חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

אטרקציות ובילויים לסוכות ||| טיולים לכל אחד, בארץ ובחו"ל ||| מוזיאונים ותערוכות מעניינות בכל רחבי הארץ ||| סרטים, מופעים והצגות לרוב ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

ארועים ופסטיבלים בסוכות

גרוטראלי (צילום אייל מור)

גרוטראלי יסתיים בפסגת החרמון

גרוטראלי, הוא מסע גרוטאות בשטח. שהגרוטראלי נהגה על ידי חובבי טבע, טיולים ונהיגה אתגרית וזאת בהשראת מסע המונגול-ראלי המתחיל בגרמניה ומסתיים במונגוליה. חוקי הגרוטראלי, שונו מהמסע המקורי והותאמו לתנאי השטח וחוקי מדינת ישראל, מה שיצר מצד אחד חוויה אתגרית קיצונית במיוחד, ומאידך חוויה בונה ומהנה. גרוטראלי אינו מסע תחרותי, הוא מסע המקדש את המשולש אדם – טבע – מכונה והוא מפגיש את משתתפי המסע עם אתגרי נהיגה, אתגרי ניווט, אתגרי חילוץ ואחזקת רכב כל זאת תוך כדי שימת דגש על עזרה הדדית בין הצוותים. גרוטראלי התחיל כמסע עם חברים בשנת 2015, ובמהלך שנת 2016 מיסדו את פועלם והיום המסע מוכר כחברה בע"מ שמטרתה העיקרית היא לעסוק בפרויקטים אתגריים, חברתיים וחווייתיים. עקרונות: המסע מבוסס על רכבים ישנים שעלותם הכוללת אינה עולה על 3500 שקלים. הרכבים חייבים לעמוד בתנאי משרד הרישוי ומותרים לנסיעה על הכביש לפי חוקי מדינת ישראל. הצוותים מחויבים להציג טסט וביטוח לרכב בתוקף. כל צוות מחליט עם איזה אתגרים בדרך הוא מחליט להתמודד או לעקוף. על כל צוות האחריות להביא ולשנע את כל הציוד האישי של המשתתפים וחלקי חילוף לרכב. הצוותים חייבים להגיע לנקודת הסיום בסוף כל יום של המסע, והיא נקודה שנקבעה על ידי המארגנים. צוות אשר נתקע ולא מצליח להגיע אל נקודת הסיום, יעשה את הלילה בשטח לבדו (בתנאי שהמקום מאושר ללינת שטח על פי חוקי מדינת ישראל) וינסה להתקדם ביום שאחרי ולהדביק את הפער. חילוץ על ידי גורמים חיצוניים- אסור בהחלט! החילוץ מותר רק עצמאית או בעזרה מצוותים אחרים שמשתתפים במסע. אסור להשאיר בשטח לכלוך או חלקי חילוף, והנסיעה בשטח מותרת אך ורק בשבילים מסומנים. ההיבט החברתי במסעות  מתבטא בעיקר כשמתחילות להופיע תקלות ברכבים במהלך המסע או בהגעה למכשול קשה בדרך, אז ניתן לראות איך "כולם בשביל אחד" – עוזרים לתקן ומשאילים חלקים רק כדי שכולם יגיעו לנקודת הסיום, מושכים, גוררים ומחלצים.

בסוף שנת 2016, לאחר 7 מסעות גדל מעגל המעריצים של גרוטראלי והוחלט לפתוח מועדון חברים. הצטרפות למועדון מותרת רק לאנשים שהשתתפו באחד המסעות שלנו או שהגיעו כאנשי הפקה/חפ"ק, והוא כרוך בתשלום סמלי חד פעמי.

השנה זו הפעם הרביעית שהמסע יחצה את מדינת ישראל ב- 5 ימים עם הגרוטאות בשטח בלבד. נצא מאילת ב 26/9 מחוות הגמלים ונסיים בפסגת החרמון ב 30/9. במסע ישתתפו: 24 גרוטאות, כ 60 איש, 9 רכבי חפ"ק, משפחות, חברים וטונות של אדרנלין יטפסו אל פסגת החרמון לטקס הסיום. פייסבוק גרוטראלי . טקס הסיום יתקיים ביום א', 30.9.18 בשעה 17:00. ליד מוני חרמוני.

רמת הנגב עם חוויות ופינות מיוחדות בדרך לכביש 10

טבע בנגב (צילום הילה ויצמן בן דוד)

כביש 10 הוא דרך נוף יפהפיה העוברת לאורך הגבול עם מצריים ומאפשרת לצפות במרחבי סיני הבראשיתיים, מבלי לצאת מגבולות ישראל… בדרך כלל הכביש סגור לתנועת כלי רכב, אך לכבוד חג הסוכות צה"ל מאפשר לציבור לנסוע בכביש בשעות היום (בין השעות 7:00-18:00). הכניסה אליו למגיעים מצפון היא דרך הישוב עזוז (צומת ניצנה) . אורך  הנסיעה בין עזוז לצומת הרוחות הקרובה למצפה רמון בכביש 10 היא כשעה, ויש בדרך מספר נקודות תצפית מרשימות לכיוון מצריים ואפילו לראות את נווה המדבר שמזוהה עם קדש ברנע המקראית, שם חנו בני ישראל בדרכם לכנען (ומה מתאים יותר מזה לחג הסוכות…)

"שביל הידע במדבר", החברה המובילה בסיורי תוכן בנגב, הכינה דף מידע שימושי למתכננים לשלב נסיעה בכביש 10. פרטים באתר moprn.co.il. "שביל הידע במדבר" גם תפעיל לנוחות המטיילים, תחנת מידע במרכז לחקלאות מדברית ברמת הנגב, וזאת בימי חול המועד, ג'-ה' בין השעות  10:00-14:00. מומלץ לשלב לפני או אחרי הנסיעה בכביש 10 סיורים מודרכים מרתקים לכל המשפחה ולגלות את סודות האזור הבלתי מוכר-

סיור בוקר: חקלאות ואנרגיה מתחדשת במדבר – במרכז לחקלאות מדברית, בין באר שבע למצפה רמון, מחכה לכם חוויה בשביל הידע במדבר הזמנה להכיר את הנגב מזווית קצת אחרת, ולגלות את האתגרים של החקלאות במדבר. נפגש ולגלות את האתגרים של החקלאות במדבר. נצפה בסרטון, נבקר בחממות, נגלה את סוד הסליקורניה, נראה איך העגבניות והפלפלים הקטנים גדלים לגובה… ולאחר טעימת ירקות בחנות תוצרת הנגב, נכין צנצנת חמוצים משלנו! נסיים בתצפית על המגה פרויקט הסולארי הגדול ביותר בארץ ונראה את המגדל הסולארי הגבוה בעולם! מועד הסיור: חול המועד סוכות, ימים שלישי – חמישי, 25-27/9. שעה: 11:00
משך הסיור: כשעתיים. נגיש לנכים.

סיור ערב: ספארי עקרבים ושאר ירקות במרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב– שביל הידע במדבר, מזמין אתכם לערב מרתק, בו נפגוש את חיי הלילה במרכז לחקלאות מדברית רמת הנגב. נגלה איך נראים הירקות בלילות, נצא לספארי בעקבות העקרביםונשלים חידון ייחודי בעזרת פנסי UV! לקינוח, נשתה תה מתיונים אישיים אותם נכין ונתכבד בעוגיות. מועד הסיור: חול המועד סוכות, ימים שלישי – חמישי, 25-27/9. שעה: 19:30. משך הסיור: שעה וחצי. פרטי קשר: 852885208-. יש להרשם מראש באתר האינטרנט <<<

פארק המיחזור חירייה ופארק אריאל שרון עם פסטיבל משחקים ללא קופסה חוזר

ילדים בפארק חיריה (צילום מעיין דיסקין)

מגרש מיני גולף שעשוי מפחי אשפה, אתגר הנינג׳ה, משחקי ילדות מפתיעים, סיור מרתק בעקבות סיפורו של הר הפסולת שהפך לפארק ירוק, סדנאות DIY , מייצגי מולטימדיה, סיור בעקבות משאיות הזבל, תצפית מההר הגבוה ביותר בגוש דן, כל אלו ועוד הרבה יותר בפסטיבל משחקים ללא קופסא שיתקיים בחול המועד סוכות בפארק המחזור חירייה ובפארק אריאל שרון. מה באירוע:

הלונה ג'אנק מציג: מיני גולף "תוצרת חירייה" – מגרש מיני גולף "100% תוצרת חירייה", הראשון בעולם שעשוי מפחי אשפה. את הפחים, שיצאו מכלל שימוש, הפכו אמני הבית של המרכז לחינוך סביבתי לעולם קסום וחוויתי במיוחד  לקטנים וגדולים. ברחבי מגרש הגולף תוכלו למצוא טירות מהאגדות, ארמונות מפוארים מפחים ואפילו מנהרות ומבוכים שעשויים כולם מפסולת ביתית ותעשייתית שהפכה למשחק מהנה לכל המשפחה.

וזה לא הכל. עוד ברחבי פארק המיחזור – סדנאות יצירה DIY "100% תוצרת חירייה" מפסולת בשימוש חוזר, מפגש עם "האשפתולוגים" של חירייה שייענו על כל השאלות שרציתם לשאול על זבל ואף פעם לא העזתם לשאול. ב"סינמה חירייה" יוקרן הסרט "המהפך", סיורים מודרכים בעקבות שקית האשפה למתקני המחזור ולתחנת המעבר לפסולת הקולטת מידי יום אשפה מרחבי גוש דן.

במתחם פארק אריאל שרון – אתגר הנינג'ה של פארק אריאל שרון: חוויה מלאת אדרנלין הכוללת מגוון מתקנים ייחודיים והפעלות קצביות לכל המשפחה . המבקרים מוזמנים לטפס על מתקן "גשרי ההימלאיה", לחוות את פירמידת הטיפוס, ולהתנסות בתיפוף קצבי על כדורים גדולים. קטנטנים וטף יוכלו ליהנות מחגיגת בועות סבון בשלל גדלים וצבעים, מתחם טרמפולינות אישיות ופינות ישיבה נעימות ומוצלות. בנוסף, ולאורך כל שעות הפעילות יתקיימו סיורים מודרכים מרתקים להכרות עם סיפור שיקומו של הר הפסולת: מפגשי צפרות וטיבוע עם צפר הבית של הפארק, מיצג מולטימדיה: "סיפורו של הר", תצפיות מרהיבות מרום ההר על אזור גוש דן ושטחי פיקניק ומנוחה.

חול המועד סוכות, 25-27 לספטמבר, בין השעות 10:00- 16:00. פרטים באתר <<< או באתר <<< או דף האירוע בפייסבוק <<<

מתחם מוזאוני הנגב בעיר העתיקה באר שבע עם חגיגת אמנות ומוסיקה

יאיר דלאל (צילום אייל טל)

במהלך שלושת ימי חוה"מ סוכות, ב- 25-27 בספטמבר, מתחם מוזאוני הנגב בבאר שבע יקיים שלושה ימי תרבות ואמנות עשירים בתוכן וצבע. מידי יום, בין השעות 10:00-18:00, ברחבת הדשא המוריקה של המוזאונים יתעורר לחיים יריד אמנות מקומית. אמנים תושבי הנגב, שיוצרים ופועלים בדרום יציגו למכירה את פרי יצירתם; ציורים פסלים, עבודות קרמיקה ונייר מתחומי אמנות שונים ומגוונים. כמו כן, בכל יום בשעה 10:00 בבוקר, הקהל מוזמן להצטרף לסיור מודרך ומעניין באחת התערוכות עם צוות ההדרכה המיומן של המוזאונים. במוזאון הנגב לאמנות מוצגות שלוש תערוכות מסקרנות: שתי תערוכות צילום של האמניות צילום המובילות בארץ חנה סהר ודליה אמוץ ז"ל, ותערוכה מיוחדת של האמן אוסוולדו רומברג. במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח מוצגת התערוכה המרשימה "בסוף מערב: אמנות ואומנות מארצות המגרב" – הכניסה ליריד חופשית, הסיור כלול במחיר כרטיס הכניסה לתערוכה. בתום הסיור, מידי יום, בשעה 11:00, תיהנו משיח גלריה מרתק עם אחד מהאמנים המובילים שמציגים בתערוכות. כלול גם כן במחיר הכניסה לתערוכה.
וביום רביעי, 26 בספטמבר, יתקיים אירוע חגיגי של פתיחת הסדרה "שרים במוזאון" – בערב שירה בציבור תחת כיפת השמיים עם המוסיקאי הישראלי הבינלאומי יאיר דלאל. פירוט מפגשי שיח גלריה והמופע המוסיקלי – לפי ימים:

 • ביום שלישי 25/9, בשעה 11:00, יתקיים שיח גלריה עם האמן אוסוולדו רומברג. לרגל חגיגות ה 80 מציג רומברג את עבודותיו ברחבי העולם, ובמוזאון הנגב לאמנות את התערוכה "גלגל הצבעים". בעברו היה רומברג האוצר והמייסד של גלריית טרומפלדור (בשמה הראשון "הבאר") שהוקמה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ומאז נוצר לו קשר מיוחד עם העיר באר שבע. בעבודותיו הוא מרבה לחקור את ערכי האמנות המערבית ולעסוק בניתוח צבעוני וצורני של יצירות מופת. ביצירותיו האחרונות, שחלקן מוצג לראשונה בתערוכה זו, הוא שב לסוגיית הצבע ומערכת הצבעים והגוונים.
 • ביום רביעי 26/9, בשעה 11:00 – יתקיים שיח גלריה עם אמנית הקרמיקה פנינה ברקאי שיצירותיה מוצגות בתערוכה "בסוף מערב". ברקאי, ילידת מרוקו ויוצרת מוערכת, תספר על תהליך העבודה שלה, וכיצד היא מבטאת דרך שפת האמנות את זיקתה העמוקה למורשת ולמסורת התרבותית מנה באה, ואת הכמיהה להמשכיות תרבותית של יהדות צפון אפריקה. ברקאי מציגה בתערוכה כלי קרמיקה בהשראת כלי הבישול המסורתיים של אמה, עם הסמלים והצבעים מהמורשת המרוקאית, לצד שילוב מוטיבים עכשוויים וארצישראליים.
 • בערב, בשעה 19:30: ייפתח האירוע הראשון בסדרה המוסיקלית החדשה "שרים במוזאון",
  נתחיל בסיור מודרך בתערוכה "בסוף מערב" שבמוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, ולאחר מכן בהשראת התערוכה תתחיל החגיגה המוסיקלית.
 • בשעה 20:30, יופיע המוסיקאי יאיר דלאל עם העוד, הכינור והטמבורין בערב שירה בציבור בהנחיית עמית שהם. דלאל ינעים וילהיב את הקהל באווירה אתנית עם שירי ארץ ישראל שנכתבו ברוח המזרח, והשניים יקיימו שיח פורה עם הקהל על השירים והניגונים. בשיתוף הקתדרה העירונית. מחיר כרטיס: 40 שקלים. הזמנות בטלפון או באתר: 8557* | www.mishkan7.co.il
 • ביום חמישי 27.9, בשעה 11:00 – שיח גלריה עם אמנית הצילום המובילה חנה סהר בתערוכה שלה "היפה מכל הכוכבים" שמוצגת במוזאון הנגב לאמנות. סהר בדרכה, מציגה אמנות בלתי מתפשרת ובולטת בשפה הייחודית שיצרה בשדה הצילום הישראלי, כשלכדה את הצד המואר של החשיכה בעבודותיה. בתערוכה מוצגות מספר עבודות חדשות, מתוך הסדרה "שמשות ולילות". זוהי פעם ראשונה שעבודותיה של סהר מתפרשות לאורך תקופה בה היא מציגה 20 שנות עבודה. אך זהו אינו רק סיכום "כרונולוגי", התערוכה היא בבחינת סיכום הליך רגשי שבא לידי ביטוי בעבודותיה לאורך השנים.

