חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

פסטיבל תנועה בחיפה, פסטיבל האור בירושלים ולילה לבן בתלאביב ||| טיולים וחופים בצפון – בגליל ובכנרת ||| סרטים חדשים ותערוכות ||| פסטיבל של תחילת הקיץ ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

אנסמבל כעת (צילום ירדן מאירוביץ)

ארועים ופסטיבלים

חיפה עם פסטיבל תנועה אורבנית בעיר תחתית 4-5 ביולי

"קרוב מאד" הוא פסטיבל  תנועה אורבנית ראשון בעיר התחתית של חיפה, המחבר בין העיר והאנשים תוך כדי תנועה ומתרחש ברחובות, בין הסמטאות ועל הבניינים, בלי במות ומחסומים. הציבור הרחב מוזמן לקחת חלק בעשרות מופעים של יוצרים בינלאומיים ומקומיים במחול עכשווי, פרפורמנס, וידאו, תאטרון, אקרובטיקה, מוסיקה, ריקודים סלוניים, היפ הופ, ברייקדאנס ועוד…בין המיצגים והמופעים בפסטיבל:

 • תנועה ציבורית – חילוץ: בכורה ישראלית של תנועה ציבורית עם היצירה חילוץ – חילוץ הוא מחול מדיני המתקיים במרחב פתוח, על תל הריסות בניין. מתוך חורבות הבטון, מבוצעת סדרה של תנועות השאובות ממחקר גופני ומאימונים משותפים עם צוותי חילוץ והצלה בישראל ובעולם, ביניהם פיקוד העורף, מד״א ושירותי הכבאות הגרמניים. חברי התנועה נחלקים לסירוגין לאלה הלכודים ואלה המושים אותם החוצה מבין ההריסות. האסון הוא בלתי נמנע, הגורם לו אינו ידוע, אך התנועות המוקפדות מייצרות מרחב של אינטימיות שיכולה להיווצר בין בני אדם אל מול סכנת חיים.
 • Unfair Amsterdam – Full Screen Haifa: הקרנת וידאו מאפינג על חזית בניין בה יוצגו עבודות חדשות של 4 אמני וידיאו מובילים מהולנד. המסך המשתרע לגובה של כ -23 מטרים  ו13 מטר רוחב, מזמן למבקרים לשקוע בחוויית וידאו מקיפה באמצע העיר. Fullscreen הוא פורמט וידאו בקנה מידה גדול של Unfair גוף המקדם אמנים ופועל באמסטרדם. אחד האמנים הוא האמן הישראלי-הולנדי אדם ניליסן ממייסדי הארגון שמתגורר בין חיפה ואמסטרדם.
 • אנה ארונוב וחיים פרשטיין – IF YOU GO AWAY וסדנת ריקודים סלונים פתוחה: מופע מיוחד לצמד חיים ואנה שרוקדים יחד מעל 15 שנה. כוריאוגרפיה מקורית בהשראת העיר התחתית של חיפה, התנועות המפותלות והמושלמות מבטאות את רחובותיה היפיפיים של העיר, והדופק המתעורר מקצב הריקוד מתנגן בקצב ההתחדשות והצמיחה של האזור. בסדנה הפתוחה לקהל, זוגות זוגות ימלאו את רחוב הנמל שיקושט כמו פיאצה אירופאית עם מרפסות פריזאיות ותאורה מיוחדת.
 • תנועת תרבות / רננה רז – צורת תרבות: בשנת 2004 יצאה קבוצה של 6 צעירים מרחבי הארץ לשנת שירות בקהילה בתחומי האמנות והחינוך. עם שחרורם מהצבא החליטו להקים את “תנועת תרבות” – מסלול לצעירים הפועלים לעיצוב דמותה של החברה הישראלית. כיום התנועה מונה 500 אמנים-מחנכים בגילאי 18-35, החיים בקבוצות בפריפריה ומחויבים ליצירה, לחינוך ולתרבות כמרכז פעולתם במקום רננה רז  הוזמנה לעבוד עם התנועה על היצירה "צורת תרבות" -החוקרת את ההיבטים הכוריאוגרפיים ואת ההקשרים שגלומים בצורות כאובייקט גיאומטרי וכשיקוף וייצוג של רעיונות או ערכים.
 • באטל רחוב וסשן פריסטייל פתוח: מיטב רקדני הפריסטייל נפגשים לבאטל רחוב עם מעגלים, קרבות והרבה אטיטיוד בכל סגנונות ההיפהופ.
 • אופיר יודלביץ' – GRAVITAS: מופע לכל המשפחה המשלב אקרובטיקה ומחול עכשווי השאל על כח המשיכה , גרף הצלחה רבה ברחבי העולם.

 • ליטל בן חורין – תראי תראי! מופע לכל המשפחה-דואט אינטראקטיבי לקהל של מחול עכשווי ואקרו בלאנס בין 2 רקדניות שתוהות – אם לא שיתפתי, האם הכל קרה?
 • סדנת מחול אפריקאי, סדנת אקרו בלאנס  לכל המשפחה: מאור פיין – הכל או כלוב- מופע לכל המשפחה – כשתיאטרון קרקס וסכנה מתנגשים. יצירה של אמן אקרובטיקה וקרקס, המשלבת תאטרון פיזי, בוטו, קרקס מודרני, מחול אווירי והליכה על חבל בגובה,מלווה בוידאו ארט אינטראקטיבי ומוסיקה מקורית חיה של להקת.Suicidal Furniture
 • עדי שילדן – Le Boudoir: עבודת סולו המתקיימת בין החלל האינטימי של חדר ההלבשה לבין המרחב הפומבי של הבמה. הקהל מוזמן להצצה במקום משוחרר מקודים התנהגותיים והעמדות פנים ועוסקת בתיאוריות מגדר.
 • עלמה ליבנה – רוצה תה? (חלקיקי בית): יוצרת משוטטת עם תיק גב ענק המכיל את הבית שלה על כל משמעויותיו, מבקשת ליצור בית בין הרחובות והאנשים.
 • אנסמבל כעת  – כביש מס 1 +  גיבורים: להקת מחול עכשווי יהודי של גברים המישירים מבט לקונפליקט בין גוף לנשמה, בין עכשווי למסורתי ומתוך השבר הזה מגלים ומציגים שפה חדשה מלאה בכאב, כנות ואופטימיות.
 • אורות חיפה: נבחרת אקרובטיקה של בי"ס אורות חיפה בתרגילי שלשות וזוגות זוכים מאליפויות ברחבי ישראל ואירופה.
 • פרויקט קלוז-אפ – חשיפה ליצירות של יוצרות צעירות: דפנה יוסף – Salt water mixed with air / עינת טובול – וידוי: אני אישה/ עדי רביב – מנגינת השתיים
 • נטע ארז – וריטי / אאורה פיטש – Strange Love / ליסה מקגלאוגלן – "…If I Were": פרויקט קלוז-אפ חושף יצירה וכישרון מקומיים. במסגרת הפרויקט נבחרו יצירות של תלמידי מחול ממוסדות נבחרים (הסדנה למחול חיפה, קבוצת כרמלה, מכללת גליל מערבי ומסלול מסע לרקדנים בינלאומיים).
 • ביתנועה – ג'אם קונטקט: בית ליצירה ותנועה בשכונת בת גלים מתארח בפסטיבל בסדנאות וג'אם קונטקט בהנחיית קיארה מג'ינאני
 • קבוצת מחול כרמלה / נועה שילה – Here and There +ג'אם כרמלה: 9 רקדניות מבית הסדנה למחול עכשווי בחיפה. נועה שילה, רקדנית, מורה ויוצרת עצמאית, מנהלת את הקבוצה שתופיע ביצירתה Here and There ובג'אם מיוחד עם המרחב האורבני .
 • מנה בתנועה: המסעדות והברים בעיר התחתית יציעו מנות TAKE AWAY מיוחדות למבקרים בפסטיבל, המעוניינים לעבור בין המיצגים והמופעים. בין המשתתפים: מסעדת שף נמל 24 , מבשלת מסעדה ליבירה, בורגרי המבורגרים בנמל, רוקו סושי בר, מסעדת צ'ייז , טאקו סלאש ועוד .

הפסטיבל מתקיים ביוזמת עיריית חיפה, מינהלת עיר תחתית והרשות לקליטת עלייה בחיפה. מנהלת אמנותית: אילית מרום: אמנית מחול ופרפורמנס. www.facebook.com/KarovMeod

עין שמר עם פסטיבל הבירה הישראלית ברביעי- חמישי, 27-28.6

בירה צוננת להתחיל את הערב (צילום אביבה בר)

מתחם אלון עין שמר מזמין את הציבור הרחב ליהנות מפסטיבל שכולו הצדעה לבירה הישראלית עם עשרות סוגי בירות, דוכני אוכל, הופעות חיות, יריד אמנים ואווירה שמחה. בין הבירות המציגות בפסטיבל ניתן יהיה לפגוש במבשלות גדולות, מוכרות ואהובות כמו הג'מס", בירה ברזל, מלכה, בזלת ונגב לצד מבשלות הבוטיק כמו בירה פס מקיבוץ גשור שברמת הגולן, מבשלת התבור, מבשלת הגיבור, בירה מוסקו, בלינדרוייס, מבשלת שריגים, באסטרס, איש הפסיפלורה ועוד. הפסטיבל יארח גם את ה"אוטו בירה", פאב נייד המציע אף הוא בירות ישראליות אהובות כמו בירה שושנע- בירת חיטה עם נגיעות נענע ובירה אלכסנדר.

בגזרת האוכל, יתארחו בפסטיבל משאיות אוכל "פודטראקס" מגוונות – "המזוודה" שיגישו כריכי בשר ובשרים מעושנים מעולים, "הפודטראק של נונע – בית הפיצה" שיגישו פיצות בוטיק מיוחדות בעבודת יד כמו 'צוענייה'- פיצה צבעונית בשמלה ירוקה של תרד זוקיני וברוקולי מקושטת סלק מוצרלה וקונפי שום, פיצה טבעונית עם בטטה, סלק, בצל וברוקולי ברוטב שום, בלסמי וגרעיני דלעת ועוד. "הפודטראקס נמו נמו" שיגישו מוקפץ אטריות בטטה או לנגוויני אורז עם ירקות, DobuJorim ואורז מטוגן עם טופו וירקות ו"goodfood" שיגישו קבבונים, חומוס, טחינה, חמוצים ושתיה קלה.

חברי מועדון רוכבי הרלי דוידסון ישראל הבטיחו את מקומם בפסטיבל והקהל, שלו צפויות הפתעות נוספות, יוכל להרים איתם כוס בירה לחיים ולהתרשם מהשיירה הססגונית.

הפסטיבל מעודד יצירה ישראלית מקורית כאג'נדה ויופיעו זמרים, זמרות, הרכבים ולהקות צעירות ואיכותיות מכל רחבי הארץ. הפסטיבל יתקיים כאמור בימים רביעי וחמישי, 27-28.6,  בין השעות 18:00-24:00 במתחם הקניות והבילוי אלון עין שמר הנמצא בסמוך לצומת כרכור.

