חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

מסלולי טיול לחורף ||| פעילויות חנוכה ופסטיבלים ||| לאן לטוס והיכן לנפוש בחנוכה וקריסטמס ||| מה לראות בתיאטרון הקאמרי, בסינמטק ובתי הקולנוע ||| בתי מלון ונופש ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

ארועים ופסטיבלים

מיזם בימות פיס עד דצמבר בסימן חיים ביחד מבלים ביחד

בימות פיס (צילום יוסי אלטרמן)

"בימות פיס", מיזם התרבות הגדול והחשוב של מפעל הפיס, התרחב השנה משמעותית ויצא לדרך כבר בחודש יוני 2018. במסגרת הפרויקט, בו משתתפות למעלה מ-200 רשויות, מפעל הפיס מעניק הזדמנות ליהנות ממופעי תרבות מבוקשים, מתוך היצע נרחב של מאות אמנים מהשורה הראשונה. בשנים האחרונות נעשות פעולות רבות הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית כדי לקדם את הנגישות ולהגביר את השוויון, אולם שילוב חברתי מוחלט לא יוכל להתרחש ללא שינוי עמדות בקרב כלל הציבור. על כן, במפעל הפיס מוסרים כי הם רואים זאת כהזדמנות ייחודית להוביל את קידום המודעות בקרב התושבים, וזאת בהשקעה משותפת של תוכן ומשאבים עם נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים ועם הרשויות המקומיות. במטרה לציין את יום המודעות אשר חל בחודש דצמבר להעלאת המודעות לשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלות, תתקיים בתחילת כל מופע שיחה קצרה בה אדם עם מוגבלות יספר על חייו, יוקרן סרטון הסברה בנושא ובנוסף יחולקו חוברות על זכויות של אנשים עם מוגבלות. המופעים בהם תתקיים הפעילות במסגרת אירועי חודש המודעות לשילוב חברתי של אנשים עם מוגבלויות בחברה:

גלי עטרי, 12.11, מטה בנימין | אשרף אבו אליל, 15.11, כאוכב אבו אלהיגא | הייתם חלאיילה ולהקת סיראג' קונצרט אלזמן אלג'מיל, 15.11, מג'ד אל כרום | אביב גפן, 15.11, הגליל התחתון | יובל דיין, 17.11, באר טוביה | חנן בן ארי, 22.11, שוהם | עידן עמדי, 3.12, מרום גליל | טיפקס, 4.12, מטה יהודה | התקווה 6, 6.12, שדות נגב | פריד אל וואחיד, 19.12, דלית אל כרמל | מקהלת סיראג', 20.12, כבול | להקת ביאת, 22.12, אבו סנאן | אביב גפן, 22.12, דרום השרון.

מיזם "בימות פיס" מתקיים זו השנה השמינית ומאפשר לתושבי הפריפריה ליהנות מהופעות חיות של מיטב האמנים הישראלים במחיר סמלי במיוחד (לעומת כניסה למופעי האמנים העומד על פי רוב על מאות שקלים). מטרת "בימות פיס" הינה  להעשיר את ההיצע התרבותי על כל גווניו לתושבי הפריפריה, ולאפשר למגוון רחב ביותר של אמנים ישראלים ליהנות מהאפשרות להופיע בפני קהל נרחב בכל רחבי הארץ. חלק מהמופעים יתקיימו אף ללא תשלום.

לפרטים נוספים ולכניסה ללוח המופעים אתם מוזמנים להתעדכן באתר המועצה לתרבות מפעל הפיס <<<

הקאמרי עם סופשבוע של מוסיקה ישראלית

שלל פעילויות בסופ"ש הקרוב ביניהן מחווה ללהקות הצבאיות, מחווה ליוסי בנאי, ו"שתי אחיות" – מפגש ספרותי-מוזיקלי בעולמן של הערבית והיידיש.

מחווה ללהקות הצבאיות – מנחה: דביר בנדק, משתתפים: מירי אלוני, שולה חן, דורית ראובני, אביבה אבידן, מיטל טרבלסי, אימרי זיו, עדי כהן, דן שפירא, שירן הוברמן, דניאל ורטהיים, כפיר לוי, נעמה נחום, בן נפתלי, אלה רוזנצוויג.

בין השירים שיבוצעו במופע: שיר הרעות, חורשת האקליפטוס, הורה היאחזות, יא משלטי, שלווה, ואלס להגנת הצומח, בהיאחזות הנח"ל בסיני, שיר לשלום, פרחים בקנה, האיש מן הבקעה ועוד. עורך ומפיק: אבי גז, ניהול מוסיקלי ועיבודים: ורד פיקר, עיצוב תנועה: יפעת זהר כהן עיצוב תאורה: קרן גרנק, הלבשה: רחלי שוקר תמנו, עיצוב תוכן ויזואלי: מיכאל חומש, עיצוב סאונד: ניראלשרון, עוזרת הפקה: דנה אבני. נגנים: פסנתר: ורד פיקר, בס: אליה צ'ולסקי, תופים: מושיקו בילר, גיטרה: שמוליק שמיר\ מאור ויזל, כלי נשיפה: ניצן עין הבר\יוני דרור

במשך למעלה משבעים שנה מהדהדים שירי הלהקות הצבאיות את ההיסטוריה שלנו. הלהקות הצבאיות ליוו אותנו ועודדו את החיילים במלחמות, אבל גם באירועים משמחים, ויש להן חלק נכבד בעיצוב התרבות הישראלית. בוגריהן של הלהקות הצבאיות הופכים להיות כוכבים בזכות עצמם ושירי הלהקות מושרים לא רק במסגרת הצבאית, אלא בפי כל. טובי המשוררים, הפזמונאים והמלחינים נרתמו וייצרו את הרפרטואר העשיר שלהן: נעמי שמר, אהוד מנור, יורם טהר לב, נתן אלתרמן, חיים גורי, תרצה אתר, רחל שפירא, דן אלמגור, חיים חפר, יאיר רוזנבלום, סשה ארגוב, דובי זלצר, ויוחנן זראי.

יום חמישי 15.11.18 בשעה 16:00 –מופע פתוח לקהל הרחב ובנוסף מופעים סגורים לחיילי צה"ל.

שתי אחיות – מפגש ספרותי-מוזיקלי בעולמן של הערבית והיידיש, שתי אחיותיה של התרבות העברית המודרנית. משתתפים: חוה אלברשטיין,קובי מידן,לונא אבו נסאר, נטע אלקיים, עמוס נוי, רבקה בסמן, ד"ר ראויה ברבארה. עורך ומנחה: דורי מנור. שתי ציפורים שרות מגרונה של התרבות העברית המודרנית: הערבית והיידיש.

במופע מוזיקלי-ספרותי מיוחד מבית כתב העת "הו!", נחגוג את חלקן החשוב של שתי התרבויות השונות הללו בהתפתחותה של השפה ושל הספרות שלנו. מפיק: אוהד ובר. יום חמישי  15.11.18, בשעה 21:00, קאמרי 3.

מחווה ליוסי בנאי – מנחה: חני נחמיאס, משתתפים: רבקה מיכאלי, חנן יובל, דנה ברגר, שמואל וילוז'ני, דביר בנדק, דרור קרן, אלי גורנשטיין, עדי ארד, עדי כהן, עידו מוסרי, יהלי סובול, אולה שור סלקטר, דן שפירא.

בין השירים שיבוצעו במופע: אם נדע לאהוב, ערב עירוני, אל תלכי מכאן, מרוב אהבה שותק, אני וסימון ומואיז הקטן, את הלילה שלך מרגיעים, שיכור ולא מיין, ספירת מלאי, פרצוף של צועני, יש חור בדלי, אהבה בת עשרים, הגבירה בחום, לא אבקש את ידיך. עורך ומפיק: אבי גז, ניהול מוסיקלי ועיבודים: ורד פיקר. בס: אליה צ'ולסקי, תופים: מושיקו בילר, גיטרה: שמוליק שמיר, כלי נשיפה: ניצן עין הבר.

יוסי בנאי שנפטר לפני כתריסר שנים, היה זמר, פזמונאי, קריין, במאי, סופר, בדרן, שחקן, כותב, חתן פרס ישראל, שהיה מעורב כמעט בכל תחום ביצירה הישראלית ויצר שפה ייחודית לו, שהפכה לקלאסיקה ישראלית. לא לחינם, הספידו אותו רבים כ"גדול האמנים הישראליים של הדורות האחרונים.

יום שישי , 16.11.18  בשעה 11.00, מוקדש לבית איזי שפירא, ארגון מוביל בתחום מוגבלויות רכישת כרטיסים (המוכרים כתרומה) למופע זה: 09-7701216 או באתר הארגון <<<

הסינפונייטה הישראלית באר שבע עם קונצרט ADHD

כזה עוד לא היה. יצירה מקורית של המוסיקאי והמלחין בני קדם חושפת את רזי הפרעת הקשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD), היצירה זכתה לתמיכה של מפעל הפיס ותבוצע בבכורה עולמית על ידי הסינפונייטה הישראלית באר שבע. היצירה תבוצע  במסגרת קורס הסטודנטים "חוויה מוסיקלית" בשיתוף  אוניברסיטת בן גוריון, מכללת סמי שמעון ומוסדות אקדמיים נוספים בדרום.

היצירה סובבת סביב המנדולינה: "המנדולינה יכולה להיות כלי מאוד מעצבן… מכיוון שהפריטה עליה קצרה ומהירה, הצליל דוקרני, קצר ודועך מיד. כדי לקבל צליל ארוך צריך לחזור על אותו הצליל הרבה פעמים וכך נוצרת רציפות מוזיקלית" מסביר קדם.

הקונצ'רטו כתוב לפי המסורת הקלאסית של שלושה פרקים. הפרק הראשון (ADHD) מבוסס על הצלילים לה-רה-סי-רה (שהם ADHD  לפי כללי התיווי האנגלי/גרמני) ולאחר פתיחה קצרה ורגועה הוא מביא את הצד הסוער של התופעה, ריבוי המחשבות (שמתבטא בריבוי קווים מוזיקלי) והבלבול ביניהם.

הפרק השני (ADD) מנוגן רק ע"י שמונה נגנים (וסולן) כאשר כל אחד מהם מנגן קו נפרד שאינו קשור לקווים האחרים בכלל, כמו מחשבות רבות שאין ביניהן חוט מקשר. באמצע הפרק יש התעוררות קלה ובסיומו "הירדמות" של הקצב. הפרק נפתח ונסגר בסולו גדול לוויולה, כלי מוזנח בד"כ וכל הנגנים מתבקשים לזייף בו בכוונה את אחד הצלילים כדי ליצור אווירה של תלישות, עייפות וחוסר עניין.

הפרק השלישי מהיר ומלא חיים, באמצעו קדנצה- קטע סולו ארוך ולירי של המנדולינה לקראת סופו המוסיקה מתגברת, מצטטת את הנושא מהפרק הראשון ומגיעה אל הסיום לאחר הידרדרות קצרה המרמזת, אולי,  על מה שקורה כשלא מטפלים בבעיה. בקונצרט ינוגנו 3 יצירות נוספות: שתי יצירות סוערות של היידן בסגנון "הסער והפרץ" שמעולם לא נוגנו בישראל, הפתיחה לאופרה "האי הנטוש", סימפוניה מס' 26  ("הקינה") וגרסה קאמרית ליצירתו של דביסי, "אחר הצהריים של הפאון", שמייצגת את הצד החולמני.

לפני הקונצרט תתקיים הרצאה מרתקת של רחלי ברקוביץ', מרצה, מאבחנת ומטפלת אינטגרטיבית בהפרעות קשב וריכוז שתסביר על הגורמים והמאפיינים השונים להפרעות קשב וריכוז וקשיי תפקוד ולמידה בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים ותפרט מהן ארבע האינטליגנציות (המערכות התפקודיות) ששותפות לשיפור תהליכי למידה, וויסות רגשי, התנהגותי וחושי. הרצאה חווייתית וסוחפת. ההרצאה תתקיים בשעה 18:30. הקונצרט יתחיל בשעה 20:30. בעקבות הביקוש נפתחה מכירת כרטיסים להרצאה ולקונצרט גם לקהל הרחב. את הכרטיסים ניתן לרכוש במשרדי הסינפונייטה הישראלית באר שבע בטל': 08-6266422.

מרכז תרבות משכנות שאננים על התפר שבין אופנה לספרות

למה וירג'יניה וולף חזרה וכתבה על כובעים? מה אפשר ללמוד מחיבתו של אוסקר ויילד למלבושים? על השמלה של אנה קארנינה, הנעליים של מאדאם בובארי ושאר סופרים וסופרות מלבישים ודמויות מולבשות.

ד"ר יערה שחורי, סופרת ועורכת, אורחת בתכנית הרזידנסי של משכנות שאננים בסתיו 2018, תשוחח עם מעצבת האופנה דורין פרנקפורט על אופנה בהשראה ספרותית, הבגד כזהות וכמטאפורה והתפר שבין טקסט לטקסטיל. באירוע, בהנחיית מגיש כאן תרבות גואל פינטו, יוקרנו קטעים מסרטים ידועים שעובדו לפי ספרים.

יום רביעי – 14.11.18, שעה 19:30 כרטיסים במשרדי איוונטר, טלפון 9609* או  דרך האתר <<<

התיאטרון העברי ערבי, יפו עם פסטיבל שער לשירה של הליקון בסימן זהות

"שער" פסטיבל השירה הבינלאומי ה- 17 של הליקון – העמותה לקידום השירה בישראל, יתקיים השנה בתיאטרון העברי ערבי ביפו. בפסטיבל צפויים להשתתף כ- 40 משוררים ותיקים וחדשים מהארץ מחו"ל. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו אירועי שירה ומוזיקה שונים, מפגשים עם משוררים שיספרו על תהליך היצירה שלהם, מופעים מוזיקליים ועוד.

צליל דנין (צילום איליה מלניקוב)

פסטיבל "שער" יעסוק השנה בנושא "זהות". משוררים ומשוררות מהארץ ומחו"ל יקראו, יספרו ויערכו דיאלוגים מרתקים עם יוצרים מתחומים שונים,  יפרקו ויחברו את מרכיבי הזהות –  דרך גדרות והגדרות, של שפה, גוף, מין, הממשי והווירטואלי. המשתתפים יקראו ויספרו על חלקם של הורינו וילדינו בגיבוש זהות, על הקשרים הסבוכים בין הבית, זיכרונות, והשכחה. על זיכרון קולקטיבי המועבר מדור לדור והאופן שבו השירה יוצרת ריבוי קולות וזהויות והופכת בדיה לאמת ואמת לבדיה.

פסטיבל שער לשירה, מנוהל ומופק ביוזמה של "הליקון" עמותה לקידום השירה בישראל ומציע במה למשוררים, צעירים וותיקים מהארץ ומחו"ל. בפסטיבל ניתן ביטוי לשירה חדשה ולדיאלוג של אמנויות שונות עם השירה. הישג מרשים ירשם השנה לפסטיבל, שאליו יגיעו 3 מנהלי פסטיבלים מהמובילים בעולם מתחום השירה ועשרה משוררים ומשוררות בינלאומיים מצרפת, מקדוניה, הונגריה, איטליה, פורטוגל, רומניה, לטביה, אסטוניה ועוד. פסטיבל שער ישמור גם השנה על המסורת של שילוב שירה ואמנויות אחרות, תוך יצירת שיח קרוב ובלתי אמצעי בין משורר לקהל, לאפשר לקהל לטעום מתהליכי היצירה של המשורר.

