חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

צילום עם מסר חברתי חשוב  ||| יריד ספרים בינלאומי וספרים חדשים  ||| מופעי מחול ובמה  ||| קולנוע, טלוויזיה ופסטיבל קולנוע ||| תעופה, תיירות וטיולים ||| להמשך הידיעות וההצעות <<<

ארועים ופסטיבלים

אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה של מיכל בנדק

עירום -האגודה למלחמה בסרטן אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה (צילום מיכל בנדק)

קמפיין להגברת המודעות לסרטן השד וגילוי מוקדם תחת הסלוגן: "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה" במטרה להגביר את המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. הקמפיין נעשה בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן וצולם לרגל חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד שמצוין בישראל ובעולם בחודש אוקטובר.  בקמפיין צולמו נשים שמתמודדות או התמודדו עם סרטן השד בצילום קבוצתי אמיץ וחושפני. בצילום נטלו חלק עשרות נשים במגוון גילאים, מידות ושלבי התמודדות עם המחלה, חלקן אף מתנדבות בפרויקט יד להחלמה של האגודה למלחמה בסרטן ותומכות בחולות חדשות והוא יופץ ברשתות החברתיות והתקשורת תחת הכותרת: "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה" במטרה להזכיר לציבור הנשים כי גילוי מוקדם מציל חיים. זאת שנה השלישית שבה הצלמת מיכל בנדק, צלמת פורטרטים ועירום נשי אמנותי, שהחלימה בעצמה מסרטן השד, יזמה והפיקה את הקמפיין, גייסה עשרות נשים שעמדו בתנאי ההשתתפות והסכימו להצטלם באופן חושפני. בקרב הפורומים של המתמודדות זהו קמפיין ידוע ומוכר אשר גדל מידי שנה.

מספרת הצלמת מיכל בנדק: "כשיזמתי את הקמפיין שמבטא את מציאות חייהן של הרבה נשים, חיפשתי נשים עם אומץ, שתסכמנה להצטלם ללא חולצה. ליום הצילומים הגיעו נשים מקסימות ואמיצות. הכנתי את עצמי ואת צוות המתנדבות ליום מאוד רגיש בו נשים, יהיו נבוכות במעט. הופתעתי מהפתיחות והשחרור של הנשים. כאשר אני חליתי בסרטן השד בגיל 32 חשתי את הקושי לקבל את "עצמי החדשה" בגלל השינויים שגופי עבר בעקבות הניתוחים וגיליתי שצילום מאוד עוזר לקבלה עצמית. אומנם המטרה הרשמית הייתה הגברת המודעות לסרטן השד אבל הייתה לי מטרה לא פחות חשובה והיא לחבר נשים לגופן החדש על ידי התמודדות עם צילום, שזה עיסוקי בשגרה. לאור התגובות של המצולמות המטרה ה"משנית" הושגה. בשנתיים האחרונות קיבלתי אינספור פניות מנשים זרות אשר ראו את הקמפיין וסיפרו לי שבזכותו הלכו להיבדק. כולי תקווה שגם השנה הקמפיין יזכה לפרגון ותהודה כל כך גדולה ואשמח לשמוע מעוד  מנשים שייבדקו בזכותו. הסלוגן הפך למשפט שגור בקרב המחלימות ומצוטט במאות פוסטים במהלך כל השנה".

סרטן השד היא המחלה הממארת השכיחה ביותר בקרב נשים, מנתוני האגודה למלחמה בסרטן עולה כי ומדי שנה מאובחנות כ-5,000 חולות חדשות. נכון להיום האמצעי היעיל ביותר נגד סרטן השד, הינו הגילוי המוקדם. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכוי הריפוי לכ-90% ויותר. שמירה על אורח חיים בריא, הכולל פעילות גופנית, משקל גוף תקין, תזונה בריאה, הגבלת אלכוהול והימנעות מעישון, יכולים להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד.

הנשים שהצטלמו לקמפיין, הצלמת מיכל בנדק ומומחי האגודה למלחמה בסרטן מזכירים כי גילוי מוקדם מציל חיים וקוראים לנשים לקחת אחריות על בריאותן, להכיר את גופן ואת שדיהן, כך שבכל גיל ובכל מצב אם מתגלה שינוי, חשוב שיפנו לרופא בזמן ויתעקשו על בירור טיבו. במקביל ניתן להיבדק על ידי רופא, המתמחה בבדיקת שד ידנית, פעם בשנה. חשוב לנשים בגילאים 50 ומעלה לעבור בדיקת ממוגרפיה הניתנת ללא תשלום, פעם בשנתיים כחלק מהתוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד. לנשים הנמצאות בקבוצת סיכון, להן אם או אחות שחלו בסרטן, הבדיקה מומלצת מגיל 40 פעם בשנה, ולעיתים מוקדם יותר, על פי המלצות הרופא. בדיקת MRI של השד מומלצת לסריקה תקופתית בנשים שזוהו כנשאיות של מוטציות בגנים BRCA2, BRCA1. כל הבדיקות כלולות בסל הבריאות.

הצילום התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של רנואר, ריבוק, חווה זיגנבוים בסיועה של מירה איינהורן, לבנדר קוסמטיקה טבעית, ליה לונדון, M.A.C ואיה טוניק.  תודה למאפרות: חגית הרן, מילי רנדלר, ספיר אפרת יעל כהן, סמדר ימין, ענבר סלע, סתיו סיקלאי, צליל דרור,  עמליה בקשי, גנית קרקולקי, רותם זנזורי ושירי שקלים. סייעו בצילומי סטילס ווידאו: ואלינור הררי וחמוטל בן סיני. תודה מיוחדת לאיאן רהובין מפוטומימי- המרכז הישראלי לציוד צילום מקצועי על תרומת ציוד ולמירב ברזילי, שירלי קליר, הדס כרמי,  אורי בנדק, נועה דורון ורונן בנדק.

נשים בכל גיל למוזמנות התקשר למוקד הטלמידע של האגודה למלחמה בסרטן המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת עלוני מידע ללא תשלום בנושא גילוי מוקדם של סרטן השד  1800-599-995 או להיכנס לאתר האינטרנט <<<

יותר מ-1.5 מיליון כותרים ו-2,600 אירועים ביריד הספרים הבינ"ל של שארג'ה 2017

הנושא של המהדורה ה-36 של יריד הספרים השלישי בגודלו בעולם הוא "עולם בתוך הספר שלי". יותר מ-1.5 מיליון כותרים ו-1,650 הוצאות לאור מ-60 מדינות ישתתפו במהדורה ה-36 של יריד הספרים הבינ"ל של שארג'ה (SIBF), שייערך ב-1-11 בנובמבר. היריד מתקיים בשארג'ה – האמירות השלישית בגודלה באיחוד האמירויות – והשנה הנושא של חגיגת הספרות, הידע והתרבות הזאת שנמשכת 11 ימים היא: "עולם בתוך הספר שלי".

את היריד, שהוא יריד הספרים השלישי בגודלו בעולם, מארגנת רשות הספרים של שארג'ה, והשנה הוא ישתרע על 14,625 מטר רבוע ויהיו בו 393 אורחים מ-48 מדינות שישתתפו ביותר מ-2,600 אירועים. דרום קוריאה, בנגלדש ודנמרק ישתתפו בפעם הראשונה ביריד שהוא אירוע שמתרחב כל הזמן. לוח האירועים של SIBF 2017 כולל כמה תוכניות, ביניהן התוכנית התרבותית, בית הקפה התרבותי, התוכנית האינטלקטואלית ופינת הבישול. התוכנית הכי נרחבת שמוצעת במהדורה של השנה היא תוכנית הילדים, שיהיו בה 1,632 פעילויות שיוגשו על ידי 44 אורחים מ-29 מדינות. SIBF גם יארח את תחנת המדיה החברתית, שיהיו בה 33 פעילויות וסדנאות שיכללו גלקסיה של משפיעי מדיה חברתית שיעסקו בענייני תרבות, מדיה וחברה אקטואליים.

רשות הספרים של שארג'ה הודיעה  גם שבריטניה תהיה "מדינת הכבוד", כחלק מ"בריטניה/ איחוד האמירויות 2017", שנה של חילופי תרבות דו-צדדיים בין שתי המדינות שמארגנת המועצה הבריטית. בפעם הראשונה SIBF מקצה ביתן מיוחד בשם "אזור העתיד" שיפגיש עשר חברות מובילות שמתמחות בספרים דיגיטליים, שיציגו את ההתנסויות שלהן ואת הפרסומים האחרונים. אירוע מרכזי ב-SIBF 2017 הוא המהדורה רביעית של כנס SIBF/ALA. האירוע, שמאורגן כל שנה על ידי רשות הספרים של שארג'ה יחד עם איגוד הספריות האמריקאי (ALA), הוא הכנס היחידי של ALA שמתקיים מחוץ לארצות הברית.

קולנוע וטלויזיה

בשם בתי Au Nom de Ma Fille של ונסן גארנק  Vincent Garenq
מבוסס על סיפור אמיתי, "בשם בתי" הוא מאבקו של אב למצות את הדין עם רוצח בתו. השנה היא 1982, ואנדרה במברסקי מתבשר על מות בתו בת ה-14 – קלינקה, בזמן חופשתה בגרמניה עם אמה ואביה החורג.

