חדשות השבוע בעולם הרכב

פרסים לממציאים ומכוניות ||| מבצעי מכירות לסוף השנה ||| פסגת הרכב 2015 ||| דאצ'ה מוכרת את המכונית ה-3.5 מיליון ||| מבחר סרטים מעולם הרכב בעולם ||| לחצו על התמונה להמשך הכתבה <<<

חדשות

אולם תצוגה של חברת HM מוטורס (צילום תומר פדר )
אולם תצוגה של חברת HM מוטורס (צילום תומר פדר )

מרכז מכירות חדש ל-SHERCO , MV AGUSTA , AJP

קבוצת HM מוטורס הכריזה פתחה מרכז מכירות ולוגיסטיקה חדש במתחם גרנות מול קיבוץ גן שמואל. במסיבת עיתונאים שנערכה במקום הכריזה החברה על המהפכה המשולשת שאיתה יוצאת הקבוצה לדרך. המהפכה תבוא לידי ביטוי ב- 3 פרמטרים:

 • מהפכת מחיר – MV AGUSTA בהחל מ 69,900 ש"ח ומחירון חדש ואטרקטיבי של כלל מותגי החברה בתחום הכביש ובתחום השטח (AJP ו SHERCO)
 • מהפכה בתחום האחריות – לראשונה בישראל אחריות יצרן מורחבת אופציונלית ל-4 שנים, במותג היוקרה MV AGUSTA
 • מהפכת ה- Buy Back – הקבוצה מתחייבת לרכוש מלקוחותיה אופנועים בחזרה ובמזומן בכפוף לתקנון שקבעה.

תומר לויתן, המנכ"ל והבעלים של קבוצת HM מוטורס: "אנחנו מאמינים ביכולתנו כיבואנית אופנועים חדשה יחסית בענף, הפועלת עצמאית מזה 6 שנים, לבצע מהפכה של ממש בשוק הדו גלגלי. לצורך ביצוע המהלכים האסטרטגיים שקבענו לעצמנו לשנת 2016 רתמנו את היצרנים שלנו באירופה להצטרף אלינו למהפכה בישראל: הן באמצעות הנגשת המחיר והן באמצעות הרחבת אחריות היצרן וכל זאת במטרה להחזיר לאופנוע האירופאי את התהילה והמוניטין שיש לו ברחבי העולם – גם בעיני הרוכב הישראלי".

קבוצת  HM מוטורס נוסדה בשנת 2009 מתוך תשוקה אישית גדולה של בעלי החברה לאופנועי שטח ולרכיבת שטח. החברה שהחלה את דרכה כזכיינית של חברת HM  MOTO מאיטליה אשר עסקה בייצור ובשיווק של אופנועי השטח של חברת הונדה באירופה. בין השנים 2009-2011 הרחיבה החברה את פעילות היבוא שלה והחלה לעסוק ביבוא אופנועי כביש מתוצרת  SKYTEAM, קטנועי  AEON, LML, אופנועים דו שימושיים מתוצרת  AJP וטרקטורוני AEON. במסגרת התרחבות עסקית של החברה בשנת 2013, החלה החברה לייבא את מותג אופנועי השטח המדובר SHERCO ואת מותג היוקרה  MV AGUSTA. במהלך שנת 2015 העתיקה החברה את פעילותה מהמרכז לאזור התעשייה גרנות על מנת למקסם את שירות הלקוחות של החברה. כיום שוכנת קבוצת HM  מוטורס במתחם גדול ומודרני הכולל מחסנים, אולם תצוגה, משרדים ובקרוב יכלול גם מחסן רישוי ומרכז שרות מרכזי לכלל מותגי החברה.

חדשות הרכב בעולם ובארץ

הצוללת הצהובה של רז והיימן (צילום דני בר)
הצוללת הצהובה של רז והלל (צילום דני בר)

פסגת הרכב 2015 – ועידת ענף הרכב של ישראל

הוועידה תתקיים ב-25 לנובמבר במרכז הכנסים אווניו בקרית שדה התעופה החל מהשעה 8:00. בין המשתתפים בכנס: יקי אנוך -נשיא איגוד יבואני הרכב; יבין גיל מור, מנכ"ל אתר yad2 ; עו"ד ורו"ח יואל רטנר, מנכ"ל הוצאה מוכרת; דני שביט, מנכ"ל קבוצת קל אוטו; אורן אלעזרא, מנכ"ל אלבר; מי רון לוי סמנכ"ל קבוצת לוי יצחק, אופירה אבישי – סמנכ"לית שיווקית טויוטה ועוד.