בין אירועי הפסטיבל: אירוע "סלפי בלי פילטר"- בו משוררים ומשוררות מכל העולם יקראו שירה בשפות שונות בהן: עברית, הונגרית, אסטונית, פורטוגזית, איטלקית ועוד. האירוע מציע הקשבה לצליליות של השפה ללא תרגום.'עומדת בשום ארץ' לרגל יציאת ספר השירה של הפילוסופית חנה ארנדט משוררות\ים וחוקרי תרבות יקראו משיריה וישוחחו על הניגודים בדמותה. אירוע 'איף יו לייק מי- שייר'- אירוע המציע מבט  על תפיסת האני בעידן הווירטואלי, על היכולת לכתוב ולמחוק זהויות. 'לא על האוכל לבדו" – שירה, אוכל וזכרונות ילדות' – אירוע שירה קולינרי בו השפית היפואית, מייסר סרי, תדגים ותספר על האוכל הערבי המסורתי מבית אמה, יחד איתה משוררות\ים יקראו שירים על חוויות וזיכרונות שטמונים בטעמי ילדות. 'קברט יפו' – אירוע מוסיקה, תיאטרון ושירה מלב ליבה של 'כלת הים', יפו. 'בגוף אני מבינה'- אירוע שירה על הגוף הנשי כמכונן זהות. באירוע ישולבו קטעי מחול, פרופורמנס ומוזיקה חיה מתוך המופע  Tragedy of being של הכוראוגרפית והיוצרת, ענת גרגוריו. אירוע 'לקול  שאלה תשובה' על זהות ומהות דתית ועוד.

בתוך  אירועי השירה יופיעו בפסטיבל גם הרכבים מוזיקליים ייחודים בניהם: מופע מוזיקה של הרכב הגרוב 'אפרו בגדאד' יחד עם המוזיקאי, יאיר דלאל. מופע המשלב מקצבים אפריקאיים, מוזיקה אתיופית ומלודיות מזרחיות. בנוסף יתקיים מופע מרענן של הזמרת דניאל קריאף, שפרצה לתודעה בשיר 'מי הפורבינציאל' של להקת 'טיפקס' ולאחרונה שחררה את הסינגל  החדש שלה 'תורי לומר', המוזיקאית צליל דנין במופע פופ ישראלי-תימני ועוד.

בין המשוררים והמשוררות ששתתפו באירועים: נורית זרחי, אגי משעול, רוני סומק, סיגל בן יאיר, שמעון אדף, שיחה ח'ליווה, אלי אליהו, ענת זכריה, עמיחי חסון,  רן שפירא, רג'אא נטור, דורי מנור, ענת לוין, עדי קיסר, יקיר בן משה, חדוה הרכבי, רועי חסן, מורן אריה, גיורא פישר, יונתן ברג, אופיר נוריאל, יודית שחר, נעה שקרג'י. בין המשוררים מחו"ל המתארחים בפסטיבל: המשוררים הצרפתיים: Eric Sarner, Zeno Bianu, Laure Cambau, Natasha Sardzoska ממקדוניה, Gabor Lanczkor מהנוגריה, Matilde Campilho מפורטוגל, Marilena Rendu מאיטיליה, Andrei Dósa מרומניה, Giedrė Kazlauskaitė מלטביה ו Matuora מאסטוניה.

לפרטים מלאים אודות הפסטיבל <<<

קשת אילון עם קשת של צלילים מתנדנד ושר שבת 24.11 קבוץ אילון

המרכז המוזיקלי קשת אילון, המקדם ומטפח נגנים צעירים מחוננים, מישראל והעולם, מזמין את הקהל הרחב לפתיחת העונה החדשה של סדרת הקונצרטים "קשת של צלילים", אולם בר-אוריין, במרכז למוסיקה קשת אילון בקיבוץ אילון. תכנית הקונצרטים לשנת תשע"ט משלבת יצירות הכוללות בעיקר הרכבים של מוסיקה קלאסית, כלית וקולית בביצוע האמנים הטובים ביותר בתחומם, מוזיקת עולם וישראלית.

"מתנדנד ושר" – קונצרט מוקדש לקיבוץ אילון במלאת 80 שנה לעלייתו על הקרקע. זמר הטנור יותם כהן (בן קיבוץ אילון) והמעבד הפסנתרן עידן סוכובולסקי מפגישים על הבמה, דרך סיפור ילדותם והתבגרותם, זה בקיבוץ בגליל וזה בתל אביב, את עולם השירה הקלאסית עם עיבודים עכשוויים לקלאסיקות של זהבי, וילנסקי, ארגוב, זראי, חנוך, ג'יאקומו פוצ'יני, הביטלס, פרדי מרקורי ואחרים. משתתפים: שירה- יותם כהן, קלידים ושירה- עידן סוכובולסקי, גיטרות- לידור לוי בס- אלון עזיזי וכלי הקשה- אסף דגן.

מוצ"ש, 24.11 בשעה 20:00. אולם בר-אוריין. לפרטים והזמנות באתר <<< ובטל': 077-9964447

רקוויאם לג'וני – סיפור חייו האגדי של הזמר ג'וני האלידיי

מופע רקוויאם לג'וני – סיפור חייו האמיתי של זמר הרוקנרול הצרפתי ג׳וני האלידיי, סרט דוקומנטרי והופעה חיה בליווי נגנים מהארץ ומחו"ל. זהו מופע Biopic Live שהוא סגנון חדשני של מוסיקה חיה כשברע מוקרן סרט דוקומנטרי.

תקציר המופע: מופע חי וייחודי, המאפשר לגלות את סיפור חייו האגדי של ג׳וני האלידיי באמצעות להיטיו הגדולים. 11 מוזיקאים ישראלים וצרפתים על במה אחת, ביניהם 3 אורחי כבוד:

 • מאיה אברהם שמשתתפת גם בפרוייקט של עידן רייכל
 • נונו קריאף – גיטריסט צרפתי נחשב כאגדת רוק של להקת ה-TRUST וגיטריסט שניגן עם ג'וני במשך 8 שנים
 • סטפן פילה – זמר שליווה את ג'וני האלידיי בסבב הופעותיו האחרון וכן באלבום האחרון שיצא לאור לאחר מותו.

הסרט הדוקומנטרי מכניס את הצופים אל תוך חייו של ג'וני האלידיי ומציג את השלבים המשמעותיים בחייו בסדר כרונולוגי.

ג׳וני האלידיי JOHNNY HALLYDAY – היה זמר ושחקן קולנוע צרפתי פופולרי אשר נודע כאלביס פרסלי הצרפתי. במשך 57 שנות קריירה הוא קיים עשרות סיבובי הופעות ומכר למעלה מ-110 מיליון תקליטים, בינהם 18 תקליטי פלטינה. בדצמבר 2017 הוא הלך לעולמו, לאחר מאבק מתיש במחלת הסרטן וכעת שנה למותו הוחלט על הפקת מופע ייחודי, לזכרו. האליידיי נולד בשם ז'אן פיליפ סמט לאב בלגי ולאם צרפתייה, אשר לא טיפלו בו והוא הועבר לטיפול דודתו, הוא החל להתפרסם בהיותו בן 17 והיה הראשון אשר שר בצרפת רוקנרול, תוך השפעה ברורה מאלביס פרסלי. תקליטו הראשון Laisse les Filles ,זכה להצלחה כבירה והפך מיד לכוכב על בצרפת. ב1 ליולי 1962 הוא התראיין בתכניתו של אד סליבן, בארה"ב וכך הפך לכוכב בקנה מידה עולמי. חלק משיריו היו מקוריים וחלקם תרגומים של להיטי רוק ידועים מארצות הברית ומבריטניה. הופעתה הראשונה של להקתו של ג'ימי הנדריקס היתה הופעת חימום להאליידי על במת אולם אולימפיה ב-1966. האלידיי לא הפסיק להופיע ולהוציא תקליטים ושמר על פופולריות יציבה, יחסית לאורך שנות הקריירה שלו. בשנת 2000 הוא הופיע ברחבה של מגדל אייפל במופע שנקרא 100% ג׳וני מול קהל של כחצי מיליון איש. האלידיי שחק גם במספר סרטים כמו הבלש של ג׳אן לוק גודאר, הפנתר הורוד 2 , הספיק לזכות באות לגיון הכבוד הצרפתי בדרגת אביר. למרות הצלחתו הכבירה, אביו הביולוגי לא החמיא או פרגן לו והוא מצא ניחומים באביו הרוחני שארל אזנאבור שנפטר לאחרונה. ב6 לדצמבר 2017, ג'וני האלידיי  נפטר לאחר שנלחם בסרטן הריאה, אך הוא ממשיך לפעם בקרב מיליוני מעריציו שממשיכים לשמוע שוב ושוב את שיריו. בין שיריו המפורסמים: Je te promets,L'enve , Quelque chose de Tennesee, Noir c est Noir Black is Black, Le Penitencier The House of the Rising Sun, Requiem pour un Fou –  דואט עם הזמרת לרה פביאן.

את הסרט המיוחד ביים איב גלולה בעל הפרויקט ״פריז תל אביב מיוזיק״, זמר, בסיסט, במאי, עורך ומפיק סרטים. כרטיסים באתר <<< ובטל': 072-2753221

yes DRAMA I yes VOD עם תצוגת האופנה של השנה VICTORIA'S SECRET

מידי שנה מאחד המותג האהוב את הדוגמניות הנחשבות ביותר בתחום, לתצוגה של קולקציית ההלבשה התחתונה החדשה שלו. מרשימת הדוגמניות והכוכבים המופיעים בתצוגה, דרך קו ההלבשה התחתונה ועד שיתופי הפעולה הזוהרים, כל אלו הם חלק מן האירוע הנוצץ שכולם מחכים לו. השנה תתקיים התצוגה, שנחשבת לתצוגת האופנה המושקעת והנצפית ביותר בעולם, בעיר ניו יורק.

https://www.youtube.com/watch?v=rpDeETTiZhk

כ-60 דוגמניות עתידות לצעוד על המסלול במהלך התצוגה ביניהן ג'יג'י חדיד, קנדל ג'נר, דבון וינדזור, לאומי אנדרסון, טוני גארן שתשוב לאחר היעדרות בת חמש שנים, ברברה פאלבין חוזרת גם היא אל המסלול, שנאיה שאייק תשוב, וכך גם ויני הארלו ודוקי ת'וט שזו תהיה הופעתן הראשונה בתצוגת האופנה של "ויקטוריה סיקרט". וכמובן צפויות לחזור המלאכיות של ויקטוריה סיקרט, ביניהן אדריאנה לימה, קנדיס סוואנפול, מרתה האנט, סטלה מקסוול, לייסר יברו, טיילור היל, שרה סמפיו וסינדי ברונה.

רשימת האמנים השנה ארוכה מתמיד: ביבי רקסה, The Chainsmokers, הלסי, קלסי בלריני, ריטה אורה, שון מנדס ו- The Struts. "הפקת התצוגה השנה שאפתנית מתמיד" אומר מפיק התצוגה אד ראזק, "יש לנו יותר אורחים מוזיקליים, יותר אופנה ויותר נושאים מתמיד, וכמובן, שישים דוגמניות על מכל העולם".

חנוכה

רשת מלונות אוליב עם החופש לבחור את נס חנוכה

חנוכה הוא חג של אור, שמחה ובחירה ומה טוב יותר מאשר לבחור חופשה משפחתית, זוגית או קבוצתית, ברשת מלונות אוליב עם שפע פינוקים ובילויים ברוח החג? אוליב החופש לבחור כל השנה ובמיוחד בחנוכה!

ברשת מלונות אוליב כבר צחצחו את החנוכיות, לצידן ימתינו לאורחים מטבעות השוקולד והסופגניות להדלקת נרות, בנוסף לשאלון על חג החנוכה. המשתתפים יזכו לשקיק מטבעות שוקולד. הפותרים נכונה יזכו בהנחה בגובה 20% בבילוי הבא ברשת! בנוסף הרשת מציעה מבצעים מיוחדים ללינה עם ילדים- מחיר לינת ילד בחדר הורים כמספר הנר! בליל נר ראשון התשלום עבור ילד 1 ₪, בליל נר שני-2 ₪ וכך הלאה- המבצע בכל מלונות הרשת למעט ליל שישי.

ומה עושים? ללנים במלונות צפת ורמות נפתלי, מומלץ להצטרף לסיורי חנוכיות חינמיים מדהימים המקיימים בצפת, ללנים במלונות אוליב בגלבוע ואוליב אקוודוקט, ימתינו סיורי עששיות מיוחדים. בנוסף, רשת אוליב הפיקה חוברת טיולים ייחודית, הממתינה למגיעים, בכל חדר ומציעה מסלולים, אטרקציות ובילויים בקרבת כל מלון. החופש לבחור כבר אמרנו? כל מלון, כל סגנון, כל הרכב לינה-אוליב!

רשת מלונות אוליב, הינה רשת בפריסה ארצית המפעילה 12 מלונות, בתל אביב, בסובב כנרת, בגליל העליון ובגליל המערבי ועוד…

למידע נוסף, מרכז הזמנות רשת מלונות אוליב טל': 04-9531153

חנוכה עם תיאטרון אורנה פורת במוזיאון תל אביב ובפסטיבל ירון במעלות תרשיחא

אלדין תאטרון ארנה פורת (צילום יוסי צבקר)

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים זו השנה ה-11 את פסטיבל הצגות הילדים המסורתי שלו, והשנה, בפעם הראשונה, יתקיים פסטיבל ירון של תיאטרון אורנה פורת להיכל התרבות של מעלות תרשיחא בין התאריכים 3-4 לדצמבר !!!ובתל אביב, ב4 לדצמבר ובין ה7-10 לדצמבר. הפסטיבל מהווה מוקד משיכה לכל מי שרוצה להעניק לילדיו ונכדיו חוויה תרבותית מהנה ואיכותית. הצגות הפסטיבל נוצרות על ידי טובי הכותבים, הבמאים והיוצרים בארץ. במסגרת הפסטיבל שיתקיים במוזיאון תל אביב, תעלה בבכורה בקאמרי ההצגה  עלי באבא וארבעים השודדים" בבימויה של שירילי דשא, הצגה רבת משתתפים בהשראת המעשייה המפורסמת מסיפורי אלף לילה ולילה. לגילאי 12-6. בכורה נוספת לתיאטרון אורנה פורת בחנוכה היא "פלפלים" – קברט שירים בפורמט יחודי, לילדים ולכל המשפחה, שבו שחקנים – זמרים ופסנתרן מגישים את שירי הילדות הקלאסיים והאהובים לילדים וגם להורים באווירה כיפית, אישית והומוריסטית. במופע הילדים וגם ההורים משתתפים בשירה. לגילאי 5-9.

בין הצגות הפסטיבל: רובין הוד, שועלון מחפש חברים, אי המטמון, טרופותי, זהבה ושלושת הדובים, מולאן, פרצוף חמוץ, מחסן השטוזים של דתיה ועוד. כרטיסים ברכישה מוקדמת בטל: 03-5111444 שלוחה 9 או באתר התיאטרון.

חאן השיירות עם תחרות החנוכייה הכי יפה

הילדים שלכם חזרו מהגן או מבית הספר עם חנוכייה יפה שהכינו? בא לכם ליצור משהו אבל לא יודעים מה? רוצים למצוא פעילות משותפת לעשות עם הילדים? הכינו חנוכייה בנושא טבע ומדבר, פרסמו אותה בעמוד הפייסבוק של "חאן השיירות" וספרו לנו מה מיוחד בה. כך תוכלו להשתתף בתחרות 'החנוכייה הכי יפה' ולזכות באירוח באוהל VIP הכולל: מזרנים, מצעים, שק"ש ומגבת וכן בארוחת ערב בסגנון בדואי אותנטי , ארוחת בוקר ישראלית עשירה וטיול גמלים לעד חמש נפשות.

אחרי שהכנתם את החנוכייה ופרסמתם אותה בעמוד הפייסבוק, תדון הוועדה המיוחדת של החאן (שמורכבת מעשרה ילדים) על היצירות, ולבסוף תכריז על הזוכים ביום ראשון בתאריך ה- 2/12/18 (ערב חנוכה). בהקשר הזה, חשוב לציין כי הפרס תקף רק בסוף השבוע של חג החנוכה וכולל לינה בליל חמישי (6/12/18) או שישי (7/12/18) בלבד. במקרה ותהיתם, במהלך השהות יתקיים בכל ערב טקס הדלקת נרות חנוכה שבו יחולקו גם סופגניות כמיטב המסורת.

