איך לשמור על עור גופנו מפני קרינה גבוהה

זה לא סוד שישראל היא מדינה חמה, בה גם בעונות הקרות ביותר, ניתן להיחשף לקרני שמש לוהטות שיכולות לסכן את בריאות העור שלנו. לכן, הצורך להשתמש בתכשירים שונים שייגנו על העור בכל ימות השנה, הוא צורך הכרחי וחיוני לא רק בכדי למנוע כוויות ומכות שמש, אלא גם בכדי למנוע פגמי פגימנטציה והופעה מוקדמת של קמטים באיזור שונים בעור. וכמובן, כדאי למנוע התפתחות מחלות סרטניות שונות כאלה ואחרות. והדבר הכרחי במיוחד לאלו מאיתנו בעלי העור הרגיש. הנה כמה טיפים שייעזרו לכם לשמור על עור הגוף מפני קרינה גבוהה בימים החמים.

נהנית משמש ופריחה (צילום אריאלה פלד)

השתמשו בקרם לחות לפנים עם מסנן קרינה – שוק הקוסמטיקה מציע כיום מאות, אם אלפי אופציות שונות כשזה נוגע לקניית קרם לפחות לפנים. אבל בין שלל האופציות השונות, קיימות גם אופציות לוקחות בחשבון לא רק את האפשרות להעניק לעור את הלחות לה הוא זקוק אחרי יום ארוך, אלא גם את ההגנה לה הוא זקוק מפני קרני השמש. בפעם הבאה שאתם מחפשים קרם לחות לפנים, נסו לחפש קרם לחות לפנים עם מסנני קרינה. במרבית הקרמים, ההשפעה של מסנן הקרינה, תקפה לאורך שעות היום.
השתמשו בתכשירי איפור עם מסנני קרינה – לא רק קטגוריית הקרמים השתדרגה בשנים האחרונות שכזה נוגע לשילובים של מסנני קרינה בתכשירים השונים. גם בקטגוריית האיפור, תוכלו למצוא כיום לא מעט תכשירי איפור שמציעים לא רק כיסוי, ולחות לעור – אלא גם הגנה מפני השמש. לרוב מדובר במייקאפ בסיס נוזלי, שפועל כמעט כמו קרם לחות לפנים, שמעניק לעור גם לחות וגם הגנה בפני השמש. וביחד עם קרם הלחות שקניתם, אתם למעשה מספיק לעורכם – הגנה כפולה מפני הקרינה הגבוהה. במידה ויש לכם רגישויות כאלה ואחרות בעור, תהיו בטוחים שגם ניתן למצוא תכשירי איפור שמשלבים את הכל ביחד, ומיועדים לעור רגיש.

הימנעו משהייה ממושכת בשמש – הטיפ הכמעט המובן מאליו, אבל בשגרת החיים העמוסה והלחוצה, לפעמים אנחנו נוטים לשכוח את הדברים הבסיסיים ביותר. אם אתם יודעים שהעור שלכם רגיש יותר בחשיפה לקרני השמש, השתדלו להימנע משהייה ממושכת בשמש. חפשו מקומות מוצלים, בהם תוכלו לשמור על עצמיכם.
השתמשו בבגדים ארוכים – ואם בעונת החורף עסקנו, אין ספק שהעונה הקרה יכולה לספק לנו גם הגנה נוספת מפני קרינה שכמעט ולא קיימת בחודשי הקיץ – בגדים ארוכים. ככל שהעור יהיה פחות חשוף לשמש, כך תוכלו לשמור עליו צורה הטובה ביותר.

 
- פרסומת -

 

בהצלחה!

כתיבת תגובה