יין – איך לקנות את היין הנכון

כל מי שנכנס לרשתות שיווק או באופן ספציפי, לחנות שמוכרת מוצרי אלכוהול, לא יכול שלא להתרשם מכמות היינות שנמצאים על המדפים ומוצעים למכירה. הימים בהם היינו יכולים להסתפק ב-2-3 חברות, נשכחו מזמן. כיום אנחנו יכולים ליהנות מכמות אינסופית כמעט של יינות, הן מחו"ל והן מהארץ.

סדרת האסנס 2016 של טפרברג עם דני ושיקי הייננים ברקע (צילום דני בר)

מן הסתם, זה הופך את החוויה הקנייה להרבה יותר משמעותית, הרבה יותר ייחודית, יש שיטענו שגם להרבה יותר קשה. הרי כשיש לנו 2-3 סוגים, אין לנו הרבה אפשרויות בחירה, ניקח את מה שנראה לנו. כשיש לנו עשרות בקבוקים על המדף בכל חנות, ולא פעם מדובר ביינות שונים לגמרי, אז הקושי לבחור הוא גדול יותר.

אין ספק שהצרכן הישראלי למד לאהוב יין עם השנים. כבר לא מדובר רק ביין לקידוש וגם לא מדובר ביין שמיועד לארוחות חגיגיות ומיוחדות. בטח שלא מדובר אך ורק ביינות שמיועדים לבישול, מן הסתם. עם השפע, בא גם התיאבון וגם הידע. הצרכן הישראלי קונה היום הרבה יותר יינות מאשר בעבר וצורך אותם בצורות שונות, לפעמים הוא לא צריך סיבה מיוחדת, חגיגית, בשביל לפתוח בקבוק יין ולשתות, בין אם זה עם חברים, בני משפחה ולעיתים קרובות הוא גם ישב בסיום יום עבודה ויפנק את עצמו בכוס יין טובה.

מן הסתם, השפע של בקבוקי יין בחנויות הביא עמו גם איכות. אנחנו יכולים למצוא היום דוגמאות שונות של בקבוקים ברמות מאוד גבוהות. מה שיפה הוא, לא רק שהצרכן הישראלי למד לקנות, למד ליהנות, למד מה נכון ואיכותי, אלא במקרים מסוימים, הוא למד גם להפיק יינות. על כן אנחנו יכולים לראות יותר ויותר יקבים פרטיים, קטנים, כאלה שמייצרים ומוכרים במקום וכאלה שמייצרים ומשווקים בכל הארץ. מדובר ביקבים שנמצאים ברמת הגולן, במדבר יהודה, נגב, אזור השפלה, יהודה ושומרון ובאזורים אחרים בארץ. יינות קטנים, איכותיים, שמייצרים יינות ברמה מאוד גבוהה.

צריך לומר, מלבד הגידול בחנויות, הגידול ביקבים וכאמור בהיצע, בכלל תרבות היין השתנתה מאוד בשנים האחרונות, לדוגמא, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד "טיולי יינות" הכוונה לטיולים שנערכים אל יקבים שונים, אל גפנים בהם מגדלים את הענבים וכן טיולים שכוללים הרצאות מלומדות על יינות מפני מומחים בתחום. טיולים כאלה נערכים גם בישראל וגם בחו"ל, בין אם זה בצרפת, איטליה ואפילו בקליפורניה, ארצות הברית.

כיצד בוחרים יין לארוחה

כל זה מוביל אותנו לשאלה, כיצד בוחרים בקבוק יין טוב לארוחה. הכוונה היא לבקבוק יין שאנחנו נצטרך לקנות ולהביא איתנו לארוחה, בשביל שכל האורחים ייהנו ממנו.

 
- פרסומת -

 

צריך להדגיש, אם מדובר בכמות גדולה של אורחים, אז אפשר לקנות יותר מבקבוק אחד, ואז אנחנו גם חוסכים חלק מהדילמות שעומדות בפנינו. אנחנו יכולים לבחור יותר מסוג אחד, כך אנחנו חוסכים לעצמנו את הצורך לבחור, וגם מאפשרים לאורחים שלנו ליהנות מסוגים שונים.

בכל מקרה, אם אנחנו צריכים לבחור בקבוק יין לארוחה, עלינו לעשות זאת לפי פרמטרים שונים ומקובלים. בחלק הבא, אנחנו נתייחס למספר נקודות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו.

מי הקהל – בין אם הארוחה נערכת בישראל, בקרב חברים ובני משפחה או אורחים מחו"ל, ובין אם הארוחה נערכת בחו"ל, כשאנחנו מוזמנים למשפחה מקומית או לכל מקום אחר, עלינו לדעת מי הקהל, מי אמור להשתתף בארוחה, כמה אנשים ועד כמה הם באמת אוהבים יינות, עד כמה הם בקיאים בכך.

מצד אחד, אנחנו נרצה להרשים אותם עם יין טוב, איכותי, מצד שני, אם הם לא חובבי יין גדולים או לא מומחים בתחום, יכול להיות שהם יעריכו גם יין בינוני ואנחנו לא בהכרח חייבים לבחור יין יוקרתי.

סוג הארוחה – יש הבדל בין ארוחת דגים ופסטות לארוחת בשרים. כל ארוחה יש לה את היין הנכון עבורה. כפי שבארוחות יפאניות נניח, נקנה יין יפאני, כך גם בארוחות רגילות אנחנו נקנה יין מתאים, יין שיכול להשתלב עם הארוחה בצורה טובה, יאפשר לנו גם ליהנות ממנו וגם ליהנות מהאוכל ומהאווירה.

מועד הארוחה – גם פה, אנחנו נבחין בין ארוחות שנערכות בבוקר או בצהריים, לבין ארוחות ערב. כמובן שגם זה מושפע מהשאלה, איפה אנחנו נמצאים, איך אנחנו אמורים להגיע אל המקום ועוד. אלה דברים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלנו.

כתיבת תגובה