מתחם "חאן השיירות" שבצפון הנגב ידוע כמתחם נקי, מסודר ומרשים הפתוח לקהל הרחב החל משנת 1999 ובעל מתקנים מתוחזקים היטב, נוחים ומחוממים. במתחם צוות אדיב, מקצועי ואכפתי שיספק לכם את התמיכה המלאה לחוויה מדברית אותנטית מושלמת. כמו כן, בקרבת המקום ישנו מגוון רחב של אטרקציות לכל המשפחה שעליהם תוכלו לשמוע מצוות החאן ואף לקבל המלצות לטיולים שבסביבה בכדי שתוכלו ליהנות מכל רגע בחופשה ומכל מה שלמדבר יש להציע עבורכם גם בעונת החורף.

היכל הקרח Ice Peaks בחולון עם חנוכה 2018

בואו לבלות את החג באווירה מהנה עם שלל פעילויות לכל המשפחה: משחקוני הוקי מרהיבים, הופעות החלקה אמנותית על הקרח, טקס הדלקת נרות מדי יום לצד חלוקת מטבעות שוקולד לילדים

4-10.12.2018 חנוכה בהיכל הקרח Ice Peaks חולון ! מומלץ  להתעדכן לפני ההגעה לגבי שעות הפעילות בלוח האירועים שבאתר.

החל מיום שלישי ה4.12.2018 ועד יום 10.12.2018 יציע ההיכל מגוון פעילויות לכל המשפחה. בימים שלישי עד חמישי ה- 4.12  עד ה06.12 ובימים ראשון ושני 09-10.12 : יתקיימו הופעה של החלקה אמנותית ב12:00 ומשחקון הוקי, ראווה ב17:00, ביום שישי 07.12 תערך מסיבת אורות ססגונית על הקרח החל מהשעה 20:00. לאורך החג יחולקו דמי חנוכה לילדים: מטבעות שוקולד.

טקס הדלקת נרות חגיגי יתקיים בכל יום!

בימים רביעי וחמישי12-13.12, מיד לאחר החג תתקיים בהיכל: אליפות ישראל בהחלקה אמנותית. התשלום הוא לעולים על משטח ההחלקה בלבד. בהגעה למתחם מומלץ להצטייד בגרביים ובגד עם שרוול ארוך.

פרטים נוספים באתר המתחם <<< בפייסבוק: "Ice Peaks" ובטל': 03-5323008

חברת החשמל עם שבעה מרוצים לכבוד חג החנוכה

חג החנוכה מתקרב ויחד איתו גם סדרת המרוצים "מאירים את ישראל" של חברת החשמל. זו השנה השנייה שחברת החשמל מארגנת את המרוצים שיתקיימו במהלך שמונת ימי החנוכה. מידי יום יוזנק מרוץ ממקום אחר בארץ, מהגליל העליון ועד אילת ובכל יום יוקדש המרוץ לכבוד מטרה אחרת. המרוצים יערכו בשיתוף רשויות מקומיות וארגונים חברתיים בישראל תחת הכותרת "מאירים את ישראל".

המרוץ הראשון יוזנק ביום ראשון 2.12 מאגמון החולה שבגליל העליון, המרוץ יוקדש לרב דוריות. למחרת ינדוד המרוץ ליער אחיהוד ושם הוא יוקדש להתנדבות והרב תרבותיות. המרוץ השלישי יוזנק מחדרה, סמוך לתחנת הכח אורות רבין. מרוץ זה יוקדש לאנשי הביטחון.

הנקודה הרביעית ממנה יוזנק המרוץ היא טיילת תל אביב והוא יוקדש ליהדות התפוצות. ביום חמישי ה-6 בדצמבר המרוץ ינדוד לירושלים ויוזנק מפארק ירושלים והפעם לכבוד מערכת החינוך. מירושלים המרוץ ינדוד דרומה וביום שישי ה-7 בדצמבר הוא יוזנק מצומת גילת לכבוד ההתיישבות וההתחדשות. המרוץ האחרון יוזנק ביום ראשון ה-9 בדצמבר באילת, ויוקדש לשוויון ההזדמנויות.

המקצים בכל יום יהיו למרחקים שונים שבין שלושה לעשרה ק"מ, כאשר כל המסלולים הם מעגליים, פרט לזה שיתקיים בתל אביב. המשתתפים יקבלו בקבוק מים, תיק וחולצה ממתגת, כאשר בפעם הראשונה בישראל מפיקי המרוץ, חברת מעוזים ממושב נהלל, מבטיחה למשתתפים אשר ירשמו מראש לפחות עד שבועיים לפני המרוצים, כי יוכלו להזמין ולקבל חולצת מרוץ ממותגת אישית עם שמם ועם שם הקבוצה והסמל של הקבוצה שבשמה הם רצים. ההשתתפות במרוצים היא חינם ללא עלות כספית, אך מותנית בהרשמה מראש באתר שוונג <<< . בסיום כל מרוץ ייערך טקס חלוקת תעודות השתתפות והדלקת נרות.

מוזיאוני אשדוד והצוללת הירוקה עם מגוון פעילויות יצירתיות ומהנות לכל המשפחה

מוזיאון אשדוד לאמנות (צילום ליאת כהן)

בחנוכה השנה יתקיימו שלל פעילויות מהנות ויצירתיות לכל המשפחה במוזאוני אשדוד ובצוללת הירוקה. במוזיאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן תיערך סדנה "קולעים למטרה" וההצגה "הרפתקה במוזאון". בסדנה יצרו המשתתפים מגוון משחקי לוח עם סביבונים ויכינו גם סביבונים ולבסוף ישחקו במשחק שהכינו. הפעילות מתקיימת בהשראת אוסף הסביבונים של עזרא כהן המונה למעלה מ-500 סביבונים, המוצג בתערוכה "אוספים אוספים" במוזיאון. בנוסף תתקיים ההצגה "הרפתקה במוזיאון", הצגה משעשעת בהפקה בלעדית של המוזיאון, בתערוכת הקבע "עולמם של הפלשתים". ההצגה מגוללת את סיפורה של משפחת פלשת האבודה, שעברה מסע מפרך בדרך לארץ כנען. בדרך נפגש הילד הפלשתי פית, עם ארכיאולוג מפוזר, עם פרעה רעמסס השלישי ודמויות צבעוניות ומרתקות שהופכות את המסע למצחיק ומרתק. השחקנים בהצגה הם מדריכי המוזאון שעברו לצרכי ההצגה השתלמויות משחק עם ירון לוי סבג (במאי ההצגה) ועם השחקן מוטי בכר.

הפעילויות במוזיאון אשדוד לאמנות ובצוללת הירוקה יעמדו השנה בסימן  "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן", בהשראת התערוכה החדשה המוצגת בימים אלה במוזיאון אשדוד לאמנות- "פרויקט אשדוד: דיוקן עיר". התערוכה אותה הובילו האמנים דניאל שושן ועמית מטלון, בנויה מאלפי קופסאות פרספקס שקופות אשר בכל אחת מהן מוצב חפץ של אחד מתושבי/ות העיר. אוסף הפרטים הללו יוצרים ביחד תערוכה גדולת מימדים המשמשת כדיוקן העיר אשדוד ועוסקת ביחסים שבין הפרט לחברה. ביום שלישי ה-4.12 תערך פתיחה חגיגית של התערוכה והכניסה למוזיאון אשדוד לאמנות  ביום זה ללא תשלום. בנוסף תתקיים במוזיאון  הפעילות "שקוף שזה שיתוף" הכוללת סיור בתערוכה החדשה וסדנה בהשראתה, בה יעבדו המשתתפים עם צבעים ויחידות פרספקס שקוף אותם יעטרו ויצרו מהם דימוי ייחודי בשכבות. ריבוע אחד מכלל העבודות שיכין כל משתתף, יוצב עם ריבועים אחרים וישמש חלק מעבודה משתפת אחת גדולה שתלך ותתהווה במהלך החג.

בצוללת הירוקה תערך הפעילות "חפצים באור חדש" הכוללת סיור בצוללת הירוקה וסדנה בה יכינו המשתתפים עבודה אישית ועבודה משותפת. בצוללת הירוקה מוצעות למבקרים מגוון פעילויות בנושא איכות הסביבה, שבמרכזן חיפוש אחר פתרונות לבעיית הצריכה המוגברת עמה מתמודדת הסביבה. במהלך הסיור יתנסו המבקרים בפעילות משחקית אינטראקטיבית המבוססת על חמש תחנות הלקוחות מעולם איכות הסביבה. בסדנה יכינו המשתתפים עבודה משותפת עשויה מחפצים שונים, ומשלבת אור וצללים. העבודות העשויות מקופסאות ואריזות שונות יהיו מעוטרות בניירות ושקפים אותם יכינו המשתתפים, ועל החפצים יוקרן אור וצלליתם תיצור תמונה של נוף עירוני המשתקף על גבי הקיר. בעבודה האישית ישתמשו המבקרים בפנסים אותם יעטפו בשקפים וניירות שיצרו צללים וצורות כאשר הפנס דולק.

מוזיאון אשדוד לאמנות רחוב דרך ארץ 8 אשדוד. הצוללת הירוקה רחוב דרך ארץ 8 אשדוד. לפרטים והזמנת כרטיסים טל': 08-8545180. המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16, אשדוד. פרטים והרשמה בטל': 08-6224799.

קולנוע וטלויזיה

סינמטק תל אביב – היילייטס נובמבר 2018

סרט אילם עם מוזיקה חיה: יעל אקר, המוכרת גם כ-"KAT" MODIANO היא מוזיקאית ומלחינה זוכת פרסים, ילידת ישראל, בוגרת אקדמיית רובין בירושלים, המתגוררת בניו יורק. יעל מעדכנת את מסורת הליווי החי של הסרטים האילמים ויוצרת פסקול אלקטרו-אקוסטי חי ליצירת המופת של ג'ו מיי "אספלט". המוזיקה שואבת השפעות מז'אנרים מוסיקליים רבים: קלאסי-מודרני, ג'אז, מוזיקת עולם ילידית ונויז אלקטרוני.

שבוע קולנוע אירי בן זמננו IRISH FILM WEEK 11-15/11: דוגמאות לסרטים הטובים של הקולנוע האירי העכשווי ובהם סוגיות אוניברסליות נוגעות ומעניינות. חמשת הסרטים שמוקרנים השנה חוקרים נושאים אוניברסליים כגון לקויות פיזיות ונפשיות, קהילה מול בידוד, אמונה דתית, חוסר ביטחון, התבגרות, מוסיקה, ספורט, וכמובן – אהבה. ובל נשכח גם קצת קומדיה כמובן. בין אם מבוססים על אירועים אמיתיים (העבריינים הצעירים), מחלוקות עכשוויות (מפלט), התבגרות קשה (לנשק את קנדיס) או מאבק לנצח מצוקות (המתופף והשוער), הסרטים מספקים לצופים מזון רב למחשבה, בעוד העלילות מתרחשות בארבעה קצוות שונים של אירלנד (קורק, גאלוויי, לאות', דבלין). וכדי שלא תחשבו שסרטים איריים מתרחשים באירלנד בלבד, אנו ממליצים לצפות ב"הטובה" שמתרחש בנוף לא-אירי במובהק.

20 שנה ל"שמיים שרוטים של גלויה": "שמיים שרוטים של גלויה", סרטו התיעודי המעולה של חן שינברג על להקת נושאי המגבעת, חוגג 20 שנה וזו סיבה מעולה לחגוג בערב סרטי דוקו ישראליים על סצינת המוזיקה האלטרנטיבית של הניינטיז היפים. במהלך ערב אחד יוקרנו ארבעה סרטי דוקו מרתקים ויתקיים פאנל בהשתתפות חלק מהבמאים ומשתתפי הסרטים, כולל סשן של שאלות ותשובות מהקהל.

הסרטים שיוקרנו – פלסטיק ונוס: רעש בשקט (ישראל 1991) בימוי: ניר ברגמן | אדום שחור כחול לבן (ישראל 1999) בימוי: דוקי דרור | נושאי המגבעת: שמיים שרוטים של גלויה (ישראל 1998)

בימוי: חן שינברג | אור קשה אור רך (ישראל 2000) בימוי: חן שינברג

בתום הקרנת שני הסרטים הראשונים יתקיים דיון בהנחיית עמית איצקר ובהשתתפות הבמאים חן שיינברג ודוקי דרור יחד עם תמיר אלברט (נושאי המגבעת), אנטון וייס (אאוסוייס) ומיכאל מרסה (אאוסוייס).

רטרוספקטיבה של אינגמר ברגמן INGMAR BERGMAN RETROSPECTIVE: שנת 2018 הוכרזה בעולם כשנת ברגמן לציון 100 שנים להולדתו של הבמאי שנחשב בעיני רבים כיוצר הקולנוע הגדול מכולם. הסינמטקים בישראל מצטרפים לחגיגה העולמית. התוכנית מאורגנת בעזרת קרן ברגמן ומכון הקולנוע השוודי. החודש יוקרנו שבעה סרטים משנות השישים והשבעים, סרטיו המוכרים ביותר לקהל הרחב.

 מועדון הסרט הקולינרי – מפגשים בעריכת מבקר הקולנוע רון פוגל. נושא ההרצאה: המסעדה כמיקרוקוסמוס של העולם | מרצה: רון פוגל. יוקרן הסרט: טאפאס TAPAS (ספרד 2005), בימוי: חוזה קורבצ'ו וחואן קרוז

Dir: Jose Corbacho, Juan Cruz. משחק: אנחל דה אנדרס, מריה גליאנה, אלווירה מינגז, אלברטו דה מנדוזה. חמישה סיפורים בשכונה אחת בעיר גדולה. חמישה עולמות הנקשרים אחד בשני, בר אחד, חנויות והמון טאפאס טעימים. רקל, האישה הבודדה המחפשת אהבה דרך האינטרנט; סזר ואופו, שני הצעירים העובדים בסופרמרקט ומתכננים את החופשה האולטימטיבית; מריאנה וקונצי, זוג המבוגר החוששים מחולי ובדידות. ולולו, בעל הבר המגלה שיש חיים מעבר לבר שלו ולטאפאס שהוא מגיש, אותם מכין מאו, הטבח הסיני שלו. (94 דקות, ספרדית, תרגום לעברית) (94 min., Spa., Heb. Sub)

 אירועים מעניינים בספריית הקולנוע: ספריית הקולנוע בסינמטק תל אביב היא הספרייה הגדולה בישראל בתחום הקולנוע, ובה אוצרות ידע קולנועי, יותר מ-40 אלף סרטים מכל הזמנים, וארכיון מרתק שמשמר אוספים של גדולי הקולנוע הישראלי. לצד עמדות צפייה וחלל עבודה ממוזג וחינמי, באחרונה החלו להתקיים במקום ערבי תרבות והרצאות במגוון נושאים. בחודש הקרוב יתקיימו בספרייה:

 • קריאת מסך עם נחמן אינגבר: אינגבר על אינגמר. במפגש השני בסדרת "קריאת מסך" יעסוק נחמן אינגבר בחלק משמעותי בקריירה של הבמאי אינגמר ברגמן – יצירתו הענפה בשנות השישים והשבעים של המאה העשרים. אינגבר ינתח את מצבו היצירתי של ברגמן בשנים אלה, את קווי האופי הקולנועיים ואת מאפייני יצירתו המאוחרת. במהלך חודש נובמבר יוקרן פרק נוסף במחווה הקולנועית המתמשכת שעורך הסינמטק לפועלו של ברגמן עם מיטב סרטיו מעשורים אלה. המפגש יהווה רקע תיאורטי להקרנות ויאפשר גם היכרות ראשונית למי שאינם מצויים ביצירתו של ברגמן.
 • "הראיון האחרון" – מפגש עם הסופר אשכול נבו. במסגרת סדרת "סופרים קולנוע": לכבוד צאת ספרו החדש, הספרייה לקולנוע גאה לארח את הסופר אשכול נבו לערב מרתק וחד פעמי. הקהל מוזמן לפגוש את הסופר ולהשתתף בערב של שיחה וראיון על הראיון שבספר. "הראיון האחרון" בנוי כראיון ארוך בו עונה סופר מבוסס על שאלות ארוכות ואישיות ומתוכו נחשף עולמו הפנימי. זהו רומן יוצא דופן, גם בנוף הכתיבה של נבו וגם בנוף הספרות הישראלית. הוא הוכתר בעיתונות כספרו המשמעותי ביותר.
 • 30 שנה על הספקטרום: בחזרה ל"איש הגשם" – בהנחיית תומר קמרלינג. בסוף שנת 88' יצא לאקרנים "איש הגשם", בכיכובם של דסטין הופמן וטום קרוז, סרט שעתיד לשנות את יחסה של הוליווד ואולי של האנושות כולה לשונה ולחריג, ונהפך מאז לסרט פולחן. 30 שנים לאחר מכן, אנחנו חווים מבול יצירתי המנסה להבין את עולמם של בעלי מוגבלויות. די להזכיר את "על הספקטרום" ו"שרוכים" שיצאו השנה וזכו להצלחה. בהרצאה מרתקת, מפתיעה ומצחיקה יעמוד תומר קמרלינג על התופעה שהחלה את הכל, והציבה את כולנו איפשהו על הספקטרום. כולל פרטים מפתיעים על ההפקה, ניתוח מרענן של הסרט ועוד הפתעות.
 • מבט על הקולנוע הנורדי: שוודיה, דנמרק, נורבגיה, פינלנד
 • או לה לה – פסטיבל הקומדיות הצרפתיות – 14-24/11

yes דוקו עם צייד הרוחות Ghosthunter

סרט המתעד "צייד רוחות" מקבל תפנית מצמררת כשהאמת על עברו המשפחתי יוצאת לאור. ג'ייסון קינג, מאבטח ממערב סידני, אוסטרליה, משלים הכנסה כ"צייד רוחות". כך לפחות נפתח הסרט הקשה הזה.

