חדשות רכב: פולו GTI אופל אדם Rocks והשכרת רכב

הדור הרביעי של פולקסווגן פולו GTI ספורטיבית עם 192 כו"ס מגיע לישראל ובמחיר החל מ- 152,400 שקלים. אופל אדם Rocks בישראל, מכונית עירונית במראה קרוסאובר עם גג קנבס נפתח במחיר של החל מ-119,990 שקלים והצעות להשכרת רכב בחו"ל לקראת עונת הטיולים.

אופל אדם ROCKS (צילום יח"צ חו"ל)
אופל אדם ROCKS (צילום יח"צ חו"ל)

אופל אדם Rocks

אופל אדם Rocks לוקחת את העיצוב המבריק של האדם שהפך אותה להצלחה בינלאומית, ומוסיפה לו נגיעות של רכב פנאי אתגרי לאנשים בעלי סגנון חיים דינאמי. העיצוב המשודרג והנועז מצטרף אל יתר התכונות המוכרות של האדם, תא נוסעים באיכות פרימיום, אבזור עשיר והתנהגות שובבה והופך אותה למכונית אידאלית למי שגר בעיר יחד עם זאת, מחובר למרחבים.
עיצוב קרוסאובר
מעצבי אופל הפכו את האדם Rocks לבעלת מראה קרוסאובר פנאי-שטח אגרסיבי מצד אחד, אך מעודן מצד שני. פגושים חדשים מלפנים מאחור עשויים פלסטיק שחור ועמיד, מוסיפים 5 ס"מ לאורכה של האדם ומתחברים אל חיפויי בתי גלגלים בולטים המעניקים מראה שרירי. חצאיות פלסטיות עמידות המקיפות את מרכב האדם ומשתלבות בפגוש האחורי. פנסי העפל באדם Rocks ממוקמים גבוה יותר ומוקפים חיפויי פלסטיק כסוף, המשתלבים בקו אחד עם סמל אופל הגדול שבמרכז הסבכה הקדמית. החלק התחתון של הפגושים מובלט וצבוע בצבע כסף כדי לדמות מראה של מיגון גחון קשוח.
Swing Top – גג נפתח

את המראה המרשים של האדם Rocks משלים גג ה-Swing Top הייחודי, גג בד קנבס איכותי ועבה, הנמתח עד מעבר לראשי הנהג והנוסע שמלפנים. בלחיצה על מתג נפתח גג ה-Swing Top והופך את האדם Rocks למכונית קבריולה Cabrio  קטנה, עם שפע אור ואוויר השוטפים את תא הנוסעים ומעניקים תחושת חופש והנאה.
מנוע 1.4 ליטר עם תיבת MTA מתקדמת

אופל אדם Rocks מצוידת במנוע 1.4 ליטר מתקדם ועוצמתי עם 87 כו"ס, יחד עם תיבת הילוכיםMTA  מתקדמת בעלת חמישה יחסי העברה ואופי פעולה חלק ומהיר. השילוב בין המנוע לתיבת ההילוכים מאפשר לאדם Rocks זריזות מרבית בעיר ומחוצה לה, יחד עם צריכת דלק נמוכה במיוחד של כ-21 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת (בתנאי במעבדה).

3 רמות גימור

  • גרסתה הבסיסית כוללת האדם Rocks רשימת אבזור ארוכה הכוללת מערכת שמע מקורית עם שליטה מלאה מההגה, גלגל הגה מצופה עור, חלונות חשמליים, דיבורית בלוטות' מובנית ,נעילה מרכזית בשלט, מראות מתכווננות חשמלית, בקרת שיוט, וחישוקים קלים ומעוצבים בקוטר 16 אינטש. כל זאת, במחיר תחרותי במיוחד של 119,990 שקלים.
  • "מפנקת" הכוללת את מערכת ה-Intelink, מערכת המולטימדיה המתקדמת של אופל המשלבת מסך מגע "7, נגן מדיה עם שישה רמקולים ודיבורית בלוטות' מובנית, נוסף לחישוקים קלים בקוטר 17 אינטש. כל זאת במחיר של 124,990 שקלים.
  • "היוקרתית" כוללת מושבים ספורטיביים בריפוד משולב בד ועור איכותי, לצד חישוקים ספורטיביים וקלים בקוטר 18 אינטש עם אפשרות התאמת צבעים לצבע המרכב, בקרת אקלים,  זאת במחיר של 129,990 שקלים.
Volkswagen Polo GTI (צילום יח"צ חו"ל)
Volkswagen Polo GTI (צילום יח"צ חו"ל)

פולקסווגן פולו GTI

פולקסווגן משיקה בימים אלו בישראל את היורשת החדשה בפלח הקומפקטיות Hot hatch – עם השקת הדור הרביעי של הקומפקטית הספורטיבית, פולוGTI  החדשה. בדומה לפולו G40 הראשונה לשושלת שהוצגה בשנת 1985, מציעה ה- GTI מראה המשלב אלמנטים קלאסיים מכל הדורות, יכולות דינמיות משופרות עם מנוע חזק יותר מחד, אך גם צריכת דלק ופליטת מזהמים פחותים מאידך.