בוועידה יתקיימו הפאנלים הבאים: *מגמות בשוק הרכב ,* פתרונות לצפיפות בכבשים וההשפעות על ענף הרכב, *המכונית בעידן הסמארטפון וכלכלה שיתופית, *כיצד משווקים רכב בשנת 2015. בנוסף, רז הימן והלל סגל על הספורט המוטורי בישראל.

ועידת ענף הרכב של ישראל יוצאת לדרך: ב- 25 בנובמבר בכירי ענף הרכב בישראל, לצד בכירי משרד התחבורה, יבואני הרכב הגדולים ומנכ"לי אתרי המכירות המובילים בענף הרכב יעסקו במגמות החדשות בשוק הרכב בתחום הטכנולוגיה, השיווק והרגולציה. את הועידה עורכת חברת מידע כנסים, זו השנה הרביעית.

בוועידה יתקיימו ארבעה פאנלים:

 • מגמות בשוק הרכב: בהשתתפות ערן יעקב, סמנכ"ל בכיר לתכנון וכלכלה ברשות המיסים; יקי אנוך,   נשיא איגוד יבואני הרכב; מי-רון לוי, שמאי רכב וסמנכ"ל קבוצת לוי יצחק; עו"ד ורו"ח יואל רטנר, מנכ"ל הוצאה מוכרת; ד"ר חגית בולמש, עו"ד  שותפה ומנהלת מחלקת הגבלים עסקיים ורגולציה במשרד פרל כהן צדק לצר ברץ; דני שביט, מנכ"ל קבוצת קל אוטו; אליחי אל-יגון, מנכ"ל LEASE4U.
 • פתרונות לצפיפות בכבשים וההשפעות על ענף הרכב: בהשתתפות מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו ומחזיקת תיק תחבורה, בינוי ותשתיות; תמר קינן, מנכ"ל תחבורה היום ומחר.
 • טכנולוגיות, המכונית בעידן הסמארטפון וכלכלה שיתופית: בהשתתפות שי סופר, המדען הראשי במשרד התחבורה; אסף בר-שי, אנליסט ועיתונאי רכב, iCar; פג׳ שמולביץ, פיתוח עסקי ושותפויות רכב Waze וחנן פרידמן, מייסד ומנכ"ל​ שרלוק.
 • כיצד משווקים רכב בשנת 2015: בהשתתפות אורן אלעזרא, מנכ"ל אלבר; אופירה אבישי,  סמנכ"לית שיווקית טויוטה; אדיר רגב, מנכ"ל GO Internet Marketing; ערן גוטדנקר, סמנכ"ל שיווק ומכירה וואלה!NEWS.

את הועידה תחתום הרצאה של נהגי המרוץ רז הימן והלל סגל, צוות פוינטר M3, שתעסוק בספורט המוטורי בישראל.

פרס טכנולוגיית הבטיחות לשנת 2015 של ארגון AutoBest לאופל אסטרה החדשה

אסטרה (צילום יח"צ חו"ל)
אסטרה (צילום יח"צ חו"ל)

הפרס הוענק לאסטרה החדשה בזכות מערכת התאורה החכמה Intellilux LED matrix light, מערכת תאורה חכמה אדפטיבית המופיעה לראשונה בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות והייתה קיימת עד כה רק במכוניות פאר. את בחירה נימקו צוות השופטים: "טכנולוגיית ה-LED מטרקיס היא פריצת דרך בתחום מערכות התאורה לרכב. אחרי בחינות נרחבות שערכו חברי AutoBest הוכיחה המערכת את יעילותה וניתן בהחלט לכנותה כקסם".
ארגון AutoBest הוא ארגון שהוקם בשנת 2000, המאגד תחתיו עיתונאים מ-26 מדינות ברחבי אירופה, ומטרתו לספק לצרכני הרכב באירופה המלצות אובייקטיביות על הרכבים הטובים ביותר לקניה על פי מגוון פרמטרים כמו בטיחות, חדשנות טכנולוגית, ידידותיות לסביבה ועוד. ארגון AutoBest מעניק בכל שנה את פרס הקניה הטובה של השנה, בו זכתה בשנת 2015 אופל קורסה החדשה, לצד בחירות בקטגוריות צרכניות נוספות.