רחוב העצמאות 60, באר שבע. פרטים נוספים באתר <<< בטל':   08-6993535ובאתר <<<

יריד החלומות של נתנאלה מארח את עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה

דניאל קליין והטרשת (צילום עצמי)

הגלריה הנודדת של עמותת הבית לחולי טרשת נפוצה, מהווה מיזם שאין כדוגמתו בארץ המזמן מפגש בלתי אמצעי בין הציבור הרחב לעולמם של החולים, וחושף את ההתמודדות עם המחלה והחיים בצילה, במטרה ליצור שיח ולפתוח צוהר אל עולמם של החולים בטרשת נפוצה. מיזם הגלריה תורם להעלאת המודעות הציבורית למחלה, לניפוץ המיתוסים סביבה ומשפר את רווחתם הרגשית והכלכלית של החולים בטרשת נפוצה. עבור החולים העיסוק בפעילות בעלת תכלית יצרנית המעודדת ביטוי יצירתי הוא מקור להעצמה אישית, המקדם השפעה טיפולית חיובית, וזו, תכליתה של אומנות ההבראה!

יריד הלייף סטייל הגדול ביותר, "יריד החלומות של נתנאלה", אשר הפך למסורת, מתקיים כבר 8 שנים פעמיים בשנה. היריד מתקיים בהפקתה וניצוחה של נתנאלה כחלון לוי ומאגד כ- 100 עסקי בוטיק מכל תחומי הלייף סטייל. היריד מתקיים במרכז עזריאלי חולון, שם נמצאת החנות של נתנאלה, חנות הקונספט הגדולה בישראל למוצרי יצירה, נייר ועיצוב המשתרעת על 600 מ"ר ומעוצבת בדומה לחנויות וחללי עיצוב בעולם.

גודלה של רחבת עזריאלי בפארק העסקים בחולון, מהווה לוקיישן אירוח אידיאלי ליריד וצפויים לפקוד את המתחם  עשרות אלפי מבקרים ביום. במרכז עצמו וסביבו ישנם אלפי מקומות חניה, מעברים רחבים ומונגשים, מגוון מסעדות, בתי קפה ועסקי שירות המשלימים את החוויה. לצידה של גלריית הבית לחולי טרשת נפוצה תוכלו למצוא ביריד החלומות של נתנאלה גם את המעצבות הבאות: נתנאלה-קהילה ,יצירה ומוזה, סנאפס, קיפוד, קננה חיבוק מהסוואנה, נומי, נימפאה, רתם טל, RICO , גלי אהבה ממבט ראשון , CLOUD B ועוד

היריד פתוח לקהל הרחב בחול המועד סוכות (26/9-29/9) ומיועד לכל בני המשפחה.

נשים עושות שלום בצעדה ושירת המונים בירושלים לכבוד יום השלום הבינלאומי

יום השלום הבינלאומי הוא יום שמצוין ב-21 בספטמבר בכל שנה, ומוקדש לקידום השלום ברחבי העולם ומניעת אלימות ומלחמות. יום זה מצוין במדינות שונות בדרכים שונות ומגוונות. השנה ביוזמת תנועת נשים עושות שלום אלפי נשים (וגברים) מכל רחבי הארץ ומכל הקשת הפוליטית ובהן יהודיות, ערביות ודרוזיות, דתיות וחילוניות, תושבות הדרום והצפון, מתנחלות אימהות לחיילים ועוד יגיעו להשתתף באירועי יום השלום בדרישה לקידום הסכם מדיני.

אחרי חודשים של הסלמה – אזעקות, בלוני תבערה ושריפות בדרום, הסלמה של השיח הציבורי, ומתוך סולידריות עם תושבי הדרום ודאגה לעתיד ילדי כולנו – נשים עושות שלום לא מוותרות על הדרישה לעתיד של שלום וביטחון, של שותפות ושוויון, מבקשות להזכיר שסכסוכים מסתיימים, ולא עוצרות עד הסכם מדיני!

האירועים יכללו צעדה לאורך חומת העיר העתיק וברחובות ירושלים, טקס, מופע ולבסוף שירה המונית של השיר We Shall  Overcome ב-3 שפות.

האירוע מופיע במפת האירועים של יום השלום הבינלאומי באו״ם וייערך ב-20.9.18 בירושלים כאשר הלו"ז:

 • 17:00 התכנסות ברחבת שער יפו וצעדה לאורך חומות העיר העתיקה לגן העצמאות
 • 18:00-  התכנסות בגן העצמאות- שם יועברו פעילויות שונות בעברית ובערבית
 • 19:00- טקס יום השלום בהנחיית כיפאיה איאטי וחמוטל גורי הכולל הופעות של יעל דקלבאום ומרים טוקאן. בין דוברות העצרת תהיה סביל חטאר.

שיא האירוע יהיה שירת המונים: הקהל כולו ישיר ביחד באנגלית ערבית ועברית את השיר We Shall Overcome, כשעל השירה ינצחו קלר ר'זאוי וסלומה רבלו ובקהל ישתתפו זמרים, זמרות, מקהלות וחבורות זמר מכל רחבי הארץ.

תנועת נשים עושות שלום היא תנועת שטח בלתי מפלגתית, הגדולה בארץ, המונה מעל ל- 40,000 חברות מכל הקשת הפוליטית. התנועה אינה תומכת ביוזמה ספציפית זו אחרת, אלא פועלת לקידום תמיכה ציבורית רחבה לקידום הסכם מדיני, מתוך אמונה שנשים צריכות לקחת אחריות על עתיד ילדיהן ומתוך התפיסה ששילובן בהליכי פיוס מגבירים את הסיכוי לשלום בר קיימא, בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם.

הכניסה וההשתתפות פתוחה לכלל הציבור. לרישום להסעות ולפרטים ועדכונים אודות האירוע באתר <<<

סוכות של טעמים וחוויות ברחבי הארץ

פסטיבל 'טעם בגליל 2018' במעלות תרשיחא – פסטיבל 'טעם בגליל 4' – פסטיבל קולינרי ותרבותי לכל המשפחה בין המופעים: סטטיק ובן אל (25/9), טונה (25/9), להקת יאמאס (26/9), מאור אדרי (27/9)-כניסה ללא תשלום, הצגות ילדים שונות, הפעלות ומופעי מוסיקה, פינות שאנטי ועוד. במתחם המזון דוכנים רבים עם מיטב המטעמים מהגליל ומהארץ. באגם אטרקציות כגון שיט, החלקה על הקרח, קארטינג, סגוויי, רייזרים, פארק האקסטרים הגדול בישראל שנפתח בשנה שעברה ופארק הטרמפולינות החדש I JUMP שנפתח בימים אלו.  מתחם ילדים בתשלום עם מתחמי מותגים, אטרקציות ומשחקים, יצירות ופעילויות. חוה"מ סוכות 25-27.9, 12:00-21:00, אגם מונפורט במעלות תרשיחא. פרטים באתר <<<

פסטיבל המעיינות – 70 שנה לישראל – פסטיבל המעיינות שהפך כבר למסורת, יעמוד השנה בסימן שנת ה-70 לישראל ויכלול בין היתר מופעים של יהורם גאון; אמיר דדון שיארח את נתן גושן; ערב מחווה חד פעמי למוסיקה הישראלית בהשתתפות אילנית, שלומית אהרון, חיים משה, רינת עמנואל, לירון לב, דביר בנדק, אורי בנאי, חיים ועוזי אסנר, חבורות זמר ומקהלות צפוניות; מסיבה ישראלית עם שרון חזיז; הצדעה לפסטיבלי הילדים עם להקת המג'יקל בנד; טררם סטגדיש; סיפורה של מושבה עם דודו אלהרר, הקפות שניות ועוד.

טרם פתיחת הפסטיבל יתקיים (16.9) אירוע קולינרי מיוחד וחד פעמי תחת הכותרת 'שולחן מקומי. אוכל. אנשים': סעודת חוצות ייחודית שכולה תוצרת עמק המעיינות וגם השפים הם בני העמק. חלק מהאירועים בתשלום. חג סוכות 22.9-1.10. ברחבי העמק. פרטים באתר <<<

סיורים עם דוד וגוליית ביום ועששיות בלילות בראש הנקרה – סיורים מומחזים עם שחקנים בדמות דוד המלך, אחד מהאושפיזין של החג, יחד עם גוליית הענק ילוו את הקהל במסע בין הנקרות והגלים ויספרו את סיפורם בצורה חווייתית לאורך המסלול. בנוסף, ייפתח האתר גם בלילות לסיורי עששיות הכוללים נסיעה ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך לאור עששיות בתחנות מיוחדות ברחבי האתר, מיצג אור-קולי ועוד.

מתי? בימי חג הסוכות 24.9-1.10, סיורים מומחזים בכל שעה עגולה 16:00 -11:00. סיורי העששיות 25-26.9. סיור ראשון מהשעה 20:00. מחיר הפעילות ביום – 45 שקלים למבוגר, 36 שקלים ילד (3-18). מחיר הסיורים הליליים: 50 שקלים למבוגר, 45 שקלים לילד (3-18). הפעילות ללא תשלום נוסף וכלולה במחיר הכניסה לאתר. בהרשמה מראש באתר <<<

החרמון במלוא הדרו – באתר הsky rider  החדש, נסיעה ברכבל, מזחלות אקסטרים, נסיעה עצמית בקרטינג במסלולי הגלישה ומדרון משופע לגלישה באבובי הקיץ.  סיורים מודרכים לפסגת החרמון בשיתוף החברה להגנת הטבע , מורשת, תוכן חינוכי, טבע ונופים מרהיבים משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע לאתר חצי שעה לפני שעת הסיור, יש להגיע עם נעלי הליכה, ולבוש חם. באתר סוכה כשרה. בימי חול המועד סוכות. שעות 11:00 ו- 13:00. אתר החרמון, יציאה מהקפיטריה בתחנה העליונה. פרטי באתר <<< ובטל': 1-599-550-560

יפו אקספרס –מציאות מדומה ביפו העתיקה – אטרקציה תיירותית חדשה לכל המשפחה – נסיעה ברכבת וירטואלית ברחבי העיר יפו העתיקה, תוך מסע קסום בזמן, חוזרים 3500 שנה אחורה ולוקחים חלק בהיסטוריה של העיר מאז ועד היום. ניחוחות המקום, משלבים ישן לצד חדש. חוויה חושית באמצעות מציאות מדומה שמוקרנת כולה דרך משקפי VR. הנוסעים, מגיעים לתחנת הרכבת, ממתינים לקרון, שעוצב בקפידה, מתיישבים בכיסאות מתקדמים שנעים במהלך המסע ב-360 מעלות ויוצאים לדרך. משך המסע : כ-13 דק'.

מתי:  ימים א' – ה' – 10:00 – 19:00, ימי ו' וערבי חג – 10:00 – 15:00,  שבת וחג – 10:00 – 19:00, ערב יום כיפור ויום כיפור – סגור. בית האשל 9, יפו  (חניה בקרבת מקום) קומה מינוס 1 (space 9). פרטים בטל': 3471 *

שייט בקייקי כפר בלום על הירדן (צילום ודים נימן)

פותחים שנה על המים – בקייקי כפר בלום – שייט במסלול המשפחתי ובמסלול הארוך. ייחודי לכפר בלום – "קייקיד" (גיל 2-5), מסלול שייט בלעדי בקייקי כפר בלום בתוואי רגוע ונעים. בנוסף, פעילות אתגרית בפארק החבלים "טופרופ" בגובה 10 מ' בין צמרות העצים, אומגה למים, קיר הטיפוס המתנשא לגובה 12 מ', מתחם החץ וקשת, הקולנוע הרב חושי D3 יספק שייט נהרות סוער "וירטואלי" בשלושה ממדים. מתחם הקמפינג מסודר הכולל שירותים, מקלחות, מים חמים ומרחבי דשא מטופחים לפיקניק משפחתי. חדש – מתחם אוהלי VIP  ממוזגים ומאובזרים כולל בילוי בכל האטרקציות באתר ללא תוספת תשלום. סוכה כשרה לטובת המבקרים. הפעילויות מתקיימות כל יום 10:30 –15:30. קייקי כפר בלום, גליל עליון. פרטים באתר <<< ובטל': 1-700-506-611

שנת העשרים בראש הצוק – צוק מנרה – פעילות אתגרית מגוונת בסימן עשרים שנה לאתר-סיורי תצפיות בחורש, מתחם משחקי חשיבה גדולים, הליכה בשביל "רגליים יחפות" (כלול במחיר כרטיס כניסה), נסיעה ברכבל הארוך במדינה (1940 מ'), מגלשות הרים, טרמפולינה בנג'י, טיול ברכבת הצוק בקיבוץ מנרה והכרות עם הקיבוץ ומיקומו על גבולה הצפוני של מדינת ישראל, סנפלינג בצוק בגובה 42 מ', קיר טיפוס, חץ וקשת, קיר בולדרינג מול הנוף המרהיב של עמק החולה והגליל העליון. כל יום 9:00 – 16:00. צוק מנרה, כניסה צפונית לקרית שמונה, על כביש 90. פרטים באתר <<< ובטל': 04-6905830 או 04-6908198

שוקולד דה-קרינה (צילום עדי פרץ – יח"צ)

סיור וסדנת שוקולד שכולה מתוק-חגי תישרי בבוטיק "דה קרינה"! – סיור במפעל הבוטיק "דה קרינה" וסדנאות יצירה בשוקולד. במהלך הסיור במפעל הבוטיק "דה קרינה" צופים המשתתפים בהכנת שוקולד בעבודת יד, זוכים לטעימה ממגוון המוצרים ומשתתפים בסדנת שוקולד יחודיית בה מעצבים טבלת שוקולד אישית ופרלינים. לסיום לוקחים הביתה יצירה מתוקה המבטיחה פתיחת שנה מוצלחת במיוחד! מרכז המבקרים סגור בשבתות וחגים. ימי א'-ה' וחול המועד 9:00- 17:00 ימי ו' וערבי חג 9:00- 15:00.  רצוי לתאם הגעה מראש. בויטק השוקולד דה קרינה, קיבוץ עין זיון, רמת הגולן. פרטים באתר <<< ובטל':  04-6993622 אתר: https://www.de-karina.co.il

חוויה בריאותית בחמת גדר – חווית בילוי בפארק הנפש חמת גדר, לכל המשפחה בסימן בריאות ורוגע לגוף ולנפש. לצד מתחם הבריכה הקרה נמצאים מעיינות המים הטרמו-מינראליים, בעלי סגולות רפואיות רבות. מתחם המעיינות כולל בריכות רחבות ומפלי מים, כסאות ג'קוזי ייחודיים ומיטות נוחות סביב. לצד הבריכות ממוקם הספא הכולל חדרי טיפולים מפנקים וצוות מטפלים רחב ומיומן המעניק מגוון טיפולים גוף ייחודיים. בחוות בעלי החיים, חיים מעל 200 תנינים ממינים שונים מרחבי העולם בחווה הגדולה בישראל. לצד, מתחם ה"מיני ספארי" בו גדלות חיות רבות בסביבתן הטבעית. מופעי האכלת תנינים, פינת ליטוף עם מגוון חיות, מופע תוכים מרהיב עם פעלולים, חממה טרופית עם עשרות ציפורים נדירות. אגם הדייג (מותנה במזג האוויר) בו ניתן לדוג דגים ולהכינם בשטח ו/או ליהנות ממסעדות האתר. באתר מגוון אופציות לינה להשלמת הבילוי: כפר אוהלים ממוזגים, מתחם אוהלים מסודר, אוהלים ללא מזגן ומתחם קמפינג לבניית אוהל באופן עצמאי ומלון הספא וילג' שמספק חוויה מפנקת במתחם נפרד ואיכותי. כל ימות השבוע 8:30 – 17:00. חמת גדר, דרום רמת הגולן. פרטים באתר <<< ובטל':  6393*

גן השלושה-סחנה – מה בתוכנית: סתיו בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים והרבה דשא וצל, מוזיאון 'עקבות בעמק' עם שני אגפיו-אגף המורשת באתר 'חומה ומגדל' המשוחזר שבגן עם פעילות עצמאית למשפחות ואגף הארכיאולוגיה הים תיכונית המציע פריטים רבים מתקופות שונות. בימי חול המועד (25-27.9) ייפתח מיצג חדש במוזיאון חומה ומגדל עם שלוש הקרנות מדי יום. 08:00-17:00 כל יום. ההקרנות יתקיימו ב25-27.9 בשעות 11:00, 12:00, 13:00 מוזיאון 'עקבות בעמק'  10:00-14:00. גן לאומי, גן השלושה-הסחנה. פרטים להתקשרות: 04-6581017

איך עושה טורבינה? חוות טורבינות הרוח מעלה גלבוע – מזמינה את קהל המטיילים לבוא ולפגוש מקרוב אנרגיה מתחדשת באווירת חג וברוח טובה. על הגלבוע בנויות 14 טורבינות רוח בגובה 75 מטר, נבנים מאגרים, פירים ומנהרות בפרויקט האגירה השאובה ומותקנות מערכות סולאריות. בימי החג מתקיימים סיורים בעקבות האנרגיה המתחדשת הכוללים תצפית, סרט, משחקי מחשב, וסיור בשביל הטורבינות אל פרויקט האגירה השאובה. חול המועד 10:00-17:00. ביום ו' ובערב שמחת תורה  10:00-14:00. חוות הרוח ע"ש שלמה שמלצר בקיבוץ מעלה גלבוע.