יפו העתיקה עם שלישי יווני

יפו העתיקה, אחת מערי הנמל העתיקות בעולם מזכירה באופייה את ערי החוף ביוון הקסומה.מסיבה זו, "החברה לפיתוח יפו העתיקה" תקיים מדי שבוע ערב יווני בכיכר קדומים שישלב מוסיקה יוונית בהופעות חיות לצד מאכלים יווניים אותנטיים וכמובן הבריזה של הים התיכון .

שלישי יווני יתקיים מדי שבוע בימי שלישי במהלך חודש יוני (והשבוע הראשון של יולי) בכיכר קדומים החל משעה 19:15 והכניסה אליו הינה חופשית. בתאריך 19/6 יערך ערב שיכלול חגיגת טברנה יוונית עם קובי פז וחברים עם להיטי הטברנה של פיראוס, אתונה וסלוניקי. ב 26/6 יתקיים בוזוקי גרוב, מופע יווני קצבי המשלב את הלהיטים המוכרים והאהובים של הזמר היווני בישראל. בתאריך 3/7 יתקיים האירוע החותם של הסדרה שלישי יווני  ובו יתארחו "בזוקאלה", הרכב יווני ים תיכוני,  בחגיגת טברנה ים תיכונית שמחה.  מבחר שירי יוון ושירים ים תיכוניים מכל הזמנים.

לצד ההופעות שיתקיימו במקום, יציעו המסעדות בכיכר קדומים אוכל ושתייה יווניים אותנטיים. מסעדת "בבל קפה" תציע מדי יום שלישי תפריט מאזטים משתנה בסגנון יווני ומסעדת "קלמטה" תציע בנוסף לתפריט הקבוע,  מגש ״חגיגה יוונית״ שכולל מאזטים יוונים מתחלפים עם לחם טרי וקוקטייל חגיגי – ב65 שקלים לסועד.

זמן לסרט ביפו העתיקה

יפו עם זמן סרט. (צילום: גיא יחיאלי)

לאור ההצלחה של סדרת הקרנות הסרטים בשנה שעברה אשר הביאה מאות אנשים לגן הפסגה מדי שבוע, החליטו חברת אתרים והחברה לפיתוח יפו העתיקה לחדש את סדרת ההקרנות גם השנה. ההקרנות שנבחרו לחודש יוני הינם סרטים נבחרים מתוך פסטיבל דוקאביב 2018. ההקרנות יתקיימו מדי שבוע, בימי רביעי ויאפשרו למבקרים  ליהנות מצפייה חווייתית באוויר הפתוח ובאווירה יפואית וקסומה מול נוף רצועת החוף של תל אביב . בין הסרטים שיוקרנו : סוכני הזיכרון, סטודיו 54 וביג טיים .

ביום רביעי, 20.6 תתקיים הקרנה של הסרט "סטודיו 54" המספר על המועדון המדובר במנהטן הנושא שם זה. סטודיו 54 פעל במנהטן במשך פחות משלוש שנים לפני יותר מארבעים שנה, אבל הדיבור עליו מעולם לא נפסק. המועדון שחולל מהפכה בחיי הלילה של ניו יורק היה מקדש של נהנתנות ואקסטזה, ומשך אליו את כל היפים, הנוצצים, המצליחים, הצעירים וחסרי המנוח. הבמאי מאט טירנאואר משחזר כראוי את כדור המראות המורכב מסרטים שצולמו במועדון (אז עוד קראו לו "דיסקוטק") בימי תפארתו, וסיפורים של מי שהיו שם ומי שהמתינו בשער אבל לא הורשו להיכנס. בראיון חושפני עם אחד המייסדים, איאן שרייגר, הוא מספר לראשונה גם את סיפור קריסתו של המקום שהצליח יותר מדי.

ביום רביעי , 27.6 יוקרן הסרט "ביג טיים" המספר על הצלחתו של האדריכל מדנמרק ביארק אינגלס. ביארק אינגלס מצדיק את התואר ארכי-ארכיטקט. אחרי שכבש את דנמרק, הוא כובש את מנהטן ולגמרי מתכוון לכבוש את העולם. אלא שהאדריכל הצעיר, הכריזמטי, המקורי והוורקוהולי הזה מתמודד גם עם קשיים שמציבים אותו מול עתיד לא ברור. אינגלס – שבנה במולדתו, בין השאר, תחנת כוח משולבת במדרון סקי, שהארובה שלה פולטת טבעות עשן מסוגננות ואת "בית ה-8" המוזר אך מופלא (אשר תועד ב"אושר אינסופי" שהוקרן בדוקאביב) – בונה כעת קומפלקס משונה ועוצר נשימה במתחם שעמדו בו פעם המגדלים התאומים. הסרט עוקב אחריו במהלך למעלה משבע שנים, ומציג את התהפוכות, השאפתנות והדמיון הפרוע של מי שבגיל 40 נכלל ברשימת מאה המשפיעים של "טיים".

הקרנות הסרטים בגן הפסגה יימשכו גם במהלך הקיץ. יפו העתיקה מתהווה כמוקד תרבותי מתחדש ומעורר השראה המשלב אמנות, תרבות ועיצוב. לצד ההקרנות הסרטים מתקיימות בה תערוכות בפתוחות לקהל הרחב במספר מוקדים ברחבי העיר העתיקה.
תל אביב עם לילה לבן 2018 – יום חמישי, 28 ביוני

ביולי 2003 הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – בתור אתר מורשת תרבות עולמית. מרכז העיר מהווה את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבנים בסגנון הבין-לאומי (המוכר יותר בשם "באוהאוס"), שהקנה לתל-אביב-יפו את מעמדה הייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית. מאז ההכרזה, בכל שנה, מציינת עיריית תל־אביב-יפו את הכרזת אונסק"ו בסדרת אירועי ה"לילה לבן", המשלבים בתוכם ערך נוסף של העיר: היותה "עיר ללא הפסקה".

העיר תל־אביב-יפו משמשת בית חם למוסדות תרבות רבים, לאמנים וליוצרים, הניזונים ממנה ומזינים את הדופק שלה. תל־אביב-יפו היא המוזה ומקור ההשראה ליצירה תרבותית ענפה ומגוונת, והיא פתוחה לכל גילוי של מחשבה מקורית. הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים, והציבור מוזמן ליהנות ממגוון גדול וייחודי של מופעים. אפשר לנווט בין האירועים באמצעות האפליקציה העירונית "דיגיתל", אשר מציגה את כל המוקדים על גבי מפה מפורטת, ומציגה מידע מבוסס מיקום. בין האירועים:

