המלצות לטיולי אביב בצפון

האביב סוף סוף הגיע לאחר חורף קריר וגשום יחסית לעומת שנים קודמות. כעת כשהשמש יצאה ומזג האוויר הפך להיות יותר חמים ונעים, זוהי הזדמנות נהדרת לצאת ולטייל בארצנו הקטנה והיפה. אחד מהמקומות שחייבים לבקר בהם בתקופה זו של השנה, הוא אזור הצפון הפסטורלי והמרהיב.

בעונת האביב כל אזור הצפון לובש ירוק, וניתן ליהנות מנופים של טבע פורח ומלבלב מכל עבר. כידוע אזור הצפון גדוש בנחלים שונים הזורמים בו, כך שניתן ליהנות גם מטיולי נוף מיוחדים וגם משכשוך וריענון קצר במימי הנחלים שהתמלאו במהלך עונת החורף הגשומה.

אספנו עבורכם מספר המלצות למסלולי טיול באזור הצפון בעונת האביב שאסור לכם לפספס.

חדר מפנק באירוס המדבר (צילום שרה אוסצקי)

נחל תבור באזור הגליל התחתון

אחד מהמסלולים היפים ביותר באזור הגליל בתחילת עונת האביב הוא נחל תבור. בתקופה זו בשנה זרימת הנחל בשיאה, ומסביב ניתן לראות פריחה צבעונית ומדהימה. במסלול טיול זה ניתן לבחור שתי דרגות קושי של טיול – אחד ארוך יותר הנמשך בין שלוש לארבע שעות הליכה, ולכן מתאים למשפחות עם ילדים גדולים יחסית ולא לקטנטנים שיכולים להתעייף מהר.

המסלול השני הוא קצר יותר, וכולל מסלול טיול בצורת מעגל כך שניתן ליהנות מהנוף היפה לכל אורכו. זהו מסלול המתאים במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים, וגם למבוגרים המתקשים מעט בהליכה ממושכת.

מפל הבניאס – המפל הגדול בארץ

הבניאס, הנקרא גם נחל החרמון, הוא המפל הגדול ביותר בארץ. ניתן לבחור בין שלושה מסלולי טיול שונים באזור הבניאס, כאשר כל מסלול מציע מסלול טיול בדרגות קושי משתנות החל מקל, בינוני ועד קשה וארוך יותר.

בכל אחד מהמסלולים האלו ניתן ליהנות מיופיה של הפריחה, ומראה הנחל הזורם לכל אורך המסלול. שימו לב להנחיות בנוגע לכניסה למי הנחל, ישנם אזורים בהם חל איסור על כניסה וטבילה במים כך שאם הנכם מתכננים טיול הכולל שחייה והתרעננות קצרה במים – בחרו מסלול המאפשר זאת.

נחל זוויתן ברמת הגולן

ניתן למצוא באזור רמת הגולן הרבה מאוד מסלולי טיול יפים ומרהיבים. אחד מהמסלולים המומלצים ביותר באזור זה הוא טיול בנחל הזוויתן הכולל גם קפיצה אל בריכת המשושים המרעננת. במסלול טיול זה ניתן לבחור בין שני מסלולי טיול שונים, כאשר אחד הוא מסלול ישר מנקודה התחתונה של הנחל, ועד הבריכה. המסלול השני הוא מעגלי, כך שהוא כולל שני מסלולי טיול שונים – אחד לנחל זוויתן והשני לבריכת המשושים.

שני המסלולים הינם בדרגת קושי קשה יחסית, וכוללים הליכה של עד 7 שעות. לכן מומלץ להגיע אליו מצוידים עם מספיק בקבוקי מים, נעליים נוחות להליכה וכובע להגנה מהשמש. משפחות עם ילדים קטנים יכולים לעשות אותו, אך מומלץ להצטייד במנשאים ייעודיים עבור הקטנטנים במידה ויתעייפו במהלך ההליכה. הטבילה במי הבריכה המרעננים בסיום המסלול ישכיח מכם את המסלול הארוך שעברתם במסלול זה.

נכתב בידי אתר צימר (https://www.zimmer.co.il/), פורטל הצימרים הוותיק בישראל.

הוספת תגובה