למעלה משני עשורים מחפש קינג את אביו הנעדר. זיכרונות ילדותו מעורפלים ושבורים והוא מבקש להזכיר לעצמו סופסוף את עברו. אך החיפוש אחר העבר מקבלת תפנית כשסוד משפחתי מחריד נחשף בפניו, מביא לפתיחת מצוד משטרתי ומכריח אותו להתמודד עם אירועים קשים שהביאו לקורבנות רבים. בימוי: בן לורנס (100 דק', אוסטרליה, 2018). פסטיבל שפילד 2018

רק לצופיyes , STINGTV. בכורה: יום ראשון, 11.11, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

אלמנות Widows של סטיב מקווין

'אלמנות' מתאר את סיפורן של ארבע נשים משיקגו בתקופה פוליטית וחברתית סוערת.
ארבע הנשים אינן מכירות האחת את השנייה ומגיעות מרקעים שונים אך הן מוצאות עצמן באותה הסירה כאשר ארבעת בעליהן נהרגו עת ניסו לבצע שוד כושל. הן נותרות אלמנות, כאשר החוט היחידי המקשר ביניהן הוא החוב שהותירו להן בעליהן כתוצאה ממעשיהם הבלתי חוקיים. כעת ארבעתן מחליטות לקחת את גורלן בידיהן.

שחקנים: ויולה דיוויס – ורוניקה, מישל רודריגז – לינדה, אליזבת דביקי – אליס, סינתיה אריבו – בל, קולין פארל – ג'ק מאליגן, רוברט דובאל – טום מאליגן, ליאם ניסן – הארי רולינגס, דניאל קאלויה – ג'אטם מאנינג. אורך הסרט: 129 דקות. ארה"ב 2018. הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם ויעלה בבתי הקולנוע בישראל ב-15.11.2018.

הסרט 'אלמנות' מבוסס על סדרת מקור בריטית אשר נושאת את אותו השם, ונוצרה על ידי לינדה לה פלנטה. את הסרט ביים, כתב והפיק הקולנוען המוערך סטיב מקווין, אשר זכה בפרס האוסקר לסרט הטוב ביותר על סרטו '12 שנים של עבדות' בשנת 2013. מקווין הושפע רבות מסדרת המקור בתור נער מתבגר בארצות הברית: "הנשים הללו כבשו פסגות שאף אחד לא ציפה מהן. המסוגלות הזו נטבעה בי בייחוד בתקופה שחשתי נשפט על ידי העולם באותה הצורה. שנים לאחר מכן, כאשר הגעתי להוליווד הייתי מופתע לחלוטין מכמות השחקניות המוכשרות אשר אינן מועסקות, שם התגבשה אצלי ההחלטה שלאחר שאעשה סרט על עבדות אביים סרט בו דמויות המפתח הן נשים." את הסרט כתב מקווין יחד עם התסריטאית זוכת האוסקר (בעבור 'נעלמת'), ג'יליאן פלין. הסרט מציג נקודת מבט חדשה על סרטי פשע כאשר כל אחד מהנשים מגיעות מרקע אתני, כלכלי וחברתי שונה. "החלק האהוב עליי בסרטי פשע הוא הרכבת הצוות," מציינת פלין.
מפצח האגוזים וארבע הממלכות The Nutcracker and the Four Realms

ארה"ב 2018. בימוי: לאסה הלסטרום וג'ו ג'ונסטון. תסריט: אשלי פאוול מבוסס על הסיפור "מפצח האגוזים ומלך העכברים" מאת א.ת.א. הופמן ועל הבלט "מפצח האגוזים" של מריוס פטיפה.

שחקנים: מקנזי פוי – קלרה, קיירה נייטלי –שזיף סוכר, הלן מירן – אמא ג'ינג'ר, מורגן פרימן –דרוס למאייר, אוחניו דרבז – הותורן. אורך הסרט: 99 דקות. הסרט מופץ ע"י פורום פילם. סרט מוקרן בתלת ממד באנגלית ובדו ממד בדיבוב לעברית. אולפן דיבוב: דאבידאב, אולפן מיקס:  Dubbing Brother.

כל מה שקלרה (מקנזי פוי) רוצה זה מפתח – מפתח מיוחד שיכול לפתוח קופסה עם מתנה ייחודית. חוט זהב שמוצג בפניה במסיבת החגים השנתית מוביל אותה אל המפתח הנכסף – שמיד נשאב אל תוך עולם מקביל משונה ומסתורי. שם פוגשת קלרה חייל ושמו פיליפ, חבורת עכברים ושליטים החולשים על שלוש ממלכות: ממלכת פתית השלג, ממלכת הפרחים וממלכת הממתקים. כדי להשיג את המפתח ולהשיב את ההרמוניה לעולם, קלרה ופיליפ חייבים לחדור אל הממלכה הרביעית, ביתה של השליטה אמא ג'ינג'ר (הלן מירן).

על ההפקה:

ב'מפצח האגוזים וארבע הממלכות', קלרה מוצאת את עצמה במסע יוצא דופן בעולם מקביל. עולם זה הוא בה בעת מבלבל ויפהפה, מלא בממלכות קסומות ותושבים מסקרנים – שרובם ככולם נוצרו הודות לדמיונם הקודח של צוות מוכשר של אמנים, טכנאים ומעצבים.
המעצב האמנותי גאי הנדריקס דיאס ('סטיב ג'ובס', 'התחלה') יצר את המראה הייחודי של כל אחת מארבע הממלכות, וכן את הארמון המרהיב והמקומות בעולם האמיתי. מעצבת התלבושות זוכת האוסקר ג'ני בוון ('כריסטופר רובין', 'מקס הזועם: כביש הזעם'), והמאפרת ומעצבת השיער ג'ני שירקור ('היפה והחיה', ,אליזבת') יצרו את הסגנונות הנושאיים של שליטי הממלכות ותושביהם של ממלכת הממתקים, ממלכת פתיתי השלג וממלכת הפרחים, וכן את סגנונה המטריד של אמא ג'ינג'ר, מלתחתה המגוונת של קלרה ואולם נשפים שלם מלא בבני אצולה ויקטוריאנים.

אף על פי שהסרט הוא עיבוד חדש ורענן למקורות שעליהם הוא מבוסס, יוצרי הסרט חשו כי הסרט לא יהיה שלם מבלי מחווה כלשהי ליצירת הבלט המקורית שנגעה בלבבם של רבים כל כך ברחבי העולם. "מפצח האגוזים" עורר בבתי את ההשראה להתחיל לרקוד", מספר הבמאי לאסה הלסטרום, שתמיד העריץ את המוזיקה של פיוטר צ'ייקובסקי. בסרט מופיעים שניים מרקדני הבלט הבולטים ביותר כיום; "זהו חלום שמתגשם לקחת חלק בסיפור שיש לו משמעות כה גדולה עבורי ושמהווה חלק גדול מהסיבות שבגינן התחלתי לרקוד", אומרת מיסטי קופלנד, רקדנית הבלט המפורסמת מתאטרון הבלט האמריקאי.  רקדן הבלט המוערך סרגיי פולונין מצטרף אף הוא לקופלנד בסרט. "אני מאוד אוהב סרטי דיסני, וזה מרגש במיוחד לקחת חלק בסרט הזה," מוסיף פולונין.

חיות הפלא הפשעים של גרינדוולד Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

הסרט החדש בעולם הקוסמים הפנטסטי של הארי פוטר וחיות הפלא. המכשף האפל גלרט גרינדלוולד (ג'וני דפ) ברח מהכלא והחל בהגשמת מטרתו: שלטון הקוסמים טהורי הדם. במאמץ לסכל את תוכניותיו הזדוניות, אלבוס דמבלדור (ג'וד לאו) מבקש את עזרת תלמידו לשעבר ניוט סלמנדרה (אדי רדמיין) שאינו מודע לסכנות האורבות בפתח. הסרט מתרחש בפאריס, בלונדון ובבית הספר הוגוורטס כפי שמעולם לא ראינו אותם. ג'יי קיי רולינג כתבה את התסריט המקורי בו יחשפו לראשונה סודות כמוסים מהעולם שבראה בסדרת הארי פוטר.

על פי ספרה של ג'יי קיי רולינג – חלק מעולמות הקוסמות של ג'יי.קיי. רולינג ("הארי פוטר") והחלק השני בסדרת הסרטים המקדימה את סדרת הארי פוטר "חיות הפלא". IMAX. בבתי הקולנוע החל מה-15.11.18. בהפצת Tulip Entertainment

במאי: דייוויד ייטס. שחקים: ג'וד לאו, אדי רדמיין, קת'רין ווטרסטון, ג'וני דפ, זואי קרביץ

HOT HBO עם סאלי לנצח Sally4Ever

סאלי (קת'רין שפרד, "פדינגטון") תקועה כבר עשור בזוגיות משמימה וצפויה עם החבר שלה, דיוויד. בלילה שבו הוא מתחנן בפניה בדמעות שתינשא לו, סאלי מוצאת את עצמה במועדון לילה לא שגרתי ופוצחת ברומן סוער עם אמה (דיוויס) – מוזיקאית/שחקנית/משוררת/סופרת כריזמטית ומפתה, ובמקרה גם שקרנית פתולוגית. לפני שסאלי מספיקה לקלוט מה מתרחש, אמה עוברת לגור בביתה, מסדרת מחדש את הרהיטים שלה והופכת את חייה על פיהם. כעת סאלי חייבת להחליט – האם זה מה שהיא באמת רוצה, או שמדובר בטעות איומה?

היא סדרה קומית חדשה של רשת HBO, שנוצרה על ידי זוכת ה"באפטה" ג'וליה דיוויס ("נומי נום", "הנדרבי") שגם מככבת באחד התפקידים הראשיים. דיוויס היא היוצרת של "קמפינג" המקורית, שזכתה לגרסה אמריקאית מהיוצרות לנה דנהאם וג'ני קונר ("בנות"), שעלתה ב-HBO באוקטובר. בסדרה משתתפים גם אלכס מקווין ("נעורים"), ג'וליאן בארט ("דה מייטי בוש"), פליסיטי מונטגיו ("יומנה של ברידג'ט ג'ונס"), ג'יין סטאנס ("נומי נום"), ג'ואנה סקנלן ("בלי לפגוע"), מארק גטיס ("משחקי הכס", "שרלוק"), סב קרדינל, ויקי פפרדין ("Getting On") ועוד. החל מה-12.11, ימי שני ב-22:00 ב-HOT HBO, ב-HOT VOD וב-NEXT TV

הנערה ברשת העכביש The Girl in the Spider's Web  של פדה אלוורז     

ליסבת סלאנדר אולי לא זקוקה לעולם, אבל העולם זקוק לליסבת סלאנדר. דמותה המרשימה של ליסבת סאלאנדר מסדרת הספרים שיצר סטיג לארסון "מילניום", חוזרת למסך בגרסה הקולנועית הראשונה של רב המכר העולמי העכשווי מאת דיויד לגרקרנץ. כאשר מדען שוכר את שירותיה של ליסבת לגנוב את עבודתו מן האמריקאים, היא מוצאת עצמה נגררת אל תוך רשת תככים אפלה ואלימה לאחר שכוחות מסתוריים גונבים ממנה את המידע, מציתים את דירתה ומשאירים אותה למות. יחד עם חברה הוותיק, העיתונאי מיכאל בלומקוויסט, ליסבת יוצאת למסע מסוכן על מנת למצוא את תוקפיה, להגן על בנו הצעיר של המדען, ולקחת בחזרה את שנלקח ממנה; מסע אשר ייקח אותה חזרה למעמקי העבר המסתורי שלה עצמה. ארה"ב 2018.

ע"פ רב המכר הבינלאומי מאת דיוויד לגרקרנץ ומבוסס על דמויות מאת סטיג לארסון. פדה אלוורז – במאי. שחקנים: קלייר פוי – ליסבת סלאנדר, סבריר גודנסון – מיכאל בלומקוויסט, לאקית סטיינפלד – אד נידהאם, סילביה הוקס – קמילה סלאנדר, סטיבן מרצ'נט – פראנץ באלדר. אורך הסרט: 115 דקות. הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם

הסרט צולם ומתרחש ברובו בסטוקהולם. כל מי שביקר בה יודע שזוהי אחת הערים היפות בעולם – אך אלוורז מצא בה יופי באופן שהקהל עשוי לא לצפות לו. "עבדנו קשה על מנת להראות את הצד הזה של סטוקהולם שאנו מעוניינים בו. זוהי לא אירופה של בניינים ישנים," אומר אלוורז. "זוהי עיר מודרנית יותר, שמייצגת אירופה מאוד קוסמופוליטית, וזה יורגש בסרט. נדמה שכל דמות מגיעה ממקום אחר בעולם."

yes דוקו עם אקסיוס: להציל את התקשורת AXIOS

סדרה חדשה של HBO מלווה את עורכי אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" ומציגה את האופן הייחודי בו מסקר האתר מגוון רחב של תחומים באופן שמותאם לקהל הטלוויזיוני והאינטרנטי כאחד. אתר החדשות האמריקאי "אקסיוס" נוסד ב-2016 ע"י מייק אלן, רוי שוורץ וג'ים ונדהיי (ממייסדי אתר החדשות "פוליטיקו"). הייחוד שלו הוא ביכולתו לשלב חדשות בלעדיות עם כיסוי מאיר עיניים ותובנות אמינות באופן שנועד מראש לשיתוף. הכתבות, שנוגעות לתחומי הכלכלה, הפוליטיקה האמריקאית והעולמית, הבריאות, הטכנולוגיה והתקשורת, תמיד ממוקדות. בד"כ לא עולות על 300 מילה ונכתבות מראש כך שניתן יהיה להעלות אותן בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר וסנאפצ'ט לצד פרסומן בניוזלטרים של אקסיוס ובאתר עצמו.

 
- פרסומת -

 

הבמאים זוכי האמי® מת'יו או'ניל ("בגדד ER”) ופרי פלץ ("אזהרה: התרופה הזאת יכולה להרוג אותך") מביאים בסדרה בת 4 הפרקים ראיונות בלעדיים עם העיתונאים המובילים של אקסיוס לצד שילוב ייחודי של התוכן החדשותי שלו ובכך עוזרים לצופים להבין טוב יותר את המגמות הגדולות שמעצבות מחדש את אמריקה ואת העולם כולו. בימוי: מתיו או'ניל, פרי פלץ (4X20 דק', ארה"ב, 2018)

בכורה: ימי שני, החל מה-12.11, בשעה 21:40 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

yes ACTION עם אריות הים

עונה חדשה לדרמה הצבאית העוקבת אחר חייהם המקצועיים והאישיים של חברי יחידת העילית "אריות הים" כשהם מתאמנים, מתכננים ומוציאים לפועל את המשימות הכי מסוכנות והכי חשובות לטובת המדינה. ג'ייסון הייס (דיויד בוריאנז, "אנג'ל", "בונז") הוא מנהיג מוערך של צוות ביחידה, שמתקשה לקיים חיים אישיים כתוצאה מהאינטנסיביות שגובים ממנו חייו כלוחם. למרות המחיר הכבד שפעילותם גובה מהם וממשפחותיהם, חברי הצוות שנשלחים למשימות חשאיות בהקפצה של רגע מציגים פטריוטיות נחושה ומסירות חסרת עכבות, אפילו כשהסיכויים לרעתם.