פולקסווגן פולו GTI מציעה לנהגים את השילוב הטוב ביותר בין ביצועים, קומפקטיות, שימוש יומיומי וצריכת דלק נמוכה – מבלי להתפשר. מצד אחד מנוע חדש ועוצמתי בנפח 1.8 ליטר מוגדש המספק 192 כו"ס ומצד שני צריכת דלק ופליטת מזהמים הנמוכים מבעבר, בזכות טכנולוגיית ה- Blue Motion הכוללת את מערכת ה- Start&Stop.

זאב בעור של כבש

המראה של פולו קומפקטית הוא הכבשה הישנה והטובה אבל תוכנה הוא אחר. גם בדור הרביעי של הפולו הספורטיבית הנוסחא המנצחת ממשיכה. כך אפשר לראות את הפס האדום העובר בחזית הרכב כשהצבע האדום מגיע גם לקליפרים של מערכת הבלימה, אותם ניתן לראות דרך הגלגלים הספורטיביים בקוטר 17 אינץ' מדגם Parabolica. לאלו מצטרפות פנסי ערפל המשולבים בפגוש הקדמי, עם תאורת פנייה סטטית, כשמאחור מבצבצים להם צמד מפלטים מצופים כרום. בצדי הרכב ועל החזית ניתן למצוא את שלוש האותיות החושפות באיזה דגם מדובר – GTI. המאפיינים הייחודים נמצאים גם בתא הנוסעים עם גלגל הגה ספורט GTI 3 צלעות עם ציפוי עור, ריפודי הבד המשובצים המזוהים עם הדגם, מסוג Clark, עיטורי כרום ודוושות ספורט מצופות אלומיניום.

מנוע

ה- GTI החדשה מוצעת עם מנוע TSI חדש, מוגדש טורבו, בעל ארבעה צילינדרים ובנפח של 1.8 ליטר. המנוע החדש של ה- GTI הינו מנוע מסדרת המנועים EA888 דור 3, שעומד בתקן יורו 6. גרסת הספורט של המנוע החדש מציעה מספר שינויים המאפשרים לו להגיע לפליטת מזהמים וצריכת דלק כה נמוכה. בשלב הראשון מנוע הפולו מוריד במשקלו כמעט 6 ק"ג בהשוואה לדור היוצא. הותקנה מערכת הזרקה כפולה הכוללת 8 מזרקי דלק, 4 מזרקי לחץ גבוה (להזרקה ישירה) ו 4 מזרקי לחץ נמוך (להזרקה עקיפה). סעפת הפליטה מציעה מערכת כפולה, נתון המשפר את זמן חימום המנוע וחיישן החמצן לטמפרטורת עבודה. מגדש הטורבו החדש של המנוע מוצע עכשיו עם פיקוד חשמלי לוויסות הגדישה (waste gate) דבר המשפר ומייעל את זמן התגובה ודיוק הגדישה.

שילוב מערכת ניהול טרמית למערכת הקירור של המנוע (המבצעת אופטימיזציה של זרימת נוזל הקירור וחימום מהיר של המנוע לטמפרטורת עבודה) ומערכת ה- Start&Stop להדממת המנוע בעת עצירה (כחלק מטכנולוגיית ה- Blue Motion Tech) מאפשרים ל- GTI החדשה להגיע להספק גבוה יותר, מומנט גבוה יותר לצד צריכת דלק קטנה יותר.

אבזור סטנדרט

בקרת שיוט, חיישן גשם, מראה מרכזית מתכהה, מערכת מולטימדיה מדגם Composition Media עם שליטה על תפריטי הרכב, תמיכה בקבצי MP3 ומסך מגע בגודל 6.5 אינץ', שקע USB, דיבורית Bluetooth  מובנית עם 6 רמקולים. מערכת ה- Start & Stop להדממת המנוע בעת עצירה כחלק מטכנולוגיית ה- BlueMotion, מראות צד מתכווננות חשמלית עם הפשרת אדים, בלם יד וידית הילוכים מעור, תאורת Coming Home Leaving Home, תאורת נהיגת יום ייעודית ועוד.