מערכת ה- Intellilux LED matrix light מבוססת על יחידות תאורה המורכבות ממספר נורות LED עוצמתיות במיוחד המספקות תאורה בהירה ועוצמתית למרחק רב. מצלמה מיוחדת המחוברת למחשב תאורה מתקדם מאבחנת את תוואי השטח ומפעילה את עוצמת התאורה בהתאם, כשהיא מסוגלת לזהות תנועה נגדית ולהפחית את עוצמת התאורה כדי למנוע סינוור.
אופל אסטרה החדשה מציבה סטנדרטים חדשים בבטיחות לא רק באמצעות מערכת התאורה המתקדמת Intellilux LED matrix light. אופל ציידה את האסטרה החדשה גם בחבילת הבטיחות המקיפה Opel Eye, המשלבת מגוון מערכות בטיחות והתראה אקטיביות המבוססות על מצלמה וראדאר. חבילת ה-Opel Eye כוללת מערכות התרעת התנגשות מלפנים (FCA), התרעה על סטיה מנתיב (LDW) ושמירה על נתיב הנסיעה (LKA), זיהוי תמרורים וסימני דרך (TSA) וזיהוי עצמים בשטחים מתים (SBSA). עם מערכות אלו מציבה אופל אסטרה החדשה סטנדרט חדש של בטיחות בסגמנט המשפחתיות הקומפקטיות.
חדש: GENESIS מותג היוקרה של יונדאי

VC Euisun Chung_Genesis Brandקונצרן הרכב הדרום קוריאני יונדאי, הכריז על השקת מותג רכבי יוקרה- ג'נסיס. בכוונת החברה להשיק 6 דגמים חדשים החל מינואר הקרוב ועד 2020.

ג'נסיס עומד להתחרות המותגי היוקרה של חברות רכב אחרות כמו אינפיניטי ועוד. דגמי ג'נסיס יהיו מסומנים באות G ובמספרים 60, 70 וכו'.

לא נמסרו נתונים על יעדי המכירות של החברה לגבי מותג זה.

3.5 מיליון דאצ'ה על הכביש

מותג הרכב הרומני שחזר לאירופה ולמזרח התיכון בעשור האחרון, מסר את הרכב ה-3.5 מיליון, ללקוח בבריטניה. במחצית הראשונה של שנת 2015 מכר המותג 290,024 מכוניות תוך הפגנת צמיחה של 10.1% במכירות.

ועידת רו"המ ה-3 לתחליפי דלקים

וועידת ראש הממשלה לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה, שהתקיימה בתאטרון הבימה בתל אביב, ננעלה עם התעניינות שיא מצד גופים בינלאומיים רבים. הועידה שכללה הרצאות ודיונים בהשתתפות בכירים מעולם הרכב והאנרגיה, דנה בעתיד עולם התחבורה אשר מושפע מהתקדמות הדלקים החליפיים מחד, ומהמהפכה של התחבורה החכמה מאידך.

שר התחבורה מממשל אובמה, אנתוני פוקס, שהיה אורח הכבוד במושב שפתח את יומה השני של הועידה אמר: "אני מצפה ועובד קשה על כך שהממשל האמריקני יעזור ליזמים בתחום התחבורה החכמה בעזרת חקיקה, שתאפשר לקדם גם את שלב החדירה לשוק לאחר תהליך הפיתוח. פוקס הוסיף ואמר: "מדובר בטריטוריה חדשנית ואנחנו עדיין מגששים את דרכנו, אבל הכיוון הוא ברור – לתמוך ולקצר את התהליכים ואת הגישה לשוק של החברות התורמות לשיפור כלי התחבורה, התנועה באויר בים וביבשה והבטיחות בדרכים. אז אם יש לכם את הפתרונות הנכונים – תתקשרו אלינו".