 • פיקניק לבן: פיקניק-שיק המוני במרחב ציבורי, ערב לפני הלילה הלבן, יום רביעי, 27 ביוני 2018, בשעה 19:30 במיקום סודי! בואו לקחת חלק בפיקניק הכי שיק בעיר, במרחב ציבורי, במיקום סודי! ההשתתפות חופשית, בהרשמה מראש (מספר המשתתפים מוגבל). יש להצטייד בשולחן נישא, 2 כסאות, מפה לבנה, סל פיקניק לארוחה ולבוש לבן מכף רגל ועד ראש. מקום קיום האירוע יימסר למשתתפים בהודעת sms כשעה לפני תחילת האירוע.
 • Follow the Stars: חגיגת מיצגי אמנות ומופעי רחוב ממדינות אירופה. כיכר ביאליק תהפוך למתחם אמנות ומופעי רחוב באווירת הפנינג אורבני לכל המשפחה: מיצגי וידאו אינטראקטיביים לצד מופעי אקרובטיקה, ברייקדאנס, קרקס ואף הופעת פלמנקו ספרדי. הכניסה חופשית. כיכר ביאליק, מ-19:30
 • מסיבת אוזניות בשקט בשקט: מסיבת אוזניות בסמרטפונים שלכם, באמצעות האפליקציה של רדיו תל-אביב 102FM. תוכלו לשכור אוזניות בכיכר או להגיע עם הטלפון החכם שלכם וזוג אוזניות, להוריד בחינם את האפליקציה ולהשתתף במסיבה. הכניסה חופשית. כיכר רבין בשעות : 20:00 – 03:00
 • מרתון הצילום הלילי PHOTO IS:RAEL: מאות הצלמים שייקחו חלק במרתון הצילום הלילי יתעדו – במצלמה מקצועית או בסמארטפון – את העיר ואת אנשיה במסגרת מסע לילי מרתק. המשתתפים יתמודדו עם שישה אתגרי צילום סודיים, במטרה למצוא סיפור מקומי וייחודי, לעניין, לרגש ולחדש, ולהביא את מראות הלילה הלבן דרך עדשת המצלמה. תוצרי המרתון יועברו לחבר השופטים שידרג את התמונות הזוכות ויעניק פרסים לזוכים. הצילומים הזוכים יוצגו בפסטיבל הצילום הבין-לאומי בנובמבר 2018. השתתפות בתשלום בהרשמה מראש (מספר המקומות מוגבל)
 • גרוב ב"התחנה": גוּלַסָא – ״שירת הנשים היהודיות מתימן״. גלגול חדש של המוזיקה ושירת הנשים מתימן. הטקסטים, היצריים והמיסטיים, מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב מיוחד המשלב שירה, כלי מיתר מהמזרח התיכון, כלי הקשה מהעולם, גיטרה אקוסטית וצ׳לו. השירים המושרים בקולו של גבר, יוצרים פסקול ייחודי שלוקח את הקהל למסע אל תוך עולם של תפילה, מחול, מקצב, תשוקה וגעגוע אל החופש. גוּלַסָא יוצרת אירוע בימתי מוזיקלי – תיאטרלי סוחף, המשתמש באלמנטים טקסיים של סיפור ותנועה, המעניקים לקהל חוויה חושית ורגשית. הכניסה חופשית. מתחם "התחנה", מ- 21:00
 • הרכבי מוזיקה לאורך רוטשילד, החל ב – 21:00
 • נמל יפו מ- 20:30 מיצגים חיים, קרקס ותיאטרון רחוב מבית היוצר של קברט טוטאל
 • כיכר התרבות (רחבת הבימה), מ- 21:00
 • גן הפסגה, יפו העתיקה: אלישע בנאי וארבעים השודדים, גלעד כהנא, ארקדי דוכין "עכשיו אני". הכניסה חופשית מ – 21:00
 • כיכר קדומים, יפו העתיקה: טרנטה גרוב מאשין, מסיבת גלובל-גרוב מטורפת, מופע לייב אלקטרו-אקוסטי אנרגטי ובועט שכולו מסיבה מטורפת. 20:30 – חצות
 • לילה לבן בשוק הפשפשים – הרכבים מוסיקליים, תאטרוני רחוב: ברחבי שוק הפשפשים והשוק היווני שוק הפשפשים, יפו בשעות: 21:00 –01:00
 • ברחבת הריקודים מול חוף גורדון. מ- 21:00 מופעי מוזיקה
 • טיילת חוף פרישמן, מ- 21:00 – 01:00
 • רחבת מרכז סוזן דלל, רח' יחיאלי 5 נווה צדק מ- 20:00
 • לילה לבן בשרונה: מתחם שירה בציבור ברחבת הגלגיליות: נועם פנחסוב מופע מחווה לאריק איינשטיין והחלונות הגבוהים, שרון חזיז, במסיבה עברית מארחת את אדם ודורית ראובני
 • מתחם רטרו ברחבה המרכזית: מופע ביטלס לילדים עם להקת מג'יקל מיסטרי טור
 • לילה לבן בגן החשמל: הצגה לילדים
 • גינת השרון (בין הרחובות לבונטין, ברזילי, החשמל), בשעות 20:00 – 01:00 – שוק אוכל עולם: טיול קולינרי בין מנות ממטבחים שונים מרחבי העולם, דוכני האוכל שהתאהבתם בהם כבר באירועים הקודמים ועוד אורחים חדשים – תאילנד, קולומביה, גרמניה, ארה"ב, יפן, צ'ילה, דרום אפריקה, הודו, סודן, הונג קונג ועוד! לצד מוסיקת עולם, להקות רחוב, שידור משחקי המונדיאל בלייב, מסיבה לתוך הלילה ו.. עוד קצת הפתעות, שיהיה למה לצפות!. מיצבי "המידברן" מבקרים בשוק האוכל של הלילה הלבן. הכניסה חופשית נווה שאנן – מתחם הרציפים, רחוב סלומון 10 בשעות 18:00 – 02:00 ובמהלך סוף השבוע העוקב – שישי ושבת, 30-29 ביוני, 23:00-18:00
 • רחבת המשכן לאמנויות הבימה: איך הגלגל מסתובב – מופע מחווה לשירי שמוליק קראוס. שאול המלך 21 מ- 21:00
 • לילה לבן בגן מאיר: רצועת הילדים: הדוד חיים מ- 18:00 וברצועת הגדולים נשי ותיהני: מופע סטנדאפ בהשתתפות חברות הרכב "נשי ותיהני" – חגית גינזבורג, נועה מנור  ונגה ד'אנג'לי מ- 20:00
 • גן העצמאות: הקרנת סרטים לכל המשפחה מ- 18:00
 • רחבת הסינמטק: "האיש עם הגיטרה והסמפלר" – עושה את "האיש עם מצלמת הקולנוע". השתתפות חופשית. רחבת סינמטק תל-אביב, שפרינצק 2, מ- 22:00
 • אוטובוסים מנגנים: נוסעים ומנגנים בכל רחבי העיר מ- 20:30
 • תמונע – טוניק קלוניק- אקסטזה מערבלת חושים. פתיחת דלתות  22:30, תחילת מופע 23:00. הכניסה חופשית. תמונע – שונצינו 8
 • הבורסה לניירות ערך – הופעות שוות במיוחד בלובי: דנה ברגר בשעה 21:30, קורין אלאל הכניסה חופשית (מספר המקומות מוגבל) הבורסה לניירות ערך, אחוזת בית 2
 • המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין – אריק סיני בשעה: 21.15. המקומות אינם מסומנים
 • קליפה 37 – גלריית תיאטרון עכשווי, פרפורמנס, ואמנות –  "הכל זהב"  – אירוע אומנות רב תחומי בנושא "זקנה בחברה הישראלית". הרב קוק 37,  כרם התימנים, תל אביב פרטים נוספים: 03-6399090,
 • קאמל קומדי קלאב – מרתון סטנדאפ לילי. מרכז אדמונד דה רוטשילד – ווקה תקווה. הכניסה חופשית. ללא הרשמה מראש. שלושה סבבים, החל ב – 19:00 ועד חצות. מרכז אדמונד דה רוטשילד, קרן רוטשילד קיסריה, שדרות רוטשילד 104
 • המרכז למחול ספרדי ופלמנקו סילביה דוראן חוגג 40 שנה עם חגיגת מחולות ספרדיים ופלמנקו בסטודיו האינטימי, בין מאות תמונות המגוללות סיפור של מפעל חיים מלא תשוקה ורגש. הלהקה של סילביה דוראן בסדרת מחולות ארוגים בידי אומן, משלל סגנונות המחול הספרדי והפלמנקו. מרכז למחול ספרדי ופלמנקו סילביה דוראן, רח' בן יהודה 53 . להזמנת כרטיסים: 052-6698480.
 • סינמטק תל-אביב – "מועדון הסרט המופרע" – לילה לבן של הומור בריטי. מונטי פייתון, פיטר סלרס, רואן אטקינסון, אדגר רייט ורבים אחרים פרקו לחתיכות את השמרנות והממלכתיות של הממלכה הבריטית והפכו אותה למעצמת קומדיה. באירוע לילה לבן פרוע במיוחד יספר הבימאי אלון גור אריה ("המוסד הסגור") על כל הרגעים, הפרשיות והסצנות ששמו את בריטניה על מפת ההומור.
 • איכילוב, המרכז הרפואי תל-אביב –רב הנסתר על הגלוי: האנשים בחלוקים הלבנים לוקחים אתכם 'מאחורי הקלעים' של בית החולים בסיורים מודרכים: שלושה סבבי סיורים, בכל שעה עגולה החל ב- 20:00. משך הסיור כשעה. מס' המקומות בכל סיור מוגבל. ההשתתפות בסיור מותנית בהרשמה מראש
 • בית יד לבנים – סדנת יצירה לגילוי חיי הלילה באתר הטבע העירוני! בשעה 19:00 הכניסה חופשית! פעילות לכל המשפחה ותימשך כשעה וחצי. בית יד לבנים תל אביב, רח' פנקס 63, בלובי המבנה.
 • סיורי עיריית תל-אביב-יפו, מנהלת עיר עולם ותיירות – חוויה תל-אביבית גם בלילה! סיורים ליליים מרתקים ברחבי העיר, הכרות עם האנשים, הסיפורים והמקומות המיוחדים. מספר המשתתפים מוגבל ומותנה בהרשמה מראש לפרטים ולהרשמה <<< טל. 03-5166188 (שלוחה 1) משך סיור: שעה וחצי

פסטיבל האור 2018 בפעם העשירית בעיר העתיקה ירושלים

'פסטיבל האור 2018' חוגג עשור בסימן 'ביחד', ומחבר בין אמנים מתחומים שונים, בין אנשים לאמנות אור, ומעודד מעורבות הקהל בפסטיבל. האירוע הבינלאומי הגדול והמרתק בתחום אמנות האור, יתקיים זו השנה העשירית ברחבי העיר העתיקה בירושלים בין התאריכים 27.06.18-05.07.18. ארבעה מסלולים עשירים המתחברים זה לזה ומזמינים את הקהל לשוטט בין סמטאותיה של העיר העתיקה בירושלים, וליהנות מעשרות מיצגי אור מרהיבים ואינטראקטיביים, נגנים ושחקנים לאורך המסלול ומחוויית אור ייחודית בארץ. לפסטיבל האור בירושלים החוגג עשור לאמנות האור, הגיעו במהלך השנים כ- 10 מיליון מבקרים מהארץ ומכל העולם, אשר נהנו ממגוון יצירות אמנות ופעילות אינטראקטיבית מהנה.

בפסטיבל האור, הקהל יוכל להשפיע על התצוגה ונראות המיצגים באמצעות מגע, הפעלת אפקטים של אור וקול וחיבור בין אנשים. כך לדוגמא יוזמן הקהל  לקחת מברשת צבע או בעזרת קצוות האצבעות לצייר ולכתוב

במייצג גרפיטי של אור וצבע, על מסף LED מיוחד ההופך למואר בתגובה. הקהל יוזמן לטייל ביער של עצי מנגרובים המזכירים את הסרט 'אוואטר', ולהשפיע על צבעם של הענפים המשנים את צבעם במגע ובהתקהלות של אנשים סביבם.  מגנט אור-מטריה ענקית אינטראקטיבית תזמין את המשתתפים למלא את השער החדש במים  ועוד..

פסטיבל האור יציע לקהל המבקרים, כ- 35  מיצגי אור מרהיבים של אמנים ישראלים ובינלאומיים, אשר ישתרעו על פני העיר העתיקה: מעל ל- 700 שבשבות אור המופעלות ברוח, כ- 40 דמויות תיל מוארות המגיעות מתקופות שונות, מופע אורקולי מרהיב על מבנה ביה"כ החורבה, נחיל ענק של פרפרים מוארים כסמל לשמחה, צבע וחירות. יער אורות המורכב מ- 1900 ענפים מוארים, פסלי עצים צבעוניים, קיר גרפיטי של אור ומים באורך של כ- 10 מטר. מופע לייזר מרהיב ביופיו, מגנט אור-מטריה ענקית אינטראקטיבית, מיצג קופסאות אור, בהן יוקרנו צילומים היסטוריים משנותיה הראשונות של המדינה, ועוד עשרות מייצגי אור הפזורים בעיר העתיקה.

הפסטיבל, בניהולם האומנותי של מירב איתן וגסטון צהר, מזמין את המבקרים לחוויה רב חושית מרתקת, המשאירה את הצופים נרגשים ממשחקי האור והצבעים במרחב הציבורי המוכר. "עשור לפסטיבל האור הוא מאורע מיוחד ומרגש. לאורך כל פעילותו, חיבר הפסטיבל את הקהל אל ירושלים העתיקה ותושביה, גישר על ההבדלים ונגע בכל מבקריו. בחרנו בתמא "ביחד" המדגישה את המשותף והמחבר הבאים לידי ביטוי בכל שנה מחדש והשנה במיוחד ע"י שיתופי פעולה בין אמנים מציגים מהארץ ומהעולם, בין מוסדות בעיר שלקחו חלק ביצירת גלריית העבודות ובין תושבי ירושלים כולה שמגיעים אליו בהמוניהם ולוקחים בו חלק חשוב שנה אחר שנה. כולנו ביחד".

פסטיבל האור נותן זו השנה השנייה במה לאמנים מתחילים: סטודנטים בקורס 'פסטיבל האור' במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, שבראשה ספי חפץ, יציגו כ-10 מיצגי אמנות אור אשר ייתלו באוויר מעל ראשי הקהל לאורך 18 מטרים בשדרת הדור מציון. הסטודנטים זוכים לליווי מלא של המנהלים האמנותיים של הפסטיבל. בנוסף, 20 נגנים יופיעו לאורך המסלול ו- 4 רקדנים מוארים מגרמניה יופיעו בקישלה-סט ג'יימס.

הפסטיבל מתקיים ביוזמת משרד ירושלים והמורשת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, ובניהול והפקת החברה העירונית אריאל. הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 18 .27.06.-05.07.18 (למעט שישי)

בין השעות 20:00-23:00  / במוצאי שבת עד שעה 24:00 ומיועד לכל הגילאים- הכניסה חופשית. למידע נוסף אתר האינטרנט של הפסטיבל <<<

רחובות עם הפסטיבל הבינלאומי ה-9 לפסלים חיים

האירוע המרכזי של הקיץ ברחובות חוזר בפעם התשיעית: פסטיבל פסלים חיים של רחובות יציג השנה מעל 100 מיצגים מקוריים של אמנים מהארץ ומהעולם, בעשרות מופעים ססגוניים ומרהיבים. בין הפסלים שיתעוררו לחיים יהיו אלה הכובען המטורף, הרובטריקים, סבתא מיוחדת, המונה ליזה ואוגוסטוס ועוד. בחברה העירונית, שאחראים על החגיגה, מציינים כי השנה מתוכננת חגיגה בלתי נשכחת שאליה צפויים להגיע עשרות אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ. הפסטיבל נוסד כחלק מהחזון לייצר עבור העיר רחובות אירוע ייחודי, שיהיה מזוהה עם העיר ויתקיים, כמיטב המסורת, ברחוב יעקב, הרחוב הראשון והוותיק של העיר, שעבר בשנים האחרונות שימור ושדרוג, שהפכו אותו לאחד מפנינות ההיסטוריה היפות בעיר, באזור ובארץ כולה.