משוכנע כי מותה לא היה תאונה, במברסקי מתחיל לחקור. חשדותיו מובילים אותו להאשים במוות את אביה החורג. מאחר ואינו יכול להגיש כתב אישום בגרמניה, במברסקי ינסה לקחת את המשפט לצרפת, ויקדיש לכך 27 שנים מחייו, עד שהצדק יעשה.

בימוי: ונסן גארנק Vincent Garenq. שחקנים אנדרה במברסקי: דניאל אוטיי Daniel Auteuil דיטר ברומבך: סבסטיאן קוך Sebastian Koch ודני : מארי- ז'וזה קרוז Marie-Josée Croze

צרפת 2016, 87 דקות, צרפתית תרגום לעברית ואנגלית, הפצה בישראל סרטי נחשון. החל מ- 9 בנובמבר בסינמטק תל אביב ובכל רחבי הארץ.

העונה השנייה של דרמת הפשע הנורבגית "ממון" Mammon

הדרמה השנייה הכי נצפית בתולדות נורבגיה, חוזרת לעונה נוספת בכיכובו של ג'ון אויגרדן כעיתונאי הנקלע לקנוניה פוליטית עקובה מדם. החל מה-25.10 כל הפרקים ב-Xtra VOD.

"ממון", המותחן עטור השבחים של רשת "NRK" הנורבגית וחברת "Beta Film", נוצר על ידי האחים ווגארד וג'רמונד סטנברג אריקסן, ובוים על ידי ססילי א. מוסלי ("השכנות"). הסדרה, שהיתה לדרמה השנייה הכי נצפית בתולדות נורבגיה (עם רייטינג של 60 אחוז), נמכרה לשידור ב-17 מדינות וזכתה בפרס "מסך הזהב" הנורבגי, חוזרת כעת לעונה שנייה שתעלה במלואה ל-Xtra VOD.

את הדרמה האפלה והמורכבת מוביל ג'ון אויגרדן ("ג'נטלמן בנשמה") שחוזר לתפקידו כעיתונאי החוקר פיטר וראס. כשחברו למערכת העיתון טורגרים האמרן נרצח בחניון בידי אדם במסכה, פאניקה מתפשטת ברחובות נורבגיה. כמה מהקולגות של טורגרים, פיטר ביניהם, מתחילים לחשוד שמאחורי הרצח עומדים פעילים מדאע"ש. אך זו היא רק תיאוריה, ופיטר – יחד עם הבוס שלו לשעבר, פרנק מת'יסן – מתחיל לחקור את עברו של האמרן. הרצח, כך מסתבר, קשור למערכות יחסים סבוכות בצמרת השלטון הנורבגי ופיטר שוב נסחף לחקירה מורכבת ומסוכנת.

לצדו של אויגרדן מככבים בסדרה אינייג אגברג ("הגברים של מריה"), נילס אול אופטברו ("דו אבא"), אנה באך-וויג ("השכנות"), טרונד אספן סים ("קייפ טאון") ולורה כריסטינסן ("נימפומנית – חלק ב").

החל מה-25.10, כל הפרקים ב-Xtra VOD

או לה לה! פסטיבל הקומדיות הצרפתיות השלישי החל מ- 16 בנובמבר

ההצלחה הגדולה נמשכת ולאחר שנתיים בהן הגיעו אלפי צופים לתכנית המיוחדת שמציע הפסטיבל אנחנו מגיעים כבר למהדורה השלישית ומזמינים את הקהל שוב לצחוק וליהנות משלל סרטים המשלבים בין הסרטים הבולטים בתחום הקומדיה שהוצגו בצרפת בשנתיים האחרונות לבין מבחר קלאסיקות, וכמו בכל שנה עוד קלאסיקה עם לואי דה פינס.

הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, ראש פינה, בית התרבות בסביון, גלובוס מקס אשדוד, ובית יד לבנים רעננה.

קרולין בונה, יוזמת ומפיקת פסטיבל הקולנוע הצרפתי השנתי חלמה על פסטיבל נוסף שיתמקד בקומדיות צרפתיות, וההצלחה היתה רבה, האולמות היו מלאים בקהל שבא לצחוק וליהנות ונענה בשמחה לתכנית שהרכבנו עבורו בפסטיבל. בעקבות ההצלחה הגדולה והתרומה של הפסטיבלים לקידום תרבות צרפת בארץ לאחרונה העניקה שגרירת צרפת בישראל לקרולין בונה את אות "אבירת מסדר האמנויות" מטעם הרפובליקה הצרפתית.

השנה אנחנו שמחים לפתוח את הפסטיבל עם צמד האורחים שכבר הפכו לבני בית בפסטיבלים שלנו, צמד הבמאים המצליח אריק טולדנו ואולבייה נקש עם סרטם החדש

"סה לה וי" Le sens de la fête. בסרטם החדש עוקבים שני הבמאים בעין החדה והמדויקת שלהם אחר יממה אחת בחייהם של המשתתפים והמארגנים של חתונה פומפוזית ברוח המאה השמונה עשרה בטירה קסומה בצרפת. כל מה שיכול להשתבש משתבש, אבל כל הכאוס הופך בהדרגה למסע קסום, מלא רומנטיקה ואהבת אדם. אחרי הכל "כאלה הם החיים".

טולדנו ונקש מגיעים אלינו כחודש לאחר יציאת סרטם החדש בצרפת בתחילת אוקטובר. הסרט זכה לביקורות טובות ומסתמן כהצלחה קופתית נוספת לצמד היוצרים. השניים הם אורחים אהודים בפסטיבל הקולנוע הצרפתי וביקרו כאן מספר פעמים כדי להציג את סרטיהם השונים. שמם נודע בעיקר כמי שאחראים להצלחה הגדולה של הקולנוע הצרפתי בישראל – "מחוברים לחיים", סרט שהביא לקהל הישראלי את הקומדיה הצרפתית במיטבה ועמו גם סרטים קומיים רבים אחרים פרי עשייתם הממלאים את מסכי הקולנוע.

הסרט מוצג באדיבות קולנוע לב ויעלה לאקרנים ברחבי הארץ החל מהתאריך 23 בנובמבר בהפצת קולנוע לב. אנו מאחלים לצופינוpeace and laugh . בואו להינות איתנו, לצחוק ולהתרגש מ- 18  קומדיות בשלל סגנונות והעיקר לצאת עם חיוך על הפנים. עם מיטב הקומיקאים של הקולנוע הצרפתי, לואי דה פינס, פייר רישאר, פיליפ נוארה, בורוויל, ז'אן רושפור, ואלרי למרסייה, פטריק טימסיט, אודריי טוטו, אדוארד בר, ז'ולי גאייה, ז'ולי דפרדייה, קלוד ברסר, גיום דה טונקנדק ועוד.

מה נזכה לראות בפסטיבל השנה?

 • "סיפור כיסוי" סרטה של סו עבדי. ארמן ולילה הם שני צעירים מאוהבים, כמה ימים לפני שהם מתכננים לעבור להמשך לימודים בניו יורק, חוזר לפריז אחיה של לילה, לאחר שעבר שטיפת מוח בתימן, ומנסה לכפות על אחותו חיים של אישה מוסלמית.
 • "כבר יש לו את העיניים שלך" סרטו של לוסיין ז'אן בפסטיסט שהיה אחת ההצלחות הגדולות בצרפת השנה מעלה שאלה חשובה בדרך היתולית.
 • "אנחנו כולנו משפחה" סרטו של גבריאל ז'וליאן לפרייר עוסק במשפחה המודרנית ובקשיים שהיא מציבה.
 • "הבחירה שלה" סרטו של אריק לאוון ("לחזור לגור עם אמא"). הסרט מציג אישה בגיל 40 שאינה מסוגלת להחליט בין צ'יפס לסלט, ימין או שמאל ועוד החלטות קטנות וגדולות, וגם לא מסוגלת להחליט בין פול ואטיין שני גברים שונים ומקסימים כל אחד בדרכו.
 • "50 זה ה- 30 החדש", סרטה של השחקנית במאית ואלרי למרסייה מציב סיפור אהבה בין זוג בשנות החמישים המרגיש צעיר הרבה יותר.
 • "חיים באושר" סרטו של בנואה גריפין בו מארי נשואה לסאם כאשר היא פוגשת בחור זר ונאה. אירוע בלתי צפוי משנה את המסלול המשפחתי.
 • "מר וגברת אלדמן" סיפור הפורש את חמישים שנות החיים משותפים של בני הזוג. הסיפור כולל אהבות, קנאה, בגידה, והכל בקומדיה רומנטית פראית.
 • "חמישייה" בכיכובו של השחקן העולה פייר ניניי ("פרנץ") מספר על חמישה חברים שחלמו  לחלוק דירה ביחד.
 • "הסטודנטית ומר הנרי" בלחץ ילדיו מסכים מר הנרי המבוגר שלא יכול לגור לבד, לקחת דייר משנה, ובוחר בסטודנטית צעירה ויפה, והוא יעשה הכל כדי שמשפחתו תראה שהוא יכול להסתדר לבד. הסרט מבוסס על מחזה מצליח.
 • "פתוח כל הלילה" סרטו מלא ההרפתקאות וההומור של אדוארד בר. ללואיג'י מנהל התיאטרון יש לילה אחד להציל את התיאטרון שלו, לילה אחד להציל את אהבתו, לילה אחד להתגבר על מכשולים, אלא שהוא לא יכול לתכנן את מה שיקרה באותו הלילה.
 • "ספירו הקטן" קומדיה משפחתית שמגיעה הישר מן המסכים בפריז למסכי הפסטיבל.