בעונה החדשה ג'ייסון וצוות "בראבו" יוצאים למפרץ גינאה במטרה להציל בני ערובה אמריקאים לאחר שמיליטריסטים חמושים משתלטים על אסדת נפט.

ימי שני מה- 12.11 ב- 22:00 ב- yes ACTION וב- STINGTV

רפסודיה בוהמית Bohemian Raphsody של בריאן סינגר  

הסרט רפסודיה בוהמית חוגג בסערה את להקת קווין, המוסיקה שלה וסולנה המופלא פרדי מרקורי. סולן הלהקה שהתנגד לסטריאוטיפים, ניפץ מוסכמות והפך לאחד מאנשי הבמה האהובים ביותר בעולם. הסרט עוקב אחר עלייתה המטאורית של הלהקה דרך השירים הבלתי נשכחים והסאונד המהפכני. הצלחתה לא השאירה מקום למתחרים אך בתפנית מפתיעה, פרדי החליט להרחיק עצמו מהלהקה, למען קריירת סולו. מרקיורי שבדיאבד, סבל מהניתוק מהלהקה, החליט להתאחד עם  חבריו בדיוק בזמן להופעת ה-Live Aid. זאת הייתה התקופה שפרדי אובחן כנשא איידס, אך הוא הוביל את הלהקה לאחת ההופעות הגדולות ביותר בתולדות מוסיקת הרוק. להקת קווין בנתה מורשת אגדית שממשיכה לעורר השראה עד עצם היום הזה בקרב קהל מכל הסוגים והמינים.

https://www.youtube.com/watch?v=YVgS3vPFu08

הסרט מתחיל ונגמר בהופעה האייקונית של קווין באירוע המוזיקה Live Aid. אירוע זה היה אחד האירועים התרבותיים החשובים ביותר של שנות ה-80, בו השתתפו כוכבי המוזיקה הגדולים בעולם להופעת צדקה על שתי במות – אצטדיון וומבלי בלונדון ואצטדיון ג'ון פ. קנדי בפילדלפיה – ב-31 ביולי, 1985. האירוע אורגן ע"י בוב גלדוף ומידג' אורה על מנת לגייס כספים לנפגעי הרעב באתיופיה, והיה אחד משידורי הלוויין הטלוויזיוניים הגדולים בכל הזמנים, בו צפה קהל של כ-1.9 מיליארד ב-150 מדינות ברחבי העולם.

בימוי: בריאן סינגר. שחקנים: ראמי מאלק – פרדי מרקורי, גווילם לי – בריאן מיי, בן הארדי – רוג'ר טיילור, לוסי בוינטון – מרי אוסטין. ארה"ב 2018. אורך הסרט: 135 דקות. הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם.

ראמי מאלק, זוכה פרס האמי וכוכב הסדרה 'מר רובוט', היה השחקן שנבחר ע"י קינג ויוצרי הסרט להיכנס לנעליו של מרקורי. מאלק אהב מאוד את המוזיקה ושמח מאוד על ההזדמנות ללמוד עוד על האייקון המוזיקלי שלו. "ידעתי שקווין היו עצומים ושפרדי מרקורי היה אייקון וגיבור עבור רבים מאוד," אומר מאלק. "אבל אינני חושב שקלטתי עד כמה חשיבות היתה לו לכל כך הרבה אנשים ברחבי העולם.

yes דוקו עם האיש הלא נכון Wrong Man

בסדרת הפשע החדשה מתחקה הבמאי הדוקו-אקטיביסט,  ג'ו ברלינגר, כמו בפרשת "גן העדן האבוד", אחר סיפורם של שלושה אסירים, שככל הנראה הואשמו ברצח שלא ביצעו מעולם ונכלאו למשך עשרות שנים.

אחרי הצלחתה המסחררת של טרילוגיית "גן עדן אבוד", שבה הוכיח ברלינגר את חפותם של שלושה צעירים שהורשעו ברצח שלא ביצעו – הגיעו אליו עוד עשרות מכתבים מאסירים שטוענים לחפותם. ברלינגר החליט לעקוב בסדרה החדשה "האיש הלא נכון" אחר סיפורם של שלושה מתוכם. לצורך בדיקה והוכחת חפותם הרכיב ברלינגר צוות חקירה מיוחד הכולל את רולנד קובי, עוה"ד מומחה לזכויות האדם, סו אן רובינסון, תובעת לשעבר, ג'ו קנדי, חוקר NCIS בדימוס, ז'אנל ווגנר, חוקרת פרטית ואירה טוד, בלש מקרי רצח. כל אלו חושפים במהלך 6 פרקי הסדרה ראיות חדשות, מציעים חשודים חלופיים ומעלים תאוריות אפשריות שיוכיחו כי שלושת האסירים שהושמו בכלא לשנים רבות – כלל אינם אשמים. שני הפרקים הראשונים מביאים את סיפורו של אווריסטו סאלאס, שהיה בן 14 כשהואשם ברצח נערה צעירה בנובמבר 1995 בעיירה "סאניסייד" בוושינגטון. כל פשעו היה השתייכותו לכנופיות רחוב. הצוות יוצא לחקור את המקרה ומקבל מידע על עד מרכזי בפרשה שהעיד כנגד סאלאס. המפגש המחודש מעלה מידע חדש ומדהים בנוגע לתיק החקירה. הפרק השלישי והרביעי מתמקדים בסיפורו של קרטיס פלווארס: ב-16 ביולי 1996 נרצחו בחנות רהיטים בעיירה השקטה וינונה, מיסיסיפי, בעל חנות רהיטים ושלושה מעובדיו. כל הארבעה מתו מפצעי ירי בראשם. פלווארס, בן ה-26 הפך לחשוד מיידי לאחר שנודע לחוקרים שהוא פוטר מהחנות כמה ימים קודם לכן. אף כלי רצח לא נמצא מעולם ופלאוורס ממשיך להתעקש על חפותו.

הפרקים החמישי והשישי, הסוגרים את הסדרה, עוסקים בסיפורו של כריסטופר טאפ: אנג'י דודג', צעירה מאיידהו פולס, נרצחה באכזריות בדירתה לאחר שנדקרה והותקפה מינית. אחרי 6 חודשי חקירה אינטנסיביים חוקרי המשטרה חשבו שמצאו קצה חוט כשחברה של אנג'י נעצר על אונס. הם תחקרו את חבריו, ביניהם את כריסטופר טאפ, ולאחר 28 שעות של חקירה צולבת עם שאלות מנחות נשבר טאפ והודה ברצח. הוא נדון ל-30 שנות מאסר אך עדיין טוען לחפותו מאחר והודה בכפייה. צוות החקירה צופה בקלטות החקירה המקוריות ומנסה להגיע אל הרוצח האמיתי, שהדנ"א שלו נמצא בזירת הפשע. בימוי: ג'ו ברלינגר (6X54 דק', ארה"ב, 2018).

בכורה: ימי שלישי, החל מה-13.11, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV.

HOT Zone עם הוואי חמש-אפס שחוזרת עם קאסט מחודש

הוואי חמש-אפס Hawaii Five-0, החידוש העדכני לדרמה המשטרתית הקלאסית של רשת CBS, נוצרה על ידי פיטר לנקוב ("24") והצמד אלכס קורצמן ורוברטו אורסי ("סטארטרק", "ספיידרמן המופלא"). יותר מ-11 מיליון צפו בממוצע בעונה השמינית של "הוואי חמש-אפס", הגרסה המחודשת לסדרת הלהיט משנות השבעים, ששברה שיא גינס בשנת 2012 כשהפכה לסדרה הנצפית ביותר – 19 מיליון צופים לפרק אחד. העונה החדשה של דרמת האקשן המשטרתית, שהיתה מועמדת לפרס "גלובוס הזהב" ולארבעה פרסי "אמי", היא גם העונה הראשונה מאז עזיבתם של דניאל דיי-קים ("אבודים"), גרייס פארק ("באטלסטאר גלקטיקה") והמועמד ל"גלובוס הזהב" מאסי אוקה ("גיבורים"), שפרשו בסוף העונה הקודמת. "הוואי חמש-אפס" עוקבת אחר כוח משימה פדראלי, ששם לו למטרה לחסל את הפשע ולשמור על הסדר בחופים שטופי השמש של הוואי. היחידה המיוחדת באה להילחם בפשעים חמורים שמתבצעים באיים, ולהסגיר את הפושעים הגדולים בהוואי. אל מנהיג הצוות סטיב מק'גרט (אלכס או'לולין, "תוכנית גיבוי"), יוצא בכיר מחיל הים, מצטרפים דאנו וויליאמס (סקוט קאן, "רוק בקסבה"), שוטר מניו ג'רזי שמוצב בהוואי, קפטן לו גרובר (צ'י מקברייד, "אני, רובוט", "בוסטון פאבליק"), שהנהיג בעבר את צוות הימ"מ של הוואי, וג'רי אורטגה (כוכב "אבודים" חורחה גרסיה), חבר לכיתה של צ'ין ומומחה לתיאוריות הקונספירציה של האי.

החל מה-20.11, ימי ראשון-חמישי ב-22:00 ב-HOT Zone

ד"ר קנוק Knok של לוריין לוי  Lorraine Lévy

עומר סי ("מחוברים לחיים") הוא ד"ר קנוק, דרמה קומית אודות נוכל מבריק שהפך לרופא ויורש קליניקה באלפים הצרפתיים. לאכזבתו הוא מגלה שאוויר ההרים הצלול מעניק לתושבי הכפר בריאות מצוינת. בנחישותו להתעשר, קנוק משכנע את אנשי הכפר שאדם בריא הוא למעשה חולה שאינו מודע למחלתו. כמומחה באומנות הפיתוי וההטעיה, הוא מאבחן את הפונים אליו כחולים במחלות – אמיתיות או מדומות והופך לסיפור הצלחה מעורר קנאה.

דמות אפלה מהעבר ואהבתה של בת כפר יפהפייה עלולים להכשיל את הדוקטור בדרכו אל העושר הנכסף ולגרום לו להעריך את החיים מחדש. צרפת 2017, 114 דקות. צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית.

בימוי ותסריט: לוריין לוי  Lorraine Lévy. עיבוד חופשי ליצירתו של ז'ול רומן Jules Romains.

שחקנים: ד"ר קנוק עומר סִי Omar Sy, האב לופוס: אלכס לוץ Alex Lutz, אדל: אנה ג'יררדו Ana Girardot.

בהפצת סרטי נחשון ורד קייפ הפצת סרטים, החל מתאריך 22 בנובמבר בכל רחבי הארץ.

Yes עם בכורה ארצית של נפש עדינה A Gentle Creature

דרמה שזכתה לשבחים כשהשתתפה בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן. אישה הגרה בכפר נידח ברוסיה מקבלת לביתה חבילה ששלחה לבעלה הכלוא בבית סוהר מרוחק, ועליה הכיתוב "נא להשיב לשולח". כעוסה ומבולבלת היא יוצאת מביתה לבית הסוהר כדי להעביר לבעלה את החבילה בעצמה.

הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן, וכן בפסטיבלי הקולנוע של ריו דה ז'נרו, וורשה וירושלים. במאי: סרגיי לוזניצה. רוסיה, 2017. שחקנים: וסילינה מאקובצבה מרינה קלשבה, ליה אקדז'קובה. החל מ-15/11 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 20/11, 22:00, yes3, במסגרת פסטיבל הקולנוע.

תיאטרון ובמה

הקאמרי עם תמונות מחיי נישואין של אינגמר ברגמן

בכיכובם של דרור קרן ואפרת בן צור, תרגום: גלעד קמחי ואיתי טיראן, בימוי: גלעד קמחי. רקדנים: אוריין אורן, אבי גלוזמן, גיל שינקין,איתי לאור, גל אביצור,עידו מרקוביץ'. דרור קרן נכנס לתפקידו של "יוהאן"  לצידה של אפרת בן צור "מריאן" ביצירתו הקלאסית של ברגמן תמונות מחיי נישואין המועלית בתיאטרון הקאמרי.

קרן ובן צור "שבים לזוגיות", אחרי שיתוף הפעולה האחרון שלהם ב"אשה בורחת מבשורה" לפני כשנתיים.

המחזה "תמונות מחיי נישואין" מגולל את סיפורם של יוהן, מרצה באוניברסיטה, שנוטש את אשתו מריאן, עורכת דין, ואת שתי בנותיהם לטובת אושר מדומה בחיקה של פאולה בת ה-23.

המחזה עוקב אחר התפוררות התא המשפחתי ומתאר את הלם הפירוד. במבט חריף, לעתים אכזר, ולעתים משעשע, ברגמן מתאר את הכוחות המניעים את חיי הזוג ואת הלחצים המופעלים על הנפשות הפועלות. התיאטרון הקאמרי ותיאטרון גשר חוברים יחד לראשונה לקופרודוקציה של ההצגה "תמונות מחיי נישואין" המבוססת על הסרט הבלתי נשכח משנת 1973 בבימויו של אינגמר ברגמן שנחשב לאחת היצירות השלמות והבוגרות ביותר של רב האמן השוודי, כמו גם שיא הקריירה עבור שחקניו ליב אולמן וארלנד יוזפסון.

14-15 לנובמבר קאמרי 2.

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים עם קונצרט חנוכה חגיגי

השנה בתכנית הקונצרט החורפי, יבצעו 100 חברי הפילהרמונית הצעירה – הנגנים הצעירים המוכשרים ביותר בישראל רפרטואר סוחף ומרגש הסימפוניה הרביעית מאת צ'ייקובסקי,עליה כתב המלחין "…זהו הגורל, הכח הפטאלי, העומד בינינו לבין האושר', כך כתב צ'ייקובסקי על מה שעמד לנגד עיניו בכתיבתה כשהוא עוסק בזוגיות, באהבה ובגורל לעיתים אכזר, שהיו חלק מחייו האישיים. יצירה נהדרת נוספת שתבוצע היא "סויטת הולברג" מאת גריג, שנכתבה לציון 200 שנה להולדתו של המלחין והסופר הנורווגי לודוויג הולברג. יצירה זו מביטה בצורתה לתקופת הבארוק, ותאפשר לנגני כלי הקשת ביטוי וירטואוזי בשפתו הייחודית של גריג.
במלאת 70 שנה לישראל, תבוצע קלאסיקה ישראלית, "אומרים ישנה ארץ" מתוך "סוויטה ישראלית" של נעם שריף ז"ל.  "זה אך טבעי שיצירה ישראלית תיכלל בתכנית. הידיעה על פטירתו של אחד מגדולי המוסיקאים שפעלו בישראל נעם שריף, הובילה אותנו לבחור לבצע פרקים מיצירתו 'סוויטה ישראלית' " אומר גדי עבאדי מנהל המרכז למוסיקה ירושלים ומוסיף, "זוהי הזדמנות נפלאה לנגנים הצעירים להכיר את מסורת שירת הארץ, כשהיא עטופה במעטפת אמנותית שנונה ויצירתית מאין כמוה".

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית הלאומית של ישראל שפועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים, בתזמורת הפילהרמונית הצעירה 100 הנגנים הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 14-18, אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ- 800 בוגרים, מוסיקאים מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל, ובעולם.

חיפה: יום ראשון, 9.12.18 בשעה 20:00 אודיטוריום חיפה. ירושלים: יום שני, 10.12.18 בשעה 19:00 אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים. תל אביב: יום רביעי, 12.12.18 בשעה 20:00 היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב. הזמנות בטל. 02-5090300

הקאמרי עם אוטוטו זוכה בלוטו של רועי הורוביץ

אוטוטו זוכה בלוטו, רועי הורוביץ (צילום שמחה ברבירו)

הצגת-יחיד חדשה מאת רועי הורוביץ (עפ"י ג'רי מקנייר) ובביצועו. בימוי: ליא קניג.

