חדש על המדף של דני בר 7/2019

מבצעים ליום הבוחר – 9 אפריל 2019 ||| יין לכבוד חג החירות וליל הסדר ||| יין, מבצעים ומסעדות ||| מוצרים חדשים לילדים ומבוגרים ||| אלבר, אלדן, בטוח חדש לרכב ועוד ||| לשאר החידושים והחדשות …

פסח לילדים

גאוני עם משחקים חדשים לחג הפסח לפיתוח מיומנויות חשיבה ומוטוריקה

יצרנית המשחקים הישראלית גאוני, המתמחה בפיתוח משחקי חשיבה ולימוד מקוריים לילדים, השיקה לחג הפסח מגוון משחקים חדשים שיספקו לילדים שעות רבות של הנאה וכיף, לצד פיתוח מיומנויות חשיבה, שיתוף פעולה מוטוריקה.

שחרר ת'כלב: משחק מהנה המפתח חשיבה, ריכוז וראייה חזותית. המשחק מבוסס על סיפור חמוד: משתתפי המשחק מטיילים בגן הציבורי עם כלביהם, לפתע הכלבים מבחינים בארנב ומתחילים לרדוף אחריו. כל רצועות הכלבים מסתבכות זו בזו. מי יצליח לשחרר את הפלונטר? המשחק מכיל 6 רצועות שבצידן האחד כלב עץ ובצד השני, חרוז מעץ. מהלך המשחק: כל שחקן בתורו מרים את 6 הרצועות ביד אחת, אומר בקול רם את צבע הכלב שבחר, ומפיל את הרצועות על השולחן. מטרת המשחק היא לזהות ראשון את הכלב בצבע שהוכרז – ולמשוך במהרה את החרוז המחובר לרצועתו – בלי לגעת ברצועות. מי שמצליח – זוכה בעצם. מי ששוגה – מפסיד עצם. המשחק מסתיים ברגע ששחקן צבר 4 עצמות טעימות לכלב שלו. המשחק מכיל 6 רצועות עם כלבים מעץ ו-19 עצמות. המשחק מתאים לילדים מגיל 4.  מחיר: 49.90 שקלים.

"מאקי סטאק" MAKI STACK– תחרות הכנה של מנת סושי: משחק חברתי ומהנה לכל המשפחה – ילדים ומבוגרים, המעודד שיתוף פעולה, עבודת צוות ומפתח ריכוז. מתאים ל-4 עד 6 שחקנים, הנחלקים ל-2 קבוצות מתחרות, כשהמטרה היא להכין במהירות מגדל סושי כפי שהוא מוצג בקלפי אתגר. מוצעות שתי אפשרויות מאתגרות למשחק: צ'ופסטיק –  על צוות השחקנים לפעול בשיתוף פעולה כדי להצליח לסדר מגדל סושי בעזרת האצבע המורה בלבד. אפשרות שנייה: אחד השחקנים בכל קבוצה עוטה כיסוי עיניים, ועליו להצליח לסדר נכון מגדל סושי, על פי ההוראות שחבריו לקבוצה מספקים. "מגדל הסושי" מכיל, בין השאר, בקבוק רוטב, מחצלת סושי ועוד חלקי סושי מעץ. הקבוצה הראשונה שצוברת 6 קלפים מנצחת וזוכה בתואר "מאסטר סושי". מגיל 7 ומעלה. מחיר 119 שקלים.

Cubeez: משחק מצחיק, תחרותי, המפתח חשיבה מהירה, ריכוז, ראייה חזותית וזריזות ידיים. כמה מהר תצליחו להרכיב פרצופון מצחיק בעזרת קוביות, שבכל פאה שלהן מצויר רק חלק מהפרצופון? כל משתתף במשחק מקבל סט של 3 קוביות שעליהן מצוירים חלקי פרצופונים מצחיקים. עליהם להצליח ליצור בעזרתם, במדויק, את הפרצוף המופיע בקלף האתגר. הראשון שמצליח ליצור את פרצופון הקיוביז – מנצח וזוכה בקלף. השחקן הראשון שצובר 10 קלפים – מנצח. המשחק מכיל 12 קיוביז (4 סטים של קוביות) ו-50 קלפי אתגר. מתאים ל-2 עד 4 משתתפים. מתאים לילדים מגיל 6 שנים. מחיר: 79.90 שקלים.

https://youtu.be/q3rt5saZckc

למידע נוסף באתר … להשיג בצומת ספרים, סטימצקי, ברשתות ובחנויות הצעצועים. צילום אופיר וייס.

דיאמנט צעצועים עם הלהיטים החדשים לפסח

חברת דיאמנט צעצועים, החברה המובילה בארץ בפיתוח וייצור מוצרים בתחום הפעילות היוצרת לילדים ומשווקת של להיטים לילדים כמו הא'צימיל ועוד. החברה משווקת גם את מוצרי חברת משחקי החשיבה סמארט זון. דיאמנט צעצועים משיקה להיטים חדשים לפסח:

 • בייבי שארק- השיר שכבש את על העולם עכשיו בבובה מזמרת בשני גדלים  שונים. מחיר: החל מ- 49.90 שקלים
 • האצ'ימל ביצי איסוף – הדמויות האהובות בעונת חדשה – עונת הים. מחיר: החל מ- 49.90 שקלים
 • האצ'ימל – בבובות פרווה  – הבובה האהובה עכשיו כבובת פרווה מתוקה ונעימה. מחיר- 99.90 שקלים

טרנד הסליים ממשיך:

 • סליים "הכפולה"  – שקשקו את זה – סליים של התוכנית האהובה.  מאושר ע"י מכון התקנים ובטוח לשימוש. מחיר:34.90 שקלים
 • פצצות אמבטיה לחווית אמבטיה מפוצצת, הכינו בעצמכם פצצות אמבטיה מפנקות. מתמוסס במים. ערכה להכנה עצמית. 2 סוגים שונים, בכל סוג 3 דגמים שונים. דגמים חדשים. מחיר: 49.90 שקלים

ניתן למצוא בפריסה ארצית ברשתות הצעצועים ובחנויות פרטיות.

עמותת ילדים בסיכוי עם הגדה לפסח חברתית חדשה בשיתוף החברה להגנת הטבע

עמותת 'ילדים בסיכוי' היא הציפור בלב של כל ילד שהוצא מביתו וגדל בפנימיה בשל נסיבות חיים מורכבות, ומבקשת לאפשר לו העצמה, הגשמה, מימוש אישי ואהבה. חג הפסח מסמל יותר מכל את היציאה מעבדות לחירות, את הדרור והמעוף, בדיוק כמו הציפורים החופשיות הממריאות אל על.

בתקופה זו, בה הפריחה בשיאה והאביב בפתח, הלב נפתח ויש רצון לתת…ההגדה הייחודית לפסח היא מתנה חברתית ושימושית, ולמען מטרה חשובה – לתת סיכוי לילדים שלא שפר עליהם גורלם.

ההגדה תכלול, בנוסף ליצירותיהם המקסימות של הילדים, גם מגדיר ציפורים ישראליות באדיבות החברה להגנת הטבע, וכמו כן, תנציח את הזמר יגאל בשן ז"ל, באמצעות שירו המזוהה ביותר -"יש לי ציפור קטנה בלב".

כל ההכנסות מרכישת ההגדות, קודש למען שיפור חייהם של ילדי הפנימיות בישראל וצעירים חסרי עורף משפחתי, כי לכל ילד מגיע סיכוי לעוף גבוה!

לפרטים והזמנות: מוריה בדוא"ל …. ובטל': 03-647-5075

פאזלנד עם GRAVITRAX המשחק שכבש את העולם

גרביטרקס ברשת פאזלנד (צילום זיגמונד פרנלי)

אחרי שכבש את שוק משחקי החשיבה בעולם, הגיע בימים אלו GRAVITRAX   לרשת "פאזלנד" בישראל. מדובר במשחק המבוסס על חוקי הפיזיקה וכוח המשיכה שמטרתו בניית מערכת מסלולים אינטראקטיבית ומודולארית.

ל GRAVITRAX שתי חוברות:

 1. חוברת של 24 משימות מחולקת לשש רמות קושי (כולל פתרונות) וכוללת ארבעה סוגים של משימות:
 • גובה- במשימה זו רואים את המסלול ללא אריחי ההגבהה. המטרה: להניח את האריחים במקום המתאים על מנת שהכדור יגיע למשטח הנחיתה.
 • מסילות חסרות- במשימה זו המסלול מוצג ללא המסילות. המטרה להרכיב את המסילות במקום הנכון.
 • אריחים חסרים- איזה אריח מתאים לסימן השאלה? בכל מקום בו מוצג סימן השאלה יש להניח את האריח המתאים.
 • רצף- המטרה לתכנן את המסלול וסדר הגעת הכדורים לנקודת הסיום.
 1. חוברת תכניות להרכבה חופשית ובה 9 דוגמאות של מסלולים. ניתן להרכיב מסילה מאתגרת ולחוות את כוח המשיכה.

מחיר לצרכן 359 שקלים. מיועד לגילאי 8 +. ניתן לרכוש תוספות אטרקטיביות כמו תותח מגנטי, פטיש, לולאה במחירים הנעים החל מ-59.90 שקלים. להשיג ברשת חנויות פאזלנד ברחבי הארץ.

טויריפיק עם חידושים לילדים לחג הפסח

טויריפיק ToyRrific מציע מגוון חדש של מוצרים לפסח. סרטוני הצלה רבים של בעלי חיים הפכו לוויראליים באינטרנט וצברו מיליוני צפיות. בינתיים, קטגוריית Feature Plush – בובות חיות אינטראקטיביות, הבנויה על דפוס משחק של "טיפול וטיפוח" ממשיכה לצבור פופולאריות בזמן שמוצרים כמו האצ'ימלס ו LOL הפתעה הראו את הפופולריות ההולכת וגדלה והקסם של "רגע גילוי קסום". ה- DNA של המוצר: מהפך, הפתעה, הצלת בעלי חיים, טיפול וטיפוח, חברות, אהבה.

טפחו את חיית המחמד שקיבלתם וגרמו לה להרגיש ולהיראות נהדר ע"י סירוק והוספת קולר ואביזרים….ממוזנחת למטופחת ב- 4 שלבים קלים….

 • רחצו אותנו – העניקו לכדורי הפרווה שלכם אמבטיה מפנקת
 • נגבו אותנו – פנקו את כדורי הפרווה ע"י ניגוב וייבוש בדיוק כמו בספא….
 • גלו – איזו חיה הצלתם
 • אהבו אותנו – טפחו את חיית המחמד שקיבלתם וגרמו לה להרגיש ולהיראות נהדר!

פיקמי פופס: סוכריות על מקל היחידות שבתוכן תמצאו בובות פרווה חמודות וריחניות וכל כך הרבה הפתעות מתוקות, כך שהילדים שאוהבים לאסוף יקבלו את החוויה האולטימטיבית של הפתעה וגילוי.

לאחר שפתחנו וגילינו את הבובה הקסומה – ניתן לשים את אותה על היד, על התיק, לקחת אותה איתכם לכל מקום…..איזו הפתעה תגלי בפיקמי פופ שלכם? זו ההפתעה הגדולה! 3 גדלים שונים

סליים / סליים PUTTY – הסליימי המקורי: סליימי המקורי, הינו סימן רשום. הסליימי היחיד במינו המיוצר ע"פ נוסחה שוויצרית הרשומה כפטנט הכוללת רכיבים טבעיים בלבד. ילדים ומבוגרים ייהנו שעות  מלשחק עם הסליימי שהינו 100% בטיחותי לשימוש ע"י ילדים. משחק עם סליימי הינו גם חינוכי. מועכים אותו! יוצרים צורות מגניבות! מרגישים אותו נוזל מבעד לאצבעות! מותחים אותו! מריחים אותו! מסייע בשיפור מוטוריקה עדינה ושעות של הנאה! מגוון מאוד גדול:

 • סליימי בבליסטר – אריזה קטנה כייף גדול
 • אפקט מטאלי
 • סליימי פירותי – עם ריח פירות ממכר
 • סליימי חרקים – עם חרקים בתוך הסליים
 • מארזים גדולים – סליימי סטרטצ'י 500 גרם של סליים נמתח במיוחד
 • סליימי אופס – עשוי להשמיע קולות מצחיקים!
 • סליימי אוורירי – סדרה עם נוסחה חדשה – רך ואוורירי במיוחד, עם ריח מיוחד

פורטנייט: מותג הבנים החזק ביותר. איזה בן לא מכיר את משחק המחשב – פורטנייט?. יותר מ- 100 דמויות לאיסוף. 2 ליינים שונים. ליין נוסף עם 6 דגמים שונים.

אנונימה עם מגוון דמויות, בובות וצעצועים וסדרות אספנות לפסח

אנונימה, יבואנית ומשווקת בישראל של להיטי צעצועים ומבחר ענק של מוצרי ילדים מהמותגים המובילים בעולם, משיקה לכבוד חג הפסח מגוון של דמויות, בובות וצעצועים ובהם סדרות אספנות של הלהיטים העולמיים: BOXY GIRLS ,POMSIES ORBEEZ , SQUEEZAMALS  ו-GRUMMBLIES! מדובר בפריטים שהיו מהמתנות המבוקשות ביותר בארה"ב לרגל חג המולד והשנה האזרחית החדשה 2019!