במהלך השנים זוכה הפסטיבל להכרה בקרב אמנים ישראליים ובינלאומיים המבקשים ליטול בו חלק, לתהודה ציבורית אוהדת וחמה ולהכרה מהממסד הממלכתי בישראל ובראשו משרד התרבות. השנה, ערב פתיחת הפסטיבל במעמד ח"כ מירי רגב, שרת התרבות והספורט.

ז'אנר פסלי הרחוב התפתח בעשורים האחרונים בעיקר באירופה, כשהאמנים מציגים לצידי הכיכרות ובקרנות הרחוב להנאתם הרבה של תושבי הערים הגדולות. הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים מביא את אמנות הרחוב הפופלרית מרחבי אירופה לישראל ומעניק למאות אלפי אנשים חוויה ססגונית וייחודית מידי שנה. השנה, הפסטיבל יהיה מרהיב אף יותר וישתתפו בו מעל 150 אמנים מהארץ והעולם עם מופעים מקוריים וחדשים שיוצגו לראשונה בפסטיבל. לצד עשרות אמנים ישראליים יציגו השנה כ-15 אמנים בינלאומיים ממדינות מעבר לים ובהן ספרד, הולנד, ארגנטינה, איטליה ועוד. הקהל הרחב יפגוש עשרות פסלים ש"יתעוררו לחיים", בשלל דמויות צבעוניות, מרתקות וססגוניות. בהמשך לחגיגות ה-70 למדינת ישראל, הופקו מיצגים ומופעים מרכזיים המציגים את ההיסטוריה של מדינת ישראל דרך אישים בולטים, אירועים משמעותיים והכל בשפה אמנותית ייחודית.

במסגרת הפסטיבל יתקיימו מופעי קרקס מרכזיים ובהם: "קרקס על הזמן" – הומאז' קרקסי מוזיקלי בסימן 70 שנה למדינת ישראל – מופע בכורה בפסטיבל. מופע קרקס אווירי וירטואוזי המסספר את סיפורה של מדינת ישראל דרך המוזיקה הישראלית.

פסטיבל הפסלים החיים ה-9 יתקיים בין התאריכים 5-3 ביולי, בין השעות 18:00 עד 22:30 ברחוב יעקב, רחובות, הכניסה חופשית. לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק של הפסטיבל: פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים.

החופש הגדול

פארק המיחזור חירייה עם הפנינג מונדיאל לכל המשפחה

פעילות בחיריה (צילום לנס הפקות)

פארק המיחזור חירייה לובש חג לקראת משחקי הגביע העולמי ופותח את שעריו לקהל הרחב להפנינג מונדיאל "חירייה סטייל" לכל המשפחה, שיפגיש אמנות, קיימות ואיך לא כדורגל. מה באירוע?

הקרנה של משחקי שמינית גמר הגביע העולמי על מסכי ענק ומגוון פעילויות מיוחדות לכל המשפחה.

במרכז לחינוך סביבתי ,תוצג תערוכת "AfricaGoal": למעלה מ-30 כדורי רגל שהוכנו ממגוון חומרים מפתיעים ויצירתיים – החל משקיות פלסטיק, בדים ואפילו עלים וענפים על ידי ילדים מאפריקה שמצאו דרכים מקוריות ומיוחדות במינן לשחק את המשחק האהוב בעולם. כל כדור מספר סיפור שונה וייחודי ומהווה סמל לחשיבה יצירתית, חיבור בין קהילה לסביבה ואהבה טהורה לכדורגל.

כמיטב המסורת, גם הפעם יתקיימו בפארק המיחזור סדנאות יצירה DIY והפעם ברוח משחקי המונדיאל! ההורים והילדים שיגיעו לאירוע יוכלו ליצור בעצמם כדורי רגל מפסולת בשימוש חוזר 100% תוצרת חירייה.

עוד בפארק המחזור:  סיורים מודרכים בין מתקני המחזור השונים הקולטים מידי יום פסולת מרחבי גוש דן, ואפילו מסע מיוחד בעקבות משאיות הזבל בו תוכלו לגלות מה באמת קורה עם הפסולת שלנו רגע אחרי שאנחנו נפרדים ממנה. ב"קפה חירייה" יחכה למבקרים כיבוד המונדיאל המושלם. תפריט ייחודי ברוח משחקי הגביע העולמי.

מתי? 1.7-3.7, החל מ-16:00 ועד לתום המשחקים.

איפה? המרכז לחינוך סביבתי, פארק המיחזור חירייה.

כדי להגיע לאתר יש לנסוע על כביש 4 לכיוון דרום , להיצמד לנתיב הימני ולהיכנס ביציאה הראשונה מימין.

במגרש החנייה תראו משאית זבל ישנה ולידה שביל המוביל למרכז לחינוך-סביבתי שם מתחילה החוויה.

למי? כל המשפחה! הכניסה ללא תשלום, מותנה בהרשמה מראש <<< טל': 03-7396633. פייסבוק: חירייה – המרכז לחינוך סביבתי

חופשה באקסטרים בגליל המערבי לכל המשפחה

שייט בטרק ים (צילום יעקב מדר טרק ים אכזיב)

זה הזמן להגיע לגליל המערבי, המציע שלל פעילויות אקסטרים בים, ביבשה ובאוויר, המתאימות לילדים בכל הגילאים וגם להורים. מיזם 'אוצרות הגליל' ריכז עבורכם את כלל האפשרויות ולכם נשאר רק להגיע ולבלות.

אוויר:

 • טיסה בכלים פתוחים וחיבור לטבע- אקסטרים באוויר: "אקסטרים באוויר" מזמינה לטיסות מרהיבות בטרקטורון מעופף בנופי הגליל המערבי, הכוללות סיור במגוון האטרקציות האוויריות של האזור, ביניהן חוף הים של שבי ציון ובוסתן הגליל, הגנים הבהאיים בעכו, נקודות ההתמזגות בין נחלי חילזון ונעמן וההתחברות שלהם לים, שדות הפרחים והגידולים החקלאיים ועוד. הטיסה מלווה בהסברים והדרכה. ניתן לבחור בין טיסה רגועה ושקטה לבין טיסת אקסטרים עם פעלולים. בסיום הטיסה מקבלים אלבום צילום למזכרת. הטיסות יוצאות בכל יום החל מאור ראשון ועד השעה 9:00, כולל שבתות וחגים (תלוי במזג האוויר). הטיסות מתאימות החל מגיל 10. מחיר- 750 שקלים לאדם, לטיסה של כחצי שעה. מחיר למשפחה- 450 שקלים לאדם, עבור 20 דקות. קליפ- 50 שקלים תוספת. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< טלפון 077-9964647.
 • צניחה חופשית במועדון "הצנחנייה": מועדון הצניחה הגלילי, מציע חוויית תצפית על קו החוף ונופי הגליל המערבי, המשלבת טיסה במטוס קל מעל הנוף עוצר הנשימה של הר הכרמל ומפרץ חיפה וצניחת אקסטרים על קו החוף של הגליל המערבי. ניתן לבחור בין גבהים בטווח 9,000-15,000 רגל. הגובה הסטנדרטי לצניחה הוא 11,000 רגל (כ-3.5 ק"מ). משך הנפילה החופשית מגובה זה היא כ-45 שניות בממוצע. הצניחה מתאימה החל מגיל 12, כולל בעלי מוגבלויות. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< טל': 077-9964695.

יבשה:

 • חבלים בטבע- פארק אתגר בהר: פארק אתגר בהר ממוקם בחורשת עצי אורן בקיבוץ סאסא. מתקני הפארק גורמים למשתתפים לבדוק את גבולות האומץ, שיתוף הפעולה הקבוצתי, העזרה ההדדית ושלל אתגרים נוספים. בלב הפארק עובר מסלול החבלים הגבוה, הארוך מסוגו בארץ (260 מטרים, גובה מקסימלי 11 מטר). המסלול הגבוה בנוי מ-16 גשרים שונים ברמת קושי מאתגרת, והוא מתאים לילדים מגיל 9 ועד מבוגרים. לילדים מגיל שנתיים עד גיל 7 מתאים המסלול הנמוך: 9 גשרים בגובה 80 ס"מ מהקרקע. השנה ייחנך מסלול בגובה בינוני (גובה 1.70 מטר) שמתאים לילדים בגילאי 7-9 המתנסים לראשונה בהתמודדות עם אתגר גובה. עוד בפארק: אומגה גבוהה, קיר טיפוס ומתקני טיפוס שונים (לילדים מגיל שנתיים ועד מבוגרים). כמו כן, השנה נחנך מסלול טרקטורונים אתגרי לגילאי 6-12: נהיגה איטית ובטוחה על טרקטורון חשמלי. מומלץ להתעדכן באתר ובדף הפייסבוק על שעות הפתיחה. לפרטים והזמנות: באתר אוצרות הגליל <<< והטל': 04-6988626.
 • אומגות וקירות טיפוס בפארק אקסטרים בעכו: פארק האקסטרים הגדול והמקצועי בישראל ממוקם בכניסה לעכו, על הכביש המחבר בין הקריות ועכו-נהריה, מתפרס על פני כ 2,200 מ"ר של קירות טיפוס פנימיים וחיצוניים ובכללם קיר הטיפוס הגבוה ביותר במזרח התיכון בגובה 30 מטרים. בפארק, המשתייך למיזם הפילנתרופי "אוצרות הגליל", ניתן למצוא נדנדת סווינג ענקית ומתקן באנג'י בגובה 33 מטרים (הגבוה בארץ), מתחם גשרים תלויים בגבהים משתנים עד 7 מטרים המתאים לילדים ולהורים, מתחם גשרים עד גובה 15 מטרים המתאים לנוער ובוגרים וכן שתי אומגות בגובה 18 מטרים ובאורך של 90 מטר. המתחם מותאם לכל המשפחה, כך שגם לקטנטנים יש מה לעשות במקום- מתחם שעשועים מרווח, מגלשות ועוד. האתר נגיש לנכים וכלל המתקנים עברו בדיקה של מכון התקנים ועומדים בקריטריונים המחמירים בעולם. שעות פעילות: ימים ראשון- חמישי- 10:00-17:00, יום שישי 10:00-16:00. שבת- סגור. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< ובטל': 077-9964669.
 • טיולי ריייזרים וג'יפים ואירוח דרוזי – נוף הוורדים: "טרקטורוני נוף הוורדים" מציעים חוויה משפחתית מגבשת בנהיגה עצמית ברכבי אקסטרים חדישים דרך חורשות טבעיות, מאגרי מים ונחלים זורמים. המסלולים בעונת הקיץ עוברים במקורות מים מרעננים- נחלים או מאגרי מים. מסלולי הטיול מגוונים, אורכים בין שעה לשעתיים ועוברים בנופים מרהיבים בלוויית הפסקת קפה בפינג'אן ותה דרוזי כחלק מהכנסת האורחים החמה וחוויית האירוח הדרוזי. הטיולים מלווים ע"י מדריך צמוד ומקצועי ומותאמים אישית למשתתפים הבוחרים טיול מאווירה פסטורלית ושלווה עד דרגת אקסטרים מהירה ומאתגרת. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<<, טל': 077-9964454.