יש כאלה שבשבילם הימורים זה משחק, או ריגוש מזדמן, או אפילו התמכרות. בשביל סבא של ג'רי, הימורים הם החיים עצמם. הוא כבר זכה בגדול, וגם הפסיד בענק…אבל עכשיו, סבא של ג'רי הולך עד הסוף, פשוטו כמשמעו. הוא יוצא נגד המשפחה שלו, הרופאים, גופו הבוגדני וגורלו, ומהמר על כל הקופה. הרופאים פסימיים, אבל סבא אופטימי, ולפתע נראה שהוא זה שיצחק אחרון.

ליא קניג, כלת פרס ישראל לתיאטרון, מביימת לראשונה את רועי הורוביץ (שביים אותה בשש הצגות קודמות…) בדרמה מרגשת ומשעשעת על הדברים שלמענם כדאי לחיות, ואלה שיכולים ללכת לאלף עזאזל…

בסופו של הערב, תרוצו לחבק את סבא שלכם, או כל אדם אחר שקרוב ללבכם…

תעופה ושייט

MSC בליסימה עם ליל סדר כמחווה לקהל הישראלי

MSC SEAVIEW (צילום דני בר)

ענקית הספנות MSC תשיק בחודש מרס 2019 את אוניית הפאר החדשה בצי שלה – בליסימה, בהשקעה של כמיליארד דולר. זו אניית הקרוזים הגדולה והחדישה ביותר שתשוט באגן הים התיכון.

לחברה קהל לקוחות גדול בקרב הישראלים ולאור הגידול המשמעותי בביקוש, לראשונה יערך ב- 19/4 בערב פסח ליל סדר על סיפון אניית בליסימה ללא תוספת תשלום לנרשמים מראש. בנוסף במהלך הפלגת הפסח יוקצה איזור מיוחד עבור הקהל הישראלי בו יוגשו מאכלים ברוח החג ביניהם: מצות, מרק קיינדלך, מציה, סלט תפוחי אדמה, חרוסת, עופות, דגים, ביצים קשות וכדו'. מסלול האניה אשר תציע שייט בין מדינות הים התיכון תעבור בברצלונה, מרסיי, גנואה, נאפולי, מסינה, מלטה.

MSC  בליסימה היא האנייה ה-16 של חברת הקרוזים האיטלקית, ואניית 'הדור הבא' הרביעית של החברה, שהושקה ב-12 החודשים האחרונים, אחרי ה- MSC Meraviglia וה- MSC Seaside ו- Seaview MSC. בליסימה היא האניה הגדולה והמשוכללת שנבנתה לשייט באירופה, עם קיבולת של 4,500 נוסעים. הייחוד בה שנועד להתאים למזג האוויר הים תיכוני וליצור חיבור בין האוניה לבין הים באמצעות אלמנטים עיצוביים שונים.

באנייה טיילת שנבנתה ב-360 מעלות ומסך LSD עליון באורך קילומטר וחצי, שיאפשר לנוע לאורך הטיילת וליהנות מסרטונים שיוקרנו על התקרה כל זאת לצד נוף מרהיב לים. בנוסף באנייה סימולטור של "פורמולה 1", כ-20 ברים וכ-10 מסעדות. אורכה של הבריכה הראשית על הסיפון 25 מטרים – מה שיהפוך אותה לגדולה ביותר בים. בפעם הראשונה על ספינה של MSC, כל המתקנים למשפחות, ילדים ובני נוער נמצאים במקום אחד – בלונה פארק ובאזור ילדים.

קתאי פסיפיק עם הסכם קוד שייר לחברת התחבורה Chu Kong

שיתוף הפעולה בין קתאי פסיפיק לבין Chu Kung, אשר יוצא לדרך בימים אלו, יכלול העברת נוסעים בין שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג (HKIA) לנמלי מפרץ GBA הבאים: Humen, Lianhuashan, Nansha, Shekou, Fuyong, Zhongshan ו- Zhuhai.

בנוסף לטיסות הישירות בין הונג קונג לגואנגזו ולרשת הנרחבת של חיבורי כביש ומעבורות למקאו וגואנגדונג, הסכם הקוד שייר החדש משפר את הקישוריות ליעדים אטרקטיביים אלו ומספק מסע וחוויה חלקה לנוסעים.

במהלך השקת השלב הראשוני, לקוחות קתאי פסיפיק באוסטרליה, קנדה, ניו זילנד, סינגפור וארה"ב כבר יכולים להזמין את השירות דרך מערכות ההזמנות של הסוכנים או מנוע ההזמנות של חברת התעופה, ובהדרגה בשבועות הקרובים זה יהיה זמין במערכות גם ללקוחות הטסים מתל אביב כך שיוכלו לבחור את ההעברה המתאימה להם בחיבור לטיסה מתל אביב להונג קונג או לטיסה מהונג קונג לתל אביב.

כבר היום לקוחות ישראלים שטסים עם קתאי פסיפיק להונג קונג ומזמינים את השירות דרך אתר האינטרנט של חברתChu Kong  נהנים מהעברת הכבודה והאפשרות לבצע טרנזיט בשדה התעופה בהונג קונג.

תיירות

השטיח המעופף עם חנוכה וכריסטמס באירופה

שוק חג המולד (צילום דני בר)

ההכנות לחגיגות חג המולד (כריסטמס) שמתחילות כבר באמצע חודש נובמבר וחופשת החנוכה שתתקיים אצלנו בתחילת דצמבר מביאות את הישראלים לנפוש באווירת חג ברחבי אירופה. להלן מחירי השטיח המעופף לחנוכה:

 • ברצלונה- יציאה ב- 5.12  ל-8 לילות טיסה בלבד 349 דולר לאדם. חבילת נופש משולבת של שני משחקי כדורגל, ליגת האלופות וליגה מקומית (אספניול מול ברצלונה וברצלונה מול טוטנהם) טיסה ישרות הלוך ושוב, לינה ע"ב ארוחה בוקר כולל כרטיסים לשני המשחקים- 949 יורו לאדם.
 • מדריד- יציאה ב- 7.12 ל- 3 לילות טיסה בלבד- 399 דולר לאדם. חבילת נופש ב-6.12 3 לילות הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון "קוורטה דה טולדו" ע"ב ארוחת בוקר 659 דולר לאדם.
 • בטומי- חבילת נופש ב-6.12 ל-3 לילות הכוללת מלון, העברות ולינה במלון אופוריה ע"ב חצי פנסיון/שרתון ע"ב ארוחת בוקר- 499 דולר לאדם.
 • טיול מאורגן לבטומי ל- 3 לילות באותם התאריכים- 599 דולר לאדם.
 • אמסטרדם- יציאה 6.12 טיסה בלבד- 549 דולר לאדם.
 • איה נאפה- חבילת נופש ב- 6.12 ל-3 לילות הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון פנטאה ע"ב חצי פנסיון- 429 דולר לאדם.

להלן מחירי השטיח המעופף לשווקי חג מולד והחג עצמו:

 • אמסטרדם- יציאה ב- 18.11- ל-3 לילות טיסה בלבד 399 דולר לאדם, חבילת נופש הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון "קרודנון וילג' אמסטרדם" ע"ב ארוחת בוקר  579  דולר לאדם. יציאה ב- 23.12  טיסה בלבד 479 דולר לאדם.
 • ברצלונה- יציאה ב- 20.11  ל- 4 לילות טיסה בלבד 299 דולר לאדם. טיול מאורגן עם לינה בקוסטה ברווה 4 לילות חצי פנסיון 499 דולר לאדם. חבילת נופש לברצלונה הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון "אבוט" ע"ב ארוחת בוקר 499 דולר לאדם.
 • יציאה ב-25.12 טיסה  בלבד 439 דולר, חבילת נופש הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון "ריאלטו"  ע"ב ארוחת בוקר 599 דולר לאדם.
 • בטומי- יציאה ב- 18.11 ל- 4 לילות , טיסה בלבד 299 דולר לאדם, חבילת נופש הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון אופוריה 399 דולר לאדם.
 • מדריד- יציאה ב- 16.11 ל- 3 לילות טיסה בלבד 299 דולר. חבילת נופש הכוללת טיסה, העברות ולינה במלון "קורטיארט וינריו" ע"ב ארוחת בוקר 479 דולר לאדם.
 • סילבסטר- אמסטרדם- יציאה ב- 30.12 טיסה בלבד 529 דולר לאדם.

חמת גדר עם פיטו סאונה

טבילה בבריכות התרמיות של ספא וילזג' חמת גדר (צילום דני בר)

חמת גדר, פארק המים והנופש המוביל בישראל, פותח את עונת החורף עם מגוון חידושים לרווחת המבקרים הרבים שפוקדים את האתר – חביות ה"פיטו סאונה", חוויה בריאותית שסוחפת את העולם עכשו גם בחמת גדר.  אורחי מלון הספא וילג' ומבקרים שיגיעו ליום כייף בספא וילג', יהנו מהשימוש בפיטו סאונה ללא תשלום נוסף (בתקופת ההרצה) ולמבקרים הרבים בתשלום סמלי.

חביות ה"פיטו סאונה", חוויה בריאותית שסוחפת את העולם עכשיו גם בחמת גדר. שיטה ייחודית וטבעית בה הגוף נעטף וסופג אדים ושמנים אתריים תוך ישיבה בחבית עגולה שנבנתה במיוחד למטרה זו ומחוממת לטמפ' של 45 מעלות צלזיוס כאשר הראש נשאר מחוץ לחבית, ובכך השהות בסאונה קלה ונעימה יותר.

הידעת? טיפול פיטו סאונה למשך 10 דק' שהייה בחבית שווה ערך ל-3 ק"מ ריצה. (זמן שהייה מומלץ בסאונה כ- 10 דק')

טיפולי הפיטו סאונה מוכרים בזכות יתרונותיהם הבריאותיים. הישיבה בסאונה מרגיעה את הגוף והנפש ועוזרת לטיפוח הגוף ולתהליכי הרזיה. במהלך הטיפול משילים 400 גר'. הטיפול מסייע בניקוי רעלים, בשיפור חילוף החומרים, מקל על כאבי שרירים, ומחזק את מערכת העצבים, לב וכלי דם. טיפולים סדירים בפיטו סאונה תורמים לחיזוק המערכת החיסונית. בחודש נובמבר יפתח מתחם הפיטו סאונה כפיילוט בסופי שבוע (חמישי שישי שבת). מחיר לתקופת הרצה 39 שקלים לאדם ל-10 דק'. רק בסופי שבוע, חמישי עד שבת בחודש נובמבר. טיפול פיטו סאונה – מתאים לכל אדם מגיל 16 ומעלה במצב בריאותי תקין. לפרטים והזמנות באתר <<< דף הפייסבוק "חמת גדר" ובטל': 6393*

קשרי תעופה עם חבילות לליגת האלופות

קשרי תעופה, מציעה לחובבי הספורט והטיולים שילוב מנצח: מגוון חבילות ספורט אטרקטיביות למשחקים המבוקשים ביותר של ליגת האלופות. החבילות משלבות חווית טיול ואירוח מושלם עם צפייה במשחקי הספורט המבוקשים ביותר. החבילות כוללות טיסה, מלון, וכרטיסים לאירועי הספורט במחיר אטרקטיבי. בין החבילות למשחקים המבוקשים ביותר של ליגת האלופות, ניתן למצוא:

 • ברצלונה – טוטנהאם: 11-15 בדצמבר, 4 לילות בברצלונה במלון על בסיס לינה וארוחת בוקר, כולל העברות – החל מ- 694 יורו
 • צ'לסי – מנצ'סטר סיטי (פרמייר ליג): 6-10 בדצמבר, 4 לילות בלונדון במלון על בסיס לינה וארוחת בוקר, כולל העברות – החל מ- 974 יורו.

לפרטים נוספים ולהזמנת טיסות וחופשות באתר <<<

DREAM ISLAND Spa & Health Resort

שבט אחים מקימה אתDREAM ISLAND  – ריזורט המושתת על עולמות הספא הבריאות, הקולינריה, הספורט, הבילוי והנופש. המיזם המוקם בהשקעה של כ-150 מיליון שקלים ושטחו יתפרס על כ- 60 דונם באזור יואב (דרום השפלה).  עם פתיחתו המתוכננת באביב 2019,  יתווספו כ- 300 מקומות עבודה לתושבי האזור. הריזורט החדש יאפשר הן חווית בילוי יומית והן אירוח יוקרתי עם לינה. מתחם הסוויטות יכלול  עשרים ושש סוויטות VIP, המוקפות בטבע פתוח וכוללות בריכות פרטיות. מתחם מים ומעיינות בריאות, חוות ספורט אנרגטית, מתחם ספא ענק ומפנק המציע תפריט טיפולים עשיר, מסעדות שף שיציגו הרפתקאות קולינאריות במגוון תפריטים. מתחם לייף סטייל הכולל סדנאות ושיעורים חווייתיים היוצר-  קונספט הבנוי על התנתקות משגרת היום יום, בשילוב חווית בילוי מרגשת באי קסום, על שפת אגם, הצופן בין שביליו חוויות ופינוקים על טהרת החיים הטובים. את מתחם ה DREAM ISLAND מתכנן האדריכל איציק לוי. התכנון בנוי על דימוי של אי אקזוטי פרטי ופראי, המסתיר בין שביליו הרפתקאות ותענוגות. ומעוצב  ומתוכנן בסטנדרטים יוקרתיים.

המיזם המשולב צפוי לארח כחצי מיליון אורחים בשנה – קהל פרטי ועסקי, אירועי חברה ואירועים פרטיים, תיירות פנים ותיירות נכנסת. להקמתו, קיבלה קבוצת "שבט אחים" מענק ממשרד התיירות.

בין מתחמי ה- DREAM ISLAND: מתחם ספא יוקרתי ומפנק שיכלול 17 חדרי טיפולים  הכוללים חדרים זוגיים וג'קוזי פרטי, תפריט טיפולים עשיר עם שלל טיפולים מתרבויות העולם, בריכת טיפולי מים, פיטו סאונה, חדרי מלח ייחודיים וחמאם תורכי. מתחם המים יכלול 1500 מ"ר של פינוקי מים ביניהם בריכות חמות וקרות, מקורות וחיצוניות, עם מתקני מים ייחודיים, בריכות שחיה לצד אגם קסום, מתחם ספורט הכולל חדרי כושר, סדנאות ספורט קצביות ועדכניות, מגוון פעילויות נוספות, מאמני כושר אישיים ומגרשי ספורט. מתחם לייף סטייל – מגוון של סדנאות, שיעורים, הרצאות ומפגשים בתחומי בריאות, העשרה, תרבות הגוף ועניין.

מרכז כנסים, אירועים ומופעים – לצד כל אלו יפעלו 2 מסעדות שף שימוקמו על גדות האגם ויכללו כשש מאות מקומות ישיבה לשירות אורחי המלון, קהל הריזורט, הקהל הרחב, ולאירועים פרטיים ועסקיים. בנוסף, מתכננים היזמים להוסיף לריזורט את טרנד הפוד טרקס, אשר יהיו פזורים במתחם ויציעו מגוון תפריטי נשנושים לאורחי הריזורט  במהלך  היום.

קבוצת 'שבט אחים' מתמחה בעולמות הלייף סטייל והאירוח ופעילה משנת 2006. הקבוצה משלבת בין מסורת משפחתית של אירוח לבין פעילות עסקית המתאפיינת בחשיבה יצירתית המביאה תמיד את הדבר הבא בעולם האירועים והאירוח, תוך כדי שילוב מוקפד בין קולינריה, אדריכלות, אופנתית וחווית בילוי יוצאת דופן. הקבוצה מחזיקה במתחמי הכנסים והאירועים: נסיה בצומת ראם, דוריה ביואב- ובחברות הקייטרינג והקונדיטוריה לי-בר והלליס.