או לה לה! פסטיבל הקומדיות הצרפתיות בסינמטקים בכל רחבי הארץ ובבתי הקולנוע הנבחרים החל מתאריך 16/11/2017 ועד 5/12/2017 . הפקה וניהול אמנותי קרולין בונה עדן סינמה. הפסטיבל מתקיים בשיתוף המכון הצרפתי בתל אביב, עיריית תל אביב-יפו- מחלקת מופעים, בסיוע משרד החוץ הישראלי המחלקה לתרבות, UNIFRANCE, קלאב מד, אייר פראנס, פיג'ו, בנק דיסקונט, SEYMAN – משווקי מזון גורמה ביבוא מצרפת, יקבי בנימינה, ל'אוקסיטן, TV5 MONDE, קולנוע לב, סרטי נחשון, קולנוע חדש ופורום פילם.

HOT עם הדרמה הבריטית השנונה בלי לפגוע No Offence

בלי לפגוע, סדרת הדרמה הבריטית של Channel 4 והיוצר זוכה פרס ה"אמי" וה"באפטה" פול אבוט ("חסרי בושה", "שם המשחק", "לפגוע ולהחטיא"), חוזרת לעונה שנייה ושנונה לא פחות. כ-2.7 מיליון צפו בעונה החדשה של הסדרה, שהיתה מועמדת ל"באפטה" בקטגורית הדרמה הטובה ביותר ואף חודשה לעונה שלישית. "בלי לפגוע" עוסקת בתחנת משטרה מתפוררת בחלק הלא-נכון של מנצ'סטר, בשוטרות העשויות ללא-חת שמנהלות אותה ובמיוחד בבלשית ויויאן דירינג (המועמדת ל"באפטה" ג'ואנה סקנלן, "אבק כוכבים"), העומדת בראש הצוות העייף והממורמר.

בעונה השנייה, ויויאן והצוות שלה מוצאים עצמם בקרב מול פושעת אכזרית ובלתי צפויה, נורה אטה. ויו חוזרת לתחנה אחרי מותו של בעלה ומוצאת שם בוסית אחרת שתפסה את מקומה – בלשית צעירה ושאפתנית בשם כריסטין ליקברג. בניגוד לשוטרת הוותיקה, שפועלת על פי האינסטינקטים שלה, כריסטין אוהבת לפעול לפי הספר ומתקדמת במהירות בסולם הדרגות, בלי ליצור חברויות בדרך. חברי הצוות של ויו מתאגדים מאחוריה – אבל על מי מהם היא באמת יכולה לסמוך?

לקאסט הקבוע, שכולל את איליין קאסידי ("האחרים"), אלכסנדרה רואץ' ("הצייד: מלחמת החורף", "מרושעות"), וויל מלור ("ברודצ'רץ'") ופול ריטר ("הארי פוטר והנסיך חצוי-הדם"), מצטרפים העונה גם שרה סולמני ("ברידג'יט ג'ונס בייבי"), ראקי איולה ("השופט דרד"), קונור מקניל ("The Fall") וצ'וק סיבטיין ("איסטאנדרס").

החל מה-2.11, ימי חמישי ב-22:00, ב-HOT HBO וב-HOT VOD

תיאטרון ובמה

הנשף של בלנקה לי ביום חמישי 26/10 בבית האופרה בתל אביב

ביום חמישי 26/10 יתקיים מופע הבכורה "רובוט", יצירתה של הכוריאוגרפית, במאית, יוצרת רב תחומית בלנקה לי. במסורת של מופעיה של בלנקה לי, אנו מזמינים את הקהל לאחר המופע לרקוד עם בלנקה ורקדניה. בלנקה הפעילה אלפי אנשים באירועים שונים שנענו לתנועות ולריקודים שהיא הובילה ונסחפו איתה ועם רקדניה לחגיגה המונית. כך יקרה גם לאחר המופע הראשון של "רובוט" בשבוע הבא. לאחר המופע מוזמן הקהל לאכסדרת בית האופרה, ויחד עם בלנקה לי יחד עם רקדנית הלהקה איריס פלורנטין, ימשיכו לפלאש מוב (ריקוד המוני משותף).

את הריקודPollution , זיהום אווירי, לי יצרה להזמנה מיוחדת מטעם האו"ם. הריקוד הוזמן כדי להפעיל קהל באירועים וכנסים בינלאומיים הקשורים למשבר האקלים וזיהום האוויר ובעיות סביבתיות שונות. יצירתה האחרונה של בלנקה לי Solstice , שהוצגה בבכורה בחודש שעבר בתיאטרון השאיו בפריז, עוסקת גם היא בנושאים הללו. בכמה מן הערבים התקיים בתיאטרון "הנשף של בלנקה לי" כשאת הצופים במופע, שהיה סולד אאוט, הרקידו בלובי למול המראה המופלא של מגדל אייפל.

"רובוט" היצירה שתציג בלנקה לי בישראל, מעלה לבמה רקדנים חיים לצד רובוטי נאו, רובוטים קטנים ומואנשים, בעלי יכולת תגובה ושאותם לי מרקידה על הבמה. זהו מופע מלא דמיון, מצחיק, מרגש ומעורר מחשבה. שאחריו תרצו להכיר את הרובוטים, אך בעיקר תרצו לרקוד, ובלנקה לי מזמינה אתכם לעשות את זה בשמחה רבה.

בלנקה לי לא מפסיקה להתחדש ולהפתיע, היא חוזרת בימים אלו מלוס אנג'לס שם יצרה קליפ ללהקת רוק גדולה שעדיין לא ניתן למסור את שמה. לאחר שבעבר שיתפה פעולה עם מישל גונדרי בעבודה על קליפים של פול מקרתני ודאפט פאנק לי ביימה בעצמה לאחרונה  קליפ לזמר הפופ הצרפתי  המצליח ג'ואקים לשירו "סמוראי".  לי גם יצרה דואט בו רקדה עם הבלרינה הרוסייה מריה אלכסנדר ובה, ובשנה שעברה יצא לבתי הקולנוע סרט בבימויה בשם "אלקטרו מתמטריקס", יצירה שלמה במחול המציגה את חייהם של תלמידים בבית ספר בשכונות בצרפת והכל באמצעות ריקוד ותנועה.

"רובוט" הוא הזדמנות חד פעמית לחוות את עולמה היצירתי של היוצרת החשובה הזו שלא מפסיקה להפתיע, והנשף הוא הזדמנות לפגוש בה מקרוב.

כל ההופעות בבית האופרה הישראלית ע"ש שלמה להט (צ'יץ') תל אביב-יפו במסגרת הסדרה מחול בבית האופרה עונת 2017-2018. להזמנת כרטיסים דרך אתר האופרה הישראלית הקליקו <<< הפקה בישראל: בימות גלובל.

להקת המחול מארי שווינאר Compagnie Marie Chouinard מקנדה ל- 3 מופעים

מופע המשלב מחול מודרני, אמנות פלסטית ומיצגי וידאו. היצירה עלתה לראשונה בפסטיבל תיאטר בולוורד בהולנד באוגוסט 2016 לציון 500 שנה למותו של הצייר הירונימוס בוש. זו יצירת מחול לעשרה רקדנים בשלוש מערכות המוצגת ללא הפסקה. 75 דקות של דמיון עשיר המלווה בקטעי וידאו ומביאה לבמה את הפרשנות האישית והאירוטית של מארי שווינאר ליצירתו המופלאה של הירונימוס בוש הטריפטיכון "גן התענוגות הארציים". מערכה ראשונה- גן התענוגות, מערכה שנייה – גיהינום ומערכה שלישית-גן-עדן.

"כמו שכוריאוגרף מתחיל לצור עם איזו שהיא יציריה מוזיקלית אני מתחילה לצור עם התמונה של בוש, וכמו שכוריאוגרף בוחר "לדבוק" לפסקול מוזיקלי – או לא, אני בחרתי "לדבוק" ביצירתו של בוש, ורוחו של האמן. ולהעביר את אותה ההנאה הגדולה שנגרמת לנו שאנו עומדים מול יצירת אמנות מופתית". מארי שווינאר.

להקת מארי שווינאר מפיקה מופעים רבים בשיתוף עם מוסדות אמנות חשובים בעולם כגון הביאנלה של ונציה, ImPulsTanz פסטיבל המחול בווינה, תאטר דה לה וויל בפאריז, פסטיבל טרנס-אמריק במונטריאול ומרכז האמנויות הלאומי באוטווה. עבודותיה כוללות את "פולחן האביב" כוריאוגרפיה שנוצרה ב-1993 ועדיין מבוצעת כיום, עשרים וארבעה פרלודים של שופן (1999) שהם חלק מהרפרטואר של הבלט הלאומי של קנדה בטורונטו, ו"אחר הצהריים של פאון" (1994) מופע שמבוצע גם על ידי להקת המחול של סאו פאולו.

ב-2007 היא זכתה בתואר Officer of the Order of Canada ובעוד בפרסים רבים ביניהם פרס "בסי" בניו יורק (2000), ובתואר אבירת מסדר האמנויות והספרות של צרפת (2009).

בשנת 2014 הלהקה ביקרה בישראל עם הביצוע המרתק והיחודי של "פולחן האביב" של סטרווינסקי ועם "תנועות" של אנרי מישו. המופע זכה לתשבחות רבות.

