חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות

סיור בעקבות הרצל ||| קווי תעופה חדשים ||| ארועים במוזיאונים ואתרי תיירות ||| תערוכות ציורים חדשות ||| ספרי ילדים חדשים ||| להמשך הידיעות וההצעות נא ללחוץ על התמונה <<<

ארוחת-בוקר מול הים מלון נחשולים (צילום בועז לביא)
ארוחת-בוקר מול הים מלון נחשולים (צילום בועז לביא)

תעופה

חדש: לופטהנזה עם קו חדש בין פרנקפורט לטמפה, פלורידה

לופטהנזה השיקה טיסה ישירה חדשה מפרנקפורט לטמפה, פלורידה, ארה"ב.  עד חודש אוקטובר תציע לופטהנזה חמש טיסות שבועיות בקו החדש בין פרנקפורט לטמפה בהתאם ללוח הטיסות הקיצי. לוח הטיסות יעבור למתכונת חורף 2015/16 ב-25 באוקטובר. טמפה היא היעד השלישי בפלורידה ומצטרפת למיאמי ואורלנדו. עם השקת השירות החדש, לופטהנזה טסה ל-18 יעדים בארה"ב בסך הכל.

טמפה, אשר הוגדרה לאחרונה על ידי מגזיןMONEY  האמריקאי, כ "אבן חן אורבנית" וכעיר הטובה ביותר בדרום-מזרח ארה"ב, מציעה לתיירים מגוון רחב של אטרקציות תרבותיות  כמו מוזיאון טמפה לאמנות או מרכז סטראז לאמנויות הבמה, לצד סצינה קולינרית  דינמית ומגוונת.

מטוסי האיירבוס A340-300 שישמשו לשירות החדש מציעים כולם את שירות FlyNet של קישוריות אינטרנט בפס רחב ויופעלו בתצורה של שלוש מחלקות: מחלקת עסקים בת 18 מושבים, מחלקת תיירים פרימיום עם 19 מושבים ומחלקת תיירים בת 261 מושבים., בסך הכל 298 מושבים.

מחיר טיסת הלוך ושוב מפרנקפורט לטמפה מתחיל ב-739 אירו בלבד. לופטהנזה מציעה גם חבילות אטרקטיביות של טיסות ומלון בטמפה. לפרטים, בקרו באתר לופטהנזה.

A380 של לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)
A380 של לופטהנזה (צילום יח"צ חו"ל)

קבוצת לופטהנזה מציעה כעת 261 יעדים ב-101 מדינות

בחורף 2015 חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה – אוסטריאן איירליינס, בריסל איירליינס, ג'רמן-ווינגס, יורו-ווינגס, לופטהנזה וסוויס מוסיפות יעדים שיימשכו את נוסעי הפנאי.

נוסף על יעדים חדשים, לופטהנזה משנה את שעת הטיסה מפרנקפורט לתל-אביב. מעתה ואילך, ההמראה השנייה ביום מנמל התעופה בפרנקפורט לנתב"ג תיעשה בשעה 14:00 בצהריים במקום 21:25 בערב. שינוי שעת ההמראה מאפשר קישוריות טובה יותר בין טיסות טרנסאטלנטיות, כמו גם נחיתה בתל-אביב בשעות הערב המוקדמות.

עם פרסום לוח הטיסות החורפי ב-25 באוקטובר 2015, מציעה קבוצת לופטהנזה לנוסעיה רשת נתיבים מהצפופות בעולם ובה יותר מ-20,380 טיסות בשבוע. החורף ישרתו מרכזי הקבוצה בפרנקפורט, מינכן, ציריך, וינה ובריסל, כמו גם נתיבים ישירים נוספים מנקודה לנקודה 261 יעדים ב-101 מדינות. בנוסף, שיתוף פעולה עם 30 חברות תעופה שותפות מאפשר להגדיל את היצע הטיסות ולהעניק לנוסעים גישה לרשת כמעט כלל-עולמית. לוח הטיסות החורפי של כל אחת מהחברות בקבוצת לופטהנזה יהיה בתוקף מ-25 באוקטובר 2015 עד להחלפתו בלוח טיסות קיצי ב-27 במרס 2016.

החל מהחודש, אוקטובר 2015, חלה שיטת התמחור החדשה לטיסות מקומיות בגרמניה ואירופה של אוסטריאן איירליינס ולופטהנזה. הנוסעים במחלקת התיירים יכולים לבחור בין שלושה תעריפים: "Light", "Classic" ו-"Flex". אפשרויות אלו תקפות במיוחד להזמנה מראש של מושבים, הזמנה חוזרת או ביטול טיסות ומכסת המטען המוטס בחינם. מאז שהחלה מכירת הכרטיסים ביולי האחרון, אופציית התעריף "Light" הפכה לפופולרית במיוחד. בכל רמות המחיר ממשיכות חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה להתיר פריט אחד של מטען יד. הנוסעים יקבלו גם חטיפים ומשקאות במטוס, ייהנו משיבוץ מובטח למושבים בדלפק הצ'ק-אין ומבונוסים ל-Award Miles, Status Miles ו-Select Miles.

להלן החדשות החשובות ביותר של חברות התעופה מקבוצת לופטהנזה:

לופטהנזה: החורף תשרת לופטהנזה 197 יעדים ותפעיל בסך הכל 9,900 טיסות לשבוע. עם הנהגת לוח הטיסות החורפי מרחיבה לופטהנזה את היצע הטיסות הבין-יבשתיות בהתאמה לצורכיהם של נוסעי הנופש. טמפה בפלורידה היא יעד חדש שהוסיפה החברה ב-25 בספטמבר והראשון מבין יעדי נופש חדשים שיתווספו לרשימת הטיסות הממריאות מפרנקפורט בחודשים הקרובים. החל מסוף אוקטובר תתווסף העיר ניירובי בקניה ללוח הטיסות של לופטהנזה ובתחילת דצמבר גם קנקון ממקסיקו, אשר הטיסות אליה הן בעיקר טיסות שכר, וכן מאלה (המלדיביים) ומאוריציוס שיבואו בעקבותיה. פנמה סיטי תסגור את רשימת היעדים החדשים במרס 2016.

חדשות טובות לאוהדי ה-Airbus A380: החורף תפעיל לופטהנזה לראשונה את מטוס הדגל שלה בנתיב בין פרנקפורט להונג קונג. גם השירות מלוקסמבורג יורחב: עם 28 טיסות מפרנקפורט ו-24 ממינכן, מדינות בנלוקס ייהנו מתדירות טיסות הרבה יותר גבוהה מאי פעם. מערכת הטיסות של החורף תציע לנוסעים טיסות המשך מדי שעה ממינכן לדיסלדורף ולנמל התעופה טגל בברלין. שעות הטיסה, שהינן קלות מאוד לזכירה, כבר בתוקף לטיסות המשך ממינכן לפרנקפורט והמבורג וכעת החברה מרחיבה אותן לדיסלדורף וברלין. טיסות לופטהנזה ממינכן לברלין ימריאו בדיוק בשעה העגולה ולדיסלדורף בדיוק במחצית השעה.