 • ORBEEZ (אורביז): מיכל קסם עגול, הנראה כאילו שהוא מכיל כדורוני ג'לי שקופים. אבל אם תמלאו את המיכל במים – יתחולל קסם ויתגלה במיכל יצור חמוד! אפשר להוציא את היצור למשחק, אפשר להשאירו במיכל עם המים, ואפשר לרוקן את המים, והחמודון ייעלם… האורביז מגיעים בשתי סדרות, בכל סדרה 10 דמויות, לאיסוף ולמשחק. גודל המיכל 9 ס"מ. מחיר: 49.90 שקלים. מתאים מגיל 5 שנים.

 • SQUEEZAMALS (סקוויזמאלס): דמויות רכות ונעימות למגע וללחיצה, המפיצות ריח נעים ומשכר. הן מגיעות במגוון דגמים, גדלים וצורות, כגון קינוחים (צורות של מרשמלו, גלידה, עוגה ועוד), פרצופונים מתוקים, בעלי חיים ועוד. חלק מהדגמים מוצעים כמחזיק מפתחות שאפשר להצמיד לתיק, לארנק, למפתחות ועוד. את הבובות אפשר להניח על המיטה, אפשר לקשט בהן את המדף, ואפשר לחבק וללטף. זהירות: אי אפשר להפסיק להריח וללטף…לסקוויזמאלס 7 סדרות, בכל סדרה 7–10 דמויות (גודל: כ-6 – 20 ס"מ). מתאים מגיל 3. מחירים: 29.90 שקלים, 49.90 שקלים, 99.90 שקלים (תלוי בדגם).

 • BOXY GIRLS (בוקסי גירלס): מותג אמריקני של בובות אופנתיות, הלבושות על פי צו האופנה האחרון. הבובות משווקות באריזה עם 5 קופסאות מתנה סגורות, המכילות פריטים שזה עתה הגיעו "בהזמנה מהאינטרנט". הילדים אינם יודעים מה יש בקופסאות, וזו הפתעה גם עבורם לגלות את הפריטים השווים שארוזים בקפידה בתוך כל קופסה. באריזות המשלוחים אפשר למצוא מגוון פריטים הכוללים פריטי ביגוד, נעליים, אקססוריז, תכשיטים ועוד, המתאימים לבובה. לבובה האופנתית גם שיער ארוך שאפשר לסרק, ואפשר גם לעצב לה תסרוקות שונות. סדרת הבובות מכילה 4 דמויות: אנה, מילה, קיקי והייזל, שגודלן 23 ס"מ. אפשר לרכוש גם אריזה נפרדת המכילה 6 קופסאות מתנה (ללא בובה) וכך להגדיל את פריטי הלבוש והאקסוסריז לבובה. מחיר בובה עם 5 קופסאות: 129 שקלים. מחיר אריזה של 6 קופסאות מתנה: 69 שקלים. בנוסף לבובות, המותג מציע סדרות נוספות: סדרת בובות מיני: כוללת 6 דגמים של בובות קטנות, בגודל 8 ס"מ. בכל אריזה בובה ו-3 קופסאות הפתעה. מחיר: 49.90 שקלים. סדרת חיות הכוללת קוף, ינשוף, חתול וכלב. בכל אריזה בעל חיים ו-2 קופסאות הפתעה, המכילות מגוון פריטים לבעלי החיים ובהם קולר, כלי לאוכל ועוד. גודל החיות – 4  ס"מ, מחיר: 49.90 שקלים. כל הסדרות מתאימות לילדים מגיל 6 ומעלה.

 • בובות POMSIES (פומסיס): בובה פרוותית אינטראקטיבית, המגיבה למגע וללחיצה. כשמלטפים אותה ולוחצים לה על האף היא משמיעה מגוון של צלילים מתוקים, צבע עיניה מתחלף לצבעים זוהרים שונים המצביעים על מצב רוחה, וזנבה רוטט. לבובה 50 תגובות שונות! הזנב הארוך של הפומסיס יכול להתלפף סביב פרק כף היד, התיק, הקוקו, הנעליים ועוד, כך שאפשר לקחת אותה לכל מקום. הבובה מגיעה עם מברשת אישית לסירוק ולפינוק. הסדרה כוללת 5 בובות במגוון צבעים. מחיר: 129 שקלים. מתאים מגיל 3 ומעלה.

 • המפלצונים GRUMMBLIES (גרומבליס): הגרומבליס הם מפלצונים אינטראקטיביים, פרוותיים ומצחיקים, שבלחיצה על הבטן מגיבים בשירה, צחוק, גידופים, גערות, נפיחות ועוד. מדובר ביצורים שחיים במסתור ולא כל אחד זוכה להכירם. הם קופצניים, שובבים וקצרי רוח, ולכל אחד מהם 40 תגובות וצלילים שונים, שיפתיעו אתכם בכל פעם מחדש. הסדרה כוללת 4 דמויות. מחיר: 149 שקלים. מתאים מגיל 3 שנים.

להשיג בטויס אר אס, הפיראט האדום, עידן 2000, כפר השעשועים וחנויות הצעצועים המובחרות.

גורי לינרו עם סדנאות יצירה חינמיות לילדים בפסח
I Clay מיובא ומשווק בישראל ע"י גורי לינרו –  מהחברות המובילות בישראל בשיווק והפצה של מוצרי יצירה ומכשירי כתיבה, המשווקת למעל 600 חנויות יצירה ברחבי הארץ. החברה מייבאת ומשווקת באופן בלעדי את מותגי היצירה והכתיבה המובילים בארץ ובעולם, כאשר כל מותג נחשב לחלוץ וחדשני בתחומו. i Clay – החימר האלסטי הרך והקל בעולם. חימר ייחודי ומהפכני השומר על מרקם ספוגי, רך וגמיש, גם לאחר שמתייבש. אינו מלכלך, אינו רעיל, ללא גלוטן, וכולל מגוון צבעים עליזים וססגוניים הניתנים לערבוב. מתייבש באוויר – אין צורך בתנור. מתאים ליצירה בכל גיל ולכל המשפחה. אידיאלי ליצירת קישוטים, תכשיטים, צעצועים, בובות, כדורים קופצים ועוד. בואו לחשוף את ילדכם לעולם היצירה המופלא של i Clay

בחול המועד פסח יתקיימו סדנאות I Clay חינמיות, ללקוחות הקניונים:

 • רננים (המלאכה 2, רעננה)
 • TLV FASHION MALL (החשמונאים 96 ת"א).

22-24 באפריל בין השעות 10:00-14:00 ו- 16:00-19:00. בסיום הסדנה יקבל כל ילד מתכוני יצירה עם I Clay  הסדנאות ללא תשלום. לילדים מעל גיל 4.

יינות לפסח

ויתקין עם קריניאן גפנים בוגרות 2015

בקבוק קריניאן 2015 (צילום עידן גיל)

דבר היינן: יקב ויתקין, חלוץ המהפכה הים תיכונית של יינות ישראל ובראשם הקריניאן גאה להציג את המהדורה הארבעה עשר של יין הקריניאן גפנים בוגרות. בציר 2015 ייזכר כבציר ארוך יחסית, שהפיק ענבים מרוכזים אך אלגנטיים, עשירים ומורכבים. לאחר שהיין התיישן מעט בבקבוק אנו יכולים הגיד בביטחון שזהו אחד מיינו הקריניאן הטובים ביותר שייצרנו אם לא הטוב שבהם.

100%  ענבי קריניאן משני כרמים בוגרים, מאזור בנימינה וזיכרון יעקב, כולם ללא השקיה. היין התבגר בחביות עץ אלון צרפתי, בנפח של 500 ליטר, במטרה לכבד את מאפייני הזן והטרואר, למשך כ- 16 חודשים. צבע סגול-רובי ארגמני ואטום, ארומה (אופייניות לזן הקריניאן) של שזיף שחור, רימונים, פטל.

טעמי פירות אדומים ושחורים, מינראליות, עשבי תיבול ים תיכוניים ופרחוניות. סיומת ארוכה מאוד, מורכבת ומאוזנת. 13.5% אלכוהול. מחיר 110 שקלים.

יקב דויד עם GSM Cotes Du Rhone, Frederic Daniel, 2016

קוט דה רון אדום יקב דיויד (צילום אפרת אשל)

יין המופק מענבים שגדלו בגידול אורגני לחלוטין ובתהליכי ייצור טבעוניים וכשרים מייצרים את סדרת יינות Frederic Daniel של יקב דויד. היקב, שוכן בחלקו הדרומי של אזור היין Cotes Du Rhone שבדרום צרפת. תמהיל הענבים כולל סירה, גרנאש נואר ומורבדר. היין התבגר 12 חודשים בנפרד. צבע אדום עמוק גוון סגול. ארומה של אוכמנויות ובפה טנינים רכים ומרקם קטיפתי בחלל הפה. רמיזות של וניל. סיומת נעימה. 14.5% אלכוהול. מחיר 79 שקלים.

ויתקין עם מסע ישראלי לבן 2018

מסע לבן 2018 (צילום עידן גיל)

בלנד של ענבי קולומבר מגפנים בוגרות מכרם במורדות הר הכרמל, גרנאש לבן מכרם במרום הגליל, , רוסאן, ויונייה ומעט ענבי גוורצטרמינר מכרמים סמוכים באזור מורדות הר הכרמל, הרוסאן והויונייה ממורדות הרי יהודה סמוך לעמק האלה. חלק קטן מהגרנאש הלבן והויונייה תסס בחביות עץ אלון צרפתי בנפח 500 ליטר. לאחר סיום התסיסה האלכוהולית המשיכו כל היינות להתיישן על השמרים במכלים כמה חודשים לפני בניית היין והמילוי בבקבוקים להוסיף ליין עומק, מרקם ומורכבות ארומאטית. ארומטיות מקסימה עם רעננות מצוינת, טעמים בולטים של פרי הדר, בעיקר אשכולית טרייה תפוח עץ ירוק, אפרסק לבן ומעט פרחוניות. בפה מפגין רעננות מאוזנת בעוצמת הפרי עם מאפייני פירות קיץ, פרחים ומינרליות תומכת שהופכת אותו ליין אוכל מצוין. 12.5% אלכוהול, מחיר 75 שקלים.

הרי גליל בלאן דה נואר 2018

הרי גליל בלאן דה נואר 2018 (צילום חגית גורן)

100% ענבי גרנאש שמיד לאחר התסיסה, הופרד היין ממשקעיו הכבדים ונשמר מספר חודשים במיכלי נירוסטה על משקעי שמרים קלים. צבע בהיר ורוד. ארומה של פריחת ורדים ואפרסק. מתיקות וחמיצות מעוררת חליפות. סיומת נעימה וקצרה. בתנאי אחסון נאותים היין ישמר היטב במשך שנתיים ממועד הבציר. 12%  אלכוהול. מחיר 70 שקלים.

דלתון עם DALTON ESTATE Petite Sirah 2017

דלתון פטיט סירה 2017 (צילום אורי גרון)

זן ענבי הפטיט סירה, נקרא גם דוריף ומקורו בצרפת. בארצנו, הסתגל זן הענבים המיוחד לאקלים הים תיכוני. הכרם ממוקם באזור שפלת יהודה במושב קדרון הסמוך למושבה גדרה וניטע בשנת 2000, על מנת לקבל את מירב האיכות מכרם זה, היקב שמר על רמת יבול נמוכה ביחס לזן ועשה דילולים חוזרים ונשנים לאורך השנה. בנוסף, הכרם חולק ל- 3 תת חלקות אשר הקפידו לגדל כל אחת מהן באופן המתאים לה. היין התיישן בחביות עץ אלון אמריקאיות וצרפתיות למשך כשנה. יין עמוק ופירותי, בעל חמיצות נמוכה יחסית, צבע סגול כהה והוא מרוכז בטעמו ובצבעו ובארומה שלו. היין בעל ניחוח של קפה, קקאו, ופטל בר שחור ובלגימה היין רך מאוד וחלק. 13% אלכוהול. מחיר 65 שקלים.

רמת הגולן עם גמלא קברנה סוביניון 2016

גמלא קברנה 2016 (צילום חגית גורן)

יין זני המופק מענבי קברנה סוביניון המגיעים בעיקר ממספר כרמים ברמת הגולן הקרירה ומעט פרי מכרם אחד הממוקם בגליל העליון. היין התיישן למשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. צבע אדום כהה ובוהק. ארומה של דובדבן ושזיף אדום, ורמזים של קקאו ועשבי תבלין טריים. יין מהנה לשתייה כעת וימשיך להשתפר בבקבוק ויישמר במיטבו 6 עד 8 שנים מהבציר. 14.5% אלכוהול.

בנימינה עם רזרב מרסלאן גלבוע 2016

100% ענבי מרסלאן מכרם גלבוע. זוכה מדליית כסף בתחרות Best Value 2019. היין התבגר בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי למשך 18 חודשים.  הזן מרסלן משתייך לקבוצת זנים בעלי אופי ים-תיכוני, אשר התאקלמו היטב בארצנו ומניבים תוצאות נהדרות ומעוררות עניין. זוהי הכלאה מוצלחת בין גרנאש לקברנה סוביניון והתוצאה היא ענב המקבל איכויות משני הצדדים: פירותיות וארומאטיות מן הגרנאש, וכן מבנה טוב וטאנינים מוצקים מהקברנה. בנימינה רזרב מרסלן מתאפיין בעושר ארומאטי, בישום, פרחוניות והרבה פרי כהה. גם בטעימה, אותו פרי כהה ודחוס מככב שוב, והטאנינים בינוניים ולעיסים. 14% אלכוהול. מחיר 59.90 שקלים.