אודות הצייר הירונימוס בוש: צייר הולנדי יליד שנת 1450. מזווה עם אסכולת הציור ההולנדי המוקדמת. חי רוב שנותיו בעיירה דן בוס (של הרטוכנבוס) בדרום הולנד. הוא צייר בעיקר דמויות ומוטיבים דתיים. על היצירה "גן התענוגות הארציים" עבד במשך כעשרים שנים והשלים אותה בשנת 1510 כשהיה בן שישים. זהו טרפטיכון, יצירה המורכבת משלושה לוחות המחוברים יחד. היצירה מיוחסת לאזהרה בפני הגירוש מגן העדן שמשמעותה היא אזהרה בפני הסכנה להתפתות לתענוגות גשמיים. כיום היצירה מוצגת במוזיאון דל פראדו במדריד. יצירות מפורסמות שצייר "יום הדין", "הפיתוי של אנטוני הקדוש", "יוחנן המטביל בערבה", "הצלוב המבוזה" ועוד. בוש הלך לעולמו בשנת 1516 בעיירה בה נולד ושם גם נקבר.

גן התענוגות הארציים HIERONYMUS BOSCH: THE GARDEN OF EARTHLY DELIGHTS

משך המופע 75 דקות, ללא הפסקה. כוריאוגרפיה, עיצוב תפאורה, עיצוב תאורה, בימוי הוידאו: מארי שווינאר Marie Chouinard, מוזיקה מקורית: לואי דופור Louis Dufort. הפקה בישראל: רפי בן יעקב.

יום שני 6.11.2017 בשעה 20:00, יום שלישי 7.11.2017 בשעה 20:00, יום רביעי 8.11.2017 בשעה 20:00. כל המופעים בבית האופרה על שם שלמה להט (צ'יץ')

ליזט אלפונסו דאנס קובה עם המופע:  FUERZA Y COMPAS+

בחודש נובמבר הקרוב צפויה לקהל הישראלי חוויה מיוחדת עם ביקורה ראשון בישראל של להקת המחול המובילה בקובה, "ליזט אלפונסו דאנס קובה" (Lizt Alfonso Dance Cuba  ) בניהולה של הכוריאוגרפית הקובנית החשובה ליזט אלפונסו (Lizt Alfonso). הלהקה תופיע בישראל בתאריכים: 7-1 בנובמבר 2017 בתל-אביב , אשדוד, ירושלים וחיפה. ביקור זה נחשב לאירוע תרבותי מיוחד מאחר ולקובה אין יחסים דיפלומטיים בישראל וזוהי הזדמנות נדירה לחוות פה בישראל את הלהקה המייצגת בווירטואוזיות את האלמנטים והשורשים המרכיבים את הקצב, התנועה והתרבות של קובה עם פרשנות עכשווית.

כשליזט אלפונסו הייתה קטנה, היא חלמה להקים להקת מחול משלה ולרקוד אתה ברחבי העולם. את מסעה בעולם האמנות והמחול החלה כשהייתה בת 4 בלבד, אז קיבלה את שיעור הבלט הראשון שלה. מאז, התאמנה בבתי ספר יוקרתיים לבלט ולריקוד ספרדי, עד שסיימה את לימודיה במוסד הגבוה ביותר בקובה – והתמחתה בתיאטרון ודרמה. לאחר מכן, הקימה את להקת המחול האיברית שהובילה את זרם הריקוד העממי הספרדי בקובה. בגיל 23 הקימה את להקת המחול "ליזט אלפונסו דאנס קובה",  שהפכה להיות אחת מהלהקות היוקרתיות ביותר בקובה הממזגת סגנונות מחול בדרך שלא נעשתה לפני כן.

אלפונסו ביימה, יצרה ועשתה כוריאוגרפיה להופעות בסדר גודל עולמי ובהן: "בין דקלים ושירים" בשנת 1992, "אנדלוסיית הצוענים והפיות" בשנת 1995, "מעוף היונה בשנת" 1995, "עוצמה וקצב" בשנת 1999, "אלמנטים" בשנת 2000, "כנפיים" בשנת 2006, ו-"וידה" בשנת 2007.

בהנהגתה היתה זו להקת המחול הקובנית הראשונה שהופיעה בברודווי עם המופע "פוורזה אי קומפס" בשנת 2003. עם המופע הזה סיירה הלהקה במקומות שונים ברחבי העולם והופיעה בין היתר ב: ספרד, ארצות הברית, ונצואלה, קולומביה, צרפת, קנדה, ניו זילנד, הולנד, מצרים מקסיקו וקטאר.

הלהקה מורכבת רק מרקדניות ומלהקה מוזיקלית המלווה את כל ההופעות. המופע אתו מגיעה הלהקה לישראל מציג את סגנון המחול הייחודי של אלפונסו: איחוד של פלמנקו, בלט, ריקוד ספרדי וריקוד אפרו-קובאני. שילוב הסגנונות מייצר מופע שבו  נקישות נעלי הפלמנקו פוגשות את החן של הבלט הקלאסי והתשוקה הלוהטת של הריקודים האפרו-קובאנים. כל זה מבטא את התרבות הקובנית העכשווית. שבע-עשרה רקדניות הלהקה מבצעות במקצועיות צ'ה צ'ה, רומבה, קונגה ובולרו, ולוקחות את הקהל למסע ריקוד משנות ה-50 של המאה ה-20 ועד היום.  חלקם של הריקודים מבוצע על ידי הלהקה כולה וחלקם על ידי סולניות.

"הסגנון שלנו מיוחד במינו. אנחנו משלבים בכל צעד כמה סגנונות  כך שאתם עשויים לראות במקביל  זרועות מונפות בתנוחת בלט קלאסית בזמן שההירכיים זזות במקצב אפרו-קובאני". מסבירה אלפונסו.

1.11.17 עד 4.11.17 – בית האופרה – המשכן לאמניות הבמה, תל-אביב. כרטיסים באתר <<< או בטל':  03-6927777

פילובולוס עם Shadowland 2 בהיכל אמניויות הבמה הרצליה

 
- פרסומת -

 

"פילובולוס" (Pilobolus) להקת המחול האמריקאית מהמצליחות בעולם והאהובות בישראל, תפתח את עונת 2017/18 של היכל אמנויות הבמה הרצליה  ותציג בבכורה ישראלית  את היצירה ""Shadowland 2. במיוחד לקהל בישראל, תקדיש הלהקה במסגרת ערב זה, קטע שיצרה לשיר "ירח" של שלמה ארצי החוגג 25 שנה לצאת אלבומו  המיתולוגי "ירח" . ללהקה פינה חמה לישראל.

7 מופעים יתקיימו בהיכל אמנויות הבמה הרצליה בלבד בתאריכים : 18-13 בנובמבר 2017 וכיתת אמן אחת לתלמידי מגמת המחול בהרצליה .

על "פילובולוס" נאמר שהיא מתגרה בחוקי הכבידה והיא נודעת בזכות התפיסה הכוריאוגרפית המורכבת והייחודית שלה. רקדני הלהקה ידועים בזכות שליטתם  הגופנית המוחלטת והם בעלי הכשרה בבלט קלאסי, מחול מודרני, אתלטיקה ואקרובטיקה, לוליינות ואמנויות לחימה. הלהקה מיוחדת בעיצוב אסתטי של צורות וצבעים באמצעות תלבושות, אביזרים, תאורה ופסקול ושוברת את המחסומים בין דיסציפלינות תוך בדיקה בלתי פוסקת של דרכים חדשות להשתמש בגוף האנושי כמדיום גרפי אקספרסיבי.

המופע "שאדולנד 2  (Shadowland 2)  שהושק לראשונה ביולי 2016 הוא יצירה באורך מלא המשלבת צלליות ומחול ולוקחת את הקהל להרפתקה חדשה הצוללת עמוק לתוך המסתורין של עולם הצל והאור. שאדולנד 2 מציג סיפור אהבה של שני אנשים והמסע האוטופי שלהם לשמור על ציפור דמיונית (בת יענה), תוך שימוש בטכניקה המערבבת אנימציה, וידאו ותיאטרון צלליות, הלוקחים אותנו להרפתקה מוטרפת עם אלמנטים של מדע בדיוני, פילם נואר וקומדיה רומנטית.

הגיבורים בסיפור הם זוג נאהבים: יען שנחטף על ידי רובוט נבזי ותשעה רקדנים שמשתנים ללא הרף, מתרוצצים מאחורי מסכים, רקטות, מגדל אייפל, מכונית, כסא, מלצר ב"קפה על הגג", עדר שלם של יענים שאולי יצילו את העולם…. שעה וחצי על במופע עליז, עצוב שמדבר על חופש ואהבה, מוות וגידול- בקיצור על החיים !

13.11.17 עד 18.11.17. כרטיסים באתר <<< או בטלפון 1-700-70-29-29

תעופה

חדשות קבוצת לופטהנזה

לוח הטיסות לחורף 2017/2018 – חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה – לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס, SWISS, בריסל איירליינס ויורווינגס יציעו אפשרויות אטרקטיביות לנופשים ולנוסעים העסקיים בחורף הקרוב.