ים:

 • שיט אתגרי בטרק ים: ב"טרק ים אכזיב" מציעים מגוון פעילויות המשלבות בין אטרקציות אקסטרים ימיות ומרעננות לכל המשפחה לבין שמורת הטבע היפהפייה והגדולה בארץ, הכוללת גם את ראש הנקרה וחמישה איים קטנים הנמצאים מול חוף אכזיב. האתר מציע שייט ושנירקול במסכות Full Face, שייט אתגרי, שייט קייקים בנקרות, סיורים ימיים מודרכים בסירות טורנדו, חתירת סאפים ועוד. כמו כן, מציעים באתר, פארק מתנפחים צף על המים, רשת כדורעף, פריזבי, מטקות, שש בש ומחצלות וכסאות חוף מוצלים להנאת המבקרים. האתר פתוח בימים ראשון-שישי, מהשעה 8:00 בבוקר עד שעה טרם השקיעה. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< טל': 077-9964464.
 • דייג, צלילה ושיט טורנדו עם "פוצקר": מועדון הצלילה הוותיק "פוצקר" בנהריה, מציע פעילויות חווייתיות למבוגרים ולילדים: טיולי שייט בסירות אקסטרים מהירות למגוון מסלולים מנהריה ועד ראש הנקרה ותצפיות מרהיבות, צלילות מודרכות למוסמכים באתרי הצלילה המגוונים באזור ועוד. המועדון פתוח בכל ימות השבוע, ויש לתאם מראש. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< טל': 077-9964469.

אתר התיירות ראש הנקרה עם סיורי עששיות ביולי אוגוסט

סיור עששיות (צילום RITVO)

לאור ההצלחה בשנה שעברה גם הקיץ פותח אתר התיירות ראש הנקרה את שעריו לסיורים ליליים בכל יום שלישי, לחוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה! בכל יום ג' בחודשי יולי ואוגוסט, לאחר רדת החשכה ייפתח האתר מחדש לסיורים ליליים בשעות שהטבע מתעורר לחיים מסתוריים. הסיור כולל : נסיעה לילית ברכבל המואר אל הנקרות הימיות וסיור מודרך בתוך הנקרות החשוכות לאור עששיות. נשמע סיפור על יצורים קטנים שבנו הר ועל הר שבלע פיל, נלמד כיצד נוצרו הנקרות ולמה דווקא כאן, נעלה על הגשר המפורסם שעליו עברה הרכבת המנדטורית שאף הובילה לארץ מעפילים, נשמע את הסיפור המרתק על הלילה שבו המחתרות פוצצו את גשר הרכבת ונצפה במיצג האור קולי. האתר פתוח לפעילות רגילה בכל יום מהשעה 9:00 ועד 18:00 [ו' – 16:00].

סיורי העששיות הליליים הינם בהרשמה מראש באתר https://rosh-hanikra.com/ ופועלים בלילות שלישי בחודשי יולי-אוגוסט, מהשעה 20:30. משך הפעילות : שעה וחצי. הסיור מותנה בהרשמה של 40 משתתפים לפחות.

קולנוע וטלויזיה

באהבה, סיימון Love, Simon
לכל אחד מגיע סיפור אהבה גדול, אבל בשביל סיימון בן ה-17 זה קצת יותר מסובך: הוא עוד לא סיפר לבני משפחתו או לחבריו שהוא הומו והוא לא ממש יודע את זהותו של חברו לכיתה בו התאהב באינטרנט. פתרון שתי הבעיות הינו מצחיק, מפחיד ומשנה חיים. באהבה, סיימון הוא סיפור מצחיק ומרגש על מסע מרתק של מציאת עצמך והתאהבות. ארה"ב 2018. מבוסס על ספרה של בקי אלברטלי. בימוי: גרג ברלנטי. בהשתתפות: ניק רובינסון , ג'וש דוהמל, ג'ניפר גארנר, קתרין לנגפורד ועוד.

אורך הסרט: 109 דקות. הסרט מופץ ע"י א.ד מטלון ופורום פילם בבתי הקולנוע מחמישי 21 ליוני.

הפרויקט התיעודי השואה הלא ידועה של היוצר בוריס מפציר עם הדרך לבאבי יאר

כאשר הגרמנים פלשו לברית המועצות ב-22 ביוני 1941 ("מבצע ברברוסה") עדיין לא היו להם הכוונה והמנגנון להשמדתם המוחלטת של היהודים. "הדרך לבאבי יאר" מתחקה אחר מאה הימים הראשונים של הפלישה לאוקראינה, בהם התחדדה אצל הנאצים ההבנה כי ניתן להרוג את היהודים בסביבת מגוריהם ואף בעזרת התושבים המקומיים.

כיצד ומדוע צמחה והתפתחה מערכת ההשמדה ההמונית במאות אתרי רצח אשר באבי יאר הפך לסמל שלהם? דרך ראיונות עם היסטוריונים ותושבים מקומיים, בהם עדי ראייה ויהודים, "הדרך לבאבי יאר" מציג את התמונה המקיפה והכואבת של שיתוף הפעולה בין הנאצים לבין האוכלוסייה המקומית באוקראינה, בה נרצחו כמיליון וחצי יהודים. בין המרואיינים בסרט נמנה טימותי סניידר, היסטוריון אמריקאי מהמובילים בתחום.

זהו הסרט החותם את פרויקט הסרטים התיעודיים "בעקבות השואה הלא ידועה", אשר מבקש לתת לראשונה ביטוי קולנועי לשואת היהודים בברית המועצות. לרגל ציון תחילת "מבצע ברברוסה" יתקיימו הקרנות מיוחדות בסינמטק תל אביב בהשתתפות היוצר בוריס מפציר – ביום שישי, 22.6.18, 11:00 וביום שבת, 23.6, 14:30.

בוריס מפציר נולד בשנת 1947 בלטביה, והיה אסיר ציון בטרם עלייתו ארצה. בוגר המחזור הראשון של החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א. עבד כמפיק ומנהל בשירות הסרטים הישראלי, וכן הקים וניהל את המחלקה לקולנוע תיעודי במרכז אקדמי ויצו חיפה. בעשייתו הקולנועית הפיק למעלה מ-200 סרטים תיעודיים ותכניות טלוויזיה תיעודיות, וביים למעלה מ-30 סרטים תיעודיים. כמו כן, שימש כראש משלחת הסוכנות היהודית ברוסיה ובמדינות הבלטיות, כיהן כמנכ"ל משרד הקליטה וכמנהל אגף תרבות ואמנות במשרד החינוך, וריכז עבור יד ושם את פרויקט איתור שמות הנספים בברה"מ.

"מפעל חיים של איש אחד שנאחז בשולי הזיכרון הנעלם כדי להשאיר בעולמנו גלעד, שהדורות הבאים לא יוכלו להתעלם ממנו… ומשאיר אותנו פעורי פה לא רק לנוכח הזוועה אלא גם מול אי הידיעה שלנו, הדורות שגדלו על סיפור שואת יהדות פולין ומערב אירופה והיו עיוורים לאסון הגדול במזרח" אליעזר יערי.

הדרך לבאבי יאר (2018, ישראל, 107 דק'). בימוי: בוריס מפציר, צילום: רון כצנלסון, צבי שפי הפקות

אוקראינית, רוסית, אנגלית, עברית. כתוביות עברית/אנגלית.

אהבתה מרתיחה את מי האמבט Her Love Boils Bathwater של ריוטה נקאנו  Ryȏta Nakano

משפחת סשינו ניהלה בית מרחץ מסורתי עד שקוזהירו, אבי המשפחה, החליט לעזוב את הבית. כאשר אשתו המגדלת את בתם המתבגרת לבד, מגלה כי נותרו לחייה מספר חודשים בלבד, היא בוחרת להסתיר זאת ממנה ועורכת רשימת משימות, בהן למצוא את האב הנעלם ולפתוח מחדש את בית המרחץ. הסרט שוזר ברגישות רבה, בהומור עדין ובאהבה דרמה משפחתית עם מתחים וסודות, שבסופו של דבר מהדקים ומחזקים את הקשרים ביניהם, בתוך סיפור טרגי שסופו ידוע מראש. הסרט יוצר דמויות בלתי נשכחות שתאוות החיים בוערת בהן. נציג יפן לאוסקר 2018.

בימוי ותסריט: ריוטה נקאנו  Ryôta Nakano. שחקנים: פוטבה קונו: ריה מיאזווה  Rie Miyazawa, אזומי קונו: האנה סוגיסאקי  Hana Sugisak, איוקו קטסה: איו איטו Aoi Itô

יפן 2017 , 125 דקות, תרגום לעברית.

זוכה שלושה פרסי האקדמיה היפנית לקולנוע, בהם לשחקנית הראשית, שחקנית משנה ותגלית השנה.

זוכה תחרות הוצ'י לקולנוע לסרט הטוב ביותר, שחקנית ראשית, שחקנית משנה ושחקנית מבטיחה.

זכה בפרסים בשלושה פסטיבלים בינלאומיים: פסטיבל הקולנוע של טוקיו, פסטיבל הקולנוע בבוסן דרום קוריאה, ופסטיבל הקולנוע הבינלאומי במונטריאול. זוכה שני פרסי משחק בתחרות קינמה ג'ופו. החל מתאריך 5 ביולי 2018 בסינמטק תל אביב, קולנוע כוכב רמת השרון ובכל רחבי הארץ בהפצת קולנוע חדש.

תעופה

 
- פרסומת -

 

מונה טורס עם ניו יורק ב- 999 $

קו הרקיע של ניו-יורק (צילום דור בר)

בתקופת הקיץ ידוע כי מחירי הטיסות מרקיעים לשחקים. הביקוש הרב עקב החופש הגדול מעלה את מחירי הטיסות בעשרות אחוזים. חברת התיירות מונה טורס בשיתוף עם אל-על משווקת בימים אלה טיסות ישירות לניו יורק במחיר קבוע לחודשי הקיץ יולי – אוגוסט (תאריכים נבחרים): ניו יורק בטיסה ישירה רק 999$.

תיירות

Booking.com עם נתוני התיירות במצעדי הגאווה של ת"א בשנים האחרונות

מסגרת תמונה מקושטת לקראת שבוע הגאווה (צילום גיא יחיאלי)

מאילו מדינות הגיעו הכי הרבה תיירים, מה הם אוהבים בתל אביב, איפה הם בחרו להתאכסן ועוד. להלן הנתונים:

מהיכן הגיעו המבקרים בת"א במהלך מצעדי הגאווה בשנים האחרונות (בסדר יורד)?