דלתון עם DALTON ESTATE Cabernet Sauvignon 2017

יקב דלתון קברנה אסטייט 17 (צילום אורי גרון)

יין זני מענבי קברנה סוביניון מכרמים שאזור הגליל העליון. היין התבגר כשנה בחביות, חלק מהיין התיישן בחביות עץ אלון וחלקו השני במכלי נירוסטה. לאחר תקופת ההתיישנות הראשונה נעשה ה"בלנד" והיין התיישן עוד כמה חודשים בחביות ובמכלים ועם תום בציר 2018 היין בוקבק. זמן התיישנות של כשנה על מנת לייצר יין רך ונעים, המבטא את האופי המיוחד של הפרי, הרעננות של היין והאיכות של כרמי יקב דלתון. צבע אדום כהה, אורמה של פרי דובדבן שחור, שזיף, אניס, מנטה, טבק ועשבי תיבול גליליים. בחך מתקבל מרקם חלק וקטיפתי. 14.5% אלכוהול. מחיר 59 שקלים.

בנימינה עם רזרב גליל קברנה סוביניון 2016

100% ענבי קברנה סוביניון מכרמים בגליל עליון. היין התבגר 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות. בהמשך נבנה הממסך בין החלקות השונות והיין הועבר למילוי עם מינימום תהליכי סינון.

ארומה אופיינית של קברנה סוביניון עם איזון מצוין בין מאפייני פרי, תיבול וניחוח מנטה הנתמכים במאפייני חבית האלון הצרפתי. צבע רובי ארגמני עמוק, ארומה בולטות של תות שחור שזיף בשל, קסיס ומנטה האופיינית לחלק מחלקות הקברנה המרכיבות יין זה. זהו יין בעל מבנה עשיר, מאוזן ונדיב, המוכן לשתיה כבר כעת אך ימשיך ויתפתח בשנים הקרובות.  זוכה מדליית זהב בתחרות Best Value 2019. 13.5% אלכוהול. מחיר 59.90 שקלים.

ירדן גוורצטרמינר 2018

ירדן גוורצטרמינר 2018 (צילום חגית גורן)

100% ענבי גוורצטרמינר הגדלים בצפון רמת הגולן, אזור שהוכח כאידיאלי לגידול גוורצטרמינר באיכות גבוהה. ארומה של ליצ'י, משמש, אפרסק, מנגו, תפוח ופסיפלורה, לצד מאפיינים של פרחים ותבלינים (ממש בין היבש למתקתק). גוף בינוני מלא טעם ומורכב ועם מתיקות מרומזת. מוכן לשתייה כעת, ימשיך להשתפר ולהתפתח במהלך 18 חודשים מהבציר וצפוי לשמור על איכותו עד כשלוש שנים ממועד הבציר. 14.5% אלכוהול.

בנימינה עם יוגב סוביניון בלאן-שרדונה 2017

בלנד של 60% ענבי סוביניון בלאן מכרם של דורון ושלגיה רודיטי בכרם בן זמרה ו-40% ענבי שרדונה מכרם מירב אשר בגלבוע. ענבי הסוביניון בלאן תורמים מאפיינים רעננים של לימון ואשכולית, וענבי השרדונה מאפייני פרי בשל ופרחוניות נעימה. שילוב מדויק של שני הזנים יצר יין בעל גוון ירקרק בהיר. היין מאופיין בניחוחות פרי הדר טרי ופירות טרופיים, בעל חומציות מצוינת. 12.5% אלכוהול. מחיר 49.90 שקלים

בנימינה עם המושבה שרדונה 2018

100% ענבי שרדונה מכרמים בקיבוץ מירב שבגלבוע ובכפר אוריה שבשפלת יהודה. יין המושבה שרדונה נוצר עם מטרה ברורה לנגד עיניי הייננים: לייצר שרדונה "קליל", טעים ונגיש. יין איכותי זהו שרדונה בעל גוף קל, ארומה רעננה של פרי הדר וחמיצות מאוזנת העשוי כך שיתאים לשתייה בפני עצמו או כשידוך נפלא למגוון מנות. 13.5% אלכוהול. מחיר 39.90 שקלים.

חדש

תבואות עם קמח חומוס כשר לפסח

קמח חומוס של תבואות (צילום אייל גרניט)

תבואות, המתמחה במוצרי מזון אורגניים וטבעיים, מציעה לפסח, קמח חומוס איכותי כשר לפסח, המתאים להכנה של מגוון מאכלים נהדרים לחג ולחול המועד. קמח החומוס, המיוצר מגרגרי חומוס טבעיים, עשיר בערכים תזונתיים ובהם חלבון, פחמימות מורכבות, אשלגן, ברזל, סידן ומינרלים שונים. הקמח מתאים כתחליף ביצה במתכונים שונים ומשמש גם כחומר "מדביק" בהכנת קציצות. כאשר מטגנים אותו, הוא מקבל טעם המזכיר פלאפל. קמח החומוס פופולארי במיוחד במטבח ההודי והטבעוני. אפשר להכין מקמח החומוס מגוון מאכלים: חביתה טבעונית, קציצות, פשטידות, גונדי  ועוד.

מחיר: 13.90 שקלים (לאריזה של 500 גרם). כשר לפסח בהשגחת הרבנות מטה יהודה. להשיג ברשתות השיווק, בתי הטבע ובחנויות מובחרות ברחבי הארץ. לפרטים באתר …

מתכון: פאקורה – ירקות מטוגנים בבלילת קמח חומוס, כרובית, פלפל, תפוח אדמה, חציל ובצל

 • 1 כרובית – מופרדת לפרחים בינוניים
 • 1 פלפל אדום או כתום, חתוך לרצועות בעובי ½1 ס"מ
 • 2 תפוחי אדמה בינוניים עם קליפה, שטופים
 • 1 חציל חתוך לפרוסות בעובי 1-½1 ס"מ
 • 1 בצל, חתוך לרצועות בעובי ½ ס"מ

לבלילה:

 • 3 כוסות קמח חומוס תבואות
 • 3 כוסות מים
 • שמן לטיגון

תבלינים: סה"כ 6 כפיות של התבלינים הבאים (ביחס שטעים לכם: מי שאוהב יותר שום – ישים יותר שום, מי שלא פפריקה חריפה – יוותר עליה, וכו'): שום גבישי, כמון, פפריקה, פפריקה חריפה, גרגרי הל, מלח ופלפל שחור.

אופן הכנה

 1. מבשלים את הכרובית ותפוחי האדמה במים רותחים כ-10 דקות. מסננים ומצננים
 2. מקלפים את תפוח האדמה ופורסים לפרוסות בעובי של כ-½ ס"מ
 3. בקערה מתאימה מערבבים את כל החומרים היבשים: קמח חומוס ותבלינים. מוסיפים מים לאט לאט ומערבבים עד שמתקבלת בלילה סמיכה, ללא גושים
 4. מחממים שמן לטיגון עמוק בסיר, מחבת או סוטאז' מתאימים
 5. טובלים כל ירק בבלילה (על הבלילה לכסות את כולו) ומכניסים לשמן הרותח
 6. כשהבלילה מזהיבה, להוציא למסננת
 7. מטגנים על להבה בינונית-גבוהה בכמה סבבים
 8. את הבצלים מכינים כך: לוקחים חופן פרוסות, מצפים בבלילה ומניחים בשמן הרותח, בתלולית קטנה
 9. מגישים חם
 10. להגיש עם מטבלים שונים: צ'אטני עגבניות פיקנטי או עם מיץ מלימון טרי

גילרו והשחר העולה עם גרסת וופלים כשרים לפסח

אפיפית במילוי קרם שוקולד של עלמה ושוקולד השחר (צילום אפרת אשל)

שיתוף פעולה ייחודי בין גילרו, היצרנית המובילה בישראל לייצור וופלים וגביעי גלידה של מותג עלמה, ובין השחר העולה, יצרנית שוקולד השחר, במסגרתו ישיקו החברות שני סוגי ופלים, בטעם שוקולד ובטעם אגוזי לוז, במילוי ממרחי השחר העולה, כשרים לפסח. שתי החברות יצרו יחד, בשיתוף פעולה ראשון מסוגו, שני סוגי וופלים (אפיפיות) פרווה, המספקים מענה גם לקהל הטבעוני ולנמנעים מגלוטן: אפיפית במילוי ממרח השחר בטעם שוקולד – וופל פריך המכיל 3 שכבות וופל מובחר ובמילוי 70% ממרח השחר העולה ואפיפית במילוי של ממרח השחר העולה בטעם אגוזי לוז (15.5% אגוזי לוז בקרם) –  המכיל 3 שכבות וופל מובחר ובמילוי עשיר של קרם – 68% מילוי, כשרים לפסח.

הוופלים החדשים בכשרות בד"צ בית יוסף ובכשרות בד"צ העדה החרדית לימות השנה, אינם מכילים קטניות (כתחליף ללציטין סויה נאפה הופל עם לפתית), מתאימים לטבעונים, ללא גלוטן, ללא כולסטרול וללא צבעי מאכל. לדברי אבי גלברד, מנכ"ל חברת גילרו: "מדובר בשיתוף פעולה ייחודי מסוגי בין שני מפעלים וותיקים, המייצרים מוצרים אהובים ומוכרים בכל בית ישראלי. אני שמחים להציג לרגל חג הפסח סדרת מוצרים משותפת ומעולה ובכוונתנו להרחיב את הפעילות גם לכל ימות השנה".

כשר פרווה בהשגחת בד"צ העדה החרדית ירושלים. מחיר כ- 7.90 – 8.90 שקלים (125/150 גרם). להשיג בכל רשתות השיווק והחנויות המובחרות.

שחל עם לחצן מצוקה נייד בעל יכולת שידור מכל מקום ובכל זמן

שחל ישראל משיקה לחצן נייד אישי חדש הניתן לאיכון. הלחצן הנייד, מאפשר למנויי שחל ליצור קשר באופן מידי בלחיצת כפתור עם מוקד החירום הרפואי של שחל. הלחצן זעיר מימדים, הינו קל ופשוט מאוד לשימוש. ניתן לעונדו כתליון, או לשלב אותו במחזיק המפתחות. הוא מאפשר שידור סלולארי מכל מקום. הלחצן כולל גם עריסת טעינה וסוללה המחזיקה עד כ 5 ימים ללא טעינה נוספת. הלחצן דוחה מים. בנוסף, הלחצן ניתן לאיכון מידי בכל זמן (בכפוף לקליטה סלולרית וקליטת GPS). הלחצן מאפשר גם למוקד הרפואי לייצר שיחה מתפרצת מהמוקד הרפואי אל המטופל, וליצור עמו קשר בכל רגע נתון ובמצבי חירום. הלחצן עבר בדיקות מעבדה קפדניות וקבוצות פיילוט שהניבו תוצאות חיוביות: מענה מהיר ומקצועי בזמן אמת תוך מספר שניות בודדות, שהינן קריטיות במצבי סיכון והצלת חיים.

הלחצן מיועד לקהלי יעד המעוניינים להמשיך להיות ניידים ולחיות את חייהם עם שמירה צמודה ונוחה, הוא משווק בעלות השקה לתקופה מוגבלת של 290 שקלים, למנויי חברת שחל.

אופנה ועוד

VITAMIX עם הדור הבא של הבלנדרים – סדרתAscent  

סבסטיאן מקרתי בפעולה – קוקטייל מקפיץ בבלנדר ויטמיקס (צילום אריק אלון)

ויטמיקס האמריקאית נוסדה בשנת 1921 בקליבלנד, אוהיו, ארה"ב ועד היום פועלת מאותו מתחם בו הוקמה. ויטמיקס נחשבת למובילה עולמית בתחום הבלנדרים. מדובר בחברה הראשונה בתחומה בעולם העושה שימוש באותה תשתית טכנולוגית המיועדת  למסעדות, מלונות ובתי קפה גם בקו המוצרים הביתי. בימים אלו משיקה החברה בישראל את ויטמיקס מסדרת Ascent החדשה: בלנדרים חכמים ומקצועיים למטבח הביתי עם 10 שנות אחריות.

הבלנדרים החדשים, שהם דור העתיד של עולם הבלנדרים, כוללים תכונות חדשניות המסייעות בשליטה מלאה במטבח ובהגעה לתוצאות מושלמות בכל פעם מחדש.

חברת ויטמיקס הייתה הראשונה בעולם להמציא בלנדר שמסוגל להכין מרק חם, לערבל גלידה, לטחון גרגרים לאבקה דקיקה ואפילו ללוש בצק. לבלנדר ויטמיקס טכנולוגיית עירבול ייחודית המאפשרת להגיע למרקם מעולה במגוון של מתכונים: ממרחים, גלידות וסורבה, שייקים, מרקים חמים (ללא צורך בגוף חימום), רטבים, תחליפי חלב, טחינת קמחים ותבלינים, לישת בצק, קיצוץ ירקות קשים, קרח, פירות קפואים ועוד.