פרטים באתר <<< ובטל': 052-8114645.

פארק עזריאלי שדרות עם סוכה למחשבה

ליצנים בשדרות (צילום יוני בביאן)

פסטיבל סוכות קצת אחר עם סוכות שונות, חושבות, מבדרות, מאתגרות. הכניסה חופשית. חוה"מ סוכות ימים ד'-ה'  26-27.9.18 בין השעות 10:00-17:00.

 • סוכות מוזיאון הילדים בנושא מפגש בן-דורי / סוכת תנ"ך /  סוכת משחקי חשיבה / סוכת רובוטיקה / סוכות בריחה (בנושא 70 שנה למדינה)/ סוכת צבא וביטחון / סוכת דמוגרפיה / ועוד..
 • תאטרון – מופעי תאטרון רחוב
 • מוזיקה- רינת גבאי מארחת בסוכה ו"אדון שוקו"- משירי אריק איינשטיין / חני נחמיאס / הופעה של צעירי שדרות
 • מחול – שדרות אדמה

כמו כן יתקיימו במתחם הפסטיבל מגוון הפעלות, הרצאות, סדנאות, הופעות ואטרקציות לכל המשפחה כגון: חידונים, מסלולי חבלים, מתחמי קרקס, משחקי לייזר-בול, פינות יצירה, סדנאות מוזיקה, אמנות, סיורים ברחבי העיר. וגם …הולכי קביים, בובות ענק, עיצוב בלונים, מעגל מתופפים, סוכת מנדלות, סוכת קולנוע, מגנטים, במה פעילה ובה מופעי מוסיקה מחול ותאטרון ועוד…

יריד דוכנים תוצרת שדרות ועוטף עזה, שבו יוצעו מגוון גדול של תוצרת מקומית ייחודית ודוכני מכירה של מוצרים שונים. שלל המסעדות והעסקים באזור המציעים מגוון הטבות והנחות למבקרי הפסטיבל.

הגליל המערבי עם שלל פעילויות ליום התיירות העולמי

מוצא נחל כזיב בשמורת הר מרון ע"י בית-ג'אן (צילום דני בר)

יום התיירות העולמי, החל השנה בחול המועד סוכות, הינו הזדמנות נהדרת לטייל בגליל המערבי עם כל המשפחה. מיזם "אוצרות הגליל" ריכז המלצות לאירועים המתקיימים ביום זה בגליל הירוק.

חוויה נגישה לכל המשפחה – טיול בנחל כזיב – נחל כזיב הינו הנחל המפורסם ביותר בגליל המערבי. בחול המועד סוכות יפעילו המיזם הפילנתרופי "אוצרות הגליל", רשות הטבע והגנים ורשות ניקוז ונחלים גליל מערבי שאטלים שיסיעו את המטיילים ממעלות אל הנחל ובחזרה, על מנת לאפשר למבקרים להגיע באופן פשוט ומסודר ישירות לעין זיו, משם מתחיל מסלול החביב במיוחד על מטיילים, המתחיל ממש בתוך ערוץ הנחל והמרחק ממנו עד בריכות עין טמיר, אורך פחות משעה הליכה. השאטלים יפעלו בחג הסוכות- 27.9 בשעות 9:00-17:00 ללא הפסקה. עלות סמלית- 5 שקלים. לפרטים- אתר אוצרות הגליל – www.ozrothagalil.org.il, ובטלפון- 077-9964400.

'עידן הפרי' סדנאות חגיגיות – פירות יבשים – מיזם "אוצרות הגליל" ממליץ על מגוון סדנאות במרכז המבקרים במשק "עידן הפרי", העוסק במלאכת ייבוש פירות ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר וללא גלוטן. בסדנאות, ייעשה שימוש בפירות תאנה, תמר, תפוח ורימון- הכנת חטיפי אנרגיה, הכנת "סושי" פירות יבשים או הכנת פרחי לדר. משך הפעילות כשעה, בעלות 64 שקלים. בנוסף לסדנאות, מוצעות פעילויות חינמיות: דומינו, איקס עיגול, משחק זיכרון פירות גדול וטבילת בננה קפואה בשוקולד חם. לצד הסדנאות, מוצעת הדרכה אינטראקטיבית משפחתית עצמאית ע"י סריקת ברקוד בתחנות שונות ולסיום קבלת מגש טעימות מגוון של כ-10 סוגי פירות מיובשים- מתנה מיוחדת לסוכה בבית. ההשתתפות מגיל 3 ומעלה. משך הפעילות- 20 דקות, עלות- 48 שקלים. חמישי 27.9, בשעות 10:00 ו-11:00 במושב בצת. ההשתתפות בהרשמה מראש. פרטים והזמנות – אתר אוצרות הגליל – www.ozrothagalil.org.il ובטלפון 077-9964439.

מרכז 'גוטסמן לתחריט'- הפעלות לילדים בתערוכה "האדום האדום הזה" – הסדנה לתחריט בקיבוץ כברי היא בית היוצר ומציג עבודות תחריט אמנותיות. במקום תערוכת "הָאָדֹם הָאָדֹם הַזֶּה" העוסקת בנוכחותו של הצבע האדום ב-71 תחריטים שונים. לילדים סדנת יצירה ודף משימות המלווה את התערוכה. 27.9 בשעה 12:00. משך הפעילות כשעה וחצי בעלות 15 שקלים למבוגר ו- 35 שקלים לילד. ההשתתפות בהרשמה מראש. לפרטים והזמנות – אתר אוצרות הגליל – www.ozrothagalil.org.il ובטלפון 077-9964639 .

חאן השיירות עם מתחת לכוכבים

טיול גמלים בחאן (צילום חאן השיירות)

החל מערב חג הסוכות ועד סופו של החג, מתחם חאן השיירות מזמין אתכם להתארח במאהלים בדואיים או בקמפינג עצמאי בנוף המדברי הקסום והשליו שבאזור מצפה רמון. האוהלים הינם גדולים ומרווחים, המחולקים לתאי שטח פרטיים המותאמים למשפחות וקבוצות ובתוכם מקלחות ושירותים, מים חמים 7\24 ומטבחון מאובזר. למתארחים בקמפינג באופן עצמאי האירוח כולל שימוש בכל מתקני החאן כאשר אוהלים, שקי שינה, מגבות וכלי רחצה באחריות האורחים.

במהלך השהות יתקיימו הפעלות ללא עלות מדי ערב על ידי החאן הכוללים סדנאות לכל המשפחה כמו ג׳אגלינג ויצירה בחימר. כמו כן, הילדים יוכלו ליהנות ממתחם משחקי ענק של דוקים, ג׳אנגה ומשחקי ריצפה ענקיים. בנוסף, בקרבת המקום ישנו מגוון רחב של אטרקציות לכל המשפחה שעליהם תוכלו לשמוע מצוות החאן ואף לקבל קופוני הנחה כדי שתוכלו להנות מכל רגע בחופשה ומכל מה שלמדבר יש להציע עבורכם.

מתחם חאן השיירות ידוע כמתחם נקי, מסודר ומרשים, בעל תפריט אוכל עשיר אותנטי וכשר. ניתן להזמין ארוחות מטפונה משפחתיות המגיעות עם שתייה ומגש ובו מכל טוב – לאפות, חומוס, חמוצי הבית וסלטים נוספים. כמו כן, תוכלו לקבל במגש גם מקלובה (אורז מבושל) עם ירקות קלויים ופלחי תפוחי אדמה אפויים כאשר על כל זה מונחת המטפונה (עוף ממולא). לקינוח, תוכלו ליהנות מבקלאווה וקפה שחור אסלי או תה צמחים.

חשוב לציין כי במתחם ישנה סוכה כשרה לכבוד החג וכן אוכל כשר בכדי שגם הציבור הדתי יוכל ליהנות כהלכה ולחוות חוויה שלווה וקסומה בעת השהות בחאן השיירות. מתחם חאן השיירות פתוח לקהל הרחב החל משנת 1999 ובעל מתקנים מתוחזקים היטב, נקיים, נוחים ונעימים. במתחם צוות אדיב, מקצועי ואכפתי שיספק לכם את התמיכה המלאה לחוויה מדברית אותנטית מושלמת. המיקום של חאן השיירות מהווה נקודת יציאה אידיאלית לטיולים ולאטרקציות באזור הנגב.

הכינרת עם מסלולים מודרכים ללא תשלום

מטעמי דגים וציפס במפגש הדייגים בנמל עין גב (צילום טל ציון)

חג סוכות מגיע וזו הזדמנות מצוינת ליהנות ממזג אוויר סתווי ונוח ולהגיע לטייל מסביב לאגם הלאומי. רשות הכינרת מזמינה את המטיילים בחג סוכות להצטרף לטיולים מהנים, מסלולים מודרכים, במקטעים שונים ב'שביל סובב כינרת', קומזיץ בין ערביים והפלגה חווייתית במעבדה השטה!.

מטיילים בג'ונגל הישראלי: מסלול קסום לכל המשפחה (ללא עגלות) בסבך המסתורי שזכה לשם 'ג'ונגל ישראלי' בשביל סובב כינרת. יום רביעי 26.9 נצא למסלול בשעה 9:30 מחניון מעונות מכללת כנרת שם ימתינו אוטובוסים שיניידו את המשתתפים ללא תשלום לנקודת ההתחלה. מהטיילת הפסטורלית שליד קיבוץ האון נצעד  דרך מטעי התמרים, נבלע בתוך סבך הקנים שלחופי הכינרת נעצור לתצפיות קסומות ונבקר גם באתרים היסטוריים. דרגת קושי: למיטיבי לכת (תיתכן הליכה בבוץ) המסלול לא מותאם לעגלות. ציוד: נעלים סגורות, כובע ומים. השתתפות ללא עלות.

הפלגה חווייתית במעבדה השטה: בואו לראות ולהתנסות בעבודתם של חוקרי הכינרת!. ברשות הכינרת מזמינים אתכם להשתתף בשייט חוויתי במעבדה השטה של איגוד ערים כינרת, במהלך השייט תוכלו לצפות ביצורי המים הזעירים באמצעות מיקרוסקופ, לגעת בקרקעית האגם, לבחון את מבנה הדג ולצפות בשחפים וקורמורנים, מעופות האגם הבולטים. ההפלגה תצא יום רביעי 26.9 , יום חמישי 27.9 בשעה 13:30 מנמל עין גב. מספר המקומות מוגבל, מומלץ להירשם מראש.

סיור בין ערביים וקומזיץ בכינרת: בואו לטיול שקיעה קצר ונעים וקומזיץ מול נופה הקסום של הכינרת!

ניפגש ביום חמישי 27.9 שעה 16:30 ברחבה שמחוץ בית הספר בית ירח, משם נצעד במסלול קצר ונעים בשעות אחר הצהריים לסיור שקיעה בין הירדן לכינרת, בין מהעבר להווה. נעבור באתרים בעלי משמעות היסטורית תרבותית ונבקר באתרי הטבע הפזורים לאורך שביל סובב כינרת וסמוכים לירדן. לאחר המסלול, בשעות בין הערביים קיים קומזיץ. (במידה ומזג האוויר לא יאפשר- נקנח בקפה ועוגה). דרגת קושי: קלה, ציוד: נעלים סגורות, כובע ומים, עלות: חינם

להרשמה ומידע נוסף באתר <<<, בדף הפייסבוק "זורמים לכינרת" ובכוכבית כינרת 55477*

קרן קימת לישראל מזמינה אתכם לחגיגה משפחתית באתרי קק"ל

שביל ישראל של אורי גורן

קק"ל מציע לנופשים להגיע למרכזי קק"ל ברחבי המדינה. נמסוק זיתים, נכין יצירות מהטבע, נטייל ביערות עם מדריכי קק"ל ועוד פעילויות מגוונות לילדים ולמשפחות. הפעילות תתקיים במספר מוקדים ברחבי הארץ.

 • צפון- מרכז שדה לביא
 • מרכז- תל חדיד
 • דרום-מתחם קק"ל בגילת

הפעילות תתקיים בין השעות- 10:00-14:00. ללא תשלום, הרשמה במוקד קו ליער 1-800-350-550

מטיילים ביערות קק"ל- 26 לספטמבר– ביערות קק"ל ברחבי הארץ יתקיימו סיורים רגליים מודרכים למשפחות עם מדריכי קק"ל. הסיורים יתקיימו בשני סבבים: סבב ראשון בשעה 10:00, סבב שני בשעה 13:00. הפעילות ללא תשלום, הרשמה במוקד קו ליער 1-800-350-550. הסיורים מיועדים למשפחות, בדרגת קושי קלה.

 • פארק גורן- שביל הבולענים- נפגשים בחניית המבואה הראשית לפארק גורן. שביל מעגלי מקסים שאורכו כ500 מ'. הליכה נעימה בצל עצי החורש הטבעי ומקבץ מרשים של בולענים. מסתיים בדרך הנוף בסמוך לנקודת המוצא.
 • יער ביריה- שביל סובב מישר- נפגשים בחניית מצודת ביריה. מסלול יער מעגלי שאורכו 3 ק"מ של הליכה מהנה ותצפיות לעבר הכנרת והגולן.
 • גלבוע-הר שאול- שביל התנ"ך.-נפגשים בחניון הר שאול. שביל סיור מעגלי בפסגת ההר המספר את סיפור המלחמה של שאול בפלישתים. תצפיות מרשימות אל עמק יזרעאל, חרוד, הרי הגלעד, הגליל והחרמון.
 • סטף- מהחניה העליונה לעין ביכורה וחזרה.
 • נחל השופט- תחילת מסלול חניון החרובים ממושבת יקנעם לנחל וחזרה.
 • בן שמן- מצפה היערן, פגודה, דרך החשמל וחזרה למצפה.
 • יער המלאכים- נפגשים בכניסה ליער. מסלול ערגות הבושם, שביל הגיתות, שביל בית הבד, חורבת כרוע.
 • פארק נחל גרר- שרשרת-  נפגשים בבית היערן בכניסה ליער. מסלול נביעות מים מליחים, סיפור הקנה המצוי, בעקבות בארות האבות, תל הרור.
 • צפרתון קק"ל- "עפים על היער" – 26-27/9 צפרתון מקצועי- לראשונה בקק"ל יתקיים הצפרתון המקצועי! הצפרתון יוזנק בתאריך 26.9 בשעה 17:00 בפארק ירוחם ויסתיים ב27.9 בשעה 17:00 בפארק ירוחם, 24 שעות של חוויה. בסיום הצפרתון יתקיים טקס חלוקת פרסים ולאחר מכן הקרנת הסרט "THE BIG YEAR " לציבור הרחב לאור ירח.
 • 27/9 מיני צפרתון למשפחות- יתקיים בתאריך 27.9 בין השעות 9:00-15:00 במספר מוקדים: אגמון החולה, אגמון חפר ובפארק הצפרות באילת. המרתון יכלול ספירת ציפורים, תחרות צילומי ציפורים, תחנת טיבוע ציפורים, סדנאות יצירה ועוד…האירוע ללא תשלום וללא הרשמה מראש.
 • חלוקת סכך לקהל הרחב- כמידי שנה לקראת חג הסוכות, קרן קימת לישראל מזמינה את עם ישראל לבוא ולהנות מתוצרת היער ולקבל סכך לסוכות ללא תשלום. חלוקת הסכך תתקיים ביום חמישי ה-20.9  בין השעות 09:30-12:30 וביום שישי ה- 21.09 בין השעות 09:00-12:00. אזורי חלוקה: יער בן שמן ויער חוף הכרמל\ גוש שגב אתר נוסף- ביער אלעד (לאורך נחל מזור דרומית לאלעד)

על מנת שתוכלו ליהנות משלל האתרים והמסלולים בחופשת סוכות, קרן קימת לישראל מציבה עבור הקהל הרחב תחנות מידע המפרטות אודות מסלולים ואתרים של קק"ל ברחבי הארץ. עמדות תחנות מידע:

 • צפון- פארק גורן, יער ביריה ובית קשת.
 • מרכז- סטף, יער אילנות ויער בן שמן.
 • דרום- יער המלאכים, פארק נחל גרר- שרשרת ובית אשל.