6-11/6/2018: ארה"ב, צרפת, גרמניה, אנגליה, פולין ורוסיה

7-12/6/2017: גרמניה, רוסיה, צרפת, ארה"ב, אנגליה

1-6/6/2016: ארה"ב, איטליה, צרפת, גרמניה, אנגליה

3-8/6/2015: צרפת, גרמניה, רוסיה, ארה"ב, אנגליה

11-16/6/2014: רוסיה, ארה"ב, גרמניה, צרפת, אנגליה

5-10/6/2013: ארה"ב, רוסיה, צרפת, גרמניה, אנגליה

מה שלושת הדברים שהתיירים מהמדינות הללו הכי אוהבים בתל אביב (בסדר יורד):

 • גרמניה – חוף הים, אוכל וחיי לילה.
 • צרפת – חוף הים, חיי לילה, מסעדות.
 • אנגליה – חוף הים, הליכה בטיילת חוף הים, אוכל.
 • רוסיה – חוף הים, הליכה בטיילת חוף הים, החול של חוף הים.
 • ארה"ב – חוף הים, הליכה בטיילת חוף הים, אוכל.

שלושת מקומות הלינה המובילים בקרב תיירים אלו בזמן מצעדי הגאווה בכל השנים ובסדר יורד: מלונות, הוסטלים, מלון דירות/דירות.

משך השהות הממוצע של תיירים בתל אביב במהלך מצעדי הגאווה בשנים האחרונות: 2013-2017- יומיים בממוצע בכל שנה.
מי הם חמשת הלאומים המובילים שביקרו בתל אביב במהלך השנה האחרונה, מאי 2017 – מאי 2018 (בסדר יורד): רוסיה, גרמניה, צרפת, ארה"ב ואנגליה.

עלייה של כ-22% בכניסת תיירים ינואר-מאי השנה מול אשתקד

בחודש מאי 2018 נכנסו לישראל 395.9 אלף תיירים – עליה של 14% ביחס לחודש מאי אשתקד, וזאת על אף התחזיות לפיהן המצב הביטחוני בדרום עלול לפגוע במגמת העלייה בתיירות הנכנסת. בחמשת החודשים הראשונים של 2018 במצטבר נכנסו לישראל כ- 1.75 מיליון תיירים-  עליה של כ-22% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. סה"כ ההכנסות מתיירות בחודש מאי נאמדות ב-590 מיליון דולר.

חודש מאי 2018 : נתוני חודש מאי משקפים עליה של כ-14% בתיירות ביחס לחודש מאי 2017 ועלייה של כ-33% ביחס לחודש מאי 2016. דרך האוויר נרשמו בחודש מאי 344.3 אלף כניסות של תיירים, עליה של 9% ביחס למאי 2017 ועלייה של כ-28% ביחס למאי 2016. דרך היבשה נכנסו לישראל 51.6 אלף תיירים, עליה של כ-4% ביחס למאי 2017 ועלייה של 51% ביחס למאי 2016. בחודש מאי נכנסו לישראל 24.9 אלף מבקרי יום לעומת 23.5 אלף במאי אשתקד ועלייה של 6% ביחס למאי 2017 ועלייה של כ-165% ביחס למאי 2016.

ינואר-מאי 2018

נתוני הכניסות בתקופה ינואר – מאי 2018 משקפים עליה של כ-22% בהיקף התיירות לישראל ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו בכ- 1.75 מיליון תיירים לעומת כ- 1.4 מיליון בינו'- מאי 2017. ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2016 מדובר בעלייה של כ-53%. סה"כ ההכנסות מתיירות נאמדות כ- 2.6 מיליארד $.

יותר מחצי ממטיילי העולם סבורים שיחפשו שווקי אוכל רחוב מקומיים

השף גיא פרץ ו-FOOD TRUCK COMPANY (צילום יח"צ)

אם יש משהו אחד לגבי טיולים שרוב האנשים מסכימים עליו, זה שאוכל הוא שיקול מרכזי בבחירת יעד. לפי נתונים של Booking.com מיותר מ-50,000 מטיילים מרחבי העולם, כ-61% מהם אומרים שהם בוחרים יעד בזכות היצע נהדר של אוכל ושתיה. מרכזיותה של תיירות האוכל אינה ניתנת להכחשה, עם יותר מרבע ממטיילי העולם (34%) – נתון שעולה ל-40% בקרב דור ה-Y – אשר מתכננים לצאת במהלך שנת 2018 לטיול ממוקד אוכל. ברור גם שהתיאבון שלנו רק הולך וגובר. כמעט מחצית ממטיילי העולם (49%) עדיין מעוניינים להיות קצת יותר הרפתקניים בבחירת סוג האוכל במהלך טיולים, נתון שעולה ל-60% בקרב דור ה-Y. אחת הדרכים לעשות זאת היא לטעום את המעדנים המקומיים בעת הטיול. למעשה, כמעט שני שליש ממטיילי העולם (64%) ינסו לאכול יותר מהמטבח המקומי ב-2018.  חברת Booking.com, המובילה העולמית בחיבור מטיילים עם המבחר בגדול ביותר של מקומות לינה נהדרים, חושפת יעדים מובילים ברחבי העולם לחוויית גסטרונומיה מקומית, כפי שעולה ממיליוני חוות הדעת של מטיילי Booking.com.

מטבחים מקומיים: המקומות שצריך לבקר בהם: כמה מהמקומות הטובים ביותר להתנסות במטבח מקומי נמצאים בדרום מזרח אסיה, עם מעדנים אזוריים כמו דים סאם, נודלס ומרק פו. ייתכן שאין זה צירוף מקרים שסועדים הרפתקניים מגיעים גם הם מהאזור הזה, עם 57% מהמטיילים האסייתים שאמרו שהם מעוניינים להתנסות במאכלי מטבח חדש השנה.

יעדי אוכל מקומי מובילים: הו צ'י מין סיטי – ויאטנם, סארייבו, -בוסניה והרצגובינה, קולמר – צרפת, קטניה – איטליה, בלגרד – סרביה

יותר ממחצית (51%) ממטיילי העולם נוטים לחפש שווקי אוכל רחוב השנה, מקום מצוין לנסות בו אוכל מקומי. כמו כן, יותר ממחצית ממטיילי העולם (54%)  מעוניינים להתנסות בחוויות אוכל ייחודיות יותר בעת טיול, ומשאיות אוכל (פוד-טראקס) הן דרך מצוינת לעשות זאת. מיליוני חוות הדעת של מטיילים אותנטיים מ-Booking.com חושפות יעדים מובילים לחוויות אוכל ייחודיות:

יעדים מובילים לאוכל רחוב: ג'ונג'ו – דרום קוריאה, שינג'ו – טייוואן, מרקש – מרוקו, ניו יורק – ארה"ב, מקסיקו סיטי – מקסיקו

יעדים מובילים למשאיות אוכל: פורטלנד – ארה"ב, סאו פאולו – ברזיל, סיאול – דרום קוריאה, בנגקוק – תאילנד

המדיה החברתית מלאה בתמונות שמציגות לראווה הרפתקאות טיולים וקולינריה. מאכלים יפים, עשירים בצבעים ובלתי רגילים הם דרך מעולה למלא את פיד המדיה החברתית שלכם ולהתפאר בחוויות אוכל מקומי מיוחדות. כמעט שליש מהמטיילים (31%) מתכננים לצלם יותר תמונות אוכל השנה. צילומי אוכל פופולאריים ביותר בקרב מטיילים אסייתים מסין (65%), הודו (57%), תאילנד (53%), אינדונזיה (50%) והונג קונג (48%).

שר התיירות בכנס הנדל"ן השנתי על עליה אדירה במספר התיירים ללא מענה מתאים במקומות לינה

בכירי הנדל"ן ושוק ההון התקבצו לאחרונה בוועידת הנדל"ן השנתית של EY ישראל בשיתוף משרד עו"ד שטיינמץ הרינג גורמן ושות', שהתקיימה בת"א זו השנה ה-11 ברציפות. ח"כ יריב לוין, שר התיירות: "כשנכנסתי לתפקידי אמרו לי שאין לי שום סיכוי. יקר כאן ויש BDS. סיימנו עם שנת 2017 20% עליה לעומת שנה שעברה. הענף נמצא בצמיחה של 40-50% בכניסת תיירים. חודש פברואר 2018 היה יותר טוב מהחודשים הכי טובים בשנים 2015 ו-2016. כלומר, חודש ה- low season היה יותר טוב מחודשי ה-high season בשנים הקודמות. עם זאת, אנחנו נמצאים בפני אתר משמעותי: לאחר מספר שנים של סטגנציה יש עליה אדירה במספר התיירים אבל ללא מענה מתאים של מקומות אירוח. אני תומך באופן מוחלט בקיומו של airbnb. אם לא היה את זה, היינו צריכים לשלוח את התיירים בחרה. יש לנו לא רק מחסור בתיירים, אלא גם ובעיקר מחסור במקומות אירוח. אכסניות כמעט ואין וכאשר נמצאים בעידן של טיסות מוזלות ומחירי מלונות גבוהים קשה מאוד למכור את ישראל לתיירים. אנחנו זקוקים להרבה יותר חדרים. התפוסות במלונות בת"א ברבעון הראשון עלו ב- 8% והגיעו ללמעלה מ-83% תפוסה, כשהנתונים האמיתיים מדברים על קרוב ל-90%. יותר מברצלונה ויותר מפריז".

תערוכות ואמנות

smART Street צילומי רחוב של ויקטור פוליטיס ביפו

תערוכה של 60 צילומים אותנטיים מרחבי העולם, מוצגת בגלריית הרחוב בסמטאותיה של יפו העתיקה. התערוכה הינה תערוכת יחיד של הצלם הוותיק, ויקטור פוליטיס שתצלומיו הופיעו בתערוכות בינלאומיות רבות וזכו לביקורות חיוביות ולפרסים. ויקטור פרסם 3 ספרי צילום והתצלומים שיוצגו בתערוכה נבחרו בקפידה מתוך אלפי צילומים של האמן  ומציגים סצנות יומיומיות אותנטיות מרחובות שונים ברחבי העולם.

"ויקטור פוליטיס הוא אמן  בעל נקודת מבט ייחודית, אנושית ורגישה שעבודתו כיזם בינלאומי מאפשרת לו להגיע למקומות רבים ושלא בהכרח מוכרים. התערוכה smART  Street מסבה את תשומת לבנו ליצירתיות הבלתי נדלית שישנה ברחוב, הנובעת מתוך הצורך הקיומי של האנושות, לשרוד ולהמציא את עצמה מחדש בכל יום המהווה סוג של חכמת רחוב וחיים. בכל צילום ישנו חלק מה DNA של נשמתו, מוחו, אישיותו ותמונת העולם הפרטית שלו. "כך אומרת אוצרת התערוכה לימור מרגוליס

החברה לפיתוח יפו העתיקה מקדמת עשייה אמנותית – יצירתית, למען ובשיתוף אמנים ומעצבים בכירים וותיקים, לצד אמנים ומעצבים צעירים בתחילת דרכם. החברה פועלת במטרה לשמר ולפתח את רובע האמנים הפעיל והייחודי של יפו העתיקה, כמוקד תרבות ואמנות משפיע ומעורר השראה.