יכולת הטחינה וערבול המזון הייחודית אינה מתבטאת רק במרקם ברמה של מסעדת גורמה, אלא גם בטעם. המוצר מתאים למגוון רחב של קהלי יעד רווקים או בעל משפחות, תינוקות, ספורטאים, צמחוניים, טבעוניים, לעוקבים אחר תזונת פליאו, תזונה ללא גלוטן וחובבי בישול באשר הם. מאפיינים בולטים בסדרת Ascent החדשה:

 • העתיד כבר כאן – הבלנדר המחובר הראשון: סדרת האסנט פורצת דרך ומאפשרת התממשקות באמצעות BLUETOOTH עם אפליקציית המתכונים של ויטמיקס ובה מאות מתכונים ותכניות שונות (בשפה האנגלית) אותם ניתן להכין אוטומטית דרך האפליקציה
 • בלנדר קל ואינטואיטיבי לתפעול: סדרת ה- Ascent מציגה אפשרות לרכישת אביזרים משלימים המותאמים אופטימלית לכמות: כוס אישית בגודל 600 מ"ל, בעלת בידוד כפול ופיית מזיגה לנשיאה של שייקים, קערה של  225 מ"ל  להגשה, הכנה ואחסון ממרחים ומטבלים, מזון לתינוקות, רטבים וסלטים ועוד.
 • זיהוי גודל המיכל להתאמת זמן עירבול אופטימאלי: טכנולוגיית SELF-DETECT – מזהה את גודל המיכל שהונח על גבי המכשיר ובסיס המנוע מתאים באופן אוטומטי את זמן הערבול המדוייק עבור כל מתכון וכל גודל מיכל
 • הטעם: לויטמיקס יכולת עיבוד וריסוק של המזון ברמה הגבוהה ביותר, באופן שמשחרר טעמים מהמרכיבים, כפי שמוצרים אחרים לא מצליחים לעשות. זאת הסיבה שמי שרגיל לכמות מסויימת של בצל או שום במתכון, יגלה שבויטמיקס הוא נדרש לשים הרבה פחות, כדי לקבל את אותה השפעה.
 • המרקם: אכילה היא חוויה חושית. למרקם של האוכל, יש השפעה ישירה על ההנאה מאכילתו, וזה בולט עוד יותר אצל ילדים ותינוקות. לויטמיקס יש יכולת להגיע למרקמים שונים, כפי שלא מגיעים במוצרים אחרים.

בסדרתAscent  החדשה הדגמים הבאים:

דגם A3500i בעל צג דיגיטלי וחמש תוכניות מובנות בגוף המכשיר להכנת: שייקים, גלידות, מרקים, ממרחים ותכנית לניקוי עצמי. כפתור פולס לטחינה גסה, קיצוץ או לישת בצק. כפתור מהירויות המאפשר בחירה בין 20 מהירויות שונות. מנוע עוצמתי – 2.2 כוחות סוס בשילוב עם סכינים בחיתוך לייזר. בקרה חכמה ותכונות נוספות של הבלנדר מאפשרים לטחון בקלות, במהירות וביסודיות כל רכיב מזון כולל רכיבים כמו קרח, פירות קפואים, תמרים או גרגירי קטניות בצורה היעילה ביותר. מסך מגע מתקדם עם טיימר דיגיטלי מובנה המציג את הזמן הנותר לסיום ההכנה. טיימר מובנה לתכנות מתכונים מותאמים אישית. הבלנדר עוצר את הפעולה באופן אוטומטי בתום הכנת המתכון. טכנולוגיית Self-Detect – מזהה את גודל המיכל שהונח על גבי המכשיר ובסיס המנוע מתאים באופן אוטומטי את זמן הערבול המדוייק עבור כל מתכון וכל גודל מיכל. חיבור BLUETOOTH עם התחברות ישירה ל- Vitamix Perfect Blend – אפליקציית המתכונים של ויטמיקס הכוללת 17 תכניות ומעל ל- 500 מתכונים להכנה אוטומטית. מיכל 2 ליטר נמוך – עשוי טריטאן, מיוצר בארה"ב ועומד בתקני מזון מחמירים ללא BPA, בגודל ורוחב מושלמים לעבודה נוחה, הכנת ארוחות משפחתיות ועוד. המיכל כולל סגירה בטיחותית קלה ומהירה ומנגנון בטיחות המונע את הפעלת המכשיר ללא המכבה. מכסה המיכל שקוף לעבודה נוחה יותר. ניתן לנקות בפונקציית השטיפה העצמית של המכשיר וכן במדיח כלים. מנגנון אינטרלוק המאבטח את השימוש ומונע מהמכשיר לפעול במידה והמכסה אינו סגור או המיכל אינו יציב או מאובטח. מוט דחיסה המאפשר לדחוף את המזון באופן מאובטח לכיוון הלהבין ומאפשר הכנת מנות ללא הוספת נוזלים. 10 שנות אחריות לשימוש ביתי. אחריות מלאה על כל החלקים. מחיר: 4690 שקלים.

דגם A2300i  בעל צג LCD עם טיימר דיגיטלי מובנה המציג את הזמן הנותר להסיום הכנת המנה.

כפתור פולס לטחינה גסה, לקיצוץ או לישת בצק. כפתור מהירויות בעל 10 מהירויות שונות. מנוע עוצמתי של 2.3 כוחות סוס. טכנולוגיית Self-Detect – מזהה את גודל המיכל שהונח על גבי המכשיר ובסיס המנוע מתאים באופן אוטומטי את זמן הערבול המדוייק עבור כל מתכון וכל גודל מיכל

חיבור BLUETOOTH עם התחברות ישירה ל- Vitamix Perfect Blend – אפליקציית המתכונים של ויטמיקס הכוללת 17 תכניות ומעל ל- 500 מתכונים להכנה אוטומטית. מיכל 2 ליטר נמוך – עשוי טריטאן, מיוצר בארה"ב ועומד בתקני מזון מחמירים ללא BPA, בגודל ורוחב מושלמים לעבודה נוחה, הכנת ארוחות משפחתיות ועוד. המיכל כולל סגירה בטיחותית קלה ומהירה ומנגנון בטיחות המונע את הפעלת המכשיר ללא המכבה. מכסה המיכל שקוף לעבודה נוחה יותר. ניתן לנקות בפונקציית השטיפה העצמית של המכשיר וכן במדיח כלים. מנגנון אינטרלוק המאבטח את השימוש ומונע מהמכשיר לפעול במידה והמכסה אינו סגור או המיכל אינו יציב או מאובטח. מוט דחיסה המאפשר לדחוף את המזון באופן מאובטח לכיוון הלהבין ומאפשר הכנת מנות ללא הוספת נוזלים. 10 שנות אחריות לשימוש ביתי. אחריות מלאה על כל החלקים. מחיר: 3690 שקלים

ויטמיקס מיובא לישראל על ידי חברת אופק חדש. לפרטים והזמנות באתר …

נפסל קמפיין פרסום לאוטובוסים של הסרט לשחות או לא להיות

בסוף השבוע יעלה בארץ הסרט הצרפתי "לשחות או לא להיות" אחד הסרטים המצליחים ביותר בצרפת השנה, שנמכר להפצה למדינות רבות. זהו סיפורה של חבורת גברים בגילאי 40 + המקימים קבוצה לשחייה אמנותית. בכל העולם וגם בארץ מלווה את הקמפיין הפוסטר בו מצולמים חברי הקבוצה, כולם גברים "רגילים" לא חטובים ולא יפים במיוחד בבגדי ים. אותם מגלמים מיטב כוכבי הקולנוע הצרפתי כמו מתייה אמלריק ובנואה פולוורד, שחקנים שהתפרסמו אודות לכישורי המשחק שלהם. התמונה שמופיעה על הפוסטר ועל המודעות מעבירה בצורה נפלאה את רוח הסרט, ורחוקה מכל רמז מיני כלשהו. חברת רד קייפ המפיצה את הסרט בהפצה רחבה בישראל, ביקשה כחלק מהקמפיין הפרסומי לפרסם מודעות לסרט על גבי אוטובוסים באזור תל אביב. החברה פנתה לחברת כנען – המטפלת בפרסום על גבי האוטובוסים ושלחה להם שתי אופציות. תשובת החברה היתה פסילת הקמפיין בטענה שהתמונות מיניות, ועוד הוסיפו, "כמו שאנו לא מעלים קמפיין עם נשים חשופות אנו לא מעלים גברים חשופים".

הסרט פתח את פסטיבל הקולנוע הצרפתי והתמונה מופיעה מאז על הלוחות האלקטרוניים על הקירות של סינמטק תל אביב בגודל ענק. לא התקבלו כלל תלונות בעקבות זה, או בעקבות המודעות שהתפרסמו באתרים ובעיתונים ללא כל מגבלה מצד עורכיהם. לעומת זאת, בשלטי החוצות מופיעות לא פעם תמונות של גברים מסוקסים חשופי חזה המציגים על מנת למכור שעונים, בשמים ומי קולון, רשתות אופנה ועוד. על כן פסילת המודעות על גבי האוטובוסים מפתיעה מאוד.

"לשחות או לא להיות" סרטו של הבמאי ז'יל ללוש עלה ב- 35 בתי קולנוע בכל רחבי הארץ, והקהל מוזמן לראות את מיטב כוכבי צרפת, מתייה אמלריק, בנואה פולוורד, ז'אן הוג אנגלד, גיום קאנה, פליקס מואטי ועוד בבגדי ים מתכוננים לאליפות העולם בשחייה הצורנית לגברים. הסרט זכה להצלחה אדירה בצרפת בקרב הקהל וגם קיבל ביקורות מצוינות ופרסים נחשבים.
מומחי מס: פרשיית שעוני היוקרה של הסלבס היא שדה סבוך של עבירות ועלול להגיע למאסר

שעוני פלאנט

לאחרונה התפרסמה פרשייה של הברחת שעוני יוקרה ומכירתם בין השאר לזמרים ידועים, ספורטאי צמרת ועוד. פורסם כי חלק מהמעורבים נחקרו לא בגדר חשודים, אלא רק על מנת לחשוף את רשת ההברחות, ואחרים מקרב הידוענים אף נחשדים בהשתייכות אל רשת ההברחות. לדברי רו"ח אירנה גלזקוב – רב הנסתר מהנגלה בפרסומים אודות הפרשייה, אך בתרחישים מסויימים אך מאד הגיוניים, המעורבים בה עלולים לעמוד מול חקירות מס קשות, ואישומים פליליים שיכולים אף להסתיים במאסר בפועל.

לדבריה, אחת השאלות החשובות היא האם הוצאו בעסקאות הללו קבלות וחשבוניות, והאם התשלום נעשה באשראי או במזומן. כמו כן, לדבריה, אם העיסקה דווחה כרכישת מוצר או שירות אחר ממה שנרכש בפועל – קיים חשד להפקה  של חשבוניות פיקטיביות – המהווה עבירה על חוקי המס וחוק  איסור הלבנת הון. בין השאר עלולות להתגלות בפרשייה עבירה על חוק הגבלת השימוש במזומן החדש, בכל הנוגע לעסקאות שנערכו בשנת 2019.

שאלה: ידוע כי שעוני יוקרה יכולים להגיע לערך של עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מהי למעשה העבירה על חוקי המכס בה עלולים להיות מואשמים אותם אנשים שרכשו שעונים מוברחים?

 
- פרסומת -

 

רו"ח אירנה גלזקוב: אם ערכו של המוצר המיובא עולה על 200$, והיה ניסיון להעביר אותו דרך המסלול הירוק מבלי לדווח על כך, מדובר בעבירה פלילית לפי פקודת המכס. העבירה הפלילית יכולה להסתיים בקנס מנהלי ולא בהגשת כתב אישום אבל במישור האזרחי אותו אדם יידרש לשלם כפל מכס. אם מדובר בהברחה שיטתית בערכים גבוהים מאד של מאות אלפי שקלים, מתווסף לעבירה המנהלית גם סעיף פלילי של הברחה שעלול להסתיים באישום ובמאסר בפועל, וכן יכולים לחול  קנסות מאד גבוהים על העבריינים. מהפרסומים בתקשורת נרמז כי הידוענים עצמם לא הבריחו את השעונים, אלא רכשו אותם לאחר שחצו את הגבול לישראל. במקרה כזה האישום בגין הברחה מוטלים רק על אותם אנשים שהיו פעילים ברשת – ולא על רוכשי השעונים.

מה שכן חשוב עבור אותם הרוכשים, זה להבין שהם עלולים להיחקר על ידי רשויות המס בנוגע למקור הכסף ששימש אותם בעסקה. האם ברכישת שעון מוברח שכזה מדובר בעבירת מס בלבד – או שיש לכך גם משמעויות פליליות? והאם אי ידיעה כי מדובר בסחורה מוברחת עשויה לעמוד לזכות הרוכש במקרים כאלה?

רו"ח אירנה גלזקוב: דווקא ברכישת סחורה מוברחת, אם זו בוצעה בתום לב וללא ידיעה, ומבלי שהרוכש ידרוש החזרי מע"מ  בגין הרכישה, אין פה לכאורה עבירה פלילית. במקרה כזה הרוכש אמור היה לבקש חשבונית מס על הקנייה או להיות בעל הגיון סביר ולהבין שהסכום שנדרש ממנו עבור המוצר נמוך משוויו האמיתי. מנגד, צפוי היה, אם מדובר בתום לב – שהוא יבקש אחריות על מוצר יקר שכזה.

