חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

מופעי מוסיקה ותיאטרון ברחבי הארץ ||| קווי תעופה חדשים ||| ארועים במוזיאונים ואתרי תיירות ||| חנוכה בפתח ||| סיכום כנס התעופה של מכון פישר ורת"א ||| להמשך הידיעות וההצעות נא ללחוץ על התמונה <<<

תעופה

סיכום כנס התעופה של מכון פישר ורת"א

ראש רתא יואל פלדשו (צילום: סיון פרג')
ראש רתא יואל פלדשו (צילום: סיון פרג')

השבוע התקיים כנס התעופה הבינלאומי השנתי ה-8 של מכון פישר ורשות התעופה האזרחית. הכנס התקיים בבית חיל האוויר בהרצליה. להלן כותרות ההרצאות והמצגות:

 • תא"ל (במיל') אברהם עשהאל, ראש מכון פישר למחקר אסטרטגי אוויר וחלל:  "מזווית ביטחונית, צריך רק להרים את הראש ולראות את היקף האיומים על תעשיית התעופה – הגורם האנושי, הטכני והטרור באוויר, כשהאירוע האחרון בסיני הוא דוגמא חיה לכך. הפוטנציאל הכלכלי הטמון בתעופה הוא עצום ומכאן שעלינו למזער את האיומים על פוטנציאל זה בדגש על הטרור האווירי. מדינת ישראל הייתה הראשונה לאבטח את מטוסיה, הראשונה לפתח טכנולוגיות מתקדמות הגנה מפני חלק מהאיומים והראשונה בהחלטה להשקיע בהטמעת טכנולוגיות אלה במטוסים אך לא די בכך: אני מנצל את ההזדמנות וקורא מעל במה זו למקבלי ההחלטות להשקיע יותר ולהאיץ את תוכנית המיגון לכלל המטוסים בחברות הישראליות".
 • ישראל כץ, שר התחבורה: "אני שמח שחברות התעופה הישראליות נערכו לתחום ה-Low cost והן מטיסות יותר נוסעים: אנו רואים שיותר ישראלים טסים לחו"ל כי המחירים יותר זולים ובטוח שזה יהיה הכיוון אליו נתקדם".
 • ג'ו סולטנה, מנהל רשת הנתיבים ביורוקונטרול: "שלא כמו בעבר, חברות התעופה ברחבי העולם צריכות לוודא ולהתייעץ, כולל עם גופי מקצוע וגורמי ביטחון ומודיעין, כי הנתיב כולו בטוח, ולא רק נמלי המוצא והיעד. זה מעלה אתגרים חדשים ותיאומים מורכבים וארוכים של חברות התעופה עם מספר רב של גורמים. גופים שחולקים מידע על בטיחות הטיסה באזורים שונים בעולם".
 • אודי ברעוז, סמנכ"ל מבצעים ברש"ת: "תנועת המטוסים בנתב"ג גדלה בשנה החולפת ב-7% ובעוד ממוצע הצמיחה בתנועת הנוסעים באירופה עמד על 6% – הציג נתב"ג גידול של 30%".
 • קברניט ד"ר יוסי שוב, נשיא איגוד הטייסים הישראלי: "אדוני השר, אני מפציר בך למצוא פתרון לטייסים שעוברים את גיל 65. זה רק בידייך. הכרעת בית המשפט העליון אמנם מאפשרת לנו לטוס אך בפועל הטייסים מקורקעים מסיבות שונות. הטייסים בחברות התעופה הישראליות הם אנשים שעוברים כל בדיקה תפקודית ובריאותית ויכולים לטוס בכל חברה בעולם, רק לא בישראל – מה שגורם לטייסים לחפש תעסוקה מחוץ לגבולות המדינה. אדוני שר התחבורה – אני מפציר בך להיות בולדוזר גם בעניין הטייסים. רק לפני כמה ימים אמר לי מנהל רת"א שהנושא חלוט וסגור ואין על מה לדבר ואני קורא לך מעל במה זו לאפשר לטייסים לטוס בישראל מעל גיל 65 ובתוך כך להקים קבוצת עבודה ולפתור את החלל שנוצר בין גיל 65 והפנסיה – בגיל 67".
 • מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס: "רכישת אירבאס A320 עולה לחברה כ-45 מיליון דולר – פוטנציאל הרווח לחברת התעופה מהפעלתו עומד על כ-2.5 מיליון דולר לשנה למטוס בעוד פוטנציאל הרווח של המדינה עומד על כ-9 מיליון דולר: יחס של כמעט 1 ל-4 ברווח לטובת המדינה". כמו כן הציג סירקיס נתונים בהם עולה כי "רואים גידול של כ-10% בתנועת הנוסעים בנתב"ג לעומת שנה קודמת ועליה של כ-8.5% בכמות הנוסעים בחברות הישראליות. למרות הירידה המזערית בנתח השוק של החברות הישראליות, אנו רואים גידול בגיוסים של טייסים ישראליים כפי שכבר הרבה שנים לא ראינו כמותו. קיים גידול בנוסעים שמוביל לגידול בביקוש לטייסים, לדיילים ולעובדי בתחומים שונים בחברת ישראייר. אם נסתכל על הכשרת הטייסים כרגע בחברות התעופה הישראליות, נראה שאל על מכשירים כ-60 טייסים, ארקיע 20 וישראייר 10, כך ש-90 מתוך סך 670 הטייסים בחברות הנ"ל, המהווים כ-13 אחוז, הם טייסים בהכשרה".
 • שי פופר, יו"ר אגודת התעופה הכללית: "פעילות שדה התעופה בהרצליה קיבלה ארכה של 3 שנים, בזכות פעילות מבורכת של המועצה הארצית לתכנון ובנייה וועדת הכלכלה אך לא מדובר בתקופת זמן ארוכה, במיוחד אם לא ננצל אותה כראוי. אם לא נמשיך לפתח את התעופה בישראל ולא נכשיר את פעילותו של השדה עד השלמת בניית שדה חלופי, פעיל ומתאים לפעילות התעופה הכללית במדינת ישראל, הזמן יחלוף במהירות ואנו עלולים לאבד את השדה, שמהווה את אבן הראשה לפעילות התעופה הכללית במדינת ישראל".
 • יואל פלדשו, ראש רת"א: "סגירת שדה דב עלולה לגרום לירידה של 30% בתנועת הנוסעים לאילת ו-40% בהיצע הטיסות". במהלך הרצאתו, סקר ראש רת"א את התפתחות התעופה בישראל ב-15 השנים האחרונות.
 1. מספר הנוסעים בנתב"ג (בתנועה בינלאומית) שעמד עד כה (2014) על 14.2 מיליון נוסעים, צמח ב-55% לעומת שנת 2000, בה טסו כ-9.2 מיליון נוסעים.
 2. כמות הטיסות בנתב"ג, צמחה באותה תקופה ב-65% מ-68,064 בשנת 2000 ל-112,114 טיסות ב-2014.
 3. נתח השוק של חברות התעופה הישראליות בנתב"ג ירד מ-50% לפני כ-15 שנה ל-37% כיום.
 4. הסתכלות על מספר המטוסים הכולל בציי המטוסים של המובילים האוויריים הישראליים גדל במטוס אחד בלבד ל-56 מטוסים השנה לעומת 55 בשנת 2000, כאשר השינויים המספריים בתוך החברות, שחלקן צמחו וחלק צמצמו במספר כלי הטיס אותם הם מפעילים הוא המשתנה העיקרי.
 5. 31 חברות תעופה פעילות כיום לעומת 18 בלבד בשנת 2000
 6. רק 12 בתי ספר פעילים להכשרות טיסה לעומת 15 בשנת 2000
 7. מספר רשיונות הטיס גדל בצורה משמעותית מ-4,925 טייסים המחזיקים ברישיונות טיס ישראליים בשנת 2000 ל-7,243 טייסים בשנה הנוכחית, צמיחה של כ-50%. עם זאת, כ-60% ממחזיקי הרישיונות כיום אינם מוגדרים כטייסים פעילים, מסיבות שונות.
 8. מספר כלי הטיס הרשומים בישראל גדל ב-20% מ-478 כלי טיס בשנת 2000 ל-572 כלים כיום.
 9. מספר שדות התעופה ירד מ-8 ל-7
 10. מספר המנחתים גדל מ-32 ל-37 מנחתים פעילים כיום

אייר אירופה מחירים מיוחדים לטסים לספרד 

טיסה מתל אביב למדריד וחזרה תעלה החל מ- 220$ כולל מיסים והיטלים. מחיר טיסות ליעדים נוספים בספרד דרך מדריד לברצלונה, פלמה דה מיורקה, מלאגה, בילבאו, ולנסיה ואיביזה החל מ- 369$ כולל מיסים וטיסות דרך מדריד לנזרוטה וטנריף המחיר יעלה החל מ- 340$. ניתן להזמין החל מהיום אצל כל סוכני הנסיעות עד ל- 26 בנוב' , המחירים תקפים ליציאות עד לסוף חודש יוני 2016.

חברת התעופה אייר אירופה מפעילה שלוש טיסות שבועיות סדירות מתל אביב  למדריד בימי שני רביעי ושישי.

בימים אלה הנהלת חברת התעופה אייר אירופה עורכת בחינה מחדש של הקו ושל הדרישה מתל אביב ואף שוקלת להגדיל את תדירות הטיסות מישראל במהלך השנה הבאה".

אירופלוט מכפילה פעילותה בקו תל-אביב-מוסקבה ל-4 טיסות יומיות

מטוס אירופלוז (צילום יח"צ)
מטוס אירופלוז (צילום יח"צ)

אירופלוט, חברת התעופה הלאומית של רוסיה, המיוצגת בישראל על ידי חברת אופן סקיי, מכריזה על הגדלת פעילותה בישראל ל-37 טיסות שבועיות. החברה, המציינת בימים אלה חמש שנות פעילות מוצלחות בישראל, תפעיל בעונת החורף 2015-2016 ארבע טיסות יומיות בקו מוסקבה – תל אביב, שיופעלו במטוסי הבואינג-777-300 ומטוסי האירבאס A320/321/330 המתקדמים. בנוסף, תפעיל החברה טיסה יומית לסט. פטרבורג ושתי טיסות שבועיות לרוסטוב.

אירופלוט הינה חברת התעופה המובילה ברוסיה ואחת מקבוצות התעופה הגדולות באירופה. בשנת 2014, הטיסה החברה 23.6 מיליון נוסעים (34.7 מיליון נוסעים בקבוצת אירופלוט כולה, עם חברות הבת), נתון שיא לחברת תעופה רוסית. אירופלוט חברה בברית התעופה הגלובאלית SkyTeam, המשרתת 1057 יעדים ב-179 מדינות ברחבי העולם. אירופלוט מציגה את אחד מציי המטוסים הצעירים בעולם, בו כלולים 164 מטוסי אירבאס, בואינג וסוחוי מתקדמים.