לוח הטיסות של חורף 2017/2018 מציע ללקוחות הקבוצה 24,922 טיסות מדי שבוע ליעדים רבים בעולם. החורף, חברות התעופה של הקבוצה יקשרו בין 288 יעדים ב-106 מדינות לבין נמלי הבית של הקבוצה בפרנקפורט, מינכן, ציריך, וינה ובריסל, אך יעברו גם בנתיבים רבים מנקודה לנקודה. את השירותים האלה ישלימו יותר מ-18,000 טיסות בקוד משותף, המתבצעות עם כ-30 חברות תעופה שותפות, המציעות לנוסעים רשת שמקיפה כמעט את כל כדור הארץ. לוח הטיסות החורפי ייכנס לתוקפו ביום ראשון, 29 באוקטובר, 2017 ויימשך עד 24 במרס 2018.

 • לופטהנזה: החל מה-8 בנובמבר 2017, לופטהנזה תפעיל 5 טיסות שבועיות מברלין לניו-יורק (ארה"ב). הטיסות יופעלו בימים שני, שלישי ,רביעי, חמישי ושבת, במטוס רחב גוף מסוג איירבוס A330-300 . בנוסף, לופטהנזה תציע בחורף הקרוב טיסות מדיסלדורף למיאמי (ארה"ב). השירות מדיסלדורף למיאמי יחל ב-8 בנובמבר, 2017 ויוצע 3 פעמים בשבוע, בימים שני, רביעי ושישי. לטסים מזרחה לופטהנזה תציע 4 טיסות שבועיות טיסות ממינכן לבייג'ינג (סין), הטיסות יופעלו במטוס החדשני והידידותי ביותר לסביבה מסוג איירבוס A350-900. בנוסף, לופטהנזה תפעיל את מטוס האיירבוס A350-900 ממינכן לבוסטון (ארה"ב), ניו-דלהי (הודו), ומומבאי (הודו). כמו כן, לופטהנזה תציע מגוון של טיסות ממינכן לשרלוט (ארה"ב), דנבר (ארה"ב) וטוקיו (יפן). החל מסוף חודש אוקטובר 2017 לופטהנזה תחל להפעיל טיסות מפרנקפורט למגוון יעדים חדשים באירופה: פמפלונה (ספרד), גנואה, בארי וקטניה (כולן באיטליה), קוסאמו (פינלנד), קלוז' וטימישוארה (שתיהן ברומניה). החברה תפעיל  גם בחורף טיסות מפרנקפורט לסנטיאגו דה קומפוסטלה (ספרד), רייקביק (איסלנד), פלרמו (איטליה) ופאדרבורן (גרמניה). ממינכן תפעיל החורף לופטהנזה טיסות לנאנט (צרפת), גלאזגו (בריטניה) וסנטיאגו דה קומפוסטלה (ספרד).
 • אוסטריאן איירליינס: החל מה-25 באוקטובר 2017, תציע לראשונה אוסטריאן איירליינס טיסות לאיי סיישל,  הטיסות יופעלו במטוס בואינג 767. בתוך כך, אוסטריאן איירליינס תציע בחורף הקרוב 5 יעדים אקזוטיים: מאוריציוס, האיים המלדיביים, קולומבו (סרי-לנקה), הוואנה (קובה) ואיי סיישל. במזרח אירופה תציע אוסטריאן איירליינס סך של 34 יעדים, בהם: קייב, דנייפרופטרובסק, אודסה ולבוב (כולן באוקראינה), בוקרשט, יאשי וסיביו (כולן ברומניה).
 • SWISS: תחל להעפיל בחורף הקרוב טיסות לסאו-פאולו (ברזיל) במטוס הדגל שלה – בואינג 777-300ER. בנוסף, SWISS תחל להפעיל לראשונה טיסות לורוצלב (פולין) וניש (סרביה). החברה תרחיב את היצע היעדים שלה ותציע כעת טיסות גם לברלין ודיסלדורף (גרמניה), זאת לצד הוספת טיסות נוספות למוסקבה (רוסיה).
 • חברת הבת של SWISS, אדלוויס: תרחיב את היצע היעדים שלה ותציע בחורף 2018 טיסות לאיים הקנריים ולראשונה תציע גם טיסות לאורלנדו (פלורידה).

שיא היסטורי בתנועת הנוסעים בשלושת הרבעונים הראשונים של 2017 – חברות התעופה של הקבוצה הטיסו 98.4 מיליון נוסעים ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה. בישראל לופטהנזה תוסיף טיסה נוספת בקו ת"א-מינכן החל מלוח הטיסות בקיץ 2018. קבוצת לופטהנזה שוברת שיא של כל הזמנים בתנועת הנוסעים, בתשעת החודשים הראשונים של השנה: שיא היסטורי של 98.4 מיליון נוסעים בתשעת החודשים הראשונים של 2017.

בואינג 777 של אוסטריאן

אוסטריאן איירליינס עם 9.8 מיליון נוסעים, גידול של 13.9%, בהשוואה לשלושת הרבעונים הראשונים ב-2016– בחודש ספטמבר 2017 רשמה אוסטריאן איירליינס תנועה של 1.3 מיליון נוסעים, עלייה של 12.9% בהשוואה לשנה הקודמת. עלייה דרמטית זו בתנועת הנוסעים נבעה בעיקר מהסכם החכירה עם אייר ברלין, עלייה בתנועת הטיסות הפנים-אירופיות ועלייה בתנועת הטיסות בין אוסטריה לגרמניה. גם בישראל הקבוצה ממשיכה לרשום עליות בתנועת הנוסעים. לופטהנזה הודיעה לאחרונה על הוספת טיסה יומית נוספת בקו ת"א-מינכן, החל מקיץ 2018. בתוך כך, תציע לופטהנזה 14 טיסות שבועיות למינכן במקום 13 המופעלות על-ידי החברה כיום.

קבוצת לופטהנזה הגישה הצעה לבנייתה מחדש של חברת התעופה אליטליה– קבוצת לופטהנזה הגישה הצעה רשמית לבנייה מחדש של חברת התעופה אליטליה, תחת שם הקוד "NewAliItalia". לופטהנזה בחרה לא להגיש הצעה לרכישת אליטליה בשלמותה, אלא הביעה עניין רק בחלקים מקווי התעופה הגלובליים של אליטליה, לצד קווים מקומיים פנים-אירופיים. ההצעה כוללת תכנית קונספט לבנייה מחדש של אליטליה, בדגש על מודל עסקי ממוקד ((NewAlitalia, אשר ייצר אופק כלכלי לטווח ארוך.

המועצה לצרכנות עם בקשה לתביעה ייצוגית כנגד אל-על

השבוע הוגשה בבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לאישור תביעה ייצוגית על ידי המועצה הישראלית לצרכנות  כנגד חברת התעופה אל על. במסגרת הבקשה, אשר הוגשה באמצעות עורכי הדין אבנר כהן ועדו עינת ממשרד כהן וילצ'יק ושות', נטען כי אל על פגעה באופן מתמשך בצרכנים רבים כשהפרה את הוראות תקנות רישוי שירותי התעופה, תוך גרימת נזק לקהל לקוחותיה אשר חויבו לחינם בדמי ביטול או הסבה של כרטיסי טיסה שלא כחוק. על פי הנטען בבקשה לאישור התביעה הייצוגית, בכל פעם שבה ביקש לקוח לבצע שינוי בתנאי כרטיס הטיסה וחויב בדמי ביטול או שינוי, הרי שחיוב זה על ידי אל על נעשה לכאורה שלא כדין ובניגוד להוראות התקנות.

בהתאם לתקנות שירותי התעופה, נאסר על חברות תעופה המפעילות קווים סדירים לציין תנאים מגבילים על גבי כרטיסי הטיסה אותן הן משווקות, אלא אם ניתן לכך אישור מראש ובכתב ע"י ראש מנהל התעופה האזרחית במשרד התחבורה. במסגרת הבקשה צוין כי בבדיקה שנעשתה מול משרד התחבורה על פי חוק חופש המידע התברר כי מעולם לא ניתן אישור שכזה לחברת אל על. בהתאם, הוגשה הבקשה לאישור תביעה ייצוגית בשם כל לקוחות אל-על שרכשו כרטיסי טיסה עד לתאריך 29.07.2013, ואשר מסיבות שונות, לא ניצלו את כרטיס הטיסה שרכשו, או לחילופין ביקשו לעשות שינוי כל שהוא בכרטיסי הטיסה ובשל כך חויבו בקנס, דמי ביטול או דמי הסבה. מדובר בקבוצה של עשרות אלפי נפגעים ובסכום אשר במסגרת הבקשה הוערך באומדן ראשוני של מעל 40 מיליון דולר. בקשה לאישור התביעה הייצוגית טוענת המועצה לצרכנות כי הפרת התקנות על ידי אל על יוצרת עילה נזיקית כלפי אל על, עקב הנזק הכבד שנגרם לציבור הצרכנים.

המבקשת, המועצה הישראלית לצרכנות, הינה חברה ממשלתית וארגון הצרכנים היציג הגדול בישראל, אשר הוקמה במטרה להגן על ציבור הצרכנים בישראל מאז שנת 1970 ומאז שנת 2008 גם לפי חוק המועצה הישראלית לצרכנות. ככזו, רשאית המועצה לנקוט בהליכים ייצוגיים גם ללא הצגת תובע בעל עילה אישית. עם זאת, המועצה צירפה לבקשתה שלל דוגמאות של לקוחות צרכנים אשר פנו למועצה לאחר שחויבו בדמי הסבה או ביטול זאת כהוכחה להתנהלותה של אל על.