שר התחבורה האמריקאי היה אורח הכבוד במושב שפתח את יומה השני של הוועידה ועסק בנושא חדשנות בתחום התחבורה החכמה. הפאנל אותו הנחה אייל רוזנר, מנכ"ל מנהלת תחליפי הדלק במשרד ראש הממשלה כלל מספר נציגים של חברות מתקדמות בתחום, ביניהן ניר ארז, מנכ"ל MOOVIT, ניר ששון, מנכ"ל AutoTalks ויהל זילכה, מייסד משותף של קרן מגמא. לפני הפאנל חזה השר פוקס במספר מצגות של חברות הזנק ישראליות המפתחות פתרונות בתחום התחבורה החכמה ולאחריהן ערך סבב של שאלות ותשובות שבסופו הוסיף:  "אני רואה פה בפעם הראשונה פתרונות שיכולים לתת מענה עולמי לבעיות התחבורה וזיהום האוויר. הייתי רוצה לראות את כולם יוצאים מהכוח אל הפועל גם בארה"ב. אנו פועלים באמצעות חקיקה להפוך את הפעילות של היזמים בתחום התחבורה החכמה ותחליפי הדלקים ליעילה יותר על ידי הורדה של חסמים בירוקרטיים ותמריצים".

לאחר הפאנל עלה לבמה השר להגנת הסביבה, אבי גבאי שאמר: "לקראת ועידת האקלים העולמית הבאה שתערך בפריז הגדרנו את המטרות שלנו להפחית את פליטת גזי החממה וזיהום האוויר בשיעור חד וזה אתגר לא פשוט למדינה כמו שלנו. בעינינו הדרך הנכונה לטפל בזיהום האוויר היא בעיקר באמצעות טכנולוגיות חדשות וניצול של ירידת מחירי הפחם הנפט והגז בעולם ולא באמצעות כניסה לכיסם של האזרחים".

השר גבאי הוסיף:  "התפקיד שלנו הוא להפחית את הבירוקרטיה ולסלול את הדרך, לכם היזמים, למציאת פתרונות. כיום אם אתה רוצה להקים בישראל תחנת דלק שמספקת גז – עדיף לא להתחיל. מצב זה חייב להשתנות, לכן תוך פחות מחודש פעלנו לשנות את החקיקה, כך שניתן יהיה להוסיף לכל תחנת דלק בישראל גם את האפשרות לתדלוק בגז תוך 3-4 חודשים. אנחנו במשרד לאיכות הסביבה נותנים כיום העדפה ראשונה לפיתוח תחבורה שמונעת על ידי גז טבעי".

אייל רוזנר, ראש מנהלת תחליפי הדלק במשרד רוה"מ: "הוועידה השנתית השלישית של התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים הציגה את המהפכה המתחוללת כיום בשוק האנרגיה והתחבורה הבינלאומי. כשלוש שנים מתחילת התוכנית אנו שמחים לראות כיצד חזון התוכנית קורם עור וגידים, עם כ- 300 חברות הזנק וקרוב ל- 200 קבוצות מחקר, העוזרים להפוך את ישראל למרכז ידע עולמי. שמחנו להיווכח עד כמה אורחי הכנס, שהגיעו מכל העולם, מתעניינים ומתלהבים ממה שיש לטכנולוגיה של ישראל להציע. אין ספק כי התעניינות מצד משקיעים, יצרני רכב בינלאומיים, אנשי ממשל וקרנות השקעות בינלאומיות יעודדו השוק לצמוח ולהתרחב משמעותית גם בעתיד".

הועידה בת היומיים, שנולדה כשת"פ של התוכנית הלאומית לתחליפי דלקים, משרד המדע וקרן היסוד, כללה בכירים רבים מעולמות התחבורה החכמה והאנרגיה החליפית בעולם. בין משתתפיה ניתן היה למצוא בכירי יצרניות רכב כדוגמת דר' יואכים קולניג, סגן נשיא לתחום האנרגיה בב.מ.וו, האחראי על נושא האנרגיה החליפית בחברה הבווארית, נאדין לקלייר, סגנית נשיא בחברת רנו האחראית לנושא פיתוח כלי רכב. ורגיליו צ'רוטי, סגן נשיא בקבוצת פיאט קרייזלר האחראי על פיתוח עסקי, דר' מיכאל טמור, מומחה לפיתוח אנרגיות חליפיות שהוביל מחקרים בנושא רכבים היברידיים ותאי דלק בחברת פורד ועוד.

בתחום האנרגיה הכנס הציג שורה של דוברים כדוגמת: חבר הפרלמנט היפני, מיניוקי פוקודה, שמונה על ידי ממשלת יפן להוביל את תוכנית המימן במדינה במטרה למצוא תחליף לאנרגיה אטומית, דר' דונלד סמית', מומחה עולמי ומנהל מכון NCE הקנדי העוסק בביו- דלקים. דר' דון הילברנד שעומד בראש תוכנית האנרגיה החשמלית של המכון הלאומי אראגון ועוד.