ויקטור פוליטיס הוא יזם וצלם שנולד ביוון, התגורר שנים רבות במנהטן ומתגורר ב 10 השנים האחרונות ביפו העתיקה. הוא צילם החל מ- 1970 בלמעלה מ 80 מדינות ברחבי העולם, הציג במספר תערוכות יחיד בלונדון, ניו יורק, איסטנבול, לאגוס ויפו העתיקה. תצלומיו הופיעו במגזינים נחשבים ברחבי העולם והוא כה במספר פרסים ביניהם זכייתו במקום הראשון בתחרות התצלומים הבינלאומית של קאנון בשנות ה 90. במסגרת עבודתו כיזם הוא מפתח חלוצי של פרוייקטים בשווקים קשים ומתמקד ביצירת מקומות עבודה ופיתוח צעירים מקומיים. הוא דובר 5 שפות. התערוכה תוצג עד 20 ליולי 2018. הגלריה פתוחה 24/7 בסמטת מזל דגים ומזל אריה, יפו העתיקה. הכניסה חופשית. פרטים נוספים באתר <<<

טיולים

יום הפיקניק הבין לאומי- 18 ביוני עם אתרי פיקניק בגליל המערבי

לא צריך לחכות ליום הפיקניק הבין לאומי כדי לצאת ליהנות מארוחה בטבע, נוף מושלם ובילוי משותף מחוץ לבית. לשם כך, ממליץ המיזם הפילנתרופי 'אוצרות הגליל' על אתרים המתאימים לפיקניק, חינמיים כמובן, באזור היפה בארץ- הגליל המערבי. בכל אתר תוכלו למצוא, בנוסף לשולחנות פיקניק וצל, גם מסלול טיול קליל המתאים לכל המשפחה.

למעוניינים לשלב בפיקניק גם ביקור באטרקציות והמסעדות הרבות שיש לאזור להציע, מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט של מיזם 'אוצרות הגליל', ולבחור מבין מגוון ההצעות לבילוי בגליל המערבי.

טיול קליל וקשת עתיקה- פארק אדמית: הפארק ממוקם בין הר מנול לנחל נמר ונחל בצת, כ-4,000 דונם של טבע, נוף ואף שרידים של כפר עתיק. הפארק מכיל פינות פיקניק מבודדות בין חורש אלונים טבעי לבוסתנים נטועים, וכן מגוון פינות המספקות לוקיישן נהדר לכל קבוצה ולכל פיקניק. מומלץ לשלב גם מסלול טיול קליל למערת קשת, המתאים למשפחות ולזוגות בכל הגילאים. מערת קשת הינה גומחה ענקית, שמרבית תקרתה קרסה ונותרה ממנה קשת הכניסה. בשל גודלה, ניתן להבחין בה ממרחקים והמבקרים במקום יכולים לחוש את עוצמת הטבע בכל הדרו הפרוס לרגליהם. עוד בפארק- עצי פרי ונוף מראש הנקרה ועד רכס הכרמל, חניוני פיקניק, מתקני מנגל, ברזיות, שירותים הפתוחים בשעות היום, ספסלי ישיבה, דרכי נוף ונגישות לרכב, שבילי טיול רגליים, נוחים וקלים והתאמה לאוכלוסיית מוגבלי התנועה.

הגעה: נוסעים לעבר קיבוץ אדמית על כביש 899, כ-250 מטר לפני קיבוץ אדמית פונים ימינה לפארק אדמית.

לפרטים והמלצות לבילוי באזור באתר אוצרות הגליל <<<

נוף למונפורט- פארק גורן: פארק גורן שבגליל המערבי ממוקם בשטח נרחב המשתרע על פני אלפיים דונם של חורש ים תיכוני טבעי וייחודי. המבקרים במקום לא ישכחו את הרגע בו ייחשפו למבצר המונפורט, על צלע ההר מעבר לערוץ נחל כזיב מהצפון שבפארק גורן. פארק גורן מותאם לפיקניקים ובו חניון מסודר, שולחנות, ברזי מים, שני מבני שירותים ואפשרות אף ללינת אוהלים. כמו כן, בפארק ניתן ליהנות גם ממגוון מסלולי הליכה החל משביל מעגלי 'דרך הבולענים' באורך 500 מטרים ועד לדרך נופית באורך 8 ק"מ.

הגעה: נוסעים על כביש 899 מזרחה. אחרי קיבוץ אילון, ולפני מושב גורן, יש שילוט ימינה לכניסה לפארק.

לפרטים והמלצות לבילוי באזור אתר אוצרות הגליל <<<

פיקניק וסיפורי גבורה- אתר שיירת יחיעם: שיירת יחיעם הייתה שיירת אספקה של חטיבת כרמלי במלחמת העצמאות, שיצאה ב־27 במארס 1948 מנהריה לקיבוץ יחיעם. השיירה נקלעה למארב והותקפה על ידי כנופיות וכפריים ערבים בסמוך לכברי. בהתקפה על השיירה נהרגו 46 לוחמים. האדריכל יחיאל ערד, שאחיו משה פלוצר נפל בהתקפה, תכנן את האתר במקום שבו נפלה השיירה. הוא בנה קיר בטון מפוסל שמזכיר בצורתו מחסום דרכים. למרגלות הקיר יש מפת תבליט של הקרב ובימין הקיר נמצא קטע המתאר את הקרב. בצדי הכביש הוצבו גרוטאות של משוריינים והאתר כולל גם עמדת הסברה קולית, שלטי הסבר על האזור בתקופה שלפני ובמהלך מלחמת העצמאות, שולחנות פיקניק ופינות ישיבה מוצלות בין העצים.

הגעה: נוסעים על כביש 89 מערבה. בצומת כברי פונים שמאלה, ומעט לאחר מכן שמאלה שוב, בהתאם לשילוט.

נחל קדש משוקם ומזמין

באגף ניקוז ברשות הכינרת, השלימו את שיקומו של נחל קדש שבגליל העליון. נחל קדש הינו נחל מצוקי ברום של כ- 460 מטר, המתחיל בלבנון בשני ערוצים ומסתיים בעמק החולה. שמו של הנחל הינו על שם עיר מתקופת המקרה ובית שני-קדש. במסגרת הפרויקט שבוצע על ידי אגף ניקוז ברשות הכינרת ובשיתוף המועצה האזורית מבואות חרמון, בוצעה הסדרה של הנחל והטיה של האפיק העובר מדרום למבנה המועצה האזורית מבואות חרמון, נבנתה תוכנית לשיקום בתי גידול ושתילת צמחייה המתאימה לאזור זה, הסדרת דרכי גישה למטיילים בתוואי הנחל, יצירת מופע של מפלים קטנים לאורך האפיק, יצירת מופע זרימת כנחל  ועוד. עלות הפרויקט כ- 700,000 שקלים.

מסלול מעגלי מומלץ בתוואי נחל קדש:

 • מכביש 90- בצומת כח פונים שמאלה לכביש 899 לעבר צומת ישע, שם פונים ימינה לרחבת "חניון האלה" – מצודת כח.
 • תיאור המסלול :מהחניון צועדים לעבר התצפית ואנדרטה לזכר כ"ח הלוחמים שנהרגו בקרבות. מהאנדרטה צועדים צפונה בשביל ישראל בצמוד לגדר המשטרה, חולפים על פני החורשה לזכר הלוחמים. מיד אחרי השער שבגדר פונים שמאלה לאורך שביל ישראל. ממשיכים לצעוד בשביל הפורח היורד לערוץ הדרומי של הנחל. יורדים  בין הסלעים והמפלונים, כ-400 מ' עד מפגש הערוצים, שם פונים שמאלה ומתחילים לעלות במפלי הערוץ, ממשיכים עוד כ- 150 מ' לעבר הכביש. מנקודה זו ממשיכים עוד כחצי קילומטר לעבר הרכבים שבחניון מצודת כ"ח.
 • דרגת קושי- קלה, מתאים למשפחות.

למסלולים נוספים ופרטים- כוכבית כינרת מכל טלפון 55477* ובאתר www.kineret.org.il

חדש בבית זינאתי בפקיעין

מרגלית זינאתי שומרת הגחלת בבית הכנסת העתיק בפקיעין (צילום: RITVO PHOTOGRAPHY)

מרכז המבקרים "בית זינאתי" ומיזם 'אוצרות הגליל' מזמינים, לראשונה, לחוויית קבלת שבת, סיור בין-ערביים מוסיקאלי בליווי גיטרה, בין סמטאות הכפר פקיעין, וקבלת שבת בבית הכנסת העתיק בהשתתפות מרגלית זינאתי- שומרת הגחלת היהודית בפקיעין ומדליקת המשואה בשנת ה-70 למדינת ישראל. הסיור ייפתח במערת רבי שמעון בר יוחאי, שם יסופר על דמותו של רשב"י, סיפור בריחתו מהרומאים ושהייתו במערה. משם יעבור הסיור דרך מעיין הכפר, ויציג את תולדות ההתיישבות בכפר ארבע הדתות, ואת המגוון והרב תרבותיות המתקיימת בגליל בכלל ובפקיעין בפרט.  משם ימשיך הסיור לבית הכנסת העתיק, אל סיפור הקהילה היהודית שלא גלתה מאז חורבן בית המקדש. נבקר במרכז המבקרים של "בית זינאתי", במוזיאון אנשי פקיעין, נצפה במיצגים חדשניים אודות חיי הפלאח הגלילי בתוך ביתו ובעבודתו בשדה. נצפה במיצג אור קולי מרגש בתוך ביתה של מרגלית זינאתי, "שומרת הגחלת" היהודית בכפר, ונסיים בקבלת שבת מרגשת בבית הכנסת מלווה בשירי שבת וכיבוד קל.

מרגלית זינאתי בת ה-86, שומרת הגחלת היהודית בפקיעין, הינה נצר למשפחת הכוהנים שמעולם לא עזבה לגלות. מרגלית מקדישה את חייה לשמירת בית הכנסת, הגחלת היהודית בפקיעין ובארץ ישראל מדורי דורות והנחלת מורשתה לדורות הבאים ומוכרת כמי שנאחזה בפקיעין, גם בצוק העיתים, ונותרה לאחר שנים של בדידות ומאבק תוך שמירה על יחסי שכנות טובה לצד בני הדתות השונות בכפר. מרכז המורשת שלה- מרכז המבקרים בית זינאתי, מופעל על ידי המועצה הציונית בישראל מבית ההסתדרות הציונית העולמית, כולל את ביתה ובית הכנסת העתיק, הפך למקור עלייה לרגל מאז ראשית ימי הציונות, ומרגלית עצמה הפכה בחייה לדוגמא ומופת למסירות, דבקות ושורשיות. בית הכנסת ואתר המורשת "בית זינאתי" שומרו ושודרגו על ידי משרד ירושלים ומורשת,  ואשת העסקים רעיה שטראוס בן דרור, מייסדת המיזם הפילנתרופי 'אוצרות הגליל', המקדם ומעודד ענף התיירות בגליל המערבי.

הסיורים יתקיימו בתאריכים 6.7, 13.7, 27.7, בשעות: 16:30-18:30. נקודת מפגש- על כביש 864, ליד מערת רשב"י (מופיע ב-WAZE). ציוד מומלץ: נעלי הליכה, מים לשתיה. לפרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל <<< ובטל': 077-9964430.