אתיופיאן איירליינס עם מחירים שוברי שוק למגוון יעדים באפריקה, המזרח הרחוק ודרום אמריקה

787 דרימליינר של אתיופייאן ארליינס

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס, הודיעה על מחירים חסרי תקדים למקדימים להזמין למגוון היעדים אליה היא טסה במדינות שונות ביבשת אפריקה, המזרח הרחוק ודרום אמריקה – המחירים תקפים ליציאות בעונה החמה של יעדים אלו עד ה- 31.3.18 .

טיסה מישראל ליוהנסבורג החל מ- 613$, לדלהי 636$, ניירובי החל מ- 680$, בומביי 696$ קייפטאון החל מ- 711$, זנזיבר החל מ- 662$, בנגקוק החל מ- 659$ סיישל החל מ- 795$, הונג קונג 746$, טוקיו 888$ סאו פאולו 948$- כל המחירים כוללים מיסים והיטלים. המחירים תקפים ליציאות עד ה-31 במרס  2018  זוהי העונה המומלצת במספר רב של יעדים בתקופה זו של השנה.

אתיופיאן איירליינס שמה דגש מיוחד על השירות לנוסעים ומציעה מושבים מרווחים במחלקת התיירים, שירות WIFI  ובמחלקת העסקים מושבים עם מיטה שטוחה לצד מסכים ברזולוציה גבוהה של 17 אינץ', ערוצי בידור אודיו ווידאו וארוחות עם תפריט עשיר.

השנה חברת התעופה אתיופיין איירליינס התברגה לרשימת 50 חברות המובילות בעולם בזכות צי המטוסים החדש שלה והשירות שהחברה מעניקה לנוסעים. כמו גם החברה זכתה זו השנה השלישית ברציפות כחברת התעופה הטובה ביותר ביבשת אפריקה ובמזרח התיכון. הנוסעים שיטוסו למזרח הרחוק וזמן ההמתנה לטיסת ההמשך מעל 6 שעות בשדה התעופה של אדיס אבבה יוכלו מעתה להנות מסיור עם מדריך מקומי בשפה האנגלית בעיר ללא צורך בויזה. אתיופאן איירליינס דואגת לאשרת כניסה ליוצאים לסיור. (הסיור נקרא "אדיס סבבה"). הסיור כולל  ביקור באתרים המרכזיים של אדיס אבבה כולל בשוק המרקטו שנחשב לגדול ביותר באפריקה ובו מבחר עצום של עבודות יד, תכשיטים ואמנות אפריקאית. בנוסף הנוסעים יחשפו לקשר בין  המורשת האתיופית להיסטוריה היהודית. בתום הסיור הנוסעים יהנו מארוחת ערב אותנטית הכוללת מופע פולקלור ומשם יוחזרו לשדה התעופה ויעלו על טיסות ההמשך לאסיה.

אתיופייאן אירליינס מציעה שתי טיסות יומיות הממריאות  מנתב"ג בשעה 09:00 בבוקר והשניה 00:45 בלילה, סה"כ 14 טיסות שבועיות מתל אביב לאדיס אבבה ומשם טיסות המשך למבחר גדול של יעדים.

 • באסיה : דלהי, מומבאיי, בנגקוק, סינגפור, מנילה, גונזגו, הונג קונג ועוד.
 • אפריקה: לקייפטאון, יוהנסבורג, ניגריה, נמיביה, טנזניה ועוד
 • וכן לארה"ב לוושינגטון, ניו יורק ולוס אנג'לס.

בקו לתל אביב מפעילה החברה מטוס מדגם 737-800 חדיש עם שתי מחלקות שירות: תיירים ועסקים.  במחלקת התיירים המרווחת ניתן שירות מלא הכולל: שתי מזוודות של 23 קילו, ארוחות והושבה ללא תשלום. במחלקת העסקים של אתיופיאן כורסאות עסקים מרווחות.

אתיופייאן איירליינס טסה ללמעלה מ – 100 יעדים באפריקה, אסיה, אירופה ואמריקה ומפעילה צי של 80 מטוסים בגיל ממוצע של 5 שנים, ובצבר ההזמנות שלה עוד 50 מטוסים. אתיופיאן איירליינס מיוצגת בישראל על ידי טל תעופה.

תיירות

בנגקוק הראשונה בעולם במספר מבקרים והוצאות כספיות לפי מדד הערים הבינלאומי של מאסטרקארד

לאחר קרוב לעשור שבו מאסטרקארד מדווחת על היעדים שבהם אנשים מבקרים ברחבי העולם והאופן שבו הם מוציאים את כספם. גם השנה, בנגקוק הוכתרה פעם נוספת כמובילה במדד יעדי הערים הבינלאומי של מאסטרקארד שהתפרסם לאחרונה.

המדד הוא יותר מאשר רשימה של 132 יעדי הערים המובילים בעולם כיום ומחר. על סמך נפח המבקרים והוצאותיהם בשנת 2016, הניתוח המעמיק מספק גם תחזית צמיחה ל-2017, תובנות לגבי יעדי הערים בעלי קצב הצמיחה הגבוה ביותר והבנה עמוקה יותר לסיבות נסיעתם של אנשים וכיצד הם מוציאים את כספם ברחבי העולם.

 • מספר הנוסעים הבינלאומיים שנשארו ללון בעשרת יעדי הערים גדל ב-2016 לעומת 2015.
 • ב-2017 צפוי מספר זה לצמוח עוד יותר, למעט בעיר ניו יורק אשר צפויה לרשום קיטון של 2.4% במספר המבקרים.
 • טוקיו צפויה להפגין את שיעור הצמיחה הגדול ביותר במספר המבקרים עם גידול של 12.2%
 • בנגקוק כאמור מדורגת בראש הרשימה עם כ- 19.41 מיליון מבקרים ב- 2016.
 • תל אביב מדורגת במקום ה- 86 בעולם, עם 992 אלף מבקרים (לעומת 950 אלף בשנת 2015) אך עדיין רחוקה מהשיא של שנת 2013 עם למעלה ממיליון תיירים. יחד עם זאת נרשם גידול של 20.3% במספר התיירים ביחס לשנת 2009 אז הגיעו לתל אביב 791 אלף תיירים.
 • מבחינת היקף ההוצאות של תיירים בתל אביב חל קיטון של פחות מ- 1% ב- 2016 ביחס לשנת 2015, ל- 1.473 מיליארד דולר לעומת 1.482 מיליארד דולר. אך במדידה לאורך השנים משנת 2009 עד 2016 נרשם גידול של 40% בהוצאות תיירים מ- 880 מיליון דולר ל-1.473 מיליארד דולר. אם זאת השיא של הוצאות התיירים בעיר נרשם בשנת 2014 עם 1.613 מיליארד דולר.

כוח הקנייה: ערים כמנועי צמיחה כלכלית- התוצר המקומי הריאלי גדל ב-21.8% משנת 2009 ואילו ההוצאה של מבקרים בינלאומיים הנשארים ללון בעיר גדלה ב-41.1% באותה תקופה. מאז 2009, יותר ממחצית יעדי הערים המובילים דיווחו על גידול בהוצאת המבקרים שהינו שווה או גדול יותר מצמיחת התוצר המקומי הגולמי, מה שמעיד כי ביקורים אלה הם מנוע צמיחה כלכלי חשוב למדינות. דובאי היא העיר שבה מוציאים התיירים הכי הרבה כסף: 28.5 מיליארד דולר עם תחזית לגידול בהיקף של 10.2% ל- 2017. לונדון היא העיר היחידה מבין ה- 10 הראשונות שבה צפוי קיטון של 4.6% בהוצאות התיירים.

יעדי הערים של העתיד- הגידול במספר המבקרים שנשארים ללון בכל 132 הערים המדורגות עבר אף הוא את הגידול בתמ"ג והגיע ל-55.1% מאז 2009. ההפרש בין עשרת היעדים המובילים בעולם ועשרת היעדים בעלי קצב הצמיחה המהיר ביותר ממשיך להעיד על חשיבותם של אזורי אסיה והאוקיינוס השקט מחד, והמזרח התיכון מאידך כמובילים במפת היעדים העתידיים. העיר אוסקה מיפן צמחה בשיעור של 24%, צ'נגדאו מסין צמחה בשיעור של 22.7% וקולמובו מסרי לנקה צמחה ב- 20.3%.

תובנות לגבי מטרת הנסיעה וההוצאה המקומית

 • בכל 20 הערים המובילות, רוב הנסיעות נעשו למטרות פנאי למעט במקרה של שנחאי שבה קרוב למחצית (48.4%) מהמבקרים הגיעו למטרות עסקיות. קואלה למפור היא העיר בעלת השיעור הגבוה ביותר של תיירים עם 92.2% של מבקרים המגיעים לצורך חופשה.
 • המדד זיהה קטגוריות הוצאה הממחישות את דפוסי ההוצאה של המבקרים ב-20 יעדי הערים המובילים: ארוחות במסעדות מהוות את השיעור הגדול ביותר מהוצאת המבקרים בסאול (47.0%), איסטנבול (33.6%) ופראג (29.3%).
 • אנשים מוציאים יותר כסף על קניות כשהם בלונדון (46.7%), אוסקה (43.4%) וטוקיו (43.1%).
 • המלון הוא החלק היקר ביותר של הנסיעה כאשר מבקרים בפריס (44.8%), מילאנו (40.4%) ורומא (40.4%).
 • מערכות תחבורה יעילות גורמות להקטנת ההוצאה על תחבורה בלונדון (4.3%), סינגפור (4.6%) והונג קונג (4.6%).