בערב חגיגי שנערך בהשתתפות שר התחבורה האמריקאי, הוצגו הזוכים בפרס ראש הממשלה לחדשנות בשימוש בתחליפי נפט על שם אריק ושילה סמסון. הפרס בשווי של מיליון דולר, שהינו הפרס הכספי הגדול ביותר בעולם בתחום האנרגיה החליפית, הוענק למדענים שקידמו משמעותית את תחום תחליפי הנפט לתחבורה.

פרופ' ג'יי קיסלינג מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי ארה"ב ופרופ' ג'ון גודאנף מאוניברסיטת טקסס שבאוסטין בארה"ב זכו בפרס היוקרתי על מחקריהם פורצי הדרך בפיתוח תהליכים וטכנולוגיות בעלי פוטנציאל לשמש כתחליף לדלקים. פרופ' ג'יי קיסלינג זכה בזכות מחקריו מתחום הנדסה גנטית, העוסקים בטווח רחב מאוד של שימושים ובכלל זה מכוניות חשמליות וטלפונים סלולריים.

ירוק

חדש:  MERIDA 160 – אופני האנדורו של MERIDA בישראל

צילום יח"צ חו"ל
צילום יח"צ חו"ל

רוזן ומינץ, רשת האופניים והאקסטרים המובילה בישראל,  החלה לשווק את ה-MERIDA 160 – אופני האנדורו של MERIDA שזכו לכינוי "המפלצת" שנכנסו בישראל. עם גלגלים בקוטר 27.5 אינצ'ים, מהלך מתלה של 160 מ"מ, משככים קדמיים עם צינורות להם קוטר נדיב ואבזור מצוין למחיר, מדובר בלהיט בטוח.

מתלה האופניים, ה-VPK, מבטיח יעילות דיווש בעליות, ספיגת זעזועים בירידות, ועקיבה מושלמת אחרי קפלי הקרקע בסיבובים. הוסיפו לכך את הצבע הירוק זרחן, ואף אחד לא יוכל להתעלם ממכם בשטח. אפילו לא תצטרכו להוסיף לאופניים מוט אוכף טלסקופי מתכוונן….הכל כלול במחיר. החל מ-10,950 שקל לחברי מועדון רוזן ומינץ.

בטיחות בדרכים

ארגון הבטיחות הרכב האירופאי Euro NCAP בוחן הגנת הולכי רגל

ארגון בטיחות הרכב האירופאי מתכוון להכניס למבחני הבטיחות של כלי רכב, לא רק את בטיחות הנהג והנוסעים אלה גם את הולכי הרגל העלולים להיפגע מכלי הרכב.

 
- פרסומת -

 

מבחני הבטיחות וציוני הכוכבים של הארגון זוכים להכרה הולכת וגדלה ואף חברות הביטוח מתחשבות בתוצאות אלה בחישוב עלויות הביטוח על רכב. ראו תחילתו של עידן בטיחות הולכי הרגל.

בחורף 2015 כפול הרוגים לעומת חורף  2014 בתאונות הדרכים

מזג האוויר בשבועות האחרונים מרמז כי אנו עומדים בפני חורף סוער, הברד הכבד והשיטפונות המאסיביים שפקדו את הישובים ברחבי הארץ, הם רק ההתחלה. לקראת החורף, מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי 36 בני אדם נהרגו בתאונות דרכים בין החודשים ינואר- מרץ בשנת 2015 – עליה  של קרוב ל-90% במספר ההרוגים לעומת התקופה המקבילה בשנת 2014, במהלכה נהרגו 19 בני אדם בתאונות דרכים. נתון זה מתווסף למגמת העלייה המדאיגה במספר ההרוגים בתאונות הדרכים לאורך השנה, מתחילת שנת 2015 נהרגו 303 בני אדם בתאונות דרכים, 36 יותר, עליה של 13%, לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

התפלגות הנפגעים עפ"י ערים בחודשי החורף 2015:

 • בתל אביב נפגעו 503 בני אדם בתאונות דרכים, חמישה מתוכם נהרגו.
 • בירושלים נפגעו 298 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם אדם אחד נהרג.
 • בחיפה נפגעו  182 בני אדם בתאונות דרכים, שישה מתוכם נהרגו.
 • בבאר שבע נפגעו 162 בני אדם בתאונות דרכים.
 • בפתח תקוה נפגעו 146 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם אדם אחד נהרג.
 • בחולון נפגעו 113 בני אדם בתאונות דרכים, שלושה מתוכם נהרגו.
 • בנתניה נפגעו 102 בני אדם בתאונות דרכים, שניים מתוכם נהרגו .
 • באשדוד נפגעו 99 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם אדם אחד נהרג.
 • בראשון לציון נפגעו 95 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם אדם אחד נהרג.
 • ברמת גן נפגעו 84 בני אדם בתאונות דרכים, שניים מתוכם נהרגו .