קולנוע וטלויזיה

ג'וני אינגליש 3.0 Jonny English Strikes Again

כאשר מתקפת סייבר חושפת את זהותם של כל הסוכנים החשאיים הבריטים, הסוכן הפורש,  ג'וני אינגליש, אשר עזב את השירות החשאי וכיום מלמד בבית ספר יסודי, נקרא לחזור לדגל ולהציל שוב את העולם בשירות הוד מעלתה. במסגרת משימתו עליו לעצור את ההאקר המסתורי האחראי למתקפת הסייבר. עם הבנה לוקה בטכנולוגיה המודרנית ושיטות פעולה מיושנות, ג'וני אינגליש מתגלה כסוכן האנלוגי המושלם לאיום הדיגיטלי החדש.

במאי: דייוויד קר. שחקנים: רואן אטקינסון (מסטר בין), אמה תומפסון, אולגה קורילנקו. בבתי הקולנוע החל מה-20.09.18. בהפצת Tulip Entertainment.

תיק נעדר Fleuve Noir של אריק זונקה  Erick Zonca

דני, בנה בן העשרה של משפחת ארנו, נעלם. על חקירת ההעלמות מופקד פרנסואה ויסקונטי, בלש מותש וציני, שאשתו נטשה אותו לאחרונה. ויסקונטי חוקר את העלמות הנער הצעיר תוך כדי ניסיון לתקן את מערכת היחסים עם בנו דניס בן ה-16, שמסובך ככל הנראה בעברות סמים. מר בלל, המורה לצרפתית של דני, שומע על העלמות הנער ומציע לבלש את עזרתו…אריק זונקה מעבד למסך את ספרו המצליח של דרור משעני ומגיש סרט מותח, עתיר אווירה ורב פיתולים, עם כמה מן הכוכבים הגדולים של הקולנוע הצרפתי.

במאי: אריק זונקה Erick Zonca על פי הספר "תיק נעדר" מאת דרור משעני Dror Mishani

שחקנים – פרנסואה ויסקונטי: ונסן קאסל Vincent Cassel, יאן: רומן דוריס Romain Duris, סולנג' ארנו: סנדרין קיברלן Sandrine Kiberlain

אודות הסופר דרור משעני: סופר ישראלי, נולד בחולון בשנת 1975. בנו של מרדכי משעני חבר הכנסת לשעבר. בעל תואר ראשון במשפטים ובספרות מאוניברסיטה העברית, תואר שני מאוניברסיטת בן גוריון בנגב בספרות והוא מלמד בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. הוא כתב מספר ספרי מתח עם דמותו של הבלש אברהם אברהם. אחד מהם הוא "תיק נעדר, חקירה ראשונה" שעליו מתבססת עלילת הסרט. ספריו של משעני יצאו בשפות רבות וזכו להצלחה גדולה בצרפת, בגרמניה, בארצות הברית, בבריטניה, באיטליה, בפולין, בשוודיה, בדנמרק ועוד.

113 דקות, צרפת. החל מתאריך 27/9/2018 בבתי הקולנוע בכל רחבי הארץ. הפצה בישראל: קולנוע חדש

חיפוש Searching של אניש צ'אגנטי
לאחר שביתו בת ה-16 של דיויד קים (ג'ון צ'ו) נעלמת באופן מיסתורי, נפתחת חקירה מקומית, בניהולה של חוקרת פרטית שנרתמת מיד למשימה. אולם 37 שעות לאחר מכן, מחליט דיויד לקחת את המושכות ולחפש במקום בו כל הסודות שמורים- מחשבה הנייד של בתו. במותחן החדשני שמסופר דרך המכשירים הטכנולוגיים איתם אנו מתקשרים בכל יום, חייב דיויד להספיק במירוץ אחר עקבותיה הדיגיטליים של בתו, לפני שהיא תעלם לו לתמיד. ארה"ב, 2018.
בהשתתפות: דברה מסינג – החוקרת ויק, ג'ון צ'ו – דיויד קים, ג'וזף לי – פטר, מישל לה – מארגו.

אורך הסרט: 102 דקות. הפצה: פורום פילם. מה 27.9 בכל בתי הקולנוע.
הנסיכה הגנובה The Stolen Princess

בעידן של אבירים אמיצים, נסיכות יפות ומאבקי כישוף וקסם, מיה היפה, ביתו של המלך (בדיבובה של אגם בוחבוט), בורחת מהארמון. היא מסרבת לדרישתו של אביה להינשא לנסיך, ונחושה למצוא את אהבת חייה – בעצמה. היא פוגשת את רוסלאן, אמן נודד החולם להיות אביר, והשניים מתחברים. אולם לא לזמן רב. כשמכשף מרושע חוטף אותה ממש לנגד עיניו, כדי להפוך את כוח האהבה שלה לכוח הקסמים שלו, יוצא רוסלאן עם חבריו מעולם החיות למסע מאתגר רצוף סכנות ודרקונים יורקי אש, כדי להוכיח לעצמו ולעולם, שאהבה אמיתית חזקה מכל קסם. את שיר הנושא של הסרט, "תצעק חזק", מבצעת אגם בוחבוט, מדבבת הדמות הראשית.

שחקנים: אגם בוחבוט – מיה, אורי זלצמן – רוסלאן, יובל בינדר – לסטור, אליעזר וייס – צ'רנומור, עמי מנדלמן – פין, אמנון וולף – חתול, גדי לוי – פארלאף, דור סרוגו – רוגדאי, רועי ניב ושלר – ראטמיר , ניר רון – ולאדימיר, גיא קשפיצקי – שן זהב, יורם יוספסברג – ענק, דן שצברג – קרניים, מייה קדוש – נינה. קולות נוספים: טליה ברקאי, "סוואגרז" – בר סקורקה, תומר בכר. בימוי הגירסה העברית והפקה מוזיקלית: טליה ברקאי. תרגום: גיא זיידמן. תרגום השיר "תצעק חזק": טליה ברקאי. וידאופילם אינטרנשיונל.

אורך: 86 דקות. מופץ על ידי רד קייפ הפצה. החל מה-20.9.18 בדיבוב לעברית בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

נורמנדי בעירום Normandie Nue סרטו של פיליפ לה גה Philippe Le Guay

לכפר קטן בנורמנדי, בו החקלאים מושפעים מהמשבר הכלכלי, מגיע צלם אמריקאי המתמחה בצילומי עירום המוניים. ראש הכפר מזהה בצילום הזדמנות להציל את הכפר שלו, אך לשם כך על כל הכפר להסכים להצעה החושפנית. האם הם יהיו מוכנים לחשוף את הכל? ….

שחקנים : ז'ורז' בלבוזר: פרנסואה קלוזה François Cluzet, ניומן: טובי ג'ונס Toby Jones, תיירי לווסור: פרנסואה-קסאבייה דמזון François-Xavier Demaison.

צרפת 2018. 105 דקות. הסרט מופץ על ידי סרטי נחשון החל מתאריך 27/9 בסינמטק ת"א וברחבי הארץ.

איטליה הקטנה Little Italy

ניקי חייבת לחזור לעיר הולדתה, כדי להסדיר עניין בירוקרטי, העומד בינה לבין קריירה מצליחה. אופי הביקור משתנה, כשהיא פוגשת צעיר עימו גדלה והמפגש המחודש מצית את אש האהבה. הבעיה היחידה היא שההורים של שניהם, שבעבר היו חברים ושותפים בפיצרייה שכונתית, נמצאים בשיאה של יריבות עסקית ואישית. השניים מנסים להתכחש לאהבתם וגם להסתיר אותה, וזאת לא מערכת היחסים הסודית היחידה שגועשת מתחת לפני השטח

שחקנים: אמה רוברטס  היידן כריסטנסן  אליסה מילאנו במאית: דונלד פטרי. אורך 102 דקות קנדה/ארה"ב 2018.

פרא של דנאל אל פלג

מערכת יחסים בין חולה לרופא היא דבר מורכב תמיד, אבל כשמטופל לא יכול לדבר או לקבל החלטות עבור עצמו, זה הופך להיות מסובך במיוחד. ככה נראית המציאות היומיומית איתה מתמודדים גיבורי הסרט אריאלה ושמוליק, וטרינרית ומטפל ראשי בבית החולים לחיות בר בספארי ברמת גן, מקום שהוא יקום מקביל עם שאלות וחוקים משלו. מה עושים כשמצבו של מטופל שלך עלול להחמיר רק מעצם הקרבה אליך? עם המון אהבה ועבודה סיזיפית הם מנסים להתקרב ומתעמתים עם שאלות שנכונות גם לחיים מחוץ לכותלי המרפאה – האם שווה לחיות ולהחיות בכל מחיר, מתי העזרה והטיפול רק מאריכים את הסבל, ואיך אפשר לדעת מתי הרגע הנכון לשחרר.

זהו סרטה הראשון של דנאל אל-פלג (28) שסיימה לאחרונה בהצטיינות יתרה את לימודיה בסם שפיגל, ואוריאל סיני, אחד הצלמים המוערכים בארץ שצילומיו זכו בפרסים רבים.

זוכה פרס סרט הביכורים פסטיבל דוקאביב 2018. מנימוקי השופטים לזכייה בדוקאביב: "במעברים עדינים מכאוס לשלווה, משירה להומור, מאדם לחיה, סרט זה מטלטל את צופיו בין קטבים, מתעלה מעל קלישאות הז'אנר ומציג עיון מעמיק ומרגש בשבריריותם ובערכם העצום של החיים".

בימוי: אוריאל סיני, דנאל אל-פלג, הפקה: שלום גודמן, חברת הפקה: אנמוס הפקות. תסריט: דנאל אל-פלג, אוריאל סיני, עריכה: נילי פלר, צילום: אוריאל סיני, פסקול: אביב אלדמע. מוזיקה: אופיר ליבוביץ.

הקרנות:: 22.9 שבת 13:00 סינמטק ת"א, 24.9 שני 15:30 סינמטק ת"א, 24.9 שני 21:00 סינמטק ירושלים, 29.9שבת 13:15 סינמטק ת"א. בהמשך השנה יוקרן בערוץ yes דוקו.

אויר קדוש Holy Air של שאדי סרור

אדם, בחור ערבי-נוצרי משכיל ופנטזיונר מנצרת עיר הבשורה, חולם להיות איש עסקים מצליח. בעודו מובטל, לאחר שהתפטר מעבודתו כרואה חשבון, הוא פוגש את רוברטו, כומר איטלקי שמדריך צליינים. או אז כדי לפרנס את משפחתו צץ בראשו של אדם רעיון לסטארט-אפ גאוני: מכירת אוויר קדוש בבקבוקים, היישר מפסגות העיר, לתיירים אדוקים שמגיעים אליה לביקור. כשהאפיפיור מגיע ומביא איתו מיליוני צליינים, אדם עומד להתעשר, אבל אז דבר בלתי צפוי קורה. דרמה קומית אירונית המתארת מציאות אבסורדית בה מתנגשים זה בזה אינטרסים דתיים, כלכליים, חברתיים ופוליטיים, בזמן שבאותה הקלחת מתערבבים יחדיו אמונה, פרוטקשן, קומבינות בין-תרבויות ודעות קדומות.

זוכה פרס ארגון מבקרי הקולנוע לסרט הביכורים בתחרות הרשמית של פסטיבל ירושלים, פרס התסריט המקורי בפסטיבל מונפלייה ופרס המוזיקה המקורית בפסטיבל מנהיים. השתתף במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל טרייבקה ניו יורק, בפסטיבל ורשה במסגרת רוח החופש, בפסטיבל סידני במסגרת הרשמית, בפסטיבל du Nouveau Cinéma במונטריאול ונוספים.

תסריט ובימוי: שאדי סרור, משחק: שאדי סרור, לטיסיה איידו ("פאודה"), שמוליק קלדרון, טארק קופטי, דליה עוקל, ביאן ענתיר, תומר רוסו, יוסף אבו ורדה, עינת ויצמן, מיכאל כורש, סמדר יערון, לוטוף נוסייר, מייסרה מסרי, אלביר מרעב, חוסאם ג'ויליס, ח'יר פודה, ח'ליל קדורה.

 
- פרסומת -

 

ישראל, 2017. 81 דקות, דרמה קומית, ערבית, עברית, אנגלית, צרפתית, איטלקית. בבתי הקולנוע ברחבי הארץ החל מיום ה' 4.10.18

yes REAL עם ג'יימי ודאג פלוס אחת

ספין אוף מיוחד ל"חתונה ממבט ראשון", הניסוי החברתי שסחף את אמריקה ואת ישראל: ג'יימי אוטיס ודאג הנר נישאו בעונה הראשונה של "חתונה ממבט ראשון" והפכו לזוג האהוב על צופי הסדרה. כעת הם עומדים בפני שלב חדש בסיפור האהבה שלהם – הורות! עברו שלוש שנים מאז שג'יימי ודאג נפגשו בחופתם בפעם הראשונה, והשניים עברו מסע זוגי שכלל עליות ומורדות, אך עכשיו הם זוג נשוי באושר הממתין ללידת ילדם, לאחר ההפלה העצובה שחוו שנה קודם. חייהם של דאג וג'יימי עומדים להשתנות לעד לאחר לידת ביתם הבכורה, והתוכנית מתעדת את הרגעים האמוציונליים המובילים ללידתה של התינוקת הנלי גרייס, שהופכת מיד לתינוקת הראשונה של "חתונה ממבט ראשון". לאחר לידתה, התוכנית עוקבת אחר משפחת הנר שמנסה למצוא את השגרה החדשה שלה וחווה את כל העליות והמורדות של הורות בפעם הראשונה ובהורים שמתאהבים בילדה שלהם – ממבט ראשון.

ימים א'-ה' 00:15 בערוץ yes REAL רק לצופי yes | STINGTV

נקמה חריפה Peppermint של פייר מורל
מותחן במרכזו עומדת האם הצעירה- ריילי נורת' (ג'ניפר גארנר) המתעוררת מתרדמת לאחר שהותקפה לצד משפחתה באכזריות, בעקבותיה איבדה את בעלה ובתה. כאשר מערכת המשפט מותירה את מבצעי הרצח ללא עונש, ריילי מחליטה לקחת את הצדק לידיים, ומשנה את עורה מאזרחית רגילה ללוחמת גרילה. כשהיא מתחבאת מעין הציבור, היא מאמנת את  מוחה גופה, והרוח המנטלית באמצעותם תהפוך לכח חזק, שאותו העולם התחתון, המשטרה והאף בי איי לא יוכלו לנצח. ארה"ב 2018.
בהשתתפות: ג'ניפר גארנר- ריילי, ג'ון אורטיז- מויסס.

אורך הסרט: 102 דקות. הסרט  מופץ על ידי פורום פילם.

yes EDGE עם ילדותי של מישל גונדרי

דרמה קומית חדשה מבית Showtime בבימויו של זוכה האוסקר מישל גונדרי (שמש נצחית בראש צלול) ובכיכובם של ג'ים קארי- שזוהי לו סדרת הטלוויזיה הראשונה מאז תחילת קריירת הקולנוע שלו, וקתרין קינר.

הסדרה עוקבת אחר ג'ף הידוע בשמו "מר פיקלס" – כוכב ילדים אייקוני, מגדלור של טוב לב וחכמה לילדיה הרכים של אמריקה ולהוריהם שגדלו בצילו – שהפך עם השנים למותג בפני עצמו, אימפריית הון של איש אחד. אבל כשמשפחתו של האיש האהוב על כולם  מתחילה להתרחק בעקבות טרגדיה שפוקדת את המשפחה, הוא לא מוצא שום נחמה או הדרכה באגדות ובבובות שילוו אותו במשבר שמסלים במהירות רבה מיכולתו להתמודד. התוצאה: איש טוב בעולם אכזר חווה אבדן איטי של שפיות, וזה מצחיק וקורע לב גם יחד.

דרמה קומית חדשה מבית Showtime. עכשיו ב-VOD. ימי רביעי 22:00 בערוץ yes EDGE.
yes EDGE עם מתוק ומר
דרמה קומית חדשה המופקת על ידי בראד פיט ומתרחשת בעולם הקולינרי המרתק בניו יורק. טס בת ה- 22 (אלה פורנל, "המעון של מיס פרגרין לילדים משונים") עוברת לגור בעיר ניו יורק בלי חברים או שאיפות מיוחדות ועם עבר שהיא מנסה לשים מאחוריה. לאחר ראיון באחת המסעדות הטובות בעיר היא מוזמנת לעבוד בה כמתלמדת ומגלה עולם אחר לחלוטין מכל מה שהכירה. טס מנסה לעמוד בקצב המטורף תוך שהיא לומדת להכיר את העובדים האחרים ובעודה נדחפת לעולם הסמים, השתיה, האהבה, התשוקה, המועדונים המפוקפקים והסעודות המפנקות, היא לומדת לנווט בחיים המפתים והכאוטיים, שלא לומר מענישים, שמעדה לתוכם. הסדרה מבוססת על רומן באותו שם שכתבה סטפני דלנר ועשתה את בכורתה בפסטיבל טרייבקה, בעקבות הצלחתה כחלק מבלוק הסדרות החדשות של רשת הפרימיום STARZ (יחד עם "וידה" עטורת השבחרים) היא חודשה לעונה שנייה. החל מ-26.9, ימי רביעי 23:30 בערוץ yes EDGE. רק לצופי yes.

yes3 עם פסטיבל הקולנוע של yes

סרטים חדשים ומצוינים, שלא תראו בשום מקור אחר, מחכים לכם בכל יום שלישי ב-22:00 ב-yes3. האקשן הכי מסעיר, הקומדיות הכי מצחיקות, הדרמות הכי מרגשות והמותחנים הכי מרתקים שדילגו על מסכי הקולנוע בארץ ומגיעים ישר ל-yes. החודש ישודרו חמישה סרטים: דרמת האקשן שהייתה מועמדת לבאפט"א – "אגרוף בלסת"; דרמת האימה הברזילאית, עטורת השבחים והפרסים – "נימוסים טובים"; קומדיית האינדי האמריקאית "אינגריד נוסעת מערבה" והדרמות הביוגרפיות "ארוחת ערב עם הרווה" עם על השחקן שכיכב בסדרה "פנטזי איילנד" ו"גוגן" על האמן הצרפתי המשפיע והרומן שניהל עם נערה צעירה מטהיטי, שהפכה למוזה שלו. את כל סרטי פסטיבל הקולנוע ניתן להקליט כסדרה.

בכורה ארצית – רק ב-yes החל מ-1.10 – בספריית "24/7 סרטים חינם" ב-yesVOD ובערוץ yes3 – שלישי 2.10 בשעה 22:00.   זוכה פרס השופטים בפסטיבל לוקרנו.

נימוסים טובים Good Mannersסרט מוערך, שנע בין דרמה חברתית לאגדה אפלה על גבול האימה, זוכה פרס השופטים בפסטיבל לוקרנו. אישה אמידה החיה בגפה שוכרת אומנת לתינוקה שטרם נולד. קשר אמיץ מתפתח בין השתיים, עד לליל ירח מלא גורלי אחד. במאים: מרקו דוטרה וג'וליאנה רוחאס, ברזיל, צרפת, גרמניה, 2017. שחקנים: איזבל זואה, מרג'ורי אסטניו. בכורה ארצית רק בyes! החל מ-1/10 בספריית yesVOD24/7 | שלישי, 2/10, 22:00, ערוץ yes3 במסגרת פסטיבל הקולנוע גם ב-STINGTV

תיאטרון ובמה

אנסמבל עיתים  והתיאטרון הקאמרי עם מסע בין חלמונים

מסע בן חלמונים (צילום יאיר מיוחס)

בכורה להצגה מאת צבי סהר ובבימויו. רובוט זעיר מרחף בחלל, עד שיום אחד החללית שלו מתרסקת על כוכב עשוי ביצת-עין, שם הוא פוגש את ה"תושבים המקומיים" החיים על הכוכב –  פטריות, בצל ירוק ויער ברוקולי. כולם חמודים אבל גם רעבים. מופע וירטואוזי של שחקנים, בובות זעירות ומסך ענק היוצרים מסע הרפתקאות מלהיב, המפעיל את הדמיון של צופים צעירים ומבוגרים. משך המופע: כשעה.

במאית שותפה: מיכל ואעקנין, שחקנים ומפעילי בובות: צבי סהר/נעם רובינשטיין, איילת גולן/ מיכל ואעקנין

התיאטרון הקאמרי, מועדון קפה תיאטרון ת"א. 26.9 בשעה 10:00 ובשעה 12:00. 28.9 בשעה 12:00.

כרטיסים בקופת התיאטרון טל': 03-6060960/1/2.

Oscar And The Wolf עם קותימאן בפארק הירקון

Oscar And The Wolf –  'מקס קולומביה ' עצמו מעריך ואוהב מאוד את קותימאן אורקסטרה, ובחר בו כמופע הפותח שלו שיתקיים בישראל ב-1/10/2018 בפארק הירקון.

במסגרת ההופעות של האורקסטרה, החוויה הפסיכדלית מתחילה פיזית בישראל ומשם, יחד עם הקהל, ממריאה לחלל. קותימאן אורקסטרה היא כבר מזמן לא הסוד השמור של המוסיקה הישראלית, אלא חוד החנית של תעוזה, כשרון, הרחבת תודעה מוסיקלית ופיזית וככל הנראה להקת ההופעות המאתגרת ביותר, שידעה ישראל. חזקו את קורות הגג ומסמרו את החלונות, האורקסטרה מגיעה להופעה בערב מיוחד בפארק הירקון, וזו הולכת להיות חגיגה של גרוב ופסיכדליה.

OSCAR AND THE WOLF מהשמות החמים והמבטיחים בעולם והאהובים בישראל. עם להיטים שמתנגנים כמעט בכל פלייליסט בברים וברחבות הריקודים בתל אביב. לאחר שחימם את ריהנה, לו ריד, מיוז LCD Soundsystem, גם השנה זוכה להיות מהמופעים המבוקשים על במות ענק עם עשרות אלפי צופים בכל אירופה, ואף נבחר להיות מופע החימום לברונו מארס. המוזיקה של Oscar and The Wolf היא מפגש מרהיב וייחודי בין חספוס ולכלוך אלקטרוני לבין מלודיות R&B וסול מלנכוליות, המציבות את קולומביה על התפר שבין הגוף לנפש.

אומנים נוספים יפורסמו בהמשך…שני 1.10.2018  פארק הירקון, תל אביב. פתיחת דלתות: 17:00, תחילת מופע: 19:00. פרטים נוספים באתר <<< או ב *9609

זאפה לייב פארק בראשון לציון עם Bollywood4Ever

Bollywood4Ever הוא מופע ראשון מסוגו הראשון בישראל המציג מגוון רחב ביותר של כוכבים בוליוודיים מוערכים, בעלי השפעה עצומה וכמות אדירה של אוהדים ברחבי העולם, על במה אחת. זוהי אבן הפינה בתהליך של אינטגרציה בין התרבות ההודית לזו הישראלית ובפיתוח הזדמנויות חדשות, שכן היא פותחת מסלול חדש לגמרי עבור שתי המדינות בתחום האמנות והבידור. לדברי מפיק המופע, Bollywood4Ever משמש הזמנה לכל הטאלנטים השאפתניים בשתי המדינות להביט מעבר לאופק ולחבור למסע קסום המייצר גשר בין תרבותי לעבר עתיד טוב. המופע מביא עמו לישראל את כל הזוהר של כוכבי בוליווד, כזה שטרם נראה במחוזותינו. מופע שמשלב מוסיקה, אורות ועלילה מרתקת כמיטב המסורת הבוליוודית. קרוב ל- 80 שחקנים, זמרים ורקדנים יופיעו בהופעה חיה  על במה ענקית עם תכנים שפותחו במיוחד למופע Bollywood4Ever וילהיבו בביצועיהם את הקהל הישראלי. המופע פותח מתוך מחשבה לשלב בו את המאפיינים הבוליוודיים הבולטים ובהם: פעולה, דרמה, זוהר, ריקודים ומוסיקה הודית ייחודית.

המופע הופק על בסיס המאפיינים הידועים של תעשיית בוליווד, כאשר חברת ההפקות בוליווד הפקות ישראל היא זו שהגתה, הובילה ומפיקה בפועל, ביחד עם 2 חברות מובילות בתעשיית בוליווד במומבי, הודו.

המופע יתקיים בזאפה לייב פארק בראשון לציון, ב -9 באוקטובר, ובו ישתתפו כוכבי ענק ובהם השחקנים אקשי קומאר, קארינה קאפור, מהדורי דיקשט, שילפה שטי, אדיטה נאראיאן, הצמד שאריב טושי וסנג'אי שטי עם להקת הרקדנים שלו. לרכישת כרטיסים באתר <<<

תיאטרון אלמהבאש מרהט בתיאטרון עכו עם חלב ציפור

חלב ציפור (צילום אייל בריברם)

חלב ציפור מעלה את סיפור הכפרים הבדואים הלא מוכרים בנגב דרך קונפליקט משפחתי בסגנון סוריאליסטי. הקונפליקט הידוע עם הרשויות חוצה את המשפחה לשניים. כפר לא מוכר. אדמה. שני אחים, חסן וחסין, שני הפכים. כלה. עץ שרוף נוקם. לאכול את האדמה. רצון של אב המשפחה להמשך השושלת. האח הצעיר, נאדי, שוטה הכפר. מבוך ללא מוצא. כתיבה: קאיד אבו לטיף, איסי ממנוב נוריאל, בימוי: מיכאל גמליאל, יועץ אומנותי: מחמוד אלעמור, משתתפים: סהל אלדבסאן, נסרין ג'ועבה, לינה פאעור, אסמעיל קשאעלה, עלי אבוגאנם, סדיק אבו דוגוש, קאיד אבו לטיף, ריקוד: להקת הדבקה העירונית רהט "קאן זמאן". פסטיבל עכו, אולם הדיוואן. יום שני 24.9 בשעה 20:30 , יום שלישי 25.9 בשעות 10:30, 14:30, 20:30. יום רביעי 26.9 בשעות 11:00, 17:30, 21:30. יום חמישי 27.9 בשעות 11:00, 14:30, 18:30. כרטיסים בטל': 9066* או בטל': 03-5111777

היכל התרבות עם ג'ונג'ון של יוסי בנאי

ג'ונג'ון – יצירה מוסיקלית, שמשלבת שירה, משחק ותנועה ברמה הגבוהה ביותר, מספרת סיפור אגדה הבוחן את היחס בין זיכרון לדמיון, בין געגוע ליצירה ובין הזמן האבוד להווה החומק. את המוסיקה הנפלאה כתבה אלה מילך-שריף, עפ״י ספרו של יוסי בנאי ז"ל. מנצחת: נעמי פארן. בימאית: שירית לי וייס. בביצוע 'מקהלת מורן' ואנסמבל נגנים.

מקהלת מורן הוקמה ב-1986 במושב בית יצחק שבעמק חפר, על-ידי נעמי פארן, המייסדת, המנצחת והמנהלת המוזיקלית. במשך שנות פעילותה, הגיעה המקהלה להישגים מוזיקליים וחינוכיים יוצאי-דופן, כולל הוקרה מקצועית ומדליות זהב בפסטיבלים בינלאומיים שונים, הופעות עם התזמורות והיוצרים המובילים בישראל, ביצוע יצירות מקוריות שנכתבו במיוחד למקהלה, תוך כדי התפתחות מקצועית ואישית של ילדי המקהלה ובוגריה. אחת ממטרותיה העיקריות של המקהלה הינה הטמעת תרבות השירה בציבור הישראלי בכלל ובדור הצעיר בפרט. מקהלת מורן מקיימת גם פעילות ענפה ביחד עם קהילות מיוחדות ולמענן, במסגרת המרכז הישראלי למוזיקה ווקאלית, ומביאה לבמה את הקולות המגוונים שבחברה הישראלית, באמצעות הרכבים ייחודיים ושילובם של ילדים ובני נוער בסיכון,  נוער עם צרכים מיוחדים וילדים חולי סרטן. מטרת הפרוייקטים הקהילתיים היא פיתוח המצוינות המוסיקלית, כמנוף לקירוב אוכלוסיות טעונות טיפוח אל לב הקהילה. ההכנסות מערב זה יוקדשו להמשך המעורבות החברתית והתרומה לקהילה של מקהלות מורן ולפרויקט מעורר ההשראה – 'מי ששר מאושר'.

יום שישי, ה-2.11.2018 בשעה 13:30, בהיכל התרבות (אולם צוקר). לפרטים ולהזמנת כרטיסים באתר <<<

הסינפונייטה הישראלית באר שבע עם מינוי למנצח הבית – ד"ר זיו קוז'וקרו

ד"ר זיו קוז'וקרו מצטרף לצוות הניהול האמנותי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. בקונצרט פתיחת העונה  התזמורת תבצע יצירה מקורית שהלחין בבכורה עולמית. ד"ר זיו קוז'וקרו, מלחין, מעבד, מנצח ואיש אקדמיה עובד עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע כבר שנים רבות. מהעונה ה-46 שתפתח באוקטובר יכהן כמנצח הבית וחלק מצוות הניהול האמנותי של התזמורת, לצד המנהל המוסיקלי הנכנס ניר קברטי ומאסטרו דורון סלמון. לקראת קונצרט פתיחת העונה של התזמורת שיתקיים ב – 27 באוקטובר, קוז'וקרו הלחין במיוחד עבור התזמורת ואנסמבל טמפרה את היצירה "רישומים בטמפרה" אשר תבוצע בקונצרט בבכורה עולמית.

היצירה בנויה כווריאציה עכשווית של קונצ׳רטו גרוסו אשר בו אנסמבל טמפרה מהווה את הגוף הסולני אל מול התזמורת. היצירה עוסקת בניסיונו של קוז'וקרו ללכוד בעזרת אמצעים מוסיקליים מופשטים רסיסיי זיכרונות-חלומות שלו כילד בבאר שבע בה נולד בשנות -70 וגדל בשנות ה-80 וה-90.  קוז'וקרו מספר "היצירה מהווה הקדשה ומחווה סמלית שלי לעיר באר שבע, לשנת ה-70 לישראל, לתזמורת הסינפונייטה היקרה, ולפתיחת עונה חגיגית זו בה נכנס מאסטרו קברטי לתפקיד הניהול המוסיקלי, ואנוכי מצטרף כמנצח הבית של התזמורת".

אנסמבל טמפרה – המושג טמפרה מתייחס לסוגים שונים של גוונים, צבעים וניואנסים היוצרים מוצקות ציורית איכותית. ההרכב הכולל חצוצרות, סקסופונים, מגוון כלי הקשה ופסנתר, מורכב מארבעה מוסיקאים מעמיקים המקיימים ביניהם רב שיח מוסיקלי. בימים אלו המופעים של ההרכב וכיתות האמן שחבריו עורכים נחלקים בין הופעות בארץ לבין סיורים סביב העולם. הרפרטואר מורכב כולו מעיבודים ויצירות  מקוריות על ידי מיטב המלחינים והמעבדים בישראל בינהם יוסף ברדנשווילי, ארי בן שבתאי, בועז בן משה, זיו קוז'וקרו ועוד. הם שוזרים בנגינתם סגנונות של מוסיקת עמים, ג'אז וקלסיקה. אנסמבל טמפרה זכה בפרס שרת התרבות ע"ש בנימיני כהרכב המצטיין לשנת 2017.