בין אם בביקורים למטרות עסקים או פנאי, מאסטרקארד משפרת את חוויית הנסיעה באמצעות: שיתוף פעולה עם ממשלות וערים במטרה לפשט שירותים עירוניים מרכזיים כגון תחבורה ציבורית, שיתוף פעולה עם מנפיקים על מנת להפוך את ההגעה ליעד למהנה יותר,  וכן יצירת חוויית פרייסלס  למחזיקי הכרטיסים ביעדי הערים.

תערוכות ואמנות

מוזיאון האדם והחי עם מגלגלים פלסטיק

שרה פלד יצאה לחוות את התערוכה והפעילות לכל המשפחה במוזיאון. אלו רשמיה: אם אתם רוצים לצאת מהשגרה ולבלות עם ילדיכם זמן איכות אמיתי, לכו לבקר ב"מוזיאון האדם והחי" הממוקם בפארק הלאומי ברמת גן. המוזיאון מציע שלל תערוכות, תצוגות, פעילויות, סיורים מודרכים וחוויות מהנות ומספר את סיפורו המלהיב של עולם החי והאדם, באמצעים חדישים ומרתקים.

פעילות במוזיאון (צילום שרה פלד)

לאחרונה נפתחה במוזיאון תערוכה חדשה ירוקה לכל המשפחה – "גלגולו של פלסטיק".

 • הידעתם? לבקבוק פלסטיק אחד לוקח כ-500 שנה להתכלות.
 • כמה פסולת אנו מייצרים ביום?
 • ממה היא מורכבת?
 • מהי פסולת מוצקה?
 • כיצד מיוצר הפלסטיק?
 • למה השימוש בו כל כך נפוץ?
 • מה מייצרים מפלסטיק ממוחזר?

תשובות לשאלות אלו ועוד תוכלו לגלות בתערוכה החדשה "גלגולו של בקבוק הפלסטיק".

מוזיאון האדם והחי ותאגיד המיחזור אל"ה יזמו בחול המועד סוכות, בילוי משפחתי מהנה, במגוון פעילויות. השתתפנו גם בסדנת אומן  ייחודית "אלומינצ'יק"  עם אילן עזריאל יוצר המופע "אלומיניום" והפעם גם בפלסטיק.

ועוד במוזיאון… תערוכתו של עמוס רוג'ר "מגוון המינים" העוסקת במחאתו של האמן נגד שיבוש האיזון האקולוגי על ידי האנושות המודרנית. בציור על לוחות דיקט וחלקי ריהוט שהושלכו לרחוב, האמן מביע את דעתו למה שקורה למגוון המינים. התוצאה היא יצורים המורכבים בצורה חדשנית בעלי צורה צבעונית ואסתטית. עמוס רוג'ר, בוגר המחלקה לאמנות בבצלאל ובעל תעודת הוראה מהמדרשה לאמנות בבית ברל, הוא אמן פעיל חברתית ופוליטית.

המוזיאון לאדם והחי הפארק הלאומי, רמת גן. פרטים באתר <<< ובטל': 072-2597573

מוזיאון לתרבות הפלשתים עם סדנאות "מלאכות יד קדומות" ו"כלי נגינה ומנגינות מהמזרח"

במוזיאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן יתקיימו לראשונה סדנאות שנתיות בנושא מלאכות יד קדומות המיועדות למבוגרים וסדנאות כלי נגינה ומנגינות מהמזרח לילדים (גילאים 4-12). סדרת הסדנאות "מלאכות יד קדומות", תתקיים בהדרכתה של עדי לוגסי. הסדנאות מציעות חוויית יצירה משותפת של אריגה, סריגה ומקרמה. המשתתפים בסדנאות יתנסו בחומרים הזמינים בטבע, על פי המסורת הקדומה, ובטכניקות שונות כגון אריגה בנול, סריגה ומקרמה,  וישחזרו טכניקות שאינן שכיחות עוד.

הסדנאות ייקחו את המשתתפים חזרה לדורות הקודמים בהם הסבתות ארגו את השמיכות בבית: ארגו במו ידיהן שטיחים וקשרו קשרי מקרמה ליצירת וילונות, ומתלים לעציצים. במהלך הסדנאות ילמדו המשתתפים לסרוג ריבועי סבתא וליצור מהם שמיכות, כריות, מפות, וילונות. תילמד טכניקה בסיסית של אריגה בנול ובאמצעותה יצרו קישוט לקיר, שטיח לרצפה ועוד. בנוסף ילמדו  טכניקות שונות של אריגה, ילמדו קשרי מקרמה שונים מהם יצרו מתלים, תיקים וכל מה שההשראה תביא עימה. הלמידה הינה משלב הלימוד הבסיסי ביותר ובליווי אישי, מיועדת למבוגרים. הסדנאות יחלו ב-25/10 ויתקיימו לאורך השנה בימי רביעי.

סדרת סדנאות נוספת שתתקיים במוזיאון לתרבות הפלשתים, היא בנושא כלי נגינה ומנגינות מהמזרח, מתאימה לילדים (גילאי 4-12): אוריינטל קידס groove  בשיתוף הפרויקט בייבי אוריינטל. בסדנאות יפגשו המשתתפים בנגנים עם כלים ממדינות המזרח התיכון, בניהם: עוד, ג'ומבוש, סנטור פרסי, בנסורי, דרבוקה ועוד רבים נוספים. במפגשים ינוגנו עיבודים אוריינטליים לשירי ילדים קלאסיים כגון: 'פזמון ליקינטון' בעיבוד הודי, 'אני אוהב שוקולד' בעיבוד אפריקאי, 'הופה היי' בעיבוד בלקני/ ים תיכוני, 'בואי אמא' בעיבוד לסגנון ערבי, 'הבובה זהבה' בעיבוד קלאסי טורקי. בין מנגינה למנגינה ילמד בסדנה על ההיסטוריה של כלי הנגינה, הדומה והשונה  בין הכלים בתרבויות, על מקצבים בסיסיים ועל סיפורים מהעולם. הסדרה כוללת 5 מפגשים החל מנובמבר בימי שני.

הסדנה הראשונה בסדרה היא סדנת עוד וכלי מיתר מהמזרח התיכון – בהנחיית גיא טירם ונועה וקס, תתקיים ב-6.11. מטרת הסדנה לחשוף את המשתתפים לכלי הנגינה הנפוץ ביותר במזרח התיכון- העוד. גיא טירם יספר על ההיסטוריה של הכלי, מקורותיו, צורות בניה שונות של הכלי וסיפורי עמים על העוד. בנוסף ישולבו קטעי נגינה בסולמות השונים והדגמה בעזרת שירים מתוך האלבומים בייבי אוריינטל. את גיא תלווה בכלי הקשה – נועה וקס. הסדנה השנייה תתקיים ב-20.11, סדנת שירים, משוררים וסיפורים  – עם גיא טירם, נעמה בסון ויוני דרור בסדנה יפגשו המשתתפים את נעמה בסון, זמרת ושחקנית ממופע בייבי אוריינטל, שתספר על השירים, על יוצרי השירים וכותבי הטקסטים, מדוע נבחרו השירים ואיך בוצע העיבוד המיוחד מהשיר המקורי לסגנון מוזיקת העולם. בליווי יוני דרור בחלילים וגיא טירם בעוד וסאזבוש, שיבצעו יחד שירים מתוך המופע.

ב- 4.12 תתקיים סדנת כלי מיתר ואקורדיון בהנחיית גיא טירם ועדי רנרט, במהלכה יחשפו המשתתפים לכלי מיתר מזרחיים אשר יושוו לגיטרה המערבית. הסדנה תלווה  בהסברים על סולמות מזרחיים ספציפיים ומקורם הגיאוגרפי, מאפייני אילתור מזרחי, הקשר לנגינה ושעות היום השונות. בנוסף ידובר בסדנה על השילוב של העוד במוזיקה המערבית והדגמות  בליווי עדי רנרט בקלידים ואקורדיון. ב-18.12 תתקיים סדנת כלי נשיפה מרחבי העולם בהנחיית יוני דרור ועדי רנרט מטרת הסדנא: חשיפת המשתתפים לעולם המגוון של כלי הנשיפה באמצעות הדגמות חיות. המשתתפים יחשפו למגוון כלי נשיפה מתרבויות מכל רחבי העולם, דרך כלים בעלי אוריינטציה מערבית כגון החליל צד דרך חלילים שמקורם במזרח התיכון ,הודו אזור הבלקן המזרח הרחוק ועוד. יינתן דגש למשותף והשונה בין התרבויות באמצעות כלי הנגינה החומרים מהם הם עשויים ודרך הוצאת הצליל. בסדנא יתנגנו שניים שלושה קטעים מתוך המופע. את הקטעים בנגינת החלילים ילווה עדי רנרט בקלידים ובאקורדיון. סדנה אחרונה בסדרה תתקיים ב-25.12: סדנת כלי הקשה ותיפוף על הגוף בהנחיית נועה וקס ויעל אופנבך הסדנה מלווה בהסברים והדגמות על כלי הקשה מכל העולם וטכניקת הנגינה עליהם. ( קחון, דרבוקה, טבלה, בונגוס ועוד) וכוללת לימוד של מקצבים בסיסיים וסגנונות אלתור בתיפוף על הגוף ובכלי הקשה. הפעלה של הילדים עם מחיאות כפיים במקצבים סימטריים ואסימטריים והיכרות עם מעגל הקצב המזרחי.