הכנרת עם חופים שקטים, נגישים ומשודרגים

משפחות נהנות בחופים השקטים (צילום: רשות הכינרת)

באיגוד ערים כינרת ורשות הכינרת השלימו את ההכנות לקראת חודשי הקיץ והחופש הגדול אליו יצאו התלמידים ב 20.6. מדובר בחודשיים וחצי בהם קיים צפי לתפוסה גבוהה בחופי האגם הלאומי. ברשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת, הודיעו עם פתיחת עונת הרחצה בתאריך 22.3 על מהפיכת החופים השקטים בכל החופים המוכרזים של האיגוד. במסגרת המהפכה, החל מעונת הרחצה הנוכחית נאסרת השמעת מוסיקה רועשת בכל חופי האיגוד. ההחלטה הינה בהמשך לפיילוט מוצלח שבוצע במהלך השנים האחרונות במספר חופים שהוכרזו כשקטים ובהם נרשמו תפוסות גבוהות של נופשים בכלל ומשפחות בפרט. אכיפת החופים השקטים מתבצעת בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, יחידת הפיקוח ברשות הכינרת וצוותי האבטחה בחופים. מנתוני רשות הכינרת עולה כי עד כה השקט נשמר בכל חופי האיגוד. בנוסף, המהפכה הובילה לשיפור משמעותי בהתנהגות הרוחצים מבחינת השמירה על ניקיון החופים, ירידה באירועי האלימות והוונדליזם.

במהלך החופש הגדול יפעילו ברשות הכינרת שאטל הסעות בחינם לכל החופים. השאטל יצא בכל שעתיים בין השעות 10:00-20:00 מתחנת גליל סנטר בטבריה, וינייד את הנופשים. בתחילת יולי השאטל יפעל רק בסופי שבוע (שישי ושבת) אך מתאריך 23.7 ועד 25.8 יופעל שאטל ההסעות החינמי במהלך כל השבוע.

כמו כן בתקופה זו יתוגברו צוותי ההסברה של רשות הכינרת- סטודנטים צעירים ואידיאולוגים המסתובבים בחופים, מסבירים על חשיבות השמירה על ניקיון הטבע בכלל ומקורות המים בפרט, מחלקים שקיות לאיסוף אשפה וצ'ופרים למשתפי הפעולה. כמו כן הצוותים יערכו הסברה לנופשים באשר למהפכת החופים השקטים והנהלים החדשים.

ברשות הכינרת מבקשים מהנופשים לרחוץ באחריות בחופי האגם הלאומי על מנת שיוכלו ליהנות וגם לשוב הביתה בשלום ומזכירים: יש לרחוץ רק בחופים המוכרזים, בסמוך לסוכות ההצלה ולהישמע להוראות המצילים. כמו כן אין להיכנס למי הכינרת עם מזרונים/ אבובים ותחת השפעת אלכוהול.

חופי איגוד ערים כינרת (חופים שקטים):

 • חוף צאלון- חוף פסטוראלי קסום ובו חורשות מוצללות, צמחייה ופינות חמד. מספר מקומות החנייה בחוף  מוגבל כדי להבטיח שמירה על אווירה רגועה ואינטימית בפינות החמד הרבות הקיימות בו.
 • חוף חוקוק צפון- החוף הירוק של איגוד ערים הכינרת המכונה גם כ'חוף לצמחונים' – היחיד בכינרת בו נאסרת הדלקת מנגלים. בחוף אופציה להשכרת אוהלים, נקודות חשמל וכדומה. החוף נגיש במלואו לנכים
 • חוף מפרץ אמנון- חוף "דגל כחול" היחיד בכינרת- סטנדרט בין לאומי בתחום חינוך סביבתי, איכות מי הרחצה, בטיחות, שירותים וניהול סביבתי. בחוף כיסאות גלגלים אמפיביים לנגישות וציפה במים עבור נכים.
 • חוף גופרה-  בחוף נביעה מינראלית טבעית ייחודית לכינרת, מדרון להורדת כלי שייט, אופנועי ים וסירות ומתחם מסודר לקרוואנים. כמו כן אפשרות להשכרת קראוונים, מתחמי נופש מאובזרים וכו'.
 • חופים צינברי- שקמים- ברינקי- רצועת חוף גדולה של 2.5 ק"מ ובה 3 מקטעים מוכרזים לרחצה, בשקמים  הוקם מתחם נגיש במלואו לנכים, הכולל שביל גישה למים וכיסאות גלגלים מיוחדים המאפשרים נגישות לתוך מי הכינרת.
 • חוף כינר- רצועת חוף המותאמת לציבור הדתי/ חרדי. בעונת הרחצה הנוכחית הנופשים בכינר ייהנו מחניה ללא תשלום וזאת עד גמר העבודות בחוף דוגה הסמוך.
 • רצועת חלוקים-כורסי- לבנון-  רצועת חוף רחבה שבמשך שנים הייתה פופולארית בקרב צעירים והפכה השנה יחד עם כל חופי האיגוד לשקטה ותיאסר בה השמעת מוסיקה רועשת. לאורך הרצועה מתחמים מוגדרים- אזור חניה, אזור ליינה באוהלים והבערת מנגלים.
 • חוף דוגית- ברצועת חוף זו הושקעו 2.5 מיליון שקלים לפיתוח החוף לרבות הכרזה על 2 רצועות חוף המותרות לרחצה. בחוף ניתן ללון באוהלים, כמו כן בחוף תאורה, שולחנות, ברזיות, נקודת הטענת טלפונים ניידים ומזנון נייד.

תעריפים: הכניסה לכל חופי איגוד ערים כינרת הינה חינם. בעבור החנייה מציעים באיגוד ערים כינרת תעריף מוזל. תינתן הנחה של 50% לרכבי זרועות הביטחון ופטור מלא מתשלום לנכים.

ספרים

ריקי ברנר עם הירח קרוב מתמיד – ספר אימון חדש למשפחות

המחברת עם ספרה (צילום קרן שם טוב)

לאחר שהקימה את "בית מאמן" גישת אימון חדשנית למשפחות וילדים, כתבה ריקי ברנר ספר הדרכה משפחתי המאפשר למשפחות ליישם את שיטת האימון שפיתחה.

הספר, מביא להורים ולמשפחות כלים יישומיים כיצד להתמודד עם הילדים והמשפחה כולה בתהליכי העצמה ופיתוח אישי. הספר, אפשר להורים צעירים לילדים מגילאי 5 להתמודד עם משברים, קשיים ולבטים עימם מתמודדים הורים בתהליך ההורות, ומנגיש עבורם ועבור הילדים את התהליכים המקצועיים בשפה קולחת ובמראה מזמין.

הספר, מתחיל בסיפור על המסע של אלין וליעד אל הירח, ואחריו מוצגים שישה נושאים לעבודה המתרכזים בעבודות אימון שונות: איתור הצדדים המוארים וחיזוקם, תכנון המסע לעבר הירח שלהם, ניהול רגשות ומחשבות, פתרון בעיות, התמודדות עם אי הצלחות, מה עושים אם במקום להגיע לירח מגיעים לכוכב הכרת תודה. הילדים רוכשים לעצמם כלים ומיומנויות שמאפשרים להם להאמין בעצמם ולעלות על "מגרש המשחקים" שלהם בתחושת יכולת גבוהה ולהגיע לירח שלהם.

ברנר, מאמנת מוסמכת ובעלת תואר ראשון בתקשורת ותואר שני בחינוך, עסקה בכל חייה המקצועיים בתחומי ההדרכה ופיתוח ההדרכה בארגונים וחברות. לאחר הלידה ותוך התמודדות עם הפעוטים, כשהבינה שהסטטוס המשפחתי השתנה, היא החלה במסע בדרך לגידול הילדים והעצמתם.

את העוצמות המקצועיות שלה שילבה בכלים המקצועיים מעולם האימון וכך יצרה את שיטת "בית מאמן". כיום, ספרי אימון והדרכה רבים פונים להורים, אך הספר הזה פונה להורים וילדים גם יחד, והוא התחלת המסע שלהם להגשמת חלומותיהם.

שיטת "בית מאמן" מעניקה להורים ולילדים את הכלים כיצד לפתח את האמונה בילד וביכולותיו ולחזק אותו. שיטת העבודה מבוססת על למידה ועבודה משותפת של הורים וילדים כיחידה משפחתית אחת שיודעת לשאול שאלות ולהיפתח לתפיסות שונות ולהתפתח, לראות בכל אתגר הזדמנות, לדבר בקול על חלומות, להקדיש זמן ליחד והכרת הטוב.

הספר כתוב בשפה פשוטה וברורה במטרה לספק להורים וילדים זמן משותף לקריאה ועבודה. הספר מחולק לסיפור ושישה פרקים שכל אחד מהם עוסק בפיתוח מיומנות אחרת, כאשר בכל פרק ישנן פעילויות ומטלות לביצוע. כאשר המטרה היא לאפשר צמיחה אישית והגשמת יעדים ומטרות.

תהליך הוצאת הספר התבצע באמצעות מיזם גיוס המונים, בו גוייסו 40,000 ₪  מ- 198 אנשים שאיפשרו את הפקת הספר והפצתו לחנויות הספרים. עיצוב גרפי לספר: עירית לגזיאל ואיור: מיכל בנק כהן. מחיר: 85 שקלים.במקום 109 שקלים. להשיג בחנויות הספרים וברכישה ישירה באתר בית מאמן <<<

מוזיאון אוצרות בחומה, עכו העתיקה עם תערוכה חדשה של אוסף ספרי ילדים בתלת ממד

תערוכת צורה לספר מאוספה של בעלת האוסף מיקי אינהורן-נלקנבאום (צילום מיקי אינהורן-נלקנבאום)

מיזם 'אוצרות הגליל' ממליץ לכבוד שבוע הספר, לבקר בתערוכה החדשה "צורה לספר", במוזיאון האספנות "אוצרות בחומה", בחומות עכו העתיקה, בה מוצגים ספרי ילדים, בעלי עיצוב יוצא דופן וצבעוני, ביניהם ספרים תלת ממדיים, ספרים מנגנים ועוד, שנאספו ברחבי העולם ונכתבו בשלל שפות, של בעלת האוסף מיקי אינהורן-נלקנבאום.

אוצרת התערוכה, סיסי רודן: "התערוכה כוללת ספרים מגוונים ומיוחדים וכולם מספקים לקורא חוויה אינטראקטיבית ורב חושית. המיוחד בתערוכה, הוא שימת הדגש על העיצוב והצורה שבספרים, בנוזף למילה הכתובה, המעצימים את הספור. הדור הצעיר כיום מתאפיין בחוסר סבלנות ודורש הכול מיידי, צבעוני ורעשני. לכן, הספר נדרש להיות מיוחד ובעל צורה בלתי נשכחת, שתלכוד את תשומת ליבו של הילד, במטרה לעודד קריאה. ספרים מסוג זה, מנגישים את הספר וסיפורי הילדים הקלאסיים, בלבוש חדש ומרענן, ממש כמו הצגה בעיבוד חדש שנהנים לצפות בה שוב".

היחס בין צורה לתוכן משתקף גם ביחסים בין הספרים המוצגים בתערוכה, כאשר אגדות אוניברסליות כדוגמת פינוקיו מקבלות בכל מהדורה ובכל מדינה לבוש וצורה אחרים, בהתאם לתרבות המקומית. כך, בכל מדינה הגיבור נראה אחרת, נעשה שימוש בצבעים מעט שונים, האיורים מעוצבים אחרת וכו'.

מוזיאון 'אוצרות בחומה' שוכן ברח' ויצמן 2, החומה המזרחית, עכו העתיקה. לפרטים נוספים אתר אוצרות הגליל <<< וטל': 077-9964404.

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך: