איך לשמור על העור במהלך הטיול

כשיוצאים לטיול, עם כל הכיף וההנאות שמציעה חופשה (בארץ או בחו"ל), חשוב עדיין לשמור על העור מפני נזקי השמש, הגשם ושאר איתני הטבע. הטבע יכול לחולל שמות בעור שלנו, אם לא נשמור עליו טוב מספיק, לכן כדאי להיערך בהתאם, ולהכיר את המוצרים שיעזרו לכם לשמור על עורכם רענן ובריא. בתרבות המתקדמת של ימינו השוק מלא במוצרים טיפוח לגבר, אשר בניגוד לטיפוח הנשי – מוצרי טיפוח לגבר מתמקדים בשמירה ואיזון של העור, והגנה מפני איתני הטבע.

הכירו את המספרים שעל מסנני הקרינה

(צילום נתי גולד)

הטיפ הטוב ביותר שתוכלו לקבל הוא להתחשב במקדם ההגנה של המוצרים השונים. מעבר למספר מקדם ההגנה, שנע בין 15 ל-100, ישנו מספר נוסף, המציין את רמת ה-SPF, ההמלצה היא לא להסתפק בפחות מ-SPF 30, יחד עם מקדם הגנה גבוה מספיק – שני אלו יספקו לכם את מירב ההגנה שעורכם זקוק לה.

כמה ומתי למרוח

ראשית – הזמן, עבור רוב מוצרי הטיפוח לגבר, זמן המריחה המומלץ הוא כ-30 דקות לפני יציאה מהבית. הכמות המומלצת למריחה היא 2 מ"ג קרם, כאשר מומלץ לחזור על המריחה פעם נוספת. הנטיה, בשימוש במוצרי טיפוח לגבר, היא לשכוח איזורים כמו האוזניים, גם כף היד, או איזורים שקשה להגיע אליהם כמו העורף – עדיף, כמובן, שלא להזניח את האיזורים האלו. בנוסף, כשמנקים את העור, רצוי שלא לשפשף חזק מדי ולמשך זמן ארוך מדי.

 
- פרסומת -

 

אילו סוגי קרמים

גם בין מוצרי הטיפוח לגבר, ישנם קרמים בעלי תפקוד שונה ובעלי יעוד שונה. חשוב לשמור על שילוב בין קרם לחות, לקרם בעל מקדם הגנה גבוה לשמש, ולספק לעור את כל האלמנטים שהוא זקוק להם. ישנם קרמים שונים אשר מספקים צרכים שונים לעור, ומהווים הגנה מפני נזקים שונים – חשוב לשלב בין הסוגים השונים ולקבל את כל האיכויות.

על מה לוותר

ישנם חומרים אשר עשויים להיות חיוניים ובעלי השפעה חיובית על העור, אך יחד עם זאת מותירים את העור חשוף יותר לנזקי טבע. אחד מאותם חומרים הוא החומר הנקרא רטין A, אשר משמש לצמצום נזקי עור עתידים ולעידון קמטים אך עם זאת חסרונו עבור מטיילים הוא בכך שהוא עשוי לגרום לכתמי עור בעת חשיפה ארוכה לשמש בזמן שימוש בו, לכן הוא לא מומלץ עבור מי שמטייל ונמצא מחוץ לכותלי הבית זמן ממושך. כמו כן, מומלץ להמנע מחומרים המונעים זיעה, שכן זוהי מערכת הקירור של הגוף.

כתיבת תגובה