החורף, קייפטאון תחזור להיות מקושרת למרכז של לופטהנזה בנמל התעופה במינכן. החל מ-25 באוקטובר, מטוס A340-600 בתצורה של ארבע מחלקות ימריא מדי יום לדרום אפריקה. לקוחות לופטהנזה יכולים גם להימלט ממזג האוויר הקר באירופה ולטוס ליעדים חדשים באיים הקנרים. ב-25 באוקטובר תושק טיסה חדשה בין מינכן ופוארטו אוונטורה וב-31 באוקטובר תצורף גם טנריף. נוסעים המחפשים יעדי חורף חדשים וקרירים יותר יוכלו לטוס בטיסה ישירה ממינכן למרכז ספורט החורף הגדול והמפורסם ביותר בפינלנד. החל מ-19 בדצמבר 2015 תמריא לופטהנזה מדי שבת לקיטילה הממוקמת 170 קילומטרים צפונית לחוג הארקטי. אתר הסקי הסמוך, לבי (Levi) הוא מרכז ספורט החורף הגדול ביותר בלפלנד.

אוסטריאן איירליינס : בחורף 2015/2016 תציע אוסטריאן איירליינס לנוסעיה מגוון רחב של טיסות ללא פחות מ-130 יעדים ב-59 מדינות. בתגובה לביקוש העונתי תציע אוסטריאן איירליינס לנוסעיה מגוון אטרקטיבי של יעדים שטופי שמש בחורף ובקיץ גם יחד.

חברת התעופה הוסיפה תשעה יעדים חדשים, בהם אודסה, מנורקה, מנצ'סטר, מיאמי, קולומבו, מאוריציוס, מרקש, שנגחאי ובארי. שירות הטיסה ייפתח תחילה לשלושה יעדים ארוכי-טווח באוקטובר 2015- מאוריציוס, קולומבו ומיאמי (אליה תטוס 5 פעמים בשבוע). בנוסף, אוסטריאן איירליינס תפעיל טיסות אחת לשבוע מווינה למרקש החל בנובמבר 2015. נוסעי חברת התעופה האוסטרית יכולים להזמין כרטיסים לשנגחאי מתחילת ספטמבר. הטיסות יוצעו לאורך השנה, החל מלוח טיסות הקיץ הבא שייכנס לתוקפו ב-4 באפריל, 2016. בהתאם לכך, אוסטריאן איירליינס תציע יעד שני בסין, בנוסף לפקין.

SWISS : מטוס הדגל של SWISS, הבואינג 777-300ER, ייכנס לשירות החורף בנתיבים מציריך. החל מינואר 2016 יטוס המטוס החדש, המיועד למרחקים ארוכים, בקו ציריך ניו-יורק. עם השקת לוח הטיסות החורפי תגדיל SWISS את התדירות בנתיביה לסאו פאולו שבברזיל ומיאמי שבפלורידה ותרחיב את השירות מז'נבה ליעדים ברוסיה ופורטוגל על מנת למלא את הביקוש העונתי. בסך הכל תטוס SWISS החורף ל-105 יעדים ב-49 מדינות.

בריסל איירליינס : חברת התעופה המובילה של בלגיה מבצרת עוד את מעמדה כמומחית בטיסות לאפריקה בהשקת טיסת המשך חדשה מנמל התעופה של בריסל לגאנה. החל מ-26 באוקטובר, מועד השקת הטיסה, תמריא החברה לאקרה, בירת גאנה, ארבע פעמים בשבוע. לוח הזמנים מציע טיסות המשך נוחות במיוחד לגרמניה, צרפת, בריטניה, איטליה, אוסטריה, שוויץ, סקנדינביה וארה"ב.

בחורף הקרוב תרחיב בריסל איירליינס גם את לוח הטיסות שלה באירופה ותטוס לברמן חמש פעמים בשבוע, לזגרב שש פעמים בשבוע ולראשונה גם לבילונד שבדנמרק עם 12 טיסות בשבוע. ואחרונה חביבה, לבריסל איירליינס יש חדשות טובות לשוחרי השמן. טנריף וגראן קניה שבאיים הקנרים יזכו לשתי טיסות שבועיות לנמל התעופה בבריסל. החברה גם משיקה יעדים חדשים ומגדילה את תדירות הטיסות בנתיבים קיימים. בחודשי החורף היא תציע יותר טיסות למונרוביה (ליבריה), פריטאון (סיירה לאון), לומה (טוגו), קוטונו (בנין) וואגדוגו (בורקינה פאסו).

מלונות ותיירות

ארוחת בוקר עשירה במלון חוף נחשולים בימי שישי ושבת, בין השעות 7:30-12:00

ארוחת בוקר לובי בר מלון חוף נחשולים (צילום בועז לביא)
ארוחת בוקר לובי בר מלון חוף נחשולים (צילום בועז לביא)

מלון חוף נחשולים מזמין את הקהל הרחב, לארוחת בוקר עשירה מול הים בימי שישי ושבת בבוקר, בלובי בר החדש, בין השעות 7:30-12:00.

ארוחת הבוקר בניצוחו של שף עופר בן גיגי, כוללת: מזנון סלטים עשיר, מבחר גבינות קשות, גבינות עיזים בטעמים שונים, מבחר גבינות צאן (סנט מור, קממבר, רוקפור), מבחר דגים (הרינג כבוש בשמן, רוסט סלומון, פרוסות פלמידה מעושנת), מבחר לחמי שעור בטעמים ולחמי מחמצת, קישים בטעמים שונים, ריבות וממרחים, מגוון מאפים, פירות העונה, שתיה חמה וקרה ועוד.

מלון חוף נחשולים שוכן לחופו של הים התיכון למרגלות רכס הכרמל על רצועת חוף לבנה, בין מרחבי דשא ירוקים, גינות מטופחות , המוקף מפרצי ים טבעיים, לגונות מים צלולים, איים קטנים סמוכים לקו החוף, אתרים היסטוריים, דגים, ציפורים ונוף עוצר נשימה של שקיעות קסומות.

במלון, 153 יחידות אירוח מגוונות לזוגות, בודדים ומשפחות, מתוכם 73 חדרים רגילים, 39 חדרי "נופש כפרי" הנמצאים במתחם הקיבוץ, במרחק הליכה של מספר דקות מקו המים ובסמוך להם נמצאת "וילה שונית", וילה מפוארת ומרווחת, בעלת חמישה חדרי שינה נפרדים וסלון גדול, המתאימה לנופש לאירועים משפחתיים ולבילוי עם חברים ו- 40 חדרי בוטיק יוקרתיים ממוקמים מול מפרץ ים קסום וחולות לבנים.

מחיר ארוחת בוקר – 85 ₪ לסועד (מבוגר או ילד), במזנון חופשי. מלון חוף נחשולים – 04-6399533, אתר מלון נחשולים.