הסדנאות מיועדות למבוגרים. הלמידה הינה משלב הלימוד הבסיסי ביותר ובליווי אישי. המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16, אשדוד. פרטים בטל': 08-6224799.

טיולים

אטרקציות חדשות, ייחודיות ומהמתקדמות בעולם רק באילת

7D MAX בקניון האייס מול באילת – קולנוע רב חושי (צילום טל ניסים)

חברת SE7D, המתמחה באטרקציות טכנולוגיות מתקדמות, השיקה אטרקציות חדשות, בהן ייחודיות בארץ ומהמתקדמות בעולם: מבוך מראות, סים-גול (שוער רובוטי מתקדם), חדר האשליות ואטרקציית מציאות מדומה – קורת הפחד. האטרקציות הוקמו בקניון האייס מול באילת, והן מציעות בילוי מאתגר וכיפי לכל הגילאים!

 • מבוך מראות ייחודי מסוגו בארץ ומהמתקדמים בעולם, בשטח של 130 מ"ר! הרפתקה מאתגרת לכל הגילאים. המבוך מורכב ממסדרונות רצופים של מראות שבהם תראו את עצמכם משתקפים עשרות פעמים. גם מסדרון שנראה אין סופי עשוי להתגלות כמבוי סתום. ההליכה במבוך היא באווירה מסתורית, בתאורה משתנה ובמוזיקה ייחודית המעצימים את החוויה. מתאים מגיל 4.
 • סים-גול: שוער רובוטי מתקדם השומר על השער ומנסה למנוע מהבועטים להבקיע פנדלים. השוער מופעל בטכנולוגיה מתקדמת ונע במהירות של עד 70 קמ"ש. על כל גול שמצליחים להבקיע – זוכים בפרס משמעותי, והפרס הגדול הוא הוברבורד! המתחם בנוי כמגרש כדורגל. אטרקציה כיפית לכל הגילאים. מתאים מגיל 6.
 • חדר האשליות: בחדר הזה הכול יכול לקרות – מי שגבוה נראה נמוך ומי שנמוך נראה ענק! החדר נבנה בצורה גיאומטרית ייחודית היוצרת אשליה אופטית במוחו של המתבונן מבחוץ, הרואה באופן מוטעה את גודלם של הדברים בחדר. אטרקציה להנצחת רגעים מצחיקים ומשעשעים לכל המשפחה. המשתתפים מקבלים 3 צילומים ישירות למייל, או תמונה ממוסגרת. מחיר: 30 ₪ (כולל צילום ומשלוח במייל של התמונות).
 • קורת הפחד: אטרקציית מציאות מדומה כיפית ומפחידה. המשתתף, המרכיב משקפי מציאות מדומה, הולך על קורה צרה בגובה של 3 סנטימטר בלבד, אבל מרגיש שהוא הולך על קורה שיוצאת מגורד שחקים בגובה עצום! המציאות מדומה – אבל הפחד אמיתי לגמרי! מתאים מגיל 6.

האטרקציות החדשות מתווספות לאטרקציה מלהיבה נוספת שמפעילה החברה, הממוקמת בקניון באייס-מול:  קולנוע 7 ממדים – 7D-MAX – קולנוע רב חושי עוצמתי! בקולנוע סרטי תלת ממד איכותיים (של 10-7 דקות), כיסאות הנעים בסנכרון עם העלילה בסרט, ושלל אפקטים מדליקים להעצמת החוויה – רוח, גשם, ריח, דגדוגים, עשן, אורות ועוד. בקולנוע מוצעים מגוון סרטים – סרטי ילדים, פעולה, אקשן ועוד.

שעות פתיחה של האטרקציות: 11:00 – 23:00.

ספרים

ביטקוין של צביקה ברגמן

 

צביקה ברגמן ביטקוין

רבות מדברים על המטבע הווירטואלי החדש "ביטקוין". מצד אחד הוא מתגלגל וצובר אוהדים ומתעשרים, ומצד שני רבים אינם מבינים כיצד הוא עובד ונרתעים מלהשתמש בו. המטבע הווירטואלי "ביטקוין" אשר פותח ב-2008 הוא שילוב של רעיון וטכנולוגיה חדשים בעולם הכסף, השונה מהכסף המסורתי שאנו מכירים.

ספרו החדש של הסופר ואיש העסקים צביקה ברגמן – "ביטקוין הזדמנות בהתהוות?!" מציג לראשונה מדריך להכרת המטבע החדש והמסקרן. הספר מכיל מידע נרחב על המטבע העתידני – החל מהכרת המושגים בתחום כדי להבין איך המטבע עובד, מהו הרעיון שעמד מאחורי הוגה המטבע, באיזה סוגי עסקאות אפשר להשתמש בו, מהן החוזקות שלו ומהם החסרונות, מהן ההערכות לגבי עתידו, מהי מדיניות השימוש בו במדינות בעולם, מה מעמדו בישראל ועוד.

המטבע הדיגיטלי שערכו עלה תוך שנים ספורות מ-5 סנט ל-4200 דולר, ורק השנה הכפיל את ערכו, משנה את כל כללי המשחק. הגופים המוסדיים חוששים ממנו, היכולת להעביר כל סכום מכל נקודה בעולם לכל נקודה תוך דקות ספורות ובלי להשאיר סימנים, משנה את כל חוקים שהכרנו.

בין שאנחנו מתכוונים לרכוש אותו ובין שלא, אנחנו חייבים להכיר את השחקן החדש בעולם הכספים. המטבע הזה נוגע לכולנו. הספר כתוב בגובה העיניים בשפה ברורה, בקונספט חדש של עשרת אלפים מילים – מקסימום ידע במינימום מילים, המותאם לתקופתנו. צביקה ברגמן הוא איש עסקים, סופר, מרצה ומו"ל. כתב והוציא לאור עשרות ספרי עסקים וספרים על שוק ההון, וספריו תורגמו לאנגלית, לסינית ולטייוונית. הופיע פעמים רבות בתוכניות טלוויזיה, רדיו ועיתונות. מחיר: 85 שקלים. להשיג ברשתות הספרים.

מעשה בטרקטור צהוב וטוב שחיפש צבע לאהוב של יובל ניסני

מעשה בטרקטור צהוב וטוב שחיפש צבע לאהוב

תמיד תהיתם כיצד להנחיל לילדיכם ערכים חשובים של התנהלות עצמאית ובחירה אישית? בעידן המודרני שבו כולם דומים כל כך ו'נסחפים עם הזרם', חשוב מאוד לשדר לילד כבר מראשית דרכו את המסר: אתה יכול להיות מי שתרצה ומה שתרצה, אתה בוחר באיזה כיוון ללכת, אתה מחליט מי אתה ומה אתה.

זהו גם המסר שמעביר הספר 'מעשה בטרקטור צהוב וטוב שחיפש צבע לאהוב', ספרו הראשון של יובל ניסני, ששמו אולי ארוך יחסית – אך המסר שהוא מבקש להנחיל לקורא ולהוריו קצר ופשוט: הבחירה נמצאת בידיך.

לאורך הספר מבקש הטרקטור הצהוב והטוב לשנות את צבעו. בכל פעם שהוא עושה זאת, מתייצב מולו שוטר הצבעים, החלטי וזעוף פנים, וקובע נחרצות: זה בלתי אפשרי – "לא עכשיו ולא בקרוב, הרי כולם יודעים שאתה צהוב!".

והטרקטור? הוא אינו מתרגש מנזיפותיו של השוטר הקשוח, ומחליט בעצמו באיזה צבע יהיה. בסופו של הספר הוא מגדיל לעשות ו'מאיים' כי אם ירצה בכך, אף יבחר בהופעה גרנדיוזית יוצאת דופן: "אם ארצה אוסיף גם נקודות מנצנצות, ועל ראשי אניח כמה נוצות".

דברים אלו, המגיעים ממש בעמוד האחרון של הספר, מסכמים היטב את המסר של הספר כולו: אתה, הילד הקט, שפוסע את פסיעותיך הראשונות בעולם המורכב שאליו הגעת, יכול להיות כל מי שתרצה וכל מה שתרצה – בכל צבע שיתחשק לך ובכל הופעה שתיראה מתאימה בעיניך. איש לא יוכל למנוע זאת ממך, ואיש לא יוכל לשכנע אותך אחרת. הבחירה היא שלך בלבד.

'מעשה בטרקטור צהוב וטוב שחיפש צבע לאהוב' הוא, כאמור, ספרו הראשון של יובל ניסני, 35, עורך לשון וכותב תוכן עצמאי. תושב באר שבע שזהו ספר הביכורים שלו. ניסני כבר שוקד סדרת ספרים המעבירים מסרים חברתיים חשובים (בעיני הסופר, לכל הפחות…) באמצעות כלִי תחבורה חביב וידידותי. בכל ספר בסדרה מועבר לילדים מסר מרכזי אחד, ולצידו מופיעים מושגים ומונחים מתחומים נוספים כמו עולם התחבורה, עולם הצבעים, עולם המספרים ועוד, המוסיפים המון לחוויית הקריאה של הילד ושל הוריו.

את הספר אפשר למצוא בכל חנויות הספרים וברשתות סטימצקי וצומת ספרים.

כתיבת תגובה