כלייזמרים וטעמים בעיר צפת

שלגית אשטמקר מספרת על סיור חוויתי בצפת ||| סיור קולינרי עם גבינות ויין, אוכל ומוסיקה ||| בעיר המקובלים אפשר גם לטייל ולבלות כמטיבי לסת ולא רק למטיבי לכת ||| כל הפרטים והסיפורים בהמשך <<<

צפת הכחולה (צילום שלגית אשטמקר)

בוקר טוב צפת

מספרת שלגית: הגעתי לעיר צפת בעקבות סיור עיתונאים קולינארי ופתיחת פסטיבל הכלייזמרים ה-31 בעיר, פסטיבל מוזיקת נשמה יהודית. הופעתי לגלות עיר עם סמטאות מיוחדות ואוויר הרים צלול כיין.

הבוקר שלנו החל במלון The Way In, מלון בוטיק מיוחד השוכן בתוך סמטאותיה של העיר. המלון בבעלות וניהול של רוני בראל והנוף הנשקף מהמלון נפלא והאוויר צלול מאוד!

במלון קיבל את פנינו אילן שוחט, ראש עיריית צפת, וסיפר לנו על העיר, המסורת, והפסטיבל הנחגג בפעם ה-31 בעיר "פסטיבל הכלייזמרים". בפסטיבל הופעות מסוגים שונים: מוזיקה יהודית ממזרח אירופה, מוזיקה אתנית, צוענית, ג'אז ועוד. פרטים על הפסטיבל שהיה ועל הפסטיבל הבא באתר <<<

פתיחת הפסטיבל הושקה לנו באופן רשמי עם המנהל האומנותי של הפסטיבל, אייל שילוח, בליווי הנגנים הצעירים והמוכשרים. צפינו בניגונים ושירי נשמה יהודית שמקורה במזרח אירופה.

מלון הבוטיק זה ווי אין, סמטת י"ז 23 צפת, טלפון 04-6579984. פרטים והזמנות <<<

אוכל בצפת (צילום שלגית אשטמקר)

צפת העיר הכחולה

מהמלון יצאנו לסיור בסמטאותיה של העיר צפת. את הסיור המיוחד ליווה והדריך אייל בנימין קרוצ'י, מורה דרך במחלקת התיירות בעיר צפת. הסיור בחל בפרויקט "העיר הכחולה" שמתבצע בשיתוף עם סטודנטים מבצלאל, שצובעים ומשפצים מבנים ישנים בעיר וכך הופכים את סמטאותיה לכחולות. אני יכולה להעיד כי צפת של היום, שונה בהרבה מצפת של פעם, הכחול והייחודיות מקנים אוירה ביתית ומיוחדת לעיר.

בין הסמטאות הגענו למקום בו ניתן להרגיש את אווירת הקודש האמיתית השורה בעיר צפת, יקב צפת וגבינות קדוש.

יין וגבינות בצפת

יקב צפת (צילום שלגית אשטמקר)

קרן ומשה אלון, עלו לארץ וחזרו בתשובה. הזוג הקים יקב משפחתי קטן בו הם מייצרים 6,000 בקבוקים בשנה. היינות הם לשימוש עצמי ולמבקרים שמגיעים ליקב ומבקשים לרכוש את היינות המיוחדים. העסק מקורו באהבה ליין והמטרה היא להשאיר את העסק כמשפחתי ולא לשווק אותו לקהל הרחב. טעמנו מהיינות המיוחדים, משה סיפר לנו על יין ייחודי שהוא מייצר, הפותר כל ריב שיש במשפחה, שמו של היין הוא "שלום בית", והוא בהחלט טעים!

לצד היין טעמנו מגבינות קדוש הביתיות והמיוחדות.

יקב צפת- סימטת בית יוסף 29 צפת, פרטים באתר <<< ובטל': 054-3478874

גבינות קדוש- הרב אהרון בן שמעון 34 צפת, לפני הכניסה לבית העלמין הצבאי . פרטים בדף הפייסבוק <<< ובטל': 050-7299798.

Good Bar

 
- פרסומת -

 

ואם בבריאות עסקינן, גודבר- Good Bar מזון בריאות ואנרגיה של אדם דוד נראל ויהודה חלקיה יציעו לכם שייקים טעימים, מזינים ובריאים. חטיפים מלאי אנרגיה ובריאות. גודבר- Good Bar תרפ"ט 1, העיר העתיקה צפת. פרטים באתר <<< ובטל': 054-7273064

לחוח תימני

לחוח תימני בצפת (צילום שלגית אשטמקר)

בעיר כמו צפת, חייבים להרגיש את האותנטיות, וכך הגענו לרונן לחוח תימני וטעמנו לחוח תימני מיוחד שרונן מכין במקום. קינחנו במיץ גת טעים ומיוחד. קומת האירוח של רונן מעוצבת בסגנון תימני אותנטי, עם כלי נגינה מסורתיים ומזמינה את סיאסטת הצהריים.

רונן לחוח תימני- אלקבץ 18 צפת,פרטים בטל': 050-2254148 ובדוא"ל <<<

יש טבעונים בצפת

היש טבעוניים מחוץ לתל אביב? שמחתי לגלות את ELEMENTS CAFÉ, שהיא מסעדה אורגנית ללא גלוטן המתאימה לטבעונים וכוללת גם מנות ללא גלוטן. טעמנו מהמנות המיוחדת שהיו טעימות לא פחות ממוצרים רגילים.

ELEMENTS CAFÉ – מגיני צפת 5, צפת. פרטים באתר <<< ובטל': זאב- 054-6509183

אבו חמסה

המשכנו לחומוסיית "אבו חמסה", חומוסייה ומסעדה חלבית ברחוב הראשי של צפת.

"אבו חמסה"- ירושלים 26 צפת. פרטים בטל': איתן 054-8458781

סיכומו ש יום

סיירנו, טעמנו, שרנו ורקדנו בסמטאות העיר בליווי שירה וריקודים ותקיעות שופר של אייל. חוויה מומלצת במידה ותגיעו לסיור בעיר.

צפת מיוחדת, מלאה בסמטאות ציוריות, סיפורים אישיים וטעמי אוכל שלא ניתן למצוא במקומות אחרים. בביקור בפסטיבל הכלייזמרים או בכלל, אני ממליצה לשוטט בסמטאותיה של העיר ולמצוא את כל הטוב והטעים שיש לצפת להציע לנו, הנאה מובטחת!

שלגית אשטמקר, מארגנת טיולים חברתיים לגילאי 25-45 לחו"ל. פרטים באתר <<<

כתיבת תגובה

סגירת תפריט