10 כללי זהב לנהיגת חורף

נהיגת בחורף, שונה מכל נהיגה אחרת בשל תנאי הדרך. הכביש רטוב, מרחק העצירה מתארך, יש יותר שעות חושך, הכביש מתמלא בתערובת של מים, שמן ואבק, ופוגע באחיזת הצמיגים בכביש. כדי לשמור את הבטיחות בדרכים גם בימים החורף הגשומים מומלץ להקפיד על הכללים הבאים:

 1. יש להוריד את מהירות הנסיעה ב-10 קמ"ש לפחות ולהגדיל את המרחק מכלי הרכב שמלפנים.
 2. מומלץ להשאיר פתח בחלון על מנת שאוויר צח יכנס וימנע אדים ותחושת עייפות.
 3. כדאי לתכנן את מסלול הנסיעה ולהתלבש בלבוש קליל ולא כבד ומסורבל.
 4. להולכי הרגל מומלץ על לבוש בהיר בכדי שלנהגים יהיה קל יותר להבחין בהם.
 5. חשוב להקפיד על הדלקת אורות בכבישים בינעירוניים גם ביום וגם בלילה משום שהנראות בחורף חשובה מאוד, הן לנהג הרכב וגם ליתר הנהגים בכביש.
 6. בימים שבהם קיים ערפל, צריך להדליק אורות דרך ולהימנע מעקיפות מסוכנות.
 7. בתחילת החורף, מומלץ לבדוק את כלי הרכב במוסכים המורשים, אשר חלקם מעניקים בדיקת חורף בחינם.
 8. יש לוודא כי צמיגי הרכב תקינים ולא שחוקים או יבשים וכי לחץ האוויר בהם תקין.
 9. יש לוודא כי מגבי הרכב לא יבשים וכי יש מים במיכל המגבים.
 10. יש לוודא כי המצבר, האורות, והבלמים תקינים ומוכנים לנסיעה תחת גשם ובוץ.

כללי זהירות לנהיגת חורף

במזג אוויר חורפי הכביש חלק, אחיזת הצמיגים בכביש פחות טובה וקיימת סכנת החלקה. לכן, במזג אוויר גשום יש להפחית את מהירות הנסיעה, לשמור מרחק רב יותר מהרגיל מהרכב מלפנים ולהגביר ערנות במיוחד בסביבת בתי ספר וגני ילדים. כמו כן יש לבדוק את תקינות הצמיגים לפני שמתחיל החורף בכדי לוודא כי הם אינם שחוקים או יבשים וכי לחץ האוויר בהם תקין.

הנראות בחורף חשובה מאוד, הן לנהג הרכב וגם ליתר הנהגים בכביש. לכן יש להדליק אורות גם ביום וגם בדרכים העירוניות. בימים שבהם קיים ערפל, צריך להדליק אורות דרך ולהימנע מעקיפות מסוכנות. כמו כן יש לוודא כי מגבי הרכב לא יבשים וכי יש מים במיכל המגבים. בנוסף חשוב מאד לשים לב כי המצבר, האורות, והבלמים תקינים ומוכנים לנסיעה תחת גשם ובוץ.

מה חדש ומבצעי מכירות

אאוטלט סוף שנה בכלמוביל טרייד-אין

HYUNDAI סונטה היברידית (צילום יח"צ חו"ל)
HYUNDAI סונטה היברידית (צילום יח"צ חו"ל)

כלמוביל טרייד-אין יוצאת באאוטלט סוף שנה ותציע 275 רכבים החל משנת מודל 2008 ועד שנת מודל 2015 שיוצעו במחירי מבצע של עד כ- 32% הנחה והחל מ – 25,900 אלף שקלים.