תעופה ושיט

נורוויג'ין קרוז ליין עם סבב הפלגות Meet the Winemaker

חברת הפלגות הנופש, נורוויג'ין קרוז ליין, הכריזה על יציאתו לדרך של הסבב השלישי בסדרת הפלגות הנושא המצליחות "Meet the Winemaker", במהלך עונת 2018/19. בהפלגות אלו יוכלו אורחי אונייות ה-  Bliss, Escape והDawn- לקחת חלק בטעימות יין, סדנאות אוכל וארוחות ערב פרטיות, בהנחיית כמה מהשמות המובילים בתעשיית הקולינריה והאלכוהול, ביניהם אייקון האופנה ומומחה היין סלבטורה פרגאמו, דינה מונדבי מבעלי יקבי מונדבי המפורסמים, בוב ברטיאו, יינן ראשי ביקב הצרפתי שאטו סט. מישל,  והסלבריטי שף ארון סנשז השגריר הרשמי של מותג היין הארגנטינאי מואט- הנסי.

לאורחי ההפלגות יהיו מספר הזדמנויות לפגוש במומחים השונים במסגרת מגוון פעילויות העשרה והסדנאות השונות, בין היתר, שיעורים ומפגשי שאלות ותשובות על סיפוני האניות וסדנאות מצומצמות הכוללות טעימות יין ייחודיות, בהוראת יצרני יין בכירים ומרצים נוספים. אורחי האנייה יקבלו הדרכה על היינות המוגשים באמצעות מפגשים אינטראקטיביים, אשר במסגרתם ילמדו כיצד להתאים את בחירת היין לאירועים ומנות שונות. השיעורים יכללו יינות מובחרים שנבחרו על ידי המרצים והובאו לספינות במיוחד לטובת מפגשים אלו.

לאחרונה, זכתה נורוויג'ן קרוז ליין להכרה עולמית בתחום האלכוהול והקולינריה, זאת לאחר שהמיקסולוג הראשי של אניית ה Bliss דורג מבין "הברמנים הטובים בעולם התיירות לשנת 2018" על פי אתר "דיאגו". בנוסף, מסעדת הבשרים Cagney's, שעל סיפון אניית Escape  זכתה ב"פרס המצוינות" של מגזין "ויין ספקטטור" היוקרתי. המסעדה המוכרת והפופולארית מגישה מנות בסגנון אמריקאי שעיקרן איך לא? גריל וסטייקים, העשויים מנתחים מובחרים ועסיסיים לצד תוספות כמו צ'יפס ממולא פרמזן וכרוב מקורמל. את כל המנות כאמור, מלווה תפריט יין  עשיר עם מעל מאה יינות  שנבחרו בקפידה מ-שלושים אזורים שונים ברחבי העולם .

לוח הזמנים להפלגות Meet the Winemaker"" לעונת 2018/19:

 • 23 ספטמבר 2018, נורוויג'ין Escape  – ( ניו יורק -קנדה – ניו אנגלנד )– אהרון סנשז , סלבריטי שף וזוכה פרס ג'יימס בירד, מכהן כדובר והשגריר הרשמי של מותג היין הארגנטינאי Moët-Hennessy
 • 12 אוקטובר  2018,  נורוויג'ין Dawn – ( בוסטון – קנדה- ניו אנגלנד) – דינה מונדבי,  דור רביעי למשפחת ייננים ובתם של  איזבל ומיכאל מונדבי
 • 27 אוקטובר 2018, נורוויג'ין Bliss – (הריביירה המקסיקנית) – סלבטורה פראגמו, יורש העצר של מותג האופנה היוקרתי מאיטליה ,ובעליו של Il Borro Winery בטוסקנה.
 • 8 דצמבר 2018, נורוויג'ין  Bliss- ( קאריביים) – בוב ברטיאו, יינן ראשי ב Chateau Ste. Michelleשהוביל את החברה לזכייה במספר פרסים בתחרויות יין
 • 12 בינואר 2019, נורוויג'ין – Bliss (קאריביים) –  חואן מונז אוקה,  יינן ראשי ב Columbia Crest המייצרת את מותגי היין Reserve,H3 ו Grand Estated
 • 16 בפברואר 2019, נורוויג'ין  Bliss-  (קאריביים) – ג'רארד ברטרנד- בעלים של יקבי Languedoc-Roussillo

מפגשי Meet the Winemaker באניית נורוויג'ין Bliss יערכו בהפלגות של שבעה ימים בין אלסקה לסיאטל במהלך ימי הקיץ,  ובהפלגות הפלגות לריוויירה המקסיקנית בעונת הסתיו .במהלך עונת החורף תפליג ה  Blissממיאמי לקאריביים.  באניית נורוויג'ין Escape יערכו המפגשים בהפלגות מניו יורק ובאניית הנורוויג'ין Dawn יצאו הפלגות מבוסטון לקנדה.

עלות ההשתתפות במפגש טעימות תוצע במחיר 20 דולר לאדם, ארוחה מלאה הכוללת חמש מנות תעלה כ 60 דולר לאדם. מספר המקומות מוגבל ומומלץ להזמין מקומות מראש.

נורוויג'ין קרוז ליין עם עיצוב של אדוארדו אראנז בראבו באונייה  Norwegian Encoreהחדשה

חברת השייט והנופש נורוויג'ין קרוז ליין, חשפה את העיצוב החיצוני שיעטר את אניית  Norwegian Encore החדשה, אשר תצא להפלגות מנמל מיאמי לאיים קאריביים החל מנובמבר 2019. עיצוב האנייה יבוצע על ידי האמן הספרדי זוכה הפרסים אדוארדו אראנז בראבו, עיטור האנייה יהיה ליצירה הגדולה ביותר של האמן, תרתי משמע. הEncore  תהיה לאנייה הרביעית בסדרת אניות ה Breakaway Plus.

אראנז בראבו משתייך לזרם האמנות המופשטת ויצירותיו מוצגות במוזאונים ותערוכות בכל רחבי העולם. עבודותיו נחשבות לפורצות דרך מבחינת הגישה והחזון היחודיי המובילי את יצירתו. האמן הספרדי שלל פרסים ונבחר להיות מבין שלושת האמנים שנבחרו לייצג את המשחקים האולימפיים בברצלונה ב-1992.

“נורוויג'ין קרוז ליין היא חברה חדשנית ומובילת דרך בעיצוב המרשים של אניותיה”, אמר אדוארדו אראנז בראבו. “זוהי זכות עבורי שנבחרתי לעצב את האנייה ולבטא בדרך זו את אהבתי האינסופית לים ולברצלונה מולדתי".

ה Norwegian Encore אשר נבנית במספנות מאייר וורפט בפפנבורג, גרמניה, תהיה ה-17 במספר להצטרף לצי החברה, וכמו כן הרביעית והאחרונה שתסגור את סדרת אונייות Breakaway Plus היוקרתית. העיצוב המיוחד של האניה יכלול קירות זכוכית מיוחדים לאורך טרקליני האירוח, המציעים לאורחי האנייה לחוות את האוקיינוסים והימים באופן בלתי אמצעי. כמו כן, עיצוב מודרני ויוקרתי מבטיח חוויית אירוח מפנקת, לצד שירות ברמה הגבוהה ביותר, בידור, מבחר קולינארי בין מסעדות קונספט ייחודיות, אתרי ספא ומגוון פעילויות לכל המשפחה. האנייה המיועדת לכ-4,000 נוסעים,  תשקול כ -167,800 טון ותהיה לאנייה האחרונה מהסדרה המוצלחת ביותר בתולדות נורוויג'ין קרוז ליין. ה Encore תפליג מידי יום ראשון במסלול בן שבעה ימים לאיים הקריביים מנמל מיאמי.

תיירות

שלל אטרקציות לחגי תשרי

 • ראש השנה בדג על הדן כי זה חג הדגים כמובן…..במתחם חוות דג על הדן, מול קיבוץ הגושרים, קונים דגים טריים לחג בחנות החווה – מהדן טרי אל השולחן, ומקבלים חוברת עם מתכוני המנות המוגשות במסעדה! בחנות ישמחו להמליץ על דג מתאים לכל מנה ולהסביר בדיוק מה הדרך הנכונה להכינו.  מחירים לדוגמא-קילו פורל טרי ונקי -50 שקלים. לברק ודניס ב55 שקלים ואמנון ב30 שקלים לקילוגרם! מסיימים את הרכישה של הדגים בארוחת החג ומתיישבים באחד השולחנות הממוקמים באיים המוקפים במימיו הזורמים של הדן ונהנים משלל הסלטים, מנות הדג, הקינוחים ומרגעי שקט שהמסעדה מציעה. למבוגרים ולילדים, מומלץ להכניס את הרגלים לספא הדגים ולצאת עם כפות רגלים רכות רכות.. אפשר להצטרף לסיור בחוות הדגים וללמוד על תהליך הגידול ואיכות הדגים הטריים ואף להאכיל וללטף את דג החדקן…שעות פעילות : 12:00 – עד אחרון הלקוחות. מומלץ להזמין מקום מראש.  04-6950225 או 054-6769413
 • גן השלושה-סחנה : סתיו בגן הלאומי 'גן השלושה' (סחנה) בו זורם נחל האסי – עם טמפרטורת מים קבועה של 28 מעלות, בריכות טבעיות, מתקני משחקים והרבה דשא וצל, לצד הפתעות נוספות באתר – מוזיאון 'עקבות בעמק' עם שני אגפיו – אגף המורשת באתר 'חומה ומגדל' המשוחזר שבגן המזמין אתכם להשתתף בפעילות עצמאית למשפחות וכן אגף הארכיאולוגיה הים תיכונית המציע פריטים רבים מתקופות שונות. בנוסף בימי חול המועד (25-27.9) ייפתח למשפחות המיצג החדש במוזיאון חומה ומגדל עם שלוש הקרנות מדי יום (11:00, 12:00, 13:00) – ללא תשלום נוסף ובתאום מראש (04-6581017). פעילות מוזיאון 'עקבות בעמק' – 10:00-14:00. שעות פעילות גן השלושה :08:00-17:00.  מחיר כניסה למבוגר – 39 שקלים, ילד (5-14) – 24 שקלים. לפרטים נוספים: 04-6586219
 • פארק המעיינות: פארק המעיינות השוכן בסמוך לגן השלושה (סחנה), מציע למטיילים מגוון רחב של אפשרויות טיול ובילוי, כולל שלושה מעיינות יפהפיים הנובעים כל ימות השנה, נחל הקיבוצים הכולל פיתוחים חדשים בגדותיו להנאת המטיילים, בריכות דגים, אתרי מורשת, שטחים חקלאיים, ציפורים נודדות– חגיגה שלמה של מים, טבע ונוף. אפשר להביא אופניים מהבית לרכיבה בדרכים בפארק וניתן לשכור בתשלום רכבים ידידותיים לסביבה או אופניים. מומלץ בחום בכל מזג האוויר.  הכניסה והחנייה לפארק – חינם, לפרטים 04-6881427.
מקור החסידה בכפר רופין (צילום דני בר)
 • סיורי צפרות במקור החסידה – כפר רופין: בסוכות, שיא הנדידה של עשרות מיני ציפורים יקיימו במקור החסידה סיורים שונים במהלך ימי החג, ביניהם – סיורי בוקר עם הציפורים הנודדות הנוחתות בעמק המעיינות: להקות של חסידות, דיות ושקנאים. מיני ביצניות, אנפות ושלדגים ססגוניים ועוד רבים וטובים.  נבקר במרכז הצפרות החדש,  נבדוק את הבשלת התמרים ישר מהעץ ונצפה אל גאון הירדן – גבול השלום; סיורי ערב עם הציפורים הנודדות הנוחתות בשדות העמק כשהשמש שוקעת. נצא לחפש אותן בין השדות, החורשות ובריכות הדגים, להקת החסידות החולפת, לינת הדיות בחורשות ועופות המים למיניהן. נצפה באורות הנדלקים משני צדדיו של גבול הירדן ונחפש את התנשמות שיוצאות לצוד את המכרסמים בשדות. סיורי בוקר בתאריכים 24-27.9, 29.9, יציאה בשעה 10:00, סיורי ערב בתאריכים -25-27.9, יציאה בשעה 16:30. מחיר – 60 ש"ח למבוגר ו-40 שקלים לילד, הסיורים ברישום מראש. לפרטים והזמנות: טוביה 050-6984701, jordanvalleybirding@gmail.com
 • פעילויות מיוחדות לסוכות ב"חווית נהריים בגשר": בחוויית נהריים בגשר פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בכל ימי הסוכות ביניהן משחק משימות לכל המשפחה 'חפש ת'סליק' בשילוב כתבי חידה, סיור מודרך הכולל מיצג אורקולי ענק, סדנת אפייה בתנור היסטורי מתקופת החלוצים, סיורים מודרכים מעבר לגדר המערכת ועוד. ב-27.9 פעילות נוספת: סיור עששיות לילי לכל המשפחה. הפעילויות בתשלום. שעות הפעילות: חול המועד 9:00-16:00, ו' וערבי חג – 9:00-14:00, שבת וחגים – 10:00-16:00. סיור עששיות בהרשמה מראש. סדנאות אפיה – בשעה 12:00 – בהרשמה מראש.  מחיר כרטיס לסיור מודרך – 39 שקלים מבוגר, 35 שקלים ילד (5-13). סיור מודרך + סדנת אפייה – 69 שקלים. סדנת אפיה בלבד – 45 שקלים לילדים מתחת לגיל 5. סיור עששיות במחיר סיור רגיל. לפרטים והזמנות: 04-6753336   04-6752685
 • סוכות בחוויה האתיופית: "בחוויה האתיופית" תחשפו לתרבותה הייחודית של יהדות אתיופיה, תשמעו את סיפורה המרגש והמטלטל של חווה אלמו, תתכבדו בטקס קפה מסורתי ותלמדו לרקוד ריקוד אתיופי. במקום יהיה דוכן עם אוכל וחפצי אמנות אתיופים (למכירה). הביקורים יתקיימו בימים ג'-ד' 25-26.9, בשעות 10:00 ו-13:00. מידע והרשמה: בטלפון 04-6534432  ובמייל: garmachin.center@gmail.com

תערוכות ואמנות

הוכרזו זוכי פרסי מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו לשנת 2018

פרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו מוענק לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל. לכל אחד מהזוכים יוענק פרס בסך 150 אלף שקלים בטקס חגיגי. הפרס היוקרתי מוענק זו השנה ה- 18 והוא מחולק לתחום האמנויות ולתחום המדעים והמחקר. המדענים הזוכים בתחומי המדעים והמחקר יתפרסמו במהלך אוקטובר 2018.

