ויזה דחופה לארה"ב

אין ספק שאחד האלמנטים החשובים ביותר בתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית הוא הזמן. ובשל פקטור חשוב זה, ההמלצה היא להתחיל בתהליכי הוצאת הוויזה מבעוד מועד ובהקדם האפשרי. יחד עם זאת, משום שהחיים נוטים להפתיע אותנו, לטוב ולרע, אתם עשויים להזדקק לוויזה דחופה. אז מה, אם כך, עושים במצב כזה?

דרכונים בתוקף (צילום דני בר)

מתי ניתן לקבל ויזה דחופה ל-USA?

אפילו רשויות ההגירה הנוקשות של ארה"ב מודעות לכך שלעיתים יש צורך ממשי ובהול להאיץ את תהליך הוצאת וקבלת הוויזה. המקרים העיקריים הללו הם –

  • לאור נסיבות משפחתיות משמחות – במקרה המשמח שבו אחד מקרובי המשפחה מהדרגה הראשונה לכם חוגג אירוע בזק, כגון חתונה.
  • לאור נסיבות משפחתיות רפואיות – במצב של חולי מצד קרוב המשפחה מדרגה ראשונה, צפויה להתקבל בקשתכם לוויזה במהירות כדי שתוכלו לשהות לצד קרובי המשפחה בפרק הזמן הקשה מנשוא.
  • לאור מצב חירום רפואי – במקרה שבו אתם נזקקים לטיפול חירום רלוונטי למצבכם בארה"ב, טיפול בעל יתרון מובהק על פני טיפולים רפואיים בארץ.
  • לצורך עסקים – במקרה שבו אושרה השתתפותכם בכנס מקצועי או כאשר אתם נדרשים להגיע לצורך פעילות עסקית דחופה. אין ספק שעולם העסקים, לעיתים, עשוי לדרוש תגובות מהירות ויד על הדופק, בייחוד לצורך קיומן של אינטרקציות עסקיות חוצות עולם ובינלאומיות. במקרה כזה, בקשתכם לקבלת וויזה עשויה להיות מאושרת.
  • לצורך אקדמאי – בדרך כלל הודעות קבלה ללימודים מתקבלות מבעוד מועד ולעיתים אחרות הן מתקבלות סמוך מועד למועד תחילת הלימודים. במקרה כזה, כדי לא לפספס את ההזדמנות, אתם זקוקים לוויזה דחופה.

מאיצים בתהליך

השלב הראשוני בתהליך הוצאת ויזה לארצות הברית, בין אם מדובר בסיבה דחופה ובהולה ובין אם לא הוא במילוי טופס בקשה מקוון הנמצא באתר השגרירות האמריקנית. מילוי טופס בקשה זה דורש מילוי מפורט, מדויק ומהימן על הצורך בקבלת הוויזה. לכן, בשל העובדה שכל טעות או השמטת פרטים בו עשויה לפסול אתכם באופן מידי או לגרום לעיכוב, יש למלא אותו כראוי. כמו-כן, יש למלא אותו באנגלית. אם אתם מתקשים לעשות זאת או מעוניינים בסיוע מקצועי, תוכלו לפנות לחברת סיוע להוצאת ויזה שתתרגם את כלל המסמכים והטפסים עבורכם. באתר קיימת אופציית בקשה להקדמה, אך תוכלו להגיש את הבקשה גם באמצעות מספר הטלפון המופיע באתר.

הוספת תגובה