רוב כלי הרכב הם יד-ראשונה ופרטית ומכל הסגמנטים והקטגוריות החל ממכוניות מיני, סופר מיני, משפחתיות, ספורט, רכבי פנאי, ג'יפים ועוד. כ- 130 רכבים מהמלאי ימכרו ממודל 2015. כמו כן יוצעו מסלולי מימון וטרייד אין.

האאוטלט יתקיים עד יום רביעי 18 לנובמבר במתחם כלמוביל טרייד אין בפתח תקווה ובסניפי הרשת בבאר שבע, ראשון לציון, רעננה ועכו בשעות פעילות מורחבות בין השעות 08:30 עד 19:00 וביום שישי עד השעה 14:00. במקום ייהנו הלקוחות מבר קפה משובח וכיבוד.

דגמי פיג'ו וסיטרואן במחירים מוזלים ברכישה מקוונת דרך shopping.il

בימים רביעי וחמישי 11-12 בנובמבר קבוצת לובינסקי יבואנית פיג'ו, סיטרואן וMG  תציע חלק מדגמי הקבוצה בהנחות משמעותיות ברכישה מקוונת כחלק מפרויקט shopping.il. בעזרת ממשק נוח לשימוש יוכלו הקונים לצפות בדגם המבוקש ב- 360 מעלות ויקבלו גישה למפרט הטכני. כל מה שנותר הוא לבחור דגם, צבע ולהגיע לסוכנות במועד שנקבע לנסיעת מבחן.

פיג'ו 2008  אקטיב גו , 1.6 ,120 כ"ס אוטומטי – מחירון : 114,900 , מחיר בשופינג IL  – 104,900 (גובה הנחה: 10,000 ₪ ).

פיג'ו 208 אקטיב 1.2 , ידני 82 כ"ס ידני חישוקי סגסוגת – מחירון : 79,400 , מחיר בשופינג IL – 69,900 (גובה הנחה : 9,500 ₪ ).

סיטרואן c1 AIRSCAPE  , c1 אלק' 1.0 , 69 כ"ס 4 מקומות מסך 7 אינצ' גג נפתח שחור – מחירון  : 77,400 , מחיר בשופינג IL  – 71,400  (גובה הנחה: 6,000 ₪ ).

סיטרואן C  אליזה קומפורט פק 1.6 , 115 כ"ס אוטומטי 4 דלתות 4 כ"א – מחירון : , 109,900 , מחיר בשופינג IL – 82,900 (גובה הנחה: 27,000 ₪ ).

בדיקת חורף – חינם לניסאן

מותג הרכב ניסאן – יוצא במבצע חורף ללקוחותיו ומזמין את בעלי רכבי ניסאן,  מכל הדגמים, לבדיקת חורף חינם ואפשרות לרכישת מגבים מקוריים בעלות של 50 ₪ בלבד.

בסיום הבדיקה יקבל בעל הרכב מדבקה של איגוד המוסכים, המאשרת תקינות הרכב לנהיגת חורף. הבדיקה תיערך בכל אחד ממרכזי השירות של ניסאן הפזורים ברחבי הארץ.

המבצע לזמן מוגבל ותקף לכל דגמי ניסאן .

המבצע יערך עד 1 לינואר 2016 ובכפוף לתקנון – לפרטים 3575*

לסיום: סרטי השבוע

בן קולינס- נהג הפעלולים, בפעולה

ככה מבלים בחולות קטאר

https://www.youtube.com/watch?v=3vpp61zfF5k

שיא גינס בנסיעה על 2 עם תלת-אופן

תודה לנהג המשאית- העירנות מצילה חיים

https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=A4DDqFyYDbYפרארי בשדרות אנדראשי

הידעת ? לטסלה S מושבי ילדים אחוריים עם הפונים לאחור. השוטר לא ידע

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. חורף יום טוב

  מקבץ יפה…
  מרגיש קצת [הרבה] כמו הדבקת קומוניקטים אחד אחר השני…
  לפחות לתקן את שגיאות הכתיב…
  בהצלחה,
  חורף יום טוב

  1. Dany Bar

   האתר מפרסם 3 מגזינים שהם בהחלט הודעות לקהל הקוראים בנושאים שעשויים לעניין.
   מגזין "מה חדש על המדף"- מוצרים חדשים, מבצעי מכירות, מסעדות ועוד
   מגזין "מה חדש בעולם הרכב"- כשמו כן הוא
   מגזין "חדשות השבוע בתרבות, אמנות ותיירות"- כשמו כן הוא

כתיבת תגובה