותנים אינפורמציה שוטפת על לוחות הזמנים, תפוסה באולמות ועוד. במתחם כ- 800 מטר מרובע של מסכי LED  גדולים. כלל המערכות נשלטות על ידי מערכות תוכנה מתקדמת,  פרי פיתוחה של הסינמה סיטי. מערכות אלה הן המתקדמות בעולם. להשלמת חווית הצפייה, הוקם אולם קולנוע מתקדם בו מושבי הקולנוע יהיו ממוחשבים ודינמיים (כסאות האולם יזוזו בהתאם לסרט המוקרן, מערכת DBOX) כולל מערכת קול היקפית שתותקן במושבים עצמם.

מזנון עשיר ואווירה באולם ה-VIP (צילום דני בר)
מזנון עשיר ואווירה באולם ה-VIP (צילום דני בר)

VIP

המתחם מציע 2 אולמות VIP המציעות כורסאות בודדות ומפנקות במיוחד עם משענת חשמלית מתכווננת. בנוסף, לאונג' VIP מעוצב המשרת את כל באי אולמות ה-VIP וביזנס. בלאונג' דלפקים המגישים מזון ושתיה באופן חופשי.

אולמות קולנוע לפי ז'אנר

10 אולמות המחולקים לפי קטגוריות וז'אנרים. כל קטגוריה נושאית מעוצבת בהתאם ומספקת חוויה שונה, כגון:

  • אולמות Kids – בעיצובים שונים המבוססים על דמויות מצוירות על הקירות, תקרה וכיסאות המספקים חוויה ייחודית לילדים.
  • אולמות Love– אולמות המעוצבים ברוח האהבה, עם אפשרו ליצור  מושבים זוגיים ע"י הרמה של תוחם הכיסא.
  • אולם תיאטרון מופעים וקונגרסים– אולם המכיל 350 מושבים. באולמות יש את כל התשתית והציוד הנדרשים לקיים הצגות תיאטרון, מופעים, הרצאות ולקונגרסים מהארץ ומהעולם. התשתית כוללת במה מקצועית, הכנה להגברה להפקות מתוחכמות ומקום למנהל במה וחדרי הלבשה לשחקנים.

המשך הסרט

במרחק קצר ממתחם G בכפר סבא, מוקם בימים אלה מתחם קולנוע נוסף בכניסה לרח' עתיר ידע ולאזור ההיי-טק של העיר. 20 אלף מטר של קולנוע, מסחר ועסקים, כולל 25 אולמות קולנוע, איזור מסעדות, בתי קפה, ומועדון הופעות מה שמבטיח שיהיו הרבה סרטים בכפר-סבא בשנים הבאות.

כתיבת תגובה