בטיחות

הפולו החדשה מציעה כסטנדרט רשימת אבזור בטיחות ארוכה הכוללת מערכת למניעת נעילת גלגלים ABS – Anti Locking Brake System , מערכת נעילת דיפרנציאל אלקטרונית EDL- Electronic Differential Lock , מערכת להעברה יעילה של כוח המנוע אל הכבישTCS- Traction Control System , מערכת לבקרת יציבות ושמירה על הרכב בנתיב הנסיעה ESP- Electronic Stability Program , מערכת לסיוע בבלימות חירום BAS – Brake Assist System, מערכת לבלימת הרכב אחרי תאונה Multi -Collision Brake , שש כריות אוויר הכוללות זוג כריות אוויר קדמיות לנהג ולנוסע עם מתג לניתוק כרית האויר הקדמית בצד הנוסע, זוג כריות אוויר צידיות וזוג כריות וילון לאורך הרכב וגם חיישן לחץ אוויר בצמיגים.

 
- פרסומת -

 

נתונים

הספק: 192 כו"ס (תוספת של 12 כו"ס בהשוואה לדור היוצא).

תאוצה מ- 0 ל- 100 קמ"ש: 6.7 שניות.

למהירות מרבית: 236 קמ"ש.

צריכת דלק (נתוני יצרן): 17.8 ק"מ לליטר.

מחירים

פולו GTI תוצע ברמת אבזור אחת, ובגרסאות מרכב של 3 ו- 5 דלתות. בשבועות הקרובים צפויה להיפתח לשיווק גרסה ידנית של הרכב.

  • גרסת 3 דלתות – 152,400 שקלים
  • גרסת 5 דלתות – 154,900 שקלים
opel adam rocks (צילום יח"צ חו"ל)
opel adam rocks (צילום יח"צ חו"ל)

השכרות רכבים בחו"ל בקיץ הזה

חברת השכרת הרכב Hertz,  צופה גידול של  עשרות אחוזים בהיקפי ההזמנות של לקוחותיה להשכרת רכבים בחו"ל בחודשי הקיץ והחגים (מהלך יולי-ספטמבר), זאת ביחס לתוצאות הפעילות בעונה זו אשתקד.

דני שמעוני, מנכ"ל Hertz ישראל מציין כי "הגידול צפוי גם בשל העובדה שישראלים רבים שביצעו בקיץ שעבר הזמנות להשכרת רכב בחו"ל וביטלו את הזמנותיהם עקב המלחמה, חוזרים כעת וממשים אותן מחדש. גם רפורמת 'שמים פתוחים' שמיושמת בישראל כבר שנתיים, מעודדת ישראלים לטוס ליעדים חדשים  ומוכרים בחו"ל ובכך תורמת לגידול בהזמנות להשכרות רכבים".

לדברי שמעוני, הישראלים אוהבים לנפוש בחו"ל עם משפחותיהם וכ- 45% מביניהם ישכרו רכב כחלק מהחופשה שלהם. שמעוני מעדכן שהיעדים המועדפים על התייר הישראלי בקיץ הזה הם בעיקר אזור היער השחור בגרמניה, עיירות וכפרי נופש בהולנד וחופשות בצפון אמריקה, אם כי גם רומניה מסתמנת בחודשים האחרונים כיעד מתפתח לטיולי משפחות".

עונת הקיץ הקרובה

עונת השיא בתחום התיירות בכל העולם, כך גם בישראל. למעלה ממיליון ישראלים צפויים לצאת בקיץ הזה לחופשות בחו"ל, מרביתם לחופשות משפחתיות. גם צעירים ובני גיל הזהב יוצאים בקיץ לחופשות בחו"ל, אם כי בקרב מגזרים אלה עונות הסתיו והאביב מהוות אף הן תקופות אידיאליות לחופשות בחו"ל שכן אינם צריכים להתחשב בחופשות הילדים מבתי הספר. היעדים המועדפים על הישראלים בקיץ הזה הם איטליה, גרמניה, הולנד וצפון אמריקה. עסקת השכרת רכב ממוצעת עומדת בקיץ הזה  על 7-8 ימים

השכרת רכב בחו"ל

מנתוני Hertz עולה כי סוגי הרכב הפופולאריים בקרב השוכרים הם רכבים משפחתיים, סטיישנים ומיניוואנים. בין הדגמים הפופולאריים בקרב הישראלים תוכלו למצוא רכבים דוגמת פורד פוקוס, יונדאי וטויוטה קורולה. ממוצע עסקת השכרת רכב במדינות אירופה עומד על 7 ימים ואילו בארה"ב ממוצע השכרת רכב עומד על 8 ימים.

לקראת עונת התיירות, מציעה הרץ מחירים אטרקטיביים לנופשים המבקשים לשכור רכב בחו"ל. כך לדוגמא :

  • הולנד רכב Ford Ka במחיר החל מ- 28 יורו ליום.
  • גרמניה רכב VW Polo במחיר החל מ- 32 יורו ליום.
  • רומניה רכב Opel Corsa במחיר החל מ- 31 יורו ליום.
  • הולנד רכב Kia Rio במחיר החל מ- 43 דולר ליום.

> למגוון הצעות נוספות להשכרת רכב לחץ כאן……..

כתיבת תגובה