קשרי תעופה עם טיולים ללפלנד – חשיפה לצפון

לפלנד היא חלום שנראה רחוק, חלום שתמיד רצינו ולא דמיינו שאפשר להגשים, ובקלות. מלונות טובים, סיורים מרשימים, אטרקציות מדהימות, תרבויות שונות ומאכלים מאוד מגוונים – כל אלה הם חלק בלתי נפרד מהטיול הבלתי נשכח הזה, אבל מה שבאמת חשוב, ומה שבאמת ייחקק לכולנו היטב בזיכרון אחרי לפלנד, מסתכם בדגש גדול ומדהים על טבע. ובלפלנד, הטבע נראה ומרגיש כמעט.. על טבעי.

טיול השלג בלפלנד מציע חוויות וריגושים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר – הזוהר הצפוני, מזחלות עם כלבי ההאסקי, רכיבה על אופנועי שלג, שייט מרהיב בשוברת קרח וירידה למים הקפואים, סיור בגן החיות הצפוני בעולם, סיור מרהיב במפלים הקפואים, סיור בחוות איילי הצפון, ביקור בכפר של סנטה קלאוס, ביקור בארמון הקרח, ועוד. בקשרי תעופה מציעים מסלולים אטרקטיביים ללפלנד, עם ערך מוסף וחוויה מקסימלית.

בין החבילות ללפלנד שקשרי תעופה מציעה:

 • טיול 5 ימים, מועדי יציאה: 10/02/19. מחירים: החל מ- 1,689 יורו לאדם בחדר. המחיר כולל: טיסות ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב בחברת סאן דור, כולל מסי נמל, דלק וביטחון, מלון מדרגת תיירות טובה או ראשונה – על פי בחירתכם, בחדרי סטנדרט. פנסיון מלא. סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית, אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
 • טיול 7 ימים, מועדי יציאה: 04/02/19 , 14/02/19, 20/02/19, 26/02/19, 04/03/19, 10/03/19, 22/03/19, 28/03/19. מחירים: החל מ- 2,040 יורו לאדם בחדר זוגי. טיסות ישירות תל אביב- רובניימי- תל אביב בחברת סאן דור, כולל מסי נמל, דלק וביטחון, מלון מדרגת תיירות טובה או ראשונה – על פי בחירתכם, בחדרי סטנדרט. פנסיון מלא. סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית, אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

לפרטים נוספים ולהזמנת טיסות וחופשות באתר <<<

חוות בין השיטין בערבה התיכונה עם חקלאים ליום אחד: טועמים חקלאות לכל המשפחה

שלגית ונוף הערבה (צילום שלגית אשטמקר)

בחוות בין השיטין שבמושב חצבה בערבה התיכונה, בשטח של 7 דונם, תפגשו מגוון עצום של גידולים מגוונים המגודלים באמצעות הידע והטכנולוגיות הייחודיות לערבה. החווה הוקמה ועוצבה תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים שיעניקו חוויית ביקור מושלמת בשדה חקלאי מרהיב ואמיתי. החווה, מנגישה את חקלאות הערבה למבקרים בערבה,  ומעניקה לראשונה אפשרות למבקרים לחוש ולהתנסות בעמל הכפיים ובעבודה החקלאית שעליהם מושתתים החיים בערבה. במסגרת הפעילות המותאמת לכל המשפחה ולקבוצות המבקרות בערבה התיכונה ניתן להתנסות בעבודה חקלאית מן השורה- 'חקלאים ליום אחד' ויתנסו ב- קטיף, הכנות לשתילה, שתילה, הדלייה, סידור טפטפות, אריזת התוצרת וכדומה. כמו כן ניתן לשלב סדנאות בישול מדברי על בסיס התוצרת שקוטפים,"אותנטיפיתה" – סדנת אפייה לצד ירקות ישר מהשיח,סיור חוויתי מודרך על גבי עגלה רתומה , שיחה מרתקת בנושאי חקלאות עם חקלאי מקומי וסיור במרכז המבקרים ויידור – חלון לחקלאות בערבה

עמותת בין השיטין הוקמה בשנת 2009, שנת ה- 50 להתיישבות בערבה, על ידי בני הדור השני בערבה. חזון העמותה הוא "להיות ארגון מוביל בתהליך פיתוחה וחיזוקה של ההתיישבות בערבה התיכונה באמצעות פיתוח והפעלת תכניות חינוכיות- ציוניות לצעירים בערבה". מאז היווסדה הקימה ומפעילה העמותה 3 מכינות קדם צבאיות ואת פרויקט "עבודה עברית" לצעירים אחרי צבא. לפרטים נוספים ותיאום פעילות בחוות בין השיטין: מיכל 050-7965887

פארק המים אפיק ווטרז זוכה בפרס Leading Edge

אופנאייר יחד עם כל הצוות של פארק המים אפיק ווטרז, קיבלה את הפרס היוקרתי Leading Edge Award של האיגוד העולמי של פארקי מים ב-24 באוקטובר 2018, על עבודה שנעשתה מוקדם יותר השנה בפרויקט פארק המים אפיק ווטרז עבור עיריית גרנד פריירי, טקסס. הפרס ניתן לארגונים המציגים יצירתיות בענף אטרקציות המים שפיתחו רעיונות, מוצרים או שירותים חדשים לתועלת הפארקים החברים, הלקוחות שלהם וענף אטרקציות המים. כל הצוות באופנאייר שמח על ההכרה בתרומה שלו — תכנון של גג מתקפל ענק.

"לכבוד הוא לנו להיכלל בין מועמדים שותפים כל כך איכותיים", אמר דייב בולוורק, סגן נשיא לארה"ב, שהצטרף לצוות של אפיק ווטרז לקבלת הפרס בשם אופנאייר. "פרויקט פארק המים אפיק ווטרז היה משימה אדירה. מההתייעצויות עם עיריית גרנד פריירי על החזון שלה דרך הגדרת הרעיון ועד להתקנה הסופית, הפרויקט היה מסיבי. אופנאייר הובאה כדי ליצור מערכת גג מתקפל ייחודית עבור הפארק. התוצאה הסופית היא לא פחות ממרהיבה".

אופנאייר תכננה, ייצרה ובנתה מערכת של גג נפתח בשטח של 62,000 רגל רבוע שמשלב את המיטב של עולם הפנים ועולם החוץ עבור אפיק ווטרז. התכנון החדשני של הגג המתקפל משתמש בלוחות פוליקרבונט שקופים למחצה, שמאפשרים איזון מושלם של אור ונוף אפילו כשהגג סגור. כשהוא פתוח, המבקרים בפארק המים נהנים מאור שמש טבעי ואוויר צח בימים חמים עם יכולת לסגור את הגג בנגיעת לחצן בכל עת שמזג אוויר סגרירי מאיים. המוצר הסופי מחזיק בשיא האמריקני של פארק המים הסגור הגדול ביותר תחת גג מתקפל יחיד.

עוד שנים רבות אפיק ווטרז יהיה יעד מלא כיף למחפשי הרפתקאות בגרנד פריירי ועם מערכת הגג המתקפל הייחודית שלו, הישג "אפי" שבאמת ראוי לשמו של אופנאייר. אופנאייר מתכננת, מייצרת ומתקינה את מערכות הגגות המתקפלים והצוהרים הכי אלגנטיים ואמינים.

הציבור בחר חופים שקטים בכינרת

משפחות נהנות בחופים השקטים (צילום: רשות הכינרת)

איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת, סיכמו את עונת הרחצה 2018, בישיבה מיוחדת שהתקיימה בכרי דשא, בהשתתפות כלל הגורמים המקצועיים ברשות הכינרת ובמעמד יו"ר איגוד ערים כינרת וראש מועצה אזורית גולן אלי מלכה. בעונת הרחצה שננעלה, הוביל איגוד ערים כינרת את מהפיכת החופים השקטים כחלק מהרצון לאפשר לכלל עם ישראל, ובעיקר משפחות עם ילדים לנפוש בכינרת. מנתוני רשות הכינרת עולה, כי את החופים פקדו בעונת הקיץ האחרונה כ- 1,450,000 נופשים מספר דומה לזה בעונה אשתקד.

מנתוני מערכת החניונים של איגוד ערים כינרת עולה, כי פעילות איגוד ערים כינרת להנגשת החופים לציבור הנכים, הובילה לעלייה משמעותית במספר הנופשים בעלי מוגבלויות, שפקדו את החופים במהלך עונת הרחצה האחרונה. כ- 24,000 רכבי נכים, נרשמו השנה בחניוני חופי האגם הלאומי לעומת כ 14,000 אשתקד- גידול של כ-70%.  כמו כן דיווחו הצוותים בחופי הכינרת, על גידול משמעותי במספר המשפחות שהגיעו העונה לנפוש בחופים, וירידה דרסטית באירועי הוונדליזים והאלימות בחופים, כאשר אלו נזקפים להגדלת נוכחות כוחות האבטחה והמשטרה, בשילוב מהפיכת החופים השקטים – האיסור להשמעת מוסיקה רועשת.

השנה גם השיקו באיגוד ערים כינרת, יחד עם המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל את פרויקט המצלמות בחופי האגם הלאומי כחלק מהפעילות להגברת תחושת הביטחון בחופים. המערכת שנכנסה  לפעילות מבצעית ביום העצמאות ברצועת חלוקים- כורסי- לבנון ובהמשך בדוגית, הובילה לטיפול בעשרות מקרים, רובם אירועי טיפול במפגעי רעש, כמו גם עבירות תנועה, ואף סייעה לשיטור הימי בטיפול במספר אירועי מצוקה בים. נתונים אלה אף צפויים לעלות עם הרחבת הפרויקט לשלב הבא שלו, הצפוי בעונה הבאה עם התקנה של מצלמות וציוד בחופים נוספים.

מיד עם סיומה של עונת הרחצה בחופים, החלו ההכנות לפתיחת עונת הרחצה הבאה, הכוללות הערכות להפעלת קטעי רחצה מוכרזים נוספים ועבודות שיפוץ ושיקום תשתיות שונות, אשר אינן מתאפשרות בתקופת הקיץ. מידע באתר <<< ובדף הפייסבוק "זורמים לכינרת" וכוכבית כינרת מכל טלפון נייד 55477*

תערוכות ואמנות

בית העיר עם Alone In The Dark של Da Mental Vaporz

בית העיר – מוזיאון לתרבות אורבנית של תל אביב-יפו, ממקד את פעילותו השנה בקולקטיבים נבחרים של אמנים מגוונים מהארץ ומהעולם, ומאפשר להם "להשתלט" על מרחב המוזיאון עם יצירות בתחומים שונים: אמנות פלסטית, מוזיקה, פרפורמנס, מדיה דיגיטלית ועוד. סדרת התערוכות של הקולקטיבים היוצרים חושפת את הקהל לחשיבה חדשנית, מקורית, רלוונטית ובועטת. תערוכה זו היא החמישית בסדרה, וקדמו לה תערוכות של קבוצות האמנים PrettyMess מישראל, KLUB7 מגרמניה, Double Trouble מפורטוגל, ותיאטרון מיסתורין מישראל.

קולקטיב אמנות הרחוב הצרפתי Da Mental Vaporz  הגיע אל מוזיאון בית העיר לשהות של שבועיים במהלכה הקימו תערוכה יוצאת דופן וחד פעמית. מתוך נאמנות לדרכי פעולתם הם השתלטו וציירו ישירות על ארבע קומות המוזיאון: קירות, רצפה ותקרות. התערוכה תציג עד מרץ 2019, במסגרת עונת ישראל-צרפת. בסוף התערוכה ימחקו היצירות כליל. חברי הקולקטיב:Bom.k * Brusk * Kan * Blo * Jaw * Lek * Sowat.
הקולקטיב הוקם בשנת 1999 בפרוורי פריז. הוא מתרכז בציורי קיר ענקיים שנפרסים על פני עשרת מטרים לגובה ולרוחב, בערים שונות ברחבי העולם. הקולקטיב מבדל את עצמו מקודי הגרפיטי המסורתיים, בהעדפה של אסתטיקה כהה ומעונה, הומור שחור, תיאורים של טירוף ושילוב של סגנונות רבים וטכניקות. משמעות שם הקולקטיב בתרגום חופשי הוא "האדים של הנפש", יחד הם מנסים לגרום לצופה להיות מודע לתהום הנפש האישית, כל אחד בדרכו ובסגנונו. חברי הקולקטיב השונים מוזמנים לכל רחבי העולם לבצע ציורי קיר ענקיים, מיצגים ארכיטקטוניים מופשטים ותערוכות קולקטיביות שאפתניות. זו התערוכה הראשונה שלהם בארץ.

אוצרת ראשית ומנהלת מתחם ביאליק: איילת ביתן שלונסקי. נעילה: מרץ 2019.

ביאליק 27 תל אביב. פתוח שני-חמישי 9:00-17:00, שישי-שבת, וחג – 10:00-14:00.

URBAN GALLERY עם תמונת מצב Snapshot של זיו קורן Ziv Koren

לוחמי סיירת מטכ"ל במהלך אימון השתלטות על אוטובוס, נובמבר 2017 (צילום זיו קורן)

בתערוכת היחיד החדשה "תמונת מצב" של הצלם זיו קורן, ייחשפו לראשונה צילומים מתוך היחידות המיוחדות והמובחרות בצה"ל. בגוף העבודות החדש נחשפים לראשונה דרך עדשתו תיעודים של מבצעים, אימונים, ורגעים אנושיים בעלי היבטים צבאיים. הצילומים אינם נוקטים עמדה, הם ניטרליים בתיאורם ואינם נכנסים למקום הנרטיבי המספר סיפור סובייקטיבי. קורן מחפש דימויים ויזואליים, מומנטום, אור, צבעוניות וקומפוזיציה ייחודית ובכך מבקש להביא אל הצופה נקודת מבט אמנותית שאין הוא מצפה לה מז'אנר זה. תיעוד צבאי ואמנות, שילוב הגורם לטשטוש הגבול בין שני התחומים. תמונותיו דרמטיות וחדות מבלי שיצטרך לביים אותן. אחרי הכל הצבא והחיים מספקים את כל הדרמה. קורן בוחר לצלם בזוויות לא שגרתיות, ושובר פעמים רבות את חוקי הצילום המסורתי.

זיו קורן עובד כצלם עיתונות מזה 20 שנה. כיום, קורן הינו צלם במערכת העיתון "ישראל היום", משמש כנציג סוכנות הצילום Polaris Images בישראל וכ-"שגרירCanon " באירופה. כצלם חדשות וכצלם דוקומנטרי מתעד קורן נושאים הומניטאריים בארץ ובעולם כגון מצב העוני בישראל, הקונפליקט הישראלי-פלסטיני, תיעוד פעילות מבצעית של כוחות צה”ל והמשטרה, אסון הצונאמי בדרום-מזרח אסיה, אסון רעידת האדמה בהאיטי ואחרים. צילומיו פורסמו במגוון עיתונים בינלאומיים ונכללו במגוון תערוכות יחיד וקבוצתיות ברחבי העולם.

הצילומים שיוצגו בתערוכה הינם חלק מספרם החדש של זיו קורן ויואב לימור "תמונת מצב", היוצא לאור בעברית ובאנגלית, ומספק הצצה לצה"ל ולכוחות הביטחון כפי שלא נראו מעולם, דרך צילומיו של קורן וסיפוריו של לימור. יואב לימור, עיתונאי ותיק המסקר את מערכת הביטחון ב־30 השנים האחרונות. שימש ככתב ופרשן צבאי ב"מעריב" והיה פרשן בטחוני בערוץ 1. בשנים האחרונות כותב ב"ישראל היום" ומגיש תכנית הבוקר בערוץ 12 וסרטים דוקומנטריים ב'קשת'. כמו כן, פרסם את רב־המכר ״שבויים בלבנון״ (עם עפר שלח) ומרצה בקביעות בפורומים שונים בארץ ובעולם. אוצרת: סיגל אלקיים. נעילת התערוכה: יום שני 10.12.18.

שעות פעילות: ימים א'-ה' 11:00-21:00, יום ו' 11:00-15:00, שבת 11:00-21:00

URBAN GALLERY, רוטשילד 51, תל-אביב. הכניסה חופשית.