חברת אירופלוט מציעה לנוסעיה ארבע טיסות יומיות בין תל אביב לשדה התעופה במוסקבה (שרמטייבו) וקישוריות נוחה ל-250 טיסות המשך יומיות ב-300 יעדים הפרושים על פני 60 מדינות ברחבי העולם, במחירים משתלמים מאי-פעם. צי המטוסים של אירופלוט הוא מהצעירים ביותר בעולם, עם גיל ממוצע של 4.2 שנים, שהולך ויורד עם כניסתם של מטוסים חדשים לפעילות בחברה. מטוס הבואינג 777-300 של החברה, שיופעל פעמיים ביום בקו לתל אביב, הוא מהמתקדמים והחדישים ביותר בעולם. המטוס מציע חוויות שירות מפנקת, מערכת בידור אישית ומרווח רגליים גדול בכל המחלקות.

מגוון היעדים העולמי של אירופלוט ברחבי העולם מציע לנוסע הישראל טיסות המשך עם זמני המתנה קצרים במיוחד במוסקבה, בדרכם ליעדם הסופי. לפי נתוני החברה, חלק ניכר מנוסעי אירופלוט בישראל ממשיכים ליעדים ברחבי רוסיה, אירופה, צפון אמריקה והמזרח הרחוק. אירופלוט מציגה נתוני צמיחה מרשימים בקו לישראל, שצפויים לגדול אף יותר בעקבות הכפלת תדירות הטיסות: בשנת 2014 הטיסה אירופלוט לישראל וממנה 370,614 נוסעים, זאת לעומת 272,513 נוסעים במהלך שנת 2013. עובדת היותה של אירופלוט חברה בברית התעופה העולמית SkyTeam, מרחיבה עוד יותר את היצע היעדים של החברה, באמצעות שותפותיה לברית, המפעילות טיסות ל-1,057 יעדים ב-179 מדינות ברחבי העולם.

בנוסף, פעילות המטען של אירופלוט בישראל המיוצגת בלעדית על ידי אופן סקיי מטענים, צמחה בשנה האחרונה בלמעלה מ-20% ומוקמה כאחת מחמש המובילות בישראל. חטיבת המטענים של אירופלוט מציגה את קצב הגידול מהגבוהים בעולם התעופה ומציעה חיבור מהיר למשלוח מטענים מישראל ואליה, באמצעות רשת הקווים המקיפה של אירופלוט ברחבי העולם.

קבוצת לופטהנזה וסינגפור איירליינס חתמו על הסכם שיתוף פעולה נרחב

לופטהנזה וסינגפור איירליינס חתמו על הסכם שותפות נרחב, לפיו יפעלו שתי קבוצות התעופה, המפעילות נתיבים מרכזיים בין סינגפור לאירופה, כמיזם משותף וזאת בנוסף להרחבה משמעותית של פעילות  הקוד המשותף ביניהן והעמקת שיתוף הפעולה המסחרי.

הטיסות בין סינגפור לפרנקפורט או מינכן, כמו גם טיסות בין סינגפור וציריך יופעלו בהסכם של חלוקת הכנסות. גם הטיסות החדשות שתפעיל סינגפור איירליינס בין סינגפור לדיסלדורף החל ביולי 2016, ייכללו בהסכמים אלה.

שתי קבוצות התעופה מתכננות לפעול במשותף גם בשווקים עיקריים באירופה, דרום-מזרח אסיה ואוסטרליה  תוך תיאום  בין  לוחות הטיסות וזאת על מנת להעניק לנוסעים טיסות המשך נוחות יותר, להציע מבצעי מחיר משותפים, לחזק את ההיצע ללקוחות תאגידיים ולבחון שיפורים בתוכניות לנוסעים מתמידים.

ההסכם כולל גם את SilkAir, החברה הבת של סינגפור איירליינס ואת חברות הבת של לופטהנזה:  אוסטריאן איירליינס ו-SWISS.

קשרי הקוד המשותף המורחבים יספקו ללקוחות סינגפור איירליינס גישה נוחה אל/מ יעדים  באוסטריה, בלגיה, גרמניה ושוויץ באמצעות נמלי הבית  בפרנקפורט, מינכן וציריך ועם יותר מ-20 נתיבי קוד-משותף חדשים. לופטהנזה ו-SWISS יפעלו כל אחת בקוד משותף עם סינגפור איירליינס ועם הזרוע האזורית שלה SilkAir, על מנת להציע נתיבים נוספים ליעדים בדרום מזרח אסיה ובדרום מזרח האוקיינוס השקט. שיתוף הפעולה בקוד משותף יורחב ליעדים נוספים בעתיד.

חלק מיתרונות ההסכם, כגון שירותי הקוד המשותף החדשים, יופעלו במהלך החודשים הקרובים. מרכיבים אחרים בהסכם יצריכו אישורים רגולטוריים ברמות שונות,  וייושמו בהדרגה במהלך 2016.

חברת התעופה SWISS  משיקה את תוכנית “A SWISS Welcome” ברחבי העולם

כחברת התעופה של שוויץ, SWISS מקרבת בין אנשים ותרבויות. כעת, מזמינה החברה שוחרי נסיעות ממדינות שונות שיבקרו בשוויץ ויכירו את המדינה בעזרת מארחיהם המקומיים – לחוויה שוויצרית ייחודית.

חברת התעופה הבינלאומית  SWISSמחפשת ב-17 מדינות אחר אנשים שירצו להכיר את שוויץ מנקודת מבט אישית ומקומית. לשם כך, מזמינה SWISS תושבים מ-17 ארצות – תשע מהן באירופה ושמונה מרוחקות יותר – שיגישו מועמדות לביקור מיוחד זה באמצעות סרטון וידיאו יצירתי של דקה אחת. את סרטוני המועמדות יש להעלות לאתר  swiss.com/welcome  שהוקם במיוחד לשם כך מהיום ועד ה-30 בנובמבר.

כל סרטוני הווידיאו שיתקבלו יועברו לשיפוט הגולשים, שיתבקשו לבחור ב-20 המועמדים הטובים ביותר מ-17 המדינות. לאחר מכן, יקבע צוות שופטים מי המנצח מכל מדינה, עד ה-14 בדצמבר. הזוכים ייהנו מנסיעה אישית ואטרקטיבית לשוויץ ויצירת קשר עם תושבים מקומיים. SWISS תכסה את הוצאות הטיסה והמלון ואף תעניק למבקר סכום כסף להוצאות אישיות.

בחירת המארחים השוויצרים וקבלת הפנים של האורח: לאחר שיבחרו 17 הזוכים שיבקרו בשוויץ, תיכנס תוכנית "A SWISS Welcome" ("קבלת פנים שוויצרית") לשלב השני בתחילת 2016. בשלב זה תזמין SWISS את אזרחי שוויץ להציע מועמדות לאירוח המבקרים. גם בשלב זה, הפונים ייבחרו באמצעות שילוב של בחירת קהל הגולשים וצוות שופטים.

האורחים מחו"ל יגיעו לשוויץ במרץ 2016 ויוצגו בפני מארחיהם השוויצריים באירוע קבלת פנים, שיתקיים בציריך, באווירה "שוויצרית" הולמת. לאחר מכן יבלו האורחים יומיים או שלושה יחד עם מארחיהם בטיולים ברחבי המדינה ויחוו את שוויץ מנקודת מבט אישית מאוד.

תוכנית “A SWISS Welcome” כבר מוצגת באינטרנט באתר swiss.com/welcome . המבקרים והמארחים העתידיים, כמו גם המצביעים, מוזמנים לבקר באתר ולתאר את תחומי העניין שלהם. המפגשים המעניינים והמצחיקים ביותר של “A SWISS Welcome” והחוויות של האורחים ומארחיהם יחוברו לסרט מרתק שיוצג באתר האינטרנט של התוכנית, החל מסוף אפריל 2016.

תוכנית “A SWISS Welcome”  פתוחה להגשת מועמדויות מהמדינות הבאות: גרמניה, צרפת, בריטניה, שבדיה, יוון, ספרד, איטליה, רוסיה, נורבגיה, ארה"ב, קנדה, ישראל, ברזיל, דרום אפריקה, יפן, סינגפור, הודו.

תיירות

לקבל את הסתיו ביקב בזלת הגולן

בעונת הסתיו, כשמזג האוויר נעים והטבע במלוא פריחתו, יקב בזלת הגולן, בקדמת צבי, מזמין ליהנות מטעימת יינות, פלטת גבינות (2 סוגי גבינה), צפייה בסרטון, הסבר על היינות, תהליך ייצור היין וחוויה המשלבת סיפור אהבה בין מתנת הטבע הייחודית לבין אנשי היקב מול נוף הכנרת.

מרכז מבקרים יקב בזלת הגולן (צילום יח"צ)
מרכז מבקרים יקב בזלת הגולן (צילום יח"צ)

יקב בזלת הגולן הוקם על ידי בעל הכרמים והיינן יואב לוי, בשנת 1998 בקדמת צבי בצפון רמת הגולן. סוד קסמו של היין, טמון בשילוב בין טיפוח שתילים איכותיים של גפנים, באדמת הבזלת הפורייה והעשירה (כמחווה נקרא היקב בזלת) ומיקומם של הכרמים בצפון רמת הגולן, באזור בו קיימים תנאי אקלים אידיאליים, המאפשרים מנות קור גבוהות המטיבים עם כרמי היין, ומביאים לבצירים של ענבים איכותיים. את היין מייצרים ביקב בזלת בתהליכי ייצור טבעיים וקפדניים.

היקב מטפח 100 דונם של כרמי יין. הכרמים ממוקמים בצפון רמת הגולן בגובה של 900 מטר מעל פני הים. הבציר העדין של ענבי היין, מתבצע באופן ידני תוך פיקוח מוקפד.

לאחר התסיסה נשמר היין ללא סינון בחביות עץ אלון, להשבחת הטעם והארומה. בתהליך הייצור נעשה שימוש בשיטות הכנת יין עתיקות, המשולבות עם טכנולוגיות חדשניות ומודרניות כשהמטרה הסופית היא לייצר יינות המאפיינים את היקב ואת אופי אדמת הבזלת מהגולן. הקשר המשמעותי של היקב עם מיקומו ברמת הגולן, מתבטא בלוגו היקב, הטבעה של מטבע עתיק, שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות באתר גמלא ברמת הגולן, עליו דיוקנו של האל היווני דיוניסוס- אל היין והפריון.

כל יינות יקב "בזלת הגולן " הינם כשרים למהדרין לכל ימות השנה, כשרות המועצה האזורית גולן, הרב ישי סמואל, בד"צ חרדים, בד"צ איגוד רבנים, כשרות בינ"ל OK.

מחיר החבילה- 80 ₪ לזוג, כולל סיור מודרך, טעימות יין וגבינות. בתאום מראש.

בחנות היקב ניתן לרכוש מיינות היקב ושאר תוצרת הגולן.

ימי פעילות מרכז המבקרים: ימים א'-ה' בין השעות 09:00-15:00, יום ו' 09:00-13:00, סגור בשבתות וחגים. למידע ופרטים – 04-6965010, www.bazelet-hagolan.co.il

יו"ר התאחדות בתי המלון בת"א: בניית אלפי חדרי מלונות נוספים רק תייקר את מחיריהם

"מה שיועיל להוזלת מחירי החדרים בבתי מלון בישראל הוא לא בנייתם של עוד אלפי חדרים, אלא טיפול נכון בשיווקה של המדינה ושל ענף התיירות, ודאגה לתפוסת המלונות הקיימים. זאת, לצד גיבוש מדיניות מקדמת צמיחה בתחום המלונאות, כך שיזמים המבקשים להשקיע מהונם בתעשיית התיירות כאן, לא יתייאשו ויוותרו". כך הגיב היום ג'ימי זוהר, יו"ר התאחדות בתי המלון בתל-אביב רבתי ומנכ"ל מלון 'קרלטון'-ת"א, להכרזות השרים כחלון ולווין בעניין תוכנית חדשה  לזירוז הקמת בתי מלון בישראל, אשר  תוזיל  לכאורה  את  מחירי  הנופש  בארץ  ב-20%  בתוך  חמש  שנים.

לפי התכנית, אותה מתכוונים שרי האוצר והתיירות להגיש לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב, יוגדרו בתי המלון כתשתיות לאומיות, ובכך יזורזו הליכי התכנון, לדבריהם, להקמת כ-15 אלף חדרי מלון בחמש השנים הקרובות.

לדברי זוהר, גישה של עידוד תעשיית התיירות והמלונאות וטיפוחה, איננה צריכה לבוא כמחווה חריגה ויוצאת-דופן מצד הממשלה, אלא להיתפס כסטנדרט במסגרת עידוד ענפים כלכליים מניבים למשק המדינה.

זוהר הסביר כי "אין תועלת בחדרי מלון נוספים, שיצטרפו למצעד החדרים הריקים. מחירי החדרים הם פועל יוצא משלושה גורמים: הוצאות תפעוליות ותשומות, רגולציה, וביקוש לעומת היצע. כל עוד שההוצאות יישארו בשמיים, הרגולציה תמשיך להכביד ידה במיסוי, בתקנות, בהיטלים ובמגבלות תעסוקה, כל עוד שהשוק נשאר פרוץ לתכניות 'שרינג' למיניהן, וכל עוד שיימשך הקיטון בהגעת תיירים לישראל והמצב הביטחוני, המחבל גם בתיירות הנכנסת וגם בפוטנציאל תיירות הפנים – לא תהיה שום בשורה של הוזלת מחירים".

"בהנחה שהתכנית תצא לפועל – מה שצפוי הוא דווקא ייקור של המחירים, בשל הצורך לכסות את ההשקעות העצומות הנדרשות – יזמים יאבדו את הונם ויעמדו מול שוקת שבורה של מסדרונות ריקים, ונופש בישראל יהפוך באמת לנחלת העשירים בלבד", אמר זוהר והוסיף כי על הממשלה למצוא דרכים להביא תיירים לישראל כדי שיהיה מי שילון בחדרי המלונות – הקיימים, ואלה שייבנו.

פתוח בנצרת- סיורים פתוחים לקהל בעיר העתיקה של נצרת מדי שבת

במהלך חודש נובמבר, בשעה 10.00 מכנסיית הבשורה. ההדרכה- ע"י מורי דרך מתלמדים.

סוחרי השוק, בעלי המסעדות, בתי הארחה ומורי הדרך המקומיים מזמינים אתכם לשבת של כיף בנצרת!

הסיור כולל את כל המקומות אותם חייבים להכיר בנצרת: כנסיית הבשורה, השוק העתיק, המסגד הלבן, המעיין ועוד.

התאספות בשעה 10:00 מול השער של כנסיית הבשורה. תחילת הסיור ב 10:15 – הסיור יוצא בזמן!. משך הסיור: כ -3 שעות. הסיור פתוח לכולם ואין צורך בהרשמה מוקדמת. הסיור מאורגן במשותף ע"י עמותת נצרת לתיירות ותרבות ופורום נצרת לתיירות.

מלון יהודה בירושלים ברשימת המלונות החדשים והנחשבים של World Luxury Hotel Awards™

מלון יהודה בירושלים, ששופץ לאחרונה בעלות 80 מיליון ש"ח, נכנס לרשימת בתי המלון הנחשבת בעולם World Luxury Hotel Awards™.

מתוקף היותו מלון חדש, זכה המלון להיכלל ברשימת ה- Luxury New Hotel. בקטגוריה הזו זכו רק כ- 20 מלונות חדשים ברחבי העולם. מנכ"ל המלון, ישי ברנע ושף המלון גילי בן משה נכחו בטקס הענקת האות באירוע רב משתתפים שהתקיים בשבוע שעבר בהונג-קונג בהשתתפות בכירי עולם המלונאות והתיירות מרחבי העולם.  האירוע, לדברי גורמים בענף הוא ה"אוסקר של בתי המלון" בעולם.

חדר סוויטה מלון יהודה ירושלים (צילום יחצ מלון יהודה)
חדר סוויטה מלון יהודה ירושלים (צילום יחצ מלון יהודה)

מלון יהודה הוא מלון בוטיק בן 129 חדרים הנמצא במורדות גבעת משואה בירושלים, הוא כולל מגוון חדרים וסוויטות, מתקנים בהם בריכה חצי אולימפית מחוממת, בריכה לפעוטות, חדר כושר, משחקיה, מרכז עסקים, בר ומסעדה וכן בית כנסת. בחורף הקרוב אף צפוי להפתח במקום מתחם ספא בסטנדרטים בינלאומיים שעוצב על ידי מעצבים מהארץ ומחו"ל. לפני כחצי שנה דורג המלון כמלון ארבעה כוכבים, במסגרת הדירוג המחודש שיזם משרד התיירות. המלון היה בין הראשונים שהגיש בקשה להכנס לפרויקט הדירוג.

World Luxury Hotel Awards הוא ארגון בינלאומי מוכר ומוערך בעולם המלונאות והתיירות, הנותן למלונות הכרה ברמה עולמית בזכות השירות המצויין הניתן לאורחים. השאיפה של ראשי הארגון, היא  לעודד ולהעלות את הסטנדרטים לאיכות השירות המוצע בתעשיית מלונות היוקרה וכן לתת משמעות לקולות הציבור בהצבעות.

ישי ברנע, מנכ"ל מלון יהודה: "בפרט בימים טרופים אלו, אנו גאים מאוד עם קבלת האות המכובד והמחייב, המתווסף לדירוגים נוספים שכבר הוענקו למלון יהודה. אנו מתחייבים לעמוד בסטנדרטים ויותר מהכל, לספק לתיירים בירושלים חוויות אירוח שאינה דומה לשום דבר אחר".

לרשימה המלאה של המלונות שזכו ב World Luxury Hotel Awards™

שוק הלילה של לוד העתיקה חוזר עם סדנאות בישול מהמטבח הערבי ואתיופי

שוק הלילה של לוד העתיקה חוזר עם עשרות דוכנים של אוכל, בגדים, תכשיטים ואמנות. המבקרים יוזמנו להתנסות בסדנאות בישול של המטבחים ערבי ואתיופי, סיורים מודרכים באתריה ההיסטוריים של העיר, להנות מבתי קפה ופינות ישיבה וממוזיקה חיה של אמנים מקומיים בנגינה על אורג, עוד ודרבוקות.

לדברי אביטל בלונדר, מקבוצת הנשים היזמיות, השוק נוסד ופועל ללא כוונת רווח על מנת להעניק במה להתפתחות כלכלית של תושבים ועסקים ולמקם את לוד העתיקה על מפת הטיולים והקניות של תושבי ישראל. מטרת השוק היא להעניק למבקרים בו ערב של הנאה וקניות בלוד העתיקה ולחשוף את העיר בפני רבים שעדיין לא מכירים אותה. לוד ממוקמת בלב המדינה וכמעט כל אדם עובר פעמים רבות בסמוך לה, אולם הרוב עדיין לא נכנסים לבקר בה וכך מחמיצים את העושר התרבותי שיש לעיר ולתושביה.

פסטיבל לוד (צילום יח"צ)
פסטיבל לוד (צילום יח"צ)

השוק יתקיים בחאן חילו, מבנה אבן עתיק ומיוחד בלוד העתיקה בשיתוף עם עמותת ג'ינדאס ועיריית לוד. במקביל לשוק יתקיימו סיורים מרתקים באתרים המרכזיים של העיר העתיקה בלוד שיעסקו בהיסטוריה המפוארת של העיר המיושבת ברציפות מזה 8000 שנה ובתרבויות המגוונות המרכיבות אותה. המשתתפים יבקרו במקום היחיד בעולם בו כנסיה, בית כנסת ומסגד חולקים קיר משותף ויוכלו להתרשם מכנסיית סנט ג'ורג' המפוארת בה קבור על פי האמונה הקדוש הנוצרי החשוב. הסיורים במחיר סמלי של 20 שקל לאדם.

שוק הלילה של ישראל מציג תחת קורת גג אחת את האוכל, הלבוש, האמנות והתכשיטים של מגוון קהילות ותרבויות בישראל: האתיופית, הבדווית, הרוסית, ההודית, הגרוזינית, הערבית, המרוקאית ועוד. בדוכנים ניתן למצוא גלביות, בגדים הודים, אופנה אתנית, תכשיטים, מתנות, קרמיקה, אוכל מרוקאי, אוכל גרוזיני, אוכל אתיופי, אוכל טבעוני, עוגות ועוגיות בסגנון ערבי, אוכל הודי, חומוס, דים סאם, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, כלי בית, בגדי ילדים ועבודות יד ייחודיות. הפעם לשוק הלילה יצטרפו גם דוכנים משוק רמלה – לוד המסורתי וכך המבקרים יוכלו להצטייד בירקות ופירות טריים לסוף השבוע.

השוק יערך ביום חמישי, 19 בנובמבר, בין השעות 18:00-22:00 בחאן חילו, רח' מחנות קפריסין 6 לוד. כניסה וחניה בשפע ללא תשלום. סדנאות הבישול בתשלום (במקרה של גשם ידחה השוק בשבוע אחד ל-26 בנובמבר). עדכונים על השוק והמציגים בעמוד הפייסבוק "שוק הלילה של ישראל".

תאילנד עומדת בראש המדינות בהן נגנבים מכשירים סלולאריים של ישראלים

המכשירים הסלולאריים כבר הפכו מזמן להיות חלק מגופנו, אין מקום בארץ או בעולם שאנחנו לא לוקחים את המכשיר איתנו. לרוב המכשיר יקר ומצריך כיסוי ביטוחי אך מנתוני חברת  PassportCard עולה כי כ70% מהישראלים מעדיפים לסמוך על עצמם ולא לרכוש כיסוי ביטוחי לנייד שלהם כשהם מטיילים בחו"ל.

מנתוני חברת PassportCard  המבוססים על מאגר הכולל מאות אלפי לקוחות עולה כי חמש המדינות המובילות גניבה של מכשירים סלולאריים מתיירים ישראלים הן:
1. תאילנד
2.ספרד
3.איטליה
4.סין
5.טורקיה

מפילוח נתונים שנעשה על ידי חברת ביטוי הנסיעות  לחו"ל PassportCard  ומבוסס על מאות אלפי לקוחות ישראלים עולים הנתונים הבאים: תאילנד היא מובילת הטבלה בכל הקשור  לגניבה של טלפונים סלולאריים מתיירים ישראלים. במקום השני והלא מכובד ניצבת ספרד ולאחריה איטליה וסין. טורקיה היא המדינה הסוגרת את החמישייה הפותחת. נתון משמעותי נוסף הוא כי  70% מן היוצאים לחו"ל לא רוכשים ביטוח למכשיר הסלולארי וכי רק 30% מהיוצאים לחו"ל רוכשים ביטוח למכשירם הנייד.

כאשר מפלחים את נתוני הגניבה של המכשירים הניידים ניתן למצוא דפוס מסוים. בתאילנד לדוגמא, חלק גדול מהגניבות מתבצע בשטח הערים כגון בנגקוק, צ'אנג מאי וצ'אנג ראי, עם זאת, האיים קופנגן, קוסומוי וקופיפי מהווים גם הם מוקד לגניבות של מכשירים ניידים. המצב בספרד שונה במעט, רוב מקרי הגניבה מתרחשים בעיר ברצלונה אשר "מתהדרת" במספר כייסים גדול. אך ברצלונה אינה היחידה, קוסטה בראווה אשר מהווה יעד תיירות פופולארי מאוד למטייל הישראלי נמצאת במקום השני בספרד בתחום הגניבה של מכשירים סלולאריים. מבחינה שנעשתה לגבי המכשיר המועדף של הגנבים לא התקבלו תוצאות חד משמעיות, הגנבים גונבים "מה שבא ליד" ולא בוחנים אם המכשיר הוא אייפון או שמא משתייך למשפחת מכשירי  האנדרואיד. המצב באיטליה מבחינת גניבת מכשירים סלולאריים הוא בעייתי למדי, זאת משום שלקוחות רבים מתלוננים על גניבות של מכשירים שנעשו באמצעות חיתוך תיקים שנמצאו במזוודות בבתי מלון, במטוסים ובכלי רכב שכורים.. במוקד התביעות של החברה מציינים כי גם מדינות צפון אמריקה- ארה"ב וקנדה נמצאות אף הם במקום מכובד בטבלה. עם זאת, במדינות אלו לא נרשם נתון על מוקד לגניבות של טלפונים סלולאריים והמקרים מתרחשים הן בניו יורק וטורונטו העמוסות וכן במקומות הנידחים בשתי המדינות ולכן יש לגלות משנה זהירות בכל מקום.

יואל אמיר, מנכ"ל חברת PassportCard המתמחה בביטוחי נסיעות לחו"ל אומר, "הצרכן הישראלי יכול לצמצם בצורה ניכרת את הנזקים העלולים להיגרם כתוצאה מגניבת המכשיר בחו"ל על ידי רכישת כיסוי ביטוחי מתאים. כיסוי שנמכר בעלות נמוכה של מספר שקלים בודדים ליום בלבד. הרחבת פוליסת הנסיעות לחו"ל באופן זה תעניק החזר כספי בסכום של עד 800$ במקרה של גניבת המכשיר ותחסוך לנוסעים עוגמת נפש ונזק כספי לא מבוטל".

JLM Night Guide – אפליקציה לחיי הלילה של ירושלים

רשות הצעירים בעיריית ירושלים משיקה לראשונה שירות אפליקטיבי חדשני המאפשר להתמצא במפת הבילויים בעיר –בקלות וביעילות תוך שימוש בשירותים מבוססי מיקום ואפשרויות ייחודיות וראשונות מסוגן – בילוי המשכי, נהג תורן שותה חינם, מידע על Happy Hour ועוד.

יונתן סטריאר, מנהל מדיה ברשות הצעירים: "ירושלים הינה העיר הראשונה בארץ שתציע מדריך מפורט ומעודכן בכל רגע. אנחנו בקשר ישיר עם כל בעלי העסקים, היכולים לעדכן עצמאית בכל הנעשה אצלם ובכך לאפשר לקהל המבלים, מירושלים ומחוצה לה, להיות מודעים למה קורה בעיר בכל רגע".

הממשק החדש זמין להורדה חינם בחנויות המקוונות AppStore  ו – Google Play

כאשר אתם יוצאים לבלות ברחבי העיר, בתאטראות, מוזיאונים, בתי המחול, בתי ההופעות, בתי קולנוע, תערוכות, אירועי תרבות (חוצות היוצר, ארנה, אירועים עירוניים שונים) הרצאות או כנסים. ניתן להתעדכן באמצעות JLM Night Guide על בילוי המשכי במסעדות, ברים, בתי קפה, מועדונים ומסיבות.

ומי שיגיעו לאחד מעסקי הלילה המשתתפים עם כרטיס ממקור הבילוי הראשוני מאותו הערב יהיו זכאים לקבל הנחה  שתקבע מראש לכל בית עסק.

נהג תורן שותה חינם – עידוד נהגים להסיע את חברים ולבלות ללא צריכת אלכוהול:

באמצעות JLM Night Guide יקבלו נהגים משקאות לא אלכוהוליים בחינם ואחוזי הנחה על אוכל, מוצרים נלווים ומתנות. איך זה עובד?

–  נהג תורן בשולחן של שלושה ומעלה יקבל משקה חינם על כל סיבוב אלכוהולי של השולחן בהצגת מפתחות רכב ורישיון נהיגה.

– נהג תורן יקבל הנחה באוכל (בהתאם לבתי העסק) ומתנות מהמטה העירוני יחולקו לכל נהג תורן שישתתף במבצע.

HAPPY HOUR – משתלם לצאת מוקדם: JLM Night Guide מציג את כל המידע מעסקי חיי הלילה המציעים תפריט מיוחד בין השעות 18:00 ועד 21:00. ומאפשרים הטבות כגון 1+1 על כל המשקאות ו/או 50% הנחה על כל התפריט.

חנוכה

CYBERCAMP 3 ימים במרכז מפת הסייבר העולמית

שמעת על תקיפות סייבר בחדשות ואף פעם לא הבנת במה מדובר? תוכנית ייחודית אשר פותחה על ידי טובי המומחים בארץ, עם דגש על החוויה והידע המקצועי המתקדם אותו מקבלים בסוגי תקיפות סייבר והגנה מתקדמת על מערכות, מחשבים ורשתות .

זו הפעם השלישית בישראל, בה משתתפי CYBERCAMP, בנים ובנות, מתרגלים הגנת סייבר במתקן סייבר-ג'ים, ארנה להדמיית התקפות האקרים המשוכללת בעולם, והשנה שמים דגש מיוחד על השתתפות בנות במחנה.

סייברקאמפ Big Idea (צילום יח"צ)
סייברקאמפ Big Idea (צילום יח"צ)

ב- CYBERCAMP מקבלים תפקיד מפתח במחלקת ההגנה של חברה בינלאומית, חווים תקיפת סייבר אמיתית, מתמודדים עם אתגרים טכנולוגיים, מגנים על המחשב ומצילים את הרשת !

תכנית המחנה : כדי להכין את החניכים לאתגר שמחכה להם בזירת ההדמיה, יעברו הכשרת סייבר במעבדות המחשבים של BIG IDEA, בהובלת צוות מדריכי Cyber מנוסה, לפי תכנית שפותחה על-ידי בוגרי יחידות הסייבר של צה"ל. התכנית היא פרי שיתוף פעולה של BIG IDEA חברת מחנות הקיץ הטכנולוגיים של ישראל עם Cyber-School מפעילת הכשרות סייבר לנוער.

במהלך המחנה, כל אחד יקבל תפקיד במחלקת אבטחת מידע בחברת טכנולוגיה גדולה . בערב הראשון ייצאו  לסיור מקדים ב-Cyber Gym כדי ללמוד על המערכת ולראות Demo של מתקפה והגנה. .

בערב השני, כשיהיו מוכנים לאתגר הגדול, יכנסו לזירת האימונים ויישמו את כל מה שלמדו על מנת להגן על המחשב ועל הרשת ולמנוע מההאקרים מלפגוע בחברה שלהם .

היקף ההכשרה כ- 20 שעות אקדמאיות, כולל הדרכה והתנסות אישית, התנסות בזירת האימון, והרצאת אורח מבכירי תעשיית הסייבר בישראל. מסלולים שונים למתחילים ולמתקדמים.

בנוסף להדרכות, יעברו החניכים פעילויות מגבשות וייצרו רשת של קשרים עם חבר’ה טכנולוגיים אדירים מכל הארץ . בסוף המחנה, תוענק תעודת סיום התמחות סייבר. כדאי לשמור עליה היטב! היא תסייע להתברג לתפקיד הראשון בתעשיית הסייבר הישראלית (והמובילה בעולם)

למי מיועד: כיתות ז' עד יב'

מתי: חופשת חנוכה, 8- 10 בדצמבר 2015

מחיר:  1850 ₪

הכשרת הסייבר, לינה וחוויות : בכפר הנוער מאיר שפיה (ליד זכרון יעקב )

זירת הדמיית מתקפות סייבר : במתקן cyber gym במתחם האנרגיה סמוך לחדרה . ליצירת קשר: 03-5285177

בילוי חנוכה במרכז המבקרים של 'ברא צמחים'

בלב החורש הטבעי הסמוך לפארק התעשייה ביוקנעם, שוכן מרכז מבקרים יחיד מסוגו בישראל, בו נמצא מפעל צמחי המרפא הגדול בישראל של חברת "ברא צמחים", החברה המובילה את רפואת הצמחים בישראל. מרכז המבקרים מאפשר להיחשף לעולמם המופלא של הצמחים, לסייר בגן רפואי, לבקר במפעל ייחודי ולשמוע אודות סגולותיהם ויתרונותיהם הרפואיים וכן להכיר את רפואת הצמחים.

במהלך חג החנוכה, מרכז המבקרים מציע פעילויות ייחודיות לכל המשפחה: סיור למשפחות: "מההר למוצר". סיור מודרך ומרתק, המעורר את כל החושים, שזור בעובדות מדעיות וסיפורי פולקלור על עוצמת הצמחים משחר ההיסטוריה ועד ימינו. הסיור מתחיל בגן הרפואי בו גדלים מאות זנים שונים של צמחי מרפא, "הצצה" לאולמות המיצוי בהם ניתן לצפות בשיטות הייצור הייחודיות של תמציות צמחי מרפא הנעשות גם בשיטות המסורתיות וגם בטכנולוגיה חדשה שפותחה במיוחד עבור "ברא צמחים", יתנסו בטעימות של מיצויי צמחים ותוספי תזונה בלווי הדרכה מרתקת, סרט וביקור בחנות קונספט.

הצפייה בתהליך הכנת מוצרים מבוססי צמחים, ממחישה כיצד אותו צמח שגדל בטבע – הופך למוצר שאנו נוטלים, העוזר לנו לחזק את הגוף ולהתמודד עם תופעות רבות ומגוונות.

במסגרת הסיור, תתקיימנה שתי פעילויות חנוכה לילדים (גילאי 5-10):

 • "מגן ברא": פעילות חווייתית לילדים המחברת בין רוח החג וניצחון המכבים לפני יותר מ- 2000 שנה, לבין מיצוי צמחים מחזקים ומגנים – הכנת מגנים לגוף, צביעה וקישוט בעזרת צמחים.
 • 'צמחים מדברים': חידון צמחים מדברים – חידון שסוחף את הילדים לגלות תשובות ברחבי הגן הרפואי.

ביקור במרכז ברא צמחים מזמן למשתתפים מפגש עוצמתי עם צוות אשר יחלוק עם המבקרים טיפים, סיפורים פיקנטיים ועצות רלוונטיות לשיפור איכות החיים.

 
- פרסומת -

 

פעילות חנוכה תתקיים במהלך חג החנוכה בתאריכים 8-10.12 ו-13-14.12
הסיורים ייצאו בשעות 10:30 ו-12:30  במרכז 'ברא צמחים' (רחוב העתיד 1, יקנעם)
הפעילות בתיאום מראש: 04-9899051 (שלוחה 3)

הכניסה לילדים מגיל 5 בעלות של 10 ₪, מבוגרים בעלות של 20 ₪

חנוכה במוזיאון האדם והחי: רפאות, מטבעות, אור וצל

במוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי ר"ג (צילום: יקי אקרמן)
במוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי ר"ג (צילום: יקי אקרמן)

הפארק הלאומי, רמת גן. כניסה למבוגר 26 ₪. ילד מעל גיל חמש 20 ₪. אזרח ותיק 13 ₪.
הנחה לתושבי רמת-גן. הזמנות בטלפון: 6315010 – 03
מוזיאון האדם והחי פותח שעריו בחנוכה למשפחות עם ילדים. במהלך החופשה בימים
ג'-ה' 8-10.12 וביום א'-ב' 13-14.12 בשעות  9:00-16:00. בשבת המוזיאון יהיה פתוח בין השעות 10:00-17:00.

 • "נעים לבקר ולעשות" –  ביקור מודרך במוזאון ויצירה לכבוד החג. בימים שלישי 8.12 , חמישי 10.12 ושני 14.12 בשעות 11:00 ו-12:00.
 • ביום רביעי 9.12.15 בשעות 10:00-13:00. חוגגים "אור ומאור" – בשיתוף פעולה עם רשות העתיקות. הילדים משחזרים רפאות של כדים עתיקים, הם ירקעו בחזרן מטבע עתיק וישחקו ב"החשמונאים באים"- משחק היתולי.   יש להירשם מראש. מספר מקומות מוגבל, לילדים מגיל 6 ומעלה.
 • "אני והצל שלי" שעשועי מדע ויצירה בנושאי אורות וצללים. יום ראשון 13.12.15 בשעה 10:00-12:00. יש להירשם מראש, מספר מקומות מוגבל, לילדים מגיל 6 ומעלה.

המשתתפים בפעילויות יוכלו ליהנות מהתערוכות המוצגות במוזיאון
"אושר אין סופי"– גיא דרורי – גיא דרורי, חבר מרכז גלבוע, הוא מצייר ויוצר במסגרת קבוצת "קשרים" בשיתוף המתנ"ס קריית-אונו. קשרים זו קבוצה ייחודית אשר משלבת אנשים עם מוגבלות ואנשים נורמטיביים מהקהילה. זווית הראיה של גיא שונה וייחודית, הרכבי הצבעים המיוחדים שובים את העין ואת הלב. ציוריו אקספרסיביים מאוד. ובכל זאת כאשר הוא אוחז בעדינות את המכחול ומושך קווים לכדי יצירה שלמה, של נוף, אגרטלים עם פרחים, סירות ועוד. "כשאני מצייר אני מתרגש, זה ממש משמח אותי לצייר, זה עושה אותי מאושר, עושה לי טוב".
"בעקבות ההולכים על שתיים.. האדם הקדמון" – תצוגת קבע – מפתיע לגלות שישראל היא המקום היחיד בעולם שבו נמצאו שרידים של אדם "מוצא האש" לצד שרידיו של "האדם הנבון". לפיכך משמח לדעת כי ישנו לפחות מקום אחד בכל אזור המרכז שבו ילדים והורים יכולים לבקר וללמוד על אבותיהם הקדמונים. ההתחקות אחר מוצא האדם, כמוה כניסיון לפתור תעלומה בלשית מסובכת המוזאון מזמין אתכם להשתתף בחוויה מרתקת זו.

תמונות: יקי אקרמן

פסטיבל חנוכה להצגות ילדים 14-8 בדצמבר

חגיגת תיאטרון גדולה לילדים בתיאטרון גבעתיים, כ -40 הצגות מגיל שנה עד  12 מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת יועלו במהלך חופשת חנוכה.

זהבה ושלושת הדובים (צילום כפיר בולוטין)
זהבה ושלושת הדובים (צילום כפיר בולוטין)

תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער מקיים זו השנה השמינית את פסטיבל הצגות ילדים בגבעתיים. פסטיבל זה מהווה מוקד משיכה לכל מי שרוצה להעניק לילדו חוויה תרבותית מהנה ואיכותית. הצגות הפסטיבל כתובות ומבוימות ע"י טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ. במקביל למבחר ההצגות הנרחב, יתקיימו פעילויות בחינם לכל המשפחה הכולל דוכני הפנינג, יצירה ועוד.
בנוסף לפסטיבל שיתקיים בתיאטרון גבעתיים תועלה בבכורה ברחבי הארץ ההצגה 'אי המטמון' על פי ספרו הקלאסי של רוברט לואיס סטיבנסון. מחזה: אפרים סידון בימוי: משה בן שושן, רענן ניסים פררה. מוסיקה מקורית: ליאור רונן תפאורה: סשה ליסיאנסקי תלבושות: לימור הרשקו. כוריאוגרפיה: עומר זימרי תאורה: מאיר אלון אביזרים: נרקיס אלבה ע. במאי: כינר דר. משתתפים: בן רביד, שרון צור, ניסו כאביה, דיויד בילנקה/בן פרי, הילה שלו, תום חודרוב, רוית יעקב , אמיר שורוש.

סיפור המעשה: ג'ים הוא בנה של בעלת פונדק באנגליה, ומבלה את זמנו עם חבריו, ג'ני וטומי. יום אחד מגיע להתגורר בפונדק ימאי מוזר שקורא לעצמו "הקפטן", רטייה על עינו ותיבת ברזל נעולה בידיו.
כשהאורח המפחיד מת בפתאומיות, מגלים ג'ים וחבריו שהתיבה מלאה במטבעות זהב ומפה מסתורית המרמזת על מיקומו של אוצר. החברים, שמבינים שהאוצר הוא ההזדמנות לחלץ את עצמם מחיי העוני, מחליטים למצוא אותו. ג'ים פונה לרופא המשפחה ההגון ד"ר ליבסי ועד מהרה הם מארגנים ספינה וצוות מלחים שיפליגו אל אי המטמון, כשאף אחד לא מעלה בדעתו שרב החובל, ג'ון סילבר בעל רגל העץ, הוא בעצם שודד ים ערמומי ומסוכן שמתכנן לגנוב את האוצר מתחת לאפם.
המסע לאי המטמון הופך להרפתקה מסמרת שיער, רצופת סכנות ומכשולים, אשר בסופה מגלים ג'ים וחבריו אומץ לב, תושייה ויצירתיות, זוכים באוצר ומביאים את כולם בחזרה לחוף המבטחים באנגליה.

 • אי המטמון, חנוכה יום שלישי     8.12.15     בשעה        17:30 היכל התרבות קרית גת.
  אי המטמון, חנוכה יום רביעי      9.12.15     בשעה        17:30 היכל התרבות מודיעין
  אי המטמון, חנוכה יום חמישי     10.12.15   בשעה        18:00 אודיטוריום דוה"ל ת"א
  אי המטמון  חנוכה, יום שישי      11.12.15   בשעה        12:00 מוזיאון ת"א לאמנות
  אי המטמון  חנוכה, יום שבת      12.12.15   בשעה        11:30 תיאטרון היהלום – רמת גן
  אי המטמון, חנוכה יום רביעי      13.12.15   בשעה        17:00 היכל התרבות יבנה
  אי המטמון, חנוכה יום שני       14.12.15  בשעה        17:30 היכל התרבות חוף הכרמל

כרטיסים ברכישה מוקדמת בטל: 03-5111444 שלוחה 9.
מחיר כרטיס 40-90 ₪. מחירים מיוחדים למחזיקי ישראכרט, ועדי עובדים וקבוצות.
סרטים

אבוללה – סרטו פורץ הדרך של יוני גבע

אבוללהסרט ישראלי לכל המשפחה המספר על חברות אמיצה שנרקמת בין ילד בן עשר ששמו אדם למפלצת אגדית בשם "אבוללה".

"אבוללה" החל מיום חמישי ה3.12.15, חג החנוכה בבתי הקולנוע ברחבי הארץ.

בהשתתפות השחקנים: יואב סעידיאן רוזנברג, בר מינאלי, מכרם חורי, נתי קלוגר, יהודה מור, רותם קינן, עודד לאופולד, מיכה סלקטר, ליאורה ריבלין ועידן ברקאי.

"אבוללה" הוא סרט Live action שמשלב צילום קולנוע עם אנימציית מחשב והוא סרט פורץ דרך הן מבחינת הז'אנר הקולנועי שפונה לקהל צופים שקצת נשכח בתעשיית הקולנוע שלנו – ילדים וההורים שלהם והן מבחינת היקף אנימציית המחשב והאפקטים הויזואליים.

אבוללה המפלצת נוצרה בטכניקה דומה לדרך בה נוצרו המפלצות בסרט "ארץ יצורי הפרא" והוא סרט לכל המשפחה ולילדים עם הכי הרבה אפקטים ויזואליים ואנימציה ממוחשבת שנעשו בישראל.

שעה של שקט Une heure de Tranquillité

שעה של שקט זה כל מה שמישל מבקש כדי שיוכל לשמוע את תקליט הג'אז הנדיר שהוא מצא אחרי שנים של חיפושים. נרגש עד אין קץ, חדור מטרה, הוא רץ הביתה כדי להיות לבדו ולהקשיב לאלבום. אבל דווקא אז נראה שלכל העולם יש תוכניות אחרות. אשתו מחליטה לחשוף וידוי מפתיע, בנו מגיע משום מקום, המאהבת דופקת בדלת, השיפוצניק לא מפסיק להרעיש וגם השכנים עורכים מסיבה. מה שיוצר סיטואציות משעשעות שמטלטלות את חייו של מישל, שיעשה את הכל, כדי למצוא שעה של שקט.

שעה של שקט UNE HEURE DE TRANQUILITE
שעה של שקט UNE HEURE DE TRANQUILITE

קומדיה בכיכובו של כריסטיאן קלבייה המבוססת על פי מחזה שזכה להצלחה אדירה מאת גאון הקומדיה פלוריאן זלר. עם הכוכב כריסטיאן קלבייה מהסרט "למה זה מגיע לי".

79 דקות   שפה: צרפתית   כתוביות: עברית ואנגלית

החל מתאריך 19 בנובמבר בסינמטק תל אביב ובבתי הקולנוע הנבחרים.
הסרט "שעה של שקט" זכה להצלחה גדולה בצרפת עם למעלה ממיליון צופים בבתי הקולנוע. גם ההצגה בכיכובו של פבריס לוקיני, הוצגה חודשים ארוכים בתיאטרון אנטואן בפריז ומוצגת בכל רחבי צרפת.

ההצגה "שעה של שקט" בכיכובו של ששון גבאי תעלה בהפקה משותפת של תיאטרון בית לסין ותיאטרון חיפה בחודש דצמבר, מחזותיו של פלוריאן זלר זוכים להצלחה רבה בתיאטרון בית לסין, בימים אלה מוצג המחזה "האבא" ובעונות הקודמות הוצגה הקומדיה "האמת".

ספרים

סבתא סקייפ מישראל

סבתא סקייפ(1)כרמלה דרדיקמן-לוי, תושבת בקעת אונו, היא אמא ל-4 ילדים וסבתא ל-8 נכדים ונכדות. במקצועה אשת חינוך, גננת ומורה, מומחית ויועצת בגיל הרך שניהלה גני ילדים לגיל הרך שנים רבות. מנסיונה עם עולם הילדים בימים אלה היא מחברת ספרי ילדים, אשר עד כה ראו אור שלושה ספרים פרי עטה.

ספריה נותנים ביטוי לעולמם הפנימי של הילדים ויוצרים סדר ברגשותיהם, המקבלים דימויים קונקרטיים ופשוטים.

"החיבור שלנו לעולם הילד ולנפשו היא בתקשורת היומיומית המציאותית, אבל בעיקר גם ע"י הדמיון", מאמינה דרדיקמן-לוי, "הספרים גם משמשים כרטיס כניסה לעולם הילד ומכאן הכיוון הוא דו-סטרי. מחד, הילד שומע וחווה רגשות מתוך הסיפור ומאידך הוא מבטא את רגשותיו ומרחיב את עולמו הפנימי."

הטריגר לכתיבת ספרה הראשון "סבתא סקייפ" היה אילוץ ונבע אולי אפילו מתוך מצוקה בשל הגעגועים לנכד הרחוק כל כך. פתרון הסקייפ יצר את הסיפור וכמו בספרות, הספר לא מתאר את המצוקה ואת הגעגועים, אלא את החוויה של הקשר ושל ההנאה ממנו במגבלותיו – המרחק.  הספר הפך ל"ספר חובה" בקרב משפחות הייטקיסטים היושבים בחו"ל ומראה לכלל המשפחה איך ניתן לשמור על קשר חם, גם כשהמשפחה מפוזרת בעולם.

הספר יצא בהוצאה פרטית ונמכר דרך האינטרנט וזאת בכדי לחסוך לקוראים את פערי התיווך של חנויות הספרים. לרכישת הספר הכנס לאתר.

מוסיקה מחול ותיאטרון

לָדַעַת אֶת הַשִּיר

המופע הראשון בסדרת הזמר החדשה של יהודה בלכר יוקדש ל'שירים הרוסיים' שהשתרשו עמוק בקרקע הזמר העברי המתחדש. שירים אותם קיטלג רפול כ'יפים ביותר' בזמר שלנו.

יהודה בלכר (צילום יח"צ)
יהודה בלכר (צילום יח"צ)

מאין וכיצד הגיעו מנגינות אלו? עם חלוצות וחלוצים מ'אמא-רוסיה' ושכנותיה; מעולם התיאטרון והקולנוע באותה חלקת ארץ ענקית בהם גם 'מקהלת הצבא האדום' המהוללת; ממיטב המשוררים והפזמונאים העבריים ש'שידכו' למילותיהם את אותן מנגינות מופלאות; ממלחינים שבקרבנו שהלחינו כל כך בחן 'נעימות רוסיות'; אך בעיקר הן הגיעו בתקופת מלחה"ע השנייה, נישאות על גלי האהדה לרוסיה העומדת בצורה הרואית אל מול הפלישה הגרמנית לשטחה. גם האווירה הפוליטית בארץ-ישראל ובשנותיה הראשונות של המדינה היוותה כר פורה לפריחת שירים אלו, בעיקר בקרב תנועות הנוער והפלמ"ח.

עם ישראל שגלה מארצו שב אליה מכל קצות תבל לאחר אלפיים שנות כיסופים. השפעות מקומות הגלות ניכרים היטב, עד היום, בתרבותנו ובאורחות חיינו. יהודה בלכר, המכונה "אינציקלופדיה מהלכת של הזמר העברי" ומוביל סדרת זמר מבוקשת ברעננה, מציג בסדרה חדשה זו את ההשפעות הבולטות על שירי הזמר שלנו: 'השירים הרוסיים', אגן הים התיכון,  ארצות ערב, קסם המזרח והלבנט, העיירה היהודית, 'העולם החדש', צרפת וצפון אפריקה, ספרד ונדידות האנוסים.  פנים רבות להשפעות – החל ממנגינות"שאולות"מאותן ארצות גולה להן 'שודכו' מילים עבריות וכלה בהשפעות הניכרות ביצירות המקוריות שחוברו כאן על אדמת הקודש. ובתווך – מכאן ומכאן, הכל מכל. בכל אחד מחמשת המפגשים מארח בלצר אמנים המתמחים באותו ז'אנר מוזיקלי, כשהוא עורך ומנחה את המפגש.

עריכה, הנחייה ומצגת מחשב – יהודה בלכר, שירה, גיטרה והובלת שירת קהל – נגה אשד
שירה –  שלישיית הבנים "הרעננים", אקורדיון – איתן שפירא.
שירים מ"אמא רוסיה" – החל משירים רוסיים מתורגמים ועד לשירים עבריים שנכתבו בהשפעה רוסית וסלבית

מופע ראשון בסדרה של יהודה בלכר  מִמִּזְרָח וּמִיָּם וּמִכָּל הָאַפְסַיִם – השפעות עם לועז על הזמר העברי. אודיטוריום 'בני-ציון' – בית-התפוצות, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב.
כל המופעים בימי ה' שעה 20:00. מופע ראשון ביום ה' 26.11.2015  בשעה 20:00

מחיר כרטיס : 75 ₪. כולל חנייה בקמפוס האוניברסיטה. פרטים והרשמה –ציפי – טלפונים: 077-5346278,  054-2142411.

שאר המופעים בסדרה:

 • 28.1.2016    אגן הים התיכון, הבלקן והמזרח – הובלת שירה ונגינה- גילה חסיד, עוזי רוזנבלט ואורחים נוספים
  31.3.2016   העיירה היהודית- הובלת שירה ונגינה: נגה אשד, איתן שפירא ואורחים נוספים
 • 19.5.2016 – בלשונות רבות מספור דיברנו – הארצות האנגלוסקסיות, ספרד ואמריקה הלטינית הובלת שירה ונגינה: נגה אשד, איתן שפירא, שלישיית הבנים ואורחים
 • 30.6.2016 –  'הנשיקה הצרפתית'- הובלת שירה ונגינה- גילה חסיד, עוזי רוזנבלט ואורחים נוספים

הזכות להחלפה בין התאריכים שמורה. מחיר מנוי לסדרה 350 ₪. *מחיר כרטיס בודד למפגש אחד (על בסיס מקום פנוי) – 75 ש"ח.

המחירים כוללים את עלות החנייה בקמפוס האוניברסיטה. פרטים והרשמה -ציפי – טלפונים: 077-5346278,  054-2142411. blechery@netvisio.net.il

דזרט רוז פרודקשנס עם מחזמר בידורי מקורי -"זה ברודווי בובה".
מה קורה כשהייטקיסטית פמיניסטית, בחורה מבית דתי, כוכבת ריאליטי, רוחניקית מעופפת, שחקנית קשוחה ועולה חדשה נפגשות על במה אחת באודישן למחזמר חדש? תוסיפו לזה במאי חתיך מברודווי ועוזרת במאי אמביציוזית. צפויות להישלף לא מעט ציפורניים, כסוסות, בנויות, או מושחזות, מלחמה על תפקידים, ומיטב מלהיטי ברודווי במחזמר מקורי קליל ומשעשע, המשלב טקסט בעברית ושירים באנגלית, ומראה לנו איך אנו נתפסים בעיניי עולים ותיקים מדרום אפריקה.

זה ברודווי בובה (צילום Ofer Linevitz)
זה ברודווי בובה (צילום Ofer Linevitz)

דזרט רוז הפקות, היא קבוצת תיאטרון המעלה מופעים מקוריים סביב נושא מוזיקלי (בדומה ל"מאמה מיה"), מופעי בידור והצגות. את הקבוצה הקימו גרנט קרנקשאו ודניאלה רומן, שחקנים ותיקים בוגרי המחלקה לדרמה באוניברסיטת ויטסווטרסנדWitwatersrand  בדרא"פ. אחרי שנתיים בהם הופיעו בהצלחה עם הצגות דוברות אנגלית, הם מעלים לראשונה מחזמר בעברית "זה ברודווי בובה".

השניים, זוג נשוי הפועל ויוצר יחד כ 30 שנה, חלם מאז עלייתם לישראל להקים במה מקצועית לשחקנים עולים. "למעשה לשחקנים עולים אין ממש פלטפורמה מקצועית, ועד היום הם יכלו לשחק בעיקר בקבוצות תיאטרון קהילתיות בשפה האנגלית. בדומה לתיאטרון גשר, אנחנו רוצים להוות גשר בין שחקנים דוברי אנגלית לקהל הישראלי, ומשתפים גם שחקנים דוברי עברית",  הם אומרים.

יצירתם של גרנט קרנקשאו ודניאלה רומן הוא מחזה מוזיקלי מקורי המציג שירים אהובים מברודווי החוגגים את הקול הנשי.  מיטב הלהיטים ממחזות הזמר "תהילה", "קברט",  "שיקאגו", "שורת המקהלה", "מאמה מיה", "היירספריי", "מרושעת" (wicked), ג'יפסי, Follies. משתתפים: דניאלה רומן, גרנט קרנקשאו, רונית שולר, לימור בדין, דבי גולד הדר, ליאן רביד,מיילי רוז, ודליה בדנובסקי.
בית יד לבנים ת"א, יום ה' 26.11 בשעה 20:00, אולם ויקס רחובות, מוצאי שבת 28.11 בשעה 20:00. מחיר כרטיס 70 שקלים. הנחות לגמלאים, סטודנטים, וחיילים.
להזמנות- בשעות היום 077-3232565    או 052-6315045 או 052 3748996
מלונדון לשדרות: המפיק של קולדפליי עם TheCommoner'sTale משדרות

הצליל החדש משדרות יוצא לעולם: הלהקה השדרותית TheCommoner'sTale  (הגדת הבריות) נמצאת בימים אלה בהקלטות עם מפיק אנגלי ידוע, דנטון ספל (Danton Supple) , שעבד בעבר עם להקות גדולות פינק פלוייד ו  U2 והפיק להקות כמו קולדפליי ומוריסי.

ספל הגיע לישראל כדי להקליט את הלהקה הדרומית לקראת הוצאת אלבום המיועד לשוק הבינלאומי.

הלהקה שמנגנת בסגנון אינדי-רוק-אתני ושחררה בעבר חומרים בעברית לרדיו בישראל תחת השם "הגדת הבריות", עובדת בחודשים האחרונים על החומר המיועד להוצאה לאור ברחבי העולם.

בשבוע הקרוב ייכנסו חברי הלהקה – הסולן והגיטריסט אוהד פרץ, והנגנים נתי אוחנה – תופים, צחי תורג'מן – בס, רותם לוי – כלי הקשה, אלון חוטר – סקסופון, ניצן בר-קמה – קולות מלווים (כולם תושבי שדרות(  לאולפן ההקלטות בשדרות יחד עם ספל, לעבודה משותפת. ההערכה היא כי הגוון האתני המיוחד של הלהקה יכול לפנות לקהל רחב בשווקי מדיה מגוונים מסביב לעולם.

"יש בהחלט התרגשות באוויר. הצליל של שדרות כבר יצא פעמים רבות לסצינה של תל אביב בזכות להקות כמו טיפקס, שפתיים וכנסיית השכל. אנחנו עושים משהו קצת שונה, עם הרבה ניחוחות וטעמים משדרות אבל גוונים שיכולים להתאים גם לסצינות של ברלין, מרקש וטוקיו ובעזרת מפיק כמו דנטון זה לגמרי קורה", אומר אוהד פרץ, סולן הלהקה.

הלהקה התגלתה בשנה שעברה ע"י "אולה רקורדס" (Oleh Records) – המיזם ליצוא מוסיקה מישראל ומאז עובדת על החומר המיועד לשוק העולמי.

לחיות או לא לחיות!  – הופעה המשלבת סיפור חיים

החיים לא האירו לו פנים, גם העושר לא היה מנת חלקו. הוא גדל בסביבה לא מפרגנת וכוחנית, וגנבו לו את הביטחון העצמי. ואם כל זה לא מספיק, אז בגיל 17 בפעם הראשונה שהתנסה באלכוהול השכרות עלתה לו בחייו…האלכוהול של גיל ההתבגרות עלה לו ביוקר, האלכוהול נכנס לחייו והסתיים בתאונה מחרידה, שמעטים מאוד יוצאים ממנה בחיים, אם בכלל.

הפציעה המחרידה היתה קשה מנשוא וכואבת אימים, אך הוא לא וויתר לעצמו, כי הרי החיים חזקים מהכל והוא בסך הכל רצה לחיות אותם.

שבע פעמים הוא עבר מוות קליני ועדיין חי. הוא לא מוותר לעצמו ומוצא תרופה להצלת חייו, כי הוא יודע שהוא לא יכול לעצור, אסור לו לוותר והוא חייב להצליח.

אתה מבין- לחיות או לא להיות!

זהו סיפור הצלחה אנושי מעורר השראה. סיפור על אמונה ורצון עז לחיות את החיים.

הוא האמין שהוא יכול ועשה את הבלתי אפשרי.

הסיפור האישי שלו מתורגם בהצלחה להופעה מרתקת ומיוחדת במינה. הגברת תמי מזור דוקטורנטית, מנטורית אישית ויועצת עסקית בכירה שמאחוריה רקורד עשיר בניהול והוראה (מנהלת בית ספר בגיל 26 וראש צוות יועצים עסקיים לשעבר בתות תקשורת) , כיום מנכ"ל מזור יועצים לעסקים, תעניק לכם ממיטב העקרונות להצלחה בהרצאה מרתקת, מרגשת וסוחפת.

לחיות או לא לחיות!  – הופעה המשלבת סיפור חיים עצוב לצד כוחה של אהבה ורצון לחיות ולא לוותר, אם רק נרצה נגשים חלום!

מופע השנה, יועבר בכל חלקי הארץ , למידע נוסף  היכנסו לאתר ו/או לדף הפייסבוק.

המופע הקרוב ב26/11/15  בערב בתיאטרון גבעתיים, בערב המופע תמי מזור תשיק את ספר הבכורה שלה – רומן  "דרור לתשוקה "

לרכישת כרטיסים: אתר או  09-8327221 050-2561231

בכורה עולמית ליצירת המחול "איש השנה" איציק גלילי
הכוריאוגרף הישראלי איציק גלילי חוזר ליצור בארץ ומביא לבמה יצירה חדשה בבכורה עולמית: "איש השעה". ביצירה זו בוחן גלילי את החיפוש של כולנו כחברה כוחנית וכבני אדם אחר התהילה של הרגע, אחר פיסת זיכרון שתיצור זהות אישית במסע האינסופי שלנו מזעקה לשלווה. ביצירתו, מציב גלילי בפני הקהל מראה ויוצר חוויה מטלטלת. במהלך העבודה  עוברים הרקדנים מהוויה המונית ומנוכרת למצב ענוג, חשוף ואינטימי. באמצעות התנועה והקול הרקדנים וסולניות האופרה המשתלבות ביצירה, מדגישים את הניגוד בין גסות לרוך. קולם של הרקדנים ונשימותיהם מהווים חלק בלתי נפרד מפס הקול המלווה את היצירה.

איש השעה, הלא הוא הצופה, והוא מִטלטל כמו הרקדנים על הבמה בין מצבי קיצון כוחניים וקבוצתיים לבין קטעי דואטים אינטימיים ועדינים. ליצירה חבר מעצב התאורה הישראלי – בינלאומי ירון אבולעפיה.

איציק גלילי החל את דרכו כרקדן בלהקות בת דור ובת שבע. בשנת 1991 העביר את מוקד עבודתו להולנד שם ייסד להקה משלו. מאז יזם גלילי את הקמתן של 5 להקות וארגונים בתחום המחול והחינוך למחול בהולנד. הוא יצר עשרות יצירות עבור להקות מחול בינלאומיות רבות ביניהן: בלט סט. פאולו, בלט מונטה קרלו, הבלט הלאומי של הולנד, להקת הבלט של האופרה הממלכתית במינכן, להקת המחול רמבר, הבלט המלכותי וויניפג, בלט סקפינו, הבלט של שטוטגרט, להקת בת שבע ועוד רבות.

כבר לפני הבכורה העולמית הוזמנה  "איש השעה",  להופעות במקומות שונים באירופה.  בחודשים ינואר-פברואר היצירה תוצג בהולנד: באמסטרדם, בהאג, ובכרונינגן. אחרי כן, בחודש אפריל תעלה בכמה מדינות בבלקן: בסרביה, באלבניה ובמקדוניה.

בחודש ינואר בתאריכים 25-26 תעלה העבודה במרכז סוזן דלל.

"איש השעה", בהשתתפות 8 רקדנים ישראלים ושתי סולניות אופרה.
"איש השעה" יפתח את אירועי  חשיפה בינלאומית 2015. למעלה ממאה אורחים ביניהם ,מנהלי פסטיבלים, עיתונאים, מנהלי תיאטראות, מנהלי מרכזי מחול ונציגים של מוסדות תרבות בינלאומיים מגיעים להכיר וללמוד מקרוב את סצנת המחול הישראלית.

שלושים וחמישה מופעים במהלך חמישה ימי חשיפה, עם למעלה מחמישים אמנים, יוצרים ורקדנים  – תכנית עמוסה, מגוונת בכל אולמות מרכז סוזן דלל, בחללי החזרות בו ובמרכז תמונע.

אירוע הפתיחה כאמור בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בבכורה העולמית של "איש השעה". רקדנים: איגור פטשנצ'וק, מיתר בסון, ישי קרסנטי, הלל פרלמן, אלון שטויאר, תומר פיסטינר, גל מהזרי, ארז צמח. סולניות אופרה: אפרת אשכנזי – סופרן, ענת צ'רני – מצו סופרן.

מופע הפתיחה של חשיפה בינלאומית 2015 באופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה תל- אביב יום רביעי, 02.12.15  20:00
יום חמישי, 03.12.15  20:00

המשכן לאמנויות הבמה – האופרה הישראלית תל אביב.  מחירי כרטיסים:   149 – 299 ₪

כרטיסים בקופת האופרה הישראלית 03-6927777 ובאתר האופרה הישראלית.

התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד – פתיחת עונת המנויים 2016

עונת המנויים החדשה של התזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד יוצאת לדרך. שימורה של מסורת הפיוט והמוזיקה האנדלוסית ממשיך אל שנת פעילות חדשה ומלאה תכנים מרתקים. עונת המנויים המורכבת מארבעה קונצרטים במהלך השנה מביאה לקהל את הזויות השונות של המוסיקה האנדלוסית מפיוטים קלאסיים מתוך שירת הבקשות ועד להשפעות הישראליות אותן סופגת התזמורת. על במה אחת נוכל למצוא את בכירי הפייטנים והסולנים יחד עם אומנים מהארץ ומחו"ל.