'מפגש הדייגים' החדש בנמל עין-גב  ערבי שלישי וחמישי, החל מהשעה 20:00

מטעמי דגים וציפס במפגש הדייגים בנמל עין גב (צילום טל ציון)
מטעמי דגים וציפס במפגש הדייגים בנמל עין גב (צילום טל ציון)

בנמל עין גב, בו נפגשים כל יום הדייגים וצוות הדייגים מכל העולם, המגיעים עם ספינות הדייג ושלל הדייג מהימה, פותחים שולחן מטגנים סרדינים וצ'יפסים עם שום, לימון, עשבי תיבול ובירה ויין בצד. אנשי האזור החלו להגיע, לשמוע על חוויות הדייגים ולטעום את המטעמים.

כשהמקום היה צר מלהכיל את כל החברים שהצטרפו לדייגים, הוא הורחב, ולבסוף החליט הקפטן והדייג מנחם לב, לפתוח את 'מפגש הדייגים' בנמל עין-גב גם לקהל הרחב. המקום שופץ ונפתח לאחרונה – משלב את אהבתם הגדולה של הקפטן וצוות הדייגים, לכנרת ולאוכלוסיית הדגה תוך דגש על חשיבות התיירות החקלאית המתפתחת בארץ בשנים האחרונות.

המקום מעוצב בעץ מלא, בר משקאות גדול, כסאות ושולחנות מעץ חלקם בתוך המבנה וחלקם על דק העץ ממש על שפת הכינרת. בתפריט מטעמי דגים טריים מהכינרת, צ'יפס, אלכוהול, מוזיקה וחברים. מפגש הדייגים גם עושה כבוד לעבר המפואר של ענף הדייג בעין גב, באמצעות תערוכה של צילומים ישנים מארכיון עין גב.

המקום פתוח בימים שלישי וחמישי החל מהשעה 20:00 ועד אחרון המבלים. לפרטים והזמנות טל ציון-  054-5658009.

סרטים

אני נפוליטני Song'e Napule

אני נפוליטני (צילום יח"צ)
אני נפוליטני (צילום יח"צ)

פאקו, בוגר הקונסרבטוריון, הוא פסנתרן מוכשר אך מובטל. בלחץ אמו הוא מתגייס למשטרה ונשלח בחשאי לנגן בחתונה של מאפיונרים. הפעם מקווים השוטרים להצליח ללכוד את הרוצח המבוקש "או'פנטזמה" (הפנטום, רוח הרפאים). פאקו בצרות צרורות, הוא מסכן את חייו, הוא לבוש כמו ליצן וגרוע מכל הוא נאלץ לנגן מוסיקה שהוא מתעב. אבל האירוע הזה ישנה את חייו.

את הסרט כתבו האחים מנטי יחד (צמד המכונה לא פעם "האחים כהן האיטלקים"), והשניים חוזרים כאן לז'אנר האהוב עליהם – הקומדיה הבלשית.  בדרכם המשעשעת הם שופכים אור על זמרי החתונות הזוכים למעמד של כוכבים בעירם ונותרים אנונימיים מחוצה לה.

הסרט בבימוי אנטוניו מנטי, מרקו מנטי (Marco Manetti, Antonio Manetti) ועם השחקנים פקו סטילו/פינו דיאמנטה: אלסנדרו רויה Alessandro Roja, לולו לאב: ג'אמפאולו מורלי  Giampaolo Morelli  ועוד.

איטליה 2014, 114 דקות , איטלקית, תרגום לעברית ואנגלית. החל מ- 15 באוקטובר בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

ספרים

"לא קוראים לי איזבלה" מאת ג'ניפר פוסברי

כריכת הספר לא קוראים לי איזבלה
כריכת הספר לא קוראים לי איזבלה

העלילה, שמלווה באיורים מיוחדים, מביאה את סיפורה של ילדה סקרנית בשם איזבלה שמחליפה דמויות ובכל פעם היא מפנטזת כי היא אישה אחרת ידועה אשר עשתה היסטוריה. באמצעות הסיפור לומדים הקוראים הצעירים את קורות חייהן של נשים חשובות בהיסטוריה שלנו.

מארוחת הבוקר עד ארוחת הערב חולף דמיונה של הילדה הצעירה על פני כל מיני נשים מרחבי העולם שעשו היסטוריה, ושבכל פעם היא הופכת להיות אחת מהן. משחק הדימיון של איזבלה מבוקר עד ערב חולף על פני נשים שעשו היסטוריה ברחבי העולם ונותן כוח והשראה לילדים.

זהו אינו ספר לבנות בלבד זהו ספר המדגיש את העצמה האישית היכולת להפוך בדמיון לכל דבר שתרצה ועם התקווה הזו לגבש את האני שלך ולהפוך לאדם שאתה בוחר להיות .

על הדמויות שחולפות בדמיונה של הילדה נמנות האסטרונאוטית סלי ריד, האמריקנית הראשונה שטסה לחלל, אנני אוקלי שנודעה כשולפת מהירה וכצלפית מעולה, רוזה פרקס שהיתה פעילה מרכזית בתנועה לזכויות האזרח בארה"ב, המדענית מארי קירי שהיתה חלוצה בחקר הרדיואקטיביות ואליזבט בלקול – האישה הראשונה בעולם שנלמדה בבית ספר לרפואה והפכה לרופאה מוסמכת.

בסוף הספר מופיע מידע מפורט על כל אחת מהנשים הללו, לרבות צילומים שלהן. נוסח עברי: יהודה אטלס. איורים: מיק ליטוין. מחיר: 58 שקל.

להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובאתר.

"ננו – הגיע מכוכב אחר בכדור הארץ לבקר" מאת שרה זלוף

ננו
ננו

יצור מכוכב אחר מגיע לביקור בכדור הארץ ויוצא להרפתקאות במהלכן הוא מלמד את הקטנטנים כיצד לשמור על הכדור שלנו. חינוך לשמירה על כדור הארץ מומלץ להתחיל כבר מגיל צעיר, על מנת להשריש בילדים את החשיבות שבכך. הספר "ננו" משמש כלי חינוכי המסביר לקטנטנים מה המשמעות של שמירה על הכדור שלנו, מדוע זה חשוב ואיך בדיוק עושים זאת.

גיבור הספר "ננו" הוא יצור מכוכב אחר שהגיע לבקר אצלנו על מנת לעזור בשמירה על כדור הארץ. ילד קטן פוגש ביצור המוזר שנראה כמו חייזר, ויוצא איתו להרפתקאות מעניינות ומהנות. במהלך הביקור לומדים הילד וחבריו מדוע חשוב למחזר עיתונים ולא להשליכם לפח, מבין כי אסור לקטוף פרחים מוגנים, לומד מדוע אסור להשליך על הרצפה ברחוב קליפה של בננה, למה חשוב לשמור על שקט בשעות הצהריים ומדוע אסור לפגוע בבעלי חיים. עם סיום ההרפתקאות המשותפות במהלכן למדו לביא וחבריו כיצד לשמור על כדור הארץ, נפרד ננו מכולם וחוזר לכוכב שלו.