השנה נבחרו 4 זוכים מתחום האמנויות. לכל אחד מהזוכים יוענק פרס כספי בסך 150 אלף שקלים בטקס חגיגי שיתקיים בסוף השנה. הזוכים בפרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו לשנת 2018 הם:

 • גיא בן נר בתחום אמנות חזותית – גיא בן-נר הוא מראשוני אמני הווידיאו המובהקים באמנות הישראלית ומהראשיים שבהם. עבודותיו חכמות, מבריקות, מצחיקות, פשוטות לכאורה – רובן נשענות על מחווה אחת, מרוכזת ודחוסה, שמבוצעת עד תומה. הן רוויות בהיסטוריה של הקולנוע (למשל ב״ילד פרא״, או בעבודתו האחרונה לפי שעה, ״אמני ההימלטות״), אבל אינן נענות לספקטקולריות הקולנועית. הן מציבות את הווידיאו כמדיום אינטימי והגותי שבמרכזו גוף והמרחב הסובב אותו ותנועתו היא רפלקסיה עצמית, קהילתית ופוליטית.
 • אורי ברבש בתחום קולנוע – אורי ברבש הוא מבכירי הקולנוענים שלנו. יוצר פורה של סרטים עלילתיים ודוקומנטריים, דרמות וסדרות טלוויזיה, שסימנו אבני דרך בתרבות הישראלית: מאחורי הסורגים, גבי בן יקר, טירונות, משפט קסטנר, אחד משלנו, ועוד יצירות רבות ומפוארות הנוגעות בליבַּת הישראליות. בסרטיו הוא משלב יכולת וירטואוזית לספר סיפור מתוך רגישות חברתית עמוקה, עוסק באומץ ב"אחר" ובַנִשכָּח, בעודו ממשיך לרענֵן וּלפַתח בעקביות את סגנונו הקולנועי.
 • אפרת מישורי בתחום שירה – אפרת מישורי היא היוצרת המובהקת והמשוכללת בספרות העברית מתחילת שנות התשעים. חלוצת המשחקיות והחדשנות – כל מבנה וצורה מהות וממד נחקרו ונכתבו בשיריה עד תום בחוכמה וידע נרחבים, בזיקה בלשנית וארוס קדוש וחמור לצד פן ליצני ומתריס. יצירתה נטועה בחקר הספרות והשפה על כל היבטיה – מן הווקאליות  והממד הפסיכופיזי ועד הפילוסופיה של הלשון בתחומי המשמעות  וההוראה.

 • רמי פורטיס בתחום מוזיקה – רמי פורטיס הוא יוצר רוק ישראלי יחיד במינו אשר מירכתי הבמה עשה דרך אמנותית מלאה ביושרה, אומץ וחיפוש אל מרכז הסצנה המוזיקלית בישראל. אישיותו הבימתית לצד הטקסטים שיצר והשירים שהלחין היו תמיד משב רוח פורץ גבולות ומלא השראה ליוצרים וזמרים צעירים בארץ ולכל חובבי המוזיקה באשר הם.  פעילותו המוזיקלית משתרעת על פני שנים רבות ומלאה בשיתופי פעולה יצירתיים שהותירו את חותמם.  גם בימים אלה פורטיס יוצר, מקליט ומופיע בקביעות ובאותה עוצמה ואינטנסיביות כמו תמיד.

הגן הבוטני בברזיל עם היצירה שבעת המינים של 7 אמניות פסיפס

7 היצירות בברזיל (צילום מרי סוארז)

לפני כחצי שנה, בעיצומן של חגיגות ה- 70 שנה למדינת ישראל, החליטו 7 אומניות פסיפס מרחבי הארץ, ליצור יצירת ענק ויוצאת דופן המסמלת את ארץ ישראל. יחדיו החליטו האומניות על יצירת שבעת המינים, בהם התברכה הארץ כמצוין בתנ"ך: "ארץ חיטה ושעורה, וגפן ותאנה ורימון, ארץ-זית שמן ודבש".

בתום תהליך של כחצי שנה, יצרה כל אמנית, יצירת פסיפס דו מימדית, של אחד משבעת המינים, כל אחת לפי סגנונה ותפיסתה, בחומרי גלם שונים ומגוונים.

את יצירת הזית יצרה האמנית דליה מטמון מעין יהב שבערבה התיכונה, מחומרי זכוכית, את השעורה יצרה אראלה קדם מנס ציונה מאבן טבעית ושברי כלים, את החיטה יצרה דליה טל מכוכב יאיר, מחלקי קרמיקה ושברי כלים, את הגפן יצרה טובה שפרן מאשקלון מאריחים, חלקי קרמיקה וחלוקי נחל, את התמר יצרה כלנית פסי מכוכב יאיר מחלקי זכוכיות, את הרימון יצרה דניז פליז מקיבוץ מצר, מזכוכית בפיוזינג, שברי זכוכית מהים ואבנים טבעיות ואת התאנה  יצרה אילנה פרנקל מקרמיקה, חלוקי נחל ואריחים.

השבוע הגיעו היצירות לברזיל והוצבו בגן הבוטני בריו דה ז'נרו.

מוזיאון ליהדות דוברת גרמנית – מרכז מורשת הייקים – גן התעשייה תפן עם בולים שעיצבה מרים קרולי

בול בעיצובה של מרים קרולי – בולי מועדים לשמחה תשטז

בולים מסדרת "ראש השנה" לשנת התשט"ז והתשי"ז (1955-1956) אשר עיצבה האמנית מרים קרולי, יוצגו במוזיאון ליהדות דוברת גרמנית החל מחוה"מ סוכות, בתערוכה חדשה- "ייקה בול", המציגה בולי אישים, מעצבים ואמני בולים מהמורשת הייקית. בתערוכה תוצגנה גם יצירות מקוריות של אפרים משה ליליין ויעקב שטיינהרט וסקיצות נדירות של אמני גרפיקה, ביניהם אוטה וליש ועוד, אשר דימויי יצירותיהם מופיעים על בולי ישראל. התערוכה בשיתוף ארגון יוצאי מרכז אירופה.

הבולים שעצבה קרולי מסדרת "ראש השנה" לשנת התשט"ז והתשי"ז, הינם חלק מסדרות "בולי מועדים לשמחה", שהונפקו מדי שנה החל משנת 1948, על ידי השירות הבולאי לקראת ראש השנה. הסדרות שעיצבה קרולי עוסקות בכלי נגינה בתקופת התנ"ך, ביניהם שופר, חליל, מנענעים, כינור, נבל וחצוצרה, כאשר לכל כלי נגינה הצמידה קרולי בשובל הבול פסוק תנ"כי מתאים, באופן ייחודי לערכי התנ"ך הכנעניות והציונות והרוח הישראלית החדשה במדינה הצעירה המוקדמת בשנים אלו.

לראשונה שם המדינה על בול- הסדרה הראשונה, "מועדים לשמחה תש"ט", היא סדרת הבולים השנייה שהונפקה במדינת ישראל, מיד לאחר בולי "דאר עברי" והראשונה ששם המדינה, "ישראל", מופיע עליה. סדרה זו כוללת חמישה בולים, בערכים של מ-3 ועד 65 פרוטות, שעל כולם מופיע ציור אחיד, "מגילה עפה" – חותם מתקופת מלכי יהודה. הסדרה, שצייר אוטה וליש, שיצאה לאור כשבוע לפני ראש השנה, בכ"ב באלול תש"ח.

בנוסף, תוצג בתערוכה "מעטפת היום הראשון" של אחד הבולים מסדרת ראש השנה, ששמו "תוף וצלצלים". זהו פריט אספנים נדיר, מעטפה עליה הודבק בול דואר שהוחתם בחותמת דואר בתאריך יום הופעת הבול והחותמת נושאת את תאריך יום הופעת הבול.

המנהג של שליחת אגרת כתובה על נייר בימים שלפני ראש השנה, החל בגרמניה בשלהי ימי הביניים במאה ה-14, כאשר פסקו רבני אשכנז, כי בפרוס חודש אלול צריך אדם לאחל לחברו ברכה לשנה טובה. בהדרגה התפשט המנהג לקהילות מזרח אירופה לארצות הברית. המצאת בול הדואר והגלויה במאה ה-19, מיסדו את המנהג העממי וברבות השנים נפוצה המסורת בכל הקהילות היהודיות בעולם.

המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית – מרכז מורשת הייקים, נוסד על-ידי ישראל שילוני ז"ל בבניין עיריית נהריה בשנת 1968 ועבר לגן התעשייה תפן בשנת 1991. המוזיאון מספר את סיפור עברה המפואר של היהדות דוברת הגרמנית בארצות מרכז אירופה עד ימי מלחמת העולם השנייה ומציג בהרחבה את פועלם של היהודים הייקים בארץ ישראל בתחומים רבים וכן את השפעתם על צביונה המערבי של מדינת ישראל. בארכיון המוזיאון שמורים תעודות, מכתבים, תצלומים וחפצים רבים אשר נתרמו במטרה לשמרם ולאפשר מחקר על-ידי חוקרים מישראל ומחוצה לה על היהדות דוברת הגרמנית. התערוכה תוצג במשך שנה – עד ספטמבר 2019.

מתחם התחנה עם המסע אל יצירותיו של אוהד חיטמן

צעד אל חזור של מירב חצק

תהיתם איך שירים יכולים להפוך ליצירות אמנות? תערוכת האמנות "המסע" תמחיש לכם את שיריו של אוהד חיטמן דרך האמנות הפלסטית. בתערוכה שתעלה במהלך חודש ספטמבר, ביוניברסל ארט הממוקמת במתחם התחנה בת"א יציגו אמנים את הפרשנות האישית של כל אחד מהם לשיריו של אוהד חיטמן דרך יצירות ציור, פיסול, איור, ריקוד וצילום. אחת המטרות בתערוכה היא לאחד בין אמנות המוסיקה לאמנות היצירה, ולהנגיש לקהל המבקר בתערוכה את עולם האמנות בדרך ייחודית.

אוהד חיטמן , זמר, פזמונאי, מלחין ומוזיקאי ישראלי, כשמאחוריו 4 אלבומים, זוכה פרסי התיאטרון הישראלי לשנת 2015 כיוצר בתחום המוסיקה לתיאטרון על עבודתו במחזמר, "בילי שוורץ". מבין השירים שיופיעו בתערוכה: תגידי לו, ליל האהבה, בכל יום, עושה לה קרוסלה, חשבתי שיהיה רומנטי, האישה של חייו ועוד..

התערוכה תושק בערב פתיחה חגיגי ומתוקשר, אוהד יבצע שירים מתוך הרפרטואר שכתב עברו עצמו, עבור אחרים וקטעים מתוך המחזמר "בילי שוורץ". וכמובן, פתוחה לקהל הרחב! אוצרת ומפיקת התערוכה – מורן יעקבי. אירוע הפתיחה ביום שלישי 25.09.18 שעה: 19:30  Universal Art Gallery. מבנה מס' 15, מתחם התחנה, נווה צדק, תל אביב.

טיולים

עמדת מידע בנחל כזיב ומערך היסעים לנחל- לטובת המטיילים

נחל אכזיב (צילום מעין אופיר)

נחל כזיב הוא אחד הנחלים היפים ועמוסי המטיילים בגליל המערבי, הזורם לאורך השנה כולה, בינות לחורש עצים ירוקי עד. הנסיעה בשטלים מאפשרת למבקרים להגיע באופן פשוט ומסודר ישירות לעין זיו, משם מתחיל מסלול החביב במיוחד על מטיילים, המתחיל ממש בתוך ערוץ הנחל, והמרחק ממנו עד בריכות עין טמיר אורך פחות משעה הליכה. המסלול כולו מישורי כמעט לחלוטין, ומומלץ לצעוד בשביל כורכר, תוך טבילות במי הנחל לאורך המסלול. הבריכות בעין טמיר מאפשרות טבילה מרעננת ובצדן מצויה ניקבה המהווה את מקור נביעת המעיין. המסלול מתאים לכל המשפחה (ללא עגלות). על ההיסעים לא תתאפשר העלאת כלבים. בעלי מוגבלויות יכולים להגיע עם הרכב סמוך למים. ההיסעים ייצאו מאזור התעשייה "קורן" הנמצא במעלות.

דרכי הגעה- "חניון נחל כזיב- מעלות" בוויז. למגיעים מכיוון נהריה- נוסעים על כביש 89 מזרחה, ופונים שמאלה (צפונה) לכיוון אזור התעשייה קורן. בכיכר השלישית (ליד היכל התרבות של מעלות) מבצעים פניית פרסה ומגיעים לחניון בהתאם לשילוט במקום. למגיעים מכיוון סאסא- נוסעים על כביש 89 מערבה, ופונים ימינה (צפונה) בכניסה לאזור התעשייה קורן. בכיכר השלישית מבצעים פניית פרסה ומגיעים לחניון בהתאם לשילוט במקום.

לפרטים נוספים באתר אוצרות הגליל <<< ובטל': 077-9964400.

משט Sail TLV עם רפליקת הספינה ממעגל מיכאל

בסוף השבוע הקרוב יתקיימו ברצועת החוף של תל אביב אירועי Sail TLV ובהם שלל פעילויות ואטרקציות באווירה ימית. במסגרת משטי הראווה הצפויים בסוף השבוע, תשתתף, לראשונה מול חופי תל אביב, גם הרפליקה של הספינה המפורסמת ממעגל מיכאל משנת 400 לפנה"ס, שנמצאה בשנת 1985 על ידי אמי אשל, חבר קיבוץ מעגן מיכאל ונחפרה ונחקרה באוניברסיטת חיפה על ידי פרופ' אלישע לינדר ז"ל. בשלושה השנים האחרונות היא שוחזרה באופן מושלם על ידי פרופ' יעקב כהנוב ז"ל, מהמכון ללימודי ים ע"ש ליאון רקנאטי באוניברסיטת חיפה.

הספינה העתיקה, נמצאה כאמור, כבר בשנת 1985 ושדרית העץ שלה ששרדה, הודות לחול שכיסה אותה, הובאה לאוניברסיטת חיפה. בפרויקט ייחודי ויוצא דופן, שומרו חלקיה המקוריים של הספינה נשמרו במשך 7 שנים והורכבו מחדש במשך שלוש שנים, תוך תהליך יסודי של תיעוד ומחקר. ניתן להתרשם ממנה בחדר ייעודי שנבנה עבורה במוזיאון הכט שבאוניברסיטת חיפה, אבל מי שלא יספיק להגיע להר הכרמל בקרוב, בהחלט יוכל ליהנות מהרפליקה המדויקת, כשהיא בסביבתה הטבעית – מול חופי הים של תל אביב.

שביל סובב כינרת בעקבות פריחת החצבים

חצבים בשקיעה (צילום איבון לוין)

אחד מסממני הסתיו המובהקים ביותר הינם החצבים. רגע אחרי שהחום נותר מאחורינו, במהלך ימי ראש השנה נצפתה פריחה מאסיבית של חצבים לאורכו של שביל סובב כינרת. דניאל וקנין, רכז קהילה ושביל סובב כינרת ברשות הכינרת, ממליץ על טיול תחילת הסתיו במקטע עינות רקת-תל רקת, הכולל: מעיינות חמימים לרחצה, עמדת תצפית מרשימות לעבר הכינרת ומדרונות בהם פורחים החצבים בימים אלו ממש!.

 1. נקודת ההתחלה הינה בסמוך לחוף "גרין ביץ'", שם מחנים את הרכבים
 2. חוצים בזהירות רבה את כביש 90 מערבה ומטפסים בשביל העולה לתל רקת, כשבראש התל ניתן להבחין בעץ חרוב בודד
 3. מטפסים אל ראש התל, לתצפית נוף מרהיבה, ממנה ניתן לצפות בכינרת פרושה מטה במלוא תפארתה. לאורך המדרון מטה התחילו השבוע לפרוח החצבים, הצפויים להישאר בתוואי המדרון לפחות בחודש וחצי הקרובים. מנקודת תצפית זו העבר של תל רקת עדיין לא נחשף וטמון מתחת. ראשי הקירות העתיקים רק מבצבצים ורומזים על מה שטרם נגלה
 4. יורדים מהתל צפונה בשביל, לעברו של נחל רקת בו צועדים לכיוון הכינרת
 5. שוב חוצים את כביש 90, מעברו השני של הכביש מבחינים בשער ברזל חום
 6. עוברים בו ויורדים בשביל בין עצי ההדרים של הפרדס, על גדת נחל רקת המוביל אל שביל סובב כינרת
 7. צועדים בשביל 'סובב כינרת' דרומה
 8. עוברים בשתי בריכות ההרמה של עינות רקת- מי המעיינות חמימים בטמפרטורה של 23 מעלות במהלך כל ימות השנה ובימות החורף הקרים ניתן להבחין באדים העולים מהמים. נביעות מלוות את המטיילים לכל אורך המסלול בצמוד לגדרות של המנזר הרוסי ואכסניית ימק"א
 9. בחוף ימק"א ניתן להבחין בכיפת הברזל התופסת את מי מעיין פולייה המליחים
 10. עוברים דרך חוף  Bora Bora ו"גרין ביץ'" וחוזרים אל המכוניות החונות בכביש

משך הטיול: כשעתיים וחצי. אורכו: כ-2 ק"מ. למידע ופרטים נוספים באתר <<< ובכוכבית כינרת 55477*.