במקרה זה על הרוכש לשכנע את הרשויות כי פעל בתום לב, וללא ידיעה שמדובר בסחורה מוברחת. אם יצליחו הרוכשים להוכיח כי פעלו בתום לב, ושאין להם שום קשר לנושא ההברחה ולא ידעו עליה, אזי – אין  אפשרות לייחס להם עבירות פליליות או עבירות מס.

האם ניתן להחרים את המוצר, כי הוא מוברח?

רו"ח אירנה גלזקוב: ניתן לדרוש ולחלט את המוצר המוברח – אבל מדובר בהליך שמצריך בירור משפטי – מפני שמדובר כפגיעה בצרכן הפרטי ששילם ממיטב כספו על המוצר. ולכן, אם תהיה דרישה לחילוט, הרוכשים יצטרכו להיעזר בעורך דין בנושא. במקרה ומדובר ברכישה בתום לב – הרוכש עשוי להפוך רק למי שימסור עדות נגד רשת ההברחה (מה שעל פי הפרסומים בתקשורת קרה בפועל).

אם העיסקה נעשתה במזומן – האם הייתה פה עבירה גם על חוק המזומן? אם כן מה העונשים בחוק על כך?

רו"ח אירנה גלזקוב: צריך לזכור כי מדובר שחוק המזומן נכנס לתוקף רק בינואר 2019, והוא אינו חל על עסקאות שנכרתו לפני תאריך זה. אם קיימות עסקאות שנערכו רק לאחרונה, בשלושת החודשים האחרונים – ואם הן בוצעו במזומן – הקנס יכול להגיע בהן עד 30% מגובה ההפרה. חשוב לזכור כי חוק המזומן קובע כי תשלום במזומן לא יעלה על סכום של 11,000 שקל אם מדובר בעסקה עם עוסק, ולא יעלה על 50000 שח אם מדובר בעסקה בין אנשים פרטיים,. כל עוד עסקאות המזומן הללו בצעו בתום לב ודווחו כחוק לעניין תשלומי המס, למרות שעברו על החוק להגבלת השימוש במזומן – הקנסות יוטלו על העסקים והאנשים שעשו אותן. אם העסקאות לא בוצעו בתום לב  – עלולות העסקאות הללו להיחשב להעלמת הכנסות בהתאם לחוקי המס הרגילים וגם  כמרמה  – ואז צפויים של עד 3 שנים מאסר בפועל. יצויין כי בתשעת החודשים הראשונים של 2019 החוק נמצא בהרצה, וכי בתקופה זו מי שיתפס עובר על החוק בפעם הראשונה- יקבל אזהרה בלבד.

אם העיסקה נעשתה באשראי – אך לא נרשם בה רכישת שעוני יוקרה – אלא עיסקה פיקטיבית – האם יש פה עבירה כלשהי? מה עונשה?

רו" אירנה גלזקוב: אם מדובר בעסקה ששולמה באשראי, ויצאה בגינה חשבונית מס וקבלה – אז מבחינת מס הכנסה המס שולם. אך אם יצאה בגין אותה עסקה חשבונית פיקטיבית – בה לא דובר על מכירת שעונים אלא על עסקה אחרת  – מצטרף לעיסקה אספקט פלילי כי מדובר בפועל בעסקה בדויה

אני בספק כי במקרה זה נעשו העסקאות באשראי או דווחו לרשויות המס  – כי המסים על שעונים שכאלה הם מאוד גבוהים, ובמקרה שכזה כבר היה משתלם לייבא את השעונים כחוק ולקזז את המסים בגובה העלות שלהם.

לפי מה שעולה מהפרסומים בתקשורת  – אותה רשת פרסמה כביכול פרסומים אודות עסקותיה דרך רשתות חברתיות. היות והמוצרים מאוד יקרים, מי שרוכש אותם חייב להחזיק יתרות מזומן מאד גדולות – דבר שפותח לו חזיתית שאלות נוספות מול רשויות המס.

צריך לזכור כי תשלום במזומן בסכומים כל כך גבוהים מעורר שאלות על מקור הכספים. במקרים כאלה רשות המסים יכולה לחקור את הרוכש על מקור הכספים – וכך לעלות על הכנסות שלא דווחו כדין. כמו כן עשויות הרשויות לדרוש הגשת הצהרת הון – ולעקוב אחר הדיווחים של הרוכש בגין הכנסותיו ביתר קפדנות כדי לאתר סתירות והעלמת הכנסות.

אירנה גלזקוב היא רואת חשבון מוסמכת, ובודקת שכר מוסמכת מטעם משרד הכלכלה.

Fkir עם קוצץ Dual Trex

trex dual – קוצץ המזון העוצמתי של FAKIR (צילום יח"צ חו"ל)

Dual Trex, הפיתוח החדש של המותג הגרמני Fakir שזה עתה נחת בארץ, עוצב במטרה לחסוך בזמן בהכנת כל ארוחה. המכשיר הקומפקטי והעוצמתי (500 וואט) מכיל להב נירוסטה כפול וחד, אשר יכול לקצוץ כל סוג מזון במהירות וביעילות בלחיצת כפתור אחת. המכשיר הקל לשימוש מכיל שתי עוצמות בלבד:

 • עוצמה חלשה יותר לעיבוד מזונות רכים כמו תפוח אדמה מבושל ואפילו להכנת בצק עוגיות
 • עוצמה גבוהה כדי לקצוץ חומרים קשים יותר, כמו ירקות טריים לסלט

מעיקרית וקינוח בלחיצת כפתור: הקוצץ העוצמתי החדש שיזרז הכנה של כל מנה לחג. לחזור מהעבודה, להקפיץ את הילדים לחוגים, לעשות כביסה, לבשל, להספיק להיפגש עם החברים ולהשאיר עוד קצת זמן איכות עצמי: העומס והלחץ שמאפיין את  אורח החיים המודרני גורם לנו להיות בחיפוש מתמיד אחר פתרונות שיצמצמו את הזמן שאנחנו מבזבזים על מטלות בית למינימום האפשרי.

249 שקלים, יבוא קלינטון סחר. להשיג בחנויות וברשתות החשמל המובחרות.

מבצעים

קיווי קידס עם מבצע ביום הבחירות

KIWI (צילום דניאל אליסטר)

מותג אופנת לילדים KIWI, במבצע ליום אחד בלבד ביום הבחירות.

קולקציית החג ב -1+1 מתנה, לא כולל בייסיק, פרומו ומוצרי קופה | אין כפל מבצעים | לחברי מועדון

תוקף המבצע 9/4/2019. אין כפל מבצעים. לחברי מועדון.

הוניגמן קידס עם מבצע ביום הבחירות

הוניגמן קידס קולקציית 2019 (צילום דניאל אליסטר)

מותג האופנה לילדים הוניגמן קידס, במבצע ליום אחד בלבד ביום הבחירות. קולקציית החג החדשה  וקולקציית הקפסולה של "להקת פורמולה" במבצע – 1+1 מתנה.

לא כולל: SPICAEL PRICE, DBD ומוצרי קופה | מחיר מלא

תוקף המבצע 9/4/2019. אין כפל מבצעים | לחברי מועדון.

שורש וריקושט עם מבצע יוצאים לטייל בפארקים של רשות הטבע והגנים בפסח

חברת שורש החוגגת 30 שנה של תעשייה מקומית וגאווה כחול לבן, מציעה לכם פתרון במבצע לחג פסח 2019. קונים ממגוון המוצרים של שורש ב 199 שקלים- ממגוון התיקים, סנדלי שורש, בקבוקים, מערכות שתייה ואביזרים לטיולים ונסיעות, בסניפי ריקושט ומקבלים שובר משפחתי לכניסה חינם לכל אחד מהפארקים של רשות הטבע והגנים ברחבי הארץ. תוקף השובר: חוה"מ פסח 2019, בין התאריכים- 21-25.4.19 ימים ראשון עד חמישי.

השובר מקנה כניסה חד פעמית ללא תשלום לכל אחד מהגנים הלאומיים ושמורות הטבע והגנים, לשני מבוגרים ושני ילדים. משפחות עם הרכב נפשות רחב יותר ישלמו את ההפרש במחיר אותו קובע הפארק. השובר ניתן בקנייה מעל 199 שקלים ממגוון מוצרי שורש באחת מחנויות ריקושט.

פרטים באתר שורש…. ובאתר ריקושט…. לרשימת הפארקים של רשות הטבע והגנים…

צרכנות נבונה גם ביום הבחירות ובקניונים

התקופה לקראת חג הפסח והחג עצמו מתאפיינת בעלייה משמעותית של כמות הרכישות שמבצעים הישראלים במתחמי הקניות השונים, שמנסים לנצל את הבולמוס הצרכני ואת ימי החופש הרבים ונאבקים שהקהל יעשה את הקניות דווקא אצלם ולא במתחם אחר או במרחב הווירטואלי. השנה מציעים מתחמי הקניות דרכים מגוונות למשוך את הקונים החל ממתנות בח"י שקלים, דרך שובר מתנה לקניות בחנויות הקניון או מתנה לבחירה בקניה מעל לסכום מסוים ועד להגרלה בה יוכלו הקונים לקבל החזר של עד 100 אלף שקלים על רכישתם. דוגמאות:

 • מתחם דיזיין פלוס – כל מי שירכוש לכל הפחות בשתיים מחנויות המשתתפות במבצע במתחם דיזיין פלוס באר שבע, בסכום של 5,000 שקלים ומעלה, יוכל להשתתף בהגרלת "מרהטים לכם את הבית במתנה" שבסופה זוכה מאושר אחד יזכה בכל הכסף ששילם בחנויות בחזרה, עד לשווי מקסימלי של 100,000 שקלים.
 • קניון שער הצפון – בפסח הקרוב (החל מה-9 באפריל) קניון שער הצפון בקריית אתא מאפשר לכם גם לפנק את הקרובים במבחר מתנות שוות בעלות של 18 (ח"י) שקלים בלבד עם הנחה של עשרות אחוזים מהמחיר המקורי וגם לפנק את עצמכם במתנה נוספת מהקניון בקנייה בסכום מצטבר של 399 שקלים: שמיכת קיץ נעימה, שטיח במבוק מהודר או צלחת הגשה אלגנטית עם שתי קעריות.
 • מתחם אושילנד – בין התאריכים 14-25 באפריל, כל מי שיקנה ב-199 שקלים בחנויות ביגוד, הנעלה, סלולר ועיצוב נבחרות ברחבי המתחם, יקבל שובר על סך 50 שקלים נוספים מתנה לקניות בחנויות שישתתפו במבצע. וכן, יש כפל מבצעים – על כל קנייה בסך זה, תקבלו שובר נוסף (למעט מסעדות וקולנוע ).
 • קניון עיר ימים – קונים ב-799 שקלים (קנייה מצטברת יומית) ומקבלים מתנה שווה לפסח בשווי מאות שקלים – ללא כל תשלום נוסף. מה תוכלו לקבל?  ערכת טיפוח מפנקת של רשת "סבון של פעם" (בשווי 141 שקלים), דיספנסר זכוכית על מעמד מתכת וסט 4 כוסות צבעוניות מבית fox home (בשווי 149.90 שקלים) או מנורת אותיות ורמקול בלוטות' של YOLO  (בשווי 194 שקלים).
 • קניון שבעת הכוכבים –   קונים בחנויות הקניון ב-600 שקלים ומעלה (בקנייה אחת או מצטברת, לא כולל מסעדות או סופר) בין התאריכים 12-19 באפריל, ניגשים עם חשבוניות הקניה לעמדת המבצע בקומת הכניסה ומקבלים גיפט קארד של DREAM CARD  או כרטיס מתנה של קבוצת GOLF בשווי 75 שקלים לבחירתכם.

Pepper Pay וארגון לתת משתפים פעולה למען משפחות נזקקות

באמצעות שימוש באפליקציית התשלומים של פפר-פיי, תוך שלושה קליקים יהיה ניתן לתרום ארוחות בעלות 60 שקלים לארוחה, ולסייע למטרה חיובית בקלות ונוחות ולקבל גם הרגשה טובה, מבלי לצאת מהבית ומכל מקום בעולם. השירות חינמי ואינו כרוך בעמלה וכל שצריך זה להיכנס ללשונית "תרומה לארגון לתת" הנמצאת בעמוד הבית של אפליקציית Pepper Pay, הפתוחה ללקוחות כל הבנקים, לבחור את הסכום אותו תהיו מעוניינים לתרום וללחוץ אישור. על פי ההערכות, שיתוף הפעולה של לתת ו-Pepper Pay עשוי לגייס אלפי ארוחות חג ולסייע בהשגת היעד של הארגון, לדאוג לארוחה לכל מי שזקוק לכך.

ערן וינטרוב, מנכ"ל לתת: "אנו מבינים את הצורך בחדשנות ובידול בזירה הדיגיטלית, על מנת ליצור פלטפורמות אפקטיביות ולהגיע לקהלים נוספים באתגר שלנו לגייס את החברה האזרחית לתמיכה במטרותינו החברתיות. בהיבט זה, שיתוף הפעולה עם Pepper Pay כיישום מוביל לביצוע תשלומים טבעי ומתבקש, ויסייע לנו לרתום ישראלים נוספים לעשייה למען משפחות במצוקה".