בסוף הספר תמצאו דפי פעילות, שמזמינים את הילד לספר כיצד הוא שומר על כדור הארץ ואף לכתוב מכתב לננו. עיצוב ואיור: הילה מעוז. מחיר: 78 שקל.

להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובאתר:

"על התנהגות ורגשות" סדרת ספרים חדשה

ארבעה ספרים יוצאים לאור בסדרה החדשה "על התנהגות ורגשות", כשכל אחד מהספרים עוסק בהתמודדות עם רגש אחר: פחד, קושי בשיתוף, עצב ושמחה והתגברות על הקושי שבהתנהגות על פי כללים. סדרת ספרים חדשה מבית ספר לכל כוללת 4 ספרים, אשר כל אחד מהם עוסק ברגש אחר. באמצעות סיפורים קלילים מעולמם של הילדים, המלווים באיורים צבעוניים שממחישים את העלילה, נחשפים הילדים לכלים להתמודדות עם רגשות שונים, ביניהם פחד, איסורים, הקושי בשיתוף, תחושת עצב ושמחה. בסוף כל ספר יש הצעות לפעילות ולשיחה על הנושא בו עוסק הספר, וכן סיפור נוסף בציורים שיעודד את הילד לספר בעצמו על הרגש שהוצג בספר.

עצוב ושמח מתוך הסדרה
עצוב ושמח מתוך הסדרה

סדרת "על התנהגות ורגשות" מציעה את הספרים הבאים:

 • "מי פוחד" – סיפור המפגיש את הילד עם הצורך להתמודד עם פחד, כמו פחד ממפלצות, מטיסות, זיקוקי דינור, חושך ועוד.
 • "אני רוצה לבד" – הסיפור בו עוסק בחשיבות שבשיתוף. למה חשוב לשתף חברים במשחק קבוצתי, תחושת הסיפוק שמרגישים במשחק משותף עם החברים ועוד.
 • "עצוב ושמח" – בו הסיפור חושף את הילד לדברים שעלולים להעציב אותו ומה עשוי לעודד אותו ולשמח. מה מרגיש הילד למשל כשהצעצוע שלו נשבר, איזו תחושה עולה בו לאחר שמתקנים את הצעצוע, איך זה מרגיש שהכלב של המשפחה הולך לאיבוד ומה התחושה שמוצאים אותו ועוד.
 • "אבל למה אסור לי"  – מתאר באמצעות סיפור קליל חוקי התנהגות בחברה כמו כללים בחציית כביש, מדוע צריך ללכת לישון בערב, למה חשוב לשמור על הכללים במשחקי קופסא, למה צריך לקום בבוקר לגן, מדוע על ההורים לשמור על כללי התנהגות במקום עבודתם ועוד.

כתבה: סוג ריבס. תרגם: תומר קרמן. איורים: דזידריה גויצ'רדיני. מחיר: 58 שקל. להשיג בחנויות הספרים המובחרות ובאתר.

מוסיקה ותיאטרון

בודיטראפיק Bodytraffic

צילום יח"צ חו"ל
צילום יח"צ חו"ל

להקת המחול מלוס אנג'לס הגיעו לארץ בשבוע שעבר כדי לקיים פעילות ברחבי הארץ עם רקדנים ועם בעלי צרכים מיוחדים. ההופעה הראשונה של הלהקה בישראל תיערך בתיאטרון ירושלים בתאריך 14.10, ולאחר מכן תקיים הלהקה שלושה הופעות במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב בין התאריכים 15-17.10.

זהו ביקורה הראשון בישראל, ובהופעותיה תוצג תוכנית מגוונת של ארבע יצירות שונות ועכשוויות. שתיים מהן של כוריאוגרפים ישראליים חופש שכטר וברק מרשל, שנוצרו במיוחד עבור הלהקה.

חברי הלהקה הגיעו לארץ במהלך חוה"מ סוכות. במסגרת הפעילויות חברי הלהקה קיימו בשבוע האחרון סדנאות וכיתות אמן לרקדנים ועבדו גם עם רקדנים עם צרכים מיוחדים וגם עם רקדנים דתיים וחרדיים. סדנאות נוספות תתקיימנה במקומות שונים כמו הערים לוד, עפולה, ירושלים  וכפר יאסיף.

את הפעילות המיוחדת הזו מארגנת מחלקת התרבות בשגרירות ארצות הברית. בודיטראפיק שותפה להפיכתה של לוס אנג'לס למרכז חשוב של יצירת מחול עכשווי.  הלהקה הוקמה בשנת 2007 על ידי ליליאן ברבייטו וטינה פינקלמן ברקט. מאז הלהקה מופיעה בכל רחבי העולם. קרן הג'ויס למחול הגדירה אותה "הלהקה של העתיד", ובשנת 2013 בחר העיתון "לוס אנג'לס טיימס" את מופעי הלהקה כאירוע התרבות הטוב ביותר באותה שנה.

הלהקה נתמכת על ידי מספר גופים וקרנות התומכים במחול ובהם גם הקהילה היהודית בלוס אנג'לס, וזכתה למלגות ולתמיכה להעלאת יצירות חדשות. כמו כן, הלהקה מרבה לקיים פעילות תרבותית וחינוכית בקרב הקהילה.

היצירות שנבחרו לביקור הלהקה בישראל מייצגות את פניה המגונות של הכוריאוגרפיה העכשווית עם פסקול הנע בין אתני, לאלקטרוני ועד למוסיקת ג'אז אמריקאית פופולארית.

 
- פרסומת -

 

"הפסקת אש" של בורדל טוטאל 12-13 באוקטובר 2015

בורדל טוטאל "הפסקת אש" (צילום יח"צ)ערב קברט-קרקס בלתי מצונזר, שמעניק פרספקטיבה חדשה ומרעננת על כל מה ש(לעזאזל)קורה פה. במופע סאטירי-אינטראקטיבי בליווי מוזיקה חיה ובשיתוף הקהל, עולים נושאים שבועטים בבטן, בהשראת המלחמה האחרונה  בישראל ומציאות החיים בישראל ככלל. העטיפה המבדרת מקלה על בליעת הגלולה המרה ומייצרת ערב בלתי נשכח. תמונת המציאות הישראלית בימינו, בארץ שמתקיימת על הגבול שבין הפסקת אש למלחמה, עולה במופע חדש וראשון מסוגו בארץ, המשלב בין שחקנים, אמני קרקס, רקדנים ולהקה חיה.

