איך לתכנן חתונה בקלות ובחכמה?

הטיפ הכי חשוב לקראת חתונה הוא לזכור במה מדובר. לזכור מהי המהות ומה אתם מבקשים לחגוג, כי ברגע שתזכירו לעצמכם שאתם מבקשים לחגוג את האהבה שזכיתם לה, כל השאר לא כ"כ ישנה, כלומר כן יש לוודא שהאורחים שטרחו לקחת בייביסיטר, לבחור בגדים ולעמוד בפקקים ייהנו, אך בו זמנית גם חשוב להיכנס לפרופורציות ולהבין שאתם לא אמורים להרים את אירוע השנה, אלא פשוט להרים אירוע בו האהבה מורגשת והרצון לשמח את האורחים בא לידי ביטוי במגוון  דרכים.

ענו על שתי השאלות בכנות

אז מה ואיך עושים? ראשית עונים על שתי שאלות ואף בכנות יתרה: כמה כסף עומד לרשותכם עבור ארגון החתונה והאם אתם חושבים שתתמודדו היטב עם ארגון עצמאי, משמע ללא מארגנת חתונות במשרה מלאה. על שתי שאלות אלו אל תמהרו לענות, אלא תדונו עליהן כזוג, וזאת כי הרבה פעמים בני זוג מהווים האחד לשנייה מראה, כך שגם אם בן הזוג ממהר לענות שהמשימה "קטנה" עליו, הרי שבת הזוג יכולה לאפס ולהצביע על מגרעות אישיות שעשויות להקשות את התהליך, ולא מתוך רצון לפגוע, אלא מתוך רצון להתייעל. מה עתה? רגע לפני שבוחרים נעלי כלות אלגנטיות, טוקסידו מרשים, מאפרת מומלצת ומעצב קונספט, עוצרים ומגדירים תפקידים (וזמנים), ולרגע לא שוכחים להתרגש ולפעול ממקום של שמחה טהורה.

חלוקת תפקידים

בהנחה ובחרתם לארגן לבד את החתונה, אין זה אומר שעתה כל תתי המשימות נופלות רק עליכם, אלא ממש כפי שמנהל טוב הנו מנהל שיודע להאציל סמכויות, כך גם ארגון נכון של חתונה מושתת על האצלת סמכויות. שנדגים? מקבוצת החברים הקרובה תבקשו ללקט חמישה המלצות מבטיחות עבור דיג'יי ,מהאחות (או מהאח) תבקשו לארגן רשימה ראשונית של קרובי משפחה (בצעו זאת בכל צד), מחברה ייעודית תבקשו סיוע עבור אישורי הגעה, מחברה טובה תבקשו שתעזור לחדד את הקונספט הרצוי (פלוס מעבר על תמונות השראה ברשת), מבת הדודה הקרובה בקשו לחשוב על רעיונות לשדרוג החתונה, וגם ביניכם בני הזוג תערכו חלוקת תפקידים מוגדרת, כך למשל חשוב שיהיה ברור מי קובע פגישות מול האולם, מי משווה מחירים, מי סוגר ספקים, מי מארגן את הרכב (פלוס הקישוט) וכדומה, כאשר כל החלטה רצוי להעביר לכתב, לצד עמודות שמגדירות יעד אחרון לביצוע, עלות וסימון מצב הסטטוס.

 
- פרסומת -

 

התרחקות מושכלת

אז נכון שהימים שלפני החתונה מאוד משמחים ומרגשים וכוללים הרבה מחשבות על "כאן ועכשיו", ובו זמנית מחשבות על העתיד המשותף, אך יחד עם זאת גם מדובר בתקופה מאוד מרגשת שבקלות עשויה לדלג מעל הקו הדק שמפריד בין התרגשות לבהלה, ועל כן יש להתרחק מאנשים שרק גורמים להרגיש רע. מכאן שרצוי לבחון מי מחפש להעביר ביקורת ובאופן מודע להתרחק ממנו.

חמישה טיפים לקראת החופה

רשימה של מטלות תמיד עוזרת, ולו לחוש רגועים ששום דבר אינו נשכח, ועל כן ארגנו רשימה מסודרת ונעימה לעין, כזו שיהיה נוח לקרוא בה ושהמראה שלה ירגיע ולא ילחיץ.

  • שבו ביחד בכל ערב ותדונו מה עוד יש לעשות ומה התקדם, ולו עבור עדכון ובילוי זמן איכות.
  • תזכירו לעצמכם מי אתם כזוג וכמה אתם חזקים ביחד, במיוחד כאשר משבר בעת הארגון מתעורר, והוא תמיד מתעורר בשלב כזה או אחר.
  • תשתפו ברגשות שלכם האחד את השנייה, תשתפו כשקשה, כשמרגישים גאים בעצמכם, כשמרגישים משועשעים מההתנהלות שלכם, כשחוששים לקראת הבאות ובעיקר כשמתרגשים.
  • אל תמהרו לשלם עבור עוד אלמנט ועוד תוספת, אלא תמיד תחזרו לטבלת האקסל ותבחנו מהן המשמעויות של כל הוצאה נוספת.
  • טיפ אחרון לדרך? הכי חשוב שתזכרו שזו החתונה שלכם ורק אתם מחליטים. בנוסף, זו החתונה של שניכם ועל כן התחשבו האחד בשנייה. המון מזל טוב!

כתיבת תגובה