כל מה שרצית לדעת על ויזה לארה"ב ולא העזת לשאול

איך מנפיקים ויזה לארה"ב עם דרכון ישראלי ||| איך מנפיקים ויזה עם דרכון אירופאי ||| כמה עולה כל ויזה וכללי עשה ואל תעשה ||| מה עם ויזה לקנדה ||| כל הפרטים והטיפים בהמשך…

דרכונים (צילום דני בר)

מי צריך ויזה

מדינות רבות דורשות תהליך של סינון ובקרה על כל מי שנכנס למדינה ואינו אזרח אותה מדינה. כל מדינה בוחרת את הדרך שבה היא בוררת את המבקרים בה בשערי נמל התעופה או בקונסוליה. יש מדינות שאזרחיהן פטורים מצורך בויזה ביותר מ-180 מדינות העולם (יפני יכול להיכנס ל-189 מדינות ללא צורך בויזה) ולעומת זאת בעל דרכון ישראלי, פטור מויזה רק בכניסה ל-161 מדינות. המדינה הכי פופולארית לנסיעות ישראל, ארה"ב, מחייבת בעל דרכון ישראלי, להנפיק ויזה קונסולרית מבעוד מועד. אז מה עושים?

איזו ויזה

בנסיעה לארה"ב, בעל דרכון ישראלי נדרש לכמה צעדים על מנת שתונפק לו ויזה. הדבר הראשון הוא להחליט מה מטרת הביקור כי קרוב לודאי שאתם נוסעים לצרכי בילוי ותיירות וסוג הויזה הנדרש הוא 2B. במידה ואתם נוסעים לעסקים אז זו ויזה מסוג 1B (שימו לב לא להיות מסווגים בוויזת עבודה גם אם אתם נוסעים לתערוכה מקצועית מטעם העבודה כי זה רק יכביד על התהליך). סוגי הוויזות הן  B מבקר: עסקים, תיירות, טיפול רפואי, C מעבר דרך ארה"ב, F סטודנט אקדמאי, M  סטודנט מקצועי/לא אקדמאי או I  עיתונאים או אנשי תקשורת.

מומלץ להיכנס לאתר של הקונסוליה הישראלית בישראל, ולמצוא את סוג הויזה שאתם צריכים בדף Visa Wizard.

שלבי קבלת ויזה

  1. יש למלא טופס דיגיטלי DS-160 בו יש לתת הרבה פרטים, במדויק ובאופן עקבי, לכל מבקשי הויזה בנסיעה משותפת.
  2. תשלום אגרה עבור הויזה. אפשר לשלם את האגרה בסך 160$ בשקלים, בכרטיס אשראי באתר הקונסוליה…
  3. קיבעו מועד ראיון בקונסוליה האמריקאית בת"א או בירושלים (פטורים מראיון ילדים עד גיל 14 וקשישים מגיל 80 ואילך).
  4. הכינו צילומי דרכון בגודל ואופן שמתאים לאמריקאים (כל חנות צילום יודעת ויש גם מול הכניסה לקונסוליה ברח' הירקון בתל אביב.
  5. בהגיעכם לראיון, דעו שאסור להכניס טלפונים סלולריים או כל מכשיר אלקטרוני אחר. יש להגיע עם טופס ההזמנה לראיון, אישור מודפס עם ברקוד של טופס 160DS שמילאתם, אשור התשלום אגרה, דרכון עם תוקף ארוך יותר מחצי שנה, צילומי פספורט, כל מסמך אחר המאשר הפרטים שמילאתם בטופס הבקשה.
  6. הריאיון עם פקיד קונסולרי הוא בדרך כלל קצר ובסופו לרוב תדעו אם יש אישור
  7. תמתינו לקבלת הדרכון בדואר (כעבור שבוע עד 10 ימים) ואז תדעו האם קיבלתם ויזה ולכמה זמן (בין שנה לעשר שנים) וכמה כניסות (כניסה אחת עד מספר בלתי מוגבר של כניסות).
  8. לא קיבלתם ויזה? יש באפשרותכם להגיש ערעור ואז מומלץ להיעזר בחברות המתמחות בכך, גם אם הדבר כרוך בדמי טיפול.
קו הרקיע של ניו-יורק (צילום דור בר)

ישראלים עם דרכון אירופאי

בעל דרכון אירופאי יכול לותר על כל התהליך שמפורט לעיל ולבקש ויזת ESTA שהיא פוטרת מצורך בראיון, צילום וכו' וגם עלותה רק כעשירית מעלות ויזה רגילה לבעל דרכון ישראלי. כל הפרטים בכתבה…

 
- פרסומת -

 

יש לאישור ESTA גם מגבלות: האישור תקף לשנתיים בלבד ואפשר לשהות בארה"ב עד 90 יום ושנה ואי אפשר להאריך השהות.

הויזה גם תקפה לקנדה

ויזה שקיבלתם בקונסוליה או אישור ESTA תקפים גם לצורך כניסה לקנדה ואין צורך להנפיק ויזה נפרדת לארה"ב. במידה ועדיין לא ברור לכם כל התהליך כנסו לאתר הקונסוליה בעברית…

הכניסה לארה"ב

לאחר הנחיתה תופנו לפקיד ההגירה המקומי בארה"ב ותידרשו להציג הדרכון עם הויזה. פקיד ההגירה ישאל שאלות והוא יכול גם למנוע את כניסתך אם התשובות לא יתאימו למה שכתבת בטפסי הבקשה לויזה. במידה ונכנסת עם דרכון אירופאי יש להציג את האסמכתא של אישור ESTA שקיבלת בדוא"ל. גם כאן יתכן ופקיד ההגירה יתשאל ויקשה (ביחוד אם אתם זוג ורק לאחד יש דרכון אירופאי). בכל מקרה תיצמדו לאמת ולמה שכתבתם בטפסי ההגירה השונים שמילאתם בארץ.

עוד על ויזה לאירופה ובכלל בכתבה זו…

טיול נעים

כתיבת תגובה