המופע "הפסקת אש" מתרחש כולו בחלל של מועדון קברט המומשל למדינה, אך מתקיים באותה מידה בבועת מציאות נפרדת: מנהלת המקום יפה אטיאס, המנחה הסורר פוליטיקאי ב(אימ)פוטנציה, סרן א'- אומן הקרקס שחזר ממילואים, רב מלצרים אילם שהוא גם רב להטוטים, זמרת קברט מדהימה שלא מקבלת במה ונערת קרקס גמישה בסכנת הכחדה, כולם נאחזים בתקווה לגלגל הצלה: צ'ק שמנמן מאמריקה, או אולי שרת התרבות שתכבד בנוכחותה ותפתיע עם בשורה מתוקה.
"קברט טוטאל" היא קבוצה עצמאית של אומנים יוצרים, הפועלים משנת 2008 למען קידום תרבות הקרקס המודרני ותיאטרון הרחוב בארץ. הקבוצה מפעילה עשרות אירועים במהלך השנה, בהם תיאטרון הרחוב במתחם התחנה ב-3 השנים האחרונות, ומהווה בית לעשרות אמני במה, מוזיקאים ומעצבים. תוך ייעוץ וקידום שיתופי פעולה בין אמנים, יוזמת הקבוצה פעילויות ערכיות ואומנותיות בדגש על הפן החינוכי- קהילתי, ומפתחת מסלולי הכשרה שבהם ישתלב בהמשך גם נוער בסיכון בעבודה עם הקהילה.  ביצירה וביצוע של הופעות אינטראקטיביות ברמה אומנותית בלתי מתפשרת, הקהל של הקברט הוא חלק אקטיבי מעולם דימויים הנברא עבורו.
תחת מטריית הקבוצה נוצרו מופעי "בורדל טוטאל", המציגים תרבות חדשה ומפתיעה, במופע שהוא יחיד מסוגו בנוף המקומי. עם עשרות מופעים שונים ומגוונים מאחוריהם, כולם אמיצים, שנונים ובעיקר בלתי נשכחים, שהספיקו להפוך לקאלט, אספה הקבוצה קהל אדוק הגודש את מועדון הקברט, מופע אחרי מופע.

דבר הקברט: "במופע החדש, אנו יוצקים את חוויית היצירה כאמנים צעירים שבוחרים להמשיך ליצור, להאמין, לחלום ולהגשים, במדינה בה ערכי חינוך ואומנות נדחקים לפינה. ז'אנר הקברט, המזוהה בעולם עם צורך למתן פורקן ומחאה מחתרתית בעתות מלחמה, נחקר במופע בהקשר הישראלי. לצד המראה המשקפת את המציאות המורכבת, המופע מציע אלטרנטיבה- לקחת נשימה, לפקוח עיניים, לקפוץ באומץ, ולהוביל המרכבה".

יוצרים, כתיבה ובימוי: נועה מורדוביץ, רועי אסף וטלי רגב.

שחקנים: רועי אסף, מורן ארביב, יפעת כהן. אומני קרקס: רפי ויטיס, אמיר ניר גאון, ג'ניפר כהן. מוזיקאים: רן יעקובוביץ, עומר הרשמן וגיא לוי. בחסות משרד הקליטה, מפעל הפיס, קרן מתן רבינוביץ.
פתיחת דלתות: 20:30 תחילת מופע: 21:00, מועדון הבארבי (קיבוץ גלויות 52, ת"א). עלות כרטיס: בקופות 120 ש"ח, 85 ש"ח ברכישה מוקדמת (כמות מוגבלת), 80 ש"ח לקבוצות.

רכישת כרטיסים באתר הבארבי <<<
תערוכות

"עירום נפשי" של אסי רוזנברג – כל הכנסותיה תרומה לעמותת 'אחת מתשע'

עירום נפשי אסי רוזנברג
עירום נפשי אסי רוזנברג

לרגל חודש המודעות לסרטן השד שיצוין במהלך חודש אוקטובר היוצר אסי רוזנברג מקדיש את התערוכה "עירום נפשי" למען עמותת "אחת מתשע". במסגרת זו, תוצג תערוכה ייחודית המשלבת וידאו, צילומים ומילים על כ-20 נשים אמיצות שפתחו את הפצע הנפשי שלהן, שברו את כל החומות ופגשו את עצמן, בלי מסיכות (אחת מהנשים המשתתפות בתערוכה התמודדה עם מחלת הסרטן).

התערוכה תוצג עד 26 לאוקטובר במרכז ענב לתרבות. עמותת "אחת מתשע" המסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994. העמותה מעניקה תמיכה באמצעות מתנדבות, שהחלימו מסרטן השד, לצד תמיכה רגשית על ידי אנשי מקצוע ומסייעת במידע ובמיצוי זכויות.

אסי רוזנברג הוא תסריטאי ב"רשת" ובזמנו הפנוי יוצר תערוכות צילומים ומילים שהכנסותיהן הן תרומה לקהילה ולעזרה חברתית. את התערוכה "עירום נפשי" החליט להקדיש לעמותת "אחת מתשע".

התערוכה "עירום נפשי" תוצג במרכז ענב לתרבות, רח' אבן גבירול 71 תל אביב, בין התאריכים 9-26.10.15

שעות פתיחה: א'-ה' 9:00-16:30 , בשעות הערב בהתאם לפעילויות המרכז.

"איך אני נראה?" – תערוכת ISPRINT 2015 תארח סדרת הרצאות מקצועיות

במסגרת תערוכת Isprint 2015 (ישפרינט) – תערוכת הדפוס המקצועית הבינלאומית הגדולה בישראל, תתקיים ביום רביעי 21 באוקטובר 2015 סדרת הרצאות העשרה מקצועיות מבית "הקואופרטיב", במהלכן ילמדו המשתתפים את הדרכים המרכזיות והנכונות ביותר להגיע לנראות המדויקת בכל סוגי הדפוס. ההרצאות המלוות בהדגמה מעשית מיועדות לבתי דפוס, מעצבים, צלמים, דפסים ומקבלי החלטות בתחומי הדפוס השונים ויתקיימו בגני התערוכה בתל אביב, בין השעות 11:00-20:00.

להלן תוכנית ההרצאות: Isprint 2015 – אז איך אני נראה?