יקב טפרברג עם סדרת יינות הוואטסאפ המשפחתי

יקב טפרברג ממשיך לבסס את תדמיתו כיקב משפחתי ובימים אלה הוא משיק מהלך חדש המבוסס על המשפחה הישראלית בת זמננו כפי שהיא משתקפת בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית. לקראת המהלך יזם יקב טפרברג סקר  אומניבוס על השימוש שעושות כיום משפחות ישראליות בקבוצות וואטסאפ פנימיות – היקף השימוש בקבוצות והנושאים העולים בהן. נתוני הסקר:

 • הסקר העלה כי ל 84% מהמשפחות בישראל, יש קבוצות וואטסאפ משפחתיות ורבים מהמשיבים העידו כי הם מנהלים בהן שיחות שלא היו יכולים לנהל פנים אל פנים.
 • בנוסף, תדירות השיחות בוואטסאפ המשפחתית גבוהה, כ64% מהנשאלים העידו כי הם משוחחים  לפחות פעמיים בשבוע ואף יותר, ובני המשפחה הגדירו את השיחות מעניינות ומצחיקות.
 • 40% מהנשאלים העידו כי תדירות הפעילות בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית שלהם גבוהה מאשר קבוצות אחרות. עוד עלה, כי מעל ממחצית מהמשתמשים בקבוצות הוואטסאפ המשפחתיות שלהם משפיעה עליהם לטובה.

רועי הראל, סמנכ"ל השיווק "טפרברג הינו יקב משפחתי -5 דורות לאהבת יין. ליבת המותג הינו ערך המשפחה האמיתית ולכן אנחנו בוחרים ליצור תוכן ייחודי ומעניין בנושא משפחות אמיתיות על רגעים מצחיקים, עצובים, מביכים ומרגשים אשר עוברים עליהם ומייצרים רגש אצל הצרכן. לצורך המהלך אותרו כ-60 משפחות שהסכימו לחשוף את קבוצות הוואטספ שלהן. מתוכן נבחרו מספר משפחות מעוררות השראה, ששיחותיהן בוואטסאפ עובדו לתסריטים לסרטוני אנימציה המגוללים את סיפורן של המשפחות. במקביל  הפיק 'יקב טפרברג' תוויות במהדורה מוגבלת לבקבוקי יין המעוצבות בסגנון קומיקס, ובהן  חלוניות, "בועיות שיחה", המיועדות לכתיבה של הקדשה אישית שהופכת את הבקבוק למתנה בעלת ערך אישי וייחודי. המהלך החדש הינו המשך לתהליך המיתוג  שעבר היקב לפני כשלוש שנים, שנועד למצב את 'יקב טפרברג' כיקב משפחתי שנוסד לפני חמישה דורות ומשמר עד היום את אופיו המיוחד".

חמשת הדורות של משפחת טפרברג הם מקור ההשראה לחמש סדרות היין החדשות של היקב, כל סדרה מספרת סיפור של דור – vision, impression, inspire, essence,  legacy. לצד המיתוג של היקב כמשפחתי, הציג יקב טפרברג זנים מרתקים חדשים והכניס שינויים באיכות היין. המהלך הנוכחי נולד מתוך רצון להדגיש את הבידול של היקב ואת ההיסטוריה והמוניטין העשירים שלו כאחד מאבני היסוד של ענף היין הישראלי. טפברברג הוא כיום היקב השלישי בגודלו בישראל ומייצר ומשווק  כ- 8 מיליון בקבוקים בשנה, בישראל ובעולם. היינות נמכרים ברשתות הקמעונאיות ובחנויות יין מובחרות בארץ ו-20% מתוצרת היקב מיוצאים לחו"ל. היקב גם משתתף בתערוכות ובתחרויות בארץ ובעולם.
KIWI והיוטיוברית דניאלה קריסטיה "חיים בחארטא" עם קמפיין לחג

רשת האופנה קיווי קידס יוצאת  בקמפיין לקראת החגים עם היוטיוברית דניאלה קריסטיה "חיים בחארטא" בהיקף של מיליון שקל. סרט הפרסומת ישודר בערוצי הטלוויזיה קשת ורשת עד 15/4 שעל הכוריאוגרפיה הייתה אחראית לא אחרת מאשר שיינה היידי. הקמפיין עולה באמצעות משרד הפרסום בלומנקרץ ושות' ומטרתו לשים דגש על הקולקציה החדשה של המותג תחת הקונספט חווית הקיץ בבריכה, החופש ליהנות להיות צעיר, מגניב וקולי.

בתיה בשיר מנהלת השיווק של הרשת: "כחלק ממגמת היוטברים התופסת תאוצה בשנה האחרונה החלטנו לצרף את היוטיוברית דניאלה קריסטיה בצילומי הקמפיין לצד הילדים, אנו רואים בה דמות ערכית ודמות חיקוי לילדים. במסגרת השת"פ דניאלה תגיע למפגש מעריצים, פוסטרים בסניפים ותככב בפרסומת לטלוויזיה וברשתות החברתיות"

יוחננוף עם מפעל משפחה אחת ו-5,000 סלי מזון למשפחות ברחבי הארץ

המצוקה המתחזקת בקרב מעמד הביניים המרחיבה את מעגל העוני ומתבטאת בנתוני דוח העוני השנתי של הביטוח הלאומי מעידה על הצורך הגדל. המצב הקיים והצורך בעוד סלי מזון למשפחות המתקשות לעבור את עונת החגים הוביל את איתן יוחננוף מנכ"ל ובעלים של רשת "יוחננוף" ליזום את המפעל החדש למשפחות. הפעילו תגיע גם לצפון ולדרום בהן מתקשות רוב עמותות הסיוע לפעול. בנוסף, רשת "יוחננוף" מקדמת פעילות בסניפים המשלבת את כלל ציבור הקונים ברשת כך שכל אחד יוכל לבחור להשתתף בתרומה בקו הקופות, בסיום כל קניה בכל סכום, החל משקל אחד בלבד. המוצרים שיתרמו יארזו באמצעות מתנדבים מקרב הגרעין התורני והתלמידים במכינת שובו בנים בקרית משה ומתנדבים נוספים שיגויסו על ידם. סלי המזון יחולקו על ידי מאות מתנדבים בכל רחבי ישראל, כוללים מוצרים מיוחדים לחג: מצות, יין קידוש, בשר, אורז, שימורים ועוד. מפעל התרומות "משפחה אחת" מושק בימים אלו אך צפוי להיות תחילתה של פעילות לטווח ארוך לתקופת החגים.

איתן יוחננוף, מנכ"ל ובעלים רשת "יוחננוף" מציין כי:" כל משפחה ראויה לארוחת חג ולצערנו הרב המציאות של קו העוני מתרחבת ועימה הקושי להתפרנס ולחגוג את פסח עם ארוחת חג מכבדת למשפחה. אנו גאים לתת לקהילה בחזרה והמפעל "משפחה אחת!" רואה את הערבות ההדדית של ישראל כנכס. הדאגה לכלל חלקי החברה הישראלית היא שמוציאה את הצדדים היפים של עמנו. עם ישראל תמיד מוכיח ברגעי קושי שהוא מצליח להתאחד. אני מאמין שגם הפעם התוצאות יהיו מעל ומעבר ונסייע למשפחות רבות לקיים את חג הפסח בכבוד, כמו שמגיע לכל אחד".

יוחננוף הוסיף: "אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם המכינה הקד"צ "שובו אחים" ורואים בהם שותף לדרך של נתינה חזרה לקהילה ומודים על חלקם באריזת סלי המזון וחלוקתם למשפחות".

רשת מרכולי הענק מונה כיום 25 סניפי סופר-שוק בפריסה ארצית בבעלות משפחת יוחננוף. רשת מרכולי ענק כוללת בסניפיה עולם עשיר ומגוון של מוצרי צריכה, ובכל אחד מסניפי הרשת עומד לרשות הלקוחות היצע מרשים של מחלקות שירות מובילות בתחומן. הרשת נמצאת בבעלות משפחת יוחננוף והחלה את דרכה כחברה סיטונאית בשנות השבעים ויוסדה על ידי אילנה ומרדכי יוחננוף. בשנת 1992 נכנסה החברה לפעילות קמעונאית מורחבת וכיום הרשת מנוהלת על ידי האחים והאחיות למשפחת יוחננוף בראשותו של איתן יוחננוף ומקפידה לשמור על צביון משפחתי. סניפי הרשת מטבריה ועד נתיבות, ממוקמים במרכזי הערים ובאזורי תעשייה ומסחר, ובצמוד לכל אחד ואחד מהם, עומדים לרשות קהל הלקוחות חניוני ענק גדולים ומרווחים. צוות הרשת מיומן ובעל תודעת שירות ברמה הגבוהה ביותר בשוק הקמעונאי, ועובר לאורך כל ימות השנה הכשרות מקצועיות המתמקדות גם בהיבט התפעולי וגם בהיבט השירות ללקוח. אתר רשת יוחננוף…עמוד הפייסבוק של יחננוף…

רשת מחסני השוק ו-max (לאומי קארד) עם הסכם להשקת כרטיס אשראי חדש

רשת מחסני השוק ו-max (לאומי קארד) משיקות כרטיס אשראי חדש וייחודי אשר יקנה מגוון הטבות ללקוחות הרשת. השקת כרטיס האשראי החדש מהווה חלק ממהלך כולל של הרשת להרחיב את פעילות מועדון הלקוחות, המונה כיום כ- 300,000 איש. מועדון הלקוחות צפוי לצמוח משמעותית עם צירוף לקוחות חדשים, הודות להשלמת המיזוג עם רשת קו-אופ בשבוע שעבר, הממצב את הרשת כרשת החמישית בגודלה בישראל. מחסני השוק עתידה להרחיב משמעותית את הנוכחות שלה באזורים בהם לא הייתה פעילה בעבר, כדוגמת השרון, ירושלים והסביבה. כרטיס האשראי החדש יאפשר צבירה ומימוש נקודות בכל קניה ברשת. המצטרפים החדשים ייהנו מהטבת הצטרפות של עד 200 שקל לקניות ברשת. בשנה הראשונה הכרטיס יהיה פטור מתשלום דמי כרטיס ויעניק הטבות ומבצעים הן ללקוחות מחסני השוק והן ללקוחות קו-אופ. מחזיקי כרטיס האשראי ייהנו ממחירים ייחודיים במגוון קטגוריות ביניהן מחלקת תינוקות וטואלטיקה אשר יציעו מחירים חסרי תקדים, נוסף להצגות ומופעים במחירים אטרקטיביים במיוחד.

בנוסף, כרטיס האשראי החדש יציע מגוון שיתופי פעולה והטבות עם חברות מובילות מקטגוריות שונות בכדי להעניק ערך מוסף ללקוחות המועדון בעולמות תוכן מגוונים. מחזיקי הכרטיס ייהנו מכל ההטבות והפינוקים של  maxבמאות בתי עסק ברחבי הארץ, לרבות ארוחות בוקר, כרטיסים לקולנוע, מופעי פנאי ובידור ואטרקציות לכל המשפחה. התכנית החדשה כוללת גם 'פינוקים מסביב לעולם, מגוון רחב של אטרקציות ומוזיאונים ב-12 ערים מובילות באירופה, 'פינוקים טעימים' ומתחלפים בבתי עסק מתחום המזון וכן הטבות שונות בעת ביצוע רכישות אונליין, במגוון אתרים פופולאריים כמו: אסוס, אליאקספרס, איביי, בוקינג ועוד.

שלום נעמן, בעלים ומנכ"ל, רשת מחסני השוק, מסר: "אנו שמחים להשיק כרטיס אשראי חדש עם גוף מוביל כמו מקס, מתוך מטרה להעניק ללקוחותינו את הטוב ביותר בין אם מדובר במחירים, איכות וטריות לצד ערך מוסף אשר ייצבר ויאפשר מימוש הטבות במחלקות השונות, לצד הטבות בהופעות ואטרקציות משלימות שכיף לקבל. מהלך זה מושק כחלק מהבעת אמון ומרצון להעמיק את מערכת היחסים עם לקוחותינו הנאמנים. אנו צופים כי מהלך זה יוביל לגידול משמעותי במועדון הלקוחות ובהיקפי המכירות במהלך 2019".

רון פאינרו, מנכ"ל max (לאומי קארד), הוסיף: "אני שמח מאד שרשת מחסני השוק בחרה ב-max כשותפה אסטרטגית להשקת כרטיס האשראי של הרשת, המותאם למציאות היומיומית ולתחרות הגואה בענף הקמעונאות בארץ. לקוחות שיבחרו בכרטיס אשראי זה, ייהנו גם מהטבות ברשת המזון וגם מההטבות של  max".

רשת מחסני השוק, הנה רשת מזון בפריסה ארצית המונה 66 סניפים מצפת ועד אילת. הרשת, נוסדה לראשונה בשנת 1996 חנכה את סניפה הראשון בעיר באר-שבע. לאחרונה רכשה הרשת את רשת קו-אופ והפכה לרשת השיווק החמישית בגודלה בישראל. מחסני השוק נמצאת בבעלות ובשותפות שווה בין משפחת נעמן  מבאר- שבע לבין משפחת כהן מנתיבות.

הוניגמן קידס עם קמפיין לחג בכיכובה של להקת פורמולה

חברת "הוניגמן קידס" אשר נרכשה ע"י אבני שוהם בע"מ בחרה בלהקת "פורמולה" המרענן הרשמי של עולם הפופ הישראלי להוביל את קמפיין הקיץ 2019. הקמפיין עולה באמצעות משרד הפרסום בלומנקרץ ושות' וישודר עד 15/4 בערוצי הטלוויזיה קשת ורשת בשווי מיליון שקל. במסגרת הקמפיין נכתב במיוחד סינגל חדש ללהקה "NEW VIBE" אשר ילווה את הפרסומת ואת קולקציית הקפסולה שעיצבו הבנות. מטרתו של הקמפיין בא לשים דגש על הקולקציה החדשה וקולקציית הקפסולה שעיצבו הבנות שכעת נמצאת בסניפים עם מבצע מיוחד לחג.

בתיה בשיר מנהלת המותג של חברת הוניגמן קידס מסרה: "הבחירה בלהקת פורמולה הייתה לנו נכונה ומדויקת, הלהקה משקפת את ערכי המותג, נערות צעירות, אופנתיות יצירתיות שלא עוצרות לרגע. הן מבחינתנו השילוב המושלם, ואנחנו מברכים אותן על הצטרפותן למשפחת הוניגמן קידס".

להקת פורמולה: "אנחנו שמחות להוציא את הסינגל החדש שמלווה את הפרסומת וכל המהלך המדהים הזה עם חברת הוניגמן קידס לקהל המעריצים שלנו זהו מהלך כל כך מרגש. אנחנו מברכות על ההזדמנות שניתנה לנו ורואות בסינגל החדש עוד יעד שהצלחנו לכבוש ומקוות שקהל המעריצים שלנו יתחבר ויאהב את השיר שהכנו עבורו אז קבלו את הלהיט הבא"

יקבי כרמל עם תירוש והגדה חגיגית עם תמונה וכיתוב אישי

תירוש אישי של יקבי כרמל (צילום דני דין)

לקראת חג הפסח המתקרב, תירוש כרמל המקורי אשר מלווה אותנו מילדותנו ברגעים הכי מרגשים ושמחים עם המשפחות והאהובים עלינו, יוצא עם מתנת חג ייחודית לכבוד פסח: תירוש כרמל המקורי , המעוטר בתמונה שלכם ושל האהובים עליכם, יחד עם הגדה פרסונלית הנושאת את תמונתכם. הפעילות הייחודית מתחברת לערך הליבה של מותג יקבי כרמל  "לחיי רגעים של שמחה" במטרה להביא את הזיכרונות המשותפים והמרגשים לשולחן החג וגם ליצור חדשים.

רן אסא, מנהל השיווק של יקבי כרמל:  "לאור ההצלחה בראש השנה החלטנו להמשיך הפעילות ולהציע חידוש לכבוד פסח: תירוש כרמל המקורי בעיצוב אישי יחד עם הגדת פסח ממותגת ופרסונלית על מנת להעביר את רגעי השמחה המשותפים והאישיים הקיימים בכל בית בישראל ולהעניק מתנה מרגשת וייחודית שתלווה את ארוחות החג."

כיצד מזמינים? נכנסים לאתר …, בוחרים תמונה שמחה ומרגשת, עורכים אותה על גבי בקבוק התירוש הנבחר, מצרפים טקסט קצר עם הקדשה אישית וממשיכים לעמוד לעיצוב הגדה אישית. לסיום, בוחרים את אפשרות השילוח: משלוח עד הבית בתוספת תשלום או איסוף עצמי מאחת מנקודות האיסוף בתפוצה ארצית.

תירוש כרמל, התירוש המקורי, המיוצר על ידי יקבי כרמל עוד מלפני קום המדינה, ביסס את מעמדו כתירוש האהוב והנמכר ביותר בישראל. תירוש כרמל המקורי הינו הטעם המוכר והאהוב על כולנו והוא אורח רצוי וקבוע כמעט בכל בית ישראלי. התירוש הוא מיץ ענבים טהור, טבעי ומרענן המיוצר מ-100% ענבים מכרמים הפזורים ברחבי הארץ.  הענבים המשמשים בהכנת המיץ הינם ענבי יין איכותיים, הנבצרים בכרמים של יקבי כרמל, ומצויים כל הזמן בפיקוח היקב. התירוש מיוצר ללא תוספת סוכר, ללא תוספת מים, ללא חומרים משמרים או תוספות צבע אחרות, ולא נעשה מרכז פרי, אלא מהפרי הטרי עצמו. הפעילות תתקיים עד 31.04.19. מחיר 19.90 שקלים (באיסוף עצמי לא כולל דמי משלוח).

אביסרור יוצאת במבצע מיוחד ליום הבחירות

לרגל יום הבחירות החליטה חברת אביסרור משה ובניו להעניק מגוון הטבות מיוחדות לכל מי שירכוש דירה בפרויקטי החברה ברחבי הארץ. בין מגוון ההטבות שתעניק החברה חבילת ריהוט לבית בשווי 15 אלף שקל ומזגן 5 כ"ס במתנה.

חברת אביסרור משה ובניו הוקמה בשנת 1978 בבאר שבע ע"י משה אביסרור המשמש כיום כנשיא החברה. החברה החלה את דרכה בייזום וביצוע של פרויקטים בבאר שבע, וכיום יוזמת ומבצעת אלפי יחידות דיור בפרויקטים למגורים באזורי הביקוש השונים, בין היתר בבאר שבע, ברחובות, באשקלון ועוד. החברה עוסקת גם בנדל"ן מניב – מוכרת ומשכירה אלפי מטרים רבועים של שטחי מסחר ומשרדים במקומות שונים בארץ, בדגש על באר שבע.

מאסטרקארד וישראכרט עם פוטנציאל השימוש בכרטיסי אשראי בחברה הערבית בישראל

מאסטרקארד וישראכרט משתפות פעולה בביצוע מחקר הבוחן את פוטנציאל השימוש בכרטיסי אשראי של החברה הערבית. המחקר שבוצע בעזרת חברת Deloitte מתבסס על הרגלי הצריכה והקנייה של החברה הערבית בישראל באמצעות ניתוח מעמיק ומקיף של הנתונים של חברת ישראכרט. מהמחקר עולה כי קיים פער רב בין כלל האוכלוסייה בישראל בהשוואה לחברה הערבית בהיקף השימוש בכרטיסי אשראי. כך ניתן לראות:

 • בעוד שהחברה הערבית מהווה כ-19% מאוכלוסיית ישראל (כ-1.8מיליון אזרחים), ערביי ישראל מחזיקים רק בכ-8% מסך כרטיסי האשראי ומהווים ממוצע של 0.5 כרטיסים לאדם לעומת 1.5 כרטיסי אשראי לאדם בשאר האוכלוסייה (66% פחות)
 • בהתפלגות ההוצאות בכרטיס האשראי לפי קטגוריות, הפער הגדול ביותר שנרשם בין החברה הערבית לשאר האוכלוסייה בישראל הוא בתחום התיירות ועומד על 68% פחות ביחס לשאר האוכלוסייה
 • בתחום המזון החברה הערבית מוציאה בכרטיס אשראי 61% פחות
 • בתחום התשלומים לרשויות נמצא כי החברה הערבית מוציאה 49% פחות
 • בתחום התרבות 49% פחות
 • בתחום הריהוט 51%
 • בתחום האלקטרוניקה 47% פחות
 • בתחום הפארמה 34% פחות
 • בתחום הביטוח 32% פחות
 • בתחום הטלוויזיה 12% פחות
 • בדיוטי פרי 19% פחות משאר האוכלוסייה
 • לעומת זאת הקטגוריה היחידה שבה החברה הערבית מוציאה יותר בכרטיסי האשראי, בהשוואה לשאר האוכלוסייה בישראל הוא הוצאות הדלק שם הם מוציאים 15% יותר

בניתוח כמותי עולה כי החברה הערבית בישראל משלמת באמצעות כרטיס האשראי בין 14-16 מיליארד שקלים בשנה, לעומת כ- 285-290 מיליארד שקלים של שאר האוכלוסייה, ובעצם מהווים רק כ- 5% מכוח הקניה בכרטיס אשראי בישראל לעומת שיעורם באוכלוסייה העומד על 19%.

עוד עולה מהמחקר כי כמחצית מהנשים בחברה הערבית עובדות בתחום השירותים, חינוך ורוקחות וכ- 40% מהגברים עובדים בעבודות המבוססות מזומן. נשים מעורבות פחות בפעילות פיננסית אך חוק שכר המינימום מסייע הן לנשים רבות והן לצעירים לצאת לשוק העבודה המאורגן בו משולמת משכורות בהעברה בנקאית או לכרטיס תשלום נטען. יחד עם זאת, עדיין רוב כרטיסי האשראי בחברה הערבית מוחזקים על ידי הגברים.

בהתבסס על נתוני הלמ"ס עולה כי החברה הערבית היא צעירה יחסית, ובנושא תעסוקה קיים פער גדול בין שיעורי תעסוקת נשים לתעסוקת גברים וכן קיימים פערי שכר בין החברה הערבית לשאר האוכלוסייה ובין הנשים הערביות לנשים יהודיות אשר מרוויחות כ-40% פחות. נתונים אלה תומכים במסקנה המוכרת כי לנשים בחברה הערבית יש פוטנציאל צמיחה רב מבחינת יכולת השתכרות, יציאה לעבודה והעלאת רמת החיים.

מנתוני משרד האוצר אשר שולבו במחקר צפים הבדלים דרמטיים בין החברה היהודית לחברה הערבית בנוגע להעדפות צורת התשלום (מזומן, כרטיס אשראי, צ'ק או העברה בנקאית) בתחומים שונים. מהסקר שבוצע עולה לדוגמא כי 27% מהחברה הערבית מעדיפים לשלם במזומן שכר דירה לעומת רק 6% בחברה היהודית. 66% מהחברה הערבית מעדיפים לשלם חשבונות במזומן לעומת 7% בחברה היהודית. 37% בחברה הערבית מעדיפים לשלם במזומן על מכשירי חשמל לעומת 7% בחברה היהודית ו- 47% מעדיפים בחברה הערבית לקנות רכב במזומן לעומת 21% בחברה היהודית. עוד עולה כי 36% מהחברה הערבית מקבלת למעלה מ- 75% משכר העבודה שלה במזומן לעומת 2% בחברה היהודית.

המחקר מצביע על פער בין שיעור השימוש הגבוה בטלפונים חכמים בקרב החברה הערבית לבין ביצוע קניות אינטרנטיות, וזאת בין היתר, בשל היעדר כרטיס תשלום שהוא אמצעי התשלום הנפוץ במסחר אלקטרוני. מסחר אלקטרוני יכול לתרום להגברת המוביליות (ניידות) החברתית שכן הוא טומן בחובו הן אפשרויות לרכישת מגוון רחב של מוצרים במחיר אטרקטיבי והן את האפשרות ליצירת מקורות פרנסה כגון מכירת סחורה באינטרנט והשכרת חדרי אירוח דרך אינטרנט. עם זאת חשוב לציין שעל מנת להנגיש את יתרונות המסחר האלקטרוני לכלל החברה הערבית בישראל יש צורך לפתח פתרונות ל"מייל האחרון" – קרי משלוחים לבית הלקוח בישובים מרוחקים יחסית שמאופיינים לעיתים בדיוק לא מספק של כתובות למשלוח דואר.

עולם פתרונות נוסף שמצביע עליו המחקר הוא שימוש בכרטיסים נטענים שמסיר חסמי כניסה לעולם הפיננסי ומאפשר ליהנות מהיתרונות שבכרטיס תשלום הן לצריכה שוטפת (פיזית או אינטרנטית), הן למתן הלואות והן לקבלת משכורות.

עומר אונגר, מנהל מאסטרקארד בישראל מציין כי: "לשימוש במזומן יש שני אספקטים משמעותיים; הראשון ברמת המדינה והשני ברמת הפרט: ברמת המדינה ישנה עלות גבוהה להדפסת ותפעול המזומן ויש לו השפעה שלילית על שיעור הפשיעה והכלכלה הלא מדווחת. ברמת הפרט, מזומן הוא גורם מעכב להכלה פיננסית ומוביליות (ניידות) חברתית שתאפשר בחברה הערבית עצמאות רבה יותר לנשים מצד אחד ותשפיע באופן חיובי על איכות החיים של החברה כולה. אנו במאסטרקארד, מזהים אוכלוסיות מודרות פיננסית ובונים בעזרת שותפים כדוגמת חברת ישראכרט הסטה מכלכלת מזומנים לכלכלה אשר מאפשרת זהות פיננסית הכוללת חשבון בנק, כרטיס אשראי, שימוש באמצעי תשלום דיגיטליים ועוד".

רכב ותחבורה

מבאר שבע ועד מחלף סומך ללא רמזורים

מפת כביש 6 צפון 2020

כביש 6 ממשיך צפונה כאשר נפתח לתנועה קטע דרך נוסף של כביש 6, מתל קשיש עד מחלף סומך. עם פתיחת המקטע החדש, מתאפשרת נסיעה מהירה ובטוחה, ללא רמזורים, לאורך של כ-190 ק"מ, מבאר שבע בדרום ועד צומת סומך שבצפון.

קטע הכביש החדש תל קשיש-סומך, הינו אורך כ-16 ק"מ והוא כולל שתי מנהרות בעלות שני נתיבי נסיעה לכל כיוון, ברכסים ובאיבטין, באורך כולל של כשלושה קילומטרים, המחלף המשולב עמקים ומחלף גבעות אלונים, המקשר את כביש 6 עם כביש 70 במחלף סומך. קטע כביש זה מצטרף אל מקטע יקנעם-תל קשיש, אשר נפתח לתנועה לפני כארבעה חודשים. שני המקטעים, באורך של יותר מ-20 קילומטרים של כביש מהיר, כוללים שלוש מנהרות כפולות ביקנעם, רכסים ואיבטין, ושני מחלפים משולבים.