בית הספר לאמנות מכללת ספיר עם תערוכת "אמן בוחר אמן"

בית הספר לאמנות של מכללת ספיר פתח את תערוכת "אמן בוחר אמן", בגלריה המחודשת של המכללה. בתערוכה מוצגות יצירות שבחרו 9 אמנים בוגרי בית הספר לאמנות של מכללת ספיר ותושבי אזור הדרום. האמנים, חלקם מרצים במכללה, בחרו כל אחד יצירה או אמן משמעותיים עבורם. העבודות, האמניות והאמנים והסיפורים מאחורי הבחירות נוגעים בקשרים אישיים, ילדות משותפת, סוגיות אסתטיות, עיסוקים משותפים, קשרים רגשיים, השפעות  אמנותיות חשיבה זהה ועוד.

כך למשל, האמן אייל אסולין, תושב אופקים בחר ביצירותיו של ג'וזף דדון, בן העיר אופקים גם הוא, שעובד וחי בפריז. בצילומים האמנותיים נראית השחקנית המנוחה רונית אלקבץ במוזאון הלובר בפריז: "המימד הפנטסטי של הכישוף, והמאגיה השחורה המתערבבים, בכיכובה המהפנט של  רונית אלקבץ, בחללי התצוגה העצומים של הלובר- עם  האמנות המצרית הכנענית האשורית והפרסית. מתחברים לי ישירות לעיסוק שלי במגיה ובכישוף סביב החתולים המצריים המתים שהפכו למוטיב חוזר ומתפתח בעבודותיי בשנה האחרונה כחלק מחקר תרבות השפע העכשווית".

ד"ר זיוה ילין מבארי בחרה לעומת זאת להתייחס לגל הטרור הפוקד את האזור ומציבה זרקור שעל יצירתה של סופי ברזון מקאי, גם היא תושבת בארי, בהם נראים השדות השרופים בעוטף עזה: "אדמה השרופה תופסת את כל הפריים, הופכת לקטיפה רכה…אני חושבת לעצמי כמה יופי יש בשרוף הזה, וכמה שזה נורא".

רשימת האמנים שבחרו ואלה שנבחרו להציג בתערוכה החדשה: אייל אסולין בחר את ג'וזף דדון, זיוה ילין בחרה את סופי ברזון מקאי, אנה דן בחרה את אווה שלו, נדין בר נוי בחרה את גילה ספיר, בסמה חוטי בחרה את חאדר ושאח, דנה הראל בחרה את דב אור נר, לירז אנקר לוי בחרה את קובי הראל, גלדיס פישביין בחרה את עפרה וולף ואיה כהן בחרה את נעה מירנץ אגמי.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות עם חנוכייה לי יש

חנוכיה לי יש – מוזיאון נחום גוטמן. (צילום רן ארדה)

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, השוכן בלב שכונת נווה צדק הציורית והקסומה, מציג לכבוד חנוכה, תערוכה שהפכה למסורת – "חנוכייה לי יש", בה יוצגו כ-60 חנוכיות מקהילות ישראל השונות. התערוכה המציגה חנוכיות, אשר נאספו על ידי בני הזוג דרורה ופנחס זכאי במהלך 46 שנות נישואיהם, משקפת מגוון סגנונות אמנותיים של קהילות ישראל בארצות מוצאן, ותקופות שונות בהן החנוכיות נוצרו. תערוכה ייחודית זו, מאפשרת למתבוננים בחנוכיות לצאת למסע בחיי העם היהודי בישראל ובתפוצות, להתוודע  לגלגוליה של החנוכייה במרוצת הדורות, ולהעמיק את ההיכרות עם סיפור חג החנוכה ומנהגיו. בני הזוג זכאי הם ממשפחת לובינסקי. הגברת דרורה זכאי היתה בתו של דוד לובינסקי, יבואן מכוניות פיג'ו וסיטרואן, ואמה לאה הייתה בתו של יעקב שלוש, ממקימי שכונת נווה צדק, שם שוכן מוזיאון נחום גוטמן כיום. בעלה של דרורה, פנחס זכאי היה במשך עשרות שנים מנכ"ל משותף בחברת דוד לובינסקי בע"מ. בני הזוג זכאי – נהגו לארח בביתם את נכדיהם ובני כיתתם והציגו בפניהם את אוסף החנוכיות העשיר כפעילות העשרה לקראת חג החנוכה. האירועים הכיתתיים זכו להצלחה מרובה והיוו מקור השראה לתערוכה זו. בתם של בני הזוג זכאי, ד"ר יעל אלמוג זכאי שהיא שותפה בבנק איגוד וחברת הפרסום "גיתם", יזמה את התערוכה לאחר פטירת הוריה, כדי לאפשר לקהל הרחב ליהנות מהאוסף העשיר.
במהלך ימי החנוכה ובתקופה בה תוצג התערוכה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות, יתקיימו סדנאות יצירה למשפחות בהנחיית צוות ההדרכה של המוזיאון (בהרשמה מראש). משאבים רבים הושקעו בחקר המוצא של החנוכיות המוצגות בתערוכה והחנוכיות שוחזרו למראן הזוהר והמרשים, כפי שהיו במקורן. כל אלו מקנים לחנוכיות המוצגות ערך היסטורי ורגשי רב. אוצרת התערוכה: ניצה בהרוזי ברעוז. הכניסה לתערוכת החנוכיות כוללת כניסה לכל התערוכות במוזיאון.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א. פרטים באתר המוזיאון <<< עמוד הפייסבוק <<< ובטל': 03-5161970

גלריה חנקין בחולון עם השתקפויות – עבודות זכוכית של עמי ליבוביץ'

השתקפויות עבודות זכוכית (צילום האמן- עמי ליבוביץ')

גלריה חנקין תציג בין התאריכים  6/12/2018, – 19/01/2019 את התערוכה "השתקפויות- עבודות זכוכית" של עמי ליבוביץ'. בעבודותיו משתמש ליבוביץ בזכוכית כחומר גלם לשיקוף נושאים מחייו הפרטיים והחברתיים. "הזכוכית היא מעין קנבס להתמקדות בקורה סביבי, בתופעות שאני חווה ומנסה להבינם וכביטוי לתחושותיי. באמצעות הזכוכית מוצגים מגוון נושאים כמו זיכרון ואבל קולקטיבי לאומי, יחסים בין בני זוג, מגדריות ועוד.   המטרה להציף לתודעה ולעורר דברים כדי שהצופה יעצור לרגע ויחשוב עליהם, להציב סימני שאלה ולאו דווקא לתת תשובות מסוימות. אני משתמש הרבה במילים. למילה יש כוח אבל היא מעצם מהותה כמכלילה, גם מוגבלת ומגבילה ביכולתה לתאר ולבטא דברים. על ידי שילוב המילים במדיום אומנותי, הזכוכית, אני מנסה לפרוץ את מגבלות השפה ולתת לה ערכים ומובנים נוספים. הזכוכית סופגת את המילים, הן נטמעות בה והיא גם מקרינה ומשקפת אותן מחדש ומרחיבה את אפשרויות הבנתנו אותן".

ליבוביץ' משתמש בטכניקה של פיוזינג, איחוי זכוכיות בתנור בחום של כ800 מעלות ובסלאמפינג, הפלת זכוכית על או לתוך תבנית. כמו כן גם בכתיבה ידנית על זכוכית בצבעי זכוכית ובדאקלים (מדבקות), שניהם מוטמעים לזכוכית בשריפה.

עמי ליבוביץ' יליד 1957 עוסק כבר 14 שנה באמנות הזכוכית. מאחוריו לימודים במוזיאון לזכוכית קורנינג, (ארה"ב), לימודי יציקת זכוכית בסטודיו סילביה צימרמן, לימודי ויטראז' זכוכית בבית הזכוכית (מלכה קריף פרדס חנה). עבודותיו הצוגו בתערוכות ברחבי הארץ ובהן בבית שאגאל בחיפה, בגלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי בחולון, בביאנלה לזכוכית ישראלית 2015 במוזיאון ארץ ישראל, בגלריה המרכזית התחנה המרכזית בתל אביב, בגלריה עין הוד ועוד.

גלריה ע"ש חנקין, רח' חנקין 109 חולון, טל': 03-5590021. הכניסה לגלריה ללא תשלום.

טיולים

טיול אחרי הגשם אל פריחת 'סתוונית היורה' בוואדי חביז – נחל כזיב עליון, גליל מערבי

מסלול נחל כזיב (צילום רבקה מזרחי)

היורה ירד והסערה חלפה, מיזם 'אוצרות הגליל', ממליץ על טיול אחרי הגשם בנחל חביז, אל פריחת 'סתוונית היורה', הפורחת לאורך המסלול. נחל חביז, הוא אחד מיובלי נחל כזיב שופע המעיינות, דרומית לכפר הדרוזי הציורי חורפיש. ההליכה היא לאורכו של ערוץ יפהפה בו מעיינות נובעים. המעיין הראשון הוא עין חותם, ששימש במשך שנים כמקור המים של הכפר חורפיש. המעיין מקורה באבן סביב הנביעה. ההליכה לאורכו של חורש ירוק, קירות סלע ובריכות קטנות, עצי צפצפה, פריחתה של 'סתוונית היורה' ומשטחי סלע נוחים לישיבה. מדוע שמו חביז? המסורת מספרת שהנביא סבלן, ממפיצי הדת הדרוזית, הגיע ממצרים לחברון כדי להפיץ את הדת החדשה. כשהבינו המוסלמים מחברון שהוא מנסה לשכנעם שדתו נעלה מדתם, בערה בהם חמתם והם פתחו במרדף אחריו ולכן ברח לוואדי חביז. כשהגיעו רודפיו אל גדת הנחל נפתחו לפתע ארובות השמיים והנחל היה לנהר שוצף שלא ניתן לעוברו, כך ניצל הנביא סבלן, שחי חיי פרישות במערה שעל פסגת ההר והיה לאחד מנביאי הדת הדרוזית.לכן נקרא קטע נחל זה "חביז", הנגזר מהמילה "חבס" שמשמעותה חסם או חסום.

 • איך מגיעים? נוסעים לכפר חורפיש מכיוון כפר ורדים, בכביש הראשי החוצה את חורפיש ופונים ימינה, ברחוב בו צבוע סימון שבילים כחול על עמוד חשמל. הפניה ימינה קרובה מאד למסעדת חומוס ג'ובראן ונמצאת כמה עשרות מטרים אחריו בצד ימין. נוסעים עד סוף הרחוב, עד שמגיעים לשני מבנים גדולים, שאינם מבני מגורים. נחנה בחניון הבניינים ומכיוון שמדובר במסלול אורכי, יש צורך בהקפצת הרכבים לנקודת הסיום.
 • המסלול: הולכים לפי סימון השבילים אל תוך הוואדי ולאחר כקילומטר מגיעים אל עין חותם, ליד המעיין עצי צפצפה, פריחה ומשטחי סלע נוחים לישיבה. ממשיכים בעקבות המסלול הכחול ומגיעים לערוצו של נחל חביז. כאן הופך הסימון לירוק וממשיכים עמו לאורך הנחל. זהו ערוץ יפה עם כמה מעיינות נובעים, חורש ירוק וקירות סלע. תוואי השביל הוא מעל הערוץ ונמשך לאורך הזרימה והברכות הקטנות שבו. סיום המסלול הוא ליד הגשר הישן, מקום נוח להשאיר את כלי הרכב, סמוך למגרש הכדורגל ממערב לכפר. כדי להגיע אל מגרש הכדורגל, יש לנסוע על כביש 89 מחורפיש לכיוון אלקוש. לפני צומת אלקוש יורדים שמאלה מהכביש, אל מגרש הכדורגל. ממשיכים בכביש הצר שצפונית למגרש עד שמגיעים לגשר.
 • אורך המסלול: 4.5 ק"מ, משך הטיול: כ- 3 שעות, עונה מומלצת: כל השנה. מפה: סימון שבילים מס' 2 – גליל העליון.

מסלול מסיק זיתים בנחל צלמון

מסיק מכני (צילום דני בר)

עונת מסיק הזיתים החלה לאחרונה, דניאל וקנין רכז שביל סובב כינרת ברשות הכינרת ממליץ על טיול סתווי קסום בנחל צלמון בין עצי הזיית  לרגל עונת המסיק.

נחל צלמון הינו מהנחלים היפים בישראל ובו מסלול ניסתר שאיינו ידוע בקרב הציבור הרחב. ראשיתו בגליל העליון וניזון ממעיינות רבים של מים מתוקים, בניגוד לרוב נחלי הגליל העליון המתנקזים מערבה, נחל צלמון זורם לכיוון דרום מזרחי ונשפך לכינרת. לאור 5 שנות הבצורת חלקו התייבש אך לאחר הגשמים האחרונים התחדשה הזרימה במקטעים השונים ושומרת על בתי הגידול שסביבו, בתקווה לחורף גשום שיאפשר זרימה לכל אורכו.

הנחל ממוקם על כביש 804, בין צומת רמה לצומת חילזון, על הציר מופיע שלט 'שמורת נחל צלמון' בסמוך לחניית כורכר. צועדים בכיוון השלט לעבר סימון שבילים לבן כחול לבן, ומתחילים לצעוד עם סימון השבילים בצמוד לנחל צלמון הזורם.  לאחר כמאה מטרים הליכה ניתן להבחין במערה שהורחבה על ידי בני אדם שאחסנו בה תבואה.

ממשיכים לצעוד בסמוך לזרימת הנחל, בין בוסתן קסום ועצי זית שבימים אלו מתבצע מסיק, במשך כ- 600 מטרים עד לבריכה רדודה של מים מתוקים וצלולים- ניתן לטבול בה רגליים. צועדים במסלול הכחול עד לבנים עתיקים- שרידי ההתיישבות באזור ומבנים לעבודה חקלאית שהתקיימה לרגלי הנחל. צועדים עוד כ- 150 מטרים בסימון לבן-כחול-לבן  לעבר רחבה גדולה המסמלת את סוף המסלול. ניתן להשאיר כאן רכב לאיסוף או לשוב על עקבותיכם חזרה לנקודת ההתחלה וחניית הרכבים.

מידע באתר <<< ובדף הפייסבוק "זורמים לכינרת" וכוכבית כינרת מכל טלפון נייד 55477*

ספרים

פשוט פלילי של תומר שורץ

פשוט פלילי (כריכה) – תומר שוורץ

תיקים רבים עברו תחת ידיו של הפרקליט הוותיק כרמל פרידמן, אך תיק רצח אחד מוסיף לרדוף אותו. גם שנים לאחר שהורשע רומן זדורוב ברצח, ממשיך כרמל להרצות על הפער התהומי שבין הכרעות בית המשפט לקביעות 'בית הדין' של הרשתות החברתיות. תיק רצח שנוחת כעת על שולחנו מעיר את השדים מרבצם. גלגלי המנגנון שזיהה כרמל בתיק זדורוב מתחילים לנוע שוב, והפעם כרמל נחוש לחשוף אותם ולפעול למען הצדק, גם במחיר אישי ומשפחתי כבד. מאבקו להרשעה מציב את כרמל בעין הסערה, כופה עליו בחירה בין האמת להישרדותו שלו ומטלטל את עולמו. התיק הזה הוא התיק שחיכה לו כל השנים, הוא גם התיק שחשש ממנו.

פשוט פלילי הוא רומן מתח משפטי עוכר שלווה המעוגן עמוק במציאות הישראלית. תומר שורץ, מושבניק ועורך דין שמתמחה במשפט הפלילי, שימש במשך שנים תובע משטרתי ופרקליט בפרקליטות. שוורץ היה שותף לניהול תיקים רבים בפרקליטות, ובהם תיק הרצח המטלטל של הנערה דנה בנט. בשנים האחרונות, הפעם כסנגור, מייצג שורץ את א"ק בפרשת הרצח שבה הורשע רומן זדורוב. בשנים האחרונות "חצה את הקווים" והיה לסנגור. באתר האינטרנט שהקים, חושף שורץ סיפורי משפט מותחים וצבעוניים המגלים את נבכי העולם הפלילי. זהו ספרו הראשון. הוצאה עצמית.

כתיבת תגובה