 • 11:00-12:00 הרצאה 1 – נראה אותך בפרופיל (ניהול צבע) מרצה: מישל סורסקי. סביבת העבודה כוללת צבעוניות רבה בכל מקום- בפוטושופ, במדפסות, במסכים ובתמונות. כל בעל מקצוע מעוניין ש"המשהו החשוב שלו" למשל: לוגו, תמונה, אייקון וכדומה, תמיד יהיה באותו צבע ויעביר את אותו המסר. במהלך ההרצאה נלמד איך להגיע לנראות וצבעוניות זהה בצורה מעשית ומובנת לכל אחד. הרצאה זו מלווה בהדגמה מעשית
 • 13:00-14:00 הרצאה 2 – בואו לטייל בעולמו של המכייל (מסכים). מרצה: מישל סורסקי. אנו יושבים מול מסכים המון שעות ביום, כיצד אנו יודעים שהמסך שלנו אכן מראה לנו את הצבעים הנכונים כמו במציאות? בהרצאה זו נלמד איך לקבל צבעוניות זהה במסך ובמדפסת, איך לבחור את המסך המתאים לצרכים שלנו וכיצד ניתן לכייל אותו באופן מעשי. הרצאה זו מלווה בהדגמה מעשית.
 • 15:00-16:00 הרצאה 3 – כל מה שצריך לדעת על "סגירות" ולא ידעת לשאול (הכנת קובץ להדפסה). מרצה: מישל סורסקי. כאשר מכינים קובץ להדפסה, איך יודעים שהקובץ תקין, ושהצבע יצא נכון בכל המקומות? במהלך הרצאה זו נלמד איך להכין קבצי PDF לכל סוגי הדפוס והנייר השונים, הגדרות סגירה מתוכנות, עיצוב ותוכנות משרדיות, איתור שגיאות ידני ואוטומטי ומבט על עיבוד תמונה מקצועי, פוטושופ והקשר להכנה לדפוס. הרצאה זו מלווה בהדגמה מעשית.
 • 17:00-18:00 הרצאה 4 – תמונה אחת שווה אלף מילים, אך מה עושים כשיש אלף תמונות? מרצה: טל ניניו. כולנו מצלמים היום המון תמונות, כאשר באים להדפיס חשוב שהתמונות תצאנה יפות ושיראו טוב בכל סוגי הדפוס. בהרצאה זו נלמד מה הדרך הכי קלה ומקצועית לטפל באלף תמונות ומה הדרך הנכונה לטפל בתמונה לפי סוג הנייר. הרצאה זו מלווה בהדגמה מעשית.
 • 19:00-20:00 הרצאה 5 – שמים את הפונט בפרונט. מרצה: צביקה רוזנברג. שלט, נייר מכתבים, אתר אינטרנט, מכילים אותיות – פונטים. בהרצאה זו ניתן את הדעת על כל האותיות שבמילים, נסקור את סוגי הפונטים בעברית, משפחות ומשקלים. נדון במסרים שמעבירים הפונטים ונלמד כיצד לבחור את הפונט הנכון לפי סוג הדפוס המיועד ולטובת הנראות המקסימלית. הרצאה זו מלווה בהדגמה מעשית.

השתתפות בהרצאות כרוכה בהרשמה מראש. להרשמה <<<

ישפרינט היא תערוכת הדפוס המקצועית הגדולה ביותר בישראל, לדפוס, דפוס דיגיטלי, גרפיקה, שילוט, שילוט דיגיטלי והוצאה לאור בישראל המהווה מוקד מפגש עסקי ומקצועי של בכירי תעשיית הדפוס בישראל, מקבלי ההחלטות בענף וכן למשתמשי הקצה. תערוכת ישפרינט, המאורגנת ע"י קבוצת שטיר, המתמחה בארגון תערוכות מקצועיות, נערכת בחסות לשכת המסחר תל אביב והמרכז (ארגון הגג של המגזר העסקי החופשי בישראל) וארגון אמנויות הדפוס בישראל מטעם התאחדות המלאכה והתעשייה.

בתערוכה יוצג מגוון רחב של חידושים והתפתחויות בענף הדפוס, עיצובים, חומרי גלם וסגנונות, החל מחידושים מעניינים בדפוס דיגיטלי, דרך הדפסות על חומרים קשיחים ועד לחידושים בתחומי הכריכות, הלמינציות, חומרים מתכלים ועוד.

בין החברות המשתתפות: מדיה קומפני, EPSON, קבוצת גטר, AGFA, CANON, , efi, COLORTEK מאסטר שיווק, ב.ר.ל.י, קבוצת שמעוני, FUJI, ע. בן צור, מפעיל ועוד רבים.

ישפרינט  | 20-22 באוקטובר 2015 | גני התערוכה תל אביב

שעות פתיחת התערוכה לקהל מקצועי: יום ג' 10:00 – 18:00 , יום ד' 12:00 – 20:00, יום ה' 10:00 – 18:00

פסטיבלים ואטרקציות

טיול שורשים בעקבות הרצל בישראל בתאריך ה 15.10

המשלחת של הרצל בבית הקברות בירושלים (צילום: הארכיון הציוני המרכזי של ההסתדרות הציונית העולמית)
המשלחת של הרצל בבית הקברות בירושלים (צילום: הארכיון הציוני המרכזי של ההסתדרות הציונית העולמית)

טיול בעקבות ביקורו ההיסטורי של בנימין זאב הרצל בישראל בשנת 1898 יתקיים ביום חמישי 15 לאוקטובר. הסיור יתקיים במקווה ישראל, ראשון לציון וירושלים ויכלול הסברים ונקודות ציון חשובות במסעו.

הסיור יתקיים ביוזמת מרכז הרצל של ההסתדרות הציונית העולמית.  את הסיור ינחה אוריאל פיינרמן, מדריך טיולים המתמחה במגוון מסלולים ייחודיים בארץ ובחו"ל בדגש על היהדות ועל קורותיו של בנימין זאב הרצל.

הסיור, שהינו פתוח לקהל הרחב ( בתשלום ובהרשמה מראש בלבד), יתחקה אחר ביקורו ההיסטורי של הרצל  בישראל ויכלול תחנות שונות ומרתקות בהם עבר: מקווה ישראל, ראשון לציון וירושלים. בכל נקודה יינתנו הסברים מקיפים על מעשיו שם , על האישים איתם נפגש  ואנקדוטות מעניינות מהביקור עצמו.

שעות הסיור הינן בין השעות 7:30-17:30 , הסיור פתוח לקהל הרחב. מחיר ליחיד: 95 ₪, מחיר לזוג: 170 ₪, אזרחים ותיקים: 90 ₪ ליחיד, 160 ₪ לזוג. ההרשמה לסיור עד תאריך ה-14.10 בתאום בטלפון: 02-6321515 או בדוא"ל: museum@wzo.org.il

מירוץ מועדון "חבר" יתרום לעמותת אתגרים את "הקילומטרים"

מירוץ חבר 2014 (צילום Hanstud)
מירוץ חבר 2014 (צילום Hanstud)

כמה פעמים אמרתם לעצמכם "אילו רק הייתי מקבל שקל על כל קילומטר שאני רץ…" אז זהו, עכשיו זה אפשרי. הגיע הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לרוץ !! מועדון "חבר" פתח את ההרשמה למרוץ השנתי של "חבר" עם הצעה ייחודית למשתתפים – ריצה לצד מעורבות חברתית. המרוץ שיתקיים בחודש נובמבר הקרוב, זו הפעם הרביעית ברציפות, יחשוף שני חידושים משמעותיים: לראשונה ייפתח המרוץ גם לקהל הרחב, כשהשתתפות באירוע מיועדת בנוסף לעמיתי "חבר" גם לחבריהם (עמית יוכל לרכוש כרטיסים עבור חבריו שאינם עמיתים).

החידוש השני הינו גולת הכותרת במירוץ הנוכחי – כחלק משיתוף הפעולה הקיים בין מועדון "חבר" לבין עמותת "אתגרים", הרצים המשתתפים, בעצם ריצתם והשתתפותם, יתרמו כסף לעמותה, הפועלת לקידום בעלי מוגבלויות ושילובם בחברה באמצעות ספורט אתגרי. היקף התרומה יקבע ויתבצע על בסיס סך כל הקילומטרים שירוצו משתתפי האירוע. במקביל לתרומה הכספית ישתתפו במירוץ כמה עשרות מחברי העמותה, כל אחד על פי יכולותיו.

מרוץ "חבר" הרביעי יתקיים ביום שישי, ה- 06.11.2015, בתל-אביב החל מהשעה 06:00 בבוקר. כל עמית יוכל לרכוש עד ארבעה כרטיסים לו ולחבריו (אין חובה שיהיו עמיתי "חבר") ולהירשם לאחד מן המקצים המוצעים: 5 ק"מ (מגיל 13), 10 ק"מ (מגיל 14), 15 ק"מ (מגיל 16) ומיני מרוץ של 800 מ' המיועד לבני משפחות וילדים עד גיל 12.

ההרשמה למרוץ תתקיים עד יום ראשון 1.11.15 בחצות באתר "חבר">>> https://www.hvr.co.il/

גלגלי אהבה 2015

גלגלי אהבה לירושלים (צילום יח"צ)
גלגלי אהבה לירושלים (צילום יח"צ)

"גלגלי אהבה" הינו מסע אופניים שנתי בן חמישה ימים, המשלב מסלולים המתאימים לרוכבי כביש ולרוכבי אופני הרים במגוון רמות רכיבה. מטרת המסע היא גיוס תרומות למען ילדי בית החולים אלי"ן בירושלים. זה אירוע הצדקה הבינלאומי הספורטיבי השנתי הגדול והמורכב ביותר בישראל, בו משתתפים מאות רוכבים ומתנדבים מהארץ ומרחבי בעולם.

מסע "גלגלי אהבה" יוזנק ב25 באוקטובר מבי"ס כדורי לרגלי הר תבור, ויסתיים ב 29 באוקטובר בבית חולים אלי"ן בירושלים.  במשך ארבעת הימים הראשונים, יעלו הרוכבים במסלולים שונים  מהכנרת לרמת הגולן ולחרמון, יחצו את אצבע הגליל ומשם יטפסו אל רכסי הגליל העליון והתחתון. ביום האחרון יעלו הרוכבים אל ירושלים דרך אזור בית שמש במסלולי כביש ושטח. בערבו של היום השני יהנו הרוכבים בכל המסלולים ממופע חגיגי של דיויד ברוזה .

המסע מאפשר  לרוכבים ליהנות מרכיבה מאתגרת, אווירה קסומה ואנשים מיוחדים שירכבו לצדם. ילדי "אלי'ן" מצטרפים גם הם לחלק מהמסע, כל אחד על פי יכולתו, ונהנים מחוויה מעצימה ומרגשת.

על פי מודל 'הרכיבה למען מטרה' של גלגלי אהבה, כל רוכב מתחייב לגייס מינימום של 2500$ ורוכבים רבים מצליחים לגייס סכומים גדולים בהרבה. בנוסף, מוצע לרוכבים מסלול רכיבה חד יומי "גלגאלי"ן" המיועד לרוכבים המעוניינים "לטעום" מחוויית המסע ולתרום את דמי ההשתתפות בסך 750 ₪.

כל אחד מהמשתתפים במסע רותם למען המטרה את מעגל החברים, בני המשפחה והעמיתים בעבודה. כאשר אלה נרתמים ותורמים בשמו לבית חולים אלי"ן, ובכך למעשה גם מעניקים חסות להשתתפותו במסע. אופיו המיוחד והמשפחתי של המסע הפך עם השנים את גלגלי אהבה למוקד משיכה לרוכבי אופניים, מתנדבים ותורמים. בשנת 2014 בעזרת כ- 700 משתתפים מ-10 מדינות  גוייסו תרומות בסך  10 מליון ש"ח. התרומות המגויסות משמשות ישירות לתמיכה בטיפול בילדי אלי"ן.

מסע "גלגלי אהבה" מציע מגוון רחב של אפשרויות ברמות שונות של רכיבה. רוכבי המסלולים נפגשים ומתחברים ביום החמישי לרכיבה לביה"ח אלי"ן בירושלים.

בין המסלולים:

 • מסלול כביש מיועד לרוכבים בכושר המסוגלים לרכב כ 7-8 שעות ביום, חמישה ימים רצופים. הרכיבה במסלול זה הינה בכבישים סלולים בלבד בנוף הררי, במרחק ממוצע של 70 -100 ק"מ ליום.
 • מסלול תיירותי הוא מסלול כביש נינוח יותר עבור רוכבים המעוניינים במסלול קליל, ומשלבת רכיבה יחד עם סיורים באתרי התיירות המרתקים שנבחרו בקפידה עבור מסלול זה.
 • מסלול כביש אתגרימיועד לרוכבי כביש מנוסים מאוד. והרוכבים בו יעבור כ-100 ק"מ בכל יום. במסלול זה קצב הרכיבה מהיר הרבה יותר, העליות תלולות והמרחקים ארוכים יותר.
 • מסלול שטח מיועד לרוכבים אשר נהנים מרכיבת שטח ומנוסים בכך. ישנם קטעי רכיבה טכניים, סינגלים, ירידות ועליות סלעיות ותלולות. רוב המסלול הינו בשטח בשבילי אופניים ודרכי 4*4.
 • מסלול שטח אנדורומיועד לרוכבי שטח חזקים שבנויים לאתגר מיוחד. יותר קילומטרים,  קצב הרכיבה מהיר יותר, וליותר שיפועים! מיועד לרוכבים המסוגלים לרכב כ-80 ק"מ של רכיבת שטח, חמישה ימים ברצף, (סה"כ רכיבה בחמשת הימים 375 ק"מ).
 • גלגאלי"ן– רוכבים המעוניינים "לטעום" מחוויית המסע המלא או שאינם יכולים להגיע למסע המלא מוזמנים להצטרף למסלול גלגאלי"ן חד יומי. מסלול גלגאלי"ן יתקיים ביום הראשון והחמישי של מסע גלגלי אהבה ברכיבה בכביש או בשטח.

ביום השלישי של המסע יוכלו משתתפי "גלגלי אהבה " בכל המסלולים לבחור ביום חופשי מרכיבה וליהנות מאחת משלוש האפשרויות הבאות: יום ספא מפנק, ספורט חבלים אתגרי, טיול רגלי קל במירון וצפת העתיקה.

לפרטים נוספים והרשמה באתר <<<

לעוף עם הרוח במוזיאון המדע בירושלים

"לעוף עם הרוח" אירוע הסתיו של מוזיאון המדע בירושלים מציע למבקרים שלל פעילויות מהנות לכל המשפחה , והכל בסימן הרוח. במוזיאון יוצגו מוצגים פעילים ואינטראקטיביים הפועלים באמצעות כוחה של הרוח ומדגימים עקרונות פיזיקליים של האוויר.