הכביש נבנה בסטנדרט הגבוה ביותר, תוך הקפדה על מערכות בטיחות וניהול תנועה המתקדמות בעולם, תאורה לכל אורכו, תוך שמירה על ערכי הטבע והנוף.

המקטע החדש הוקם ומנוהל על ידי זכיין "כביש 6 צפון", המנהל גם את המקטע מיקנעם לתל קשיש. בנסיעה בקטע המנהרות, ממחלף שער העמקים עד מחלף גבעות אלונים, תונהג אגרה מופחתת. הנסיעה ממחלף גבעות אלונים עד למחלף סומך לא תחויב באגרה.

חברת כביש חוצה ישראל היא זרוע ביצוע של משרד התחבורה לניהול פרויקט זה, אשר כלל את שני המקטעים ובוצע בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקלים. לחברה ניסיון בניהול וביצוע פרויקטי תשתית תחבורה מורכבים ורחבים ופרויקטים זכיינים. בין היתר הקמתו של כביש 6 והארכתו צפונה ודרומה ועוד.

אלבר מסיימת את 2018 עם הכנסות שגדלו בכ-12% לעומת אשתקד לכ- 3 מיליארד שקלים

ההכנסות בשנת 2018 גדלו בכ-12% והסתכמו בכ- 3,032 מיליון שקלים לעומת כ- 2,702 מיליון שקלים אשתקד. ההכנסות אשתקד כללו גם הכנסה של כ- 8 מיליון שקלים בגין עליית ערך נדל"ן להשקעה. ההכנסות ברבעון גדלו בכ-17% והסתכמו בכ- 797 מיליון שקלים לעומת כ- 684 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הגידול בהכנסות קוזז בחלקו עקב ההכנסה בגין עליית הערך בנדל"ן להשקעה כמפורט לעיל.

ההכנסות בשנת 2018 מהשכרת כלי רכב, שירותי מוסך, דרך וגרירה וממתן אשראי צרכני גדלו בכ- 4% והסתכמו בכ- 1,209 מיליון שקלים לעומת כ- 1,165 מיליון שקלים אשתקד. ההכנסות ברבעון מהשכרת כלי רכב, שירותי מוסך, דרך וגרירה וממתן אשראי צרכני גדלו גם הם בכ- 4% והסתכמו בכ- 315 מיליון שקלים לעומת כ- 301 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות בשנת 2018 ממכירת כלי רכב גדלו בכ-19% והסתכמו בכ- 1,823 מיליון שקלים לעומת כ- 1,529 מיליון שקלים אשתקד. הרווח הגולמי ממכירת הרכבים הסתכם בכ- 154 מיליון שקלים. ההכנסות ברבעון ממכירת כלי רכב גדלו בכ-29% והסתכמו בכ- 482 מיליון שקלים לעומת כ- 376 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי ממכירת הרכבים הסתכם בכ- 39 מיליון שקלים.

הרווח הנקי בשנת 2018 גדל בכ- 45% והסתכם בכ- 60 מיליון שקלים לעומת כ- 41 מיליון שקלים אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ- 15 מיליון שקלים לעומת כ- 17 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נובעת מהכנסות בסך של כ- 8 מיליון שקלים אשר נרשמו ברבעון המקביל אשתקד בגין עליית ערך נדל"ן להשקעה.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת, בנטרול רכישת כלי רכב, הסתכם בשנת 2018 בכ- 2 מיליארד שקלים.

ההון העצמי של החברה ליום 31 בדצמבר 2018 עמד על כ- 485 מיליון שקלים לעומת כ- 455 מיליון שקלים ליום 31 בדצמבר 2017. יחס ההון למאזן עלה ועמד כ- 12.5% אשתקד.

הראל עם פוליסת רכב דיגיטלית – הראל סוויץ'

מסך ראשי באפליקציית הראל סוויץ'

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה את המהפכה הטכנולוגית בחברה ומשיקה, לראשונה בישראל, מוצר ביטוח חדשני ודיגיטלי: "הראל סוויץ". במוצר זה, הראל מציעה ביטוח מקיף לרכב בחיוב חודשי בהתאם למספר הקילומטרים שהרכב נסע באותו חודש, תוך שימוש קל ופשוט באפליקציה ורכיב חכם שיותקן ברכב, זאת בשיתוף סוכן הביטוח.

התשלום החודשי מורכב מפרמיה בסיסית מינימאלית לחודש בתוספת עלות לכל קילומטר שייסע הרכב. כאמור ברכב יותקן "רכיב חכם" הקורא את מספר הקילומטרים ולפיו תקבע הפרמיה החודשית. בנוסף, התכנית מלווה באפליקציה ייעודית שתאפשר למבוטח: לעקוב אחר המרחק שעבר הרכב והפרמיה הצפויה לתשלום עבור כל יום, לשמור על המסמכים הנדרשים כגון רישיונות הנהיגה והרכב, העתק פוליסת המקיף והחובה, לקבל שירות אישי ומיידי בקרות תאונה, להזמין שירותי גרירה ועוד.

התכנית החדשה מתאימה לנהגים שאינם מרבים בנסיעות יומיומיות ארוכות כגון: למי שנוסע ברכבת לעבודה, למי שגר קרוב לעבודה, לנוסעים בעיקר בעיר, לנוסעים באופניים חשמליים  לכלי רכב שני או שלישי. היא מיועדת לנהגים מגיל 24 ומעלה, בעלי ותק נהיגה של שנה ומעלה, ללא תביעות ולכלי רכב שערכם עד 200,000 שקלים, ללא דרישת מיגון.

תהליכי ההצטרפות לתכנית החדשה הינם דיגיטליים, מהירים ונוחים: באמצעות שליחת קישור מהסוכן למבוטח להצטרפות דיגיטלית או צירוף המבוטח על ידי הסוכן במספר שדות מצומצם והמשך על ידי המבוטח באמצעות האפליקציה.

הרכיב החכם ניתן להתקנה בבית הלקוח או לחלופין בכל מוקדי השירות של חברת איתוראן ברחבי הארץ.

תל אביב-יפו עם נת"צים חדשים בצירים מרכזיים

נת"צ בתל אביב

בשורה טובה לנוסעי התחבורה הציבורית. משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון ועיריית תל אביב-יפו, פתחו לתנועה שני נתיבי תחבורה ציבורית חדשים במרכז תל אביב. מדובר בשני נתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים) חדשים, שהוכשרו ברחוב לבון ובדרך בן צבי במרכז תל אביב, באורך של קילומטר וחצי לכל כיוון. הנת"צים ישרתו את האוטובוסים מתל אביב-יפו, חולון, אזור וראשון לציון, ויקלו על הכניסות והיציאות של התחבורה הציבורית לתל אביב-יפו, בעיקר בשעות העומס.

הנתיבים החדשים, ישמשו כנת"צים בשעות השיא, בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 06:00 ל-10:00 בבוקר ובין השעות 14:00-17:00 אחר הצהרים. בנתיבים יתאפשר מעבר מהיר של עשרות אוטובוסים בשעות השיא, בבוקר ואחר הצהרים, שיקלו משמעותית על עומסי התנועה בכניסה לתל אביב-יפו ובתוך העיר.

משרד התחבורה, באמצעות חברת נתיבי איילון, מקדמים בימים אלה הקמת 160 קילומטרים של נת"צים, ב-17 עיריות במטרופולין תל אביב. זאת, במסגרת פרויקט "מהיר לעיר" שנועד ליצור רשת רציפה, יעילה ונוחה של צירי העדפה לתחבורה הציבורית. במסגרת פרויקט "מהיר לעיר" יסללו עשרות נת"צים בתל אביב-יפו, רמת גן, בני ברק, הרצליה, כפר סבא, ראשון לציון, רעננה, אור יהודה, רמת השרון, גבעתיים, פתח תקוה, חולון, בת ים, הוד השרון, קרית אונו, רמלה ולוד. ב-11 מתוך 17 הערים,  כבר החלו העבודות להקמת הנת"צים החדשים.

פרויקט מהיר לעיר, שעלותו נאמדת בכ-3 וחצי מיליארד שקלים, כולל בין השאר יצירת רשת נתיבי העדפה ייעודיים לאוטובוסים, העדפה לאוטובוסים ברמזורים, שיפור סביבת התחנות, קיצור זמן שהיית האוטובוס בתחנה, אכיפת הנסיעה בנתיבים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, שיפור התשתיות להולכי רגל ורוכבי אופניים, שיפורים בטיחותיים ועוד.

סמנכ"לית "מהיר לעיר" בחברת נתיבי איילון, טליה כהן וולף הוסיפה: "האוטובוסים הראשונים שינועו על נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, מהווים בשורה לתושבי מטרופולין תל אביב. עם סיומו של הפרויקט יוכלו תושבי מרבית הערים באזור ליהנות מתחבורה ציבורית איכותית ואמינה".

אלדן מסיימת את 2018 עם רווח  של כ-33 מיליון שקל והכנסות של כ-1.6 מיליארד שקל

חברת אלדן תחבורה בע"מ, מחברות הליסינג והשכרת הרכב המובילות במשק, פרסמה את הדו"ח הכספיים לסיכום הרבעון הרביעי ולשנת 2018 כולה. עיקרי התוצאות לשנת 2018:

 • הכנסות החברה בשנת 2018 הסתכמו בכ-1.57 מיליארד שקל, לעומת סך של כ-1.64 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד
 • במגזר הליסינג התפעולי ההכנסות מלקוחות חיצוניים בשנת 2018 הסתכמו בסך של כ-1.02 מיליארד שקל, לעומת כ-1.06 שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהכנסות ממגזר זה נבע בעיקרו מקיטון בהכנסות ממכירת כלי רכב ששימשו לפעילות המגזר בעקבות ירידה בכמות כלי הרכב שנמכרו ובתמורה הממוצעת לרכב. מנגד, חל גידול בהכנסות משכירות המיוחסת לפעילות המגזר בעקבות עלייה בכמות ימי ההשכרה ללקוחות המגזר
 • במגזר השכרת כלי רכב ההכנסות מלקוחות חיצוניים בתקופה הסתכמו בכ-313.2 מיליון שקל, לעומת כ-366.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון בהכנסות ממגזר זה נבע בעיקרו מקיטון בהכנסות ממכירת כלי רכב המשויכים למגזר כתוצאה מקיטון בכמות כלי הרכב שנמכרו ובתמורה הממוצעת לרכב. בנוסף, חל קיטון בהכנסות משכירות כתוצאה מקיטון בכמות ימי ההשכרה ללקוחות המגזר
 • במגזר הסחר ההכנסות מלקוחות חיצוניים עלו בתקופה בכ-13% לכ-231.4 מיליון שקל, בהשוואה לכ-204.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות ממגזר זה נבע בעיקר מגידול בכמות כלי הרכב שנמכרו. מגזר הסחר הינו מגזר חדש הכולל את מכירת כלי הרכב החדשים ("אפס ק"מ") שנרכשו מיבואנים וטרם שימשו במגזרי הפעילות האחרים
 • הרווח הגולמי בתקופה עלה בכ-7.1% לסך של כ-279.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-260.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי עלה לכ-17.8%, לעומת כ-15.9% אשתקד. הגידול ברווח הגולמי נבע בעיקר מקיטון בעלויות ההשכרה כתוצאה מקיטון בעלויות אחזקת צי כלי רכב
 • הרווח התפעולי בתקופה עלה בכ-9.3% לכ-120.3 מיליון שקל, לעומת כ-110.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח התפעולי עלה לכ-7.7%, לעומת שיעור של כ-6.7% אשתקד
 • הוצאות המימון, נטו קטנו בשנת 2018 לכ-92.7 מיליון שקל, לעומת 98.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד
 • הרווח לשנה עלה לכ-21.4 מיליון שקל, לעומת רווח  של כ-9.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד
 • הרווח הכולל בתקופה צמח לכ-33 מיליון שקל, לעומת כ-31 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. השינוי ברווח הכולל ביחס לרווח הנקי בתקופה משקף בעיקר רווח מהערכה מחדש של רכוש קבוע, נטו ממס
 • ניצולת צי הרכב (שיעור תפוסה ממוצע) עלה בשנת 2018 לכ-85.2%, לעומת 83.3% בשנת 2017

נתונים ממאזן החברה: ההון העצמי של החברה נכון ל-31.12.2018 עלה לכ-408.1 מיליון שקל, ומהווה כ-14.2% מסך המאזן. מזומנים ושווי מזומנים של החברה נכון ל-31.12.2018 עומד על סך של כ-119.1 מיליון שקל. קבוצת אלדן תחבורה בע"מ הינה אחת מחברות הליסינג והשכרת הרכב הגדולות והוותיקות בישראל. החברה פועלת בעיקר בתחומי הליסינג התפעולי והשכרת כלי רכב . כמו כן, לחברה פעילות בתחום הנדל"ן המניב. החברה מפעילה צי של כ-34,000 כלי רכב והיא מפעילה עשרות סניפים ונקודות שרות ומכירה ברחבי הארץ. החברה נמצאת בבעלות מר יוסף דהן, המכהן כיו"ר החברה, ומנוהלת על ידי שי ושלמה דהן.

כתיבת תגובה