בין סילביה לטטואן (צילום יח"צ)
בין סביליה לטטואן (צילום יח"צ)

חיים לוק, אמיל זריהן, בנימין בוזגלו, מני כהן משה לוק ינעימו לנו בקולם תוך שיתוף פעולה עם אומנים מספרד, מרוקו וישראל כדוגמת יונתן רזאל וזהבה בן. על הקונצרטים ינצחו השנה סיון אלבו-בן חור, מיכאל וולפה ותייסיר אליאס מתוך רפרטואר מגוון ומסקרן שהכין היועץ המוסיקלי יורם אזולאי.

על המופעים:

 • "בין סביליה לטטואן"- דיאלוג מוזיקלי בין דרום ספרד לצפון מרוקו שילוב בין גדול הפייטנים רבי חיים לוק לאנסמבל שקארה שיציגן מוזיקה עממית מרוקאית- ערבית יחד עם פריטות גיטרה ספרדיות ואמני פלמנקו.
 • "קול זהב"- הזמרת זהבה בן בשיריה הקלאסיים ועיבודים מיוחדים של התזמורת האנדלוסית יחד עם הסולן הבינלאומי אמיל זריהן.
 • "שירת המקום"- היוצר והזמר יונתן רזאל שזכה בפרס היצירה מטעם אקו"ם על יצירה ישראלית במסורת היהודית בשיריו, בשילוב עוצמתי עם הפייטנים האנדלוסיים: מימון (מני) כהן ומשה לוק.
 • "גשר מוזיקלי"- בקונצרט חגיגי תארח התזמורת האנדלוסי יחד עם הסולן בינימין בוזגלו אמנים ממרוקו, המהווים את מרכז המוזיקה האנדלוסית העולמית.

עונת המנויים מתקיימת באולמות המרכזיים ברחבי הארץ:

מוזיאון תל אביב, תיאטרון ירושלים, המשכן לאומנויות אשדוד, היכל התיאטרון קרית מוצקין והמשכן לאומנויות באר שבע. אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בעונת המנויים החדשה. חוויה מוסיקלית מרתקת המציגה את הפנים הרבות של העושר העצום הטמון במוסיקה האנדלוסית. לפרטים ולרכישת מנוי 1-800-693-693 :     www.andalusit.co.il

תערוכות

הוועידה ה-3 לענף המזון והקמעונאות בישראל בגני-התערוכה

ענף הקמעונאות, עובר בשנים תהפוכות וטלטלות. רשתות שיווק נפתחות ונסגרות, מחירים עולים ויורדים, אמצעי הפרסום משתכללים, הרשת תופסת נתח נכבד, קמעונאות הדרכים מתפתחת והיחס לקונה הופך יותר ויותר לממוקד ומכוון מטרה. את הסוגיות האלו ינסו לברר ולבחון, בוויעידה ה-3 לענף המזון והקמעונאות, שתערך ביום רביעי ה-25 לנובמבר בגני התערוכה במסגרת שבוע המזון ותעשיות האירוח.

בוועידה, בהנחייתה של העיתונאית חגית ברונסקי, ידברו המובילים בענף, על החידושים הטכנולוגיים לצד השינויים והתהפוכות.

 • פאנל מעניין בנושא "קמעונאות דרכים", ידון בהתפתחותו המואצת של הענף. הפאנל, בהשתתפות מוטי סלע, מנהל אגף סחר, שיווק ופיתוח עסקי בדלק, ירון כהן, מנהל אגף השיווק בסונול ועמית זאב, מנכ"ל דור אלון.
 • פאנל מרתק נוסף, יעסוק בקמעונאות ברשת. בהשתתפות אלון רז, מנכ"ל זאפ, משה אלפרט מנכ"לMy Super Market  ועו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות.

בנוסף תתקיים הרצאה מיוחדת של עופר גל יו"ר קבוצת הדיה, שידבר על הגירויים, האמצעים והדרכים לייצר חווית קניה על מנת למשוך את הלקוחות כיום. עוד בכנס, על התמחור הידני למול האינטרנטי והקשר בין קמעונאים וספקים בפרספקטיבה עולמית.

את הכנס יפתחו עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר וראובן שליסל, מנכ"ל משותף ליימן-שליסל.

יום רביעי ה-25 בנובמבר בין השעות 9.00-13.45 בגני התערוכה בתל-אביב.

הוועידה השלישית לענף המזון והקמעונאות, תתקיים במסגרת שבוע תעשיות המזון, האירוח והקמעונאות בענף המזון ה- 32 שיתקיים ב-24 – 26  בנובמבר בגני התערוכה, תל אביב.

השנה תתקיימנה 4 תערוכות מקצועיות במקביל:

 • ישראפוד – תערוכת המזון והמשקה הבינלאומית המקצועית והגדולה בישראל.
 • Bake & Cake – התערוכה המקצועית לציוד, חומרים ומוצרי אפייה לענף הקונדיטוריות.
 • הוטקס – התערוכה הבינלאומית לענפי האירוח, הקמעונאות והשוק המוסדי בישראל.
 • קיטקס – התערוכה הבינלאומית לטכנולוגיות, ציוד ושירותים למטבח המקצועי.

שבוע תעשיות המזון והאירוח מאורגן על ידי קבוצת שטיר, אחת החברות המובילות בארץ בתחום התערוכות המקצועיות, בחסות משרד הכלכלה ולשכת המסחר תל אביב והמרכז, בגני התערוכה בת"א. שבוע תעשיות המזון והאירוח מהווה את הבמה המרכזית למפגש מקצועי בו נרקמות עסקאות ונוצרים קשרי מסחר בין יצרנים ויבואנים בתחום המזון והמשקה לבין אנשי הענף המייצגים את השוק המקצועי והמוסדי, השוק המאורגן והשוק הפרטי כמו גם למידה והעשרה.

שבוע המזון | 24 – 26 בנובמבר 2015 | גני התערוכה תל אביב

פסטיבלים ואטרקציות

מיפו עד אגריפס עם מחול בשוק מחנה יהודה כחלק מפסטיבל "חשיפה"

שרון וזאנה (צילום: נעמה נח)
שרון וזאנה (צילום: נעמה נח)

כיאה למסורת ירושלמית אמיתית, המצב הבטחוני לא ייבטל אף אירוע, בפרט לא כזה בשוק מחנה יהודה. לאחר דחייה של חודשיים, פסטיבל מיפו עד אגריפס חוזר כמתוכנן, הפעם בשיתוף פעולה עם פסטיבל "חשיפה" של מרכז סוזן דלל וחמשושליים.

'מיפו עד אגריפס' היא יוזמה מיוחדת של קבוצת המחול ק.ט.מ.ו.ן בניהולו האמנותי  של אלעד שכטר,  ובשיתוף עם עיריית ירושלים. זוהי שנתו השנייה של האירוע שמפגיש בין יצירות בכורה של טובי הכוריאוגרפים מרחבי הארץ בשיתוף אמנים ירושלמים. את העבודות מלווים בעלי עסקים בשוק מחנה יהודה שפותחים את הבאר שלהם למופעים שנוצרו במיוחד עבורם.
האירוע חושף בפני הקהל הרחב 7 עבודות מחול, מתוכן 5 בכורות, שנוצרו במיוחד ל'מיפו עד אגריפס'. המופעים יתקיימו ביום חמישי, ה- 2.12, בין השעות 19:30-23:00. הקהל יוזמן לעבור ממופע אחד לאחר כאוות נפשו, וכל עבודה תוצג שלוש פעמים. הקהל מוזמן, ללא תשלום, לכל האירועים, בסגנון שוטטות בארים (Barhopping).

האמנים המופיעים: דפי אלטבב בשיתוף עם האמן עידן שטרן בבר "השכנה", ירון שמיר (ברלין)- בבר 'הטיפה', סופיה קרנץ בשיתוף עידן הירשזון בבר – 'שם טוב', אסנת קלנר בשיתוף פעולה – הסדנא של ורטיגו  ב'דוויני' פיתה בר, שרון וזנה בשיתוף עם האמן תומר ספיר – ב'תחריר' בר תרבות מזרחית, אלעד שכטר בשיתוף עם שרי טיטו ב'תחריר' בר תרבות מזרחית ומיה יוגל בשיתוף עם נדב גרבר ב'תחריר' בר תרבות מזרחית.

ק.ט.מ.ו.ן קבוצת מחול בירושלים הוקמה על ידיד הכוריאוגרף והרקדן אלעד שכטר, יוצרת אירועי מחול ומביאה לקהל הירושלמי קול חדש, רענן ועדכני במרחב בו הוא חי. תוך שימוש ביחודיות של העיר, בהשראה הרבה שהיא מהווה לתושביה ותוך שימוש בכוחות אומנותיים ירושלמיים מקומיים ושיתופי פעולה עם אמנים מרחבי הארץ והעולם. בקבוצה חברים אמנים מדיסיפלינות שונות שהמשותף ביניהם הוא הרצון העמוק לפתח, לחיות וליצור אמנות בירושלים.

חמישי, 3.12, 19:30 – 23:00, שוק מחנה יהודה, ירושלים

 • דפי אלטבב בשיתוף עם האמן עידן שטרן בבר "השכנה" "במידה מספקת" 19:30, 20:15 ,21:00    רח' בית יעקב 11 שוק מחנה יהודה טלפון 02-5376916
 • ירון שמיר (ברלין)- בבר 'הטיפה' כוריאוגרף ומבצע: ירון שמיר שם היצירה: Dream F.H  20:15, 21:30, 22:00   רח' הדקל 2
 • סופיה קרנץ בשיתוף עידן הירשזון בבר – 'שם טוב' שם היצירה: Ἑκτά כל 10 דקות מהשעה 20:00, בשעה 22:00 שיחה עם היוצרים. רח' אשכול 4 שוק מחנה יהודה , טלפון 02-566-1441
 • אסנת קלנר בשיתוף פעולה- הסדנא של ורטיגו  ב'דוויני' פיתה בר שם היצירה: 'בוחשת' שעות המופע ב'דוויני': 20:00, 21:00, 22:00  כתובת :רח' בית יעקב 6 שוק מחנה יהודה.
 • שרון וזנה בשיתוף עם האמן תומר ספיר- ב'תחריר' בר תרבות מזרחית. שם היצירה: FLUIDA שעות המופע בבר 'תחריר': 21:45  כתובת :רח' האפרסק 17 שוק מחנה יהודה טלפון 050-993-865
 • אלעד שכטר בשיתוף עם שרי טיטו ב'תחריר' בר תרבות מזרחית שם היצירה: 'עורפא' שעת המופע בבר 'תחריר': 22:10. כתובת :רח' האפרסק 17 שוק מחנה יהודה טלפון 050-993-865
 • מיה יוגל בשיתוף עם נדב גרבר ב'תחריר' בר תרבות מזרחית  שם היצירה: Missed call שעות המופע בבר 'תחריר': 22:40  כתובת :רח' האפרסק 17 שוק מחנה יהודה טלפון 050-993-865

כתיבת תגובה