לעוף עם הרוח (צילום טל בר-לב)
לעוף עם הרוח (צילום טל בר-לב)

בין המוצגים החדשים והמחודשים שיפעלו:

 • 'נישא על הרוח' – שולחן אוויר המציג בפני המבקרים אתגר משעשע של בניית מסלול מכשולים דרכו יש להניע גופים קלים על גבי זרמי אוויר המגיעים מכיוונים שונים.
 • 'הכח לרחף' מפוח שולחני גדול שמאפשר בנייה של מבנים מרחפים במגוון גדלים וצורות, העפת מדחפי פלסטיק בעזרת צינורות אוויר בגדלים שונים ובחינת השפעתו של זרם אוויר על התנועה.
 • משגר מטוסי נייר המבקרים יוכלו  לעצב, לקפל  ולבנות מודלים שונים של מטוסי נייר ולאחר מכן לנסות להעיפם במסלול שיגור ודאייה דרך מטרות נייחות ונעות.
 • בנוסף בחצר הכניסה למוזיאון תוצב 'סערת רוחות' – סביבת פעילות מהנה לכל בני המשפחה בה אפשר להתנסות וליהנות, בסערה צבעונית בין זרמי אוויר בעוצמות שונות ולהעיף צעיפים וסרטים, בלונים, עלי שלכת  ועוד.

במהלך ימות השבוע  וסופי שבוע  תוצג הדגמה מדעית משעשעת בהשתתפות הקהל 'כח הרוח': האם אפשר לראות את הרוח? כיצד יורים בעזרת הרוח? ומדוע היא מעיפה הכל? בהדגמה יוצג כיצד יורים טבעות עשן, מעיפים "כדור פורח" בעזרת מצנם ואיך אפשר לירות מטח של נייר טואלט!

וכמובן את החוויה אפשר גם לקחת הביתה בסדנת בניה. 'בלון- סילון' – רחפת, רכבל ומכונית, הורים וילדים משתתפים בסדנת בנייה ברוח  תנועת ,MAKE וממציאים מכונות פשוטות המונעות בעזרת בלון מנופח. הסדנה פתוחה לכל גיל והתוצרים הינם מזכרת לכל משתתף לקחת הביתה.

בגן המדע של המוזיאון יוצב מוצג אינטראקטיבי חדש של 'שעון גולף'. ותיק ובכיר המייקרים בישראל, דידי ורדי, יציג לראשונה בארץ את המוצג החדש שתכנן ובנה בחודשים האחרונים בסדנת אמן שקיים בMIT  בבוסטון בשיתוף עם סטודנטים במכון הטכנולוגי של מסצו'סטס. שעון חול גבה ממדים, בו כדורי גולף, המחליפים את גרגרי החול, יאפשר למבקרים הפעלה שלו בעזרת כח המשיכה בלבד. השעון שצבוע בכל צבעי הקשת מכיל מסלולים שונים עבור הכדורים וההפעלה של השעון מרתקת, משעשעת ומחכימה כאחד.

סרט טבע בתלת ממד: "מעוף החיים": סרט טבע מרהיב בתלת ממד מבית היוצר של דיסני Nature. חגיגה צבעונית מופלאה שמזמינה את הצופים לעוף עם פרפרים, דבורים, עטלפים וציפורים, מפרח לפרח ולהאביק ביחד איתם פרחים מרהיבים שצומחים באזורים שונים ובתנאים מגוונים ברחבי העולם. בסרט צילומים מקרוב ובטכניקות ייחודיות שחושפים בפנינו את היצירתיות המדהימה שבטבע ושיטות הפיתוי של הפרחים, שזקוקים למעופפים על מנת להתרבות. לסרט קריינות בעברית. (בתשלום נוסף 10 ₪ . הסרט יוקרן בשישי  ב12:00שעה ובשבת בשעה 13:00)

שעות פתיחה: א – סגור, ב' – ה' בשעות 10:00 – 18:00, שישי 10:00 – 14:00 ושבת בשעות 10:00 – 15:00.

מחירים: ילדים עד גיל 5 – חינם, ילד  מעל גיל 5 /מבוגר  45 ₪, כרטיס משפחתי (הורים וכל ילדיהם או סבים וכל נכדיהם) 160 ₪ הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות. לפרטים נוספים:   טלפון 02-6544888   או באתר <<<

יריד עיצוב ולייף סטייל ססגוני במרכז המסחרי ברעות (מודיעין)

צילום יח"צ
צילום יח"צ

המרכז המסחרי המחודש ברעות שופץ והורחב ונפתחו בתי קפה ומסעדות חדשות. עתה מגיע גם יריד עיצוב ולייף סטייל ססגוני ומלהיב בהשתתפות מעל 40 מעצבים שיציגו את קולקציית המוצרים שלהם.

היריד יתקיים במשך יומיים רצופים בתאריכים:

יום חמישי  22.10  בין השעות 14:00 – 22:00

יום שישי    23.10  בין השעות 09:00 – 15:00

הפנינג נשי ססגוני של כ-40 מעצבים ויוצרים מקומיים, לצד יבואני בוטיק ייחודיים מכל הארץ שיציגו מוצרים לעיצוב הבית (קרמיקה, טקסטיל, תמונות ועוד), מוצרים לילדים ולחדרי ילדים, תכשיטים, תיקים ומוצרי אופנה ועוד.

בחברת "הכשרת הישוב", המנהלת את המרכז המסחרי "לב רעות" (מודיעין-מכבים-רעות) זיהו את הוואקום שנוצר באזור ואת הצורך של הקהל המקומי באירועים. לאחר הצלחת שוק האיכרים של מיכל אנסקי, המתקיים מדי יום שישי וזוכה להצלחה אדירה, החליטו להמשיך עם יריד נוסף והפעם בכיוון אחר. הם חברו ל – miss picky שאצרה עבורם תמהיל מגוון ומדויק של מעצבים ליריד עיצוב ולייף סטייל מפנק.

בתום שלושה חודשי חופשות וחגים ארוכים, יתקיים במקום יריד מבית miss picky שיעמוד בסימן "אפטר פארטי". יריד שכולו הפנינג נשי ססגוני לאימהות האמיצות (ולסבתות המסורות) ש"צלחו" את יולי-אוגוסט-ספטמבר בכבוד.

ביו המציגים: השטיחים הססגוניים של Carpetism, מוצרי נייר, נוי וריהוט משלים של Studio connections , מסיכות העץ הצבעוניות של Urbanmasquerade, קרמיקה של קרן טיבי ושל ליאור שחר (Ceramics studio 1220), תכשיטים של רוני עוזיאל ושל עפרה לרנר, תיקים של מיטל לב ושל שקפק 22, אוסף אופנה ואקססוריז של Boutique Nomade, בגדי ומוצרי ילדים של Nuppi, Fizz, הולהמאמא ועוד רבים וטובים….

הפרטים המלאים בעמוד האירוע (איבנט) בפייסבוק <<<.

כתיבת תגובה