ווישטריפ WishTrip עם סיורי סליחות וטיולי סוכות

החל מחודש אלול, נוהגים בתפילות סליחות בקרב יהדות ספרד ויהדות תימן. מנהג זה התקבל בסוף תקופת הראשונים (במהלך המאה ה-15). קהילות אשכנז מתחילות בתפילות סליחות ממש עכשיו, במוצאי השבת האחרונה שלפני ראש השנה וערב זה מכונה ליל הסליחות. סיורי הסליחות הן מנהג צעיר של השנים האחרונות הרווח בעיקר בקרב קהילות שאינן מקפידות על תפילות בחודש אלול. מדריכי הסיורים עורכים סיורי לימוד ועיון בערים שונות בישראל ובעיקר בירושלים ובצפת בדגש בתי כנסת ספרדיים המקיימים אמירות סליחות במהלך הערבים והלילות. אפליקציית הטיולים WishTrip מציע טיולי סליחות ברחבי הארץ, אותם כל אחד יכול לעשות באופן עצמאי ונגיש:

 • סיור בעקבות הכהן ההולך לעזאזל. שילוח שעיר לעזאזל הוא מצווה שהתקיימה בתקופת המקדש בירושלים. המצווה מורה על שליחת תיש למדבר במקום להקריבו על גבי המזבח. על פי המפרשים עזאזל הוא הר במדבר יהודה ויש המזהים את הר מונטר כמקום הר העזאזל. סיור זה מפגיש את המטייל עם תולדות מנהגי כיפור הקדומים והוא מוליך את המטיילים בדרך אשר פסעו כהני המקדש בעולם העתיק עת שילחו את התיישים למדבר על מנת לכפר על עוונות עם ישראל. פרטים בקישור <<<
 • סיור הסליחות הקלאסי בירושלים נערך בשכונות הנחלאות. הנחלאות, הן מקבץ שכונות ותיקות בירושלים שנבנו במהלך סוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. בשכונות אלו דרו לרוב יהודים יוצאי העיר העתיקה ממשפחות ספרדיות שונות. בשכונות מספר רב של בתי כנסת המייצגים את הקהלים השונים שהתגוררו בנחלאות. סיור זה מפגיש את המטיילים עם בתי הכנסת של הנחלאות ועם השוק המתחדש במחנה יהודה. בשכונה פועלים עשרות בתי כנסת, מהבולטים שבהם בית הכנסת אהל משה על שם מונטיפיורי אשר נבנה בשנת 1901, כיפת בית הכנסת וקירותיו מעוטרים בסמלי השבטים. בית כנסת עדס הוא המפואר בבתי הכנסת והוא נבנה על ידי משפחת עדס האמידה אשר עלו לירושלים מחלב שבסוריה. סיור הסליחות פוסע בין סמטאות הנחלאות, לצד בתי הכנסת, בורות המים הישנים וריחות השכונה המגוונים.
 • לאלו המעוניינים לסייר בצפת, אנו ממליצים על סיור סליחות הכולל את בית הכנסת האר"י האשכנזי, בית כנסת הרמב"ן ובית כנסת אבוהב. הסיור המתחיל במצודת צפת העתיקה במגמת ירידה אל הרובע היהודי וכיכר המגינים של צפת. סיורי הסליחות בצפת מעט שונים באופיים מסיורי ירושלים והם בטעם קבלי יותר בהתאם לאופיה של יהדות צפת ולתורת הסוד הקבלית של האר"י הקדוש.

אפליקציית הטיולים WishTrip מזמינה את הציבור להצטרף למגוון טיולים בחול המועד סוכות, המתאימים לכל המשפחה! הטיולים קצרים, קרובים למרכז הארץ וניתן לשלבם במסגרת חופשה משפחתית ואושפיזין בסוכה.

 • הטיול לנחל חדרה – מסע במנהרת ההסטוריה של הציונות, טיול אל ראשית ההתיישבות בנחל חדרה, ציפורים, שיקום נחלים, חורשות אקליפטוס מקסימות ואהבת הארץ. הטיול יפגיש את המטיילים עם סיפורה המעניין של חוות חפציבה, חווה חקלאית שפעלה החל מימי העלייה הראשונה על גדות נחל חדרה. החווה הוקמה על ידי מייסדי רחובות במטרה לעסוק בהתיישבות השרון ולסייע להקמת יישובים חקלאיים חדשים. רכישת השטח בוצעה על ידי יהושע חנקין ובשנת 1906 עלו למקום המתיישבים הראשונים שהעניקו למקום את השם חפציבה – כי חפץ בך השם, על בסיס פסוק מספר ישעיהו. במרוצת השנים נסגרה החווה עקב משברים קשים בתנועת ההתיישבות בהם מלחמת העולם הראשונה ומתקמת ארבה קשה מאוד שפגעה ביבולים. הטיול לנחל חדרה ולחוות חפציבה מתאים לכל המשפחה ואף ניתן לטיילו עם עגלות. במקום שוחזר מנוע קיטור ענק וישן אשר שימש לשאיבת המים לטובת החקלאות המקומית. חברת החשמל היא העוסקת כיום בשימור ושיקום האתר לרווחת הציבור. הטיול המאורגן של קהילת WishTrip לנחל חדרה יתקיים ביום שלישי 25.09, לפרטים בקישור <<<
 • הטיול לרמת הנדיב – צפונה לנחל חדרה, קהילת ווישטריפ תקיים טיול ברמת הנדיב במסלול המגעלי היפה של מנצור אל עקב ועין צור, וילה רומאית עתיקה ומעיין שכבה הסטורי. רמת הנדיב הוא חלקה הדרומי של הר הכרמל, במקום פועלים גני הנדיב כפארק אקולוגי סביבתי ממורשתו של הנדיב הידוע הברון רוטשילד אשר נטמן במקום לבקשתו. גני הנדיב הן גני זיכרון ומורשת למשפחת רוטשילד ופועלם לטובת התנועה הציונית והקמת מדינת ישראל. הגנים בסגנון האירופאי האיכותי כוללים מגון רחב של עצים, שיחים ופרחים בשילוב מקסים עם נופי המקום. במרכז הגנים, מצויה אחוזת הקבר של הברון רוטשילד ואשתו הברונית עדה. מגני הנדיב יוצאים מסלולי טיול רבים כחלק מפארק הנדיב הגדול ואף שביל ישראל עובר במקום. צוות ווישטריפ בחר את הטיול אל הוילה הרומית בשילוב מעין שכבה עין צור. הטיול עובר בנופי חוטם הכרמל, מגיע לתצפית המרשימה שמול חוף הכרמל וקיסריה וממשיך בין שיחי החורש אל מתקני בית המרחץ והמעיין הקדומים. מקור השם מנצור אל עקב לוילה העתיקה, ייתכן וקשור בדמותו של רבי עקיבא אשר פעל במרחב קיסריה. בית המרחץ העתיק, כולל אמת מים וברכת שכשוך קטנה המתאימה לרחצה, אנו ממליצים להגיע עם בגדים להחלפה. הנאה מובטחת. לטיול ברמת הנדיב היכנסו לקישור <<<
 • הטיול לחורשת הארבעים – ההר הירוק כל ימות השנה, הר הכרמל הנושק לים התברך בחורש ים תיכוני ירוק עד, סבוך ויפה. בכרמל אתרי עתיקות, תצפיות נוף ומורשת מרתקת. צוות התוכן של אפליקציית ווישטריפ בחר לכם את הטיול בחורשת הארבעים. החורשה התקדשה על ידי הדרוזים המתגוררים בהר הכרמל בעקבות מסורות כי רועי הצאן שמרו על עצי האלון העתיקים בחלק מטקסי הפולחן הקדומים במקום. הטיול בחורשת הארבעים כולל תצפית מרשימה על מפרץ חיפה והגעה אל באר המים העותמאנית והצנירים הגיאולוגים המפורסמים של ההר. צניר הוא תופעת טבע הכוללת המסה כימית של שכבות סלע הגיר בצורה אופקית. התהליך מתרחש על פני מאות אלפי שנים ובסופו מתגלת תופעת הנוף הייחודית הזו. לטיול בחורשת הארבעים לחצו על הקישור <<<

לטיולים רבים נוספים בארץ ובעולם היכנסו לאפליקציית WishTrip.

הערבה התיכונה עם סיורים מודרכים לכל המשפחה

במהלך חג הסוכות יקיימו בבית הספר שדה חצבה שבערבה התיכונה, מגוון מסלולים וטיולים לכל המשפחה בעלות סמלית, המאפשרים חוויה ייחודית בלב המדבר הישראלי, הכרת הנוף המדברי והמסלולים ברחבי הערבה התיכונה. מדובר בסיורי בוקר וערב שיתקיימו החל מ- 23.9 ועד 30.9 בהובלת צוות מדריכים מקצועי ומיומן שיחשוף את המסתורין שבערבה התיכונה. להלן רשימת המסלולים והתאריכים:

 • גדרון- טיול המותאם לגיל הרך בנחל מעניין וקסום שבערבה. במהלך הטיול יוסבר על בעלי החיים והצמחייה הייחודית לאזור זה בצורה חווייתית. הטיול יצא ב- 24,26,28,30.9 בשעה 9:00 מבית ספר שדה בחצבה.
 • שמורת שיזף- מסלול לכל המשפחה המתאים גם לפעוטות וילדים קטנים, במהלכו נפגוש צמחייה, בעלי חיים ונופים מדהימים, נלמד על דרכי ההישרדות במדבר ונשמע סיפורים מרתקים על האדם החי במדבר. משך הטיול- כשעתיים וחצי. הטיול יצא ב- 25,27,29.9 בשעה 9:00 מבית ספר שדה בחצבה.
 • נחל גוב-אתגר למשפחות- אחד המסלולים הפופולאריים ביותר בערבה הינו נחל גוב. נצא למסלול קצר ומעגלי בקניון הצר של נחל גוב בין מעלה עקרבים הרומי לבריטי. במהלך המסלול נחווה את עוצמתו של השיטפון דרך הזיכרונות שהותיר בנוף המדברי, נלמד על בעלי החיים באזור זה, ההיסטוריה של המקום וכדומה. משך הטיול- שלוש שעות. הטיול יצא ב- 24,26,28,30.9 בשעה 9:00 מבית ספר שדה בחצבה.
 • נחל צפית-מסלול אתגרי למשפחות- נחל צפית המתחתר מאזור דימונה אל הערבה, נטייל בחלק התחתון והקניוני של הנחל, נטפס באמצעות יתדות, נפגוש מגוון מיני צומח מדבריים וסוגי מסלעים שונים. משך הטיול- 4 שעות, הטיול יצא ב- 25,27,29.9 בשעה 9:00 מבית ספר שדה בחצבה.
 • טיול שקיעה לגבעת חצבה- מסלול קצר עם נוף קסום. נצא לטיול בגבעת חצבה המתחיל בעלייה לתצפית מרהיבה על הערבה התיכונה והרי אדום ונמשיך אל דיונת חול אטרקטיבית במיוחד. בטיול נלמד על עץ השיטה ומקומו החשוב במערכת האקולוגית המדברית, נתצפת על הערבה ורכסי הנגב, נלמד על ההתיישבות בערבה, מאפייניה וכדומה. משך הטיול כשעתיים. נצא לטיול מידי ערב בין התאריכים 24-30.9 בשעה 17:00 מבית ספר שדה בחצבה.
 • טיול עששיות- בשעות הערב השלוות נצא לטיול אל חווארי הלשון הלבנים שליד מושב עידן בערבה התיכונה, מצוידים כל שלושה משתתפים בעששית שתסייע לנו לפלס את דרכנו ולחוות מסלול מרתק ואת המדבר של הלילה. משך הטיול- כשעה וחצי. נצא לטיול מידי ערב בין התאריכים 23-30.9, בשעות 20:00 ו- 20:30 מבית ספר שדה בחצבה.

אל מסלולי הנחלים יש להגיע עם נעליים סגורות וכובע כמו כן, לכל המסלולים יש להגיע עם מים. יש להגיע 20 דקות לפני תחילת הסיור לנקודת הריכוז, בית ספר שדה בחצבה. פרטים בי"ס שדה חצבה בטל':  08-6581546/576

ספרים

דודי בורבה עם נקודת פריצה

בימים אלה יצא לאור ספרו החדש של המנטור, דודי בורבה, הבעלים של חברת T.C.B. הספר, היוצא לאור הוצאת לאור מדיה 10, מציג בפני הקורא את ניסיון חייו העשיר של דודי, שהצליח להפוך סיפור חיים קשה ומורכב להצלחה עסקית ובין אישית.

דודי, מנטור עסקי ואישי, הוא מומחה ליצירת הרגלים מנצחים ופריצות דרך בחייהם של אנשים, וסיפור חייו הוא דוגמא חיה ליכולת של האדם להוציא את עצמו מקשיים. דודי, בנו של חיים בורבה ז"ל, מי שהיה הנהג האגדי של שמעון פרס במשך כ-25 שנה, גדל במשפחה דלת אמצעים. בצד הקשיים הכלכליים דודי לא הצליח במסגרות הלימודיות, הסתובב עם חברים עם עבר והווה פלילי ומגיל צעיר מאוד החל למצוא דרכים יצירתיות לייצר לעצמו הכנסה מתיקון אופניים ועד שטיפת מכוניות של השכנים הכל במטרה להרוויח כסף שבעזרתו יוכל להגשים את רצונותיו. בגיל 26 הוא קרא את הספר "הנזיר שמכר את הפרארי שלו", שדחף אותו להבין כי ביכולתו לפרוץ כל גבול שהוא מתמודד איתו.

במהלך הקריירה שלו שהחלה בגיל 22, שימש דודי בתפקידים בכירים בארגונים, במסגרתם הנהיג בהצלחה צוותים גדולים. לאורך השנים הוא ביסס לו מעמד של מנטור מוביל לעובדים ולמנהלים, וליווה רבים מהם להצלחה ולמימוש עצמי. בשיא הקריירה הניהולית שלו, ובניגוד לכל הגיון בריא, החליט לממש את ייעודו – ללוות אנשים להגשמת החלומות והיעדים הנועזים ביותר שלהם. הוא עזב את עבודתו כשכיר ופתח את חברת T.C.B, קיצור של Taking Care Of Business. החברה הפכה למובילה בתחומה, והיא מעניקה מוטיבציה, כלים וסביבה תומכת להגשמה אישית ומקצועית לעשרות אלפי אנשים ברחבי הארץ.

סיפור חייו וההצלחה הרבה של דודי בליווי אנשים בתהליכי הגשמה עצמית הביא אותו להוציא לאור את הספר החדש, "נקודת פריצה". לדבריו, "הספר נכתב מתוך ההבנה שלכל אחד מאתנו יש, בנקודות זמן בחיים, הזדמנויות בהן אנו יכולים לקבל החלטות שישנו את חיינו". בהתאם, הספר עוסק באיכות, בפיתוח ובשכלול היכולת שלנו להשיג תוצאות יוצאות דופן במכירות, בעסקים, בקריירה ובתקשורת בין אישית.

הספר מיועד לאנשים הרוצים להעשיר את עולם התוכן האישי והידע המקצועי שלהם, כאלו ש צריכים להמציא את עצמם מחדש בארגון, מעוניינים לעשות שינוי קריירה או רוצים להחליף תחום, מנהלי מכירות, בעלי עסקים, הנמצאים על פרשת דרכים ושואפים לשינוי בחיים, שכירים שרוצים להפוך לעצמאים,  מנהלי ארגונים שמובילים צוותים וכל הממלאים תפקידים ניהוליים. הספר עוזר לכל אדם להפוך למנהיג המשנה את כללי המשחק.

את הספר "נקודת פריצה" ניתן למצוא בסניפי סטימצקי וצומת ספרים בכל רחבי הארץ ובאתר מדיה 10 <<<

או בדוא"ל <<<

כתיבת תגובה

סגירת תפריט